Giriş
(9)

otomatik vites 2. el araba alacagım

otomatik sanzımanda sıkıntı olup olmadıgını nasıl anlarız?ustaya götürsek anlar mı? bir yolu varmı otomatık sanzıman kontrolunun?
otomatik sanzımanda sıkıntı olup olmadıgını nasıl anlarız?

ustaya götürsek anlar mı? bir yolu varmı otomatık sanzıman kontrolunun?
sizofren06
(15.10.18)
ototest merkezleri en uygun çözüm gözüküyor


MiraTaurus
(15.10.18)
anlayamazsınız. aracı internette aratın, kronik bir sıkıntı varsa zaten muhakkak birileri yazmıştır, çıkacaktır.


giovanne
(15.10.18)
ister ototest ister computeste git şu kadar iyidir diyemezler. onu anlamaları için şanzımanı sökmeleri lazım. onuda satan adam yaptırmaz. genel olarak modellere göre araştırmak lazım. örneğin dsg şanzımanlar son dönemde sıkıntılı. opelin easytronic şanzımanı tamamen problemdir. gibi.


mikahakkinen
(15.10.18)
Peki bu mantikla hangi sanzuman sikintisizdir? Cunku kime sorsan o sikintili bu kronik. Otomatik arac kalmiyor bu mantikla piyasada. (Bmw,mercedes disinda :) )


zor azizim zor
(15.10.18)
honda ve toyota'nın otomatik vitesleri tavsiye edilir.

ama her koşulda güvenilir bir firmadan ekspertiz şart.


tabudeviren
(15.10.18)
toyota'nın yarı otomatiğinden uzak dur, dsg şanzıman sorunlu uzak dur.


dagilan sanziman genelde kacirir, ani durup gazladiginda eger hemen kavramiyorsa sanzimanda sikinti var demektir. ayrica yagina bakilabilir, kirliyse uzundur bakimi yapilmamistir. ayrica internetten mutlaka kronik sikintilari arastirmak lazim.

daha kapsamli bir arastima yapma imkaniniz var ise sanzimanin yag karteri sokulup icinde metal parcaciklari var mi bakilabilir. varsa sanziman dagilmaya baslamistir.

adam gibi bakimi yapilmadan 200bini gecmis her sanziman saatli bomba bence, marka model fark etmez.


cooperr
(15.10.18)
Tam otomatikse yani tork konvertörlüyse, yokuşta geri kaçırıp kaçırmadığına bakar ustalar genelde. Düzlükte ayağını çektiğinde bekletmeden ilerlemesi lazım. Yüksek devirde vites değişimlerinin ve kick downların sartıntısız olup olmadığına dikkat edilir. Yine de kesin bir şey söylemek zor, şans işi birazda.


reactionic
(15.10.18)
Peki ford fiesta, renault clio ve honda jazz yeni modellerin sanzumani nasildir? Önerileriniz var midir?


zor azizim zor
(15.10.18)
(9)

1.0 araba alınır?

araç dizel. alırsak ne eksisi vardır? 2015 model.edit: polo 75
araç dizel. alırsak ne eksisi vardır? 2015 model.

edit: polo 75
sizofren06
(12.10.18)
araba ne? kaç beygir? torku kaç vs vs


prasinos
(12.10.18)
beklentiye bağlı. şehir içi kullanım içinse alınabilinir.


mikahakkinen
(12.10.18)
Yokuşlu bir şehir ise zulüm olur, 1.0 olmasının da yakıta avantajı olmaz.


John Bloor
(12.10.18)
1.0 araç yapıyolar, turboyla motorun gücünü yükseltiyolar. 116 ps olanlar falan varmış diye konuşuryordu arkadaşlar aralarında.

iyi de , 1.0 motorlu araç alan insan ekonomi için alır bunu.

ee senn 1.0 motorlu araba, sürekli turboyla ve yüksek devirle beslendiği için 1.5 zaman zaman 2.0 motorlu araç kadar yaktıktan sonra bunun ekonomisi nerede kaldı?

kaldı ki yüksek devir de turboya özellikle yaramaz pek.


killerbee
(12.10.18)
Killerbee
Düşündüğün gibi değil. Evvela bu araçlar Avrupa pazarında emisyon vergisinden yırtmak için yapılan araçlar. Birinci amaç bu üretimde.

Ekonomik mi? Evet. Çünkü yeni nesil turbo araçların olayı bu. Basarsan yakar da gider de. Basmazsan da koklar.

Hiçbir düzgün çalışan modern araba yokuşta tıkanıp kalmaz. 3'te çıkamazsa 2'de çıkar dert değil. Eski arabaların, balatası bitmiş arabaların, silindirin biri bozulmuş, kompresyonu bitmiş arabaların cirit attığı ülkemizde bu araçlar hayli hayli gider merak etmeyin. Binin sürün zaten kararınızı verirsiniz.

Tek eksisi vardır bu arada. Ömrü az olur teorik olarak. Kanıtlanmış bir şey yok. Çünkü çevirdiği devir başına aldığı iş hacim dışında özdeş motordan daha azdır. Bu da daha çok yıpranma daha az iş demek. 300 bin yapan motor bloğu 275 bin yapar 250 bin yapar demek. Dediğim gibi teoride, özdeş motorlarda böyle. Bu nedenle gemiler dünyayı 40 kere dolaşabiliyor, tırlar milyon km yapabiliyor ama otomobiller yapamıyor.


gemi makinaları çok ağır bir bakım klavuzuna sahip, saati geldiği an hatta gelmeden aklına gelebelecek herşeyi değiştiriyoruz biz.

düşün abi koca gemi makinasının pistonunu değiştiriyoruz, laynerini değiştiriyoruz. enjektör, yakıt pompaları falan bunlar iş değil zaten, tabi bi enjektör en ufak gemide kolumdan uzun oluyor.

bu kadar ağır bakım altında gemilerin o kadar yol katetmesi bence normal. bir de özellikle aşırı sağlam yaparlar kaliteli markaları, man burmeister, mak gibi markalar çok iyidir. bunların arasında da tasarım farkları ortaya çıkar, yakın yol ya da continant çalışan ölçek olarka küçük gemiler, yüksek devirli makina kullanır 600-900 devir arası. uzak yol gemileri ve büyük makinalı gemiler düşük devirli makinalar kullanır 100 devir gibi. yüksek devirli makinalarda stroke mesafesi kısa olur ama düşük devirli makinalarda storke mesafesi bayağı bi uzun olur. bin tane detayı var yani.

ayrıca bir gemi türkiyeden yola açık denize çıktı, pitch atıyorum yüzde 80 e sabitlenir, dolayısıyla motor devri de sabitlenir, buradan norveçe 15 günde devir ve pitch değişmeden sabit tempoda gider.deniz durumuna göre isterse 12 mille gider, isterse 3 mille. yani güç sabittir hız değişken. bunda da pitch e müdahele edilmez, dolayısıyla motor devride yüzde 2 bilemedin 3 den fazla değişmez. devrin değişmesi için müdahale gerekir.bunun için de ya fırtına gibi bir hava olayının olması gerekir ya da çatışma gibi bişey olması. gemi makinasının sıcaklık değerleri de değişmez, sürekli aynı sıcaklıkta durur. çalışmıyorken 65 derecede pre heater vasıtasıyla sıcak tutulur, çalışıyorken makina modeline göre 85 88 derece arası. eğer 89 a çıkarsa alarm çalar ve gider müdahele edersin, cooler pompasını açarsın, yedek cooleri devreye alırsın gibi gibi. ayrıca gemi makinalarının yağ pompaları haricidir, sürekli sabit basınçla yağlanır, kullanılan yağ da sürekli seperatörde temizlenir, sump tanktaki yağ değerleri saat başı kontrol edilir,her hafta çok detaylı bir kit ile yağın vizikozitesi ve kimyasal durumu test edilir, bunun dışında layner üzerindeki valflerden de her hafta sıcaklık ve kompresyon değerleri ölçülür ona göre saati gelmemişse bile müdahale edilir veya valf ayarı yapılır.yani konular bence çok farklı.

arkadaşım sıfır audi a3 ya da a4 aldı geçensene 1000 motor muydu 1.1 miydi neydi, ps olaraka yüksek, çok feci yaktığını ve pişman olduğunu söyledi mesela.


killerbee
(12.10.18)
1.0 turbo kullanıyorum 110 beygir ,200 tork. basınca gidiyor ama yakıtta gidiyor.(burada geniş ve düz bir yol var , canımın sıkkın olduğu bir sabah 5.30 gibi 195-200 hız yapmıştım)

basmazsan uzun yolda çok ekonomik gerçi o zamanda yol bitmiyor ama ben zaten hızlı kullanan biri değilimşehir içi 6.5 7 litre benzin yakıyor (klima sürekli açık- antalya). şehir dışı 4.2 gördüm bir kere ama yol bilgisayarı ne kadar güvenilir bilmem , hiç hesaplamadım da bir depo ne kadr gitti ne kadar gitmedi falan.

arkadaşta da yaris var 1 motor atmosferik benzinli. onla da 175 falan gördük.

ben pişman olmadım biraz beklentiyle alakalı bir şey sanırım.


Dediğim gibi özdeş motor farklı hacim dediğim şeydi. Velhasıl mantık olarak çok devir az iş=düşük km yüksek yıpranma demek ama bunun pratikte çooook büyük farklar yaratacağını düşünmüyorum.

1.0 motor bu kesin koklar mantığı doğru değil ayrıca. 1.0 63 beygir araç da var 110 beygir araç da var.

Ve elbette düşük hızda ekonomik kullanımda 1.0 turbo araçlar(downsized araçların tamamı) eski tip 1.6 1.4 atmosferiklere nazaran az yakacaktır. Gerek teknoloji, gerek ağırlık Bu yöne itiyor üreticileri.

Basarsan her araç yakar. Yakmıyorsa bastığında zaten gitmiyordur da mantık olarak.


