Giriş
(4)

Televizyondan anlayanlar

LG 43UM7100PLB 43'' Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TVLG 43UK6470 43" Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TVŞu iki model arasındaki farkı anlayabilen var mı?2018 ve 2019 model olmaları dışında
LG 43UM7100PLB 43'' Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

LG 43UK6470 43" Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

Şu iki model arasındaki farkı anlayabilen var mı?

2018 ve 2019 model olmaları dışında
respect
(8 saat)
Giriş / Çıkış Portları değişik sadece.

LG 43UM7100PLB: Component, Djital Ses (Optik), USB
LG 43UK6470: Djital Ses (Optik), USB

Bir de LG 43UK6470'de teslimatta kurulum varmış.


teknikekip
(8 saat)
biri 2018 biri 2019 modeli. böyle şeylerde sadece giriş çıkışlar azıcık değişir. çerçeve azıcık değişir falan ama genel olarak aynı tv diyebilirsin.


Bazen kasa, giriş çıkış vs gözle görülen herşey aynı oluyor, sadece anakart değişik oluyor mesela.


John Bloor
(6 saat)
yok


jamswety
(3 saat)
(1)

gaming laptop soğutucusu

gerçekten soğutan tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?Deep Cool N9 EX daha önce bunu kullandım ve 1 derece bile fark etmedi.rtx2070 ekran kartı var.
gerçekten soğutan tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

Deep Cool N9 EX daha önce bunu kullandım ve 1 derece bile fark etmedi.

rtx2070 ekran kartı var.
respect
(14.02.20)
Soğutucu kullandım ama gaming'de bende de pek işe yaramadılar.Sanki boşa para tuzağı gibi geliyorlar.


simsey
(18.02.20)
(2)

f/p modem önersenize

sbbendeki modemin wifi ağı telefonda sürekli kopuyor pc de böyle bir şey yok. bu telefondan mı modenden mi acaba?
sb

bendeki modemin wifi ağı telefonda sürekli kopuyor pc de böyle bir şey yok. bu telefondan mı modenden mi acaba?
respect
(25.01.20)
Telefondan olmalı. Sonuçta pcde sorun yok


sequoia
(25.01.20)
modem ayarlarına girip wi-fi bölümünde kablosuz iletişim kanallarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Etraftaki wi-fi yayınlarının çakışmasından kaynaklanıyor olabilir bu durum.


gochebe
(25.01.20)
(5)

trendyoldan tv alınır mı?

sb
sb
respect
(24.01.20)
ben aldım. üstelik piyasaya göre aşırı ucuz oldu. Hemen geldi, aynı gün montaja da geldiler. Çok memnun kaldım.


catch the arrow
(24.01.20)
Ben almazdim


balpolen
(24.01.20)
Ben alırdım. earpods aldım bir sıkıntı yaşamadım. tv'yi de n11'den almıştım. trendyol'un laciverti. en azından trendyol'un arkasında aliexpress gibi bir dev var. n11 doğuş'un. asıl doğuş'a güven olmaz.


himmet dayi
(24.01.20)
Kendi mi satıyor yoksa başka bir kullanıcı mı önemli benim için


nick bulamadim
(24.01.20)
Kurulumu servis gelip yapıyorsa alınır, kutuyu servis açıyor ve kurulum yapıyor. Arızalı ya da kırık çıkarsa rapor tutuyor ve değişime gidiyor.

Bu güne kadar ütün tv'lerimi internetten aldım.


John Bloor
(25.01.20)
(4)

Akım koruma prizleri işe yarıyor mu?

sb
sb
respect
(17.01.20)
yarar neden yaramasın yüsek voltaj geldiğinde akım korumayla prizi korur.


mikahakkinen
(17.01.20)
Uzun vadeli kullanmadım ama kısa vadede deneme sürüşü yaptım. 2 laptop, 1 kettle ve eski tip hayvan gibi akım çeken bi tost makinasına bağladım, anahtara bastığım gibi attı. Tost makinasının fişini çektim çalıştı normal şekilde.


superfluid
(17.01.20)
sorun akımın sadece yüksek gelmesi değil, aynı zamanda düşük gelmesi.

yani akım sürekli 220 gelmiyor, şebeke kalitesine göre 190 a düşüyor 250 ye çıkıyor, bundan korunmanın tek yolu da regülatör almak, eve gelen ana hatta regülatör bağlayıp o şekilde kullanmak.

en garantisi budur, akım korumalı priz falan hikaye, çok yüksek geldiği binde bir olur ama sürekli dalgalanması özellikle düşmesi çok cihazı bozan asıl şey.

www.tekzen.com.tr

regülatör alacak konumda değilsen(son derece ağır, ucuz değil, kiracı olsam mesela öyle bişey edinmek istemezdim sırf ağırlığından dolayı), en azından bilgisayarın için ups alırsan o da işe yarar.


geçen şu yazıya denk gelmiştim. bir bak istersen.

(git: seyler.eksisozluk.com)


yazikalirmis
(17.01.20)
(8)

Bloke çek

Bloke çek ile ilgili merak ettiğim bir şey var, kesin bilenler cevap verirse sevinirim.Konut satışında bloke çeki ev sahibine verdiniz. noterde bir anlaşmazlık oldu evi almaktan vazgeçtiniz ve adam da pisliğin teki çıktı, çeki alamadınız falan. Bu gibi durumlarda işleyiş tam olarak nası oluyor adam
Bloke çek ile ilgili merak ettiğim bir şey var, kesin bilenler cevap verirse sevinirim.

Konut satışında bloke çeki ev sahibine verdiniz. noterde bir anlaşmazlık oldu evi almaktan vazgeçtiniz ve adam da pisliğin teki çıktı, çeki alamadınız falan. Bu gibi durumlarda işleyiş tam olarak nası oluyor adam parayı çekebiliyor mu ya da biz iptal edebiliyor muyuz?

Yoksa banka satış olmadan parayı vermiyor mu?
respect
(16.01.20)
O çek satıcı adına düzenleniyor, ve sizin hesabınızdaki para bloke ediliyor. Artık hesaptaki o paraya müdahele şansınız yok, paranın tek karşılığı o çek.

Tapuda satış işlemi tamamlanıp imzalar atılırken çek satıcıya teslim edilir ve satıcı o çek ile gidip parasını alır, artık sizle bir işi kalmaz.

Satış gerçekleşmeden çeki vermemeniz gerekir, aynı şey nakit para için de geçerlidir.

Bir hata ya da anlaşmazlık olduysa bankayla iletişime geçilip tedbir konulabilir sanırım (emin değilim), ama o para size hemen iade edilmez. Mahkeme kararı beklenir.

Ya bir anlaşmazlık yoksa ve siz evi/ürünü alıp da satıcıyı mağdur etmek istiyorsanız?


John Bloor
(16.01.20)
@john kardeş hayatında hiç ev alıp satmadın sanırım. kimse parayı almadan tapuda imza falan atmaz. sen evi adama devredip sonra parayı almayı düşünüyorsan çok büyük kazık yersin.

verdiğin bilgiler için sağ ol ama doğru olduğunu düşünmüyorum.


respect
(16.01.20)
İşim müteahhitlik sevgili kardeşim, onlarca ev aldım ve sattım.

Dur bakayım yanlış mı anlatmışım bir şeyleri, tekrar okuyayım yazdığımı.

Okudum, imza atıldıktan sonra dememişim ki zaten, "imzalar atılırken" demişim.

Daha da açayım, memur tapu kütüğünü/defterini önünüze açar ve ilgili sayıları isimleri okur, alıcıya aldığı yer satıcıya sattığı yer hakkında bilgi verir.

İmzaya geçmeden önce satıcıya "paranı aldın mı?" diye sorar, o aşamada satıcı "hayır almadım şimdi alıcam" der ve alıcıdan çekini/parasını alır ve imzasını atar.

Eft hesaba henüz geçmediği için imza atmayıp defteri kapattırıp salondan çıktığım çok olmuştur.


John Bloor
(16.01.20)
iyi de güzel kardeşim sorduğum soruya cevap vermiyorsun ki

netice olarak ben imza atmadan bu adama çeki vermek zorunda mıyım? zorundayım. imza atmadan ya adam ya ben vazgeçtik bu durumda ne oluyor bunu soruyorum.


respect
(16.01.20)
Hocam sen işe çok amatörce yaklaşıyorsun. Tapuda satışa engel bir durum yoksa imzaya çağırıyorlar. Tapu memuru kimliklerle beraber geliyor, kontrol ediyor ve okuyor. O sırada imza atılacağı sırada çeki çıkarır verirsin. Bu böyle filmlerdeki rehine veya uyuşturucu değiş tokuşu gibi bir şey değil ki.

Çeki verirsen olay biter. Eğer bankayı arayıp da çeki ödemeyin gibi şeyler geçerli olacak olsaydı, çek verenlerden çok, çek alanlar sıkıntıya düşerlerdi. Hatta sen çek vereceğin için yine iyisin; ben bloke çek alacak olsam, çek hazırlanırken adamla bankaya gider, çek yazılınca yerinde fotoğrafını çeker ve tapuda alırken de o fotoyla kontrol ederim. Bloke çek şahıs tarafından, çek defterinden yazılıp koparılan bir şey değil. Banka hazırlıyor.

