Giriş
(6)

veba salgını ya da ortaçağ ile ilgili film tavsiyesi

genelde bu veba salgını bir filme dahil olduğunda arka planda bahsedilen bir şey gibi oluyor ve ortaçağ filmleri savaşlı filan oluyor nedense. daha çok gündelik hayat gibi ya da veba salgınıyla mücadele, insanların çektikleri vs. gibi bi film tavsiyeniz var mı? yedinci mühür o açıdan iyiydi mesela a
genelde bu veba salgını bir filme dahil olduğunda arka planda bahsedilen bir şey gibi oluyor ve ortaçağ filmleri savaşlı filan oluyor nedense. daha çok gündelik hayat gibi ya da veba salgınıyla mücadele, insanların çektikleri vs. gibi bi film tavsiyeniz var mı? yedinci mühür o açıdan iyiydi mesela ama yine de veba ön plandaydı denemez pek.
vidoco filmi geldi aklıma ama istediğin gibi sayımaz


basond
(18.01.19)
28 gün sonra
www.imdb.com

istediğin gibi sayılır mı bilemedim.


jefferson
(18.01.19)
benim istediğim daha çok tarihi bi film. post apokaliptik vs. değil.


black death

neredeyse tamamen vebayı anlatıyor ama başyapıt bekleme. yine de izleniyor.


sir gawain
(18.01.19)
The physician


beetlejuice
(18.01.19)
(2)

tütün kesesi

tütün koyulan tarafı fermuarlı/çıtçıtlı olanlarından var mı nerde satılıyor, alan var mı yakın zamanlarda? kadıköy, taksim, karaköy vs. civarları olur. ben biraz baktım bulamadım.
tütün koyulan tarafı fermuarlı/çıtçıtlı olanlarından var mı nerde satılıyor, alan var mı yakın zamanlarda? kadıköy, taksim, karaköy vs. civarları olur. ben biraz baktım bulamadım.
Ben hera tütünden almıştım. Çok güzel ve memnundum. Eğer bulursam size kargolayabilirim.


kablelvuku
(29.12.18)
orda aradığım gibi yoktu. atlas pasajında buldum.


(1)

kadıköy'de pantolon cebi değiştiren terzi var mı?

cep paramparça oldu saçma bi şekilde. daha önce bi dikilmişti ama dikmeyle olacak gibi değil. bikaç yere sordum biz değiştirmiyoruz cep dediler. enteresan geldi. böyle cep değiştiren bi yer var mı bildiğiniz?
cep paramparça oldu saçma bi şekilde. daha önce bi dikilmişti ama dikmeyle olacak gibi değil. bikaç yere sordum biz değiştirmiyoruz cep dediler. enteresan geldi. böyle cep değiştiren bi yer var mı bildiğiniz?
Terzi ömer
‭+90 (532) 302 79 52‬
Dört yol ağzında


fasulyek
(25.12.18)
(6)

film dinlenebilecek bir site var mı?

bu yine telif hakları konusunda problem olur tabii değil mi? birebir film başından sonuna kadar, video yok sadece sesin olduğu bir siteden bahsediyorum.
bu yine telif hakları konusunda problem olur tabii değil mi? birebir film başından sonuna kadar, video yok sadece sesin olduğu bir siteden bahsediyorum.
aradığın bende olabilir. google'da radyo sineması ntv podcast yazarsanız istediğiniz şeye ulaşırsınız. türk ve yabancı sinemaya ait filmler mevcut


Fusha
(19.12.18)
şöyle bişey bulmuştum. film sayısı çok fazla olmasa da böyle bişey aslında. senin dediğin gibi de bakayım bi.

listentoamovie.com


benim bahsettiğim programda can doğan arada bir konuşuyor, betimlemeler vs yapıyor. onun dışında sürekli filmi dinliyorsun fakat ingilizce olsun diyorsan maalesef bilmiyorum


Fusha
(19.12.18)
benim aradığım yorumlu bişey değil. doğrudan film neyse o işte.


anladım, maalesef bilmiyorum. ama yine de bir göz atmanı tavsiye ederim.


Fusha
(19.12.18)
hocam o filmi ara ac dinle
ama evet telif hakkı vs. izinsiz yayınlıyorlar yayınlayanlar


kingcyrax
(19.12.18)
(2)

mecidiyeköy-kavacık, kavacık-kadıköy toplu taşıma

önce mecidiyeköy'den kavacık-acarlar mahallesi'ne, oradan da kadıköy'e toplu taşımayla nasıl ulaşım olur en mantıklı öğle saatlerinde?
önce mecidiyeköy'den kavacık-acarlar mahallesi'ne, oradan da kadıköy'e toplu taşımayla nasıl ulaşım olur en mantıklı öğle saatlerinde?
mecidiyeköy'den kavacık'a otobüs var hattını hatırlamıyorum ama. acarlar içinse taksi öneririm. toplu taşıma çok seyrek ve havalar kötü. acarkent 20 lira tutuyor kavacık'tan.


darkcherry
(12.12.18)
m.köyden 121A veya 121b ye bin. Kavacık meydanda in. orda merkez otobüs durağı var büyük. ordan acarlara otobüsler kalkıyor. Ordan işin bitince tekrar kavacık meydana geri gel.
ordan 15bk,14m vs. kadköy e giden otobüsler var kullanırsın


deepblue
(12.12.18)
(3)

çamaşır makinesi gider borusu sorusu

merhaba. çamaşır makinesi ve lavabom yan yana hatta dip dibeler.yeşille işaretlediğim boru lavabonun borusu. kırmızıyla işaretlediğim boru çamaşır makinesinin borusu aşağı inip makinenin arkasına kıvırılıyor ama ucu boşta. makine çalışırken baya bütün suyu ordan dışarı veriyor. maviyle işaretlenen y
merhaba. çamaşır makinesi ve lavabom yan yana hatta dip dibeler.
yeşille işaretlediğim boru lavabonun borusu. kırmızıyla işaretlediğim boru çamaşır makinesinin borusu aşağı inip makinenin arkasına kıvırılıyor ama ucu boşta. makine çalışırken baya bütün suyu ordan dışarı veriyor. maviyle işaretlenen yere mi sokmak lazım bunu? daha önce orda mıydı hiç de dikkat etmedim. ordan çıkmış olsa bile arkaya öyle kıvrılması biraz zor gibi geldi bana. yani mavili yanlış bi yerse daha kötü sonuçlarla karşılaşmıyım. ya da makineyi öne çekip arkasında bu boruyu sokabileceğim bi yer var mı diye bakacağım ki yer dar uğraşmak istemiyorum. anlamışsınızdır sanırım, pek anlamam bu işlerden. sokayım mı o maviyle işaretli deliğe? şimdiki yıkama bitti, bi dahaki sefere bakacağım artık yapacağım şeyin sonucuna.

eksiup.com
maviye sokman lazım zaten o yüzden orayı çoklamışlar ya çamaşır makinası gider borusu takılsın diye.