1.0 dizel olmaz arkadaşım. 1.0 benzinlidir o bahsettiğin araç ama dizele bakarak artısı olur eksisi olmaz bu araçların. mesela dizeller pololarda içeri çok fazla ses alırken benzinlilerde arabanın çalıştığını bile duyamazsın sonra bunlar ufak araçlar olduğu için eğer çok fazla yüklü binmeyeceksen zaten dizelin torkuna da ihtiyacın olmaz.

bende 1.2 benzinlisi var ve hem yakıt hem çekiş olarak gayet mutluyum. en az 80 kilodan 5 kişi dik köy yoluna tırmandım gayet aldı yürüdü ki seninki 75 beygir ve daha yeni bi motor olacak.


johnnie w lker
(12.10.18)
(1)

haftasonu akçakocaya gitmeyi düsünüyorum nasıl arkadaşlar?

denizi kumsalı nasıl? bebek varda.
denizi kumsalı nasıl? bebek varda.
sizofren06
(09.08.18)
ceneviz kalesindeki mavi bayraklı plajı çok da temiz değil, ayrıca kalabalık ve küçük. sonradan bir plaj daha tane daha mavi bayrak aldı, çuhallı ama orası da tam bir halk plajı ve çok kalabalık. şuradaki fotoğraf bile gelmeyin diyor.
www.akcakoca.bel.tr

araç varsa daha sakin ve temiz bir plaj olarak zuğa restoranın plajını öneririm, kalacağınız yer akçakoca'da olsa bile araçla 15 dakika. o bölgede her yaz denize giren biri olarak en temiz ve tehlikesiz su burada diyebilirim, normalde karadeniz tehlikelidir çünkü. tabii ki bir güney sahili atmosferi düşünmeyin, şezlongların hepsi klasik plastik değil, tahta ve ayarlanamaz olanlar da var, şemsiyeler de kocaman değil. 2 tane loca var ama o da çok komple bir şey değil. yine de diğer taraflardaki deniz pisliği, tehlikesi ve kalabalıktansa bunları tercih ediyoruz biz.
goo.gl


Bruce
(09.08.18)
(1)

arkadaşlar bayramda gidilecek tatil bölgesi?

bayramda tatile gidecegız de istiyorum ki egede böyle pansiyon gibi bir yerde kalalım denizi güzel olan dışarda yeyip icip kazık yemeyecegımız yerle olan bir bölge varmı direk oraya bakayımayrıca kalacak otel yada pansiyon tavsiyelerine açığım.
bayramda tatile gidecegız de istiyorum ki egede böyle pansiyon gibi bir yerde kalalım denizi güzel olan dışarda yeyip icip kazık yemeyecegımız yerle olan bir bölge varmı direk oraya bakayım

ayrıca kalacak otel yada pansiyon tavsiyelerine açığım.
sizofren06
(06.08.18)
ören saka pansiyon.


inheritance
(06.08.18)
(7)

alkol zamlarından sonra ne yapıyoruz arkadaşlar?

yokmu bir yolu ucuza alkol temini? siz neler yapıyosunuz?
yokmu bir yolu ucuza alkol temini? siz neler yapıyosunuz?
sizofren06
(04.07.18)
Evde bira, likör. Bu kadar.


kablelvuku
(04.07.18)
a- evde yapmak
b- fiyatlar yansımadan stoklamak
c- kıbrıs


lcha
(04.07.18)
Duty freeden alıyorum ben sürekli alma imkanım var. Ayıptır söylemesi daha birkaç saat önce 1lt absolut aldım 88tl.


catch the arrow
(04.07.18)
Ben tovbe ettim. En saglami.


stavro
(04.07.18)
yıllardır kuru takılıyoruz. sıfır kalori ve bambaşka kafa.


Lanet olsun Carl! diyorum.hadi birayi,likoru evde yaptik ya viski, rom, tekila :( yurtdisina gidecek arkadaslara selamlar.


astrid
(04.07.18)
bira.house


jamiro
(04.07.18)
(2)

çukur dizisi hakkında...

şimdi ben ilk bölümdeyim. bu koçavalı tüm çukurun sahibiyim diyo. evlerin yarısı onunmuş yarısı da ortagıymıs. sonra ilerleyen dakikalarda sıcak para yok falan diyolar lan nasıl oluyo bu iş o kadar ev mal mülk. bir de o kadar malı mülkü olan kişi orada çetecilik oynar mı bu da saçma değil mi?.
şimdi ben ilk bölümdeyim. bu koçavalı tüm çukurun sahibiyim diyo. evlerin yarısı onunmuş yarısı da ortagıymıs. sonra ilerleyen dakikalarda sıcak para yok falan diyolar lan nasıl oluyo bu iş o kadar ev mal mülk. bir de o kadar malı mülkü olan kişi orada çetecilik oynar mı bu da saçma değil mi?.
sizofren06
(25.06.18)
Çukur o kadar ciddiye alınarak izlenecek bir dizi değil. Senaryoda bu tarz pek çok boşluk var. Zamanında oralar dutlukken arsaları kapatmış. O evleri de garibanlara dağıtmış. Evlerden bir geliri yok. İsterse satabilir tabiki ancak satmak istemiyor.


zombi
(25.06.18)
Mal, mülk sıcak para ile aynı şey mi?


(1)

akçakoca hk.

arkadaşlar az iznim var ankarada oturuyorum. o yüzden akcakocaya gitmek istiyorum. bebek var nerede kalalım? akçakoca güzel mi?
arkadaşlar az iznim var ankarada oturuyorum. o yüzden akcakocaya gitmek istiyorum. bebek var nerede kalalım? akçakoca güzel mi?
sizofren06
(29.05.18)
Karasuya gitmenizi öneririm. Koç otel iyidir.


kablelvuku
(29.05.18)
(5)

merhaba bebeğimin kan değerlerini yorumlar mısınız?

kendisi 15 aylık. bir sıkıntı gözüküyor mu arkadaşlar?
kendisi 15 aylık. bir sıkıntı gözüküyor mu arkadaşlar?
sizofren06
(07.05.18)
siz buradan sorup hiç kafa karıştırmayın bence.
maşallah canavar gibidir eminim.


brakgn
(07.05.18)
B12 baya düşükmüş, doktor ona göre takviye yapar, bir de mcv mch bebeklerde daha düşük aralıkta olur zaten, bebeğiniz sağlıklı ama kısa bir süre önce yakalandığı enfeksiyona karşı vücudu direnç göstermeye çalışıyor. Not: Doktor değilim.


noeldayın
(07.05.18)
Hafif bir kırıklık olmuş gibi ama endişelenecek bir durum yok.Ateş var mı?

Benim bebek benzer yaşlarda lenfosit,eozinofil ve eritrosit değerleri daha yüksekken bile antibiyotik kullanmadan rahat toparladı.

Rahat olun.Referans değerlerine göre anlamlı, korkutacak yükseliş yok


turkuaz
(07.05.18)
noeldayın, normal referans aralığında olan bi değer nasıl "bayağı" düşük oluyor?


@altin yumurtlayan lavuk surekli doktorlardayim. Bende de b12 az, ve hemen hemen bu degerdeydi. Doktor da bana ayni bu ifadeyi kullandi. Ustelik cogu zaman cerrahlara muayene olmaya giden biriyim. Referans araliginda olabilir. Sacma buldum dusuncenizi


noeldayın
(08.05.18)
(7)

bebekle kurban bayramında nerede tatil yapabiliriz?

kum plaj olması lazım bir de çok kalabalık olmaması lazım arkadaşlar var mı bildiğiniz bir bölge bir yer?
kum plaj olması lazım bir de çok kalabalık olmaması lazım arkadaşlar var mı bildiğiniz bir bölge bir yer?
sizofren06
(27.04.18)
ben de aynı şeyi düşünüyorum. tatil yapabileceğini düşünme öncelikle, nereye gitsen yapamayacaksın.

altınoluk nispeten akçay'a göre boş. ama plaj taşlık. tenha diyosan saros, gökçeada o tarafa git.


kenarortay
(27.04.18)
Kum plaj, gundogdu-side arasi hep kum.

Kurban bayraminda tenha yer bulabilmek imkansiz ama.


kuehles blondes
(27.04.18)
datça marmaris diğer tatil yörelerine göre daha sakin olur. datça hayıkbükü palamutbükü marmarisin diğer koyları rahat olur.


mikahakkinen
(27.04.18)
bebeği su sokacaksan altınoluk akçay burhaniye o bölgeleri unut. yok daha çok küçük suya sokmam zaten dersen plaj için burhaniye ören ya da öğretmenlerevi planını öneririm. sarımsaklı da fena değil. burhaniye daha az kazıklar adamı ama nedense ayvalık sarımsaklı da bi yere girdiğim zaman kazıklanacakmışım gibi hissediyorum hep..


ergenpezeveng
(27.04.18)
bu arada sebebini yazmamışım bu saydığım yerlerde su çok soğuk. şans eseri ara sıra sıcak oluyor.


ergenpezeveng
(27.04.18)
saros'ta su soğuktur. öyle alışık değilse bebeği sokamayabilir.
aklınızda bulunsun.
kısmi sarosluyum.


Bizimki bir ve iki yaşındayken iki yaz arka arkaya gittiğimiz bir yer var. Su sıcak, çok sığ, çok da sakin ancak otel eski, fiyatı da yüksekti biraz, bir inceleyin yine de isterseniz.
Mersin/Silifke/Taşucu/Boğsak İntermot.
Bu otelin etrafında da ufak tesisler var. Denize kefilim ancak tekrar söylüyorum otele kefil değilim.


crescendo
(27.04.18)
(7)

netflix'ten dizi tavsiyesi

ne izlenmeli arkadaşlar netflix'de?
ne izlenmeli arkadaşlar netflix'de?
sizofren06
(17.04.18)
Narcos, ilk aklıma gelen.


patronaj
(17.04.18)
peaky blinders.net


mr.brown
(17.04.18)
stranger things
dark
house of cards
black mirror
sense8
tabula rasa
la casa de papel


peggy
(17.04.18)
Black Mirror
House of Cards
Dark


chitosan
(17.04.18)
mad men, son iki sezonu bulunmamakta ama.


rich folks hoax
(17.04.18)
Dark izle dark


solenkol
(17.04.18)
Manhunt: Unabomber


battal gemalmaz
(17.04.18)
(3)

the expanse izlenmeye değermi?

başlayımmı arkadaşlar?
başlayımmı arkadaşlar?
sizofren06
(17.04.18)
Ben beğenerek izliyorum


nhtzmc
(17.04.18)
ben sıkıldım çok aksak gidiyor, bi şans verilebilir yinede


eja
(17.04.18)
not bad.


washe
(17.04.18)
(1)

legion nerede kaldım bulamıyorum yardım

" spoileradama hapisten kacırdılar catısma cıktı sonra adama deney yaptılar makıneye soktular makineyı ormana bi yere yolladı.burada kaldım kacıncı bolum bulamadım devam edecegımde :/
" spoiler

adama hapisten kacırdılar catısma cıktı sonra adama deney yaptılar makıneye soktular makineyı ormana bi yere yolladı.


burada kaldım kacıncı bolum bulamadım devam edecegımde :/
sizofren06
(04.04.18)
düşündüm ben de bulamadım. ara vereli çok olduğu için hatırlayan çıkmaz sanıyorum. bence imdb'den bölüm bölüm bakarak bulabilirsin.


dedimmidemedimmi
(04.04.18)
(8)

çekik gözlü arkadaşların en iyi filmleri neler?

sb
sb
sizofren06
(03.04.18)
(bkz: oldboy)


(bkz: my sassy girl) korean version


mhm
(03.04.18)
Benim favorim;

* Death Note (büssürü var biliyorum ama sonunda akan jenerikte red hot chilli paper ya da gorillaz çalan versiyonu olacak)

Bunun dışında herhangi bir kore yapımı aşk filmi olabilir. Böyle hafıza kaybetmeli, filmin başı meğersem son sahneymişli, tersine akmalı, beyin yakan, resmen matematik yaptıran tarzda oluyorlar, aşkı meşki bırakıp bilimkurgu gibi izleniyor. Psikopatlar yaa.

