Giriş
(2)

Şampuan

linkteki ürünü kullanan var mı? ürün işe yarıyor mu? Erkek üzerinde etkisi nedir?link: https://www.yvesrocher.com.tr/control/sac-urunleri/sac-olusumunu-destekleyen-ve-dokulmeyi-engelleyen-sampuan/
linkteki ürünü kullanan var mı? ürün işe yarıyor mu? Erkek üzerinde etkisi nedir?

link: www.yvesrocher.com.tr
somon sosu
(27.02.19)
Ben kullanmıştım, serumuyla birlikte ama. Kullandığım dönem ciddi bir dökülme sorunum vardı. Şampuan mı serum mu yoksa ikisi birlikte mi etki etti bilmiyorum ama durmuştu dökülme.

Ayrıca bitkisel olduğu için saçı biraz sertleştiriyor. (K)


landho
(27.02.19)
bu ürünü kullanmadım ama yves rocher' nin şampuanları genel alarak güzel. dökülmeyi azaltıyor ve saça sağlıklı bir görünüm veriyor.


(6)

Saç dökülmesi

1 yıldır saçlarımda kayıp var.Önceden çabuk uzayan ve kalın telli saçlarım 1 yıldır ince telli oldu ve tepemde ve şakaklarda açılmalar oldu.Aile hekimine gittim herhangi bir ilacı olmadığını söyledi.Minoxil diye de ekledi .Ne kullansam fayda eder ?erkek yaş 23
1 yıldır saçlarımda kayıp var.Önceden çabuk uzayan ve kalın telli saçlarım 1 yıldır ince telli oldu ve tepemde ve şakaklarda açılmalar oldu.Aile hekimine gittim herhangi bir ilacı olmadığını söyledi.Minoxil diye de ekledi .Ne kullansam fayda eder ?
erkek yaş 23
somon sosu
(26.02.19)
biotin


xvyz
(26.02.19)
Dermatolog


Öncelikle dermatoloğa gidip saç dökülmenizin nedenini araştırın, stres, vitamin eksikliği vs. ise şanslısınız, bir kaç destek ile eski halinize dönersiniz, değilse yani erkek tipi saç dökülmesi ise-genetik- aramıza hoşgeldiniz:)

dünyada şu an FDA onaylı saç dökülmesi için kanıtlanmış iki ilaç var; birisi aile hekiminin dediği gibi minoxil, temel olarak saç derisindeki kan akışını arttırarak var olan fakat zayıflıktan gözükmeyen tüy biçimindeki telleri güçlendiriyor. fiyatı sanırım 100tl oldu 1 aylık kullanım için. yalnız etki görmek için 6 ay ve üzeri düzenli kullanmak gerekiyor.

ikincisi de propecia ya da proscar-etken maddeleri aynı-. bu sorunu içerden hallediyor. testosteron içerisindeki DTH'a müdahale ediyor(DTH saç dökülmesine yol açan hormon), böylece saç dökülmesini durduruyor. yalnız bu ne kadar güzel duyulsa da yan etkilerinde sıkıntılı bir durum var o da impotans yani ereksiyon kaybı yaşanabilir. minoxilin bu tarz bir yan etkisi yok en fazla kaşıntı vs. propecia pahalı bir ilaç fakat proscar'ı bölerek kullanabilirsiniz. web'te örnekleri var.

diğer ürünler biotin, çinko, herhangi bi şampuan vs. var olan saçınızı güçlendirebilir, daha gür gösterebilir fakat saç kökü sayısına etkisi olmaz.

geçmiş olsun.


ilkot
(26.02.19)
minoxil in yan etkileri var ve ilacı kullanmayı bıraktıgınızda tekrar dökülmeler başlıyor.

dökülme ya stresten olur ya da genetiktir. belli bir yaştan sonra saç vücudu terk etmeye baslıyor. belki sizin yaşınızda gelmiştir.

bunun için saç dökmeyi geciktiren veya saçı iyi koruyan şampuanlar kullanmanız gerek. ince telli saçlar için içinde çinko demir e vitamini olan şampuanları kullanabilirsiniiz. hep saçınızı gürleştiri hem de dökülmeyi gecitirir hem de saç telleriniz güçlenir.

nude under down natural
vichy dercos
sawpoo
nashi

önerebileceğim sampuanlar.


koela
(26.02.19)
kerozan


jimjim
(26.02.19)
Uzun uzun yazmıyorum bu sorulara.
Özet:
- Biotin, çinko falan kullanma. Faydası olmayacak.
- Minoxil zararsız gibi görünse de, her gün kullanmayı bir şekilde başarırsan, uzun vadede sıkıntılı yan etkilerini görüp bırakacaksın.
- Finasteride'e asla ama asla dokunma.
- Şampuanlara para verme bir işe yaramıyorlar.