çamaşır makinalarının içinde sintine pompası vardır, kirli suyu o pompayla atar, o pompa da basınçlı çalışır. bu yüzden makinanın altına kaçması normal.


killerbee
(19.11.18)
Hortumu boruya sokarsan sorun yaşaman olası yalnız. Hortumu lavaboya sarkıtan plastik parçası olması lazım ucunda.

Veya o hortumu o boruya kitleyecek bir ek olması lazım.


Kırmızı işaretli hortumu mavi boruya sokacaksın, iki karış kadar soksan yeter.Tekrar geri düşecek gibi bol durursa eğer yeni bir adaptör conta al nalburdan, mavi borunun içindeki elastik parçanın adı adaptör conta. Yenisini alıp taktığında çam.mak. borusunu daha sıkı tutar.

Yanlız yeşil işaretli lavabo sifonunun girdiği dirsek ağaşı dönmüş sanki, onu biraz yukarı dğru çevirin, geriye su kaçırabilir lavaboya su akarken.


John Bloor
(20.11.18)
(2)

prag tavsiyesi

önümüzdeki hafta prag'a gidiyorum. 3-4 günüm olacak. bikaç hafta önce sormuştum da bi de prime time'da tekrarlıyım istedim çünkü o zaman sadece bir cevap gelmişt. aşağıdaki gibi:"sorulmuş tabii daha önce baktım da ama yine de günce bi soru olsun diye soruyorum. - hostel, hesaplı ve güzel yiyecek, bi
önümüzdeki hafta prag'a gidiyorum. 3-4 günüm olacak. bikaç hafta önce sormuştum da bi de prime time'da tekrarlıyım istedim çünkü o zaman sadece bir cevap gelmişt. aşağıdaki gibi:

"
sorulmuş tabii daha önce baktım da ama yine de günce bi soru olsun diye soruyorum.

- hostel, hesaplı ve güzel yiyecek, bira markası gibi tavsiyelerinizi alabilirim. akşam oturmalık eğlence mekanından ziyade pub gibi bir tavsiye varsa o da iyi olur. onun dışında klasik turistik atraksiyonlar dışında tavsiyeniz varsa da alabilrim.

- yahudi mahallesinde canlı klezmer/yahudi müziği yapan yer var mıdır acaba?

- bir de şöyle şeyler gördüm, katılacağımı sanmam da tursuz ama girip
kendimiz dolaşabileceğimiz underground yerler var mı acaba böyle?
www.tripadvisor.com&cja=10775740&cjp=8279729&cjs=104640X1561388X6c6f6c11c8c7251b7fc75080114a008b

- ayrıca pegasus'tan bilet almıştım bu uçuşa online check in yapılamıyor diyor. bazı havaalanlarıyla ilgili böyle bi durum var ondan mı acaba yoksa uçuşa daha zaman olduğu için mi sadece? yakınlarda gidip online check-in yapan oldu mu acaba?
"
şöyle bir kanal var, gidilmese bile izlenesi, önerileri de genellikle ucuz ve güzellerden oluşuyor. turistik mekanlara belli bir saatten sonra ücretsiz girilebildiğini falan söylemişlerdi.
www.youtube.com


ben de honest guide'i tavsiye etmeye gelmistim, o cok guzel geziyor tavsiye ederim. online check in 24 saat once aciliyor, bazi havaalanlarinin online check in yaptirmama durumu var ama prag onlardan biri degil. 24 saat kala yaparsin check inini.

tatli seviyorsan mutlaka tredelnik ye (boyle yaziliyordu sanirim) butun prag gezimi bunu yiyerek gecirdim :) onun disinda budweiser kendi biralaridir ama turkiyede de bulunabiliyor. galonlarca bira ic sen yine de. cesit cesit biralari var zaten baska da ozel yiyecekleri pek yok gibi. tredelnik ye demis miydim? oyle iste.


in vino veritas
(08.11.18)
(2)

pegasus'ta bileti açığa alınca süreç nasıl işliyor?

"Daha önce ödediğiniz toplam bedel, alacağınız yeni bilete aktarılacak, uçuşunuza dahil ek hizmetler varsa iade edilecektir. Açık biletinizi 1 yıl içinde kullanabilirsiniz."ben gidiş geliş bileti almıştım. şimdi bunları açığa alıp hemen tekrar aynı güzergah ama farklı günlerde bilet alabiliyorum değ
"Daha önce ödediğiniz toplam bedel, alacağınız yeni bilete aktarılacak, uçuşunuza dahil ek hizmetler varsa iade edilecektir. Açık biletinizi 1 yıl içinde kullanabilirsiniz."

ben gidiş geliş bileti almıştım. şimdi bunları açığa alıp hemen tekrar aynı güzergah ama farklı günlerde bilet alabiliyorum değil mi? ve önce ödediğim miktar da bu yeni yerden düşecek. arada bi ceza miktarı var o da tahsil edilecek benden. yani bilet değiştirme seçeneği de var ama böyle yapmak daha hesaplıya geliyor ondan soruyorum.
eğer gideceğin tarih belliyse direkt değiştirmek daha hesaplı oluyordu sanki


prasinos
(31.10.18)
eğer bilet alırken 13 tl karşılığı sınırsız değişim hakkını almadıysanız pegasus sizden bir ücret kesiyor ve bileti açığa alıyor.
Açık bilet tutarı ile sonradan alacağınız bilet tutarı arasında fazla çıkarsa parasını alır yeni bilet açık bilet tutarından ucuzsa size geri öder. benim süreç böyle işlemişti yanlış hatırlamıyorsam


06460
(01.11.18)
(2)

çakmak'tan dudullu'ya toplu taşıma var mı?