Not: Önce yazılan örneği sildim.


onemoremile
(03.04.18)
(bkz: salinui chueok)
(bkz: bin-jip)
(bkz: sen to chihiro no kamikakushi)
(bkz: shichinin no samurai)
(bkz: batoru rowaiaru)
(bkz: goksung)

kore-japon karışık yazdım.


sir gawain
(03.04.18)
(bkz: pieta)


air
(03.04.18)
(1)

devit ampül hakkında?

arkadaşlar d vitaminim 16 çıktı. 30-100 arası değer olması gerekiyormuş. ben bi tüp d3 ampül içsem kaça çıkar?
arkadaşlar d vitaminim 16 çıktı. 30-100 arası değer olması gerekiyormuş. ben bi tüp d3 ampül içsem kaça çıkar?
sizofren06
(28.03.18)
Bi tüp içersen şu kadara yükselir diye aritmetik bir hesap yok, bünyeye göre değişir. Benim de 18 civarı çıkmıştı. 4 ay boyunca, ayda bir kere Devit Ampul kullandım. Sonra yaptırdığım testte 50 civarı çıktı.


agluna
(28.03.18)
(6)

d vitamini eksikliği?

d vitaminim 16 çıkmış alt sınır 30. ne yapmam gerek arkadaşlar şu an doktora gidemiyorum.evde de d3 ampül var onu içsem olurmu? aynı şey mi?
d vitaminim 16 çıkmış alt sınır 30. ne yapmam gerek arkadaşlar şu an doktora gidemiyorum.

evde de d3 ampül var onu içsem olurmu? aynı şey mi?
sizofren06
(28.03.18)
Devit içebilirsin ama fazlası da zarar. Doktors gitmeden ilaç alınmaz.

Devit kullanıyorum ben mesela şu an


mor oje
(28.03.18)
@mor oje devit ampul var evde onu içsem olurmu?


sizofren06
(28.03.18)
15 dünde bir Devit 3 ampull al. düzene girmezse doktoruna danış.

kullanımı: 1 ampulün tamamını ufak bir parça ekmeğin üzerine boşaltıp ekmeği ye.

geçmiş olsun..


Fayfa
(28.03.18)
Devit demeye gelmiştim. 15-20 gün arayla bir ampulü ekmeğe sık ye. Yalnız böbrek yetmezliği falan varsa dikkat et. En azından aile hekiminle bi görüş. Gerçi o da farklı bir şey söylemeyecek muhtemelen ama olsun, için rahat eder.


Ampulün kullanım talimatına bak. Ben damla alıyorum günde 10 damla olmak üzere


mor oje
(28.03.18)
D vitamininin fazlası toksik etki yapabilir, dozların durumunuza göre ayarlanması gerekir, lütfen kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Benzer seviyelerden doktor önerisiyle 30'lara çıkmış biri olarak gelecekten bildiriyorum :)

Ayrıca takviyenin yağlı bir öğünden sonra alınması öneriliyor genellikle. Ekmeğe boca etmenin/banmanın:) etkinliği tartışılır.

Bir dipnot olarak da damla olan versiyonda BPA yoğunluğu konusunda şüpheler var, böyle bir çekinceniz varsa doktorunuza ileterek ampül ile devam edebilirsiniz belki.

Benim 1 yılımı aldı ve hala desteğe devam ediyor süreç.. Umarım siz daha çabuk toparlarsınız. Yazın da avantajını kullanabilirsiniz belki.


hana bi
(28.03.18)
(7)

anjiyo olmak istiyorum.

bir zararı varmı? olmak istiyorum çünkü efor anında aşırı agrılarım oluyor sol tarafımda. doktor sana kalmış istersen yaparız dedi ne diyosunuz arkadaşlar bir zararı varmı?
bir zararı varmı? olmak istiyorum çünkü efor anında aşırı agrılarım oluyor sol tarafımda. doktor sana kalmış istersen yaparız dedi ne diyosunuz arkadaşlar bir zararı varmı?
sizofren06
(27.03.18)
Doktorlar günde onlarca anjiyo yapıyor neredeyse ameliyat kategorisinde bile değil. Ama her cerrahi müdehalede tabiki riskler vardır ama anjiyo da başarı oranı çok yüksek. Ayriyeten anjiyo kasıktan veya koldan yapılıyor. Koldan yaptırmak hem daha kolay hem günlük hayata dönme süresi kısa ve iyi doktarlar bana kalırsa genelde koldan yapıyorlar. Kasıktan yapılana gelirsek bir ağırlık falan koyuyorsun bi süre 1 hafta falan sürüyor ve daha dikkatli olmak gerekiyor.


canpolat01
(27.03.18)
Babaanneme kasıktan yaptılar, sonra bir sürü sorun çıktı ardından. Tabii 1- ona yapan doktor dandikti büyük ihtimalle 2- yaşlı kadın sen gençsin, sorun olmaz herhâlde, yine de her ameliyat risktir, fayda/zarar gözetimi yapıp karar ver.


annem kalp için gitti eforu iyi çıkmadı. doktor istersen hemen koldan anjiyo yapalım dedi. hastane de acıbadem bu arada. hemen aldılar anjiyo oldu 2 saat sonra da hastaneden ayrıldık.


oscar
(27.03.18)
sanal anjiyo diye bir şey var. kriterleri sağlıyorsanız normal anjiyo yerine kullanılabiliyor diye biliyorum. değerlendirin isterseniz.


kisa
(27.03.18)
artık öyle ağırlık koyma falan kalmadı. medikalden 60 tl ye alınan geniş bir bant yapıştırıyorlar kasığa, 2 saat içinde de çıkıp normal yürüyebiliyorsunuz. kasıktan yapılan anjiyonun eskisi gibi zorluğu kalmadı.


tiyatroisikcisi
(27.03.18)
özel hastanelerin para tuzağı


gameofannen
(27.03.18)
Hekim değilim ama, senin sol yanın ağrıyor diye anjiyo seçeneğini düşünüyor olman da, doktorun keyfin bilir'ci yaklaşımı da garip geldi bana.
Şikayetlerin nedeniyle doktora gittin, kardiyolog ekg'ne baktı, şikayetlerini ve kalbini dinledi, eko çekti, efor testi yaptırdı, bazı bulgulara ulaştı ve ileri tetkik için anjiyo istediyse ve sen korkuyorsan, korkun sonucu değiştirmemeli ve bir merdivenin bilmem kaçıncı basamağında hınk deyip kalmamak ve bu dünyaya zamansız veda etmemek için o anjiyoyu olmalısın.
Sanal anjiyo, burada stent'lik falan bir durum varsa, tekrar müdahaleyi gerektireceği için burada çok da uygun bir seçenek gibi durmuyor.
Geçmiş olsun.


oguz altun
(27.03.18)
(11)

en sağlıklı balık hangisi?

arkadaşlar en başta bebek sonra büyük kişiler için yenmesi gereken en sağlıklı balıklar nelerdir?
arkadaşlar en başta bebek sonra büyük kişiler için yenmesi gereken en sağlıklı balıklar nelerdir?
sizofren06
(19.03.18)
Somon


veritaslibertas
(19.03.18)
@veritaslibertas somon derken? norveç somonu mu karadeniz somonu mu?


sizofren06
(19.03.18)
Bulabilirseniz tabii ki vahşi Alaska Somonu (açık denizlerde yakalanmış olan yani, Türkiye'de hep Norve'ten gelenler satılıyor ve onların topu çiftlik ürünü). Bulabilme ihtimaliniz nedir tabii hiç bir fikrim yok.

Bulabilirseniz gene vahşi Halibut.


norveç somonu out, karadeniz somonu in

www.haberturk.com

artık sushilerde karadeniz somonu daha çok kullanılıyormuş. en iyi balığın ben de somon olduğunu biliyorum ama o da maalesef ki tavuklar gibi çiftliklerde yetişir oldu malesef.


dedim ben sana
(19.03.18)
Çoğu çiftliklerde tavuk gibi yetiştirildiği için normal karşınıza çıkan somon değildir.

Çiftlik olmayan somon ise tamam.

Cevap: Çiftlikte yetişmemiş ve dip balığı olmayan balıklardır.


acetaminophen
(19.03.18)
somon ile ilgili www.atillaalpbaz.com şu siteyi inceleyebilirsiniz. sitede iddia edilen her konunun doğru olduğunu söyleyemem ama çok konuda da bence haklı.
en sağlıklı balık sorusu ise gerçekten zor soru. bu soruya istediğiniz gibi bir cevap veremem fakat eğer tanışmadıysanız belki şu site www.turkomp.gov.tr size her türlü gıdanın besin değerleri hakkında bilgi verecektir. sitede alabalık, sardalya, hamsi levrek gibi balıklara ait verilerde mevcut. afiyet olsun :)


ihb
(19.03.18)
hatta turkomp'ta yer alan su ürünleri www.turkomp.gov.tr


ihb
(19.03.18)
Çinekop ya da lüfer tabii ki.


kompisko
(19.03.18)
Bebeklerde tamamlayıcı beslenmeye geçerken hamsi, sardalya, istavrit gibi küçük balıkların yedirlmesi öneriliyor.


