Giriş
(4)

Alkalen Reflü Gastrit (Safra Reflüsü)

Merhabalar,Safra kesesi ameliyatından sonra yaptırdığım endoskopide "Alkalen Reflü Gastrit" tanısı aldım, yani mideme safra kaçağı var. 6 aylık ilaç tedavisine başladım. Daha önce bu tanıyı alan varsa, ilaç tedavisi ve doğru beslenme ile sonuç alınabiliyor mu, alternatif bir tedavi yöntemi var mıdır
Merhabalar,

Safra kesesi ameliyatından sonra yaptırdığım endoskopide "Alkalen Reflü Gastrit" tanısı aldım, yani mideme safra kaçağı var. 6 aylık ilaç tedavisine başladım. Daha önce bu tanıyı alan varsa, ilaç tedavisi ve doğru beslenme ile sonuç alınabiliyor mu, alternatif bir tedavi yöntemi var mıdır?
sc41
(06.12.18)
antepsin faydalı olabilir. eniştemde vardı aynı sıkıntı, ppi(lansor,pantpas) ve gaviscon gibi ilaçlarla daha kötü olmuştu.zayıflamıştı bayağı.antepsin ile toparladı. günde 4 defa (yemeklerden ve yatmadan önce)


underzero
(06.12.18)
safra kesenizi mi aldırmıştınız?


p133mmx
(06.12.18)
nexium+antepsin ile 6 ayda netice alabildim. doktorların farklı ilaç sevdasıyla vakit kaybetmetin. en son doktor değişti. Antepsin benim hoşlanmadığım bir ilaç dedi gevşek gevşek. Yazmamış hıyar ağası. Ben o kadar o ilaçla iyileştim dememe karşın. Gaviscon filan işe yaramıyor bu tipte. Gece yatmadan da ursactive içseniz iki tane o da çok faydalı olur. Doktora bunları zorlayın. Ya da vakit kaybedersiniz. Aynı tanıyla mücadele ediyorum uzun süredir.


adivar
(07.12.18)
1-2 haftadır antepsin kullaniyorum, mide sorunlarım baya azaldı. 6 aylik ursactive tedavisine de başladım. Bu safra reflüsü sanırım mide reflüsünü de tetikliyormuş. Boğazda yanma hissediyorum arada, özellikle sabahları. Merak ettiğim şey, 6 aylık ilaç kullanımından sonra normale dönüp dönemeyeceğim. Yoksa ilaçlara daha uzun süre devam etmek ya da başka bir tedaviyi denemek zorunda mı kalacağım?


sc41
(07.12.18)
(1)

Ankara'da 2. el elektronik eşya alan yer

Ankara'da 2. el elektronik eşya alan bir yer bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Ankara'da 2. el elektronik eşya alan bir yer bilen varsa yardımcı olabilir mi?
sc41
(02.07.13)
(bkz: itfaiye meydanı)
Sıfırlar için de Maltepe Pazarı'na bakabilirsiniz.


heritage
(02.07.13)
(2)

laptop seçimi

1200 lira veya o civarlarda olacak şekilde laptop önerisi olan?
1200 lira veya o civarlarda olacak şekilde laptop önerisi olan?
sc41
(04.11.12)
1400 liran varsa bunu al derim

urun.gittigidiyor.com


badiparmagi
(04.11.12)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.