Giriş
(5)

mac minim donuyor! biri yardım edebilirse çok sevinirim.

mac sorunları, işleyişi ve yazılımları hakkında malesef hiç bir şey bilmiyorum.biri bana yardımcı olursa bu donma sorununu nasıl aşarız diye çok sevinirim.şu an içine girdiğim apple kimliğini ve passwordunu bile kabul etmiyor zaten girmek de yarım saat sürüyor yani o ekrana ulaşmak. sürekli bir donu
mac sorunları, işleyişi ve yazılımları hakkında malesef hiç bir şey bilmiyorum.

biri bana yardımcı olursa bu donma sorununu nasıl aşarız diye çok sevinirim.

şu an içine girdiğim apple kimliğini ve passwordunu bile kabul etmiyor zaten girmek de yarım saat sürüyor yani o ekrana ulaşmak. sürekli bir donuş.

yardımcı olabilecek biri var mıdır, en azından neler yapabileceğimi bir söylese denerim kurtarmayı.

olmadı bir apple servisi ya da başka bir bilgisayarcı kapı kapı gezicem biri yapana kadar.

şimdiden teşekkürler.
slowfire
(11.01.19)
açılış sesini duyar duymaz elmayı görene kadar command+r yap. recovery'de disk utility çalıştır belki diskte bir sorun falan oluşmuş olabilir.


alperz
(11.01.19)
klavyesi logitech oldu çünkü bozduk orjinal klavyesini. command yerine alt mı basıyoruz o zaman acaba...

çok teşekkürler şu an evde değilim gider gitmez deneyeceğim.


slowfire
(11.01.19)
windows tuşu oluyor.


alperz
(11.01.19)
çok teşekkürler. umarım problemi tespit edebilirim en azından ne olduğunu bilirsem uğraşır bulurum çözümünü.


slowfire
(11.01.19)
saatini ve tarihini kontrol edin

SMC resetleyin. (kapat, elektrikten cikar 20 saniye bekle, kabloyu tak, 15 saniye bekle ac.


supergirl
(13.01.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.