Lim5
(19.03.18)
Küçük balık, deniz balığı ve elbette mevsiminde balık.


pinkket
(19.03.18)
hamsi küçük balık olduğu ve yağlı olduğu için


delicevat
(19.03.18)
(1)

kızılay'dan cinnah caddesine belediye otobüsü hangi hatlar gidiyor?

sb.
sb.
sizofren06
(07.02.18)
413


Adramelekhh
(07.02.18)
(1)

çok stresli dönemden geçtikten sonra gelen baş dönmesi?

arkadaşlar bu sıralar çok stresli bir dönemden geçtim. şöyle anlatayım 2 aylık bir stresli dönem. bu stresli dönemlerde bazen 3-4 gün süren baş agrılarım oldu. şimdi çok şükür o stresli dönemleri atlattım. bu süreçte hiçbir ilaç kullanmadım. baş agrılarımda artık yok ama son 1 haftadır başım dönüyo
arkadaşlar bu sıralar çok stresli bir dönemden geçtim. şöyle anlatayım 2 aylık bir stresli dönem. bu stresli dönemlerde bazen 3-4 gün süren baş agrılarım oldu. şimdi çok şükür o stresli dönemleri atlattım. bu süreçte hiçbir ilaç kullanmadım. baş agrılarımda artık yok ama son 1 haftadır başım dönüyor. bana ne oldu?
sizofren06
(31.01.18)
Bi doktora gitmekte fayda var.
Stres kaynaklı baş dönmesi de olabilir, aynı zamana denk gelen bi rahatsızlık da olabilir.

Su alımın iyi mi, gıdanda, uykunda düzensizlikler olduysa vücut şimdi epki veriyor da olabilir.
Bir süre günlük biraz kuru kayısı ye, bir de kakao iç, uykuna, suyuna dikkat et, açık hava yürüyüşleri yap.
(hekim değilim)


(1)

ankara merkezden balaya gidecegim.

kalkış ulus yazıyor ulustan belediye otobüsü nereden kalkıyor bilen varmı arkadaşlar? bi yardımcı olsanız.
kalkış ulus yazıyor ulustan belediye otobüsü nereden kalkıyor bilen varmı arkadaşlar? bi yardımcı olsanız.
sizofren06
(15.01.18)
106-2 operanın önünden kalkar
394-3 numune hastanesi önünden (talatpaşa bulvarı)


394' e yetişeceksen ve numune kısmını karıştırırım diyorsan. operanın karşısına geçip orada bi tane cafe var o duraktan binebilirsin.

yok ben bunları hiç anlamadım diyorsan. google mapsten yol tarifi alırken üstte otobüs seçeneği var ona tıkla.


kablelvuku
(15.01.18)
(2)

bebekte ast değeri en yüksek kaç olmalı?

AST (SGOT)(Aspartat transaminaz) değeri üst sınır kaçtır?
AST (SGOT)(Aspartat transaminaz) değeri üst sınır kaçtır?
sizofren06
(04.12.17)
labaratuvarlarda değişmekle beraner yenidoğan 75 sanırım,

yüksekse akla klinik durumdan bağımsız hepatit geliyor


raydingoz
(04.12.17)
daha kesin bilgi için : www.unboundmedicine.com:_Reference_Values


raydingoz
(04.12.17)
(1)

trafik cezasını ödemezsem ne olur?

icra gelir mi? yaptırımı nedir?
icra gelir mi? yaptırımı nedir?
sizofren06
(27.11.17)
Muayene yaptıramazsın, satamazsın. 2-3 senede bir af geliyor zaten faiz siliniyor genelde.


(5)

yurtdışı turu?

arkadaşlar ben hiç yurtdısına cıkmadım. yurtdısı turları bakıyorum. uygun fiyata nereye gidilir turla bebek,anne,baba şeklinde gidilecek.
arkadaşlar ben hiç yurtdısına cıkmadım. yurtdısı turları bakıyorum. uygun fiyata nereye gidilir turla bebek,anne,baba şeklinde gidilecek.
sizofren06
(16.11.17)
Balkanlar uygun.Ets'ye bakabilirsiniz.


basubadelmevt
(16.11.17)
klasik bir cevap olacak ama yabancı diliniz ne durumda?

zira kendi başınıza gitseniz fiyat açısından daha uyguna gelir. bebek olduğu için konfor düşünüyorsanız, turda biraz daha fazla koşuşturmaca olacağı için sizi daha çok yorabilir. ayrıca tur şirketlerinde birçok şey ekstraya giriyor, venedik için tek başınıza 80 euroya kapatacağınız gondol turuna "5 kişi adam başı 25 euro" diyerek dolandırıcılığa varan şeyler yapabiliyorlar. taksi tutarak gitseniz 25 euro tutatacak köylere 80 euro ekstra tur fiyatı çekebiliyorlar. yani konforsa taksiyle de konforlu o yerlere gidiliyordu yani.

ama turda ısrar ederseniz uzak durmanız gereken jollytur, az sorun duyduğum çoğu kişinin iyidir dediği pronto tur.

fiyat açısından da balkanlar mantıklı, budapeşte ya da prag olursa da çok iyi.


Dimi
(16.11.17)
twitterda hadrianus liste hazırlıyordu ucuz avrupa turuyla ilgili

twitter.com


facebook
(16.11.17)
ilk yurtdışı turunu turla yapman tanıma açısından iyi 2.cisini kendi yaparsın. az günde çok yer gezme hevesine girme az günde 1 2 yeri geçme çünkü avrupa için söylüyorum tarihi bir bölge bazı şehirlere aylar yetmez. kış içinse prag viyana budapeşte 1 hafta ideal.


mikahakkinen
(16.11.17)
www.balkanlarigeziyoruz.com

Mükemmel elemanlar, Kefil olurum.. Eksiduyuru'dan geldiğinizi iletirsiniz. :)


denemebirikiüç
(16.11.17)
(2)

arabayla ilk defa istanbula gidecem yardım

istanbula ilk defa arabayla gidecem arkadaslar. ankaradan istanbul yakacık'a gidecegim (kartal yakacık) hangi güzergahtan gitmem gerek google maps ve yandex farklı guzergahlar tavsiye ediyor. gebze üzerinden mi gecmem gerek?
istanbula ilk defa arabayla gidecem arkadaslar. ankaradan istanbul yakacık'a gidecegim (kartal yakacık) hangi güzergahtan gitmem gerek google maps ve yandex farklı guzergahlar tavsiye ediyor. gebze üzerinden mi gecmem gerek?
sizofren06
(14.11.17)
otobandan gidicen kartal çıkışından çıkıcan


sta
(14.11.17)
her türlü gebzeden geçeceksin zaten. temden gelirsen kartaldan çıkmak en temizi.


nrmnm
(14.11.17)
(4)

işyerinde yazın giymek için ayakkabı?

arkadaşlar işyerinde gömlek ve kanvas pantolon altına giymek için rahat, konforlu ayağı terletmeyecek ayakkabı arıyorum arkadaslar. ne önerirsiniz?
arkadaşlar işyerinde gömlek ve kanvas pantolon altına giymek için rahat, konforlu ayağı terletmeyecek ayakkabı arıyorum arkadaslar. ne önerirsiniz?
sizofren06
(13.11.17)
Camper'a bakabilirsin.


cakabo
(13.11.17)
Superga


lcha
(13.11.17)
yaz için ise skechers
kış için camper


cedex
(13.11.17)
Kemal Kılıçdaroğlu'nun 25 gün boyunca Adalet yürüşünde giydiği ayakkabıyı ve rengini bulursan al yakışır püfür püfür.
Buarada marka modeli biliyorum.

yeri gelmişken Balona röveşata atan elemana selamlar...


protrek
(13.11.17)
(10)

tek derdi iyi bal almak isteyen insan?

peyniri bulduk zeytini de bulduk sıra balda. bal lazım arkadaşlar. ama doğal olanından nereden buluruz nasıl buluruz? iyi bal oldugunu nasıl anlarız?
peyniri bulduk zeytini de bulduk sıra balda. bal lazım arkadaşlar. ama doğal olanından nereden buluruz nasıl buluruz? iyi bal oldugunu nasıl anlarız?
sizofren06
(07.11.17)
tekzen de tema balı satılıyor. doğal bal yazmayacak üstünde. o laf bişey ifade etmiyor. ORGANİK yazacak.


mimikikili
(07.11.17)
eğriçayır a bkz.


kobretti
(07.11.17)
arkadaşımın kendi arıları var bal satıyorlar istersen onlardan alabilirsin.


sta
(07.11.17)
Dostum iyi bal bulman neredeyse imkansiz. Arisina seker vermeyen arici yok.Daha once sekersiz bal yemis olsan, en azindan kotunun iyisini secebilirdin. Bal secerken senin yogunlasman gereken konu, balin kokusu olmali. Sekersiz balin cok yogun bir kokusu olur. Onun disinda rengi onemsizdir bazen daha koyu bazen daha acik renklerde olabilir.


tezek
(07.11.17)
Bal her türlü çok az yenmesi gereken bir şeker kuyusu, doğal moğal diye gidip bir kilo bala 100 lira verme derim.


annemin sözü: iyi bal şekerlenir :) gerçekten de öyle. bizde de kavanozdaki bal bi süre sonra böyle tane tane, içine toz şeker atmışsın gibi oluyor. onu bir kaseye döküp kasenin altına sıcak su koyup benmari usulü eritiyorsun yemeden önce.

bizimkiler gerçek balı buluyor valla, küçük bir ilçede yaşamanın güzellikleri. bana da gönderiyorlar. tadından bile anlaşılıyor aslında. bizim orada (çanakkale çevresi) köylerde yapan çok. bulunduğun yerde de küçük ilçelerin pazarlarına gidip bir iki soruştursan, özellikle yaşlılara falan sorsan bulursun bence. internettekilere güvenme ama.

ayrıca bal dünyadaki en yararlı şey olabilir. ben boğazım falan acırsa direk bi kaşık bal ya da ballı limon falan atıyorum yatmadan önce, hiçbir şeyim kalmıyor. nurofen falan hikaye. daha bir sürü şeye de iyi diyolla. yiyiniz.


dedem arıcıdır. Daha doğrusu arıcılığı pek maddi amaçla yapmıyor. Arıya şeker/şerbet vermeyen nadirdir. Dedem yazın arılarını yaylaya götürür ve orada organik/doğal bal elde eder. Şekersiz bir balı ancak ve ancak tanıdığından alabilirsin. Çünkü bal olayında şerefsizlik çoktur. Bu sene dedemden 1 petek bal anca alabildim çünkü bu sene arı bal yapmamış.