çakmak köprüsünden şu otobüs terminallerinin olduğu taraflara var mı otobüs, minibüs?
çakmak köprüsünden şu otobüs terminallerinin olduğu taraflara var mı otobüs, minibüs?
Var. Ya 19d ya da 19s idi. Kesin var, çünkü kullanıyorum da hangisiydi karıştırdım şu an. Bir durak var, oradan inince bşraz yürüyerek bahsettiğin bölgeye varıyosun. Ama dediğim gibi, biraz yürüyorsun.


mahone
(22.10.18)
İşaretli Yer
Şerifali Mahallesi, Necip Fazıl Blv. 192-224, 34775 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul yakınında
maps.google.com

Bahsettiğim Durağın konumu bu. Becerebildim mi kopyalamayı bilmiyorum, neyse. Burdan hatboyu yazan yoldan ilerleyince bahsettiğin bölgeye varıyorsun. Haritadan incele görüp anlarsın zaten.

O yoldam geçen minibüsler de var ama onlarhakkında bilgim yok.


mahone
(22.10.18)
(1)

savaş, devrim vb. olaylarla ilgili tavsiye

kitap, belgesel, film olabilir. öncelikle aradıklarım şunlar:- 1917 devrimi ve romanovların infazı. mesela bende linkteki iki ciltlik kitap var ama sanırım devrimciler tarafından bahsediyor gibi. benim merak ettiğim son çar nikolay ve hatta rasputin'in de olaya dahil olması vs. son çar tarafını anla
kitap, belgesel, film olabilir. öncelikle aradıklarım şunlar:

- 1917 devrimi ve romanovların infazı. mesela bende linkteki iki ciltlik kitap var ama sanırım devrimciler tarafından bahsediyor gibi. benim merak ettiğim son çar nikolay ve hatta rasputin'in de olaya dahil olması vs. son çar tarafını anlatan önerebileceğiniz bişeyler var mı? doğrudan rasputin'den bahseden bişeyler de olabilir.

www.nadirkitap.com

- prag baharı. mesela bunda da aşağıdaki linki buldum. henüz hepsini izleyemedim de öyle büyük yapım vs. olmasına gerek yok. yine izleyip, okuyup beğendiğiniz öneriniz varsa alabilirim.

www.youtube.com

- bosna-sırp savaşı, srebrenica. bu da aynı şekilde. mesela aşağıdaki filmler izleyip beğenmiştim.

www.imdb.com
www.imdb.com

ayrıca şöyle bişey bulmuştum ama bunu da henüz izlemedim.

www.youtube.combunlar dışında daha yakın ya da uzak tarihli herhangi bir tavsiye olabilir. teşekkürler.
Aklıma ilk gelenleri yazacağım bu yüzden biraz karışık gideceğim:/

Cezayir Bağımsızlık savaşı için:
g.co

almanya' da 70' lerdeki baader meinhof yani namideger adiyla raf:
g.co

Berlin duvarının yıkılışı:
g.co

Abd Savunma Bakanı Robert McNamara'nın, Kennedy ve Johnson dönemindeki itiraflari
g.co

Çernobil Faciası
g.co

Abd' nin atom bombasi faciasini ateşleyen pearl habor baskini
g.co

Güney Amerika'daki sömürgeciliği 500 yil önce ve sonrasi ile ele alan bir film
g.co

Tarihi İskenderiye kütüphanesinin yakilisi
g.co

İrlanda bağımsızlık savaşı ve irlanda iç savaşı harmanlanmış. Yureğimize cillian murphy aşkini aşılayan film
g.co

Aborjinler kıyımı
g.co

Ku klux klan abd deki siyah karsiti ırkçılık
g.co

Yine abd deki ırkçılık
g.co

Ispanya iç savasi
g.co

Yine ispanya iç savaşi
g.co

İngiltere de kadinlarin oy hakkina kavuşma mücadelesi
g.co

Yine abd yine ırkçılık
g.co

Yine ırkçılık yine abd tarantino nun Cüneyt arkin filmlerine özendiği bir film ama konu ve mesaj iyi
g.co

Iran devrimi cizgi romanin film hali
g.co

Italya, fasist yonetim antimilitarizm vs. Eski bir film ama iyidir
g.co

Kitap olarak ise ben genel olarak güney afrika uzerine okumalar yapıyorum. Bu çerçevede siyahlarin hem bagimsizlik mucadeleleri hem de kendilerine (derilerine) yabancilaşma konulari çerçevesinde ilerliyorum. Size
Franz Fanon- Yeryüzünün Lanetlileri
Franz Fanon- siyah deri beyaz maske
Steve biko- siyah bilinci
Lumumba-Hifzi topuz (lumumba, afrika da işkence ile öldürülen ilk başbakandir)

Ve satre in yabancilasma uzerine yazilarini tavsiye ederim. Aklıma simdilik bunlar geldi daha gelirse editlerim.


Amaranta ursula
(19.10.18)
(1)

prag tavsiyesi

sorulmuş tabii daha önce baktım da ama yine de günce bi soru olsun diye soruyorum.hostel, hesaplı ve güzel yiyecek, bira markası gibi tavsiyelerinizi alabilirim. akşam oturmalık eğlence mekanından ziyade pub gibi bir tavsiye varsa o da iyi olur. onun dışında klasik turistik atraksiyonlar dışında tav
sorulmuş tabii daha önce baktım da ama yine de günce bi soru olsun diye soruyorum.

hostel, hesaplı ve güzel yiyecek, bira markası gibi tavsiyelerinizi alabilirim. akşam oturmalık eğlence mekanından ziyade pub gibi bir tavsiye varsa o da iyi olur. onun dışında klasik turistik atraksiyonlar dışında tavsiyeniz varsa da alabilrim.

3,5 gün kadar kalıcam çok olur mu bratislava, viyana, berlin, brno gibi yerlerden birine de gitsem mi diye düşündüm ama sanırım ona kasmıycam?

bir de şöyle şeyler gördüm, katılacağımı sanmam da tursuz ama girip kendimiz dolaşabileceğimiz underground yerler var mı acaba böyle?

www.tripadvisor.com

ayrıca pegasus'tan bilet almıştım bu uçuşa online check in yapılamıyor diyor. bazı havaalanlarıyla ilgili böyle bi durum var ondan mı acaba yoksa uçuşa daha zaman olduğu için mi sadece? son olarak prag'da havaalanından merkeze ulaşım genelde nasıl oluyor?
Viyana berlin fln gitme bence. 4 5 saat yol var çünkü. Kutna hora ve terezine gidebilirsin. Onlar kisa mesafe. Ikisini de tavsiye ederim.


havada bulut
(17.10.18)
(3)

milena'ya mektuplar

hangi yayınevinden okumak lazım?
hangi yayınevinden okumak lazım?
can


kablelvuku
(17.10.18)
can +1


japon askeri
(17.10.18)
can diyip gidiyorum.


