Giriş
(2)

magazada 1750tl olup sifirdan farksiz durumda olan 2.el cantayi 750tl ye

verirsem keriz mi olurum? Kaca gitmesi makuldur?(dagci cantasi, bir kez kullanilmis ilk gunku gibi gicir gicir)evde yatiyor kullanmiyorum
verirsem keriz mi olurum? Kaca gitmesi makuldur?
(dagci cantasi, bir kez kullanilmis ilk gunku gibi gicir gicir)
evde yatiyor kullanmiyorum
stavro
(18.01.19)
Olmazsın. İhtiyacın yoksa, alıcısı da o kadar veriyorsa, fiyatı o kadardır. Evde boş durunca para ediyor mu?
Ha kullanıyorsan verme zaten.


selam. bu şekilde bir satış gayet makul. vermek değil almak olarak düşünürseniz daha mantıklı olur. mağazada sıfır garantili, yarın bir yeri sökülse değiştirilecek olan bir çantaya 1750 lira vermek yerine bir kere kullanıldığı iddia edilen ve sıfırdan hiç bir farkı olmayan bir çantaya 750 tl verir misiniz? ben veririm. ama fiyat 1000 tl olsa vermem mesela. çünkü bir kere kullanılmış olması, ilk günkü gibi gıcır gıcır olması sadece sizin iddianız. belki 3 kere kullandınız. ve belki garantiden fermuarı değiştirildi vb vb vb... 750 lira güzel bir fiyat. bunun yanına bir de bu tip ekstrem spor ekipmanlarının piyasası düşünülünce bugün 750 ye satmadığınız çantayı 1000 liraya ancak seneye satabileceksiniz belki. belki seneye bile satılmayacak. ama şu an 750 ye alıcı bulabildiyseniz, daha yukarıya satılma imkanı yok zaten.


Tears of Devil
(18.01.19)
(15)

Gillette'i boykot eden var mi?

SBVarsa neden
SB
Varsa neden
stavro
(18.01.19)
bir kadın olarak etmiyorum.
neden sorduğunu sorabilir miyim?


ben de etmiyorum neden edildiğini bilmiyorum.
bir reklam lafıdır gidiyor ama işin aslını öğrenemedim.


basond
(18.01.19)
Etmiyorum, reklamda beni rahatsız eden bir durum yoktu.


kablelvuku
(18.01.19)
Reklamı şimdi izledim. Bu reklam yüzünden boykot edecek olana Gillette mal satmasın zaten.

Erkekleri kötü gösteren bir şey yok reklamda. Kötülüğü kötü gösteren bir şey var reklamda.

Bu reklama laf atanlar muhtemelen okulda sınıf arkadaşına zorbalık yapan, kızlara laf atan, kadınları kendilerinden altta gören tipler yoksa neden rahatsız olsunlar?

Ha bu arada Gillette bir erkek markası da sayılmaz. Kadınlar da kullanıyor(Türkiye'de pek yaygın değil).
(bkz: Gillette Venus)


Taciz ve şiddet dünyanın bir gerçeği. Bunu yüzümüze vurdular diye herhangi bir markayı boykot etmek yerine bu taciz ve şiddette bulunan insanların genel ahlak kurallarından yoksun yetiştirildiğini kabul edip bizden sonraki nesilleri düzgün birer insan olarak yetiştirmemiz gerektiğini vurgulamaya çalışmışlar diye düşünüyorum. Bence gayet güzel reklam.

Boykot edenlerin reklamda kendini gördüğünü düşünüyorum.


desdenova34
(18.01.19)
kadınım, etmiyorum. feminist ya da feminazi de değilim.

reklam bir pr çalışması olarak oldukça başarısız, bunu kabul ediyorum. hedef kitlesinin hoşuna gidecek bir paylaşım değil sonuçta. ancak, bütün erkeklerin öcü olmadığını bildiğimiz gibi,kadınların daha çok taciz edildiğiniz de biliyoruz. bu reklamı izleyen erkeklerin "biz böyle değiliz, ne saçmalamışlar" falan diye düşünmek yerine "ben böyle değilim, ama çevremde böyle olaylar var mı gerçekten" diye düşünüp gözünü açmasını isterdim ki bir kadın taciz edildiğinde fark edip yardım edebilsin. çünkü tacizci fark edildiğini fark ettiğinde genelde geri adım atıyor. kadının yanına gidip yardım etmenize bile gerek yok yani. tacizciye bir bakışınız yetebilir.

hayatınızda kaç defa tacize uğradınız? sözlü ya da sözsüz? sadece bakışlarla ya da fiziksel temas ile? kaç defa takip edildiniz? otobüste kaç defa sıkıştırıldınız? sadece ayaktayken değil, cam kenarına oturdurduğunuzda bile yanınıza oturan adamın sizin tarafınıza milim milim kayması sonucunda?

açıkçası ben sayamadım. ki hayatım boyunca izmirde, sözde medeni güvenilir semtlerde yaşadığım halde. en son geçen kış, araba kullanırken ara sokaktan anacaddeye sağa dönecektim ve haliyle yavaşladım, karşıdan karşıya geçmek isteyen adama da yol verdim. adam ne yaptı, arabanın önünde durup direkt bana döndü, saçmasapan dil hareketlerinin ardından kapıma doğru yürümeye başladı. ve sokağın önünde çöp kamyonu durdu cadde üzerinde yani adam arabanın önünden çekildiği halde ilerleyip kaçamadım. neyse ki sokağa birkaç kişi girdi yürüyerek ve adam da benimle uğraşmaktan vazgeçip gitti. evet camlarım kapalı kapılarım kitliydi. ama kendimi arabanın içinde bile güvende hissedemedim.

o kadar çok var ki, günün her anında her yerde tacize uğruyoruz. üzgünüm ama bunu yapanlar da erkekler. ve ben, bir kadın olarak, gillette'in bu olaylarla ilgili erkeklerin farkındalığı arttırmasına çalışmasını sevdim.

bu hafta runner safety awareness week"miş. kadınların yüzde 43ü koşarken tacize uğruyormuş. 30 yaşın altındaki kadınlarda bu oran yüzde 58e kadar çıkıyormuş ve erkeklerde ise bu oran yüzde 4müş. tabi tacize uğrayan kadınların belki yüzde 70i bunu bildiriyrdur, erkeklerde bu oran belki yüzde 10dur. onu bilemem, ancak yine de bir fikir olsun diye söylüyorum.

çünkü ben gerçekten erkeklerin bunu anlamasını dilerim.

bu arada saat firmasının da reklamını izledim, elbette erkeklerin bir çoğu çok daha ağır işlerde çalışıyor, evin direği olma gibi sorumlulukları ve toplumsal baskı var. bunun zaten farkındayım. işlerinin kolay olduğunu asla söylemiyorum. çoğu kızın kahramanı babasıdır en başta, annesi değil mesela. ancak ikisi ayrı şeyler ve ben insanların bunu anlamasını isterdim.


the end of time
(18.01.19)
Konusulmak isteyen, ilgi arayan bir ergenden ileri gitmedigi ve bu sinirlar icinde ezik reklamlar yaptigi icin, evet, ettirim.


buf-e kür
(18.01.19)
@the end of time +1


chitosan
(18.01.19)
feministim, feminizmi feminazi olarak degerlendiren insanlarin da feminist olmamasi cok guzel bir sey bence.
boykot edilecek bir sey yok. kadinlar tacize ugruyor, siyahiler ayrimciliga, dunyada irkcilik var, taciz var. welcome to the real world. reklamlarin cinsiyetcilik yapmasi ve bir cinsiyeti basmakalip olarak empoze etmeye calismasi baska bir sey, burada gosterilen baska bir sey. reklamda da butun erkekler tacizci olarak gosterilmemis zaten, taciz yapmaya calisanlari engelleyen erkekler falan da var.


kassiopeia
(18.01.19)
Feminazi tavrindan once de ediyordum. Philips makine almistim zaten.

Cunku urunlerine planli eskitme uyguluyor.


acemi
(18.01.19)
evet boykot ediyorum. arko ve wilkinson kullanıyorum ohh mis

neden: bokunu çıkardılar çünkü. kusucam artık bu her yerde feminist propaganda görmekten


dafuq
(18.01.19)
birbiriyle kavga eden iki çocuğu teşvik etmeyin ayırın diyen reklamı feminist diye yaftalamak çok bağnazca bir yaklaşım. reklam direkt feminizm üzerinden anlatmıyor ki derdini, bu sorunlar bir tek kadınların sorunu da değil. bağnaz feministlere karşı çıkanların bağnazlıkları komik cidden.

ben etmiyorum, samimi bulmasam da "erkek" bir markanın böyle "cesur" şeyler söylemesi hoşuma bile gitti.


Bruce
(18.01.19)
Kavga eden 2 erkek cocuk ayrilmaz. Kavga eden 2 yavru kediyi de ayirmazsin, hatta birbirlerini dislerler. boyle seylerle gelisiyor memeli yaratiklar.

Zaten reklamin tek rezilligi o degildi, 40 tane(oturup saymislar) beyazi suclu gostermesi zencileri super gostermesi vardi.
Bir de isine gelmeyen Youtube yorumlarini silip sonra kendilerine parayla like atan adamlar tuttu.
Yine de rekor dislike yedi.


acemi
(19.01.19)
Reklâm meriç işi. Traşı haftada 1e indirerek protesto ediyorum


her gece aç
(19.01.19)
reklamı geç izledim, rahatsız olunacak birşey görmedim reklamı olumlu buldum


freebird5406_2
(19.01.19)
(5)

PC acilmiyor ve soyle bir sinyal veriyor:

https://vocaroo.com/i/s1sybV51TwgdBu ne arizasi olabilir?
vocaroo.com
Bu ne arizasi olabilir?
stavro
(17.01.19)
bios türüne göre değişiyor sanırım, ama yaygın bios'lardan biri olan award için bu ram sorunu demekmiş.
www.computerhope.com


gkhncnzdgn
(17.01.19)
Rami sök, pc aç kapat. Rami tekrar tak tekrar dene, ram sayısı birden fazla ise tek tek dene.


John Bloor
(17.01.19)
en son kontrol kalemi ile kasanın elektriğini boşalt. :)


tabudeviren
(17.01.19)
RAM'i denedim, cozulmedi. Saglam RAM ile de calismadi. Bios'a girebiliyorum ama bios'tan sonra ekran gelmyior, kararip bu sinyali veriyor.


stavro
(17.01.19)
bilgisayarda harici grafik kartı var mı? varsa çıkarıp, monitörü anakartın grafik çıkışına bağla. bakalım geçecek mi?


tabudeviren
(17.01.19)
(23)

"Ben fotograf cektrimeyi sevmiyorum yaa"

20-30 yil sonra geriye bakip neler yasamissiniz, neymissiniz ne olmussunuz gormek hatirlamak istemiyor musunuz lan?
20-30 yil sonra geriye bakip neler yasamissiniz, neymissiniz ne olmussunuz gormek hatirlamak istemiyor musunuz lan?
stavro
(16.01.19)
hatırlayınca ne olacak ki? anı yaşa geç işte. ölecez zaten.


Olecez kismini atlamisim ben ya.


stavro
(16.01.19)
Ben böyleydim. Sevmiyorum deyip kaçardım fotoğraflardan. Sonra babam öldü, o kaçtığım fotoğraflara bakınca çok sinirlendim. Şimdi her fotoğrafa girerim. Kendim çekmiyorum pek ama bir yerde fotoğraf varsa, dalarım hemen. Nasıl çıktığını takmayınca, sevmeme kısmından geçiyor insan. Aman, nasıl çıkarsam çıkayım, nedir yani, diyorum.


Arada bir çekip hatırlasak yeter. Önemli anlarda, yılda birkaç kez falan. Onun dışında bir etkinlik sırasında vs. devamlı fotoğraf çekinmek isteyen insanlara ben de böyle diyorum.


sürekli fotoğraf çekmek anı yaşamanın önünde ciddi bir engel olmaya başlıyor. tamam, hatırlayacak kadar fotoğraf çekelim zaten. ama sürekli çat çat fotoğraf çekme olayına karşıyım ben. ortayı bulmak lazım, her işin aşırısı zarar.


babilbaligi
(16.01.19)
Hatirlamaya degecek bir hayat yasamiyorum. Aksine yaşadıklarımı unutabilmek, hatta hic bilmemek icin neler vermezdim.

Bir de bu boktan hayatin boktan anlarini olumsuzlestirmek hic isime gelmiyor.


Ben fotoğraf çekmeyi çok severim. Ama şöyle de bir gerçek var;

encrypted-tbn0.gstatic.com


kablelvuku
(16.01.19)
ben ergenliğimde az fotoğraf çekiliyodum. pişmanım açıkçası geçmişte daha çok fotoğrafım olabilirdi.


Ben de normalde fotoğraf çektirmeye bayılmam, sırf bu yüzden ara sıra da olsa her sene birkaç kare fotoğraf cektiriyorum. Dediğin gibi ilerde donup bakmak güzel oluyor.


fraise
(16.01.19)
ben de eskiden çekiliyodum uzun zaman önce bıraktım.


karayel
(16.01.19)
Valla çok da önemli değil benim için. Üç aşağı beş yukarı zaten hatırlıyorsun çoğu şeyi, sırf ileride hatıra olur diye sevmediğin şeyi yapmak da saçma.


Ben de fotograf cekmeyi severim. Anilar guzel oluyor, su an bulutta 2013'ten bile fotograflarim var, arada bakmayi severim ama bu fotograflarda olmami gerektirmiyor. Kendim cekilmeden de oluyor gayet guzel.


Haldamir
(16.01.19)
Bence sorun değil. Benim çok az fotoğrafım vardır büyük bir pişmanlığım da yok. Sürekli fotoğraf çekmeye çalışan insanlardan da rahatsız olurum. Hadi fotoğraf çekelim diyerek muhabbeti bölüyorlar.


Ayrıca eski fotoğraflara bakmak beni hüzünlendirir eski fotoğraflara bakmadığım için sorun yok benim açımdan.


tipsiziz. bu yüzden 20 30 yıl sonra "sufafds yine tipsizmişim lan" demek istemiyoruz.


Tears of Devil
(16.01.19)
20-30 yil sonra iyice musmulaya doneceksin. Simdiki halini resimlerde gorunce vay be ne yakisikliymisim dersin o zaman.


stavro
(16.01.19)
Etrafı çekmeye bayılırım hatıra kalsın diye ama tipsizlik moral bozuyor, gerek yok.


windows95
(16.01.19)
Sismanlari model yapip katalog cekimi yaptiklari devirde tipsizim diye geri duruyorsunuz abi nedir bu..


stavro
(16.01.19)
Ben geriye baktığımda az sayıda olan resimlerimi bile gereksiz bulan biriyim. Zaten her Allahın günü gördüğüm suratın nesini kenara kaydedeyim. Bir de yukarıda biri bişey demiş ona sonsuz katılıyorum. Bu kendini çekme sevdalıları yüzünden bir yere gittiğimizde hayattan soğur olduk sürekli muhabbeti bölüyorlar. Asıl normal biziz abi :d


windows95
(16.01.19)
Ben tipsizim diye geri duruyor değilim. Tipsiz değilim. Anlamsız bulduğum ve fotoğraflara bakmayı sevmediğim için çekmiyorum.


İstemem. Geçmişi yaşamayı da hiç sevmem. Olmuş bitmiş işte..Eski fotoğraflara bakarak harcayacağım zamanı sevdiklerimle, çocuklarımla, torunlarımla geçiririm daha iyi :)


sevmiyorum lan.
ama zaten düğünde dernekte, aile toplantılarında bir yerde illa bi çeken oluyor. o kadar görünmez olamıyorsun.


niye ama
(16.01.19)
o kaydettiği fotoları açıp bakan var mı allasen? binlerce foto var bilgisayarda, dönüp bakıyo muyum? hayır


sttc
(16.01.19)
(14)

Sakallarim kepeklenmeye basladi napicam

Daha dogrusu sakal ve biyigin oldugu kisimda deri kuruyup putur putur kavlamaya basladi. Nemlendirici falan sureyim diyecegim de sakallar vicik vicik igrenc bir sey olur. Ne yabiliriz, niye oldu boyle?Bir de ilginc bir sekilde iyi bir uyku uyudugum geceyi takip eden gun cok dokuluyor.
Daha dogrusu sakal ve biyigin oldugu kisimda deri kuruyup putur putur kavlamaya basladi. Nemlendirici falan sureyim diyecegim de sakallar vicik vicik igrenc bir sey olur. Ne yabiliriz, niye oldu boyle?
Bir de ilginc bir sekilde iyi bir uyku uyudugum geceyi takip eden gun cok dokuluyor.
stavro
(16.01.19)
İyi uyku ile bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Duşta bol sabunlayın ve iyice durulayın. Bazı peeling kremler var onlar da iyi gelebilir.

