Giriş
(2)

Bi rus arkadaşımın sorusu

Soru aynen şöyle panpalar:"Hi!Can you consult me about Turkish laws. My friend's grandmother bought a house in Turkey. Now grandmother died in Turkey. My friend need document about grandmother die for legacy in Russia. What is Turkey law procedure for receiving documents that the person died?"ne cev
Soru aynen şöyle panpalar:

"Hi!
Can you consult me about Turkish laws. My friend's grandmother bought a house in Turkey. Now grandmother died in Turkey. My friend need document about grandmother die for legacy in Russia. What is Turkey law procedure for receiving documents that the person died?"

ne cevap vereyim sizce? bi akıl danışayım dedim.
teşekkürler.
sp3ciali5tt
(07.03.14)
türk vatandaşlığı varsa ölüm belgesi muhtarlıktan alınıyor diye biliyorum ama yabancı biri ölürse durum ne olacak kestiremedim.

edit: burada cevap verilmiş:
www.istanbulnvi.gov.tr


darkredanger
(07.03.14)
çok teşekkürler :)


sp3ciali5tt
(08.03.14)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.