(5)

kadıköy'de börekçi tavsiyesi

deneyip beğendiğiniz, mütemadiyen aldığınız bi yer var mı? peynirli tercih sebebidir.
deneyip beğendiğiniz, mütemadiyen aldığınız bi yer var mı? peynirli tercih sebebidir.
İzol börek var sever misiniz bilmem ama baklava yufkasından ızayan peynirle yapılıyor biraz ağır kaçabilir sabah için. Kovan fırının börekleri de güzel. Simit sarayının gül böreği de ev yapımı tadında


ninotevtidze
(15.10.18)
O kosedeki buyuk Is Bankasi'nin karsisinda Sogutlucesme yonune dogru giderken sagda bir borekci var, eski usul borekci dukkani. Ben cok begenmistim.


dougsampson
(15.10.18)
hatırlayamadım oralarda börekçi ama bakarım. camiden önce mi sonra mı, ara sokakta mı?


izol güzel ama ağır baya


jamswety
(15.10.18)
Camiden hemen once, sagda, cephesi kucuk bir dukkan ama cadde uzerinde.


dougsampson
(16.10.18)
(7)

pegasus'tan alınan biletin tarihini değiştirmek

esnek vs. öyle bişey de değil, fiyat farkı olmadan değiştirmek imkansız di mi? ne biliyim havaalanına gidip bişey yapıyosundur oluyodur filan. makul bişey istese yine iyi de 350 liralık bilet için 200 lira fark isteyince olmuyor tabii.
esnek vs. öyle bişey de değil, fiyat farkı olmadan değiştirmek imkansız di mi? ne biliyim havaalanına gidip bişey yapıyosundur oluyodur filan. makul bişey istese yine iyi de 350 liralık bilet için 200 lira fark isteyince olmuyor tabii.
değiştireceğin tarihteki biletin fiyatına göre değişir. ücretsiz değiştirdiğim de oldu.


prasinos
(09.10.18)
yani ücretsiz derken yeni tarihteki fiyat çok ucuzdu. değişim ücreti eklenince bi fark kalmadı aslında, bunu demek istiyosun sanırım? yani böyleyse böyle bi yöntem değil aslında sorduğum, çünkü o zor bi ihtimal.


Uçuş aynı gün içerisinde ise geç kalmadıysan bazen gidip ofise gidip konuştuğunda önceki ve sonraki uçuşa ücretsiz geçirebiliyorlar. Ama kesinliği yok tabii ki :/ Tamamen şans.


biohazardous
(09.10.18)
evet çok nadir olan bir şey.


prasinos
(09.10.18)
Elli lira gibi bir şeydi.


[GODDARD]
(09.10.18)
50 lira gibi bişey değil.


daha yeni yaptık, 150 tl fark verdik adam başı


SiyamkedisiZorro
(10.10.18)
(2)

türk telekom mobil data

çalışıyor mu şu an sizde? bende bikaç saattir yok.
çalışıyor mu şu an sizde? bende bikaç saattir yok.
istanbul-kadıköy sıkıntısız.
106mbit download 33mbit upload


sutlu nescafe
(08.10.18)
Ankara Eryaman sıkıntısız.


babilbaligi
(08.10.18)
(4)

turuncu siyah kelebek popülasyonundaki artış

size de denk geldi mi böyle? bi süredir etrafta görüyorum. geçenlerde bundan bahsetmediğim bi arkadaşım da söylemişti. bugün eve girmiş. biraz önce dışarı çıktım dışarda da denk geldim. sebebi nedir, neden hepsi böyle turuncu siyah?https://s2.eksiup.com/ab5445080880.jpeg
size de denk geldi mi böyle? bi süredir etrafta görüyorum. geçenlerde bundan bahsetmediğim bi arkadaşım da söylemişti. bugün eve girmiş. biraz önce dışarı çıktım dışarda da denk geldim. sebebi nedir, neden hepsi böyle turuncu siyah?

s2.eksiup.com
bugün çarptı bana bir tanesi. özür de dilemedi.


ozdek
(07.10.18)
Aaaa geçen bizim eve de girmişti. Rengi ne güzel diyerekten bakmakla yetindim. Sebebi hakkında hiçbir fikrim yok.


bokmuhendisi
(07.10.18)
Hafta içi bir tanesi de bana çarptı, maalesef o da özür dilemedi.
Sebebini bilmiyorum, böyle kelebekler görünce mutlu oluyorum.


pike
(07.10.18)
eveli gün çamaşır asarken tepemde uçuyordu, aynısı mı bilmiyorum dün de balkonda gördüm.


lüzumsuz adam
(07.10.18)
(2)

yapıkredi kredi kartı son ödeme tarihi değiştirme

bunu uygulama ya da web sitesi üzerinden yapabiliyor muyuz? ben dolaştım baya göremedim de.
bunu uygulama ya da web sitesi üzerinden yapabiliyor muyuz? ben dolaştım baya göremedim de.
444'lü numaradan 2 dakikada değiştirebilirsiniz. Yılda 2 veya 3 kez değiştirebiliyorsunuz yalnız, ona dikkat etmek lazım.


gonion
(29.09.18)
Çağrı merkezinden arayıp değiştirebilirsiniz yılda 2 defa yalnız taksitli avans varsa değiştiremezsiniz


(6)

kolay pişrilebilen sebze?

patatesi doğrayıp atıyosun oluyor mesela, öyle bi kolaylıktan bahsediyorum. patlıcan desen bekletmek filan gerekiyor herhalde. barbunya çok severim ama haşlaması filan var. taze fasulye severim ama onu doğraması filan zahmetli sanki. mesela kabak geldi aklıma ya da pırasa belki?bi de yemeğin suyu sı
patatesi doğrayıp atıyosun oluyor mesela, öyle bi kolaylıktan bahsediyorum. patlıcan desen bekletmek filan gerekiyor herhalde. barbunya çok severim ama haşlaması filan var. taze fasulye severim ama onu doğraması filan zahmetli sanki. mesela kabak geldi aklıma ya da pırasa belki?

bi de yemeğin suyu sıcak, renkli su gibi oluyor. bu daha kıvamlı, su gibi olmayan hale nasıl getiriliyor?
Kabak 10 dakikada hazır oluyor o açıdan oldukça iyi. Lahana aynı şekilde hızlı bir şekilde oluyor. Siz beğenir misiniz bilmem ama ben genellikle etle yapıyorum bu sebzeleri ve içine soya sosu ekliyorum.

