Giriş
(2)

ankara çıkışlı kapadokya turu

ankara’dan çıkışlı kapadokya turu yapan arkadaşlar hangi tur şirketini tavsiye edersiniz ?
ankara’dan çıkışlı kapadokya turu yapan arkadaşlar hangi tur şirketini tavsiye edersiniz ?
saklubilig
(18.06.19)
turu sallayın, imkanınız varsa arabayla gidin. önce ıhlarayı gezin, ardından derinkuyu yeraltı şehrini. geceyi uçhisar'da geçirin mümkünse, airbnb'de güzel evler oluyor. Uçhisar'da kaldığınız gecenin ertesi günü de isterseniz kaleye çıkar, ardından ürgüp'te bir testi kebabı yer, göreme'de dükkanları dolaşır, avanos'ta testi yaparsınız. Paşabağı ve zelve'yi es geçmeyin, üç güzeller'i ve asmalı konak'ı sallayın.

benim eyyorlamam bu kadar.


Rehber sart, kendi başına gidince sadece gezmek oluyor, ves turizm le gittim 7 sene oluyor, tempotur da fena değildir.


tangoalfa
(18.06.19)
(1)

askerlik para cezası - bedelli

geçmişten kalan askerlik para cezası vardı. bedelli askerliğe başvurdum kasım'da gideceğim. para cezası silinmedi. üstüne bir de geçen hafta ödeme emri geldi. benzer durumla karşılaşmış olan veya durumun çözümünü bilen var mı?
geçmişten kalan askerlik para cezası vardı. bedelli askerliğe başvurdum kasım'da gideceğim. para cezası silinmedi. üstüne bir de geçen hafta ödeme emri geldi. benzer durumla karşılaşmış olan veya durumun çözümünü bilen var mı?
saklubilig
(11.06.19)
Bem yapalı 6 ay oldu silinmedi. Vergi dairesi bize öyle bir bilgi gelmedi diyor. Akışına bıraktım


goodman
(11.06.19)
(4)

atatürk havalimanı giyim mağazası acil

arkadaşlar çok zor durumda kaldım. atatürk havalimanı’nda çok pahalı olmayan gömlek almak istiyorum. iç hat dış hat fark etmez. önerisi olan? ya da havaalanına gelecek biri bana large 42 beden slim 2 beyaz gömlek alsa havaalanında buluşsak harika olur havaalanına gelecek tanıdıklarınız varsa rica ed
arkadaşlar çok zor durumda kaldım.
atatürk havalimanı’nda çok pahalı olmayan gömlek almak istiyorum. iç hat dış hat fark etmez. önerisi olan?
ya da havaalanına gelecek biri bana large 42 beden slim 2 beyaz gömlek alsa havaalanında buluşsak harika olur
havaalanına gelecek tanıdıklarınız varsa rica edebilir misiniz?
şimdi aktarma uçağına bindim. uçağım 15:15te
çok teşekkür ederim
saklubilig
(31.03.19)
Havalimanına yakın airport AVM var. Çıkıp alsanız olmaz mı?


metroyla havalimani arasindaki koridorda karacanin magazasi var. iceriden daha ucuzdfur.


mayeskuel
(31.03.19)
Havalimanına doğru olan metro çıkışında polis kontrolü yanında karaca, Sabri özel mağazası vardı, ileride de havacılık malzemeleri satan havak shop var tişört, gömlek var orada.


Uncle Sam
(31.03.19)
orda calisiyorum, metro merdiveninden cikinca denildigi gibi dis hat ic hata giden koridorda butik bi gomlek magazasi var, fiyatlar avm ayarinda, cok pahali degil, baska da uygun bir yok


alttaraf
(31.03.19)
(1)

4500 tl altı laptop tavsiyesi

ekran: 14'' inç veya üstü fullhd ram: 8gb işlemci: i5 8. nesil ekran kartı: nvidia geforce mx150 ve üstü sabit disk: ssd 256gb ve fazlası bu özelliklerde laptop arıyorum. bütçem 4500 tl. yardımcı olabilir misiniz?
ekran: 14'' inç veya üstü fullhd
ram: 8gb
işlemci: i5 8. nesil
ekran kartı: nvidia geforce mx150 ve üstü
sabit disk: ssd 256gb ve fazlası

bu özelliklerde laptop arıyorum. bütçem 4500 tl.
yardımcı olabilir misiniz?
saklubilig
(01.03.19)
Full hd kriteri hariç asus s510un sağlıyor. 4100 civarıydı. Ekran kartı kriteri hariç de dell vostro 5471 sağlıyor o da 4250 civarıydı. Hepsi olsun 4500'den düşük olsun çok zor. Dediklerim freedos ve ebrar bilgisayar fiyatları.


signore
(01.03.19)
(2)

eryaman yht gar ulaşım

sabah 7:08’de eryamandan kalkan trenim var. dikimevi’nden toplu taşımayla en garanti nasıl ulaşabilirim? başkentray cebeci hareket 6:28 eryaman varış 6:58 gözüküyor ama emin olamıyorum tam o saatte varacak mı diye. zaten bu akşam başkentray kapalı olduğu için yetişemeyeceğimi anlayınca biletimi saba
sabah 7:08’de eryamandan kalkan trenim var. dikimevi’nden toplu taşımayla en garanti nasıl ulaşabilirim? başkentray cebeci hareket 6:28 eryaman varış 6:58 gözüküyor ama emin olamıyorum tam o saatte varacak mı diye. zaten bu akşam başkentray kapalı olduğu için yetişemeyeceğimi anlayınca biletimi sabaha aldım.
saklubilig
(03.02.19)
ha bire bu soru soruluyor burda. şimdi "eryaman yht" diye arattım 5 tane aynı soru çıktı. hiç mi inanmıyorsunuz aramaya yahu.