Şeker verilmiş balı kaşığın/çatalın ucundan sarkıtırsan damlamaya yakın bir şekilde akar. Doğal bal ise uzayabildiği kadar uzayıp öyle akar. Doğal balda yoğun çiçek kokusunu alırsın. Petekli bal alacaksan dümdüz, bembeyaz ballara şüpheyle yaklaş. Petekte hafif renk farklılıkları varsa, koyuya yakınsa o balın şekersiz olma olasılığı daha yüksektir.

Bir de belli başlı bal çeşitleri vardır. Ayçiçeği, çam balı, kekik balı vb. gibi. Ayçiçeği balı değer açısından düşüktür. Çam balı da öyle yüksek değere sahip değildir. Benim tavsiyem kekik balı bulman. Kokusu efsanedir. Alışık değilsen birazcık boğazını yakabilir ama doğal bir antibiyotiktir.

aahh ahh 1999 senesindeki bal bir daha olmadı.. 120 kovan arı, yaklaşık 6 ton doğal, organik bal..


silah taciri
(07.11.17)
Bana ulaşıyor.

Beğenmezse, şüphesi varsa da parasını iade alıyor =)


Artvin’den getirtiyorum ben, biraz pahalı oluyor ama lezzeti gayet iyi


saklisecilmemis
(07.11.17)
(9)

filtre kahve?

arkadaşlar ben hiç filtre kahveden anlamam. ben evde yada işyerinde nasıl yaparım filtre kahve? ve nereden alayım iyisi hangisi? bende entel bir plaza calısanı olmak istiyorum :(
arkadaşlar ben hiç filtre kahveden anlamam. ben evde yada işyerinde nasıl yaparım filtre kahve? ve nereden alayım iyisi hangisi? bende entel bir plaza calısanı olmak istiyorum :(
sizofren06
(03.11.17)
sırf özentilikten, popüler kültürden dolayı alma gözünü seveyim ya. al arçelik telve mis gibi kahveni iç.


filtre kahve oldukca basit ve kolay bir sey.

eve ucuz bir makina alarak bunu cözebilirsin. ya da french press.

ben sahsen bir noktadan sonra günde 2 fincan kahve icmenin biraz hamallik oldugunu görünce espressoya döndüm. hayatimdaki en güzel islerden biriydi.


kurnaz
(03.11.17)
git bir Tchibo mağazasına, sor söylerler, toparlarsın malzemeleri oradan.

NOT: Entel plaza çalışanlarında makineler tozlandı, moka potlar, Chemexler, V60'lar falan gözbebeği şu aralar. Üçüncü nesil/dalga falan deniyor, herkes ayrı bir dalga anlayacağın.


candanag
(03.11.17)
hediye olarak french press geldi. onunla yapıyorum. günde 5-6 fincan içmiyorsan makine gereksiz. bendeki french press kahve dünyasının.


sutlu nescafe
(03.11.17)
Nescafe falan içeceğine filtre kahve iç daha iyi.

Alman gereken şeyler: 1 adet french press ve french press'e uygun çekilmiş kahve.

İkisi de Starbucks'ta satılıyor. French press'i başka yerlerden daha uygun fiyata da alabilirsin.

Kahveyi starbucks'tan al. Bence kahveleri iyi. Alırken paketin sağ tarafında bir kavrulma skalası var. Blonde'dan Dark'a giden bir çizgi. Damak tadına göre seçersin.

Paketi aldıtan sonra kasada direkt çektir. Aksi halde sonradan götürünce çekmeyebiliyorlar. Çektirmek istediğinde neye göre olsun diye sorar. French Press dersin. Biraz daha iri kıyım çekiyor.


himmet dayi
(03.11.17)
yapımı türk kahvesinden daha kolay. tchibo, starbucks gibi bir yerden kahve al. alırken kağıt filtre için öğütün, dersin. bir tane şu ucuzlarından kahve makinesi al. kağıt filtre rossmann da ucuz oradan alırsın. bu kadar.yapımı basit. kahve paketinin üstünde yazıyor. ha bu arada türk kahvesinin keyfi ayrıdır, filtrenin ki ayrı. filtre kahveyi zaten erken saatlerde uyanmak için türk kahvesini de akşam keyif olsun diye içersin.


silver apple
(03.11.17)
ihtyacınız olan 4 şey var. sıcak su, çekilmiş kavhe, french press, kupa. afiyet olsun.


tukenmez adam
(03.11.17)
French press filtre kahve yapmıyor, demlenmiş kahve yapıyor, haberiniz olsun. Filtre kahve istiyorsan ya makine ya da aeropress gibi kağıt filtreye sahip aletler gerekiyor.


havalı plaza çalışanı olmak istiyorsan aeropress al, bak bi fiyatına


michael_knight
(03.11.17)
(21)

en iyi türk dizileri?

neler arkadaslar. ben türk dizisi arıyorum. 2000 sonrası en güzel türk dizileri nedir?
neler arkadaslar. ben türk dizisi arıyorum. 2000 sonrası en güzel türk dizileri nedir?
sizofren06
(31.10.17)
muhteşem yüzyıl

ek : @mete kudur'a da katılıyorum.


kuzey güney


asmalı konak
muhteşem yüzyıl

bu ikisi favorim izlediklerimin içinde.


aşk-ı memnu
ezel
behzat ç. (karanlık çekim biraz)
fi
46 yok olan


leyla ile mecnun
işler güçler
yüksek giriş
avrupa yakası

bir erkek bir kadın


mete kudur
(31.10.17)
tatlı hayat

Haluk Bilginer ve Türkan Şoray..


silah taciri
(31.10.17)
çemberimde gül oya


elorelia
(31.10.17)
Ezel
Suskunlar
Kayip.ilk uc kesinlikle bunlar


a r a m i s
(31.10.17)
Behzo


bahcemaruf
(31.10.17)
Ezel çok güzel dediler diye izledim, konu güzel de çok uzatmışlar ve çok aglaklı sahneler vardı. 1 sezon olsa süper dizi olurdu.
Son dizisini merak ediyorum ama yüksek doz yiğit özşener maruziyetimin dinmesini bekliyorum, iyi oyuncu ama tarz hep aynı,sürekli çekilmiyor.
Uçurum, çemberimde gül oya ve hatırla sevgili yayınlandığı zaman izleyip begendiğim dizilerdi.
Ve tabii ki, Behzat ç. saydıklarımın arasında ilk sıraya koyacağım yerli dizidir açık ara.


curukturpkokusu
(31.10.17)
Karadayı


klar
(31.10.17)
Ekmek teknesi


klar
(31.10.17)
Suskunlar, Fi


MaNOfTheYear
(31.10.17)
Sahipli


blue serenity
(31.10.17)
Hee masum'u unutmuşum. Son da dizi olan 'son'. Tırnak içine almayınca birinin son dizisinden bahsediyor gibi olmuş.


curukturpkokusu
(31.10.17)
avrupa yakası
aşkı memnu
fi
şimdi de ufak tefek cinayetler'i izlemeye başladım.


cabiday
(31.10.17)
Avrupa Yakası (ilk 2 sezonu)
İkinci Bahar
Tatlı Hayat


ms brownstone
(31.10.17)
Mobilde editleyemedim ama 2000'lerden öncesini de kabul edersen Bir Demet Tiyatro var bir de.


ms brownstone
(31.10.17)
nerede kalmıştık dizisi var. Haluk bilginer, tatlı hayattaki irfan, deniz arcak var.
Yedi numara
istanbul yeditepe


Evet ya ucurum gercekten superdi.


a r a m i s
(31.10.17)
7 Numara


tuzruhu
(31.10.17)
Kurtlar Vadisi


eksimeksi
(31.10.17)
(7)

kuzey güney izlenmeye değer mi?

hiç başlamadım türk dizisi arıyorum. önerir misiniz?
hiç başlamadım türk dizisi arıyorum. önerir misiniz?
sizofren06
(25.10.17)
Yani... fena degil.


muti
(25.10.17)
ortalama.


sta
(25.10.17)
nasıl bişey arıyosun bilmiyorum ama türk dizisi izleyesin varsa çemberimde gül oya izle.


elorelia
(25.10.17)
Kuzey Güney fena değildi, izlenebilir ama @elorelia+1, Türk dizisi arayışındaysan kesinlikle Çemberimde Gül Oya'nın tahtını kapacak bir dizinin henüz çekilmediğini düşünüyorum. Ayrıca, sana hitap eder mi bilmiyorum ama izlemediysen bir de Aşk-ı Memnu'nun yeri ayrıdır bence.


vasatın bir tık üstü.
ezel daha güzel.


teritori
(25.10.17)
hiçbir türk dizisi izlenmeye değer değil. yani o uzun bölüm sürelerine değmez.


steve rogers
(25.10.17)
Ezel - Çemberimde Gül Oya +1
Kuzey Güney de fena sayılmaz. Kardeşin izlerken bakardın kendini izlettiriyor kötü değil ama iyi de diyemem şimdi, karışık.


mutekebbir
(25.10.17)
(6)

bebekle denize gitcem nerenin denizi temiz?

sidenin mesela çok pismis denizi. nereye gitmek gerek arkadaslar?
sidenin mesela çok pismis denizi. nereye gitmek gerek arkadaslar?
sizofren06
(25.08.17)
sidenin denizi niye pis olsun yahu yıllardır gidiyorum gayet güzel yok içime sinmedi diyorsan sorgun taraflarına gidebilirsin.

daha dün akşam oradaydım. tertemizdi


denklemci
(25.08.17)
yoo side'nin denizi pis değil. daha 1 ay önce oradaydım.


ufukcel
(25.08.17)
Mavi bayrak olayına pek inanmayın.
Side çok temiz <3 çolaklı mevkii mesela hem sığ hem temiz. Bebeğiyle yüzen çok insan vardı 1-2 ay önce.


megalomaniac
(25.08.17)
Belki pislikten ziyade yosun tas filan mi kastediliyor.
Cirali cok guzel bence


red g
(25.08.17)
Side'nin denizi pis miymis hahahahah.
Bi yasima daha girdim.