Mesela tavuk göğsünü ince dilimler haline getirip mısır ununa batırdıktan sonra yağda beş dakika pişirip alıyorum. Daha sonra soğan, kabak-lahana, havuç vs. istediğim sebzeleri 10 dakika kadar pişiriyorum. Daha sonra da biraz soya sosuyla beraber hepsini karıştırıp servise hazır hale getiriyorum. Kıvamı falan oldukça iyi oluyor. Biraz uzak doğu usulü oluyor böyle bizim sulu yemeklere benzemez ama hoşunuza gidebilir.


Siyah fasulye al konserve, marullu hıyarlı domatesli biberli salata yap, üstüne dök. Bunu da Barilla pasta sosulu makarnanın yanında salata olarak ye. Mis gibi kolay yemek sana.


Tabi baharat önemli, düzgün miktarda doğru baharatları kullanırsan tadı da güzel olur.


Dondurulmuş sebze, konserve bakyatlarla uğraşmadan yemek yapabilirsin. Helmeli suyu için domates rendesi veya hazır domates püreleri satılıyor, onlardan biraz ekleyeceksin. Hadi soğanla da uğraşmak istemezsen dondurulmuş hazır küp soğanlar da var. Dünyanın en kolay işi.


ninotevtidze
(29.09.18)
taze fasülye, düdüklüde 15 dk sürüyor


patlıcanı tüpün üstünde çözle sen iyisi. illa pratik olsun diyorsam.


for day to break
(29.09.18)
(2)

ssd'de nand ne kadar önemli

şu iki üründen birini alıcam. arada 300 lira fark var. almışken nand'ı mı alıyım değer mi? bu arada bilgisiyarım da eski 4 senelik filan. bunun kararda bi etkisi olmalı mı bilmiyorum.https://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-3d-500gb-560mb-530mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssdh3-500g-g25-p-HBV000008FNGI?http
şu iki üründen birini alıcam. arada 300 lira fark var. almışken nand'ı mı alıyım değer mi? bu arada bilgisiyarım da eski 4 senelik filan. bunun kararda bi etkisi olmalı mı bilmiyorum.

www.hepsiburada.com?

www.vatanbilgisayar.com
Ucuzunu al geç. Nand bellekler daha dayanıklı ve uzun ömürlü ama normal ssd'ler de yeterince uzun süre kullanılıyor zaten. Değmez fazla paraya.


signore
(18.09.18)
ikisi aynı disk, model numarası aynı: SDSSDH3-500G-G25


talemon
(18.09.18)
(9)

bu karikatürün anlamı nedir? umut sarıkaya - kurt cobain

komik olan bir şey var ve anlayamadım mı acaba?https://s3.eksiup.com/d7b6bbbd289.png
komik olan bir şey var ve anlayamadım mı acaba?

s3.eksiup.com
(bkz: depresyon hırkası)


cakabo
(13.09.18)
yani?


Komik değil. Hep hırka giyiyordu ya ona gönderme yapmış herhalde.


eazy
(13.09.18)
komiklikten öte anlamlı, hırka ünlü olduğu için oradan olay çıkarmış.


redeath
(13.09.18)
Komik bir durum yok. Kurt Cobain goes crazy yazsa Youtube’a bir sürü malzeme çıkardı kendisine halbuki. Resmen zorlamış yani hiçbir manası yok şu karikatürün.


fırt
(13.09.18)
Hırkayı hep giyiyor, hırka kirli. İntihar etse rezil olacak kirli hırka yüzünden. O yüzden yıkayayım öyle intihar edeyim diyor


yıkayayım demiyor yakayım diyor.


Kirli hırkayı yok etmek istiyor diye yorumladım ben o halde.


Komik değil bence de.


monogram
(13.09.18)
(1)

Düzce’de yemek

Nerde yenir? Merkezdeyim sanırım. Gelmişken ünlü gibi bişeyi varsa onu deniyim olmazsa dedim.
Nerde yenir? Merkezdeyim sanırım. Gelmişken ünlü gibi bişeyi varsa onu deniyim olmazsa dedim.
yamaçlar da köfte yiyin merkezde


vincenzo
(11.09.18)
(3)

beşiktaş, taksim civarı güzel iskender yapan yer

neresidir acaba?
neresidir acaba?
evlendirme dairesinin ordan köprü yoluna çıkarken parkı döndükten sonra bi meşhur iskenderci var ama ne kadar iyidir bilmiyorum.


yuto
(04.09.18)
Nişantaşına çık,İskender'in şubesi var.


ırene adler
(04.09.18)
@yuto, süslü karakol sanirim bahsettigin yer. fakat orasi kapandi.


in vino veritas
(04.09.18)
(5)

kadıköy'den hareketle decathlon

toplu taşımayla en kolay gidilen ve nispeten daha büyük olan hangisidir ve nasıl gidilir?
toplu taşımayla en kolay gidilen ve nispeten daha büyük olan hangisidir ve nasıl gidilir?
kartalda yer alan decathlon sanırım en büyüğü. metrodan esenkent durağında inerek ulaşabilirsiniz. ritim istanbul’un içinde yer alıyor.


violetsky
(03.09.18)
brandiumdaki de fena değil. 19t geçer önünden.


teritori
(03.09.18)
violetsky ve nrmnm,

ikinizin bahsettiği yer aynı sanırım ama tarifler farklı hangisi durak daha yakın acaba :) yoksa hemen hemen aynı mı ki.


ritim istanbul için gülsuyu’nda inip 1 numaralı kapıdan çıkarsan 5-6 dakika yürürsün sadece.


meyal
(03.09.18)
en büyük decathlon viaport'un içindeki, oraya da arabasız gidilmez.


hosein
(04.09.18)
(1)

windows 10 %100 disk problemi

ya bu arada tekrar edip sinirimi bozuyor epey. google'a yazınca bi sürü şey çıkıyor tabii ama windows search'ü durdurmak ve virtual memory'le oynamak dışında pek fayda etmedi gibi. ama yine de tekrarlayabiliyor işte. belki sizin deneyip faydasını gördüğünüz bişey vardır diye bi sorayım dedim.
ya bu arada tekrar edip sinirimi bozuyor epey. google'a yazınca bi sürü şey çıkıyor tabii ama windows search'ü durdurmak ve virtual memory'le oynamak dışında pek fayda etmedi gibi. ama yine de tekrarlayabiliyor işte. belki sizin deneyip faydasını gördüğünüz bişey vardır diye bi sorayım dedim.
SSD şart


baknedicem
(31.08.18)
(2)

dünyadaki kamp alanlarının booking'i gibi bişey var mı acaba?