Senin bence dikkat etmen gereken, anlaşmazlık diye dediğin diyelim, 1. üzerinde ipotek olması: satıcı söylemez, sen de sormazsın ama imzaya çağırılınca memur ilk olarak onu söylüyor, üzerinde ipotek var bu şekilde kabul edecek misiniz diye. 2. sana 10 numaralı daireyi gösterir, ama satışta 5 numarayı satmaya kalkar. ona da artık sen dikkat edeceksin, tapouyu falan önceden adamdan isteyip belediyeden falan araştıracaksın bu bağımsız bölüm hangisidir falan diye.


malheiros
(16.01.20)
Aynı şey diğer taraf için de geçerli, bir taraf ödemeyi almadan neden imza atayım der, diğer taraf imza atmadan neden ödemeyi vereyim der!

Bir gün önceden ya da o günün öğleden öncesi tapuya başvurmuşsunuz, kimlikleriniz tapu dairesinde, araştırılmalar kağıt üstünde yapılmış ve satışa engel bir durum gözükmüyorsa satıcı ve alıcıya sms gider ve randevu verilir.

Randevu saatinde işlem sıranız gelince akit odasına girersiniz, defter önünüzde açık ve memur karşınızda, kimlikler memurda.

Önce ödeme yapılacak sonra imza atılacak, adam ödemeyi aldıktan sonra koşup kaçacak mı?

Ya da satıcı imzayı attıktan sonra alıcı parayı vermeden koşup kaçacak mı?

Gerçi bunlara gerek kalmadı, devlet "Tapu Takas Sistemi" diye yararlı bir yöntem geliştirdi.

Sizin sorunuz Bloke çek ile ilgili olduğu için o konuda gerekli bilgi vermeye çalıştım, üstüne bir de fırça yedim hamd olsun :)

Sorunuzu Bloke çek ile alakalı değil de "Tapu devir esnasında ödeme güvenliği" gibi benzer bir konuyla sorsaydınız daha kolay anlaşılırdı.


John Bloor
(16.01.20)
noterden ev alınmaz


ayaklibalik
(16.01.20)
Eğer kredi çekip, çektiğin kredi miktarını da bloke çek olarak ödeyeceksen satıcıya, banka tapu belgesinin fotoğrafını almadan o çeki ödemez avukatıda orada bulunuyor zaten bankanın çünkü banka o daire üzerine ipotek koyacak.

Oldu ki problem çıkacağını düşünüyorsun akit odasına girdiğinde ver çekini sonrasında atın imzaları.


Diskirminant
(16.01.20)
(1)

Ayazağa Mh. Green Pine Residence

buradaki evler nasıldır acaba satın almak için mantıklı mı? oturmak için soruyorum.buralarda yaşayan varsa fikir alabilir miyim?
buradaki evler nasıldır acaba satın almak için mantıklı mı? oturmak için soruyorum.

buralarda yaşayan varsa fikir alabilir miyim?
respect
(13.01.20)
Ağaoğlu MyHome'da kalıyor bir arkadaşım. Önce Green Pine'a bakmıştı, ulaşımı çok çile. Tek şeritli yolda kilitleniyormuş Ayazağa'nın içinde. Ağaoğlu MyHome'dan ise baya memnun.


duseyazar
(13.01.20)
(4)

şu tv alınır mı?

ikinci el tvlerin sıfırından pahalı olmasından mütevellit şu tv yi almayı düşündüm. yorumları alalım.https://www.hepsiburada.com/lg-43lm6300-43-109-ekran-full-hd-uydu-alicili-smart-led-tv-pm-HB00000LXFLO teşekkürler.edit: büyük tv düşünmüyorum. bu büyüklük benim duvarım için en ideali
ikinci el tvlerin sıfırından pahalı olmasından mütevellit şu tv yi almayı düşündüm. yorumları alalım.

www.hepsiburada.com

teşekkürler.

edit: büyük tv düşünmüyorum. bu büyüklük benim duvarım için en ideali
respect
(12.01.20)
4K olamlara bak bence. Bende bu boyutta 4K LG var. Memnunum. Fiyatı da uygundu.


himmet dayi
(12.01.20)
Ben olsam 4K'dan önce televizyon büyüklüğünü artırmaya çalışırım. Annemlere de 50 inç lg smart tv aldım, çok güzel memnunuz baya.


mg3929
(12.01.20)
bu model ya da benzeri bir televizyonu evimizde kullanıyorduk, gayet memnunuz.
4K olayına çok girmeye gerek yok, zira Türkiye'de kaç tana 4K kanal var?
bizim aldığımız televizyonda 4K var yazıyordu, TRT 4K kanalını izleyemedik. bizin tv 50p imiş, TRT 60p yayın yapıyormuş ondan dediler.
salonunuzun büyüklüğü 25-30 m2 ise gayet büyüklüğü de yeterli. alınır bence.


livaneli kadir
(12.01.20)
hocam böyle vizyonsuz yorumlara aldanmayın. türkiye'de kaç tane 4k kanal var diye 4k teknolojisini yermek de bi garip hakkaten. netflix 4k yayın yapıyor. bir sürü dizi 4k çözünürlüğe sahip. onu geçtim yarın öbür gün mesela playstation pro ya da ps 5 alırsın 4k oyun oynamak varken 1080'de takılırsın. bu kadar insan trt 4k izlemek için almıyor heralde bu tv'leri.

bu arada mg3929'a katılıyorum. boyutu artırmak bence bir nebze daha önemli. ama bütçeyi artır 4k al derim.


himmet dayi
(12.01.20)
(14)

güzel bir intikam filmi aranıyor

sb.
sb.
respect
(08.01.20)
kokuhaku


glamdr1ng
(08.01.20)
Relatos Salvajes.


Amaranta ursula
(08.01.20)
Gone girl
Old boy


hindistan cevizi
(08.01.20)
Oldboy demeye gelmiştim söylenmiş.


lapris
(08.01.20)
The Man from Nowhere

www.imdb.com


eazy
(08.01.20)
law abiding citizen


shadowfollower
(08.01.20)
kill bill


exlibris
(08.01.20)
Gone girl


Topalordek
(08.01.20)
Death sentence


baal
(08.01.20)
Irréversible,
Festen,
Cidade de Deus,
La piel que habito


9kuyruklukedi
(08.01.20)
The fury of a patient man


uuth
(08.01.20)
dead man shoes
i spit on your grave


pegi
(08.01.20)
Mazhar'ın Kirpi'si. Hem de platonik değil.


onemoremile
(09.01.20)
Lucky Number Slevin


baharat
(09.01.20)
(6)

emlakçıya kimlik fotokopisi attım

önlü arkalı istedi.whatsapptan attım.emlak beyanı mı verilmesi gerekiyormuş belediyeye rayiç bedel için, başıma bir şey gelir mi?
önlü arkalı istedi.whatsapptan attım.

emlak beyanı mı verilmesi gerekiyormuş belediyeye rayiç bedel için, başıma bir şey gelir mi?
respect
(03.01.20)
emlakçı babamızın oğlu olmadığı için bilemeyiz.


elorelia
(03.01.20)
muhtemelen gelmez ama gelebilir.


nrmnm
(03.01.20)
Her yere veriyoruz, kolay kolay bir şey olmaz. En kötü mobil hat çıkartır senin adına, arada e-devletten hat sorgulaması yap zaten bundan bağımsız olarak da.

Çok vesveseli bir adamsan yeni kimlik çıkart, eskisi geçersiz olur ciddi yerlerde. Bir daha kimlik fotokopisi verirken üzerine ne için verildiğini yazıp başka işte kullanılmasına engel olun.


John Bloor
(03.01.20)
Renkli çıktı alıp pvc kaplatıp sahte kimlik olarak kullanabilir. Sizi ev alıyormuş gibi gösterip sizin adınıza kredi çekebilir. Sahip olduğunuz bir şeyi satmak üzere kendine vekalet verebilir.


Hakan1980
(03.01.20)
ben de attım eve taşınırken.


lcha
(03.01.20)
geçen spor salonuna kayıt olurken bile kimliğimin fotokopisini aldılar


bbb_1
(03.01.20)
(2)

İphone 7 neden baş aşağı dönmüyor?

Nasıl döndürebiliriz?
Nasıl döndürebiliriz?
respect
(01.01.20)
Hiçbir iphone dönmüyor bildiğim kadarıyla


mirafiori
(01.01.20)
Belli başlı uygulamalar dönüyor sadece. iPhone'un ana ekranı dönmüyor. Plus modellerde durum nasıl bilmiyorum. Yana dönüyor ama baş aşağı dönüyor mu bilmiyorum.


himmet dayi
(02.01.20)
(3)

emlakçı tapu fotosuyla bişiy yapabilir mi?

whatsaptan siyah beyaz gönderdim. bir de evi kaça sattığını tam olarak nası öğrenebilirim? bana alıcıyla sen konuşma falan dedi işkillendim.
whatsaptan siyah beyaz gönderdim.

bir de evi kaça sattığını tam olarak nası öğrenebilirim? bana alıcıyla sen konuşma falan dedi işkillendim.
respect
(26.12.19)
tapudan bişey yapar mı yapamaz mı bilemem ama şöyle bişey var.

güven olmadan bu işler olmaz, ikincisi ben net olarak 100bin istiyorum dersin isterse 90 a satsın isterse 110 a satsın seni ilgilendirmez.

bu şekilde bir anlaşma yapsaydın iyi olurdu.

bunların dışında sen satıcıyla görüşme şöyle böyle diyorsa ve sen de illa görüşmek istiyorsan, ya emlakçıyı değiştirecektin, ya da kendin müşteri bulacaktın.