En garanti ulaşım:380-6 otobüsü ile 4.30 gibi orada olmak. Başka garantisi yok


kablelvuku
(03.02.19)
(4)

kabir kavramı, kabir hayatı, azabı hakkıda kaynak

kabir hayatı, kabir azabı kavramları bunların mümkün olup olmadığı, kavramlara farklı görüşlerin (mezheplerin, imamların vs.) nasıl yaklaştığı konularını içeren kaynak arıyorum. önceliğim pdf ve e-book olmak üzere kitap da olabilir. teşekkürler
kabir hayatı, kabir azabı kavramları bunların mümkün olup olmadığı, kavramlara farklı görüşlerin (mezheplerin, imamların vs.) nasıl yaklaştığı konularını içeren kaynak arıyorum. önceliğim pdf ve e-book olmak üzere kitap da olabilir.

teşekkürler
saklubilig
(07.01.19)
(bkz: kuran)
Kuran'da da yok öyle özel bir kabir azabı kavramı. Sadece ölümden sonra yaşam ve şehitlerin ölü olmadığı üstüne geçen ayetler var.


istediğin kavramları google'da yanına tdv yazarak aratırsan konuyla ilgili akademik yazılara pdf şeklinde ulaşabilirsin.


fragile lady
(07.01.19)
bos gezenin bos ustasi +1.

kuran'da kabir azabi ile ilgili bir sey yok. hatta kabir azabi kuran'da anlatilanlar ile celisiyor cunku kuran'a gore ahirete kadar kimin cennetlik, kimin cehennemlik oldugu bilinmiyor. hesap o gun gorulecek. anlatilanlara gore ise cennetlik olanlarin kabirleri cennetten bir bahce, cehennemliklerin ise cehennemden bir parca olacagi soylenir. o zaman ahiretten once cehennemlik mi cennetlik mi oldugumuzu bilmis oluyoruz.


crucio
(07.01.19)
Düz mantık kabir azabı olsaydı kabre girmeyenler yırtardı. Cesedini yakan hindular. Denizde ölüp balıklara yem olanlar.


efruz
(07.01.19)
(3)

vatanbilgisayar’dan internet üzerinden alınan laptopun mağazadan teslimi

vatanbilgisayar’dan internet üzerinden alınan laptopun mağazadan gidip alınması mümkün mü?
vatanbilgisayar’dan internet üzerinden alınan laptopun mağazadan gidip alınması mümkün mü?
saklubilig
(02.11.18)
alım esnasında mağaza teslimi diye seçenek yoksa olmaz o iş. faturalandırılması vs. farklı oluyor çünkü.


mr.goodcat
(02.11.18)
internetten ödeyeyim mağazadan teslim alayım diye birşey yok.. internetten yapılan satışları istanbuldan tüm türkiyeye gönderiyorlar.. ha şöyle olur, istanbuldan sana en yakın mağazaya gönderirler gider oradan teslim alırsın ama bu da saçma olur yani :)


strobist
(02.11.18)
Teknosa da var internetten ödemesini yapıp mağazada hazırlayıp teslim ediliyor, ödeme kısmında mağazadan teslim al gibi bir seçenek olması lazım.


Uncle Sam
(03.11.18)
(3)

haksız fiyat artışı denetimlerinin dayanağı

ticaret bakanlığı'nın haksız fiyat artışı denetimlerinin dayanağı nedir? serbest piyasada isteyen istediği fiyatı ürününe değer olarak biçemez mi? örneğin ürün piyasada 5 liradır der ki ben ürünümü 10 liraya satmak istiyorum artık. almak isteyen tüketici alır almak istemeyen almaz. hangi kanunun han
ticaret bakanlığı'nın haksız fiyat artışı denetimlerinin dayanağı nedir?
serbest piyasada isteyen istediği fiyatı ürününe değer olarak biçemez mi? örneğin ürün piyasada 5 liradır der ki ben ürünümü 10 liraya satmak istiyorum artık. almak isteyen tüketici alır almak istemeyen almaz.
hangi kanunun hangi maddesine göre bakanlık piyasa fiyatlarına müdahalede bulunabiliyor?
saklubilig
(24.10.18)
Fakat şöyle bir şey var, satıcı satıcıya baka baka kararır, ürünü 10 lira yaptın mı diğer satıcılar bak bu 10 yaptı diyip fiyatı artırır. zincirleme reaksiyon. Sen satıcıları iyi niyetli zannediyorsun ama gerekirse donumuzu alırlar.

Recep bey'in buyruğundan başka bir şeye ihtiyaç olmadıgını dusunmekle beraber, Türk lirasının değerinin korunması kanunu'na bir şekilde dokundurabilirler ucunu.

edit: zaten bu konuda çıkmış C.B kararnameleri var.


binder dandet
(24.10.18)
ben bunu şöyle yorumlamıştım, yanılıyor da olabilirim. isteyen istediği fiyata satabiliyor bunda bir sakınca yok. misala piyasa ortalaması 50 lira olan bir ürünü 300 liraya satabilirsin. fakat sonrasında 300'den 950'ye çıkarttıysan (girdi maliyetlerinde bu derece bir artış olmaksızın) o zaman kanun dur birader diyor.

zaten haksız fiyat "artışı" konu. haksız fiyat değil.

e tabi nihayetinde yine aynı noktaya gelebiliyoruz. istediğim fiyata satarım kardeşim diyebilir gibi. ama düzenli tüketiciler ben bunu 300'e alırken 950'ye çıktı son dönemde derse o zaman sıkıntı olabilir.