paralı ya da parasız kamp alanları olabilir. kamp yapılabilecek alanlar üzerine böyle bi site var mı?
paralı ya da parasız kamp alanları olabilir. kamp yapılabilecek alanlar üzerine böyle bi site var mı?
booking dışında öyle bir site var mı bilmiyorum ama booking'de zaten şöyle bir şey var, en azından ücretliler için.

www.booking.com


ocanal
(11.08.18)
Yeni başlayan bir site var. Abim gideceği yerleri o siteden belirledi. Yer ayırtılmıyor şimdilik ama harita üzerinden Türkiye ve Yunanistan’daki kamp alanlarını veriyor. Bir de karavan için, çadır için diye ayırıyordu sanırım.
www.campinfo.org


aychovsky
(11.08.18)
(1)

kosmos vize - başvuru gönderilirken hata oluştu diyor

formu doldurup gönder deyince bir hata oluştu diyor. eksik kalan alanlarla ilgili değil o zaman başka bir uyarı veriyor çünkü. mail atıp sordum farklı tarayıcıdan deneyin, cookie'yi temizleyin filan yazmışlar da değişen bişey yok. benzer şey başına gelen ve sorunu çözen var mı acaba yakın zamanlarda
formu doldurup gönder deyince bir hata oluştu diyor. eksik kalan alanlarla ilgili değil o zaman başka bir uyarı veriyor çünkü. mail atıp sordum farklı tarayıcıdan deneyin, cookie'yi temizleyin filan yazmışlar da değişen bişey yok. benzer şey başına gelen ve sorunu çözen var mı acaba yakın zamanlarda?
Ben tarayici degistirince cozulmustu gecen hafta.


tuborg yesili
(14.07.18)
(3)

eski şengen vizelerimizi görebildiğimiz bi yer yok di mi?

ne kadar süre, hangi tarihlerde verilmiş filan gibi online görebileceğimiz bi yer yok di mi? e-devlet'te eski pasaportlar veya şu anki pasaport bile yok zaten o da enteresan. ya da ben mi göremedim acaba?
ne kadar süre, hangi tarihlerde verilmiş filan gibi online görebileceğimiz bi yer yok di mi? e-devlet'te eski pasaportlar veya şu anki pasaport bile yok zaten o da enteresan. ya da ben mi göremedim acaba?
yok. varsa çok şaşırırım.


acan99670
(13.07.18)
yok belki konsolosluklara sorarsanız söylerler


argent dawn
(13.07.18)
hayır da vardır belki dedim. ama e-devlet'te pasaport bilgisi vs. olmaması saçma.


(1)

pegasus'taki bütçene göre ara seçeneği kalktı mı?

tarih, fiyat ve kalkış yeri seçip aratılan bi yer vardı yok mu artık acaba o? yoksa ben mi göremiyorum.
tarih, fiyat ve kalkış yeri seçip aratılan bi yer vardı yok mu artık acaba o? yoksa ben mi göremiyorum.
Bi halta yaradigini gormedim hic kalktiysa da iyi olmus


brkylmz
(06.07.18)
(1)

floransa'dan denize gitmelik neresi var?

çok kastırmadan oralarda denizi fena olmayan, sakince bi yer neresi olabilir? ya da bi çılgınlık yapıp nice'e git mi dersiniz mesela?
çok kastırmadan oralarda denizi fena olmayan, sakince bi yer neresi olabilir? ya da bi çılgınlık yapıp nice'e git mi dersiniz mesela?
Biz Pisa'ya gidip, orayı gezip, sonra Pisa yakınlarındaki plajlara gitmiştik, fena değildi.
Nice'e de gittim, oranın denizini bir tık fazla beğenmiştim ama iki taraf da benzer bence.


peggy
(05.07.18)
(3)

ekmek hamuru durmadan büyüyor

sabah hamur almıştım. ne yapacağımı da bilmiyorum gerçi, bi an gaza geldim ahah. durmadan büyüyor, sanırım bişey yapmayıp nereye varacağını izleyeceğim :) acaba ne kadar devam ediyor böyle? öneriniz varsa da alabilirim, yemelik ya da oyun hamuru gibi bişey oluyosa vs. herhangi bişey olabilir.
sabah hamur almıştım. ne yapacağımı da bilmiyorum gerçi, bi an gaza geldim ahah. durmadan büyüyor, sanırım bişey yapmayıp nereye varacağını izleyeceğim :) acaba ne kadar devam ediyor böyle? öneriniz varsa da alabilirim, yemelik ya da oyun hamuru gibi bişey oluyosa vs. herhangi bişey olabilir.
dışarda sıcak da duruyor ise ekşir, dolaba koyun


oscar
(01.07.18)
Bence dızmana yapmalısın. Altta link veriyorum. Çok iyi bir tarif olmayabilir. ilk baktığım video. Kendin de araştırabilirsin. Hamur yapma kısmını geçip, tarifin geri kalanını uygula. Şahane bir lezzet. Ellerini unlayıp veya ıslatıp, hamuru tekrar yoğur mutlaka.

Kolay gelsin.

www.youtube.com


saskin hirsiz
(01.07.18)
Ekmek hamurundan pişi de yapabilirsin.


saskin hirsiz
(01.07.18)
(3)

seçim sonucunu harita üzerinde ilçe bazında gösteren bi yer var mı?

ilçe ilçe yüzdelerin olduğu yerler var da ilçelerin boyanması şeklinde gösteren bi yer var mı bildiğiniz?
ilçe ilçe yüzdelerin olduğu yerler var da ilçelerin boyanması şeklinde gösteren bi yer var mı bildiğiniz?
burda şehir içindeki bölgeler var ama ilçeleri göremedim.