Bişey yapamaz, rahat ol. Fakat satıcıyla sen konuşma ne demek?

Satıcı siz değil misiniz? Alıcıyla mı sen konuşma dedi?

Sizin istediğiniz değere satabiliyorsa gerisi onun bileceği şey aslında, daha fazlaya satacağından şüphe ediyorsanız emlakcıyla çalışmayın kendiniz satın. Ben vazgeçtim satmıyorum de kes ilişkiyi.


John Bloor
(26.12.19)
bişey yapamaz.

emlakçılara güvenmiyorum satış esnasında alacakları komisyon oranları belli. bunun üzerinde vermeyi düşünmüyorsan uyar.

en son noterde alıcı ile bir araya gelip para alışverişini yapacaksınız zaten. ama son noktaya kadar sizi uzak tutuyorsa işin içinde bir komisyon mevzuu var.

misel sen satıcıyı hiç arama kardeş bana 5 bin lira daha çık ben adamı ikna edip evi sana 20 bin ucuza alıcam gibi.


orpheus
(26.12.19)
(4)

iddaa tahminlerini alalım

Konya trabzon maçı ne olur?
Konya trabzon maçı ne olur?
respect
(23.12.19)
İY0


mutantking
(23.12.19)
alt oyna gec


sweetoffice
(23.12.19)
1X çifte


ir10
(23.12.19)
kasa kazanır


(2)

msi laptop pil şarjı% 60'ta duruyor

yeni bir laptop aldım da pilin şarjı 60 da duruyor, daha yükselmiyor. yeni piller mi böyle yoksa bir sıkıntı mı var?
yeni bir laptop aldım da pilin şarjı 60 da duruyor, daha yükselmiyor.

yeni piller mi böyle yoksa bir sıkıntı mı var?
respect
(15.12.19)
Bazı laptoplarda, pil ömrü uzun olsun diye şarj belli bir seviyeye geldimi şarjı durdurma özelliği var. Sizin laptopta da benzer bir özellik olabilir. Güç ayarlarına bakın, muhtemelen bundandır.


efx
(15.12.19)
Pil koruma modu etkinse şarj %60'ta durur, bu şekilde kullanırsanız pil ömrü daha uzun olur ama pilde kullanmanız gerektiğinde de kullanım süreniz daha kısa olur. İstiyorsanız güç ayarlarını kurcalayıp pil koruma modunu iptal edebilirsiniz, seçim size kalmış. Genelde prizde kullanıyorsanız böyle kalması daha iyi tabi.


mikro patlama
(15.12.19)
(2)

bios güncelleme

az önce biosu güncelleyim dedim ama tarih daha eski oldu.https://imgyukle.com/i/bios1.RKkpE8https://imgyukle.com/i/RKkG2otarih 06.12 olması gerekmiyor muydu, neden böyle oldu?son olarak burada iki tane mi ekran kartı var?https://imgyukle.com/i/RKkG2ointel olanı devredışı mı bırakmam gerekiyor?
az önce biosu güncelleyim dedim ama tarih daha eski oldu.

imgyukle.com

imgyukle.com

tarih 06.12 olması gerekmiyor muydu, neden böyle oldu?

son olarak burada iki tane mi ekran kartı var?
imgyukle.com

intel olanı devredışı mı bırakmam gerekiyor?
respect
(10.12.19)
Amerikan sistemi bu ya. 6 aralik demek o.


prole
(10.12.19)
@prole

öyleyse bir yanlışlık yok çok sağ ol :)


respect
(10.12.19)
(5)

Anadolu yakası kim ptt

Burdan kargomu gidip kendim alabilir miyim? Çünkü kendilerinin geleceği yok. Telefonla sor demeyin açmıyor namussuzlar.Daha önce almış birileri var mı?
Burdan kargomu gidip kendim alabilir miyim? Çünkü kendilerinin geleceği yok. Telefonla sor demeyin açmıyor namussuzlar.

Daha önce almış birileri var mı?
respect
(30.11.19)
Kargon oradaysa alabilirsin, ama dağıtım için araçta da olabilir.


John Bloor
(30.11.19)
alamazsın(bulamazsın).


ptt'den kendim çok defa kargomu aldım.
takip numarası varsa sitesinden bilgi alabiliyorsun


@aslında

Burası ptt şubesi değil dağıtım merkezi.

Bilenler cevap verirse sevinirim.

Beylikdüzünden gidip alıcam çünkü


respect
(30.11.19)
Beylikduzunde ki adres için anadolu yakasında ki merkezden dağıtıma çıkmaz gidip bulamazsiniz. Yakınımızda ki dağıtım merkezine gelip torba açıldı ibaresini gördüğünüzde gidip alabilirsiniz. Ben hep öyle yapıyorum. Biraz zaman alıyor bulmaları ama extra bir kaç gün kazanmış oluyorsunuz


(2)

en büyük boyner mağazası nerede?

sb.istanulspor
sb.

istanulspor
respect
(29.11.19)
Digerlerini bilmiyorum ama Saskinbakkal Boyner epey buyuk.


(29.11.19)
bu soruya net bir cevap verebilmek için ya bütün boynerleri gezmiş olmak gerekir ya da boyner'de çalışıyor olup bu bilgiye sahip olmak. bence müşteri hizmetlerini arayın :)

istinye park baya büyüktü bu arada.


(2)

Oyun oynamak için mouse tavsiyesi

Laptop için kablolu şöyle kaba olmayan bir mouse önerisi istiyorum.Teşekkürler.
Laptop için kablolu şöyle kaba olmayan bir mouse önerisi istiyorum.

Teşekkürler.
respect
(24.11.19)
razer deathadder elite


konetsu
(24.11.19)
Logitech g102


ganosh
(24.11.19)
(9)

laptop kaç inç kullanışlı?

15" - 17" hangisi ideal? arada oyun falanda oynamak istiyorum.hazır indirim varken şu laptopu almak istiyorum indirimi iyi geldi.önerebileceğiniz laptop varsa ona da bakarım. dün aksilikten dolayı alamadım.https://www.hepsiburada.com/msi-ge63-raider-rgb-9sf-823xtr-intel-core-i7-9750h-16gb-1tb-512gb-
15" - 17" hangisi ideal? arada oyun falanda oynamak istiyorum.

hazır indirim varken şu laptopu almak istiyorum indirimi iyi geldi.

önerebileceğiniz laptop varsa ona da bakarım. dün aksilikten dolayı alamadım.

www.hepsiburada.com
respect
(22.11.19)
oyun oynamayacaksan

www.hepsiburada.com

gibi bir şey alabilirsin. ama bu iyiymiş 2 tane thunderbolt çıkışı var.

17" çok büyük yani yanında götürüp starbuck'ta açmalık makine değil.


malheiros
(22.11.19)
15 ideali bence, 17 büyük, 17 olacaksa monitor kullan 24 daha iyi

Hatta 13 en ideali ama biraz ufak kalmakla beraber 14 ile ortayı yapalım


masseter
(22.11.19)
max 15" olmalı bence 13" ve 11" kullanıyorum sıkıntı olmuyor. 11" kimisine küçük geliyor ama.


ezkaza
(22.11.19)
15 iyidir hocam.


Goldstein
(22.11.19)
15 ideal.

17 inchler literatürde kıvanç tatlıtuğ laptopu diye geçiyor, uygun çanta bulması ayrı sıkıntı, taşıması ayrı sıkıntı.


battal gemalmaz
(22.11.19)
Max 13


hot potato
(22.11.19)
10 yıldır 15" kullanıyorum.

Çok taşıyacaksanız yanınızda daha küçük dolayısıyla daha hafif seçmeniz mantıklı.
Fazla dolaşmayacaksa cihaz büyük olmasında mahsur görmüyorum.
Ekran büyüdükçe çözünürlük daha önemli hale geliyor bence.


mhm
(22.11.19)
Dostum al işte daha alamadın mi? :) Fazla taşımayacaksan 17 de olabilir ama 15 idealdir.


14 kullandım uzun süre ama 15.6 ya geçince oh be dünya varmış dedim.


mekaniker
(23.11.19)
(1)

bluetooth kulaklık sorusu

Müzik falan dinlerken ses çok iyi ama konuşma/görüşme yapınca ses bir anda düşüyor. Kulaklıksız konuşunca da ses gayet iyi ama kulaklıkla çok düşük geliyor neden olabilir?Telefon iphone 7Eskiden bir kodla falan sesi yükseltiliyordu sanırım öyle bir şey mi yapmalı acep
Müzik falan dinlerken ses çok iyi ama konuşma/görüşme yapınca ses bir anda düşüyor. Kulaklıksız konuşunca da ses gayet iyi ama kulaklıkla çok düşük geliyor neden olabilir?