Ozellikle colakli/gundogdu beldesini tavsiye ederim. Hem side'nin hemen hemen her yerinde oldugu gibi kumdur hem de cok sig ve iliktir.


kuehles blondes
(25.08.17)
güney sahillerinde pis yer görmedim/duymadım. kalabalık halk plajlarından uzak dursanız yeterli bence. sonuçta pisliğin kaynağı insan.


yuto
(25.08.17)
(6)

hangi mamayı tavsiye edersiniz?

6 bucuk aylık bebek ıcın, anne sütüne yakın, zararlı olmayan hangi mamayı onerırsınız?
6 bucuk aylık bebek ıcın, anne sütüne yakın, zararlı olmayan hangi mamayı onerırsınız?
sizofren06
(23.08.17)
neden anne sütü değil de mama?


sta
(23.08.17)
Smilac aldık biz ama hastanede de evolvia kullanıyorlardı bebeklere.


hernezıkkımsa
(23.08.17)
oncelikle neden anne sutu olmadigi kimseyi ilgilendirmez. konu komsu bitti burada da insanlari emzirme konusunda baymamak lazim artik, emziren emzirir emzirmeyen emzirmez.

iceriginiz sizin incelemeniz lazim, anne sutunden sonra en yakini esek sutu ya da keci sutu diyorlar, keci sutunun hazmi da daha kolay. ayrica organik olmasi, seker icermemesi ve soyali gidalarda falan da kullanilan bir katki maddesi var, onu icermemesi, dolayisiyla raf omrunun cok uzun olmamasi onemli. ben - turkiye'de de var sanirim - Töpfer'in iyi oldugunu duydum, organik ve keci sutu ile yapiliyor.


kassiopeia
(23.08.17)
- @kresto'nun uyarisi ile sunu eklemek isterim, Töpfer'in mamalarinda seker ilavesi kullaniliyor olabilirmis, konuya vakif olmadigim icin hem tavsiyemi hem uyarimi degistirmeden birakiyorum. ilave seker olup olmadigina bakmak lazim.


kassiopeia
(23.08.17)
Humana 2


saseskir
(23.08.17)
biz bu konuda kendimizi tamamen doktora bırakmıştık. doktorun dediği mamayı kullanıyorduk. hibs'di sanırım bizimki.


teritori
(23.08.17)
(8)

türk dizisi arıyorum.

ezel ve behzat ç. izledim. şimdi neye bakayım?
ezel ve behzat ç. izledim. şimdi neye bakayım?
sizofren06
(16.08.17)
Masum
20 Dakika


lcha
(16.08.17)
Masum
20 dakika
Bıçak sırtı


işler güçler
kardeş payı
leyla ile mecnun

yok izlediklerimin tadında olsun diyorsan şiddetle "içerde" diyorum.

edit: unutmadan kuzey güney


mukon
(16.08.17)
Tabi ki; suskunlar
Kayıp.
Ikisi de bomba gibi.


a r a m i s
(16.08.17)
SON.


denklemci
(16.08.17)
46 yok olan


sta
(16.08.17)
Suskunlar
Poyraz Karayel
Çemberimde Gül Oya


oziloz
(16.08.17)
(1)

bu kitabı bir buldurun arkadaşlar.

bir kitap vardı çok küçükken okumuştum. kitapta bir çocuk vardı. çocuk kötü bir karakterdi. şeytanla arkadaşlık yapıyordu. şeytan buna tuzak kuruyordu bu da şeytanın kuyrugunu koparıyordu. şeytan bunu cehenneme atmaya çalışıyordu ama atamıyordu. büyücü falan vardı. bi buldurun be.
bir kitap vardı çok küçükken okumuştum. kitapta bir çocuk vardı. çocuk kötü bir karakterdi. şeytanla arkadaşlık yapıyordu. şeytan buna tuzak kuruyordu bu da şeytanın kuyrugunu koparıyordu. şeytan bunu cehenneme atmaya çalışıyordu ama atamıyordu. büyücü falan vardı. bi buldurun be.
sizofren06
(21.07.17)
@üğpoıuy hayır değil.


sizofren06
(21.07.17)
(4)

tatili hangi siteden alalım?

sb.
sb.
sizofren06
(08.07.17)
Bir kez jolly den aldık sorun çıkmadı. Lakin ''eğer gittiğimde oteli beğenmezsem ne olacak'' sorusuna ''otelin takdiri'' demişlerdi, onu da unutmadım.


soft
(08.07.17)
ets, booking ikisiyle de alıyorum sorun çıkmıyor.


condom kurşunu
(08.07.17)
Ets, jolly, otelin kendisi.


ets,jolly,setur,tatilbudur,tatilsepeti,trivago her yere bakıp da alıyyorum ben.Her otel farklı site ile anlaşmalı mecburen hepsine bakıyoruz


turkuaz
(08.07.17)
(1)

amasra'da yüzülecek temiz ve sakin plaj?

sb.
sb.
sizofren06
(02.07.17)
araba varsa bozköy. çakraz da olabilir.

www.google.com.tr


vendorth
(02.07.17)
(4)

safranboluya gitmeye değer mi?

sb.
sb.
sizofren06
(29.06.17)
Değer.


yaren
(29.06.17)
Günü birlik veya 1 gece konaklama yapacaksanız değer.


malheiros
(29.06.17)
Değer. Günlerce gezilecek bir yer değil belki ama bence Türkiye'de görülmesi gereken yerlerden biri Safranbolu.


ms brownstone
(29.06.17)
Değer hocam. Lokum alın mutlaka. Bir de onların kendine özgü gazozu var adını unuttum onu da için. Gezilecek birkaç güzel yeri daha vardı


Nature Works
(29.06.17)
(3)

ankaradan yedigöllere giderken yol nerede ayrılıyor?

google maps saçmalamış. bi yardım edin a dostlar.
google maps saçmalamış. bi yardım edin a dostlar.
sizofren06
(20.06.17)
google'nin ayrildigi yer otoban'da dinlenme tesisinin yaninda koyluler icin yapilmis bi giris var, orasi acik ise oradan girip yedigoller yoluna girebiliyorsunuz, ama ucretlendirme nasil oluyor bilmiyorum.

normalde dogu'dan cikip bolunun icinden yedigoller yoluna girersiniz. Tabelayi takip ede ede gidebilirsiniz. bu yol kullaniliyor. yol bir yere kadar ara ara bozuk.

Yenicag civarindan da bi yol var, ben bir defa gittim orman yolu asfalt yok.arabaniz alcaksa altina yere surtebilirsiniz. kesinlikle telefonun yol tarifi ile gidilmeli tabela filan yok. Ayrica yagmur durumuna gore camura bile saplanabilirsiniz. Bu dedigim yolu sanirim sadece koyluler ve orman isletme calisanlari kullaniyor kamyon traktor vs ile.

Mengen yolunu bilmiyorum.


1917
(20.06.17)
Otobandan devam ederken yedigöller tabelasını görüyorsun, hangi ilçesen ayrılıyotfu hatırlamıyorum.


naylonlee
(20.06.17)
maps'i takip ederseniz köyün içinden geçiriyor karıştırabilirsiniz, yeniçağ'dan çıkıp tabelaları takip ederseniz yedigöller girişini kaçırmanız çok zor, yola yeni asfalt atıldı artık araçlar rahatça gidiyor. Kamp kuracaksanız yanınıza erzak almayı unutmayın, ufak bir büfe var fakat her şey bulunmuyor haliyle


mirty
(20.06.17)
(6)

apartmanda doberman besleyen komşu.

arkadaşlar apartmanımızda komsumuz doberman aldı. apartmanda cok cocuk var. cocuklar ıcın korkuyoruz. ne yapmamız gerek?
arkadaşlar apartmanımızda komsumuz doberman aldı. apartmanda cok cocuk var. cocuklar ıcın korkuyoruz. ne yapmamız gerek?
sizofren06
(20.06.17)
adam veya köpek psikopat değil ise sorun olmaz. hayvanın davranışlarından saldırganlığı olup olmadığını anlarsınız. riskli bir durum yoksa insanları boşuna rahatsız etmenin anlamı yok.

arkadaşımn evinde 2 adet dogo doğduğundan beri 1.5 senedir bir bebekle beraber yaşıyorlar.


orpheus
(20.06.17)
Bizim apartmanda da rottweiler var ve benim de iki çocuğum var ama çocuklar için korkmak hiç aklıma gelmemişti açıkcası. Ben bizim kedi için korkmuştum biraz çünkü kedilerle arası pek iyi değilmiş ama çocukları çok seviyor, eşşek kadar şey bizim yaramazları merdivende görünce maymuna dönüyor çok tatlı yaa :) Geçen gün de sitenin parkında bir gencin pitbull yavrusunu sevdik çocuklarımla beraber.

Sahibi sayko değilse hiç birşey olmaz.


old possum
(20.06.17)
Soyle soyleyeyim. Eger kopegi vahsi saldirgan hale getirmezseniz, o kopek her kopek gibi sevgiye ilgiye ac, sicakkanli olur. O kopegin ailesini tehdit etmediginiz surece size zarar vermez. Kimseye vermez. Inanin bana. Cocuklarinizi koklasin, cocuklariniz sevsin onu. Daha guzel degil mi.


brad pitt
(20.06.17)
Bence doberman'ı çocuklardan korumak lazım. Bu kadar şımartılmayla en tehlikeli onlar aslında.

Ama illa çözüm lazımsa, kat mülkiyeti kanununa göre imza toplamak gerekiyor.


Düzgün bir sekilde sahibiyle konusun. Cocuklarin korktugunu ve apartmandan cikana kadar tasma ile sahibinin sıkı gözetiminde olmasini isteyin, bu kadar.

Cinsi önemli degil, bazi köpeklerin cocuklar ile yasamasi önerilmez. Bizim köpek sahiplenmeye gittigimiz her barinak bunu söyledi. Bazilari daha agresiftir, bazilarinin da ani hareketlerde (özellikle cocuklarin birden ciglik atmalari, ya da birden dokunmalari vs.) ne yapacaklari belli olmayabilir... Pitbull ya da Pudel olmasi ile pek alakasi yok bunun.