Hocam burada arkadaşlar anlatmaya calismis
Ama anlatilacak bir tarafi yok

Serbest piyasada istedigin fiyata verirsin
Gelir vergini ode kimse hic bir sey diyemezler

Ceza yiyenler de aman hukumetle aram bozulmasın diye ses cikarmiyorlar


kingcyrax
(24.10.18)
(1)

ios 12.0.1

bu güncelleme ile birlikte otomatik cümle tamamlama (kelime tahmini değil) özelliği kayboldu. mesela önceden "bir" yazınca otomatik olarak "şey" sonrasında "ister" "misin" önerisi geliyordu ardarda. şimdi sadece "ş" yazınca "şey" önerisi veya "ist" yazınca "ister" çıkıyor.çözümünü bilenvar mı?
bu güncelleme ile birlikte otomatik cümle tamamlama (kelime tahmini değil) özelliği kayboldu.

mesela önceden "bir" yazınca otomatik olarak "şey" sonrasında "ister" "misin" önerisi geliyordu ardarda. şimdi sadece "ş" yazınca "şey" önerisi veya "ist" yazınca "ister" çıkıyor.
çözümünü bilenvar mı?
saklubilig
(16.10.18)
kapat aç bi aleti. bende de oldu aynısı ios 12 yüklediğimde, 3-5 gün sonra düzeldi ekstra bişi yapmadım.


washe
(16.10.18)
(2)

epub, ekitap'ta gördüğümüz hataları düzeltmek

kindle'da kitabı okurken gereksiz satır boşlukları, "in"nin "m" diye yazılması gibi hatalar karşıma çıkıyor. bunları nasıl düzeltebilirim?
kindle'da kitabı okurken gereksiz satır boşlukları, "in"nin "m" diye yazılması gibi hatalar karşıma çıkıyor. bunları nasıl düzeltebilirim?
saklubilig
(05.09.18)
Sigil bunun için en iyi program. Epub dosyasını programa çekip bıraktıktan sonra ctrl f ile nereyi değiştirmek istediğini arat, değiştirdikten sonra kaydet tamamdır.


Aynı hata tipiyle telefonumda kitap okurken karşılaşıyorum. Bu konuda çözüm önerisi olan var mı? (iphone)


ekonomicro
(05.09.18)
(1)

gölcük’te kalınacak yer

kardeşimin gölcük/izmit’e tayini çıktı. gölcük’te kalınacak yurt, apart, küçük rezidans, 1+1 ev vb. önerebileceğiniz bir yer var mı? ya da izmit’te bir yer bulunup kalınsa her gün git gel yapılsa daha kolay ve uygun mu olur? konaklama haricinde tavsiye ve uyarıları da belirtebilirsiniz.
kardeşimin gölcük/izmit’e tayini çıktı. gölcük’te kalınacak yurt, apart, küçük rezidans, 1+1 ev vb. önerebileceğiniz bir yer var mı? ya da izmit’te bir yer bulunup kalınsa her gün git gel yapılsa daha kolay ve uygun mu olur? konaklama haricinde tavsiye ve uyarıları da belirtebilirsiniz.
saklubilig
(26.08.18)
gölcük'te öğretmen evi olabilir, değirmendere'de veya gölcük'te ufak tefek oteller de var kısa süreli kalımlar için. izmit'ten gidiş geliş için 06-01 saatleri arasında sürekli dolmuşlar var, yarım saatte ulaşırsın ortalama.
ev ararken de değirmendere veya izmit merkez, şehire göre iyi bir sosyal hayat sunabilir.


backstagebug
(28.08.18)
(2)

ankara'da steteskop nereden alınır

arkadaşıma hediye littman steteskop alacağım (iyi marka buymuş). nereden alınacağına dair bir fikrim yok. ankara'da uygun fiyatlı satış yeri biliyor musunuz? tavsiyeniz var mıdır?
arkadaşıma hediye littman steteskop alacağım (iyi marka buymuş). nereden alınacağına dair bir fikrim yok.
ankara'da uygun fiyatlı satış yeri biliyor musunuz? tavsiyeniz var mıdır?
saklubilig
(27.07.18)
evet littmann en iyisi ama çok pahalandı diye duymuştum :/ spesifik yer bilmiorum ama buyuk unilerin tıp fak yakınlarına bakabilirsin medikal gereç satan yerler olabiliyor


tişört al, çorap al hatta textbook falan al daha çok hayra geçer ya. stetoskop almayın şu tıbbiyelilere ya hiç güzel bir hediye değil. o kendi alır.


nrmnm
(27.07.18)
(2)

bakaya kalma sebebiyle cezaya itiraz

ocak ayında bakaya kaldığımı öğrendim, öğrenir öğrenmez askerlik şubesine gidip durumumu izah ettim, bir sonraki celp dönemi teslim olacağım ya da mazeretim varsa bildireceğim dedim. fakat bugün tarafıma yoklamamı geç yaptırdığım/mazeretimi geç bildirdiğim için 422 tl para cezası verildiği tebliğ ed
ocak ayında bakaya kaldığımı öğrendim, öğrenir öğrenmez askerlik şubesine gidip durumumu izah ettim, bir sonraki celp dönemi teslim olacağım ya da mazeretim varsa bildireceğim dedim.

fakat bugün tarafıma yoklamamı geç yaptırdığım/mazeretimi geç bildirdiğim için 422 tl para cezası verildiği tebliğ edildi.

itirazım varsa sulh ceza hakimliğine 15 gün içinde itiraz edebilirmişim.
daha önce başına böyle bir şey gelip de bu idari para cezası için sulh ceza hakimliğine itiraz eden oldu mu? nelere dikkat etmeliyim, ne yazmalıyım dilekçeye.

bir de kararı veren kaymakamlık ile ikametgahımın olduğu yer farklı şehirlerde bu durumda başvuru için yetkili mahkeme neresi? ikametgahımın olduğu yerdeki sulh cezaya da itiraz başvurusunda bulunabilir miyim?
saklubilig
(30.05.18)
Ben okulum bitince askerlik subesine gittim. Okuluna soyle mezuniyetini bildirsin dediler. Okula soyledim oradaki memur yapacak bir sey yok islemin halloldu dedi. Sonra 1 yil sonra fark ettim aslinda islemimi yapmamis. Bin yuz lira ceza gelmis. Gidip odedim gecen hafta. Ilk 15 gun icinde odersen 4'te 3'unu oduyorsun.