Telefon iphone 7

Eskiden bir kodla falan sesi yükseltiliyordu sanırım öyle bir şey mi yapmalı acep
respect
(22.11.19)
Ses ayarlarından müzik ses yüksek görüşme sesi düşük kalmış olabilir mi?


John Bloor
(22.11.19)
(7)

msi alınır mı?

baya indirim var?https://www.hepsiburada.com/msi-ge65-raider-9se-230tr-intel-core-i7-9750h-16gb-1tb-512gb-ssd-rtx2060-windows-10-home-advanced-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000MLO65
baya indirim var?

www.hepsiburada.com
respect
(21.11.19)
bence alınır. jilet gibi pc


philiptraum
(21.11.19)
klavyedeki pavyon özelliği kapatılıyorsa alınır da 11k vermem ben potansiyel olarak 2 sene sonra çöpe çıkabilecek bir alete.


gtx1660ti üzerine i7li bir makineyle bundan sadece 5 fps düşük performans alırsınız oyunlarda. bütçe kısıtınız varsa 7k tlye öyle bir paket seçebilirsiniz.


Msi genel olarak marka desteği verdi bu indirim için firmalara. Bu modelde bundan iyi fiyat yakalayamazsınız gerçekten iyi fiyat ancak incehesap, birnumara, sitem gibi firmaların kendi sitelerine diğer modeller için bakabilirsiniz. Msi bilgisayarlar en büyük indirimi alan grupta şu an sanırım.


Deathcomenearme
(22.11.19)
Is icin GS75 kullaniyorum, gayet kaliteli.


fortisvita
(22.11.19)
Güzel aletmiş. Ama GE75 serisine de bakın hocam, belki bin lira falan fazla verip 17" ve bi tık daha iyi donanım da alabilirsiniz.


@proleter 11lik PC nasil çöpe çıkacak iki yılda çok merak ettim. Apple olmadığı için mi?
Soruya gelirsek MSI dildo cikarsa mabadima sokarım. Alınır. Çok iyidir.


(3)

Yeşil yol filmindeki

Zencinin suçu tam olarak neydi?
Zencinin suçu tam olarak neydi?
respect
(21.11.19)
suçsuzdu ama çocukları öldürmek ve tecavüzle suçlandı


Cruyff
(21.11.19)
spoiler geliyor.
.
.
.
.
.
.
aynı hapishaneye sonradan gelen wild bill lakaplı psikopat katil, bir ailenin evinde çalışıyordu. o ailenin de iki kız çocuğu vardı. bill bu iki kıza tecavüz edip öldürüp kaçmıştı. john da kızları bulmuş, doğa üstü güçleri ile tedavi etmeye çalışıp başaramamışken, kocaman zenci adam kucağında iki kız çocuğu cesedi ile yakalanınca bütün suç üstüne kalmıştı. pek kendisi savunan bir yapısı da olmadığından, daha doğrusu yapısı gereği kendini düşünmek yerine kız çocuklarına üzüldüğünden herhangi bir şey de söyleyememiştir.

biz bunları john, paul'ün kolunu tuttuğunda paul'ün zihninden öğreniyoruz.


kibritsuyu
(21.11.19)
Suçu, en başta o bölgedeki (beyaz) insanlar için , suç işleme ihtimali yüksek iri cüsseli "zenci" tanımlamasına uymasıydı. Bir de üstüne olay yerinde bulunması jüriye, savcıya, polise, hakime gerek kalmadan otomatik olarak zanlı olarak görülmesine sebep.

Çünkü onlar için bir zenci, ya köle ya hükümlü adayıydı.


Erva
(22.11.19)
(4)

MSI 'ın benzer özelliklerde neden bir sürü laptop'u var? (capslı)

sb.çok kafa karıştırıcı değil mi?https://i.hizliresim.com/VQWMyy.jpgnot: sayfa neredeyse komple msi laptopla dolu sadece bir kısmını çektim.
sb.

çok kafa karıştırıcı değil mi?

i.hizliresim.com

not: sayfa neredeyse komple msi laptopla dolu sadece bir kısmını çektim.
respect
(21.11.19)
E iyi değil mi? Tam olarak hangi özelliğe sahip bilgisayarı istiyorsan onu alabiliyorsun.


@pluton

iyi değil çünkü laptopu alırken bir sürü yerden araştırma yapıyorsun. en uygun fiyat ya da özellik bakımından vs. ben bunun hangi modelini araştırayım abi. hiç bakmıyorum bile direk geçiyorum.


respect
(21.11.19)
pluton +1

ayrıca şahsi olarak çok seçenek arasından araştırmak hoşuma gidiyor


fezagezgini
(21.11.19)
Ürün yelpazesi dedikleri de bu olsa gerek. Model ya da fiyatları arasında fazla uçurum olmadan bir birini takip ediyor.
Haa ürün fiyatları tabi çok uçuk o da ayrı mesele.


Erva
(21.11.19)
(13)

Beyazlar hangi programda yıkanıyor?

Çamaşır makinesinde beyazlar hangi programda yıkanıyor?
Çamaşır makinesinde beyazlar hangi programda yıkanıyor?
respect
(17.11.19)
Yikanacak kumaslara ve lekelere gore program sececeksiniz. Beyazlar icin deterjan var mi:)


la.luna
(17.11.19)
@La luna yok mu?


respect
(17.11.19)
beyazlar diye yazmiyosa pamuklular. bende de ariston var. bi turlu bulamamistim. en son internetten bi kullanici talimati bulmustum orada yaziyordu.


mayeskuel
(17.11.19)
Benim bildigim, yok.


la.luna
(17.11.19)
laluna, marketlerde deterjanlarin yarisi nerdeyse sadece beyazlar icin.


mayeskuel
(17.11.19)
@mayeskuel, Ee yani? Makinedeki programlardan konusuyoruz, marketteki deterjanlardan degil.


la.luna
(17.11.19)
@respect, Beyazlar icin deterjan aldiniz mi demek istemistim.
Benim bildigim, beyazlara ozel program yok demek istemistim.


la.luna
(17.11.19)
sanirim farkli frekanslarda konusuyoruz. sen beyazlar icin detarjan var mi diye sormussun. respect'de yok mu diye sormus. sen de yok demissin. ben de markette var demisim.


mayeskuel
(17.11.19)
@mayeskuel, affedersin. Okudugun gibi anlasilmasi normal. Okuyunca hak verdim. Duzelttim.:)


la.luna
(17.11.19)
eğer camasirlarsa (perde vb. degilse) pamuklular - 60 derece - 800/1000 devirde yıkıyorum.

beyaz icin icinde agartici olan deterjan kullaniyorum.

uzerinde canli renkler, super renkler gibi seyler yazmayan deterjanlarda agartici oluyor. bunlar beyazlarda kullanılıyor. renklileri solduruyor.


tabudeviren
(17.11.19)
40 derece olan bir programda yıkayın aşırı kirli giysi yoksa ismi mühim değil. Çok kirli ise 60 da olur ama çeker haberiniz olsun


cilekli pasta
(17.11.19)
beyazlar 40 derecede yıkanır mı ya şaka gibi hahaa


İç çamaşırı-nevresim havlu vs. ise 60 derecede 900 devirde en az 1 buçuk saat yıkıyorum.
Ama tiril tiril bir gömlek, merserize bir bluz, keten bir pantolonsa, lekesi varsa üzerine vanish sprey sıkıp 15 dk bekletip 30 veya 40 derecede en kısa programda yıkıyorum.


megalomaniac
(17.11.19)
(4)

tabloları çivi harici en iyi neyle asabilirim?

çift taraflı bantlar pek sağlam olmuyor. başka bildiğiniz yöntem var mı?
çift taraflı bantlar pek sağlam olmuyor. başka bildiğiniz yöntem var mı?
respect
(06.11.19)
çift taraflı bantı 6 köşeden yapacaksın. ancak o tutana kadar altına bir de slikon süreceksin. o zaman slikon bant yapışana kadar onu tutuyor. böylece çıkmıyor.


Command cırt cırt var taşıyabilecekleri kg yazıyor paketlerinde.


pshasha
(06.11.19)
Çivi niye istemiyorsunuz?


kibritsuyu
(07.11.19)
sıcak silikonla yapıştırdım ben.


dedim ben sana
(07.11.19)
(1)

Reçete okumaca

Şu en alttaki ilacın adı nedir acaba?Reloxen gibi bişiy yazıyorhttps://eksiup.com/p/y8274073h4ta
Şu en alttaki ilacın adı nedir acaba?

Reloxen gibi bişiy yazıyor

eksiup.com
respect
(21.10.19)
redoxon efervesan?


sutlu nescafe
(21.10.19)
(14)

Hoşgeldiniz dedi diye para vermek?