Sakal vıcık vıcık olsun, uyumadan önce sürün.


kablelvuku
(16.01.19)
seborik dermatit olabilir, her gün 1 bardak kefir iç geçer. kepeği de bitirir bu kefir.


lata
(16.01.19)
kirli sakal aşamasındaysa (yeni yeni uzamaya başladıysa) tamamen engellemenin herhangi bir yolu yok. iğne gibi kıllar deriyi tersten delerek çıkıyor gibi yaralar. kortizonlu merhemlerle kolayca çözülüyor ancak doktora danışmadan kullanılmamalı.


4grammaton
(16.01.19)
cildiyeye görünün
urun.n11.com şu şampuan bana çok iyi geliyor


superb
(16.01.19)
Sakali yeni birakmiyorum ama, yillardir var sakal.


stavro
(16.01.19)
Johnson’s markasinin bebeler icin masaj yağı var, bana cok iyi geliyor. Dustan ince sürüyorum, dusta kesinlikle suratimi sabunlamayip yalnızca durulayarak çıkıyorum. İlk basta bir oarca yagli gibi hissettirse de cilt tarafindan 20-25 dakikada emiliyor.


fever
(16.01.19)
Temel sebep bildiğin gibi tenin nemsiz kalması. Kış şartlarında çok anormal bir şey de değil.
Su bazlı nemlendirici kullanabilirsin. Yağ bazlı olanlara nazaran emilimi hızlı olur, fazla sürmediğin sürece vıcık vıcık bir his bırakmaz.


sumuklurakun
(16.01.19)
yagi deneyecegim.


stavro
(16.01.19)
seboreik dermatit olma ihtimali yüksek, bence bir dermatologa görün. ben çocukluktan beri çekiyorum bu illeti, o zaman sakal yoktu tabi :) saçlarda başladı şimdi sakalda da var. head&shoulder clinical strength diye bi şampuan var, bana sadece o iyi geliyor


cowboy
(16.01.19)
yağ mağ deneme bariz seboreik dermatit. ve sabun sakın sürme azdırıyor. bepanthol al onu sür. o daha iyi.


gameofannen
(16.01.19)
seborik dermatit kronik bir sey mi?


stavro
(16.01.19)
Havalar soğuk ondan oluyordur, aynı durum bende de var. Bi krem sürüyorum her duş aldıktan sonra hiç bişey olmuyor. Krem sürmediğim zaman dökülmeye devam.


Boris
(16.01.19)
Dustan cikmadan once butun kellemi elma sirkesi ile yikayip masaj yapiyorum. Astim sanki bu dertlei. Ama hala arada aziyor


(4)

Youtube'da niye videoya yorum yapmaya tesvik ediyorlar?

Videolarda hep görüyorum bunu, bir seyler anlatiyor ve videonun sonun da sizce su soyle mi boyle mi yorum kismina yazin diye yorum yapmaya tesvik ediyorlar. Bunun o kanala nasil faydasi oluyor, cok yorum almis videoyu youtube algoritmasi onerilenler kisminda daha cok mu cikariyor?
Videolarda hep görüyorum bunu, bir seyler anlatiyor ve videonun sonun da sizce su soyle mi boyle mi yorum kismina yazin diye yorum yapmaya tesvik ediyorlar. Bunun o kanala nasil faydasi oluyor, cok yorum almis videoyu youtube algoritmasi onerilenler kisminda daha cok mu cikariyor?
stavro
(14.01.19)
algoritması öyle demek ki, izlenme sayısı, like, unlike ve yorum sayısının ortlaması alınıp rakipler arasında yükseliş sağlanıyor olmalı.


killerbee
(14.01.19)
Stalkladigin kiz yorum yazmistir bakmak istersin, sen de izlemis olursun. Belki bu tip elden ele dolassin hit artsin diye de olabilir.


Yorum oylama falan yaptıkça trend'lere çıkma ihtimali artıyor, trend'lere çıkınca görüntülenme artıyor, görüntülenme arttıkça videoya yüklenen reklamlar daha çok izleniyor, reklamlar izlendikçe daha çok para kazanılıyor ama normalde Youtube'un yayın politikası gereği bu tip teşvikler-müdahaleler yasak, şikayet edilirse sıkıntı çıkabiliyor.


angelus
(14.01.19)
algoritmmaya girebilmek için.

Yasak değil. Şu takip et, yorum yaz para kazan mantığındaki siteleri bilirsiniz. 100 TL ye 5K yorum 10K takip siteleri.. Youtube bir event yapıldı ondan olmuş olabilir diye bu tarz organik takipçi artışına hiçbir şekilde müdahale edemiyor.


plastic_angel
(14.01.19)
(6)

Sinemada produksuyonda o bicim VFX'ler icin ne kullaniyorlar?

Hollywood'daki dev yapimlardaki gorsel efektlerden bahsediyorum. Super kahraman filmleriydi, aksiyon filmleriydi, dogal afet filmleriydi bunlardaki gorsel efektler icin hangi bilgisayar programlari kullaniliyor merak ediyorum. Daha dogrusu piyasada bildigimiz populer programlar (3ds max, after effec
Hollywood'daki dev yapimlardaki gorsel efektlerden bahsediyorum. Super kahraman filmleriydi, aksiyon filmleriydi, dogal afet filmleriydi bunlardaki gorsel efektler icin hangi bilgisayar programlari kullaniliyor merak ediyorum. Daha dogrusu piyasada bildigimiz populer programlar (3ds max, after effects, maya 3d vs.) boyle ciddi profesyonel yapimlarda da harbiden kullaniliyor mu yoksa boyle yapimplar icin daha pro seyler mi var onu merak ediyorum.
Bana bu populer programlarla bildigin ultra gercekci Hollywood VFX'leri yapilamazmis gibi geliyor da. Bildigimden degil, sadece oyle geliyor. Ne bileyim o gordugumuz gercekten ayirt edilemez efektleri After effects, cinema 4d falan kullanarak mi yapiotlar yoksa daha profesyonel ve direkt sektorun icinde olmayanlarin pek duymadigi programlar mi kullaniliyor? Ne kullaniyor lan bunlar?
stavro
(10.01.19)
Evet o bilinen programlarla yapılıyor diye biliyorum, fakat mesela böyle efekt yapmanın eğitimi falan olmuyor diye biliyorum, ciddi seviyede profesyonel ve pahalı işler eğitimi falan yok mesela. Bunun dışında bir sürü yardımcı uygulama da kullanılıyordur illaki.


oyle studyolarda cekiyorlar ki efekt isin ikinci plani zaten. tren carpisma sahnesinde zaten tren var studyoda. ya da sehir sahnesinde sehrin 2-3 apartmanlik kismi var studyo olarak, arkadaki fonu ekliyorlar efektle, gibi gibi.


brkylmz
(10.01.19)
Sadece programla yapmıyorlar +1

Bir deniz sahnesi çekilecekse mutlaka büyük bir havuz inşaa edilip gerçek su ve gerçek kayık vs kullanılıp effect ekliyorlar mesela.

Örnek;

dailylolpics.com

Veya araba havaya uçma sahnelerinde arabalar büyük düzenekler ile havaya uöuyor fırlıyor vs, tekrar çekmek gerekirse araçlar hidrolik kollar ile geri geliyor tekrarlanıyor vs.

Mesela;

www.neoldu.com


John Bloor
(10.01.19)
instagram.com


O programlar illa ki kullanılıyor.

Ama daha profesyonel programlar da olabiliyor onlar miktar olarak çok pahalı oluyorlar genelde


Actual shot kismini biliyorum, o ayri. Bunu sormuyorum. Ben isin dijital ortamdaki kisimdan bahsediyorum. Kimi filmde o bicim sahneler olmasina karsin neredeyse hic VFX yok zaten ona kalirsa.

Mimarlikta Autocad nasil endrustri standardiysa bu istede endustri standardi olan yazilimlar vardir, onlari soruyorum.

Bir yandan arastirmaya devam ediyorum. After effects boyle profesyonel islerde pek ragbet edilen bir sey degilmis sanirim dusundugum gibi. The Foundation Nuke diye bir program varmis onu ogrendim simdi. Ayni sekilde 3d isleri icin de 3ds max degil diyorlar, o daha cok engineering islerinde yer buluyormus piyasda kendine. Simdilik ogrendigim bunlar.


stavro
(10.01.19)
Nuke baya aktif kullanılıyor, şimdilerde Davinci içine Fusion geldi komple bir çözüm olma yolunda, o da gelişebilir.

After Effects daha çok az parası olan ya da hızlıca üretip teslim etmek isteyen profesyonellerin kullandığı bir program.

Node based vs layer based
Diye arat bak.

Maya daha çok kullanılıyor 3d olarak.

2d3 Boujou vardı bi aralar 3d tracking için, hala kullanılıyor mu bilmiyorum.

Ama şunu söyleyeyim iyi bir compositore aynı exportları ver kendi kullandığı program neyse (after da olabilir) sana fotorealistik bir şey çıkarabilir. Hani düşündüğün gibi "özel bi program var o yüzden süper oluyor" gibi bir durum yok.


nhk ni youkosu
(10.01.19)
(6)

Cigerlerimde bir problem var mi (astim vs.) nasil öğrenirim?

Bunun icin nereye gidip ne yapmam ne testine girmem gerekiyor? Direkt dahiliyeye gidip benim cigerlere bi bakın mi diyecegim, spesifik bir teste mi girecegim ne yapacağım?Amacim cigerlerimin durumumu ogrenmek, saglikli bir insan cigerine sahip olup olmadigim, astim, bronsit gibi akciger hastaliklari
Bunun icin nereye gidip ne yapmam ne testine girmem gerekiyor? Direkt dahiliyeye gidip benim cigerlere bi bakın mi diyecegim, spesifik bir teste mi girecegim ne yapacağım?
Amacim cigerlerimin durumumu ogrenmek, saglikli bir insan cigerine sahip olup olmadigim, astim, bronsit gibi akciger hastaliklarindan birine sahip olup olmadigimi ogrenmek, bunu raporlamak.
stavro
(08.01.19)
gogus hastaliklari?


kassiopeia
(08.01.19)
modern tıpta "benim ciğerime bir bakın" diye bir şey yok. bir şikayetin varsa bunu anlatıp doktorun soracağı sorularla olayı ön tanı boyutuna getirip sonra tanı testleriyle bunu doğrulama var. tüm diğer hastalıklar için de böyle. yoksa boşu boşuna test yaptırıp radyasyon alıp maddi/manevi külfet yaratmaktan başka işe yaramaz.


dox
(08.01.19)
@dox ben de onu soruyorum iste, "cigerlerime bakin" seklinde değildir heralde bu diye dusundugumden soruyorum ben nereye gideceğim ne yaptiracagim diye.

@kasiopeia
Gogus hastalıklarina gidip cigerleime bi bakin mi diyecdgim ne isteyeyim doktordan?

Olay su: birkac ay sonra komple bir sağlık taramasindan gecebilirim,(yurtdisinda) o noktaya geldigimde bir takim maliyetlere katlanmis olacağım halihazirda. Astim zart zurt cikarsa bir ton zaman, maliyet kaybi olacak, is isten gecmis olacak yani. Daha once nefes darligi sikintisi yasamkstim birkac yil oncesine kadar ama simdilerde bir sikinti yok. En azindan ben bir sey hissetmiyorum. Ama kronik bir sikinti var mi yok mu onu ogrenmek istiyorum is isten gecmeden. Komple saglik taramasindan gecemeyecegimi bilirsem hic topa girmeyecegim yani.
Su an bu doktor kontrolunun maliyetini dert etme luksum yok, obur turlu daha cok param ve birkaç ayim cope gidebilir.


stavro
(08.01.19)
aynen bunu bu sekilde anlatip doktora cigerlerinizi saglik taramasindan gecirmesini isteyebilirsiniz bence, neden olmasin? sonucta muayene ucretini veriyorsunuz, ek masraflari da veriyorsunuz, vs. ya da su sekilde sorun, eger su su hastaliklarim varsa bu ise alinmayacagim gibi (is icin diye anladim) olup olmadigina bakar misiniz, diye gidilebilir bence.


kassiopeia
(08.01.19)
Göğüs hastalıklarına gidebilirsiniz.


Herhangi bir hastanenin gogus hastaliklari bolumu mu yani?


stavro
(10.01.19)
(7)

Bildiginiz kac tane yazar, sair vs var asagi yukari? Ve bilimadami

Yazar / biliminsani kac tane var bildiginiz? Hangisininden ne kadar yani?Hepsi tek tek akliniza gelmez elbette ama asagi yukari diyelim. Bir cirpida akliniza gelebilenler uzerinde de gidebiliriz. Bildiginiz edebiyatci ve biliminsanlari.
Yazar / biliminsani kac tane var bildiginiz? Hangisininden ne kadar yani?

Hepsi tek tek akliniza gelmez elbette ama asagi yukari diyelim. Bir cirpida akliniza gelebilenler uzerinde de gidebiliriz. Bildiginiz edebiyatci ve biliminsanlari.
stavro
(07.01.19)
ezberden yazıyorum;

aristo, platon, Thales, Hayyam, Öklit, anaximandros, Arşimet, eurafanes (antik Mısır'da dünyanın çapını ölçen adam), harizmi, Avagadro, Ebu heysem, ibni sina, Bernoulli, ptolemy, Galileo, Tyco Brahe, Kopernik, bruno, Newton, Descartes, Planck, Rutherford, Bernoulli, Hilbert, Darwin, Mendel, Curie (x3), deBroglie, Gauss, Lagrange, Fermat, Pasteur, Fleming, Francis Crick, Ampere, Niehls Bohr, Dirac, Schrödinger, Chandrasekkar (imla?), Einstein, Maxwell, Hetrz, Leinbniz, Raman, Volt, Watt, Volta, Feynman, zamanın kısa tarihini yazan tekerlekli sandalyede yaşayan adam, Landau.

Şimdilik bu kadar.


babilbaligi
(07.01.19)
hiç şair bilmiyorum, yazar olarak da bildiklerim eric maria remark, dostyveski ve saz arkadaşları tarzında.

okumayı da sevemem ben zaten. bilim adamı daha çok tabi.


killerbee
(07.01.19)
Sayı olarak söylemek zor ama sadece isim olarak bilmek de sayılıyorsa iki taraftan da hatrı sayılır ve birbirine oldukça yakın miktarda kişi bildiğimi düşünüyorum.

Ama illa o kişi hakkında bir eser veya araştırma okumak, belgesel izlemek, hayatı hakkında bazı bilgilere sahip olmak gerekiyorsa sanırım bilim insanı birazcık önde geliyor.


Bunlarin tanimlarini yapmak gerek, ornegin Marie Currie'yi bilimkadini oldugu icin dislayacak miyiz listeden?


Traveller
(07.01.19)
@traveller basligi editleyip ilk cumleyi degistirmeyince anlam karmasasi olmus, duzelttim.


stavro
(07.01.19)
92.


zgrydn
(07.01.19)
Belki 1000 tane bilim insanı biliyorum ama sayamam. Soracan şu kişiyi tanıyor musun diye evet diyecem, sonra ne üstünde çalıştığını hatırlayacam falan.

Kimse 50 100 kişi tanımıyor aslında sayı çok daha büyük olmalı. Akıllarına gelmiyordur.


(8)

Muzik kulagimiz var mi yok mu nasil anliyoruz?