Traveller
(30.05.18)
param yok de. partilerin her biri bir baska borcu silme vaadedinde bulunuyor. ahlakli olup napacaksin olm :D


baldur2
(30.05.18)
(3)

utility financing nedir

aşağıdaki metinde geçen "utility financing" nedir? örnek vererek yardımcı olabilir misiniz?"Utility financing: National governments can introduce mandates or requirements on utilities to implement energy efficiency programs, directly in the case of state-owned utilities or indirectly though supply l
aşağıdaki metinde geçen "utility financing" nedir? örnek vererek yardımcı olabilir misiniz?

"Utility financing: National governments can introduce mandates or requirements on utilities to implement energy efficiency programs, directly in the case of state-owned utilities or indirectly though supply license obligations in the case of electricity markets with retail competition. The finance needed for these programs can be provided from the utility directly, through a public fund (often raised through public benefits charges), or through commercial financing by a third party such as a local or international finance institution."
saklubilig
(30.03.18)
utility vehicle'lar var kamyonunu daha ufak versiyonu, tsk'da falan çoktur. bu araçları üreten şirketlerin enerji tasarrufu yapması için devletin bazı politikalar dizayn edebileceğinden bahsediyor metin. işte lisans zorunluluğu getirebilir ve enerji tüketimini check edebilir şirketlerin falan. bunları yaparken şirketlerin uğrayacağı zararı finanse etmek için 3 seçenek vermiş: ya utility vehicle üreten şirket kendisi karşılayabilir, ya kamusal bir fon oluşturulup buradan sübvanse edilebilir ya da üçüncü olarak ulusal/uluslararası bir finans kuruluşu kâr elde etmek için borç verebilir bu şirketlere.


slhmlr
(30.03.18)
buradaki "utility" enerji/elektrik dagitim sirketlerini ifade ediyor.bizdeki boğaziçi elektrik, ayedaş, tredaş gibi kurumlar yani.


for the record
(30.03.18)
Burada bahsedilen şey bizdeki elektrik, su, doğal gaz gibi giderler. Tabii ABD’de buna hane başına çöp toplama, kanalizasyon vb. giderler de ekleniyor utility adı altında. Adam da metinde diyor ki devlet bu hizmetleri verirken enerji tasarrufu sağlamak adına çeşitli şartlar koyabilir ve enerji tasarruf programları yaratabilir. Bu programları da yine bu giderler için aldığı ücretlerden temin edebilir. Ya da bunu kamu fonu ile ya da ulusal veya uluslararası finans kuruluşları aracılığı ile finanse edebilir diyor.

Üç aşağı beş yukarı bu. Kamyon olayı dışında @sihmir’in çevirisi gayet açıklayıcı.

Bu arada metindeki “indirectly though supply” kismındaki though “through” olmalı. Orada typo var.

Not: metni nerden aldığına göre ve ülkeden ülkeye o utilites’in kapsama alanı değişir. Yani sadece elektrik, su, çöp vs de olabilir ger türlü kamu hizmeti de olabilir.


(1)

ankara göz doktoru

göz kayması tedavisi için ankara'da önerebileceğiniz (sizin veya yakınlarınızın çok memnun kaldığı) doktor var mı?hasta 20 yaşında, ankara'da okuyan bir kız öğrenci. yarıyıl tatilinde gittiği farklı bir şehirdeki (malatya) doktor göz kayması kısmi görme kaybına da neden olmuş mutlaka ameliyat olman
göz kayması tedavisi için ankara'da önerebileceğiniz (sizin veya yakınlarınızın çok memnun kaldığı) doktor var mı?

hasta 20 yaşında, ankara'da okuyan bir kız öğrenci. yarıyıl tatilinde gittiği farklı bir şehirdeki (malatya) doktor göz kayması kısmi görme kaybına da neden olmuş mutlaka ameliyat olman gerekiyor, seni ameliyat edelim dedi.
fakat çok korkuyor, daha tecrübeli ve insanların olumlu geribildirim verdiği bir doktora daha muayene olmak istiyor.

gözündeki bu sorun sosyal ilişkilerini ve psikolojisini de olumsuz olarak çok etkilemeye başladı.
maddi durumu da çok iyi değil masraflarını elimden geldiğince ben karşılayacağım.

yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar.
saklubilig
(27.02.18)
www.dunyagoz.com

bu tipe güvenmiycen de kime güvencen? yaklaşık 9 senedir giderim çok severim. bizim ailede 3 kişiyi ameliyat etti katarakt vb operasyonlarda herkes memnun.

fakat maddi durumu yeni okudum ben. emekli bir aile bireyi üzerinde ise kişi dünya göz daha ucuza geliyor çoğu yerden.


kablelvuku
(01.03.18)
(2)

hesap makinesi küsurat sorunu

fotoğraftaki hesap makinesinin virgülden sonrasını göstermesi için ne yapabilirim?
fotoğraftaki hesap makinesinin virgülden sonrasını göstermesi için ne yapabilirim?
saklubilig
(12.01.18)
mode tuşuna basın float diye bir seçenek olması lazım. ya da ondalık basamak sayısı ile alakalı başka bir ayar.


bellbane
(12.01.18)
Şurada bulunsun: www.ekilavuz.com


teknikekip
(12.01.18)
(2)

pdf tıp kitabı lazım

merhaba dostlar aşağıdaki kitapların pdf veya ebook'una ihtiyacım var. kitaplar çok pahalı bir öğrenci için. internette biraz gezindim ama bulamadım. bir öğrenci arkadaşınıza sınavları öncesi yardım etmiş olursunuz bulup paylaşırsanız. (türkçeleri olursa daha harika olur tabi) 1- walter siegenthaler
merhaba dostlar aşağıdaki kitapların pdf veya ebook'una ihtiyacım var. kitaplar çok pahalı bir öğrenci için. internette biraz gezindim ama bulamadım. bir öğrenci arkadaşınıza sınavları öncesi yardım etmiş olursunuz bulup paylaşırsanız. (türkçeleri olursa daha harika olur tabi)