Olm bu valeler ne ayak ya arabadan iniyoruz hoşgeldin dedi diye para bekliyor. Nepicim bir millet olduk yaaValelerden nefret ediyorum.
Olm bu valeler ne ayak ya arabadan iniyoruz hoşgeldin dedi diye para bekliyor. Nepicim bir millet olduk yaa

Valelerden nefret ediyorum.
respect
(09.10.19)
park parası aslında o. mekanın önüne park edebilme lüksü.


sttc
(09.10.19)
@sttc

otopark paralıysa paralı yazsın kardeşim park etmeyiz o zaman ne alaka?

Ayrıca vermedğin zaman otopark parası alıyoruz demesi lazım


respect
(09.10.19)
Valenin ne suçu. Mekanla ilgili bişey.


elorelia
(09.10.19)
@elo

mekanın suçu vale tutmak olabilir. Vale arabanı park eder para da ister ona da sözüm yok ama arabayı ben park ediyorum, araçtan iniyorum hoşgeldiniz ehe ehe nedir yani?


respect
(09.10.19)
ya da haketmiyorlarsa yüzsüzlük yapıp üzerimde para yok diyebilirsin. ya da komik bi para verirsin. sonuçta bahşiş istiyor, tarife yok.


sttc
(09.10.19)
Ya çorbası burası ya çorbacıda valenin neyşi var abi :))


respect
(09.10.19)
valeye arabaya vermiyoruz. kendimiz park ediyoruz. eğer park edilecek bir yer değilse gitmiyoruz. arabayı çarpsa kimi muhatap alıcaksın?


scudman1
(09.10.19)
ben bu valeler kadar utanç verici bir iş yapan başka birini görmedim.
aynen dediğin gibi ehe mehe yapıp para dileniyorlar.
valesi olan mekanlardan ben de nefret ediyorum. bildiğin adam s*kme sistemi.


bir mekanın valesi olabilir, taleptir eyvallah. arabadan iner gel der gidersin bahşişi alırsın tamam sözüm yok, da kardeşim arabayı kendim parketmişim belli ki sana vermek istemiyorum ne geliyorsun allahın dilencisi. restoranların mekanların böyle bi tarife yapmaları lazım ama nerdeeee


garavel
(09.10.19)
asgari ücretle çalışan insanlara bu kadar kin beslemeyin. tabi ki bahşiş kovalayacaklar. 5-10 tl vermek zor geliyorsa mekanın otoparkını kullanmayın. otoparka girmeden boş bulduğunuz bi yere bırakın. bu tür hizmetler lükstür. hedef kitlesi manitasının yanında charisma point kasmak isteyen adamlardır.


sinek kral
(09.10.19)
eeeeee en kotu araba 120 bin lira. yok oyle boylesine lukse sahip olup paylasmamak.


baldur2
(10.10.19)
ben de valelerden nefret ediyorum. vale nedir arkadaşlar, böyle boş beleş işler için insan israf edilir mi?

arabamı kendim park ederim, valeye de beş kuruş vermem.


babilbaligi
(10.10.19)
Emlakçılara benzetiyorum bu tip işlerden para kazanmaya çalışanları.


denizmaniaherif
(10.10.19)
Ayrıca o zaman migrosun falan önüne de vale koysunlar, sonuçta onun önünde de park yeri var


respect
(10.10.19)
(3)

Duvardaki boyanın rengini öğrenmek

Evdeki bazı duvarlara rötüş yapmak istiyorum ama boyanın tam olarak rengini nası öğrenebilirim?Oda duvarları yeni boyanmış 5 6 aylık ama duvarda ufak tefek çizikler var onlar için lazımBoyayn kişiye ulaşamıyoruz
Evdeki bazı duvarlara rötüş yapmak istiyorum ama boyanın tam olarak rengini nası öğrenebilirim?

Oda duvarları yeni boyanmış 5 6 aylık ama duvarda ufak tefek çizikler var onlar için lazım

Boyayn kişiye ulaşamıyoruz
respect
(09.10.19)
nalburdan ral kodlu katalog isteyin bakip yanyana tutup secersiniz. gider alirsiniz.


turbo sadık
(09.10.19)
dyo veya marshall ın uygulaması buluyordu galiba


kimlanbu
(09.10.19)
Ufak bir parça sök götür boyacıya aynısını veriyor. Bilgisayar yapıyor.


mak
(09.10.19)
(6)

Şu kedi maması çok mu kötü

Çoğu kedi yemiyor sokak kedisi dahil.https://www.carrefoursa.com/tr/enjoy-kedi-mamasi-1-kg-p-30042232
Çoğu kedi yemiyor sokak kedisi dahil.

www.carrefoursa.com
respect
(02.10.19)
Evet düşük kalite mama.


veritaslibertas
(02.10.19)
yorumların %95'i sokak hayvanlarının yemediği yönünde bu mamayı. açık mamalar var özellikle "tavuklu" olanlar kediler tarafından çatır çutur yeniyor. bence deneyebilirsiniz.


jenasinans
(02.10.19)
Enjoy yenen mamalardandir


balpolen
(02.10.19)
Kötü tabi, bi de premium yazmışlar üzerine :))


msb
(02.10.19)
kötü falan değil, sokak hayvanları için alınabilecek mamalardan. ama sizinkiler yemiyorsa biraz nabız yoklayıp deneyerek mama bulmak lazım.

ama tabii bütün market mamaları gibi kalitesiz, ona yapacak bir şey yok.


piremses
(02.10.19)
Bahçemizde 20'ye yakın kedi var.. Öyle bayılarak ölerek yemiyorlar ama yiyorlar yani.


ensar
(02.10.19)
(2)

Şu tarz yapılan şeyleri nası bulabilirim?

https://youtu.be/n_bY83Rp17gKaza seslerinden yapılan müziklerNe diye aratmam lazım yani
youtu.be

Kaza seslerinden yapılan müzikler

Ne diye aratmam lazım yani
respect
(25.09.19)
accidents (araba kazası ise) fails (insanların düşmeleri vs ise) sounds mix


desdinova
(25.09.19)
Remix adam ? youtu.be


kitik
(26.09.19)
(4)

Şu memlekette adam gibi ingilizce öğrenebileceğimiz

Biri, birikeri, kurs murs yok mu arkadaş. Bi yazıverin gayri de işimiz görülsün artık.
Biri, birikeri, kurs murs yok mu arkadaş.

Bi yazıverin gayri de işimiz görülsün artık.
respect
(25.09.19)
yok.

ben dil öğrencisiydim, o zamanki üniversite giriş dil sınavı olan yds'den 97/100 yapmıştım ama ingilizce bilmiyordum. üniversitede (hazırlık + ingiliz dili ve edebiyatı) 5 yıl dile maruz kalınca anca öğrendim. şu anda sular seller gibi biliyorum diyebilirim, ama dile kolay, 5 yıl.

kursla falan öğrenilecek bir şey değil. ha şöyle olur, gider londra'da 1 yıl kurs alır aynı zamanda da yaşarsın (soyadın koç ya da sabancı'ysa), şakır şakır ingiliz aksanlı ingilizce'yle dönersin.

türkiye'de olmaz o iş. ben olduran görmedim. belki çok küçük yaştan itibaren turistik yerlerde takılsaydın da kapardın bir şeyler ama o kadar. diziyle filmle olacak iş değil.


avianthem
(25.09.19)
Kendi ana dilini okulda mi ogrendin?
Hayir. Duya duya ogrendin.
Oturup dinlemek yerine evde, yolda, yururken vs ingilizce dinle. Anlamak icin degil, kulagin alissin.
En rahat konusarak ogrenirsin, kurs murs hikaye. Dil nankordur.
Ingilizce-ingilizce sozluk okumak
Film, dizi, podcast dinlemek faydli olacaktir. Cumle kurman bile degisecek bir sure sonra.

Bir de skype galan uzerinden konusma pratigi yapan bununla para kazanan kisiler var.
Benim tek ogrencim var mesela. Gerci simdi aile olduk, ders yapmiyoruz :)
Ama bu tur dersler de alabilirsin. Sadece sabirli ol, ingilizce cumle kurulumu, imla, telaffuz vb seylerde turkce dusunme. Oldugu gibi kabul et.
Ben ozel okul mezunuyum. Universitede de yabanci dil okudum (ogretmenlik degil).
Bir gece ingilizce ruya gordum ve ertesi gun konusmaya basladim.

Ayrica yabancilarla sohbet etmeye calis, onlar sana yardimci olurlarken, ulkemin insanlari hatalarina gulmeyi tercih edecektir.

Tekrarliyoeum, kendi ana dilini sana okulda ogretmediler <3


Tabii ki var, düzenli çalışmayı ve çaba harcamayı bilmiyoruz, sizi tenzi ediyorum kolaycılık peşindeyiz.

Her gün düzenli çalışın öncelikle, kurslarla B2 olabilirisiniz, sonra konuşma kurslarına gidin ya da evde turist ağırlayın. Daha ilerisi için ancak yurt dışı düşünüleblir.


kaset
(25.09.19)
Var. Özelden yazdım


slymene
(26.09.19)
(3)

Viaport veneziadan ev alınır mı?