Bir de, cok sacma buldum yukarida yazilanlardan bazilarini. Kücük cocuk ya da yetiskin biri, bir hayvandan korkabilir. Korkunun cok mantikli bir aciklamasi da olmaz yani. Köpekle yasayan insanin, cevresindeki herkesin köpegi sevmesini ya da istemesini beklemesi sacma. Ama güvenligini saglamak zorunda.


buf-e kür
(20.06.17)
hayvan bunlar, domestic olanlar daha uysaldir ama her hayvan tehlike barindirir.

buradaki arkadaslarin bazilarina katiliyorum uysaldir, iyidir belki hayvan o bambaska bir sey ama her insan korkabilir, cocuklari icin ayni sekilde korkuyor olabilir, köpek, onu besleyen adam manyak olabilir. ben cok severim köpekleri ama bu onlarin bazilarindan cekinmeme engel degil.

mesela köpeklerin yarim insan sayildigi avusturyada köpegi agizliksiz metroya bindirirsen yersin cezayi.

eger arkadaslarin durumunda köpek ses yapmiyor ve rahatsiz etmiyorsa apartman girisinde agizlik takilmasi istenir, bu sayede sikintilarin önüne gecilmis olur.

elbette ufakliklara hayvan sevgisi asilayin, komsu normal biri ise köpekte normal olur genelde, önce agizlik takiliyken köpekleri oksamayi ögrensinler, sonra köpek alistikca cocuklarin ve sizin korkunuz gider.


kurnaz
(20.06.17)
(8)

kanlı anime arıyorum.

attack on titan, hunter x hunter, akame ga kill, elfen lied bunları izledim ve begendım bunlar gibi kanlı anime arıyorum arkadaşlar :(
attack on titan, hunter x hunter, akame ga kill, elfen lied bunları izledim ve begendım bunlar gibi kanlı anime arıyorum arkadaşlar :(
sizofren06
(18.06.17)
Efsaneyi öneriyorum: afro samurai


Apocalypse
(18.06.17)
one punch man


keçeli kalem
(18.06.17)
ben sana en kanli the best best efso animeyi söylüyorum. happy tree friends

bundan otesi olamaz bence.


samurai champloo


brian fantana
(18.06.17)
hellsing
berserk


puc
(18.06.17)
Tokyo ghoul


berserk yazılmış ama destek atayım istedim.
afro samurai a karşı da boş değilim


Kenboi
(21.06.17)
(3)

sızdırmazlık muayenesi kalktı mı?

sb.
sb.
sizofren06
(12.06.17)
Hayir,hatta bazi degisiklikler yaptilar.eskiden uzeri sarili olan bakir boru vs yi acik hale getirmeni istiyorlar,gizli kapaklar disariya cikartiliyor vs.yinede en guncel bilgiyi tuv e telefon ederek alabilirsin.


duptıs
(12.06.17)
tuv sızdırmazlık bandrolune bakmıyor artık. Bandrolun yeni bile olsa kendileri kontrol ediyor.

sızdırmazlık çevirmelerde sorarlarsa ceza yememek için.


1917
(12.06.17)
makina mühendisleri odasına sorabilirsin bulunduğun şehirdeki. en temiz yöntem o.


rain when i die
(12.06.17)
(1)

muayenede sızdırmazlık ruhsatına bakıyorlar mı?

plaka değişikte sızdırmazlık raporunda... sıkıntı olur mu?
plaka değişikte sızdırmazlık raporunda... sıkıntı olur mu?
sizofren06
(12.06.17)
Rapor yoksa hafif kusur.


alperz
(12.06.17)
(3)

tuvturk randevu kaydetme aşamasında hata diyor.

randevu vermiyor ne yapmam gerek?
randevu vermiyor ne yapmam gerek?
sizofren06
(11.06.17)
aynı sorunu bende yaşamıştım meğerse yanlış kodu giriyormuşum buradaki tavsiye ile çözülmüştü olay.

kod ise ruhsat numarası ile alakalı bir şeydi.
bunun gibi bir hata mı yoksa kaydediliyor deyip gümlüyor mu?
farklı saate almaya denediniz mi?


basond
(11.06.17)
Az önce bilgisayardan anlamayan bir akrabam randevu alamadığını söyledi sen yapar mısın dedi henüz bakmadım ama genel bir sorun olabilir


dun geceden beri ayni sorun bende de var, alinmiyor hic bir sekilde randevu


onun arabasi var
(11.06.17)
(3)

Beypazarı'na gitmeye değer mi?

Gezmek anacıyla.
Gezmek anacıyla.
sizofren06
(10.06.17)
Gidilir hocam. Temiz yer yemekleri güzel hediyelik eşya çok.


tolgan
(10.06.17)
Yakindaysaniz gidilir. Gezmek bi gününüzü ancak alır zaten. Memleketim sayılır, severim ben.


elorelia
(10.06.17)
Yakınlardaysan git, bir gün gezersin değişiklik olur. Uzakta isen değmez.


(30)

starbucks'da ne içiyosunuz? neden?

sb.
sb.
sizofren06
(10.06.17)
Türk kahvesi içiyorum. Yanindaki lokumlar çok guzel oldugu için.


halitkin
(10.06.17)
cold brew. buz gibi ohhşş.


kerem555
(10.06.17)
içmek istedigim white mocha chocolate çünkü tadı süper
içtiğim chai tea latte çünkü nispeten kalorisiz


hopp
(10.06.17)
americano içiyorum genelde. şekersiz ve sütsüz, kalorisiz olduğu için.
(bkz: intermittent fasting)


sütlü filtre kahve (misto diyolla sanırım), yoksa americano

çünkü: standart kahve, süt. uçar kaçar değil standart insan içeceği. Öğrencilikten kalma bi alışkanlık da olabilir tabi zira en ucuzu o sanırım.


latte; seviyorum.


fragile lady
(10.06.17)
chai tea latte susuz soya sütlü ve naneli.


basond
(10.06.17)
yaz: caramel frappuccino
kış :chai tea latte, latte ya da sütlü filtre kahve


yildirimeda
(10.06.17)
Yazları Frappucino (karamel )
Kışları Latte (karamel ) yanina da mozaik pasta.


cabiday
(10.06.17)
Caramel Macchiato

Mocha


MaNOfTheYear
(10.06.17)
Filtre kahve


curukturpkokusu
(10.06.17)
Misto. Çünkü uykumu açıyor, tadını seviyorum.


uyusam iyi olur
(10.06.17)
chai tea latte susuz soya sütlü ve naneli +1

Bunun tadını çok beğeniyorum ve farklı geliyor bana. Zaten starbucksa sadece bunu içmek için uğruyorum açıkçası.


duyond
(10.06.17)
soğuklardan cool lime, sıcaklardan americano içiyorum. hoşuma gidiyo.


zgrydn
(10.06.17)
Lattesini içerim bir tek. Severim.


veritaslibertas
(10.06.17)
hep bildiğin sade filtre kahve. bazen espresso. şeker kesinlikle yok. yılda bir de sıcak çikolata belki...

sütlü kahve falan pek sevmiyorum.


çoğunlukla filtre kahve. nadiren çay çeşitleri.


qazaqwsx
(10.06.17)
Laktozsuz latte, çunku hem ayılmak, calismak istedigim hem de tok tutsun biraz dedigim zamanlar icin ideal oluyor bana.

Tek amacim uzun sure dinc kalmaksa da amerikano ya da filtre kahve sade olarak


ruh i tibbiye
(10.06.17)
ristretto bianco


alkolsuz icecek
(10.06.17)
Filtre Kahve. Çünkü süt içermiyor.


cancoskn
(10.06.17)
Sütlü filtre kahve çünkü süt içeriyor.


pike
(10.06.17)
kısa süreli oturacaksam espresso, diğer türlü americano. sert seviyorum, şeker sevmiyorum.


embermane
(10.06.17)
Sade filtre kahve, küçük.

Çünkü o pahalı olanların farkı ne, değer mi bilmiyorum. Tatlılarını gömüyorum ama


klar
(10.06.17)
kafeinsiz moka veya latte
kafein acaip dokunuyor cunku


faik abi
(10.06.17)
chai tea latte - içinde zencefil var


sekilci zihniyet
(10.06.17)
americano- kalorisiz diye.


soğuk ne var diye soruyorum bi şeyler geveliyolar ondan içiyorum. neden bilmiyorum genelde starbucks'a girdiğimde çok sıcaklamış oluyorum.


yuto
(10.06.17)
filtre kahve içiyorum. standartlarını bozmuyorlar. tercih sebebim.


hemsta
(10.06.17)
americano. çünkü kahve içmek istiyorum ve kalorisiz.


gurur
(11.06.17)
americano içiyorum çünkü süt ile aram iyi değil. tatlı bir şey içmek istersem de refresha.


theseachange
(11.06.17)
(2)

arkadaşlar safranboluya gideceğim. sırasıyla yapılması gerekenleri bana

yazar mısınız? güzergah nasıl olacak yani? bir tam günüm var. sabah 9-10 gibi orda olacagım ertesi sabaha kadar.
yazar mısınız? güzergah nasıl olacak yani? bir tam günüm var. sabah 9-10 gibi orda olacagım ertesi sabaha kadar.
sizofren06
(08.06.17)
Guzergah derken nereleri gezeyim mi diyorsunuz?


muti
(08.06.17)
Araçla gidecekseniz yolda bi rampa var, inişte radar var Safranbolu'ya yakın biryerlerde. Lunaparkın orda köfteci var güzeldir. Cam teras var görülebilir, evler var işte.


insomnia
(08.06.17)
(7)

bebekle batı karadeniz turu yapmak istiyorum yapabilir miyim?

bebek 5 aylık, kişisel arabayla eşim ben ve bebek olacağız becerebilir miyiz sizce :(
bebek 5 aylık, kişisel arabayla eşim ben ve bebek olacağız becerebilir miyiz sizce :(
sizofren06
(07.06.17)
Bir yer seçip oraya gidin. Road trip modunda olmasın. Sizi de bebeği de yorar.


ben olsam gitmezdim.


sta
(07.06.17)
Yürünmesi gereken her yerde kucağınızda, elinizde olacak bebeğiniz. Yok üşüdü, yok acıktı derken size eziyet.


rhan
(07.06.17)
yaparsınız.