Çözüm:
YOK. Ne kadar çabalasan da en sonunda pes edeceksin. O yüzden para ve sağlığından olma boşuna. Ha istiyorsan uğraş ama ben peşin peşin söylüyorum. Pes ettiğin gün beni hatırla.


synesthesia
(26.02.19)
(10)

Yürüyüş yapmak

4 gündür,8000-9000 adım arası 7,5 8 km yürüyorum,kilo vermek için nasıl yürünmeli? Açık hava yürüyüşü tercihim
4 gündür,8000-9000 adım arası 7,5 8 km yürüyorum,kilo vermek için nasıl yürünmeli? Açık hava yürüyüşü tercihim
somon sosu
(21.02.19)
hızlı yürü


idrakedene
(21.02.19)
çok yürünmeli. ne kadar çok o kadar kilo.


bu 8 km'yi tek seferde yürü, gün içinde toplam değil.
yürürken de sürekli mola vermeden.

normal hızında yürü.
90 kiloysan hızlı yürü diyemeyiz, canın çıkar.


dont eat me
(21.02.19)
Yürüyünce her türlü kalori yakarsın ama daha çok yakmak için hızlı yürümek yani kalbi kızlı çalıştırmak lazım.
Yaklaşık 12 dakikada 1 km yürüyorsan bu normal hızdır.
1 km yi 8 dakikada falan yürüyebilirsen bir öncekinin yaklaşık 2 katı kalori yakarsın.


senolll
(21.02.19)
Yürümek, hiçbir şey yapmamaktan iyidir. Ancak sadece yürüyerek zayıflayabileceğini düşünmek hayalciliktir.
Söylediğiniz mesafeyi normal tempoda yürüdüyseniz 1,5-2 saat sürmüştür ve 1 Mc Donald's menüsü kadar kalori yaktıramaz.


Mirket
(22.02.19)
bol bol su içip yürü.


ayakkabıya dikkat et. koşu değil yürüyüş ayakkabısı kullan. diğerinde vücut çok esnediği için fıtık tarzı sorunlar ön plana çıkar.


silver apple
(22.02.19)
Enerji tüketimi şu şekilde çalışır: Günlük olağan işlerde enerji, vücut yağlarından karşılanır. Zira vücut yağlarının yağ asitlerine yıkılıp kana verilmesi ve oradan hücrelere-mitokondrilere taşınması için vakit gereklidir, yani acil bir durum başgöstermedikçe, enerji yağlardan karşılanır; gel gelelim işler hızlanmaya başladıkça, yani nispeten daha hızlı bir şekilde enerjiye ihtiyaç duyduğunda, bu sefer daha kolay bir şekilde ATP'ye dönüşen karbonhidrat kullanılmaya başlanır, yağ kullanımı daha geri planda kalır, o zaman da, duruma göre, kaslardaki ve karaciğerdeki şeker hücrelere taşınır ve enerjiye dönüşür; bununla birlikte, yüksek yoğunlukta işler yapılıyorsa, misal hızlı bir şekilde koşuluyorsa, dokulara yeteri kadar oksijen taşınamadığı için ve oksijensiz ortamda yağlar enerjiye dönüşemediğinden, tamamen karbonhidrattan enerji üretilir.

Buradan nasıl bir sonuç çıkarabiliriz?

Eğer yürüyorsan, enerjinin tamamı büyük oranda yağlardan karşılanır; yürüme hızın artıkça, yine duruma göre, yağlardan-karbonhidrattan ortaklaşa karşılanır; eğer çok hızlı bir aktivite yapılıyorsa, yani çok yüksek hızlarda koşuluyorsa, dokulara yeterli oksijen gitmiyorsa, oksijensiz ortamda da sadece karbonhidrattan karşılanır.

Bu verilere göre kendine bunlardan birini seçebilirsin fakat ne yaparsan yap, bunlar tek başına yüksek miktarda yağ yakımına-kilo vermeye neden olmaz, sadece destek olur. Asıl etken diyet yapmaktır.


angelus
(22.02.19)
adımlarını 15 bine çıkarmaya bak. tabi yediklerine içtiklerine dikkat et. isterse 20 km yürü yemene içmene dikkat etmedikten sonra bi işe yaramaz.