Bence yeri falan gayet iyi ama içerisi nası bilmiyorum orada yaşayan falan var mı?Araplar çok diyorlar ama bilemedim.1+1 almayı düşünüyorum.edit: başka tavsiye de verebilirsiniz.
Bence yeri falan gayet iyi ama içerisi nası bilmiyorum orada yaşayan falan var mı?

Araplar çok diyorlar ama bilemedim.

1+1 almayı düşünüyorum.

edit: başka tavsiye de verebilirsiniz.
respect
(23.09.19)
Araplar genelde dönemlik kalıp gidiyorlar. Ayrıca yeri de iyi falan değil, kendi araban bile olsa her yere aşırı uzak.


whyamy
(23.09.19)
isciligi cok da iyi degil.


brkylmz
(23.09.19)
Arap çok var gerçekten, evlerin içini bilmiyorum ama konum olarak t4 tramvayının önünde ve hacıosmanla bağlanacak metronun bağlantı noktasında kalıyor.


mor.inek
(24.09.19)
(8)

Casper’ı nasıl bilirsiniz?

Şu laptop alınır mı?https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/casper-excalibur-g9009750-be60x_spp_551450?id=456181062&utm_source=epey&utm_medium=ocs&utm_campaign=21&utm_content=10273d2de3dc15da578bd972e5d058&utm_term=1774&scxid=14489-197538-2357-0
Şu laptop alınır mı?

www.gittigidiyor.com
respect
(23.09.19)
casper'a o kadar para vermezdim, şimdiye kadar kullandığım hiç bir ürününde malzeme kalitesi yeterince iyi değildi, 1-2 yıl gibi bir süre sonra performans vasatın altına indi ve klavye falan deforme olmaya başladı, düşünün artık. ucuz markalarda olduğu gibi, mimarisi falan oyun için yeterince iyi tasarlanmamıştır, malzeme kalitesi de düşüktür. bir iki saat oyun oynadıktan sonra işlemci kendini kısıtlamaya başlar daha fazla ısınmaması için, bu süre giderek kısalır kısalır 15 dakikaya düşer sonra oyun bilgisayarı diye aldığınız şey dev bir tuğla olarak kalır.
genelde olan senaryo bu şekilde.


gkhncnzdgn
(23.09.19)
casper dandikliği ile meşhurdur ama bu bilgisayar için geçerli midir bilemiyorum. bu bütçeyle farklı markalara bakın bence.


tabirimekruh
(23.09.19)
Malzeme kalitesini bilemem, fakat servisi iyi iş yapıyor. Bu da önemli bi' şey bence.


osuran imam
(23.09.19)
casper nasıl dandikliği ile meşhur yav. Gayet kaliteli ürünleri var dizüstü bilgisayar konusunda da oldukça tecrübeliler.

Yerli diye tü kaka deniyor bayağıdır sadece.


ayin yazari
(23.09.19)
Fanları (soğutma sistemleri) dayanıklı olmuyor. En azından benim Quanta TW9/SW9 adlı modelde. Ama Fiat, Renault gibi. Yedek parça teminatı ve yazılımını yüklemek çok kolay


leo1905
(23.09.19)
kendi tecrübem kelimenin tam anlamıyla rezaletti. hiçbir güç tekrar casper aldıramaz bana.


estranged
(23.09.19)
bu bütçeye casper alınmaz. bu para casper'a verilmez yani. daha önce kullandım ordan biliyorum. oyun bilgisayarı için monster falan bakın.


dodo slayer
(23.09.19)
(4)

Tarkan harbiye konserinde playback mi yaptı?

Tarkan konserde playback yaptı sanırım.Ses telleriyle ilgili ameliyat olmuştu. Onunla iligli bir durum olabilir mi?
Tarkan konserde playback yaptı sanırım.

Ses telleriyle ilgili ameliyat olmuştu. Onunla iligli bir durum olabilir mi?
respect
(23.09.19)
çoğu şarkıcı destek olarak yine playback seslerini arka planda çaldırıyor ancak tarkan bunun ötesinde orijinaline çok yakın bir şekilde de şarkılarını söyleyebilen biri emin misiniz? anlamak zor olabiliyor. çok dikkatli dinleyince farkına varabiliyorsunuz.


viyana kangurusu
(23.09.19)
evet ağzını oynatmadığı zamanlarda ses gelen yerler var. Bazı yerlerde seyircilere söyletti ama o da prova edilmiş sanırım seslerin kaçtığı yerler oldu.


respect
(23.09.19)
olabilir öyleyse ameliyatla ilgili tam performansına henüz ulaşamamıştır. ancak dediğim gibi o aralıklarda gelen ses aynı şekilde onun arka plandan desteğini yapan playback sesidir aynı zamanda. güvenli olması amacıyla yapıyorlar sanatçılar onu. her an her yerini söylemek mümkün olmuyor o tarz insanlarda özellikle sahnede çok hareket ettiklerinden dolayı.


viyana kangurusu
(23.09.19)
evet ben de gala konserindeyim ve malesef açılış şarkısı dahil bir çok şarkıda playback yaptı.


karsiyakaliyiz
(23.09.19)
(13)

house md nasıl dizi izlenir mi?

ya da izlenecek güzel bir dizi var mı?edit: blacklisti 1 bölüm izledim bu ne amk dedim :)
ya da izlenecek güzel bir dizi var mı?

edit: blacklisti 1 bölüm izledim bu ne amk dedim :)
respect
(22.09.19)
Blacklist izliyorum 2. Sezona geçtim şimdilik güzel gidiyor sürükleyici


izlenirç


sutlu nescafe
(22.09.19)
house md efsanedir. ama bölümün yarısı hasta hikayesiyle geçiyor, genelde hasta hikayesi üzerinden dizi karakterleri ilişkilerine benzetme yapılıyor. yine de house un insan ilişkileri ve tepkileri orjinal. bir iki bölüm izleyip dene derim.


sttc
(22.09.19)
seveni çok ama ben şahsen beğenmedim, her bölüm aynı olay örgüsünden dolayı sıkıcı geldi.


tabirimekruh
(22.09.19)
Bence izlenir. Ben 8 sezonu da izlemiştim :)


superfluid
(22.09.19)
Keske su an bunu ben soruyor olsaydim da yeni baslayip ayni keyfi tekrar alsaydim... cok guzel dizi cok!


bradshaw
(22.09.19)
person of interest


ya ben lan neyse
(22.09.19)
ben de yeni izliyorum, sevdim. 6. sezondayım.
*house izlediğim tüm diziler arasında yaratılmış en orijinal karakter. özellikle onun için izliyorum galiba.


asisamus
(22.09.19)
Tıp ile ilgili değilsen sıkıntıdan ölürsün.


adwokat
(22.09.19)
tıp ile ilgili değilim.. sıkıntıdan da ölmedim.. tavsiye ederim!


strobist
(22.09.19)
Tıp ile ilgili değilim, gayet sevdim +1. 8 sezonu da keyifle izlemistim.

Bunun dışında izlemediyseniz benim için efsane six feet under'dır; yıllardır hiçbir diziden onun gibi keyif almadım. Sherlock da gayet güzel bir dizi.


fraise
(22.09.19)
ben bu tarz formül dizilerini asla izleyemiyorum bi yerden sonra çok sıkıyor. house da aynı şekilde hiç sarmadı beni.


rotten head
(22.09.19)
çok severim.

bölümlerdeki hastalıklar gerçek uzmanların anlattıkları gerçek ya da tıbben gerçek olması mümkün şeyler.

bu gözle izlerseniz keyfi daha da artacaktır.


dave87
(23.09.19)
(3)

tuşlu telefonlarda maç skoru öğrenmek için yapılan

bir şey vardı neydi o?
bir şey vardı neydi o?
respect
(19.09.19)
Hücre yayını bilgi servisi falan diye birşeydi hâlâ var mı bilmiyorum.


Ufuk
(19.09.19)
@ufuk
evet ama oraya bir kod mu giriyorduk nette bulamadım. bulan biri paylaşsa süper olur.


respect
(19.09.19)
hücre yayını açma şeklinde ararsanız bulabilirsiniz, kodlarla ilgili sonuçlardan biri:
forum.shiftdelete.net


gkhncnzdgn
(19.09.19)
(5)

bankadan yüklü miktarda dolar alırkene

bankacı bize özel kurdan verebilir mi?var mı böyle bir şey?
bankacı bize özel kurdan verebilir mi?

var mı böyle bir şey?
respect
(18.09.19)
eğer dolar satın almak istiyorsan evet özel kurla alabiliyorsun. önemli olan ne kadar almak istiyorsun? bir de bankanın müşterisi misin?


silah taciri
(18.09.19)
verebilir ama 50-100bin$ için değil


ne kadar yüklü olduğuna ve kaç yıllık müşteri olduğuna göre değişir


'
(18.09.19)
@cemiyetinünlüsiması dediğin rakamlar için de geçerli. 50bin dolar için sırf devletin aldığı vergi bile az sayılmaz.


silah taciri
(18.09.19)
var ama yüklü alman lazım. geçen bir amca önümde 250 bin tl'ye dolar alıyordu, ona bile kur her an değişiyor, tam olarak ne kadar dolar alacağınızı söylemem diyordu kadın.