1- walter siegenthaler differential diagnosis in internal medicine: from symptom to diagnosis
(www.kitapyurdu.com&manufacturer_id=173417)


2- cardiology 8th revised edition by Desmond g. julian, j. campbell-cowan, james m. mclenachan
(www.guneskitabevi.com)
saklubilig
(27.11.17)
Birincisi surada var: gen.lib.rus.ec


evrim halkasi
(27.11.17)
selam,
wetransfer ile ilkini yollayabilirim, mail adresiniz nedir?

edit: evrim halkası benden önce ulaştı tabii ki :)


kay adams
(27.11.17)
(2)

pdf yazdırırken kenar boşluklarını azaltma

çıktısını alacağım bir pdf dosyası var. adobe'den çoklu yazdır seçeneğiyle her kağıt yüzünde iki sayfa olacak şekilde çıktı almak istiyorum. ancak çıktıyı aldığımda metinler çok küçük oluyor. halbuki kenar boşluklarını azaltabilsem metinler daha büyük olur. çıktı kağıdının yarısı marjin boşluğu. bu
çıktısını alacağım bir pdf dosyası var. adobe'den çoklu yazdır seçeneğiyle her kağıt yüzünde iki sayfa olacak şekilde çıktı almak istiyorum.
ancak çıktıyı aldığımda metinler çok küçük oluyor. halbuki kenar boşluklarını azaltabilsem metinler daha büyük olur. çıktı kağıdının yarısı marjin boşluğu.
bu durumu düzeltmenin yolu var mıdır?
saklubilig
(10.10.17)
gerçek boyutta yazdır, sayfaya sığdır veya zoom seçenekleri denedin mi?


i.hizliresim.com

seçenekler buradaki gibi olacak. Ölçeğe sağdaki önizlemeye göre kendin karar verirsin.


himmet dayi
(10.10.17)
(4)

ev arkadaşı için site

ev arkadaşı bulmak için duyuru dışında kullanılabilecek siteler var mı? bu arada istanbul'da avrupa yakasında metroya yakın yerde kadın ev arkadaşı arıyorum.
ev arkadaşı bulmak için duyuru dışında kullanılabilecek siteler var mı?

bu arada istanbul'da avrupa yakasında metroya yakın yerde kadın ev arkadaşı arıyorum.
saklubilig
(30.07.17)
Facebook'ta itü sosyal, itü emlakçıya para verme, boğaziçi housing grupları.


ekaterina
(30.07.17)
evarkadasi.org iyidir.


runagain
(30.07.17)
evarkadasi.org'dan böbreğini almaya gelen de çıkar komple seni de. hiçbir site yok ev arkadaşı için o yüzden en iyi yol yine facebook en azından insanların azıcık da olsa bilgilerini görebiliyorsun.


www.yerimegel.com ODTÜ'den benzer dertleri olan öğrenciler tarafından oluşturulmuş bir platform. Şurayı okuyunca çok iyi fikir olduğunu ve ise yarayabileceğini düşünmüştüm: www.google.com.tr Şimdilerde "Evime temiz, dürüs (Dürüs, evet.), güvenilir bayan arkadaş arıyorum." ilanlarına da rastlıyorum fakat maksadına uygun kullananlar da var elbet. Bu detayları da bilerek bir bakın isterseniz.


olanlaolunmaz
(30.07.17)
(3)

kulaklık kıyaslama

kulaklıkların teknik özelliklerinden anlayan dostlar aşağıdaki ürünü birbirleriyle kıyaslayabilir misiniz?ilki tüm ekşisozluk ahalisinin memnun kaldığı sennheiser cx 300-II precisiondiğeri de sennheiser hd 2.20s. (ikincisini 28 €'ya buldum)https://sennheiser.com.tr/product/sennheiser-cx-300-ii-preci
kulaklıkların teknik özelliklerinden anlayan dostlar aşağıdaki ürünü birbirleriyle kıyaslayabilir misiniz?
ilki tüm ekşisozluk ahalisinin memnun kaldığı sennheiser cx 300-II precision
diğeri de sennheiser hd 2.20s. (ikincisini 28 €'ya buldum)

sennheiser.com.tr

sennheiser.com.tr

cx-300 bass'ı stereo'su, dinamikliği vs konusunda beğenilen bir model olduğu için onu bir ölçüt olarak buraya koydum. yoksa ben de biliyorum biri kulak içi diğeri kulak üstü. teknik özelliklerini kıyaslamanızı istemiştim sadece.
saklubilig
(20.04.17)
kulak içi adı üstünde kulağına daha yakın olacağı için bass ları tizz leri daha iyi duyarsın.
ama ben şahsen hiç rahat edemiyorum onlarla.
ben klasik iphone kulaklıkları tarzı kulağın girişini tam kapatmayan ama kulaktan da düşmeyenleri seviyorum.
hatta sipariş verdim airpod bekliyorum...


rentts
(20.04.17)
bu fiyat seviyesinde ikisinden de alacağın ses benzer olur. cx serisi hep bas ağırlıklı zaten. özellikle sennheiser cx300 basların tizleri ve midleri gömdüğü kötü bir kulaklık. ilk defa 150-200 tl üzerine çıkan birisi için ki zannediyorum sözlüktekilerin çoğu öyledir, evet iyi ses verecektir ama çöptür gerçek anlamda. daha dengeli, giriş seviyesi için soundmagic e10 falan al paran boşa gitmesin.

diğer kulaküstü kulaklıklığı da kulakiçi gibi rahat kullanamazsın. muhtemelen 2-3 saatten sonra kulakların ağrır baskıdan, dışarıdan çok ses alır, dışarıya ses verir vs.

teknik bilgilere bakarak "sound signature" üzerine varsayımda bulunmak zor ne yazık ki.


sporty
(20.04.17)
sennheiser'ın hd serisi kadar boktan, balon bir kulaklık serisi daha yok. cx serisi fiyat/performans serisidir ve çok iyidir. zaten iki kulaklığın kullanım amaçları da farklı. ama sonuç olarak cx serisinden bir ürün tercih edilmeli

son kulaklığım rs170 idi not olarak


alm est
(20.04.17)
(2)

eski türkçe bağlaçlar

dostlar filhakika, mamafih, binaenaley vb. gibi eski türkçe bağlaçlara ihtiyacım var. böyle bir liste, sözlük, sayfa vb gibi bir şey paylaşma imkanı olan var mı?
dostlar
filhakika, mamafih, binaenaley vb. gibi eski türkçe bağlaçlara ihtiyacım var. böyle bir liste, sözlük, sayfa vb gibi bir şey paylaşma imkanı olan var mı?
saklubilig
(28.03.17)
Eliacik`tan makale vermeye gelmistim ki verilmis.