koela
(22.02.19)
yurumek benim tek olayim-di. iphone'a gore cogu gun 24 bin adim atiyordum. zayiflamak icin degil de, cok bunaliyorum beni rahatlatiyor. zayiflatiyor mu? o ne yedigine bagli daha cok ama sıkı tutuyor. ama bi handikapi var: aśil tendonum zedelendi. zira cogu zaman alakasiz spor ayakkabilariyla yuruyordum, tenis ayakkabisiyla bile. yuruyus icin "sadece" yuruyus ayakkabisi kullanilmaliymis. bi de acik havada yurumekle yuruyus bandinin soyle bir farki var, bantta hiziniz sabit ve zemin duz yani oynama payi yok. fakat sokakta basamak var kaldirim var vs zemin duz degil ve uzun yuruyuslerde dizi yoruyor. ayrica yag yakmak icin cook zaman yurumek lazim ve surekli agirliginizla ordan oraya gitmek mesakatli, bilekler, dizler hep zedeleniyor uzun vadede. bence yurumek zayiflamak icin mantikli bir yontem degil. daha kisa surede enerji yakilabilecek seyler var.

un seker tuketmeden alti ay on km yururseniz fark tabii ki gorursunuz. ama zayiflama amacli etkinliklerde zaman uzadikca sabir azalacaktir.


mula
(22.02.19)
(8)

Lpg Otogaz

gazı nerden alıyorsunuz ?
gazı nerden alıyorsunuz ?
somon sosu
(20.02.19)
Shell, opet, tp, nadiren de bp


Fusha
(20.02.19)
genellikle aygazdan alıyorum. ucuz olursa shelli de tercih ediyorum. opet genelde piyasadan 20-30 kuruş pahalı satıyor, o yüzden opeti tercih edemiyorum.


trajikomix
(20.02.19)
genellikle opet. bazen aytemiz.


belkider
(20.02.19)
En ucuz teklifi verenden


sumuklurakun
(20.02.19)
En ucuzundan.


acemi
(21.02.19)
bp po dan hayatta almam. genelde aytemiz . gozum kapali shell ve opet, total


eipcack
(21.02.19)
go


brkylmz
(21.02.19)
shell. prins shell öneriyor.


mikahakkinen
(21.02.19)
(10)

Neden?

İnsanlar neden bu kadar saygısız?
İnsanlar neden bu kadar saygısız?
somon sosu
(22.01.19)
saygı ve sevgisiz büyüdükleri için


taurina
(22.01.19)
benim salaklara tahammülüm yok. o yüzden.


killerbee
(22.01.19)
toplumu yönetenler ve genel kültürümüz saygısız olduğu için.


duseyazar
(22.01.19)
anadan babadan ne görürse işte.


Valla olay hep etki tepki meselesi. Sen istediğin kadar saygılı davran, ailenden saygıyı süper şekilde öğren, normal hayatta saygılı davranmanın karşılığını alamazsan ve millet de sürekli saygılı davranan insanı sindirmeye çalışırsa bir yerden sonra senin de tepen atar ve sallamazsın saygıyı falan. Toplumda olan şey bu genel olarak.


Bence önce bir saygı kıstası veya düzeyi belirleyelim, ona göre konuşalım. Benim böyle bir soruya cevabım bu zamana kadar yaşanan göçler ile birlikte yok olan kent hayatı kentlilik, kentlerdeki kasaba kültürü etkisinin yok ediciliği ve buna eklenen sosyal medya falan diye devam ederdim. Ama bu cümlenin gerçekten bitişi yok :)


iş yerindeki temizlikçi ablayı bile "abla kibar olmam ezik olduğum anlamına gelmiyor, dikkat et sözlerine" demek zorunda kaldım yaptığı bi kaç hatalı şeyi uyandıktan sonra bana atar yaptığında. çoğunuz karşılıksız saygı bekliyorsunuz, empati yok, bencillik var.


hasmetizm 2046
(22.01.19)
insanlar çok eğitimsiz.
herkes "mağdur" ve o mağduriyetine bir anlayış bekliyor senden.
sen keriz gibi dönüş için beklerken, en sağdan, en soldan kaynak yapan taksici "ekmek parası" için mağdur.
Sen havaalanında güvenlik sırası beklerken, arap yolcu karşılamak için senin sırasını geçip, içeri koşan vito şöförü mağdur.
evine daha yakın diye, numaralarla belirlenmiş park yerinde, başka yere park eden adam mağdur.

herkesin yaptığı saygısızlığa, yaptığı hırsızlığa bir kılıfı var.
Sözlükte baya netflix başlığında "abi torrent ne güzel" diye konuşan adamlar var.

Kendine de dön bak, kaç tane oyuna para verip aldın? kaçı korsan?
Herkes hırsız, herkes saygısız herkes eğitimsiz bu ülkede malesef.
iktidardan da belli.