(9)

Spotify ile ilgili soru

10 şarkılık bir albüm dinliyorum 10 şarkı bitince baştan başlasın istiyorum nası yapabilirim?Daha önce sorduğum da autoplay i kapa demişlerdi ama kapadım yine şarkılar ekliyor.Bu bu kadar zor mu ya?
10 şarkılık bir albüm dinliyorum 10 şarkı bitince baştan başlasın istiyorum nası yapabilirim?

Daha önce sorduğum da autoplay i kapa demişlerdi ama kapadım yine şarkılar ekliyor.

Bu bu kadar zor mu ya?
respect
(17.09.19)
sol altta loop var. ona bir kere basinca ayni playlist'i calmaya devam ediyor.


sparkle kiddle
(17.09.19)
albümün olduğu sayfaya girip resimdeki tekrarla butonuna basın. tekrarlayı bir yaparsanız şarkıyı tekrarlar. sadece tekrarlaya basarsanız albümü sürekli çalacaktır.

eksiup.com


imera ena
(17.09.19)
Suserler ben de yok onlar ben free yim diye mi bütün bunlar? Olabilir mi öyleyse çok saçmaymış


respect
(17.09.19)
eksiup.com

Ben de böyle çıkıyor.


respect
(17.09.19)
Freeysen sana loop yok o zaman maalesef


hedda gabler
(17.09.19)
@hedda gabler gerçekten mi ya :)


respect
(17.09.19)
ekran görüntüsünde mezarkabul.pentagram yazan yere dokunursan bir pencere geliyor orda sağ tarafta tekrar et butonu çıkmalı. ben masaüstü kullanıyorum o daha basit.


@tepedeki

evet menü çıktı ama tekrar et butonu çıkmıyor. Sanırım free de gerçekten yok :( sağ olun dostlar.


respect
(17.09.19)
free'nin masaüstünde vardı. öyleyse uygulamada da olmalı bence, bilemedim.


(4)

ingilizceyi nerden öğrenebilirim?

tavsiye var mı?özel falan.not:istanbul.
tavsiye var mı?

özel falan.

not:istanbul.
respect
(16.09.19)
Hiç mi bilmiyorsun? İyi bir kursa gitmekle başlayabilirsin. Kursa giderken ayrıca tekefona yüklenen uygulamalar da destekleyici olur. Ardındab rahatça anlayabileceğin bbc ingilizce video/ses dökümanları var. Onları da kullan.


hedda gabler
(16.09.19)
evde kendi kendine çalışma yöntemini uygulasan kelimelerin okunuşlarında takılabilirsin..
en güzeli ilk birkaç KUR için kursa gitmek..
ayrıca sistemli kelime ezberi yapmak gerekiyor..
şu siteyi tavsiye ederim -> quizlet.com

not: uygulaması da var.. cepten girip ezber yapma imkanı sağlıyor..


strobist
(16.09.19)
Bunu benim söylememe gerek yok, siz de biliyorsunuzdur aslında ama eğer İngilizce'yi ana dili gibi konuşan birini bulursanız(yabancı) her şey en azından 1 tık daha hızlı ilerler(Kursa gitmenin yanında zamanı gelince bunu da yapabiliyorsanız yapın)


bitchesaintshit
(16.09.19)
Ben lingusta diye bir uygulama satın aldim ama henüz 8. Dersteyim. Şimdilik bilmediğim bir şey ogretmedi ama iyi gidiyor gibi. Bi arastir istersen.


KenarinDilberi
(16.09.19)
(2)

Takip ettiğim laptop

İnternetten 5 6 aydır fiyatını takip ettiğim bir laptop vardı. Fiyatı 9500 civarı falandı dolar yükselince 10300lere çıkmıştı. Hazır dolar düşmeye başlamışken fiyatı azar azar düşmeye başlamıştı. almayı planlıyordum ki 1 hafta içinde bütün sitelerde tükendi, satılmıyor yazmaya başladı. Sizce tam ol
İnternetten 5 6 aydır fiyatını takip ettiğim bir laptop vardı. Fiyatı 9500 civarı falandı dolar yükselince 10300lere çıkmıştı. Hazır dolar düşmeye başlamışken fiyatı azar azar düşmeye başlamıştı. almayı planlıyordum ki 1 hafta içinde bütün sitelerde tükendi, satılmıyor yazmaya başladı.

Sizce tam olarak ne olmuş olabilir? yeni bir modeldi yani bütün bilgisayarların 2 3 gün içinde satılmasına imkan yoktur herhalde

bilgisayar bu hp omen 15-dh011nt
respect
(14.09.19)
Fiyat düşünce stoktan kaldırıyorlar.
Türk işi şark kurnazlığı..


empty man
(14.09.19)
Bütün siteler aynı tedarikçinin stoğunu gösteriyordur. Orda bitince hepsinde bitmiş olur. Tek tedarikçisi olan ürünlerde böyle olur.


mikro patlama
(14.09.19)
(4)

Akü sorusu

Normalde 72ah olan arabaya 74ah takılsa bir zararı olur mu?Aküyü takan usta olmaz diyip taktı ama güvenemedim.Bilenler cevap verirse sevinirimVarta akü
Normalde 72ah olan arabaya 74ah takılsa bir zararı olur mu?

Aküyü takan usta olmaz diyip taktı ama güvenemedim.

Bilenler cevap verirse sevinirim

Varta akü
respect
(14.09.19)
Sorun olmaz. Hatta daha iyi olur.


himmet dayi
(14.09.19)
Sorun olmaz benzerini bende yapmıştım


basond
(14.09.19)
Sorun olmaz. Aracınıza uygunsa ve diğer özellikleri sağlıyorsa sıkıntı yok. Agm efb vs.


74 olana 80 taktım sıkıntı olmaz.


mikahakkinen
(14.09.19)
(6)

Dolar daha düşer mi

Aklı başında ekonomist var mı? Bi kaç video izledim ama grafiklerden bir şey anlamadım.Not: aklı başında bilgili dedim.
Aklı başında ekonomist var mı? Bi kaç video izledim ama grafiklerden bir şey anlamadım.

Not: aklı başında bilgili dedim.
respect
(13.09.19)
Düşmemesini temenni ediyorum, lütfen 6'nın üstüne çıksın :(


niye çıksın 6'nın üstüne? sırf dolar aldınız diye 6nın üzerinde çıkınca kar mı edeceksiniz?


tinky winky
(13.09.19)
tinky paramı USD/GBP olarak kazanıyorum çünkü de ondan.


5.60 larin altina inmesi pek olasi gorunmuyor artik. Selcuk gecer gibi "akli bir karis havada" clickbait'ci ekonomistlere sorarsan ucacak firlayacak cildiracak dolar. aylardir firlayacak ucacak diye sallayip duruyor.
Dolari firlatacakm, kur soku yasatacak herhangi bir sey yok mk. Hayal satip duruyor. Yok S400 mus, yok firatin dogusu meselesiymis. Arkadas tr asla Amerikayla karsi kartsiya gelmeyecek. Tum bu mevzular "Amerika'nin onderliginde" tatliya baglanacak gorecegiz. Firat'in dogusunda ABD ile TR nin karsi karsi karsiya gelmesini bekleyen cok bekler.


Muhtemelen bir sure daha 5.60 -5.85 aralginda ufak ufak dalgalanarak gidip gelecek. Sonrasinda "kademeli" olarak sakin bir artis baslayabilir yil sonuna dogru. Bakalim gorecez. Zaten kur kolay ongorulebilir olsaydi hepimiz parayi vurmustuk.

Uzman falan degilim ama bana sorarsan ufak ufak dalgalanmlarda al-sat yaparak kademeli olarak zarar kapatmak da bir secenek 6dan alim yapmis olanlar icin.


stavro
(13.09.19)
yok başkan doları 4.50 ye çıpalayacaklar. arada artar böyle 6-7 vs :)
şaka şaka ama tutabilir.


picassoishere
(13.09.19)
bence yurtiçi etmenler çok etkilememeye başladı, globali izlemek daha mantıklı gibi geliyor.

yani bir bantta belirli süre azalıp artabilir.

ytd


kveldulv
(13.09.19)
(2)

Spotify da seslerin düşük olması

Youtube ya da radyo programlarına göre son ses de daha düşük geliyor. Premiumla alakalı bir şey mi Yoksa normali mi bu?
Youtube ya da radyo programlarına göre son ses de daha düşük geliyor. Premiumla alakalı bir şey mi Yoksa normali mi bu?
respect
(10.09.19)
ses seviyesi ayarı var istersen onu yüksek seçebilirsin.


tinky winky
(10.09.19)
ayarlarda normalize volume diye bir seçenek var onu kapatın.


inheritance
(10.09.19)
(6)

Çok samimi olmadığınız iş arkadaşına hediye

Kadın kişisinin Yarın doğum günüymüş ne önerirsiniz?
Kadın kişisinin Yarın doğum günüymüş ne önerirsiniz?
respect
(10.09.19)
Fular şal VS.


kisa
(10.09.19)
saksıda sukulent al geç


kablelvuku
(10.09.19)
indifferent bir hediye almalısın, yani mesajı olmayan hatta kişisel olmayan standart bir şey. orkide ya da başka bir çiçek al geç. beğendi mı beğenmedi mi stresi olmaz.


cedex
(10.09.19)
Bence bir sey almaya gerek yok, dogumgunun kutlu olsun de gec.


kuehles blondes
(10.09.19)
Kuehles+1.