Not: "Eski Türkce" denilince genelde Köktürkce ve Eski Uygurca anlasilir. Dediginiz sey, Osmanli Türkcesi.


buf-e kür
(28.03.17)
(4)

mersin yeni otogar'dan şehir merkezine ulaşım

selam dostlar, otogardan şehir merkezine sabah 6:30'da nasıl ulaşılır? firmalara ait servis var mıdır? o saatte otobüs çalışır mı? tam olarak varmak istediğim yer mersin idman yurdu meydanı. o saatte buraya nasıl ulaşabilirim. not:şehre tamamen yabancıyım.
selam dostlar,
otogardan şehir merkezine sabah 6:30'da nasıl ulaşılır? firmalara ait servis var mıdır? o saatte otobüs çalışır mı? tam olarak varmak istediğim yer mersin idman yurdu meydanı. o saatte buraya nasıl ulaşabilirim. not:şehre tamamen yabancıyım.
saklubilig
(09.03.17)
Hocam gittiğiniz firmanın servisi var mı bilmiyorum ama muhtemelen vardır çünkü yeni otogar şehre epey uzak. Hatta büyük ihtimalle tüm firmaların servisi vardır ben sürekli tek bir firmayı kullandığım için muhtemelen diyorum.


cherokee rose
(09.03.17)
Merhaba, @cherokee rose'un da dediği gibi muhtemelen firmanın servisi vardır. Yoksa da saat 6 itibari ile otogardan belediye otobüsleri kalkıyor. Servis ile giderseniz 30 dakika sürmez meydana varmanız ancak belediye otobüsü ile 1 saati bulabilir.


Servis vardır büyük ihtimalle. Eğer servis varsa binmeden pozcuda ineceğinizi söylersiniz. Dediğiniz yer sahilde servisler o tarafa gitmez ama pozcudan 15 - 20 dakikada yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yalnız sahil o saatlerde epey tenha olur aklınızda olsun.


desktopu
(09.03.17)
Mes-koop isimli dolmuslara bin. Cevre yolundan gecer. Sofore Mersin idman yurdu meydanina parelel bir yerde indirirmisin diye soyle. 5, 10dk yurursun. Dedigin meydanin ordan toplu tasima araci gecmez


dreadplayer
(09.03.17)
(14)

tıp okuyan kız arkadaşa hediye

duyurunun güzel insanları tıp okuyan kız arkadaş için özel, anlamlı, esprili, onun hoşuna gidecek bir hediye bakıyorum. aldığınız, verdiğiniz ya da aklınıza gelen bir hediye var mı?
duyurunun güzel insanları
tıp okuyan kız arkadaş için özel, anlamlı, esprili, onun hoşuna gidecek bir hediye bakıyorum.
aldığınız, verdiğiniz ya da aklınıza gelen bir hediye var mı?
saklubilig
(30.01.17)
tip okumasiyla konunun ne alakasi var peki?
sobotta atlas al bari:)


postmodern rh
(30.01.17)
www.bobblehead.com.tr

doktor objesiyle birlikte minik bir maketi yapılabilir


fragile lady
(30.01.17)
steteskop al


Sarımsak al. "Boşuna okuyorsun, bu her derde deva zaten" dersin.


pahalı bir hediye alma.


kelepir
(30.01.17)
ahahaha, bazı cevaplar cok güzel, jrr tolkien +12138948290384


balpolen
(30.01.17)
kızla ilgili tek veri tıp okuması :) beyaz önlük al adads


sanguine mcqaer
(30.01.17)
kadavra al


seljax
(30.01.17)
Asiri pahali ama en baba textbooklardan al guzel hediye olur valla.

Ya da elinde yoksa robins patoloji, guyton fizyoloji, the cell vs son basimlari bayagi mutlu eder bence :D


neferkitty
(30.01.17)
Kendine hemşir kostümü al.


la rana
(30.01.17)
Crocs terlik alabilirsin.


tıp ile doktorluk ile ilgili bir hediye olsun dedim ama aklıma bir şey gelmedi. yoksa hediyeleşme zaten oluyor. kitap, yemek, örgü, şiir, kısa video.. ama tıp ile ilgili aklıma bi tek sabo terlik geldi :))) bi de buraya sorayım dedim.
bu linkteki www.google.com.tr
tablolardan türkiye'de bulabilir miyiz? ya da yüksek çözünürlüklü bi foto bulsak bastırabilir miyiz ?


saklubilig
(30.01.17)
böbrek al hacı. hem değerli hem mesleğine hitap ediyor.


