Giriş
(9)

Doktor saçmalığı

Kırmızı reçeteli olan concerta isimli ilacı kullanıyorum düzenli olarak. Bağımlılık yapan bir ilaç da değil (piyasada bulunabildiği kadar düzenli)Bu ilacı bana daha önce dört farklı doktor sorun çıkarmadan reçete etmişken (mümkün olduğu kadar da bu üçü aynı ilde olduğum doktora gidiyorum) ve ilacı 2
Kırmızı reçeteli olan concerta isimli ilacı kullanıyorum düzenli olarak. Bağımlılık yapan bir ilaç da değil (piyasada bulunabildiği kadar düzenli)

Bu ilacı bana daha önce dört farklı doktor sorun çıkarmadan reçete etmişken (mümkün olduğu kadar da bu üçü aynı ilde olduğum doktora gidiyorum) ve ilacı 2017 sonbaharından bu yana düzenli kullandığımı önündeki monitörden görebiliyorsun (e nabızdan geçmişi görme izinleri de var) şu ana kadar diğerlerinde randevu bulamamam sonucu altı doktor “bin yirdimci ilimiyiciğim” dedi.

- daha önce düzenli bir şekilde kullanmışım
- birden fazla meslektaşın bunu reçete etmiş başlarına bir iş gelmemiş
- bir kaçına hastane dışında çalışan Türkiye’deki tüm psikiyatristlerin tanıdığı prof. psikiyatristimin yazdığı reçeteyle de gitmişim

Saçma değil mi ?. Sanki kırmızı reçeteyi oluşturduğu an il sağlık müdürlüğünden iki badem bıyıklı odaya girip ellerindeki boş a4’ü uzatıp “yaz lan savunmanı köpek” diyecekler gibi davranıyorlar.

Hatta bu doktorlardan birisi bunu yazmayıp zaten raporlu olan ilaçlarım için “bi rapor da ben çıkartayım” dedi. Ulan aynı ilaçlardan iki tane raporla gezdiriyorsun ama biten ilaca gelince “ bin yirdimci ilimim”. Ortopedist olur belki.
sumuklurakun
(23.03.19)
concerta değişik bir ilaç. Bana doktor bu ilacı yazmadan önce 3.5 saatfalan test yaptı. Bildiğin zeka testi vs. Ancak onun sonucunda yazabildi. O yüzden çok da sallama.


giovanne
(24.03.19)
Git döv. Haketmişler. Doktor egosu hep işte. Oturduk yerden maaş alıyor. Tam dayaklık.

Sen bilmem hangi prof reçetesi ile gidiyorsun da sana ayak yapıyor. Bak sen.

Bence direkt senin evine ilacı getirmeleri lazım. Bir bardak suyla bir ilaç vermeleri lazım. Ama ego işte..

Erinme de psikiyatri bölümüne git. Kimse sana daha önce o ilacı kullanıyorsun diye yazmak zorunda değil.


Concerta kötüye kullanımı olan bir ilaç. İlk defa gittiğiniz bir hekim sorgu sual olmadan yazmaz.


doktorların çoğuna uyuz olurumm ama su usluba sahip biri gelip benden ilaç istese, çok acı çekmeyeceğini bilsem uyuzluğuna vermezdim ilacı.


mayeskuel
(22 saat)
en garantisi rapor çıkartmak.


raporunuz olmadan yazdırabilmeniz yazan doktorların iyi niyetinden kaynaklanıyor. raporunuz yoksa yazmamaları normal olan.


siradam
(17 saat)
Adli vakalara sebep oluyor. Ve bu ilaç işin içindeyse olay tamamiyle değişiyor. Bu ilacı içti mi zırla mı içirdiler başkasına mı verdi kan düzeyi ne kadar bir ton sıkıntısı oluyor. Sizi tanımayan daha önce bu ilacı vermeyen hekim biraz zor verir. (Rapor yoksa)


Ilac suistimali ulkemizde cok fazla. Doktor yazmak, eczaci da vermek istemiyor. Cunku recete yazan doktor oldugunu duyan, kapisindan ayrilmiyor. Yine daha onceki doktorunuza gitmenizde fayda var.


ortopedist yardımcı olurmuş. ulan cahil it. senin neyine lan hizmet


038576
(10 saat)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.