Giriş
(2)

kars-tiflis-bakü treni açıldı demişlerdi?

yahu geçen sene ekim ayında bakü-tiflis-kars demiryolu açılmadı mı? sonra ben işim olmadığı için hiç almaya uğraşmadım, doğum günüm şerefine bakü'ye gitmek istiyorum, orada bir kaç arkadaşım da var. uçak çok pahalı, otobüs sadece metro turizm olduğu için çekilmez, o tiplere para kazandırasım yok. tr
yahu geçen sene ekim ayında bakü-tiflis-kars demiryolu açılmadı mı? sonra ben işim olmadığı için hiç almaya uğraşmadım, doğum günüm şerefine bakü'ye gitmek istiyorum, orada bir kaç arkadaşım da var.

uçak çok pahalı, otobüs sadece metro turizm olduğu için çekilmez, o tiplere para kazandırasım yok. tren ile gideyim nasılsa geçen sene açıldı dedim ama tcdd sitesinde kars yazıyorum, gidilecek yer kısmında bakü çıkmıyor?

bilenler aydınlatabilir mi?
teorikadam
(02.10.18)
Sanırım şu anda yük taşımacılığı için olan kısmı aktif. Yakında yolcu taşımacılığı da başlayacak.


ovungec zeus
(02.10.18)
sadece metro turizm yok hocam. aksaray'dan direk bakü'ye otobüsler var 300 liraya götüren.

örnek: starokturizm.com.tr

ama onu yapacağına yine uçak derim. ben otobüs yaptım ordan biliyorum.


katil usak
(02.10.18)
(7)

masa lambasını nereden alıyoruz?

gece kitap okumak için vs. kullanacağım, çok lüks ya da gereğinden fazla şık/süslü olmasına gerek yok.internetten almak istemiyorum link atmayın o yüzden :) istanbul'da nereden alabilirim böyle çok pahalı olmayanından, işlevsel olsun yeterli. kadıköy civarı mesela?
gece kitap okumak için vs. kullanacağım, çok lüks ya da gereğinden fazla şık/süslü olmasına gerek yok.

internetten almak istemiyorum link atmayın o yüzden :) istanbul'da nereden alabilirim böyle çok pahalı olmayanından, işlevsel olsun yeterli. kadıköy civarı mesela?
teorikadam
(17.04.18)
Link atmayın diyorsunuz ama mağazadan da alınabilir. Ben şundan çok memnunum: www.ikea.com.tr


kobuzchu kiz
(17.04.18)
benimkiler IKEA. memnunum.


AlsterWasser
(17.04.18)
Telefonun flaşını kullan.


ikea çok güzel görünüyor cidden de taaa ümraniye ya da bayrampaşa'ya mı gideceğim...üzücü


teorikadam
(17.04.18)
Eskiden 1 milyoncu olarak anilan yerlerde bile 30 tlye, duz renk ve ahsap 3 ayakli (bence şık) olan masa lambalari görüyorum.


apartman teyzesi
(17.04.18)
Ben bunu kullanıyorum: www.amazon.de
türkiye sayfası şu: www.homify.com.tr
aynı zamanda yatak başına doladığım noel ışıkları var. Gece o ışıklar çok yeterli oluyor.


IKEA +1

Bu arada Bayrampaşa'ya gitmene gerek yok, Ümraniye'de de var IKEA?

www.ikea.com.tr


chicha
(17.04.18)
(2)

İstanbul'da "irn bru" bulabilir miyim?

İskoc gazozu irn bru satilan bir yer var mi burada?
İskoc gazozu irn bru satilan bir yer var mi burada?
teorikadam
(27.02.18)
Ben bulamamıştım açıkçası


ismira007
(27.02.18)
Bulursan bana haber ver :)


ismira007
(27.02.18)
(3)

Gökçeada vs. Bozcaada

Arkadaslar tatil icin degil bu önemli, günübirlik gezme sansim var yalnizca, 1 gun icinde vakit gecirme anlaminda hangisi daha buyuleyici?
Arkadaslar tatil icin degil bu önemli, günübirlik gezme sansim var yalnizca, 1 gun icinde vakit gecirme anlaminda hangisi daha buyuleyici?
teorikadam
(17.07.17)
1 günse bozcaada


for the record
(17.07.17)
bozcaada, gökceada arabasiz gezilmez. ulasim daha sıkıntılı. bozcaada da sehir ici ara sokaklar 3 saat. habbele koyu ve ayazma koyu 5 saat. dönüste cinar altinda kahve icmek 1 saat. kazık yemeyin, cok pahali yerlerde yiyip icmeyin. gelincik serbeti varsa bu zamanlarda bir deneyin.


eriksatie
(17.07.17)
aracsiz olmaz gercekten. vapurdan ineceginiz yer oyle sirin bir kasaba degil gokceada'da. guzel yerleri koyleri ve plajlari. oralara da aracla gideceksiniz.


jimicik
(17.07.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.