öncelikle ergonomik bir kanguru alın ve bebeğin alismasini saglayin. şuradan bakabilirsiniz: tuniko.com

dolayısıyla bebeğiniz artık kucakta olmayacak siz de yorulmayacaksınız.

sonrasında yanınızda grip için, ateş için ve aleji icin şurup olsun 1 er tane.
bütün aspiratoru olsun.
ve en önemlisi atesolcer.

minik bir siseye bebeğin şampuanından alın.varsa vücudu için kremini de alın. bir haftada 2 kere yıkasanız yeter. sonuçta geçici bir süre olacak. evdeki banyo gibi yaptırmayın.

bebeğiniz arabada olmayı seviyorsa, kanguruya alıştıysa çok da keyifli olur. beslenmesi zaten sizden. ek gıda serüveni başlamadan daha kolay...

iyi eglenceler .


balik kraker
(07.06.17)
Yaparsınız, gayet de eğlenceli olur.

Kanguru, sling, emzirme örtüsü, iyi bir bebek arabası, katlanır park yatak ile gayet de güzel olur. Ortası çaprazlı simit alırsanız denize de sokarsınız. Ek gıdaya başlamadıysa gayet de güzel olur. Bol bol tek kullanımlık alt açma örtüsü lazım size, arabanın arka koltuğu ideal bir alt değişim yeri. Bir de bebek tarafındaki cama güzel bir perde buldunuz mu, tamamdır.

Ben 6 aylık bir bebek ile 3.000 kilometre yol yaptım, onlarca yerde durdum, olmadık yerlerde kaldığımız oldu. bebekle ilgili hiçbir sıkıntı olmadı.

batı karadeniz tarafında hastane ve çocuk uzmanı işlerinin biraz sıkıntı olduğunu duyuyorum, gitmeden önce mutlaka telefon ile danışabileceğiniz bir çocuk doktoru bulun. Olmadık bir durum olursa arar sorar içinizi rahatlatırsınız.


babilbaligi
(08.06.17)
yaparsınız+1
yalnız kanguru kullanacaksanız sırtınızda kullanın. bebeği önde taşımak düz yolda bile riskli, karadeniz gibi bi coğrafyada bi hayli riskli.


bati karadenizde bolu, zonduldak, duzce, kastamonu fln var. acaba nasil bir tur planliyorsunuz? trekking agirlikli olacaksa biraz kondisyon lazim. sehir gezmece olacaksa daha kolay. bir suru insan bebekleriyle kilometrelerce geziyor. size bagli sonucta. her seye mizmizlanan, konformist, pimpirikli tipler deglseniz yaparsiniz.


jimicik
(08.06.17)
(3)

otoyola çıkacagım ilk defa ne yapmam gerek?

ödemeyi nasıl yapacagım. köprüden geçmeyecegım sadece otoyola cıkacagım. ptt'ye gidip hgs mi almam gerekıyor? yoksa giriş çıkışlarda falan satılıyor mu? yada elden ödeyebiliyor muyuz?
ödemeyi nasıl yapacagım. köprüden geçmeyecegım sadece otoyola cıkacagım. ptt'ye gidip hgs mi almam gerekıyor? yoksa giriş çıkışlarda falan satılıyor mu? yada elden ödeyebiliyor muyuz?
sizofren06
(29.05.17)
elden ödeme yok. her otoban giriş çıkışında olmasa da bazılarında olabilir gişe. ancak tavsiyem gidip bir banka şubesinden almanız.


hlt1985
(29.05.17)
en basitinden hgs.epttavm.com sitesinden üye olup yükleme yapabilirsin. üye olmadan plakaya direkt yükleme de yapabilirsin.

ben işbankasından aldım, bakiye 20nin altına düştükçe kendisi hesabımdan otomatik yüklüyor. paralı yolları çok kullanıyorum. kaçak göçek olup ceza yemeyelim diye böyle yaptım. nerden ne kadar kesilmiş onun takibiyle uğmaşmamak için.


battal gemalmaz
(29.05.17)
Benim bildiğim Sakarya girişindeki gişe de var. Boluya doğru giderken HGS satış yeri tabelaları var ancak onlara girince bitti, kalmadı gibi sonuçla karşılaşıyorsunuz.

O nedenle ya önceden alınız ya da kaçak geçip sonradan ödeyiniz. Ptt yerine bankadan almak daha mantıklı, sonrasında yükleme yaparken ptt bankamatiği bulmanız gerekiyor. İnternetten ödeme yapınca 50 TL içn 53 tl felan alıyor.

Son olarak; Bolu dağı tarafında yol çalışması olacağını biliyorum. İyi yolculuklar.


gonulcelen87
(29.05.17)
(6)

ankara-antalya hangi yoldan gideyim?

arkadaşlar ankara dikimevinden, antalya belek'e gideceğim hangi güzergahı kullanmam gerek ilk defa gideceğim????
arkadaşlar ankara dikimevinden, antalya belek'e gideceğim hangi güzergahı kullanmam gerek ilk defa gideceğim????
sizofren06
(11.05.17)
Navigasyon en kısa ankara Gölbaşı tarafından kulu istikametini gösteriyor. Ordan Konya ve Seydişehir. Akseki üzerinden Manavgat sonrası belek


tolgan
(11.05.17)
Dur sakın Konya üzeri gitme. Ankara Polatlı Afyon Burdur Antalya merkeze gel (Antalya merkezi hedef alırsan navigasyonda bu istikameti gösterir) Antalya merkezden Belek yap yol daha iyi


infernalcadre
(11.05.17)
infernalcadre'ye katılırım. afyon'dan sonra ısparta değil de burdur yolundan gidin. daha güvenli bir sürüş gerçekleştirirsiniz.


rain when i die
(11.05.17)
infernalcadre ve rain when i die +1

Antalya merkez üzerinden belek'e gitmek daha iyi olacaktır. Yol konforu bakımından da Burdur yolunu tercih etmek en güzeli.


mayday
(11.05.17)
afyon burdur belek +1


cedex
(12.05.17)
burdur yolu+1


nrmnm
(12.05.17)
(4)

yazın akçakoca,amasra civari tatile gitsem?

ankarada oturuyorum. ben eşim ve bebeğimiz var. nasıl olur nerelerde kalınır? kaça patlar? tavsiye verecek var mı? ortalama 7 günlük bir tatil...
ankarada oturuyorum. ben eşim ve bebeğimiz var. nasıl olur nerelerde kalınır? kaça patlar? tavsiye verecek var mı? ortalama 7 günlük bir tatil...
sizofren06
(03.03.17)
akcakocanin denizi cok kotu. iki adimdan sonra boyu geciyor. duzce sakarya bolu yobaz ucgenine deginmiyorum bile. amasrayla ilgili bilgim yok.


pide
(03.03.17)
araç varsa akçakoca'da konaklanıp 5-6 km batıdaki caferiye-karaburun plajları tercih edilebilir, pide'nin söylediği deniz sıkıntısı oralarda yok; mesela zuğa'nın plajı mis gibi. akçakoca sahil kasabası olduğu için yobazlar rahatsız etmez, çok ankaralı oluyor zaten yazları, topluluk karma hale geliyor.

hiç otelde kalmadığım için para kısmını bilemiycem.


baba jo
(03.03.17)
Ben o civarlarda doğmuş biri olarak karadenizi asla önermiyorum hem pis hem dalgalı nezihte değil. Ege sahillerini öneririm. Sakin yerleri de oldukca fazla


anarsika
(03.03.17)
amasra için söyleyeyim, kale bölgesindeki pansiyonlardan birinde kalınıp huzurlu vakit geçirilebilir 2-3 gün, bir hafta çok fazla. günlüğü 150 tl filan olur herhalde. öğretmen evi, bir kaç tane de otel var zaten. ben oralara gittiğimde bizimkilerde kalıyorum, fazla bilmiyorum fiyatları:) müze, kale içi gibi yerler görmeye değer, çekiciler çarşısı gezilir, gün batımında amasra salatası ve balık yenir. tavşan adasını ve amasra çevresini görebileceğiniz yat gezisine çıkılır, meraklıysanız bizans ve sonrası yapılar hakkında bilgi alınır (tüneller, şapel, fetih camii, kuş kayası vb). merkezinde pek yüzülmez ama çevrede güzel koylar var, bozköy gibi. yüzmeye doymak için kalan 2-3 gün de inkumu'na gidin siz, bu uzunlukta ve güzellikte kumsal karadenizde zor bulunur. endemik (emin değilim tam, ama nadir kesin) kum nergisi var, kurbağa kayası var, gözleme var, pansiyonlar var, hacettepe üni'nin bir tesisi var hatta.

karadenizi çok tuzlu olmaması sebebiyle seviyorum ben. bir de yüzerken dik kayalıkları, bakir ormanları izlemek çok keyifli. ancak dikkatli olun tabii, rip akıntısı hakkında okuyun biraz. ben hiç karşılaşmadım ama bolca uyarı görürsünüz kumsallarda. geçen sene 10-15 kez yüzmeye gittim, hiç bir koyda kirlilikle karşılaşmadığımı da not olarak belirteyim.

son olarak şu

i.hizliresim.com


kaichi
(03.03.17)
(7)

kaskonun kaza dışında bir faydası var mı?

mesela cam değişimi vs. falan filan bunları ücretsiz yaptırabiliyor muyuz?yaptırırsak hasar kaydına işleniyor mu?
mesela cam değişimi vs. falan filan bunları ücretsiz yaptırabiliyor muyuz?
yaptırırsak hasar kaydına işleniyor mu?
sizofren06
(19.02.17)
Cam degisimi yaptırabiliyorsun, hasar kaydına işlenmiyor. Yılda 2 kez ücretsiz cekici kullanabiliyorsun. Bir de mini onarım paketleri falan var ama icerigi nedir bilmiyorum.


primetime
(19.02.17)
aklıma gelenler; yol yardımı, araç servisteyken yedek araç, mini onarım.


tolgan
(19.02.17)
genelde autoking de ücretsiz mini onarım paketi veriyorlar mutlaka oku sözleşmeni.


basond
(19.02.17)
Cam değişimi için yaptıracağınız kasko poliçesinde orjinal cam ile değişim muafiyeti-klozu olmamasına dikkat edin, yoksa yan sanayi takarlar orjinal cam için ekstra para isterler.


zikardo
(19.02.17)
yanlış akaryakıt dolumu, anahtar kaybetme gibi durumları da kapsıyor.


nuisance
(19.02.17)
kimse söylememiş ama hırsızlık durumunda aracın parasını ödeme fasilitesi var.


babilbaligi
(20.02.17)
anahtarımı kaybettim. hasarsızlığı kaldıracaklar oçler.


markasiz
(20.02.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.