Benim muzik kulagim var ya da yok demek icin nasil bir test yapiyoruz?
Benim muzik kulagim var ya da yok demek icin nasil bir test yapiyoruz?
stavro
(05.01.19)
Mesala gitarda şarkıların akorları bellidir. Sen çalarken o akoru şarkıya göre ayarlayabiliyorsan yani ritmi tutturuyorsan müzik kulağın var demektir. Ya da ilk kez duyduğun müziğin notalarını çıkartmak


İlk kez duyduğun bir müziği bildiğin bir enstrümanla çalabiliyorsan müzik kulağım var diyebilirsin.

bu arada müzik kulağı olmak 0-1 ya da siyah-beyaz gibi ikili varlık durumu değil. yani ben de duyduğum müzikleri çalabiliyorum mesela ama üzerinde 1 saat falan çalışmam gerekebiliyor. bazı adamlar var duyduğunu cart diye çalıveriyor.


himmet dayi
(05.01.19)
@himmet
heh iste asil meseleye parmak bastin. Muzik kulagim var ya da yok dendigi icin ben de bu bir true-false durumu galiba diye dusununce nerden biliyoruz diye merak ettim var oldugunu.
Tam olarak kafama takilan kisim bu aslinda. "muzik kulagim var, duydugum muzigi gitarda calarim" e ugrasinca caliniyor zaten? Ben de senin gibi ugrasirsam caliyorum ama elime alip zart diye calamiyorum aninda. Ama eninde sonunda calisyorsun yani. Ama 10dk sonra ama 1 saat sonra caliyorsun bir sekilde. Bana herkes de yapabilirmis gibi geliyor aleti kullanmayi bildikten sonra:)


stavro
(05.01.19)
En temel haliyle duyduğun ritmi tekrar edebiliyor musun, buradan anlayabilirsin. Bir arkadaşın eliyle masaya vurarak bir ritim tutsun, sonra sen onu tekrar etmeye çalış.

Müzik kurslarında genelde bu şekilde bakılır mesela. Bir enstrüman çalmayı bilmiyorsan istersen müzik dehası ol duyduğun şarkıyı pat diye çalamazsın. Bildiğin bir enstrüman varsa onun üzerinden sadece dinleyerek şarkı notası çıkarmak ise evet, müzik kulağı iyi dedirtir. Var ya da yoktan ziyade iyi ya da kötü demek daha doğru aslında, ritim tutmayı beceren herkes duyarak akor çıkaracak diye bir şey de yok. Aynı zamanda eğitilebilir bir şey, ben herkesin çalışarak bir noktaya gelebileceğini düşünüyorum.


Bruce
(05.01.19)
m.youtube.com

Aha boyleysen muzik kulagin var demek. Tabi bu abarti yetenek, bundan az ama biseyler varsa o da iyi.


acemi
(05.01.19)
yaygın kanının aksine müzik kulağı çalıştırılarak da geliştirilebilir.

eskiden ear master pro diye bir program vardı bildiğin mutlak kulak olmuştum.

(bu arada google'a yazdım hala varmış o program, çok faydalıdır.)

@├acemi'nin linkteki çocuğun yaptıklarını öğretiyor arada dediğim program:)


makbur
(05.01.19)
@makbur
Muzik kulagi tamam da mutlak kulak dogustan gelen bir sey diye biliyorum ya.
Hatta "profesyonel" muzisyenlerin sadece %11'inin mutlak kulagi oldugunu soylemisti amerikan yapimi bir belgeselde.


stavro
(07.01.19)
(14)

Youtube'da ne izleyerek vakit olduruyorsunuz genelde?

SB
SB
stavro
(02.01.19)
Biraz önce şunu izledim:
youtu.be
Ya tezime fayda edecek ders videoları izliyorum ya da kafamı dağıtmak için böyle antin kuntin şeyler.


cilekli pasta
(02.01.19)
Müzik, spor, çizgi film, alternatif medya, belgesel.


Connor
(02.01.19)
cüneyt özdemir


lata
(02.01.19)
BBC Learning English, TELE 1, Ayhan Sicimoğlu


freedonia
(02.01.19)
CGP Grey, Kurzgesagt ve Primitive Technology. Bu 3 kanalın kötü videosu yok gibi bir şey.


gonion
(02.01.19)
bilgi yarışmalarının eski bölümleri
her türlü eğitici ders videosu, kampüs vlogları, tedx vs
beslenme üzerine konuşan doktorları
astroloji üzerine bir kaç kanal
burger haritası gibi ünlü şeflerin yemek kanalları
kendi kitap zevkime yakın kitaplar okuyan ve yorumlayan kitap vloggerları
gayrısafi fikirler gibi podcastler
her türlü tartışma programı ile ilgili videolar
bir iki tane makyaj kanalı
kısa filmlerini sevdiğim yönetmenlerin kanalları
bir kaç tane gamer kanal
bir kaç tane de teknoloji(pc parçaları, telefon vs vs) ile ilgili kanal
bunun dışında youtube önerilerinde denk gelen komikli kedili-kuşlu videolar

izliyorum


buzbebek
(02.01.19)
Mesut çevik ve enis kirazoğlunun 2si1 programı
Teknoseyir haftalık gündem
Satranç videoları
Jtg noobstarı izledim biraz bu ara.
Araba videoları
Aklıma gelenler bunlar.


bahoho
(02.01.19)
motorcu ayna kırma videoları.


rupaul's drag race


9kuyruklukedi
(02.01.19)
yemek videoları.


sanat guresi
(02.01.19)
Araba videoları (carwow tarzı), pinç, boiler room, akustikhane


roket adam
(02.01.19)
Satranc mac analizleri


basond
(02.01.19)
emre durmus izliyorum.


000000
(02.01.19)
game of zones


hocam
(02.01.19)
(5)

Aktivistler hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Ovgu/yergi her turlu atis serbest.
Ovgu/yergi her turlu atis serbest.
stavro
(27.12.18)
bir şeyler değişsin diye elini herhangi bir boyuttaki taşın altına sokan her insana saygı duyarım. aktivizm konusu sosyolojik ve psikolojik olarak irdelendiğinde arkasında çeşitli sebepler bulunabilir; buna aktivistlerle dalga geçmek için kullanılan "ilgi çekme ihtiyacı olan ezik" gibi yakıştırmalar da dahil. bu sebeplerin bir noktada hiçbir önemi yok, arkasındaki amaç ya da motivasyon ne olursa olsun bir şeylerin değişmesi için harekete geçen insan "cool, ondan daha bilinçli, büyük resmi görmüş, gerçekçi" olan ama bir şeyler için kılını kıpırdatmayan insandan daha söz sahibidir, daha "gerçektir".


Bruce
(27.12.18)
Hayran olduğum bi şey var bu insanlarda. Hiçbir şeyi değiştiremeyecekleri halde, belki de kendileri de bunun bilincinde, öyle azimliler ki. Bende hayranlık uyandırıyo bu. Enteresan insanlar.


Delay Fuze
(27.12.18)
Aktivistine göre, tutarlılığına göre değişir. Saçma sapan fikirlerin aktivistliğini yapanlar da var mesela(ırkçı, Nazi vs).

Mesela Greenpeace protestosu yapıp, gemilere pankart asıp, sonrasında koruma altındaki lahoz balığını zıpkınla avlayıp yiyen adama ben saygı duyamıyorum. Tutarlı değil çevreci düşünceleri ile yaptıkları.

Kedi köpek haklarını savunup akşamına kuzu pirzola gömenler mesela hayvanseverim diye geziyor, pathetic babacım.

McDonald's'a girip millete çığlık atan veganlar mesela. Ben vegan olduğum halde bana göre saygıyı haketmiyor, haklıyken komik duruma düşürüyorlar savundukları düşünceleri.

Böyle çok var malesef.


Hep birinin adami gibi geliyor bunlar.
Boyle, bi olay olsun da oradan yuklenip ulkeyi yikalim adamlari.


acemi
(27.12.18)
hayvan ve cevre konularinda calisan bilim odakli aktivistler bana saygideger geliyor, cunku bunlarin elde ettigi basarilari ne agac ne yunus alkislayamiyor fakat aslinda dolayli olarak insanliga en fazla faydasi olanlar bunlar, geri kalani benim kendi siyasi gorusumu paylasanlar bile bir noktaya kadar benim icin saygin, eninde sonunda evrensel olarak baktiginizda cok ufak tefek hesaplar, genelde birilerinin msasi olmaktan kurtulamama hali, en temizi bile ilk hedefinde insan oldugu icin bir noktaya kadar kirli geliyor.


mavicorap
(27.12.18)
(7)

Uzun vadede (1-2 yil) TL'nin deger kazanacagina ihtimal veriyor musunuz?

Ihtimal veriyorsaniz neden?Ben vermiyorum.
Ihtimal veriyorsaniz neden?
Ben vermiyorum.
stavro
(26.12.18)
Tüm dünya Mars'a yerleşir dünyada sadece Türkler kalırsa ben ihtimal veriyorum, onun dışında şimdilik mevcut değerini koruyabilmesi bile mucize olur.


solo
(26.12.18)
yönetim değişirse olabilir.


s0phiesw0rld
(26.12.18)
altın madeni veya petrol rezervi bulursak tl değer kazanabilir.


lycoxin
(26.12.18)
TL ne zaman değer kazanmış da şimdi kazanacak? Uzun vadede her zaman döviz yükseliyor aç grafiklere bak 20 yıllık eğrilere.


@ted +1

şimdi toparlanmak için adım atsak toparlanmamız 10 yıl sürer bence


cliff lee burton
(26.12.18)
@cliff lee burton

pollyanna sen misin?


Hayır. Ancak 5-10 yıl vadede ciddi bir değer artışı olabilir, bunun için gerekli adımlar da görünmüyor.


babilbaligi
(26.12.18)
(2)

Avrupa yakasinda yaprak yaprak dökülen doner yapan var mi?

En iyisi Bayramoglu ama o anadoluda. Avrupa'da var mi hakiki yaprak yaprak dokulen doner.Enbey doner demeyin onunki yaprak degil.
En iyisi Bayramoglu ama o anadoluda. Avrupa'da var mi hakiki yaprak yaprak dokulen doner.
Enbey doner demeyin onunki yaprak degil.
stavro
(17.11.18)
Beşiktaş Çarşı/Karadeniz Döner


geçen ay saafi döner diye bir yere gitmiştik. bir yaprak döner sever olarak beğendim. tavsiye ederim.

www.saafidoner.com


tabudeviren
(17.11.18)
(9)

Evin ordaki serefsiz kediye napayim

Evin oralarda takilan kediler var 3-4 tane. Bir tanesinin de rengi cok guzel namussuz hatta. Neyse, ben bunlara marketten bir seyler alip veriyorum arada.Iclerinden bir tane serefsiz var, ne zaman yiyrcek bir seyler koysam direkt bu serefsiz atliyor onden ve digerletini kovuyor. Digerlerine yedirmiy
Evin oralarda takilan kediler var 3-4 tane. Bir tanesinin de rengi cok guzel namussuz hatta. Neyse, ben bunlara marketten bir seyler alip veriyorum arada.
Iclerinden bir tane serefsiz var, ne zaman yiyrcek bir seyler koysam direkt bu serefsiz atliyor onden ve digerletini kovuyor. Digerlerine yedirmiyor şerefsiz. Onune gelen vuruyor zaten bu, ortada yemek yokken bile ayni.
Bu serefsize ne yapabiliriz?
stavro
(14.11.18)
Doganin acimasiz kanunu demek.

Ona yemegi ayri ver. Ayni olayi yasamistim. Digerlerinin yemeginin guzel kisimlarini yiyordu. Hepsine esit paylastird ve yemegini baska odada verdim. Yemegini yedikten sonra yine kaynassin.


Traveller
(14.11.18)
Ben bir yere koyuyorum hepsi bir den geliyor bu serefsiz hepsini dovuyor.
Birkac noktaya ayrı ayri mi koy demek istiyorsun? Mantikli sanırım.


stavro
(14.11.18)
serefsiz olana verin ilk verin ayri uzak bi yerde, sonra digerlerine verin.


aydonno
(14.11.18)
ne cok verin demisim. bi de bu tarz serefsiz bir kedi kendininkini bitirip digerlerine de saldirabilir, baslarinda bekleme imkaniniz olursa oynatin moynatin yapmasin oyle seyler cogayip.


aydonno
(14.11.18)
Önce masumlara verin, sonra diğerini mamayi vs göstererek biraz uzağa götürün, yerken da basina bekleyin ki birakip digerlerinin yanina dönmesin..


Once masuma vermek diye bir durum yok ki. Bu sefersiz lap diye daliyor ortaliga. Mesela turuncu bir tane var onu gorup ona veriyorum, bu hemen atliyor. Digerlerine tek tek verebiliyorum onlar birbirine salca olmuyor. Bu bir anda belirip serefsizlik yapiyor.


stavro
(14.11.18)
Yakalayıp sahiplendirin :D


sumuklurakun
(14.11.18)
bunlardan bende de var, hem de birkaç tane. birkaç tanesi de "aaa kesin bu farklı mama veriyo.." diye aynı mamayı farklı yerlere koymama rağmen bir oraya bir buraya giden meraklılar XD

ben mamayı sokak boyunca dağıtıyorum. öyle mama dağıta dağıta gidiyorum manyak gibi. evet. başka türlü olmuyor çünkü, en sonunda en meraklı ve/veya şerefsiz kedi bile yorulup bir yerdeki mamaya çöküyor. sonra da "sen mi büyüksün ben mi? sen tabi, kedisin çünkü <3" diyorum falan. öyle, manyağım işte..

sularını da ayrı ayrı koy, gerçi suda aynı haltı yemiyor bunlar. bir de mamaları azar azar koyarak git, bir avuç iki avuç, hem maman çok çabuk bitmez, hem de bir sürü noktaya dağıttığın için en azından bir süre birbirlerine karışmazlar, hem de doymazlarsa diğer noktaya da gidebilirler, ki kediler azar azar ama sık öğünlerle yediği için -evet diyetisytenlerin favori hayvanları- sonra da yiyebilirler -gerçi sonraya kalan mamayı genelde köpekler yiyor gördüğüm kadarıyla, kediler değil, ama onlara da mama çıkmış oluyor işte- bir de unutmadan, sularına bir iki damla zeytinyağı damlat, havalar soğudu, su donmasın :(


pasp
(14.11.18)
şerefsize uzak yerde ver. o yerken koş, diğerlerini bul.


nice tnetennba
(15.11.18)
(10)

Her allahin gunu girip vakit harcadiginiz online platformlar

Hangileri ve gunde ya da haftada ne kadar zaman harcıyorsunuz tshmini?Duyuru, eksisozluk, face vs.
Hangileri ve gunde ya da haftada ne kadar zaman harcıyorsunuz tshmini?
Duyuru, eksisozluk, face vs.
stavro
(14.11.18)
BuzzFeed en cok zamanimi aliyor.


Traveller
(14.11.18)
duyuru,
sözlük,
purosever forum, whatsapp grubu
instagram


oligomer
(14.11.18)
Eskiden duyuru idi.
Gün itibariyle son vereceğim.
Sahibinden de ev bakıyorum
Sözlük okuyorum
Spotify da müzik keşfine çıktığım oluyor


zxcd
(14.11.18)
duyuru ve sözlüğü gün boyu takip ediyorum.
twittera arada girip haberleri okuyorum.
instagrama belki günde bir kere girip bakıyorum.


Duyuru, sözlük.

Sözlüğü iki dakikalık boş anımda ya da sıkıldığımda, bazen de sabah kalktığımda ama yataktan kalkmak istemediğimde. yani kısaca boş zamanlarımda.

Duyuru daha sosyal bir platform geliyor. Burayı daha çok seviyorum hala.

Arada bir reddit'e giriyorum, haftada bir belki. Sözlük alışkanlığımı yok etmek adına reddit'e sarmaya çalışıyorum. Sıklıkla takip ettiğim başka hiç bir platform yok.

edit: youtube da var. her gün muhakkak. 20 dk ile 2 saat arasında, bazen saatlerce.
bir de gmail falan.


biseysorcaktim
(14.11.18)
facebook,duyuru,youtube günde 2-3 saat


basond
(14.11.18)
Goy goy icin duyuru ve reddit.


superfluid
(14.11.18)
spotify ve instagram. spotide buldugum muzikleri dinliyorum bi yandan instagram kesfette dolasiyorum saatlerce meh bos insanim


aydonno
(14.11.18)
Twitter ve Spotify.


levent bilgen
(14.11.18)
ekşi sözlük
ekşi duyuru
reddit
hfboards
flashscore
havaforum (sonbahar-kış sürecinde 4 ay kadar hemen hemen her gün, yazın nadiren)

tahmini zaman için bir şey diyemem. yeri geliyor tamamen boşsam 6 saat reddit, 1 saat duyuru, 1 saat ekşi oluyor. yerig eliyor 15 dakika ekşi, 5 dakika duyuru, 20 dakika reddit vs.

genel olarak sırayla en çok reddit-duyuru-havaforum-hfboards-ekşi diyebilirim ama. flashscore'u dahil etmiyorum çünkü bilgisayarım açıksa o da her zaman açıktır bir köşede.


der meister
(14.11.18)
(10)

Dinleyecek muzik kalmadi

Isyerinde muzik dinlemek istiyorum ama ayni seyleri dinleye dinleye kabak tadi vermeye basladi yeni seyler de kesfedemiyorum dinleyecek muzikleri tukketim resmen.Bir seyler onerin de keyfimiz yerine gelsin. Fazla agir seyler olup icimizi de baymasin ama hareketli ya da sakin muzikler olabilir. Kendi
Isyerinde muzik dinlemek istiyorum ama ayni seyleri dinleye dinleye kabak tadi vermeye basladi yeni seyler de kesfedemiyorum dinleyecek muzikleri tukketim resmen.