Bence tablolar çok kötü. Bir de terlik alacaksın sabo alma arkadaşın dediği gibi crocks al. İsmi yazılı stetoskop güzel olabilir.


pastörizesüt
(30.01.17)
(2)

barış manço şarkısı melodili almanca şarkı

dostlar az önce aklımıza ergenlikten kalma çetin çetinkaya - sie liegt in meinen armenhttps://www.youtube.com/watch?v=4hkZccibACoşarkısı geldi. aynı dönemde başka bir şarkı daha vardı almanca sanki. müziği barış manço'nun şarkılarından biriydi yanlış mı hatırlıyorum tam da emin olamadım ama hangi şa
dostlar az önce aklımıza ergenlikten kalma
çetin çetinkaya - sie liegt in meinen armen
www.youtube.com
şarkısı geldi.
aynı dönemde başka bir şarkı daha vardı almanca sanki. müziği barış manço'nun şarkılarından biriydi
yanlış mı hatırlıyorum tam da emin olamadım ama
hangi şarkıydı o
(ne günlerdi be hayalet sevgilim, dj akman falan)
saklubilig
(16.01.17)
Cartel parçalarından biri olabilir.


candanag
(16.01.17)
youtu.be

Bu mu


all girls dream
(16.01.17)
(3)

sinema bileti vodafone red şifresi paylaşmak isteyen var mı

http://www.vodafone.com.tr/Red/red-sinema-kampanyasi.php yukarıdaki kampanya için şifre gönderebilecek paylaşmayı seven biri var mı? şimdiden teşekkürler
www.vodafone.com.tr
yukarıdaki kampanya için şifre gönderebilecek paylaşmayı seven biri var mı? şimdiden teşekkürler
saklubilig
(30.12.16)
Paylaştığınız linkteki kampanya RED tarifeleri için, Freezone değil :/


para bende
(30.12.16)
Özelden gönderiyorum şifreyi ve telefon numarasını.


chicha
(30.12.16)
duyurunun ilk hali freezone'du düzelttim ve hala paylaşmayı seven bir arkadaştan haber beklemekteyim :)


saklubilig
(30.12.16)
(2)

ikinci el fiyatlama yardım

ikinci elciler fotolardaki eşyaları fiyatlandırır mısınız en fazla ne kadar verilir (eşyalar 3 yıllık) 1- https://drive.google.com/open?id=0B6H1ZoEA8CSAYk1vREdnVjBqdEE2- https://drive.google.com/open?id=0B6H1ZoEA8CSAWEVKWkhTWDlWYWM3- https://drive.google.com/open?id=0B6H1ZoEA8CSARUdtWkdtc0dfNlE4- ht
ikinci elciler fotolardaki eşyaları fiyatlandırır mısınız
en fazla ne kadar verilir (eşyalar 3 yıllık)
1- drive.google.com

2- drive.google.com

3- drive.google.com

4- drive.google.com

5- drive.google.com
saklubilig
(16.09.16)
en pratik t
yontem su anki fiyatinin yarisi.


enaz3kedi
(16.09.16)
beyaz eşyalar için parça başı 300 tl, masa-sandalte takımı 200 tl... bunlar en iyi gideceği rakamlardır 2. elde... bide esnaf çok daha azını verir


sararmen
(16.09.16)
(1)

lise diş protez bölümünden mezun kardeşimize sınav tercihlerinde yardım

Kardeşim lise diş protezden mezun oldu. Üniversite sınavına girdi. Seçebileceği bölümler:ağız ve diş sağlığıdiş – protez teknolojisisağlık yöneticiliğidiye internette bilgiler buldum. Liseden ilk mezun olan dönem oldukları için öğretmenleri de bilgili değil bu konuda. Konu hakkında, bölümler, ünive
Kardeşim lise diş protezden mezun oldu. Üniversite sınavına girdi.
Seçebileceği bölümler:
ağız ve diş sağlığı
diş – protez teknolojisi
sağlık yöneticiliği
diye internette bilgiler buldum. Liseden ilk mezun olan dönem oldukları için öğretmenleri de bilgili değil bu konuda.
Konu hakkında, bölümler, üniversiteler, mezuniyet sonrası iş imkanları hakkında yardım edebilecek, fikir verebilecek veya tanıdığı diş-protez teknikeri/teknisyeni olan var mı?
teşekkürler
saklubilig
(27.07.16)
Agiz ve dis sagligi okursa klinikte hekime yardimci personel olarak calisabilir. Protez cok tavsiye etmem meslek hastaligi var ve agir+stresli is. Saglik yoneticiligi de sozde kaliyor, hastanelerin yoneticileri genelde doktorlardan olusuyor hali hazirda.


neferkitty
(27.07.16)
(5)

Üniversitelerde bahar şenliklerine sponsor olmak

Üniversitelerin bahar şenliklerine sponsor olmak isteyen bir fastfood şirketi kiminle nasıl irtibat kurabilir. Rektörlükle mi yoksa öğrenci kulüpleriyle mi irtibata geçmemiz gerekiyor?Ankara'daki üniversiteler için yardımcı olabilecek var mı?
Üniversitelerin bahar şenliklerine sponsor olmak isteyen bir fastfood şirketi kiminle nasıl irtibat kurabilir.
Rektörlükle mi yoksa öğrenci kulüpleriyle mi irtibata geçmemiz gerekiyor?
Ankara'daki üniversiteler için yardımcı olabilecek var mı?
saklubilig
(08.04.16)
öğrenci konseyi +1
3-5 sene önce olsa ankara ve hacettepe için yardımcı olurdum da şimdi hiç tanıdık kalmamıştır.


cekilmis gayfe
(08.04.16)
Odtü için ugt ile.


babilbaligi
(08.04.16)
izmir deseydin benle diycektim ama ankarada deniz yok ki

istediğiniz üniversitenin sks daire başkanlığını arayın.


halanne
(08.04.16)
Ankara Üniversitesinde 29-30 Nisan'da düzenleyeceğimiz kongremize sponsor olmak isterseniz bekleriz


beyaztenlikiz
(08.04.16)
ankara yıldırım beyazıt üniversitesi için sks ile iletişim kurabilirsiniz.

ybu.edu.tr


kullanıcı adı
(08.04.16)
(1)

yeni iş yeri için telefon internet diz üstü bilgisayar

amcamın açacağı yeni iş yeri (esnaf) için internet, telefon, akıllı telefon, diz üstü bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamak üzere gsm operatörlerinin ya da türk telekom'un ya da diğer firmaların kampanyaları var mı? siz hangisini önerirsiniz?ya da hiç bunlara bulaşmadan hepsini ayrı ayrı mı almak daha
amcamın açacağı yeni iş yeri (esnaf) için internet, telefon, akıllı telefon, diz üstü bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamak üzere gsm operatörlerinin ya da türk telekom'un ya da diğer firmaların kampanyaları var mı?
siz hangisini önerirsiniz?
ya da hiç bunlara bulaşmadan hepsini ayrı ayrı mı almak daha mantıklı ve ekonomik olur?
saklubilig
(26.02.16)
bence firmaları arayın ve gezici elemanlarını yönlendirsinler size. adamların işi o zaten, gelirler.