Corc
(23.01.19)
Şimdi aile terbiyesi, yetiştirilme, eğitim, öğretim vs. yazacaktım, bir düşündüm. İş hayatına başlayana kadar kibar mizaçlı, saygılı bir insandım. Sürekli insanlarla, standart vatandaşla muhattap olduğum bir işim var. Bizim insanımız kendisine kibar davranılınca tepene çıkıyor. Astın olan kişiler de aynı şekilde, kibar davranınca sözünü dinlemiyor. Şimdi herkese it gibi davranıyorum. Kendini beğenmiş diyorlar ama sözüm dinleniyor; kafam rahat.


anthemis nobilis
(23.01.19)
valla ben itiraf ediyorum yerine göre saygılı davranıyorum. selam veriş şeklinden bile sana farklı davranan esnaf var. ufacık bir saygıyı eziklik olarak algıyor millet. adama teşekkür ediyorsun bön bön bakıyor.


hononu
(23.01.19)
(8)

Aspava

Ankara da nereye gidelim?
Ankara da nereye gidelim?
somon sosu
(20.01.19)
Yildiz aspava


veritaslibertas
(20.01.19)
Esat Caddesi'nde sıralı 3-4 tane var. Eğer Tunalı, Tunus civarında falan içecekseniz çıkınca yakınca oraya giderseniz; ama mesela Eryaman'daysanız bilemiycem...


malheiros
(20.01.19)
esatta hangisi bossa ona girin. yıldız veya gülçimen. hepsi aynı. boşsa dememin sebebi de ilgi alaka daha iyi olur diye zaten bütün olayı "ilgi alaka" olan bir konsept.


3lü de değil, daha sol aşağıda hassas bölge var, oradaki özçelik aspava'nın kapalı döneri muhteşemdir.


prasinos
(20.01.19)
Emek'te yeni açılan bir Gülçimen Aspava var. Benim favorim orası.


aspava değil ama çukurambarda 2 yer var biri arjantin diğeri kavas usta. en iyi yemekleri burada yedim ben.


polatlı'ya yakınsanız polatlı'da aspava var :)


tabudeviren
(20.01.19)
Gülçimen Aspava


grobet
(20.01.19)
(3)

Hangisi?

Yeni bir gözlük çerçevesi alma niyetindeyim,atasun mu yoksa optikçiler mi uygun oluyor fiyat olarak?
Yeni bir gözlük çerçevesi alma niyetindeyim,atasun mu yoksa optikçiler mi uygun oluyor fiyat olarak?
somon sosu
(17.01.19)
Atasun


taurina
(17.01.19)
aynı aşamadayız
valla baya gezdim atasun gibi uygunu yok


lost aci soyler
(17.01.19)
atasun cok dandik, onemli olan gozluk camlari, cerceve degil


meteonur
(17.01.19)
(2)

Park yeri

Kızılay civarında arabamızı park edebileceğimiz ve çekim korkusu yaşamayacağımız bir yer var mı? Belediyenin park yerleri nerede tam olarak?
Kızılay civarında arabamızı park edebileceğimiz ve çekim korkusu yaşamayacağımız bir yer var mı? Belediyenin park yerleri nerede tam olarak?
somon sosu
(12.01.19)
kocatepe otoparki


cedex
(12.01.19)
Koocatepe etrafı+1


kablelvuku
(12.01.19)
(7)

Diş macunu önerisi

hangisini önerirsiniz?
hangisini önerirsiniz?
somon sosu
(24.12.18)
Clinomyn- temizle parlat Jel


anthemis nobilis
(24.12.18)
"hepsi aynı arkadaş" lafıyla 2 aydır migros'tan biomed aldım, eşim gratisten başka bir marka aldı. Dişlerin anasını ağlattı.

Olmaz olsun dedim Colgate'ın optic white'ını aldım, yemin ederim 2 fırçalamada dişleri bembeyaz yaptı. 2 fırçalama ile oha dedim.


akatreil
(24.12.18)
(bkz: r.o.c.s)

Şimdiye dek kullandıklarımın en iyisi.


sarap dumani
(24.12.18)
Yıllardır Sensodyn kullanıyorum, çok da memnunum.


luin 41
(24.12.18)
Sarakan


kolaygelsin
(24.12.18)
Sensodyne F tek geçerim


F/p oranı en yüksek şu an colgate optic white. Bim ve a101de 75ml fiyatı 10tl.

Sensodyne overrated bi mal. Bi ara ipana 3 boyutlu beyazlık çok iyidi ama o da bozdu.

Bu arada diş fırçası önerisi de vereyim. Tek kullandığım, işe yarar diş fırçası ise signal vertical expert. Namızsız az hareketle dişin her bölgesine giriyor.


neysene
(24.12.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.