Bir seyler onerin de keyfimiz yerine gelsin.
Fazla agir seyler olup icimizi de baymasin ama hareketli ya da sakin muzikler olabilir. Kendi dinledikelrinizi sallayin iste buraya.
stavro
(12.11.18)
Arkadaşlar merhaba spotify listeme hoş geldiniz, bu listemizde sizlerle günce...

Güncel favorilerimi yazıyorum;

Celestial Blues - Andy Bey, The Avener ( yeni keşfettim kopamıyorum)
Be My Organ - Beacon
Kingdom (feat. North Downs) - Maribou State
Numb&Getting Colder - Baauer Remix - Flume
The Only Thing - Zola Blood


kablelvuku
(12.11.18)
Apaçi mode on

Klipler efsane olmuş:
www.youtube.com

www.youtube.com

apaçi mode off


eazy
(12.11.18)
Bazıları witch house ama olsundu diyoruz

youtu.be

youtu.be (Bu çok iyi)

youtu.be


helena
(12.11.18)
acid house


heidi'nin dedesi
(12.11.18)
bu aralar chet faker


Queen dinle.


chitosan
(12.11.18)
Farklı bir şeyler arıyorsan Jojo Mayer & Nerve. Özet: Jazz temelli 50 yıllık bir davulcu + reverse engineering + üst seviye ses manipülasyonu = magic.


fırt
(12.11.18)
www.youtube.com

izel-geceler kara


ssiradanbirigibi
(12.11.18)
(9)

2000 dogumlularin resit olduguna inanabiliyor musunuz?

Korkunc degil mi 2000 daha dun gibi gelmiyor mu?
Korkunc degil mi 2000 daha dun gibi gelmiyor mu?
stavro
(12.11.18)
Hem ona inanamıyorum hem de 90’lıların nerdeyse 30 olduğuna inanamıyorum.


sta
(12.11.18)
yok be olm. benim kuzenler var, doğdukları günü dün gibi hatırlıyorum. insan gerçekten hayret ediyor.

@sta+1


datnet
(12.11.18)
(bkz: 93'lüyüm sekste güçlüyüm )

Doganin kurali bu.

Kocadik, killarimiz agardi diyemiyolar da :)


bir3iki7
(12.11.18)
sta +1
İşe yeni başlayan 92'li arkadaşın bana abla demesine de inanmak istemiyorum.


pati
(12.11.18)
Ya inanabiliyorum onda problem yok da bana garip gelen şey başka. 2000e girerken olayı ne kadar büyüttüklerini görmediler ya şimdi bunlar mesela, o "milenyum" geyiğini falan bilmiyorlar hiç, o kısım garip. Milenyum olunca herkesin hayatı bir anda değişecekmiş, herkes 1 ocaktan itibaren uçan arabalarla gezmeye başlayacakmış gibi bir durum vardı.

O kadar tatavanın sonunda siz ne yaptınız bilmiyorum ama biz evde portakal yedik, olacak o kadar yılbaşı özel programını izledik mesela ailecek. Hiç öyle milenyum bir aktivite yoktu ortada.

Götümüz kadayıf oldu tel tel artık. 30'a merdiveni dayadık, hadi bakalım.


@sta+1
Zaman çok çabuk geçiyor cidden.


Liselilerin kendi aralarında 02'li 03'lü falan diye konustuklarina şahit oldugumda şok olmuştum ne diyor bunlar diye. Ben ne ara 25e geldim ona daha cok inanamıyorum ama.


aquarium
(12.11.18)
Biz 87 liyim 88 liyim muhabbeti yapiyorduk:) 03 diyince ben de anlamam neyden bahsettigini.


stavro
(12.11.18)
Benim öğrencilerim var eşek kadarlar ama görseniz çok rahatlıkla benden büyük görünüyorlar ki ben 34 yaşındayım. Çocuklar 2002’de 2003’te doğmuşlar. Akıl alır gibi değil.
Ben şaşırmıyorum artık tabii, en küçük sınıfımdakiler 2005 doğumlu.


sopiro
(12.11.18)
(1)

Windows'ta klasorde resimlerin ikonlarinda onizleme gozukmuyor.

http://prntscr.com/lfrk0ssekildeki gibi gorunuyor. Bunlarin ikonlarda onizleme olarak gozukmesini nasil aktiflestiriyorduk bulamadim o ayari?Windows10
prntscr.com
sekildeki gibi gorunuyor. Bunlarin ikonlarda onizleme olarak gozukmesini nasil aktiflestiriyorduk bulamadim o ayari?
Windows10
stavro
(08.11.18)
prnt.sc


konetsu
(08.11.18)
(3)

Eglenceli "Hayirli cumalar" mesajlariniz var mi?

http://c12.incisozluk.com.tr/res/incisozluk//11501/5/1610465_o619c.jpghttps://www.youtube.com/watch?v=kTDhNaQvk3cSu ikisi var mesela benim bildigim. Varsa paylasir misniz boyle favori cuma mesajlarinizi:)
c12.incisozluk.com.tr
www.youtube.com
Su ikisi var mesela benim bildigim. Varsa paylasir misniz boyle favori cuma mesajlarinizi:)
stavro
(02.11.18)
1 dakika önceye kadar yoktu ama bunu okuduktan sonra twitterda dolaşirken şöyle: Check out @JembaFx’s Tweet: twitter.com

Bi video gördüm, belki ilgini çeker.


nundu
(02.11.18)
küfür için evvelden pardon ama en komiği bu:

www.youtube.com


hephais
(02.11.18)
(4)

Tisortun uzerine kisiye ozel yapilan baski cabuk atiyor mu?

Ne tur baski yapiyorlar? Boyle kumasin uzerinde ince bir plastik tabaka varmis gibi olandan mi? O tur baski 2 yikamada dokuluyor cunku.
Ne tur baski yapiyorlar? Boyle kumasin uzerinde ince bir plastik tabaka varmis gibi olandan mi? O tur baski 2 yikamada dokuluyor cunku.
stavro
(26.10.18)
northern mariner e mesaj at sor, habire tişört sweat yaptırıyo kendine tishodan.

en net bilgiyi o verir.

en son baskı makinasının manualını indirmişti tishonun kullandığı :D


killerbee
(26.10.18)
Tisho'dan zibilyon tane tişört bastırdım kendime, beyaz üzerine siyah bastırdım hep. Plastik tabaka varmış gibi olandan değil. Eline herhangi bir pürüz gelmiyor, dümdüz kumaş dokusu yani öyle pul pul dökülme yok. (Sanırım emprime deniyor)

Tishoyu tavsiye ederim.


yanginmerdiveni
(26.10.18)
Tisho’dan yaptırdığım baskı 7 yıldır iyi durumda, sadece tişörtün yakası filan kötü oldu. Baskı gerçekten iyi.


medievalman
(26.10.18)
Açıkçası tisho'nun baskı tipi dtg değil sublimasyon muhtemelen. Kumaşın üzerinde plastik bir tabaka yok.

Ancak geçen yaptırdığım kapşonlu tşhirt siyah renkti desenin baskıda problem yok ama dikdörtgen olarak önünde ve arkasında renk atması var (makineye oturduğu yer), muhtemelen sıcaklığı acayip arttırmışlar yada eklediğim alttaki videodaki gibi teflon kağıdı koymamışlar. Aynı deseni bastırdığım tshirtte problem yok. Baskısı fena değil.

Sublimasyon: www.youtube.com
DTG: www.youtube.com

@killerbee :D :D


Northern Mariner
(26.10.18)
(10)

Pizzalari guzel olan pizza zinciri var mi bildiginiz?

Dominos harici.
Dominos harici.
stavro
(25.10.18)
pizza zincirleri içinde en iyisi litle cesar bence..
zincir olmayanlar bütün zincirlerden daha iyi bu arada..


jamswety
(25.10.18)
zincir olarak venedik fena sayılmaz


veritaslibertas
(25.10.18)
1 papa john's
2 pizza hut


en iyisi papa john's ama o da bozdu artık.


Bruce
(25.10.18)
Pizza il Forno (Ankara)


insomniacelrohir
(25.10.18)
pizza bulls da iyidir illa zincir soruyorsanız ama ben zincir olmayanları tercih ediyorum


Papa Johns

Pizza Bulls

Sbarro


Traveller
(25.10.18)
pizza lazza'dan bir siparis vermistim cok malzemeli ve lezzetliydi. pizza adini hatirlamiyorum ama.


tabudeviren
(25.10.18)
papa john's.


sutlu nescafe
(25.10.18)
zincir olarak papa johns
zincir olmayan dilim pizza- yesilkoy, Istanbul


cooperr
(25.10.18)
(2)

3 aydir full dolu bekletilen Lipo piller.

Cop mu olmustur coktan? Storage modda degillerdi full dolulardi 3 aydir.
Cop mu olmustur coktan? Storage modda degillerdi full dolulardi 3 aydir.
stavro
(25.10.18)
bir sıkıntı olmaz


dieselsingle2
(25.10.18)
Şişlik var mı bak ve direk cihaza takma önce boşalt %20-30 civarına kadar şarj aletiyle sonra balanslı şarj yap


emfuzi
(25.10.18)
(5)

Siyah pantolonlariniz ne kadar dayaniyor?

Kot vb.Yirtilmaya deforme olmaya kalmadan rengi gidiyor, denemedigim marka kalmadi da. Sizde ne kadar dayaniyor siyahlar?
Kot vb.
Yirtilmaya deforme olmaya kalmadan rengi gidiyor, denemedigim marka kalmadi da.
Sizde ne kadar dayaniyor siyahlar?
stavro
(24.10.18)
İlk yıkamada buruştuğu yerlerin renkleri uçuyor. ben yıkamayı beceremiyorum galiba.


himmet dayi
(24.10.18)
1 Seneye kadar iyi.


Ben yıkarken perwoll siyahlar için kullanıyorum. Ters çevirip yıkıyorum bir de. Daha uzun dayanıyor.

edit: güneşte kurutmuyorum bir de


kablelvuku
(24.10.18)
Ortalama 1.5 sene max ise 3 yıl dayandı.


kistan sonbahara ancak dayaniyor. ben de sevdigim kotlar icin camasir makinesinde kullanilan kumas boyasi kullaniyorum.

www.brauns-heitmann-shop.de


lifeframe
(24.10.18)
(10)

Insan yas gectikce yeme-icmeye daha duskun oluyor mu?

Sizde nasil durum mesela?Bende boyle.
Sizde nasil durum mesela?
Bende boyle.
stavro
(23.10.18)
Kişiden kişiye değişiyordur tabii ama ortalamaya bakacak olursak bence oluyor çünkü gençlikte ilgilenecek saçma sapan birsürü şey bulunuyor. Her şeyden heyecanlanıp kendini kaptırıp yemeği unutabiliyorsun. Aşk acıları / aşk heyecanları daha güçlü oluyor yemek asla birinci planda olmuyor.


alaimisema
(23.10.18)
Sanirim evet. Bir de kendi paramizi kazandigimiz icin abur cubura para harcamaktan korkmuyoruz.

Is stresi de cok onemli bence. Isten eve gelince ac oluyorum. Hicbir sey yapmak hatta dusunmek bile istemiyorum. Sagliksiz seyler yiyip sitcom izlemek dinlendirici oluyor.

Eskiden disarida yerdim. Simdi yine siparis veriyorum ama eve geliyor. Disarida yeme aliskanligindan da vazgecmeye basladim.

Eskiden birkac restoranda yemek ozentiligimden luks gelirdi. Ornegin X restoranindan kesin aksam yemegi yemeliydim. Iki sene bunu yaptim. Sonra orasi kapandi yerine Y acildi. Herkes orayi onermeye basladi. Y gitti V geldi. Baktim bu isler hep ayni. Zaten bir restoran da unlendikce bozmaya basliyor. Disarida yeme ilgimi de kaybettim.


Traveller
(23.10.18)
Valla ben her zaman yeme ve içmeye düşkün olduğumdan kendimde bi fark göremedim ancak genel olarak bu iki parametrenin arasında çok da bi ilişki yoktur gibime geliyor.


aynen


japon askeri
(23.10.18)
Bence yaş ilerledikçe ve stres seviyesi arttıkça insan kendini yemeye verebiliyor. Her insanda böyle değil tabii ama çevremdeki gözlemlerimden çıkan sonuç bu.


necron
(23.10.18)
Valla bizim ailede tam tersi. Yaşı ilerleyen iki lokma yiyip doyuyor.


superfluid
(23.10.18)
sorunuzla biraz alakasız ancak abur-cubur ve dışarda yenen yemeklerde kullanılan doymuş yağlar, soslar ve kalitesiz tuzlar ciddi bağımlılık yapıyor ve iştah açıyor. Hormon dengesini de bozuyor. Bu çok net kanıtlanmış bir şey. Dışardan sık yiyorsanız onun da etkisi olabilir.


yagmurkahraman
(23.10.18)
daha fazla yemek yemek şeklinde değil de, daha kaliteli ve seçici yemek şeklinde değişti bende.


nuisance
(23.10.18)
@yagmurkahraman
Evet disaridan sik sik yiyorum. Son 1-2 yildir disaridan yemeyi arttirdim hatta.

@nuisance
Miktar olarak fazla yemek degil de boyle yemek duskunu olmaktan bahsediyorum aslinda. Damak tadinin pesine dusmek biraz. Onume ne geldiyse yiyeyim degil de ozellike caninin cektiginin pesine dusmek mesela.


stavro
(23.10.18)
evet aynen böyle oluyor. biraz da eliniz para görünce insan güzel ve lezzetli yemeklerin peşine düşüyor. hafiften gurmecilik başlıyor :)


nuisance
(28.10.18)
(2)

Polarin uzerine bulasmis akrilik boyayi nasil cikaririim?

Epey zaman da gecti uzerinden kuruyali. Yeni farkettim boyayi bulastirmis oldugumu.Ne yapabiliriz?NOT: Multi surface akrilik boya bu.
Epey zaman da gecti uzerinden kuruyali. Yeni farkettim boyayi bulastirmis oldugumu.
Ne yapabiliriz?
NOT: Multi surface akrilik boya bu.
stavro
(22.10.18)
Aseton denediniz mi? Aseton bu tip boyaları çözüyor. Ama etrafa çok bulaştırmamaya dikkat edin tabii.


agluna
(23.10.18)
Polarin rengini attirmaz mi?


stavro
(25.10.18)
(6)

Centrifugal Pump teknik sorusu

Bunlarin cikis borusunun alaninin dar baslayip cikisa dogru gittikce genisleyen sekilde olmasinin teknik olarak sebebini aciklayabilir misiniz bana? Salyangoz formundan bahsediyorum pompanin cikis borusunun.https://www.michael-smith-engineers.co.uk/mse/uploads/UsefulInfo/UsefulInfoCentrifugal/CENTRI
Bunlarin cikis borusunun alaninin dar baslayip cikisa dogru gittikce genisleyen sekilde olmasinin teknik olarak sebebini aciklayabilir misiniz bana? Salyangoz formundan bahsediyorum pompanin cikis borusunun.
www.michael-smith-engineers.co.uk

Is ya da okul ile ilgili bir sey degil, dun aksam kafama takildi meraktan soruyorum sadece.
stavro
(20.10.18)
pompadan geçen akışkanın akış hızını yavaşlatmak?

sonuçta çıkış borusu daralınca akış hızı artacak.

akış hızı artarsa buna bağlı kavitasyon da artar.


killerbee
(20.10.18)
Anladim, kavitasyonu onleme amacli tamamen oyle mi?


stavro
(20.10.18)
yok kavitasyon derken boru devresini kastettim.

ikincisi çok yüksek akış hızları çok istenen şeyler olmayabilir kaldı ki bu pompaların bin tane çeşidi var.

ben mühendis değilim ama senelerce bu tür pompalarla çalıştım az çok mantık yürütebiliyorum.

ayrıca pompanın merkezinin dar olması hava yapmasını önlemek emiş kolaylığı sağlamak için.


killerbee
(20.10.18)
Boru devresi derken neyi kastettin anlamadim ama iceride sivi yeterince hizlanirsa kavitasyon olusur soyle bir dusununce dedigin gibi.