(4)

windows 10 safe mod'da açılamıyor

daha doğrusu safe mode'da aç seçeneğine gelemedim bi türlü. açılırken f'leri kullandım. windows cd'si var orda bişeyler denedim olmadı, command prompt'tan denediklerim olmadı. hiren's boot cd var onunla da erişemedim ama onu çok denemedim bilmediğimden ordan tavsiyede bulunabilirsiniz. google'da da
daha doğrusu safe mode'da aç seçeneğine gelemedim bi türlü. açılırken f'leri kullandım. windows cd'si var orda bişeyler denedim olmadı, command prompt'tan denediklerim olmadı. hiren's boot cd var onunla da erişemedim ama onu çok denemedim bilmediğimden ordan tavsiyede bulunabilirsiniz. google'da da bulamadım. bir disk ve birkaç partition var. partition'dakileri alsam windows'u kurucam yeniden. c'ye kur diğerlerine bişey olmaz diyebilirsiniz ama disk'e bişeyler olmuş, gpt'li bi uyarılar verdi kurmak istediğimde. daha önce de başıma gelmişti hatırladım, yine command prompt'tan bişeyler yazıp diski sıfırlıyoruz gibi bişey oluyor, o yüzden şu anda diske ulaşabilmem lazım.
hiren's boot'u usb'ye kurup bilgisayarı usb üzerinden başlatıp dosyaları almayı denediniz mi?


kutukcu
(05.06.18)
hiren's boot cd'm var. onunla başlattım. mini xp ile devam ettim, bilgisayar açıldı ama partitionlar görünmüyor. sanki burdan yapmıştım diye hatırlıyorum eskiden. ya da gitti benim ulaşmaya çalıştığım dosyalar ya da yanlış bişey yapıyorum.

disk management'a girdiğimde de bişey görünmüyor, gitmiş herhalde :/


sanırım diski formatlayıp sadece yolunu bozmuşsunuz (böyle deniyordu sanırım). bunu da düzelten programlar vardı hiren's boot cd'nin içinde. size özelden numaramı gönderiyorum çözemezseniz yardımcı olmaya çalışayım.


kutukcu
(05.06.18)
hiren'de linux seçeneği üzerinden gidince ulaşabildim dosyalara.


(9)

günlük süt

piyasada satılan sütlerde günlük süt diyor ama nerden baksanız 2-3 hafta süresi oluyor. günlük sütten kasıt nedir acaba?ayrıca içmek için hangi sütü tercih ediyorsunuz?
piyasada satılan sütlerde günlük süt diyor ama nerden baksanız 2-3 hafta süresi oluyor. günlük sütten kasıt nedir acaba?

ayrıca içmek için hangi sütü tercih ediyorsunuz?
Buzdolabında olanlar günlük süt, onların 2-3 hafta ömrü olmaz, raf ömrü 5 gün civarıdır, pastörizasyon sayesinde bu kadar gidiyor. Bir de UHT'ler var ama onlar da 3-4 ay gidiyor.


angelus
(05.06.18)
Yanlış bilmiyorsam eğer, günlük süt pastörize süt oluyor. Bu da sütün 70 dereceye kadar 15 sn isitilip geri soğutuldugu bir işlem. Bir de pastörize sütler soģutulduktan sonra bu soğukluģun korunmasi gerekiyor. Yani normal rafta degil de buzdolabında bekletilmesi gerek mikroorganizmalarin çoğalmamasi icin. Raf omru kisa genelde 2 hafta kadar. Dığer sütler ise uht süt oluyor onlar da 150 dereceye kadar isitiliyor ve akabinde soğuk yerde depeolanma gereği duyulmuyor. Raf omru daha uzun 6 ay kadar.

Ben pek süt sevmiyorum. Ama ara ara sağlıklı yaşama isteği gelince genelde devam sütü aliyorum tek içimlik olanlardan 5-6 kutu.


Amaranta ursula
(05.06.18)
bugün aldım mesela ve 20 haziran son gün. aslında takıldığım kısım "günlük" kelimesi. bu günlüğün anlamı nedir? yani tamam pazarlama stratejisi, tazelik hissi veriyor filan diyelim de günlük değil ki işte göz göre göre günlük yazmak nedir, bilmediğim bişey mi var acaba?

sağlıklı olsun diye de içmiyorum ki zaten o mesele de şüpheli. sadece sevdiğim için arada içiyorum, ondan içenlerin de neyi tercih ettiğini merak ettim.


2 hafta raf ömrü olan süt 5 ay raf ömrü olan sütün yanında günlük sütmüş gibi biz izlenim yaratıyor işte, başka bi numarası yok.


angelus
(05.06.18)
aynen ya bunu bende soracaktim eskiden bunlar 501'in dedigi gibi 3-4 gundu. acaba maliyetler arttigi icin sut tozuna gectiler de bu yuzden mi raf omru artti?


hordes of chaos
(06.06.18)
yanıt daha önce de verilmiş ancak bir noktayı vurgulamak istiyorum. bildiğim kadarı ile (git: www.resmigazete.gov.tr "günlük süt" diye bir tanım yok. ancak buradan kasıt pastörize süttür. ambalajlama teknikleri geliştiği için sütün dayanımı artmıştır. bu sebeple eskiden bir kaç gün dayanan süt artık 1-2 hafta dayanmaktadır. tadının ise pastörizasyonla alakası yok. hayvanın beslenmesi ile ilgili. sağlık kısmına gelirsek ben sütün çok da sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. özellikle erkek çocukları için aşırı tüketiminin hormonal sıkıntılara sebebiyet verebileceğini düşünüyorum. kaynağım yok, itirazlara açığım.


r evolution
(06.06.18)
Süt alırken markette farklı markaların üzerindeki tarihlere bakın, bazılarının üretim ile son tüketim arasındaki gün sayısı 3-4 gün iken bazılarında bir hafta filan.

Dayanım gün sayısı daha kısa olan daha mantıklı gibi geliyor bana sanki, daha az mı katkı katılmış acaba?


John Bloor
(06.06.18)
Gunluk kelimesinin olayi pazarlama. Gozunun icine baka baka bunu yazabiliyorlar. Eskiden sutler sabah sagilir gun icinde sutculer tarafindan satilirdi, yoksa bozulurdu zaten. Oradaki tazeligi andiriyor. Benzer yanlis yonlendirmeli isimlendirmeler aslinda bircok urunde var. Su cok komikti mesela: eksisozluk.com
Hatta bir asama daha titiz bakarsak sut sut degil bal bal degil ama o da ayri bir mesele.


dunal
(06.06.18)
sayın @john bloor, bildiğim kadarı ile süte katkı ve/veya koruyucu katılması yasaktır. çokça tekrar eden bir yanlış olduğu için belirtme ihtiyacı duydum.

ama pratikte şunların katıldığını duyuyorum;
1- süt yağlılığını istenen seviyeye getirmek için yağlı süt tozu
2- sütün işletmeye kadar bozulmasını engellemek için peroksit
ama bu iki işlem kanun dışıdır.


r evolution
(06.06.18)
(2)