Nezaketli bir tebrik yeterli olur.


balik kraker
(10.09.19)
Kahve Dünyası tarzı bir yerden şirin bir kutu çikolata alır, tebrik ederim. Hem masrafsız hem de zarif olur.


aynabugusu
(10.09.19)
(7)

Araba arızası

Yolda giderken bu uyarı lambası yandı araç çekişten düştü. 20 ile gidiyor gaz yemiyor. Dün shellden mazot almıştım onunla ilgil olabilir mi? Ne olmuştur sizce?https://eksiup.com/p/jo105050mg2rEdit: bilgisayara bağlandığında egsoz müşürü gibi bir hata veriyormuş. Hatayı silince düzeldi araç. Başına g
Yolda giderken bu uyarı lambası yandı araç çekişten düştü. 20 ile gidiyor gaz yemiyor. Dün shellden mazot almıştım onunla ilgil olabilir mi? Ne olmuştur sizce?

eksiup.com

Edit: bilgisayara bağlandığında egsoz müşürü gibi bir hata veriyormuş. Hatayı silince düzeldi araç. Başına gelen olursa bu burada dursun.
respect
(09.09.19)
motor arıza ışığı yakıt kalitesi ile alakalı shellden önce nereden almıştınız?


mikahakkinen
(09.09.19)
egzoz ile ilgili olma olasılığı da yüksek. Delta P sensör basınç farkı olunca yanar. DPF'iniz tıkalı olabilir. fakat böyle durumlarda tork kesmeyebilir.

Aracınız Euro 6 ise Adblue bitmiş olabilir. Böyle durumlarda da motor tork keser.

Şu an için yapabileceğiniz en iyi şey araca herhangi bir serviste bilgisayar ile bağlanıp hata kodlarını görüntülemek ve ona göre çözümün ne olduğunu anlamak olabilir.

Yakıtla da alakalı olabilir. Yakıt ile ilgiliyse eğer dün shell'den aldığınız yakıtın fişini kaybetmeyin. mahkemede oradan yakıt aldığınızı kanıtlamanız gerekecektir.


zopcuk
(09.09.19)
normalde hep opetten alırım. Ulan bir kere shellden alayım dedim başımıza gelene bak. Araç euro 5 motor.


respect
(09.09.19)
Birçok sebebi olabilir ilgili bir video var
youtu.be


basond
(09.09.19)
Aracı bu şekilde sürüp tamirciye götürsem sıkıntı olur mu peki? Tamircimde 20km uzaklıkta. Aracı 10dk sürünce soğutucu fan çalışıyor.


respect
(09.09.19)
motor tork kestiği için daha büyük problemlere yol açmaması için sürmemeniz gerekir. Tamirciyi çağırın araca bağlanıp hata kodlarına baksın ya da en yakın tamirciye götürüp orada baktırıp sonra kendi tamircinize götürün. (20-30Tl falan alırlar hata kodlarına bakmaya maksimum)

Bu arada aracın yağına ve suyuna da bakın fan çok çabuk çalışıyorsa su bitmiş olabilir. bir gözünüz de hararet göstergesinde olsun. artarsa 1 metre bile sürmeyin.


zopcuk
(09.09.19)
hatalı yakıt konmuş olabilir mi? shellden almakla araba arıza yapmaz yoksa.


adivar
(09.09.19)
(1)

Telefonuma gelen aramalar

Ayrıntılı fatura dökümünde sadece benim aramalarım görünüyor. Ben beni arayanlarında olduğu listeye nereden ulaşabilirim?Operatörden istesem verir mi?
Ayrıntılı fatura dökümünde sadece benim aramalarım görünüyor. Ben beni arayanlarında olduğu listeye nereden ulaşabilirim?

Operatörden istesem verir mi?
respect
(09.09.19)
Faturada zaten sadece yapılan aramalar çıkıyor


(5)

Sucuk dolapta ne kadar durmalı?

1 haftada falan küf oluyor neden olur bu? Buzlukta mı saklamak lazım acaba?
1 haftada falan küf oluyor neden olur bu? Buzlukta mı saklamak lazım acaba?
respect
(07.09.19)
buzlukta sıkıntı yaşamazsın


basond
(07.09.19)
nem kapıyodur ondan. kağıt havluyla sarıp koyabilirsin. yoksa sucuk bozulmaz zaten.


tinky winky
(07.09.19)
dışındaki zarı küfleniyorsa mesele yok. zaten onu sıyırıp yiyorsun.


sutlu nescafe
(07.09.19)
o dışındaki beyaz kısımlar küf değil, içerisindeki tuzu dışarıya atmasıyla oluşan bir beyazlık. muhtemelen sucuk daha kurumamıştı, nemli olduğu için öyle olmuştur.


poşette mi saklıyorsunuz? hani marketten alırken poşete koyup üstüne barod yapıştırıyorlar ya, eve gelince sucuğu poşetten çıkarıp doğrudan buzdolabına koyun.

hiçbir şeye sarmaya da, dondurmaya da gerek yok. küflenmez ama kuruyacaktır. hatta yemeyi unutsanız bile bozulmayıp küflenmeyip taş gibi olacaktır. merak etmeyin, hala yiyebilirsiniz.


kibritsuyu
(07.09.19)
(2)

Güzel hekır filmleri yazsanıza

Sb
Sb
respect
(31.08.19)
klişe sanırım bu ama aklıma geldi

who am i-kein system ist sicher


nundu
(31.08.19)
The Great Hack (2019)
Snowden (2016)


baknedicem
(31.08.19)
(1)

aliexpressten aldığımız ürünün fiyatı

kargo elimize ulaşmadan düşerse aradaki farkı alabilir miyiz?
kargo elimize ulaşmadan düşerse aradaki farkı alabilir miyiz?
respect
(26.08.19)
hayır


awareim
(27.08.19)
(10)

Dolar gece yükseldiği zaman nereden bozduruluyor?

Birileri parayı götürdü yorumları yapılıyor da bankaların kurlarında bir değişiklik olmuyor.İşin özü gece doları nerede bozduruyorlar
Birileri parayı götürdü yorumları yapılıyor da bankaların kurlarında bir değişiklik olmuyor.

İşin özü gece doları nerede bozduruyorlar
respect
(25.08.19)
Aynı soruyu sormak için gelmiştim, iyi oldu. Ben de merak ediyorum.


(bkz: forex)
kimse gece üçte iş bankası hesabından dolar alıp satarak kuru etkilemiyor.


denek hayatım
(25.08.19)
Böyle dalgalanmalarda deli paralar kazanıp kaybedebilirsiniz, takip ettiğim Forex yatırımcısı dün akşam işlem yaptığı Forex kurumunun TRY'yi işleme kapattığını ve çok önceden verilmiş USDTRY 6,00 üzeri emirlerin hiçbirinin gerçekleşmediğini yazmış. Küçük yatırımcıya hiçbir türlü yedirmiyorlar yani, forex pişmanlıktır.


Tutkun
(26.08.19)
Sorumluluk kabul etmeyerek sosyal medyada gordugum birkac mesaja dayanarak bilgi gireyim

-GCM forex'de onceden verilmis otomatik emrinin gerceklestigini yazan gordum
-tfx targettan otomatik emrin calismadigini yazan da var calistigini yazan da var.


turkuaz
(26.08.19)
ulan 1 aydır çarşıya çıkmaya üşeniyorum, dolar alamadım. eridi paralar.


bonanza
(26.08.19)
Forex +1
Dünya üzerinde herhangi bir piyasa acik oldugu surece forex'te al sat yapabilirsin.

Ek olarak; daha once tıpkı bu geceki gibi cok sert bir harekette gece yarisi verdigim emirler catir catir gerceklesti
ve emirsiz olan pozisyonları da sorunsuz sekilde kendim kapattim. Saniyeler icinde parayi kaldirdim sorunsuz sekilde.
Ama Forex kumardir fikrim sabittir.


stavro
(26.08.19)
Küçük yatırımcıya yedirmiyorlar efsanesine inanmaya gerek yok. Gayet de en dalgalı zamanda bile çok rahat al sat yapabildim. Eğer bir Forex şirketi dalgalı zamanda işlem almayıp sizi mağdur ediyorsa bilin ki emirlerin çoğunu girmeyip size karşı oynuyordur. Bu da yakın zamanda tüm paranızın güme gideceği anlamına gelir.


dün gece daha önce emir girenler satmış hep dolarları. altin.in'de yorumlar hep bu yönde. doğru yalan bilemeyiz tabii.


spirit crusher
(26.08.19)
mobil bankacılık uygulamalarından 24 saat döviz alım/satım işlemi yapılabiliniyor. mesai saatleri dışında alım-satım fark aralığını banka yüksek tutuyor yalnız ani dalgalanmalarda kayıp yaşamamak için.


eran
(26.08.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.