Pompanin merkezi degil hocam ben cevreyi dolasan cikis borusunu kastediyordum, olayi anladim sen kavitasyon diyince.


stavro
(20.10.18)
pompanın girişinde ve çıkışında boru devresi var ya?


killerbee
(20.10.18)
Bu gece rahat uyuyacagim, sagolasin. Popma kafami kurcaliyordu dunden beri:)


stavro
(20.10.18)
(8)

"mehh" tepkisi ne anlama geliyor?

SB
SB
stavro
(20.10.18)
Eh işte, fark etmez.
Yemeği beğendin mi? Meh
Akşam ne yapmak istersin? Meh
Hayat nasıl gidiyor? Meh


glamdr1ng
(20.10.18)
benim bildiğim 2 anlamı var. bir tanesi bir şeye üzülmek, hayal kırıklığına uğramak ama içinde bulunduğun durumdan dolayı tepkini çok da dile getirememek. mesela hevesle hoşlandığın ama flört bile edemediğin kadına bir yere gitmeyi teklif edersin, onun o güne başka bir işi vardır planlanmış; mehh olursun. sevgilin-arkadaşın olsa trip atarsın ya da üzüntünü dile getirirsin; bu durumda çok bişey söyleme hakkın yok çünkü senden önce planı olabilir, doğal. ama bi yandan çok da heves etmiştin, içine oturdu bişeyler.

bi de buna benzer bi hoşnutsuzlukta, "beğenmedim ama hadi öyle olsun" anlamı da var bence.

genel bir hoşnutsuzluk ifadesi diyebiliriz.


Bruce
(20.10.18)
"omuz silkmek"


nice tnetennba
(20.10.18)
Eskiden orta anadoluda anneler çocuklarına bi lokma bir şey uzatırken meh derlermiş. Ağzını aç, şunu ye gibi.


[GODDARD]
(20.10.18)
goddard +1


six packsiz
(20.10.18)
“Vasat”


fever
(20.10.18)
"Yani"


angelus
(20.10.18)
iyi değil ama kötü de değil.


belkider
(20.10.18)
(23)

Donsuz ciplak yatıyor musunuz?

Yoksa bir seyler giyip mi? Ciplak yatinca sikinti yasiyor musunuz?Cok rahat degil mi?
Yoksa bir seyler giyip mi? Ciplak yatinca sikinti yasiyor musunuz?
Cok rahat degil mi?
stavro
(16.10.18)
Yatmıyorum. Yazın bile en azından boxer ile yatarım.


yatıyorum. <3


datnet
(16.10.18)
Ben tam çıplak yatamıyorum. Rahatsız edici oluyor, terletiyo beni nedense


Nature Works
(16.10.18)
yatmam.
boxer la bile yatmam. pijama giyerim. ki sıcak bir ülkedeyim.
bence gece üşütmemek lazim...


benaslindayohum
(16.10.18)
Hayır, hep ya deprem olursa kafasindayim


iç çamaşırı ile bile yatmam yaz da dahil. ya pijama ya şort mutlaka olur. hem alışkanlık, hem de gece kalkmak zorunda kalırsam ugraşmayayım/rezil olmayayım kafası.


Neill
(16.10.18)
ben donla yatiyorum yau, yoksa hasta olurum. yazin bile en azindan boxer olur yani ciplak yatinca savunmasiz hissediyorum jdjdkd sanki beni skiyler


der meister
(16.10.18)
Nein.


Delay Fuze
(16.10.18)
Evet çok seviyorum


fasulyek
(16.10.18)
Yazın bazen yatıyorum öyle. İnanılmaz güzel bir his.


Çükümün götümün değdiği nevresime nasıl yatayım rahat rahat!

Böyle de bi rahatsızlığım oluyor işte, sanki götüboklunun tekiyim (Bi keresinde seviştiğim bi arkadaşımız seks sonrası uyumadan önce don giyme halime pek takılır olmuş, dalga da geçmişti).Öyle yetiştirildim herhalde, bilemedim. Aynısı evde çıplak ayakla dolaşınca da oluyordu mesela, yatağa girince sanki ayaklarım pis girmiş gibi geliyordu; o yüzden evde terliksiz gezmezdim çorap olmasa bile(şimdilerde aştım bunu, alkış?) . Öte yandan çorapla da asla girilmez yatağa!

Nereden geliyor bu yatak kutsiyeti? çocukluğuma inmemiz lazım galiba, annemin kulakları çınlasın...

Gerçi düşündüm de bu yazki sıcaklara kadar sadece boxer'la uyumuş da değildim peş peşe günler, hiç o kadar sıcak hissetmedim sanırım.


Bruce
(16.10.18)
bazı boğucu yaz gecelerinde çıplak yatıyorum(yılda toplasan beşi geçmez).


late viper
(16.10.18)
yazın çırılçıplak uyumayı çok seviyorum
kışın yine aynı şekilde uyumak istesem de hasta olurum diye çekinip pijamalarla uyuyorum


superb
(17.10.18)
Donsuz yatmam, yatamam. Banyodan sonra havlu bornoz sarılı çok uyudum ama donsuz asla.
Bruce +1


dialecticchaos
(17.10.18)
Seksten sonra sadece. Normalde yatmam.


synesthesia
(17.10.18)
Neden gönül işlerinde bu soru?
Cvp: röpdüşambrla yatıyorum


Hiç yatmadım. Donla bile yatınca sağım solum kaşınıyor gibi oluyor, her mevsimde eşofman+tişört kombinasyonuyla yatıyorum.


donsuz yatamam, yorgana çarşafa pislerim gibi gelir, rahat hissedemem. ajdjdjdkd


nice tnetennba
(17.10.18)
Donsuz yatılmaz, siki çarşafa dolaşmak


John Bloor
(17.10.18)
Kendi evimde hep...


Tears of Devil
(17.10.18)
yazın severek, sonbaharla birlikte noo


selam
(17.10.18)
Donsuz cirilciplak yatmam. Bu nasil bir cumle ya haha :D
Bazen gecelikle donsuz yattigim olur ama.


perfectum
(17.10.18)
çok nadiren


d max
(17.10.18)
(12)

Kazak sezonunu getirdiniz mi?

Tisorte devam mi? Ben hala tisort takiliyorum da etrafa baktim saka maka herkez kazaga gecmis.Naptiniz?
Tisorte devam mi? Ben hala tisort takiliyorum da etrafa baktim saka maka herkez kazaga gecmis.
Naptiniz?
stavro
(15.10.18)
haftaya en sevdim şey olan bot üstüne tişört olayı başlıyor, ama kelebeğin ömrü gibi kısacık, sonra uzun kollu gömlek, svitşort ondan da sonra kazak.

daha çok yani. bişer insan.


onemoremile
(15.10.18)
ince kazakları giyiyorum, transparan gibi olanlar yani, tişört veya askılı tişört üstüne.


sopiro
(15.10.18)
Getirmedim, var daha.


İst'da ince kazağa başladım bugün.


japon askeri
(15.10.18)
yok ya ne kazağı. ben ince gömlek,bluz üzerine blazer takılıyorum. onu da genelde elimde taşıyorum.


aquarium
(15.10.18)
gömlek spor.


datnet
(15.10.18)
istanbul'da hala göynek havası mevcut ama ay sonuna doğru değişir.


zgrydn
(15.10.18)
Kazak değil ama ince trikolara ve sweatshirtlere geçtim bayağı da oldu geçeli.


Ek: İnce giyindiğim günlerde atkı da takıyorum.
Trençkotun ya da kot ceketin üzerine atkı taktığım günler oldu geçtiğimiz hafta.
Çok üşüyen biriyim ve olabildiğince korunmaya çalışıyorum sabah erken ve akşam geç saatlerde hava ciddi soğuk oluyor.


mutekebbir
(15.10.18)
Hala tişört. Atkı takan gördüm geçen. İnanamadım. İnsanlar üşüdükleri kadar, üşüyorum demeyi de seviyorlar bence. Yani bunu mevzu yapmak güzel sanırım. Atkı o yüzden olmalı. Kazak, atkı falan çok abartı bence şuan.

İstanbul.


Herkez mi :/

Evet başladık İzmit’te.


Hâlâ tişört giyiyorum. Arada gömlek giydigim de oluyor. Henüz sadece 1 kere kot ceket giydim.


Amaranta ursula
(15.10.18)
Güne güneş doğmadan başladığım için kazak, hırka, ince mont üçlüsünden birini üstüme alarak evden çıkıyorum. İçte ince gömlek ve tişört oluyor. Öğleden önce ince gömlek, öğleden sonra tişört, akşam dönerken ise tekrar hepsini giyiyorum.

İstanbul'da bir günde dört mevsim yaşanıyor. Üşüyen üşür, pişen pişer. Ben hepsini yaşıyorum aynı günde.


desdenova34
(15.10.18)
(10)

Disarida adamakilli yiyeyecek bir sey yok

Disarida yerken agziniza layik seyler bulabiliyor musunuz? Istanbul icin soruyorum ozellikle.Yani bakıyorum da hicbir seyi adamakilli, ideal kalitede ve lezzette yapan yok dogru durusut. Cok nadir. Ne yemek istersen ye, dogru durust bir tat almak icin spesifik bir yere gitmen, belki bir dunya mesafe
Disarida yerken agziniza layik seyler bulabiliyor musunuz? Istanbul icin soruyorum ozellikle.
Yani bakıyorum da hicbir seyi adamakilli, ideal kalitede ve lezzette yapan yok dogru durusut. Cok nadir. Ne yemek istersen ye, dogru durust bir tat almak icin spesifik bir yere gitmen, belki bir dunya mesafe katetmen gerekiyoe yahu. O da biliyorsan oyle bir yer.
Efendim kebabtir, pizzadir, tatlidir, corbadir, dönerdir bilmemnedir ne olursa olsun hemen hemen her yerde vasat. Layikiyla yapam yer cok cok az.

SiZ bulabiliyor musunuz kolaylikla dogru durust kaliteli yemek disarida veya evet yok ama buldugumuzla idare ediyoruz mu diyorsunuz?
Ne dusunuyoesunuz?
stavro
(14.10.18)
Maslakta yiyecek bişey bulamadığımdan olanı da aşırı pahalı olduğundan evden götürüyorum mecbur.


tuborg yesili
(14.10.18)
ve pis. mutlaka bir aşamada çıplak elle temas var.


ya ben lan neyse
(14.10.18)
Eskiden ayırt etmeden gömerdim. Tüp mide ameliyatı olduğumdan beri sağlıklı/lezzetli yemek bulmakta aşırı zorlanıyorum.
Bir de hiçbir yer yarım porsiyon seçeneği sunmuyor, çöpe gidiyor hayvani porsiyonlar.


Arayıp bulmak gerekiyor evet ama bir yerden sonra bulduğun yerlere gitmeye başlıyorsun, eski zorluğu kalmıyor.

Enteresan bir şekilde merkezi yerlerde lezzetlisini bulması en zor olan şeyler en basit yiyecekler oluyor. Mesela döner ve pideyi İstanbulun en merkezleri diyebileceğin beyoğlu, beşiktaş, şişli ve kadıköy'de gerçekten lezzetli yapan yer yok. Ümraniye, fatih, kavacık bilmem ne ebesininkine gitmen gerek.

İstanbul'da en son döner ne zaman yedim bilmiyorum bile, sokaktaki dönercisi bu kadar kötü bir şehir görmedim.

Ben güzel yemek için mesafe kat etmeye imtina etmiyorum, merkezi oturduğum için aşırı mesafe kat etmeme gerek de kalmıyor zaten. bildiğim ve gittiğim yerlerden memnunum.


edit: ne beşiktaş karadeniz döner, ne şişhane dönerci engin, ne de gayrettepe dörtel kalitesini korumayı başarmış mekanlar. buralarda yiyeceğime bayramoğlu'na giderim.


Bruce
(14.10.18)
Abi şehir çok büyük. Mesela adana yiycen, atıyorum en iyi adana yapılan yer ümraniye’de bi yerdir, sen küçükçekmece’den oraya gidicen 2 saat de, yemek yiycen de ohoo. Yoksa her şeyin en iyisi istanbul’dadır da, şehir çok devasa. Tek bir merkezi yok. O yüzden iyi yerlere ulaşmak zor. Dolayısıyla çevredeki vasat yerlere kalıyosun.


Bruce gibi yerleri öğrendikçe oraya gitmek.
Beşiktaş ta doğu karadeniz döneri (çarşıda değil, şair nedim de) tavsiye ederim.
Basta, zula’yı deneyin gitmediyseniz.
Kadıköy deyim şu anda hangi yemek için nereye gitmem gerektiğini biliyorum ve seçiciyim.
Pizza için donatello var, eve söyleyebiliyoruz buradan (çok tehlikeli) italya da yediğim pizzalar benzer ve ucuz pizza yapıyorlar.
Dürüm yiyeceksem basta (kimyon bokumu yesin, adamlar burayı açmadan önce tanıyordum, michelin yıldızı versen alacak olabin bir yer)
Midye dolma yiyeceksem ( çarşıda balık pazarının sırasında) bir mezeci var oraya akşam üstü gidip ılıkken yemek. Rakı için eve buradan meze almak ciğeri çok güzel.
Lahmacun için çiya, beyran için acıbadem sahra.
Her şeyi yürüme mesafesinde hallediyorum.
Bir kurufasulyeci var hasanpaşa da karakolun karşında.
Bilerek gidiyorum çok risk almıyorum.
Kahvaltı ve tatlı için ayrıca listem var. Sanırım biraz bir balonda yaşıyorum ama mutluyum.


fasulyek
(14.10.18)
Ama thales gibi mekanlara gidince hiç keyif alamıyorum. Bir mutfaktan hem noodle hem pesto soslu makarna, hem hamburger, hem de falafel çıkmamalı ( falafel diyince tahin rest. Da güzel)
Ağzımın layığı ile rakı içip mutlu olduğum yer yok çünkü evde ben bin kat güzel peynir ve meze hazırlıyorum. Hep yüksek fiyatlar ve kötü malzeme birleşimi.
Yemek yemek bizim işimiz


fasulyek
(14.10.18)
thales gibi yerde zaten o gurultuden yedigimin tadi varsa da anlamam ben:) Cok sakinlik duskunu degilim de thales gibi yerde de anam agliyor gurultuden. Fiyatina da degmiyor zaten dedign gibi. Lezzetli olur pahali olur ok.
Yemek yemeye gitsen yemek dandik, muhabbete gitsen gurultuden muhabbet edemezsin, boyle mekanlari agzina kadar neden doldurur millet anlamam.
Bir de bu tarz mekanlarda menunun yarisi patates kizartmasi.


stavro
(15.10.18)
insulin direnci basladigindan beri disarida yemek yemeyi biraktim. evde yemeye ozen gosteriyorum ve kendim icerisinde ne oldugunu bilerek hazirliyorum. disarida yemek yiye yiye agiz tadimiz da degismis resmen. simdi arada sirada disarida yiyince eskiden lezzetli gelen seyler asiri derecede vasat hatta kotu geliyor. gereksiz mide yanmalari ve siskinlikler de cabasi.

isin hijyen tarafini dusununce ve ihtimalleri goz onunde bulundurunca zaten disarida yemek yiyesi gelmiyor insanin.


a340
(15.10.18)
zamanım büyük oranda ataşehir, kadıköy, beyoğlu, sirkeci - eminönü taraflarında geçiyor. hamburger, pizza ya da esnaf lokantası tarzı bir yer arıyorsam tüm bu saydığım yerler arasında en fazla 2'şey 3'er alternatif makul kalite sunuyor. sosyal medyada isim yapmış olanlara yönelmek bir yere kadar iyi ama ilgi yoğunluğu sebebiyle kaliteyi bozdukları için garanti yöntem değil. deneme yanılma yöntemine mahkum vaziyetteyiz diyebiliriz.

ha keyif kısmını gözardı edip sadece yiyip geçeyim dersem bambi ya da tek büfe'ye gidip hemen hallediyorum.


zgrydn
(15.10.18)
(4)

Duyuru hesabimizi gecici olarak deactivate edebiliyor muyuz?