her operatörün bi akıllı cihaz kampanyası var şu an. ama hat almak ve taahhüt vermek gerekiyor mutlaka.

turk telekomda mesela şirket hattı alırsanız en fazla 3 adete kadar cihaz alabiliyorsunuz.
89 tl x 24 ay + kullandığınız tarife ücret : iphone 6
24,9 tl x 24 ay + kullandığınız tarife ücreti : samsung j5
aynı zamanda sabit hattınız veya internetiniz turk telekom ise oradan da bir adet cihaz alabiyorsunuz.
turk telekomunun sabit hat ve internet kampanyası da vardı da unuttum şimdi.

vodafoneda ise red business tarifesini kullanırsanız
30 tl (cihaz ücreti) x 24 ay + 56,5 tl tarife ücreti : huaewi
83 tl x 24 ay ise iphone 6

turkcellde ise
19 tl x 24 ay + kullandığınız tarife : samsung j1
29 tl x 24 ay + kullandığınız tarife : samsun j2
47 tl x 24 ay + kullandığınız tarife : samsung j5
32 tl x 24 ay + kullandığınız tarife : general mobile android one
15 tl x 24 ay + kullandığınız tarife : lenovo a1000

bize verilmiş teklifler bunlardı. hata payı vardır.

hesaplayıp piyasa fiyatları ile karşılaştırabilirsin. ama dediğim gibi en mantıklısı yüzyüze görüşmek için çağırmak.


elorelia
(26.02.16)
(1)

excel yanıt vermiyor'a çözüm?

2 saatlik emek boşa gidecek a dostlar yardım!! 2 saattir saçma sapan bir sürü ayrıntıyı düzelttim. dosyayı kaydetmemişim sonra excel yanıt vermiyor yazısı çıktı. içeriği kaybetmek istemiyorum. yoksa her şeye en baştan başlayacağım. nasıl düzelir bu. 10dk'dır aynı durumda.
2 saatlik emek boşa gidecek a dostlar yardım!!
2 saattir saçma sapan bir sürü ayrıntıyı düzelttim. dosyayı kaydetmemişim sonra excel yanıt vermiyor yazısı çıktı. içeriği kaybetmek istemiyorum. yoksa her şeye en baştan başlayacağım.
nasıl düzelir bu. 10dk'dır aynı durumda.
saklubilig
(08.12.14)
excel'i kapat aç, sol tarafta document recovery diye bir kısım çıkıyor, ordan seç ve devam et. auto save gibi bir şey yapıyor excel. veya file>info>manage versions>recover unsaved workbooks


(8)

aşure

güzel insanlar, aşure günü gelmiş gitmiş. bizim oralarda bu aşure haftası olarak bilinir. komşuların hepsi birbirlerine o hafta aşure getirir ikram ederler. bu ankara'da böyle bir şey yok heralde. komşuların hiç biri kapımı çalmayınca benim de daha dün aşure günü aklıma geldi akşam muharrem ayı muha
güzel insanlar,

aşure günü gelmiş gitmiş.
bizim oralarda bu aşure haftası olarak bilinir. komşuların hepsi birbirlerine o hafta aşure getirir ikram ederler.
bu ankara'da böyle bir şey yok heralde. komşuların hiç biri kapımı çalmayınca benim de daha dün aşure günü aklıma geldi akşam muharrem ayı muhabbeti geçerken.
zaten 5 aya yakın ankaradayım, bir komşu da bu çocuk buralarda tek sabah işe gidiyor akşam geliyor iki kap yemek götüreyim de yesin demedi. aşure haftasında da herhangi bir ikram görmedik bu güzel komşulardan.
canım da nasıl çekiyor aşure var ya! yok mu ankara'da şöyle güzel aşure yapan bir yer?
ya da yok mu esaslı bir yaren kızılay tarafına bi tas aşure getirsin?
saklubilig
(05.11.14)
bize komşulardan geldi. keşke daha önce açsaydın bu duyuruyu ayırırdık sana da. gerçi biz yemiyoruz hepsini annem yiyor :)
bir de hazır aşureler satılıyor, pratik, yapımı çok kolay kendin de yapabilirsin.


rock n roll
(05.11.14)
belki sen yokken getirmişlerdir. hazır aşure aldım ben de onlardan yapıcam.


inheritance
(05.11.14)
Ankarada da var asure gelenegi de, bekar oldugun icin seni pek saymamis olabilirler. Pastanelerde vardir asure. Liva'da guzeldi gecen sene.


mandalina kokusu
(05.11.14)
pakmaya'nın hazır aşure karışımından aldım, akşama yapıcam. notunu verip yorum yazarım buraya da.


halanne
(05.11.14)
hazırlar, anne elinden çıkmış kadar güzel olmaz ki ama..
ev yemeği yapan yerlerde olur mu acaba?


saklubilig
(05.11.14)
ayıpsın hocam getirelim annem bu akşam yapıcam diyodu :)


burberry
(05.11.14)
ankara'da olmaz olur mu hiç. aşure manyağı oldum ben. akşam ben de yapmayı denicem. güzel olursa gel misafirim ol :) olmazsa liva'da ye


sheridans
(05.11.14)
birinin ikram etmesi o aşın tadına tat katar, o yüzden teklifleriniz çok değerli ve dikkate alıyorum :)
iş yeri kızlay'da, gelemezseniz, ya da davetler sonuçsuz kalırsa canınız sağ olsun... yarın akşam liva yaparım artık


saklubilig
(05.11.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.