Giriş
(1)

Yüksek lisans mülakat öncesi hocaya mail atmak

Başvuracağım üniversitenin daha önceki mülakat sıralamalarına baktığımda, mülakata ilk sıradan alınacağım gibi görünüyor. Ancak mülakat notu 65'in altında olan öğrenciler başarısız kabul ediliyor, kontenjan bu sene yarı yarıya azaltılmış ve başka bir üniversiteden mezun oldum. Başvuracağım üniversit
Başvuracağım üniversitenin daha önceki mülakat sıralamalarına baktığımda, mülakata ilk sıradan alınacağım gibi görünüyor. Ancak mülakat notu 65'in altında olan öğrenciler başarısız kabul ediliyor, kontenjan bu sene yarı yarıya azaltılmış ve başka bir üniversiteden mezun oldum. Başvuracağım üniversitenin mülakat tarihinden önce alanıma yönelik kontenjan açan diğer üniversitelerin kesin kayıt tarihleri bitmiş oluyor, yani kabul edilemezsem başvurabileceğim başka bir program kalmıyor. Başvuracağım üniversitede öğretim üyelerinden sadece birinin çalışmak istediğim konuyla ilgili yayınları var. Üniversiteye doktor öğretim üyesi olarak geçen sene atandığı için jüride yer alıp almayacağından emin değilim.

Hocaya kendisiyle çalışmak istediğimi nasıl söylemeliyim, mailin içeriği nasıl olmalı? Mülakat öncesinde hocayla yüz yüze görüşme imkanım yok maalesef, kendimi tanıtabilmek için maile akademik özgeçmişimi eklemek geliyor aklıma sadece.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
yazılı bir iz kalmasından rahatsız olabilir hocalar böyle bir ortamda.

yüz yüze görüş mutlaka. randevuyu da telefonla al.


prodeq
(12.07.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.