Cok takilmaya basladim ve ilgilenmem gereken isleri aksatmaya basladim.
Cok takilmaya basladim ve ilgilenmem gereken isleri aksatmaya basladim.
stavro
(13.10.18)
Bir defaya mahsus olmak üzere hesap kapatılıp açılabiliyor ama bunu sen yapamazsın.


angelus
(13.10.18)
Kapatip zamani gelip acmak istedigimizde mail atacagiz yani degil mi? Gececi olarak kapatma bu sekilde mumkun oluyor yani?


stavro
(13.10.18)
Evet öyle, moderasyondan birine ulaşıp söylersen eğer öyle de olabilir.


angelus
(13.10.18)
Ebeveyn filtresi indirip filtre hazırlayabilir, tek yasaklı siteyiyse burası yapabilirsiniz.


farabi
(13.10.18)
(9)

Saci hizli uzatmanin bir yolu yoktu degil mi..?

Kahrolasi berber sacimi mahvetti ve hayata kustum cunku.
Kahrolasi berber sacimi mahvetti ve hayata kustum cunku.
stavro
(13.10.18)
zaman her şeyin ilacı


synesthesia
(13.10.18)
Bi haftaya oturur


sekerse tehlike
(13.10.18)
Saç derisine parmak uçlarıyla yapılan masajın kan akışını etkileyerek faydası dokunduğunu biliyorum. Fakat tam tefferuatından emin değilim bir araştır istersen yine de bu masaj olayını.


noraliya
(13.10.18)
sampuanla beraber avuc icine bir damla -fazlasi degil- cam terebentini. cok hizli uzatiyor.


pide
(13.10.18)
her gün duş al


turkuaz
(13.10.18)
Sinameki çayı buna iyi geliyor. İnternetten tariflerini bulabilirsiniz.


biseysorcaktim
(13.10.18)
hergun soguk dus +1. ayrica pilav ye bol bol


crucio
(13.10.18)
35 ay 4 gün önce başıma geldi bu durum.
Supergro almıştım, o günden sonra berbere gitmedim


owaki
(14.10.18)
Çare yılan yağı


(9)

bildiginiz amerikali conservative sarkici/oyuncu var mi?

sb
sb
stavro
(13.10.18)
www.ranker.com


507
(13.10.18)
country sanatçılarının çoğu.
mesela kid rock.


cedex
(13.10.18)
Country sanatcilari pek unlu degil, ben boyle bildigin populer unlulerden olanlari soruyorum.
@507 bunlari cogu olmus, geri kalani da olmek uzere:D


stavro
(13.10.18)
(bkz: jim caviezel) epey conservative


xef6
(13.10.18)
Dr. Phil tam bir republican mesela.


Şarkıcı oyuncu demişsin herif doktor kusra bakma. Ünlü ama:)


(bkz: Kanye West)
Conservative değil de, opportunist republican kendisi ama olsun.


agluna
(13.10.18)
shania twain


feykalade
(13.10.18)
The Killers


Traveller
(13.10.18)
(4)

Sadece konusacak birine ihtiysci olduğunda arayan tipileri napiyorsunuz?

Idare ediyor musunuz? Epey idare ettim en son iletisimi kestim. Derdini marco pasaya falan anlatsin dedim artik. Bir sikintisi yokken bunalimda falan değilken olduk mu kaldik mi sormaz. Ben de bunu cok gec farkettim. Ki kafası atan dert yaban taraf be bu arkadas olmustur. Ben genel olarak pozitif a
Idare ediyor musunuz?
Epey idare ettim en son iletisimi kestim. Derdini marco pasaya falan anlatsin dedim artik. Bir sikintisi yokken bunalimda falan değilken olduk mu kaldik mi sormaz. Ben de bunu cok gec farkettim. Ki kafası atan dert yaban taraf be bu arkadas olmustur. Ben genel olarak pozitif adamim. Hayatimda bu arkadsinki gibi zorluklar da yok.
Aslinda iletişimi keseli bir sure oldu da simdi aklima geldi bu mevzu.

Siz de boyle mi yaparsiniz yoksa dursun lan yarin birgun bir isimiz duser mi dersiniz? Var mi ya da varmiydi cevrenizde boyle?

Ben herhangi bir pismanlik hisseymiyorum, sadece fikirleri merak ettim.
stavro
(12.10.18)
genel olarak az dosta sahip olmak daha iyi zaten. özellikle bu teknoloji çağında.


yollarbenibekler
(12.10.18)
enerjimi sömürdügünü hissettigim an kesıyorum ben de iletisimi. dostum diyebildigim biriyse kolay kolay gitmem ama isi dusunce arayan insanı neden cekeyim ki, hayat kısa.


hobareyy
(12.10.18)
Ben de öyle yaparım. Sallamam hiç.


Senin gibi yapmayı çok isterdim ama her seferinde alttan alıyorum maalesef. Kırmamak için kırılıyorum sürekli.


(2)

İstanbul'da arapca dukkan tabelalarini sikayet edebilecegimiz bir departman

Var mi yoksa serbest mi Arapca tabela? Bazı illerde Arapça tabelalarin belediye tarafından sokuldugu haberlerini gormustum daha once.
Var mi yoksa serbest mi Arapca tabela? Bazı illerde Arapça tabelalarin belediye tarafından sokuldugu haberlerini gormustum daha once.
stavro
(12.10.18)
Belediyeden belediyeye değişiyor galiba o iş; bazı belediyeler tamamen yasakladı bazı belediyeler belli bir oranda Türkçe kullanımını zorunlu hale getirdi ama genel anlamda bi yasaklama ya da serbest bırakma durumu yok sanırım.


angelus
(12.10.18)
Cimer olabilir. En azından bilgi alırsınız sökülmese bile.


farabi
(12.10.18)
(25)

South Park'i seviyor musunuz? (Cizgifilm)

Yaptigi gondermeler, geyigini yaptigi muhabetler, yani genel olarak seviyor musunuz South Park'?opsiyonel: Sevme/sevmeme nedeniniz?
Yaptigi gondermeler, geyigini yaptigi muhabetler, yani genel olarak seviyor musunuz South Park'?

opsiyonel: Sevme/sevmeme nedeniniz?
stavro
(10.10.18)
Bayılırım. En sevdiğim bolumlerden biri de "siz albümleri korsan indirdiğiniz için Lars Ulrich havuzuna köpek balığı alamıyor" bolumuydu. Chinpokamon da güzeldi.


rahip janick
(10.10.18)
hayır


japon askeri
(10.10.18)
enfes


çınarım
(10.10.18)
genel olarak seviyorum ama son sezonlarda işledikleri konular ve işleme şekilleri fazla tahmin edilebilir oldu bence. 20 küsur sezon olmuş gerçi, o da normal.


zgrydn
(10.10.18)
Tum bolumlerini degil ama cogunu evet. Ornegin son bolumde okullardaki siddet ile kadinlarin ezilmesini basarili bir sekilde baglamisti.


Traveller
(10.10.18)
Valla hiç izlemedim.


ünideyken -2000'lerin başı- seviyordum..


twelfth
(10.10.18)
Seviyorum, cnbc-e olduğu zamanlarda -ya da tvde herhangi bir şekilde- denk geldiğimde izliyordum ama özellikle açıp izleyeyim demedim. keza simpsons da bu şekilde.


yanginmerdiveni
(10.10.18)
muhteşem.


killerbee
(10.10.18)
1 2 bölüm dışında hiç izlemedim. Aşiri uzun olduğu için bu saatten sonra da izlemem muhtemelen. Ama konsept olarak seviyorum yani böyle bir dizinin olması iyi bir işaret.


nundu
(10.10.18)
seviyorum.
ama senelerdir izlemiyorum.
denk gelirsem izlerim ama özellikle açıp izlemem sanırım.

seneler önce son izlediğim bölümlerde rutinleştiğini hissetmiştim.


teritori
(10.10.18)
hastasıyımdır. Hatta bilgisayarımın kullanıcı adı eric cartman slkdjfgsd. 2000'lerin başında altyazıları yokken izlemeye başladım, "listening" gelişimimi south park'a borçluyum desem yalan olmaz. Elde sözlük durdura durdura izlediğim olmuştur.

Hastalıklı bir zihnin ürünü, başkan, şarkıcı demeden herkese giydirebiliyor. Hiçkimseden çekinmeden senaryo yazıyorlar. Eric cartman'ın elinin jeniffer lopez olduğu bölüm, stan'in babasının ot içmek için bilerek testis kanserine yakalanması, "simpsons already did it" bölümü...

Alışılmışın dışında olduğu için seviyorum.


kimlanbu
(10.10.18)
bayılıyorum. aaa hatta bi tane cartman'lı tişörtüm vardı bak aklıma geldi şimdi ne zamandır kayıp. akşam eve gidince arayıp bulayım. :)


naksidil
(10.10.18)
hastasıyım


kleider
(10.10.18)
Zamanında bir iştahla tüm sezonlarını indirmiştim ama bir iki bölüm izleyip sıkıldım. Bana hitap eden bir şey değil.


battal gemalmaz
(10.10.18)
yes


datnet
(10.10.18)
Southpark, Family Guy, Futurama, American Dad bilip de sevmeyen varsa hiç ortak yönüm yoktur o kişiyle.


Hevesle birkaç sezon indirdim birkaç bölüm de izledim ama beni sarmadı nedense. Birde karakterlerin sesi kulağımı feci tırmalıyordu. Devam etmeme sebebimin esas sebebi de bu sesti.


Amaranta ursula
(10.10.18)
cnbc-e zamanlarında severdim de şimdi denk gelse de oturup izlemem herhalde


aquarium
(10.10.18)
En sevdiğin dizi ne deseler düşünmeden vereceğim tek cevap.

En sevdiğim müzikal de tartışmasız south park: bigger, longer, uncut.

Ben south park aşırılığını seviyorum, bir çok insana fazla geliyor ama :D

Randy gelse de bir cock magic yapsa şurada. :D

Son olarak, keşke randy gibi bir babam ve butters gibi bir çocuğum olsa haha :D


nhk ni youkosu
(10.10.18)
üniversitede takip ederdim, filmini de izlemiştim ama yıllardır oturup izlemedim aklıma gelmiyor bile.


sir gawain
(10.10.18)
en yüksek puanlı bölümlerini izledim, onun dışında özel olarak bi ilgim yok.


nice tnetennba
(10.10.18)
Lisede izler izler geyiğini yapardık, kyle'ın anasına az sövmedik şunun eşliğinde.
youtu.be


Bruce
(10.10.18)
kendisiyle büyüdüm, evet.


yuto
(10.10.18)
ben severim ama pek takip etmiyorum artık
iğnelemeleri tespitleri ve mizahları bence güzel


basond
(10.10.18)
(11)

Eve bir dikis makinesi alip sifirdan kiyafet dikmek mumkun mu?

Gomlek pantolon vs. Ustalik var diyelim. Bir dikis makinesi yeterli mi ham kumasi alip kiyafet dikmek icin? Bir gomlegin uzerin farkli yerlerde farkli dikisler var cunku gordugum kadariyla. Sanirim manset kisimlarini cift igneli makineyle dikiyorlar falan.Tek makine ile mumkunse nasil bir makine ger
Gomlek pantolon vs. Ustalik var diyelim. Bir dikis makinesi yeterli mi ham kumasi alip kiyafet dikmek icin? Bir gomlegin uzerin farkli yerlerde farkli dikisler var cunku gordugum kadariyla. Sanirim manset kisimlarini cift igneli makineyle dikiyorlar falan.
Tek makine ile mumkunse nasil bir makine gerekir?
Dikemezsin cok zor is vs. cevap degil, makine acisindan soruyorum evde terzi var diyelim. Teknik olarak mumkun mu?
Tesekkurler.

Edit: Bir de boyle bir isin asagi yukari kar paralik bir makine is gorur?
stavro
(09.10.18)
Asıl zor olan kısım kalıp çıkarmak. Ama dikiş kısmı problem değil. Örneğin reçme olması gereken yerleri çima yaparsın gibi çözümler mevcut. Kalıp doğru olduktan sonra gerisi makinadaki ustalığa kalmış.


reanarchy
(09.10.18)
Düz dikiş için ayrı makine, overlock için ayrı, hatta ilik düğme için ayrı makine lazım. Elbise dikeceksen reçme de lazım olur.

Abartırsan cep açma makinesi bile ayrı, yaka için de özel makine var diye hatırlıyorum.


John Bloor
(09.10.18)
mümkün, annem evdeki en az 20 yıllık singerle pantolon da gömlek de dikebiliyor. terzilik zeka işi, nasıl keseceğini, yakasını, cebini falan nerden nasıl birleştirip dikeceğini çözmek, yaratıcı çözüm geliştirmek, planlayabilmek asıl olay. onun dışında düzgün dikişi yapabilen ortalama bir makine yeterli oluyor diye biliyorum.

standart güzel bir dikiş makinesinde zaten farklı kumaşlar için ayarlar vs. hatta özelliklerini kullanmayı iyi öğrenirsen desen dikme olayları falan bile var.
bir de şimdi cad ile çalışan yeni nesil dikiş makineleri olduğunu gördüm, çizimi veriyosun dikiyor herhalde, onlarla bambaşka şeyler bile yapılabilir sanıyorum.


esther
(09.10.18)
evet, teknik olarak mümkün. piyasadaki bir cok makinenin farkli dikis ayarlari var. ilik dügme aciliyor. recme ve overlok gibi makinelerin yaptigi islemlerin benzerleri dogru ayar ve ayakla normal bir makineyle de halledilir.


pilav
(09.10.18)
evet teknik olarak mümkün, arkadaşım bimden aldığı makine ile dikiyor kendine.


Merak edip devren satılık terzi ilanlarına baktım :)

Hemen hepsinde düz makine, overlock ve reçme var en az. Çoğunda ikişer tane var.


John Bloor
(09.10.18)
ofiste bir kız çalışıyor.
dışarıdan elbise almıyormuş, her şeyi evde kendisi dikiyor.


teritori
(09.10.18)
Annemden kalma elektrikli bir makinem var, ben bile dikebiliyorum. Usta biri uçurur. Pek çok ev terzisi bende olan makinanın daha basit halini kullanıyor. Bir de overlok olsaydı üfff.
Cevap: mümkün tabii.


SiyamkedisiZorro
(09.10.18)
Evet tabii ki mümkün. Ben pantolon, bluz, elbise, manto, trençkot.. hatta abartıp mayo bile diktim kendime. Manşet, yaka kenarlarındaki gibi çift dikişler için çift dikiş iğneleri var. Ben pek tercih etmiyorum çünkü iğne aralığı sanayi tipi kadar değil, ev tipi makinede iki iğne aralığı daha dar oluyor çıkan sonuç hoşuma gitmiyor. Çift iğneyi bebe giysilerinde filan kullanıyorum, yetişkin giysilerinde çift dikişi iki kez dikerek yapıyorum.

Ev tipi makinelerle penye, jarse gibi esnek kumaş zor çalışılır, iyi usta olmak lazım, bir de kot paçasının dış yan kenarı gibi yerleri dikemezsin iğne batmaz kırılır. Onun dışında her kumaşı çalışabilirsin.

Overlok da olursa çok daha güzel olur ama şart değil. Çözümleri var (zigzag dikiş, fransız dikişi, zigzag (sürfile) makası gibi) ( Ev tipi makineler için overlok ayağı üretmişler, pek tavsiye etmem çok kullanışlı değil)

Reçme makinesi penye ve jarse ağırlıklı ve çok çalışacaksan olabilir, düz kumaş çalışacaksan arada bikaç jarse penye olacakca hiç gerekli değil. Kenar basarken çift iğne kullanırsın olur biter.

İlikleri ilik ayağıyla açabilirsin, ayak olmadan da sabunla çizip açabilirsin.

Seri çalışmayacaksan, kendine, tanışlara filan kıyafet dikeceksen makinenin sanayi veya özellikli olmasına hiç gerek yok. Ben epeydir 57 tarihli ayaklı sınger makineme motor taktım, herşeyi de gayet güzel yapıyorum (zigzag dikiş hariç)

Evde terzi olmasa da kendin sıfırdan başlayıp süper şeyler üretebilirsin. Dikiş seversen çok zevklidir. Yalnız sabır lazım, ortalık dağıldı vs dememen lazım, bozuk olunca tekrar denemen lazım vs.


erkek takım imkansız, özellikle ceket. ceketin çok büyük bir kısmı elde dikiliyor. kalıp çıkarması da aşırı zor. hatta kalıp çıkarmanın bildiğin formülleri var, çoğu terzi çıkartamıyor günümüzde, mevcut pantolonu ceketi kesiyor, onun üstünden ölçüp yalan yanlış yapıyor. o yüzden iyi terzi olmak da çok zor, bulmak da çok zor.

benim çok başarılı terzi bir tanıdığım var, adam 60 yaşında 40 senelik erkek terzisi, ustası ermeniymiş(kocamustafapaşa da) adam kalın kalın kitaplar göstermişti, bir sürü formülü vardı her ölçünün, her erkek kalıbının. şöyle düşün adam senden bi boy bi bel ölçüsü alıp, sadece bu ölçülerle çok şahane pantolon yapabilmesinin sebebi de bu tür hesaplamaları olması.

ama basit şeyler dikersin, kadın pantolon, etek, bluz gibi. annem çok güzel şeyler dikiyor, ilk bir iki diktikleri çok güzel olmadı ama ondan sonra çok şahane şeyler çıkardı kendisine, kaban, pantolon, bluz gibi şeyler.

yani önemli olan erkek mi yoksa bayan mı olacağı?

ilik açan ve değişik dikiş ayarları olan singer bir makina yeterli.

urun.gittigidiyor.com

mesela bunu bile dikiş sayısı çok fazla.


killerbee
(09.10.18)
Kadınsan daha kolay burda dergişerinden şstedşğin şeyin kalıbını çıkartıp dikebilirsin.
Ayrıca bir kaç dolarak kalıp satan tonla site var.
Söyledikleri gibi ceket zor ama imkansız değil.


fasulyek
(09.10.18)
(9)

Boyle takintilariniz var mi sizin de?

Masamda kucuk bir defter var not almak icin isyerinde. Defterin kenari duz kesilmemis, uretim hatasi var. Ulan isim gucum de var bos degilim ama ici gucu birakip elie maket bicagini aldim cetveli koydum defterin kenarlarini tam duz hale getirmek icin kesmeye basladim dayanamadim. Kafayi yiyecektim o
Masamda kucuk bir defter var not almak icin isyerinde. Defterin kenari duz kesilmemis, uretim hatasi var. Ulan isim gucum de var bos degilim ama ici gucu birakip elie maket bicagini aldim cetveli koydum defterin kenarlarini tam duz hale getirmek icin kesmeye basladim dayanamadim. Kafayi yiyecektim o kenari duzeltmesem:) Bunun gibi seyler hep.
stavro
(09.10.18)
kafayı yemem de boş zamanlarımda uğraşırım öyle saçma şeylerle


kablelvuku
(09.10.18)
Yok. OKB değil mi bu?


ganbatte
(09.10.18)
ben de uğraşırız böyle şeylerle ama boşken. senin meşguliyetin varken yapman ilginç. demek ki işten sıkıldın o yüzden uğraşıyorsun.


Neill
(09.10.18)
Tasarım yaparken ölçülerde 13 rakamını kullanmamaya çalışıyordum. Uğursuz ya dünya genelinde işte. Sonra baktım dikkatimi dağıtıyor ben de bi işte özellikle deliklerin kenara mesafelerini 13 mm yaptım. O tasarım sorunsuz çalıştığından beri takıntım kalmadı.


onemoremile
(09.10.18)
Var. Eğer düzeltemiyorsam kullanmazdım o defteri.
Aynı şey ajandamda bir sayfada vardır, makasla düzelttim.


pike
(09.10.18)
no


lonelyman
(09.10.18)
Hayır.


Yok.


Evet var. Muhtemelen ben de aynı şeyi yapardım


noraliya
(09.10.18)
(2)

Ses dosyalarini kesip ayirabilecegim basit bir program var mi?

Mumkunse temel basit efektler de verebileyim, pitch arttirmak gibi.Kullanimi basit bir sey ariyorum pro bir seye gerek yok.
Mumkunse temel basit efektler de verebileyim, pitch arttirmak gibi.
Kullanimi basit bir sey ariyorum pro bir seye gerek yok.
stavro
(08.10.18)
Ben de sadece kesmek için mp3 cut programı var nette bulabilirsin, bulamazsan sana mail atarım, ama efekt vermiyo.r


xdenizx
(08.10.18)
www.audacityteam.org
sourceforge.net

Hem de açık kaynak kodlu, mis...


monogram
(08.10.18)
(14)

Britney Spears bariz tipsiz oldugu halde yillarca nasil

guzel ve seksi diye pazarlayabildiler?
guzel ve seksi diye pazarlayabildiler?
stavro
(08.10.18)
britney'in britney olduğu yıllarda çirkin demek ayıp olur.


datnet
(08.10.18)
güzellik göreceli de teenager'lık dönemi sonrası kafayı kazıtana kadar kesinlikle seksiydi.


zgrydn
(08.10.18)
lady gagayı bile güzel ve seksi diye kandırıyorlar çoğu zaman :))


redeath
(08.10.18)
Abd de güzellik dediüin şey daha vucut odaklı bizde saha yüz güzelliğine bakılıyor.
Sarışın ve inceysen seksisin


fasulyek
(08.10.18)
O vucutan da cok fazla var ama 300milyonluk o ulkede. Efsane bir vucut da degil genel olarak zaten.


stavro
(08.10.18)
sarkilari donemine gore cok kaliteli
unique bir sesi var
middleclass amerikan halkina hitap ediyor, yoksulluktan geliyor, geldigi eyalet en fakir yerlerden biri; dolayisiyla tam 90lar amerikan ruyasi

sadece tip ile ilgili degil ki durumlar


cedex
(08.10.18)
illa ki gider bir tarafları var da tartışmasız dünya güzeli olsan da medya seni allayıp pullamadıktan sonra mümkün değil bu işler.
deprem dede vardı bir zamanlar, Ahmet Mete Işıkara. düşün ki adam en seksi erkek falan seçilmişti.


tipsiz değil ki. şu anda medya gündemini işgal eden kadınların %90'ından güzel bence.


fleur du mal
(08.10.18)
@fleur
Guzellik gorecelidir de, o kadar da goreceli degil yine az cok bir guzellik standardi da var bir nebze.
Yani kadin makyaj, kamera oyunlari tum imkanlar kullanilarak bile guzel degil ki genel olarak "guzel" diyelim. Kasi gozu bile yamuk. Bu kadin ne gencliginde ne orta yasilarinda "britney spears" etketi olmasa caddede yururken bir allahin kulu donup bakmaz iddaa ediyorum.

Popularite etkisiyle guzel algilaniyordur falan onu anlarim da direkt "guzel" onermesine karsi cikmak zorundayim.

Medya gundemini "guzel" sifatiyla isgal edip Britney spears'tan daha cirkin olan kadinlar kimler mesela ornek olarak?


stavro
(08.10.18)
@stavro

yani gündeme çok hakim değilim ama bence kim kardashian, kylie jenner, lady gaga, katy perry gibilerinden güzel.


fleur du mal
(08.10.18)
kadın baya güzel. şu anki abd ünlülerinin yanında zaten aşırı güzel kalır bu konuda fleur +1


xvyz
(08.10.18)
ne tipsizi lan, 2000'lerin başlarında ciddi ciddi aşık oldum ben o hatuna. mtv'de bi biyografisini izlemiştim, onun baya etkisi olmuştu tabi.


tughan
(08.10.18)
çünkü bariz güzeldi skşldşalsdf

kanıtlarla geldim:

www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com

unutulmayan yılansı performansı:

www.youtube.com

fiziği muhteşemdi o yıllarda. göbee bak.

edit: son linki değiştirdim.


nice tnetennba
(12.10.18)
@nice
lan oyle kanit mi olur:D Seksi giyinmis sadece. Surat yine ayni. Vucudu iyi dersen ona varim, yilan dansi iyiymis:)

@fasulyek hakli sanirim.


stavro
(12.10.18)
(6)

Bugs bunny cizgifilminin bir bolumu vardi

Adamkn biri var at ustunde gidiyor kasabaya tavsan avlamak icin gelmis. At ziplaya ziplaya gidiyor. Bugs bunny bunun yanı geliyor atla giderken, onunla beraber ziplaya ziplaya sohbet ediyordu. Adam da anlatiyordu iste tavsanlardan nefret ederim, eger bir tavsandan daha nefret etttigim bir sey varsa
Adamkn biri var at ustunde gidiyor kasabaya tavsan avlamak icin gelmis. At ziplaya ziplaya gidiyor. Bugs bunny bunun yanı geliyor atla giderken, onunla beraber ziplaya ziplaya sohbet ediyordu. Adam da anlatiyordu iste tavsanlardan nefret ederim, eger bir tavsandan daha nefret etttigim bir sey varsa o da iki tavsandir falan diyordu:)
Sonra boyle ziplaya ziplaya giderken tavsan caktirmadan surekli pozisoyon degistirip atin ustune falan biniyor, en son adama at diye binip kafasina yem torbasini geciriyordu:D

Bu bolumu hatirlayan var mi, buldurabilir misiniz:)
stavro
(07.10.18)
çok net hatırlıyorum o bölümü bakacağım bulursam link eklerim


basond
(07.10.18)
Daha geçen haftasonu izledim. İzlesene de olması lazım bakıcam ben de.


lüzumsuz adam
(07.10.18)
alkislarlayasiyorum.com
dk 03:30 dan itibaren başlıyor


basond
(07.10.18)
bulduranların eline sağlık. ya bir de long haired hare bölümü çok güzel değil miydi <3 ayrıca perdeler rakiş cınım.


saveur
(07.10.18)
"Buraların En Büyüğü O Bir Başka" sözü bu bölümden başlamış yayılmaya galiba.
vay arkadaş. bir başlangıç noktasını keşfettim duyurunla.


tabudeviren
(07.10.18)
Ya keşke tüm bölümlerin Türkçe dublajlı hd halini indirebileceğimiz bir yer olsa.


(6)

Galeriden neden araba alinmaz ve galeri nasil kar eder?

Galeri tarafından kaziklanan ya da kaziklanan tanıdığı olan var mi?Galerilerin asil kar kaynagi araci makyajlayip iyi pazarlayip degerinin ustune satmak mi yoksa alirken piyasa değerinin epey altinda alip piyasa degerinde satarak mi kar ediyorlar?Yani kara gectikleri nokta araci alirken mi satarken
Galeri tarafından kaziklanan ya da kaziklanan tanıdığı olan var mi?

Galerilerin asil kar kaynagi araci makyajlayip iyi pazarlayip degerinin ustune satmak mi yoksa alirken piyasa değerinin epey altinda alip piyasa degerinde satarak mi kar ediyorlar?
Yani kara gectikleri nokta araci alirken mi satarken mi?
stavro
(07.10.18)
pert arabayı sana sıfır diye yutturur bir diyorsa bin de sen ona.
hepsi öyle değil derler doğrudur ama %99 u böyledir işin içine para girdimi hepsi adam rolünde yalancıdır.

he galeri nasıl kar eder arabayı alırken yerden yere vurur öldürür ucuza kapatmaya çalışır satarkende ayn arabayı yere göğe sığdıramaz fiyatı üfleyip satar


basond
(07.10.18)
Bi yandan galeriler yaş arabaya yatmaz. Yani kötü arabayı almaz. O açıdan galeriden almak mantıklı da olabilir bazen ama geneli iyi insanlar olmadığından kötü arabayı alıp insanlara makyajlı bi şekilde iyi diye satıyo


Delay Fuze
(07.10.18)
oncelikle galeriden araba alinmaz diye bir durum yok. butun galericiler sahtekar degil ve galericilerin butun arabalari pert arac degil.

ikincisi, sadece galericiler icin degil. ticaretin ve trading'in birinci kurali bir mali alirken kazanirsin. alis fiyatin iyiyse her turlu kar edersin. eger kotu fiyata alirsan urun iyi bile olsa kar etmekte zorlanirsin.

galericiler genelde alirken de satarken de tok taraf oluyor. o yuzden alirken fiyati oldurebildikleri kadar olduruyorlar ve islerine gelmezse almiyorlar. satarken de istedigi fiyat olmazsa %90 satmiyor cunku elbet bir alicisi cikar diyor.


crucio
(07.10.18)
Galeriden araba alınmaz diye bir durum yok. Uğraşmak istemiyorsundur, belli başlı şeylerine garanti alırsın, aracı satın alırsın.

Ancak dar gelirli vatandaşın da uzak durması gerekir. Genellikle orta ve üst sınıf araçlarda büyük sıkıntı yaşamazsınız.

Şöyle ki genelde premium araç sahipleri sahibinden'deki kekolarla uğraşmak istemez, taban fiyatına galeriye verebilir aracı.

Ama alt düzey araçlarda galeriler genelde bu araba bitmiş derler, yok pahasına fiyat verirler alırken. İşte o arabayı allar pullar satarlar. Alınmaz.


Ben 0 araç aldım geçen, galeriden aldım. Sordum da abi nası oluyor nereden para kazanıyorsun diye. Araç bayileri (mesela Audi Avek otomotiv gibi) her yıl belirli bir satış kotayı geçerse ekstra prim alıyorlarmış, o yüzden yıl sonunda o kotayı aşmak adına çok düşük maliyetlerle araç verebiliyormuş. Mesela 10 tane aynı arabadan alırsan ciddi indirimler yapıyorlarmış. Adamlar yıl sonunda parayı basıp, stoklu araç çekip, yıl boyunca o arabaları satıyorlar ve buradan kar ediyorlar yani.

Ha ikinci el araba olayı galeriden de alsan, şahıstan da alsan riskli bir olay. Bence şahıs daha da riskli zira adamı bi daha bulma şansın 0. Galericinin en azıdnan adresi belli, çok kinlenirsen gider basarsın.


roket adam
(07.10.18)
Ben 2. el araç alırken kesinlikle ekspertiz yaptırırım, yaptırmadan asla almam. Galerici nasıl kandırabilir bu durumda?

Ekspertiz yapmadan araç alırsam sadece galerici değil, kendi aracını satan vatandaş da kandırabilir.

Kaldı ki dün açılmış keko bir galeri değilse adam 3 kuruş için adını kötületmez.

Sahibinden araç alma imkanım varsa elbette galericiyi değil sahibini seçerim. Ama beğendiğim araç galerideyse "galeriden araba alınmaz" demem.

Alırken kazanırlar +1


John Bloor
(08.10.18)
(3)

Muzik gruplarinin kar paylasimlari, karar alimlari nasil oluyor?

Aralarindaki sozlesmeye gore mi? Atiyorum bir grupta payi cogunu vokalist aliyorken baska bir muzik grubunda esit mi paylasiyorlardir kazandiklarini?Bir de 4 kisilik gurup mesela. Yeni bir parca uzerinde calisiliyor, fikir ayriligina dusuldu, ben diyorum ki bu sarki hicbir sekilde tutmaz, dinleyic
Aralarindaki sozlesmeye gore mi? Atiyorum bir grupta payi cogunu vokalist aliyorken baska bir muzik grubunda esit mi paylasiyorlardir kazandiklarini?

Bir de 4 kisilik gurup mesela. Yeni bir parca uzerinde calisiliyor, fikir ayriligina dusuldu, ben diyorum ki bu sarki hicbir sekilde tutmaz, dinleyiciyi gruptan sogutur itibarimizin anasini beller. Digerleri oyle dusunmuyor, bu is nasil cozuluyor mesela? Iclerinden biri otorite mi oluyor grup uyeleririn?
stavro
(06.10.18)
Gruptan grupa degisir, neticede grup denilen sey eger para kazaniyorsa ozunde bir sirkete donusuyor.

"Some Kind of Monster" isimli belgeseli izlemenizi oneririm, sordugunuz sorularin pek cogunun cevabi en azindan Metallica icin veriliyor.


crown
(06.10.18)
1 evet
2 gruptan gruba degisiyor, birinde daha baskin olan uye karar verirken birinde oylama filan yapilabiliyor.


fakyoras
(06.10.18)
Bu söylediklerine net bir cevabım yok ama sorunu okuyunca benim de aklıma bir soru geldi. Müsaadenle bu başlık açılmışken bende sorayım. Daha toplu olur. Çek git başlığımdan beni rahat bırak dersen silebilirim. Yazman yeterli.

Diyelim grubun kurucu üyelerinden biri ayrıldı ve yerine başka biri katıldı. Bu yeninin payı ve ayrılanın payı nedir?


draconas
(06.10.18)
(8)

Aksam gec saatte yemek yememelisin

Bunun asil sebebi kilo alma tehlikesi mi yoksa baska bir sey mi? Mideye zararli, hazmi zor olur vs.Neden gec saatte yememeye calisiyorsunuz?
Bunun asil sebebi kilo alma tehlikesi mi yoksa baska bir sey mi? Mideye zararli, hazmi zor olur vs.
Neden gec saatte yememeye calisiyorsunuz?
stavro
(04.10.18)
Ben daha yakın zamanda Michael Matthews'un bu konudan bahsettiği Thinner, Leaner, Stronger isimli kitabını okudum. Orada spesifik araştırmalarla gösteriyor ki, gereken kaloriyi (az ya da çok) aldıktan sonra isterseniz kahvaltıda alın isterseniz gece uyanıp alın, fark etmiyor. Link vs veremem ama kitapta anlatılıyor işte.


sopiro
(04.10.18)
gece yemek yiyip yatarsam sabah ekşimiş bir mideyle uyanıyorum, mide özsuyum ağzıma geliyor.


nice tnetennba
(04.10.18)
uyurken sen vücudu yavaşlatıp dinlendirmeye alıyorsun, mide ise içindekini öğütmeye çalışıyor; bu çatışma ortamı verimsiz bir uyku ve sindirim sürecine sebep oluyor. geri kalan kısmı sopiro +1.


Bruce
(04.10.18)
bruce +1

ek olarak, yatay pozisyonda sindirim yapılması da işleri bir nebze zorlaştırıyor.


kabus görürsün derdi eskiler. yani hazım tam gerçekleşmediği için rahatsız olur ve uyuyamaz insan.


naksidil
(04.10.18)
vücut uyku halinde ve yemek yenmeyen zamanlarda şeker yakıyor. siz yemek yiyerek bu sistemi hem durdurup hem de şeker yüklemesi yapıyorsunuz. bu da zayıflamayı önlüyor. oruç diyeti denilen sistemde 8 saat tok kalıp 16 saat sadece sıvı alarak aç kalıyorsunuz. bu sürelerde vücuda şeker girmediği için hızlı bir kilo verme gerçekleşiyor.


ground
(04.10.18)
@spiro
ben de boyle biliyorum ama millet tutturmus aksam gec saatte yenmez. Ben de diyorum belki de baska bir sebebi vardir kilo alma mevzusundna ziyade.


stavro
(04.10.18)
Yemek yendiğinde mide asit miktarı artıyor, reflüsü olan benim gibilerde yatınca mide asidi boğaza kaçıyor ağıza falan geliyor lanet pis bir acı. Dişlere dahi zarar veriyor bu asit. Ondan geceleri yemiyorum ben.


mor.inek
(04.10.18)
(24)

Keyif yapmak icin ne yiyip içiyorsunuz?

Keyif veren, zevk veren yiyecek icecekler.
Keyif veren, zevk veren yiyecek icecekler.
stavro
(03.10.18)
patates kızartması+ayran

meyveli yoğurtlarla kendini şımartanlardanım.


noraliya
(03.10.18)
Çikolata (maximus ve eti browni)
Dondurma (twister orman meyveli)


Amaranta ursula
(03.10.18)
türk kahvesi


silver apple
(03.10.18)
salçalı makarna, mantı, ev köftesi+patates kızartması+pilav ilk aklıma gelenler.


Kabuklu fistik. Tek gecerim.


superfluid
(03.10.18)
Şarap, kırmızı et, çikolata.


pike
(03.10.18)
americano
kaju, çiğ badem, çiğ fındık
beyaz çükolata


cedex
(03.10.18)
Negro'nun şu yeni çıkan büyük boy paketini şu sıralar hunharca tüketiyorum. Çay ile birlikte antidepresan görevi görüyor resmen


eti kurabi.


ya ben lan neyse
(03.10.18)
cheeseburger, baharatlı patates kızartması, kola üçlüsü.


nice tnetennba
(03.10.18)
Cips, kola.


Muzu fıstık ezmesine banıyorum


Delay Fuze
(03.10.18)
kaliteli bir yaş pasta (muzlu+çikolatalı)
cips


aquarium
(03.10.18)
sağlıklı besleniyorsam:
siirt fıstığı, armut

sağlıksız ise:
baklava + burger menü


Yediğim her şeyden keyif alıyorum :(


pastörizesüt
(03.10.18)
hamburger + bira
fıstık ezmesi kaşıklama eylemi
bal kabağı + tahin

en en en keyif aldıklarım bunlar. hepsi kalori bombası olduğu için oldukça nadir yiyerek daha değerli kılıyorum:D


misir patlatmasi
cekirdek
kahve


jimicik
(04.10.18)
dün akşam koşudan sonra sağolsun eker meyveli kefir göndermiş onun çileklisini içtim bayaa bi şımarttı beni. :)

ama bana en keyif veren şeyler, kaju, az şekerli türk kahvesi, otlu poğaça, cantık, pideli köfte, bitter çikolata, biskolata pia (frambuazlı), babaroski, karyoka. şimdilik aklıma gelenler bunlar. (evet bursalıyım)


naksidil
(04.10.18)
coca cola zero (beşiktaşın maçlarını evden izlerken bazen içiyorum)
antep fıstığı (en son geçen yıl yemiştim)
tuzlu fıstık (en son 3-4 ay önce yemişimdir)
ekler (en son 3-4 ay önce yemişimdir)
doritos alaturka ( en son beşiktaşın avrupa kupası ön eleme maçlarında yemiştim)
bütün fındıklı karamelli milka (yurtdışından gelmişti, bitince peşine düşmedim daha)
şöbiyet (en son ramazan bayramında yedim)
albeni (en son ne zaman yediğimi hatırlamıyorum)
orta şekerli türk kahvesi (en son dün akşam ödevlerini yapmakta olan kızımın yanında bilim ve teknik (eskiden çok daha iyiydi, o da bozdu beya) okurken içtim)
sade filtre kahve (şimdi içiyorum)


yemrem
(04.10.18)
Türk kahvesi
Lindt portakalli cikolata
Kessel baharatli cips


chitosan
(04.10.18)
ekmek. bulamazsam pasta.


Neill
(04.10.18)
benim için dondurma, cici bebe ve patates kızartması olan yiyeceklerdir. keyif içeceği de şampanyadır fakat ayda yılda bir gelen tek kadehlik keyfe dünya para vermemek için bulabilirsem cider içiyorum.


pastırma


tamamhosdiyonda
(04.10.18)
bira çekirdek.


(23)

Uzak dogulu cekik gozlu kizlardan hoslanmayan var mi?

Ben tek miyim onu merak ettigimden soruyorum. Benim gibi bir kisiye bile rastlamadim, soyleyince millet sasiriyor. Ben de hic benim gibi dusunen olmamasina sasiriyorum.Bana uzak dogulu hicbir kiz cekici gelmiyor. Yani cekici gelmiyor derken gercek anlamda hic cekici gelmiyor. Herhangi bir cinsel cek
Ben tek miyim onu merak ettigimden soruyorum. Benim gibi bir kisiye bile rastlamadim, soyleyince millet sasiriyor. Ben de hic benim gibi dusunen olmamasina sasiriyorum.
Bana uzak dogulu hicbir kiz cekici gelmiyor. Yani cekici gelmiyor derken gercek anlamda hic cekici gelmiyor. Herhangi bir cinsel cekim falan hicbir sey yok, sifir. Yani uzak dogulu kizlari karsi cins olarak goremiyorum, bir erkek ne kadar cekici geliyorsa o kadar iste. Herhangi bir uzak dogulu kiza donup baktigim olmadi simdiye dek. Cekik gozluyse benim icin is bitiyor.
Var mi?
stavro
(30.09.18)
ben!
güzelliğini geçtim itici bile geliyor çoğu. en fazla tatlı kız oluyorlar, seksi bulmam imkansıza yakın.


Bruce
(30.09.18)
Bana da. Sadece animeler çekici geliyor.

Asian porno da sevmem mesela ben.


kablelvuku
(30.09.18)
Seksepalite biraz da öğrenilmiş bir şey olduğundan bana da çekici gelmediğini düşünürüm hep. Bize dayatılan seksi algı bu. Bi afrikalı arkadaşıma sormuştum onların da begenileri bizimkinden cok çok ayrıydi. Kültürel yani.


olaylar olaylar
(30.09.18)
Ben kulturel oldugunu dusunmuyorum. Ayni kultur icinde buyudugumuz insanlar bayiliyor mesela cekik gozlulere.
Daha dogrusu seksapelitenin ogrenilmis olmadigini biyolojik oldugunu dusunuyorum.


stavro
(30.09.18)
sevmiyorum, hiç giderleri yok. yanaklarını sıkıp yollarsın o kadar.


prasinos
(30.09.18)
burunları yüzünden sevemiyorum. evet burunları çok itici. şaşı bakınca bir gözü diğer gözü görebilir. arada burun şeysi yok :(


Tears of Devil
(30.09.18)
Japonlar disinda begenmiyorum


orta asya ve sibirya dersen saygi durusuna gecerim ama guneydogu asya olsun, cin-kore-japonya olsun zerre ilgimi cekmiyor. en basta cogunlugu zaten batililara benzemeye calisan, bimbodan hallice yapay tipler. dogal guzel olani da benim ilgimi cekmiyor. kulturel bir sey olsa gerek. asyali kadinlar kafamda "cocuk gibi davranip sacmasapan hareketler yapan cok makyajli insanlar" olarak kodlandigi icin sevemiyorum sanirim ben.


der meister
(30.09.18)
balta girmemiş orman gibi diyorlar. kız kızdır knk, ırkçılığın lüzmu yok. sdfsfs


datnet
(30.09.18)
güney koreli kızlar kalp ben


Kişiye göre değişir. Ben de tam tersinim mesela. Gerçi benim belli bir tipim yok, her milletten hatunu güzel bulduğum oldu. O konuda etnisiteye bakmam.


d max
(30.09.18)
çekicilik,seksapalite başka bir şey fakat bir hoşlanma dürtüsü oluşmuyor bende, asyalı kadınlara karşı. Ben kültürel olduğunu düşünüyorum.


biravekahve
(30.09.18)
5 ay öncesine kadar aynısını düşünüyordum. 4 ay asyada yaşadım fikrim değişti ^_^


synesthesia
(30.09.18)
arada 3-5 tane bana göre gerçekten çekici olan bazılarını beğensem de genel olarak hoşlanmam çünkü tipim değiller.


Neill
(30.09.18)
ben
31e


ya ben lan neyse
(30.09.18)
bana da zerre çekici gelmiyorlar. kore ve çinde bulundum. üstelik korede bir defile düzenlemek amacıyla manken-model kızlarla çalıştım. en güzeli dedikleri benim için ikinci defa dönüp bakmayacağım bir tipti.

sadece gene korede barda çok tatlı bir kızla tanıştım. güzel veya seksi gelmedi sadece sevimli idi.


orpheus
(30.09.18)
Aynı fikirdeyim, kadınları da erkekleri de çekici gelmiyor. Çok manasız ve boş bakıyolar bence. Pornoda dahi izlemem.
28, K


megalomaniac
(30.09.18)
Sınıflarımda çok fazla koreli, vietnamlı, japon, çinli vs öğrenci var. 17-18 yaşlarındaki kızlar genelde havalı, güzel, trendleri vs takip ediyorlar, ama anneleri ya da diğer akrabaları, yetişkin olanlar yani, daha farklı.


sopiro
(01.10.18)
Japon dışındakiler çekici gelmiyor. Ki singapurlu bir hatunla uzun zaman takılmışlığım da vardır..


twelfth
(01.10.18)
çinli, japon, koreli vs. alayına hastayım. hepinizi çok pis kınıyorum.


Safkanlar bana da hic cekici gelmez ama melezligin ekstra gücünü de yadsiyamam.


partydisaster
(01.10.18)
bayılıyorum ..


dafuq
(01.10.18)
hastasıyım


tughan
(01.10.18)
(2)

Mikrodalgada et isitilir mi?

SB
SB
stavro
(30.09.18)
Güç yarıya ya da %20ye düşürülüp denenebilir. Ama %100'de evet lastik gibi olur, ekmeği mikrodalgaya atmak kadar olmasa da.


farabi
(30.09.18)
önce bir parça kağıt havluyu ıslatın ve suyunu sıkın. elinizle tekrar kağıt havluyu açıp etin üzerine koyun. sonra tabağın üzerini kapatın. bu şekilde mikrodalgaya koyacağınız hiçbir yiyecek kurumaz, lastik gibi olmaz.


cliquot
(01.10.18)
(1)

Banka hesabimdaki esnek hesap limiti borclanma limitime etki ediyor mu?

BIr vatandasin genel bir borclanma limiti oluyor ya, kredi karti limitleri ve cektigi krediler falan bunlarin hepsi overall borclanma limitin dahilinde oluyor hani. KBB miydi neydi o bankalar arasi sistemde olan butun bankalarin gorebilidigi musteri profilinden bahsediyorum. Esnek hesap limitim art
BIr vatandasin genel bir borclanma limiti oluyor ya, kredi karti limitleri ve cektigi krediler falan bunlarin hepsi overall borclanma limitin dahilinde oluyor hani. KBB miydi neydi o bankalar arasi sistemde olan butun bankalarin gorebilidigi musteri profilinden bahsediyorum. Esnek hesap limitim arttikca o borclanma limitimden mi yemis oluyor?
Dogru durust anlatmamis olabirim ama umarim anlasiliyordur soru.
Baska bir deyisle, esnek hesap limitim arttikca kredi kartlarimin ulasabilcegi maks toplam limit dusuyor mu?
stavro
(27.09.18)
tam olarrak soruna cevap olur mu bilmiyorum ama esnek hesap limitlerin ve borçların da findeks raporunda görünüyor. gecikme falan filan varsa kredi çekmeye çalıştığında sorun oluyor.


winston
(27.09.18)
(4)

OTV indirimi neden yapildi?

Millet kolay araba alsin diye demeyin, indirim cok komik. Bu indirimin mantigi nedir, amac ne burada? 100binlik aracta 3bin tl bir indirimden soz ediyoruz, otomativ satislarina zerre etkisi olmaz. E olayi ne bunun o zaman?
Millet kolay araba alsin diye demeyin, indirim cok komik. Bu indirimin mantigi nedir, amac ne burada? 100binlik aracta 3bin tl bir indirimden soz ediyoruz, otomativ satislarina zerre etkisi olmaz. E olayi ne bunun o zaman?
stavro
(25.09.18)
hiç bir olayı yok.

millet market alışverişi yapamaz hale geldi bi çok şey 2 ye katladı

hatta şarbonu bile fırsata çevirdiler tavuk etinin 30 tlye geldiğini gördüm(haberlerde)

100 k verecek adam araba 103 k diye almayı ertelemez.

elektrik doğalgaz aklına gelen her türlü şeye de defalarca zam geldi hala geliyor.

işte höğümet indirim yaptı, ehonomi çoh eyi, amerihanın oyunu bunlar diyen insanlara yönelik bir olay.


killerbee
(25.09.18)
Her sene arttirip arada bir tik dusuruyorlar mi?


stavro
(25.09.18)
ÖTV Düzenlemesi yapılıyor, senelik yapılan bir şey. 3 senedir falan olduğundan böyle bir olay yeni yeni alışıyoruz galiba :D


Tamamen sallıyorum: Bu geçen benzindeki gibi vergiyi düşürüp özel sektöre kaynak aktarmış olabilirler. Yani devlet verginin bir kısmından vazgeçtiği halde satıcı fiyatları değişmeyip ödemesi gereken bir miktar vergiyle de zararını kompanse edecek çünkü satışların düşmesi öngörülüyordur.

Sallama bitti.


idexo
(25.09.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.