ılıca/çeşme/alaçatı'da kalacak yer tavsiyesi

sadece bir gece kalınacak yani çok bi beklenti yok aslında. denize yakın bi yerde olsa da akşam dışardan kolay dönülebilse iyi olur gibi ama bakınca elle tutulan yerler hep alaçatı'da var gibi o da kıyıda değil. sizin kaldığınız, tavsiye edebileceğiniz bi yer var mı? bir de gündüz büyük ihtimalle ıl
sadece bir gece kalınacak yani çok bi beklenti yok aslında. denize yakın bi yerde olsa da akşam dışardan kolay dönülebilse iyi olur gibi ama bakınca elle tutulan yerler hep alaçatı'da var gibi o da kıyıda değil. sizin kaldığınız, tavsiye edebileceğiniz bi yer var mı? bir de gündüz büyük ihtimalle ılıca'da denize girilecek ve araba yok.
Sheraton.
Biri daha sordu bugün ona da aynısını dedim. Mükemmel bi plaj, tam merkezi konum, ulaşım sorunu yok.


megalomaniac
(27.05.18)
sheraton kasar, gerek yok. daha ufak çaplı bişey lazım.


(2)

kadıköy - koşuyolu toplu ulaşım

kadıköy'den koşuyolu minibüsüne bindiğimizi düşünürsek altunizade'ye gidip, capitol'ü geçtikten sonra koşuyolu caddesinden aşağı inip ring gibi kadıköy'e geri mi dönüyor tek seferde? ayrıca kadıköy'den haydarpaşa'nın ordaki caminin ordan mı kalkıyodu?kadıköy'den çıkıp koşuyolu caddesinden geçen otob
kadıköy'den koşuyolu minibüsüne bindiğimizi düşünürsek altunizade'ye gidip, capitol'ü geçtikten sonra koşuyolu caddesinden aşağı inip ring gibi kadıköy'e geri mi dönüyor tek seferde? ayrıca kadıköy'den haydarpaşa'nın ordaki caminin ordan mı kalkıyodu?

kadıköy'den çıkıp koşuyolu caddesinden geçen otobüs yok sanırım?
değişiyor.

ümraniye'ye kadar giden var - atakent'e yani. Kadıköy - koşuyolu - atakent şeklinde.
diğeri kadıköy-capitol-polis hastanesi şeklinde. normalde ring değil ancak kurala uymayı sevmediklerinden capitol'un ordan geri dönüyorlar.
bir de kirazlıtepe'ye giden var.

minibüsler tüm minibülerde olduğu gibi haydarpaşa camisine yakın verden kalkıyor kadıköy'de.

otobüs ise sadece üsküdar'dan var. o da kırk yılda bir geçer (11T). Bir ara kadıköy-koşuyolu-üsküdar otobüs seferleri vardı, kullanılmıyor diye kaldırdılar (3 saatte bir sefer yaparsan kullanılmaz tabi.)


pokerface
(23.05.18)
capitolden aşşağıya salıyor,eski kalp hastanesi önünfen geçip karaca ahmettin oradan dönüp kadıköye giriyor sahile.


jamswety
(23.05.18)
(3)

bu booking olayı ne oldu en son?

şimdi kısaca bi baktım da. türkiye'den hiçbi yer listelenmiyor sanırım? sanki vpn yapılıp kullanılabiliyordu gibi aklımda kalmış amao da yok herhalde. peki ben türkiye'den siteye giriş yapıp yurtdışında kalacak yer ayarlayabiliyor muyum? bu olmuyorsa vpn'le oluyor mu?
şimdi kısaca bi baktım da. türkiye'den hiçbi yer listelenmiyor sanırım? sanki vpn yapılıp kullanılabiliyordu gibi aklımda kalmış amao da yok herhalde. peki ben türkiye'den siteye giriş yapıp yurtdışında kalacak yer ayarlayabiliyor muyum? bu olmuyorsa vpn'le oluyor mu?
Türkiye için vpnle yapılıyor, yurt dışı için vpne gerek yok


dedi ayca
(18.05.18)
Yukarıda halen "hukuki prosedür sürüyor" minvalinde bir açıklaması var ama VPN olunca yurtiçi rezervasyon oluyor. Bi tek rezervasyonu garantileme için kredi kartı vermemeye dikkat etmek lazım, o açıdan güvenli değil. Hatta bankalar VPN üzerinden yapılan işlemi şüpheli görüp bloke edebiliyor, başıma geldi.


d max
(18.05.18)
ama genelde o rezervasyon için de kredi kartı isteniyor sanırım. neyse bi bakayım ben.


(1)

spotify 2017'de en çok dinlediğim şarkılar

şu an nerden görebilirim bu listeyi? premium olmayanlar görebiliyor mu?
şu an nerden görebilirim bu listeyi? premium olmayanlar görebiliyor mu?
sanırım şu, premiumsuz görünüyor mu bilmiyorum deneyin derim

open.spotify.com


senolll
(18.05.18)
(1)

internet sorunu - apartman iç tesisatının değişmesnin ederi

internetim sürekli koptuğu için sağlayıcıyla görüştüğümde kontrol yaptıklarını, apartman içi tesisatta sorun olduğunu ve bir elektrikçiye gidip aşağıda internet sağlayan kutudan daireye gelen kablonun yenilenmesini istemem gerektiğini söyledi. kablolar duvarların içinden filan geçtiği için bu çok me
internetim sürekli koptuğu için sağlayıcıyla görüştüğümde kontrol yaptıklarını, apartman içi tesisatta sorun olduğunu ve bir elektrikçiye gidip aşağıda internet sağlayan kutudan daireye gelen kablonun yenilenmesini istemem gerektiğini söyledi. kablolar duvarların içinden filan geçtiği için bu çok meşakkatli bir işmiş gibi geliyor bana. öyle mi gerçekten yoksa o kadar da değil mi? tahmininizce süre ve fiyat olarak ne kadar tutar bu işlem? (3. katta oturuyorum.)
Yalan hocam. Baştan savmak için yapıyorlar yüzde 90 bunu. Bana da aynısını dediler. Gittim metresi 6.5 lira olan isveç malı bir kablo alıp kendim çektim. Tüm ekipmanlarım var kendim sonlandırdım. Sonuç; tesisat eski diye 1 mbit gelen internet yine 1 mbit idi. Tekrar kayıt açtılar, saha ekibi ilgileniyor dediler ertesi gün 12 mbit oldu. Eski kablo duruyordu tekrar onu bağladım hız yine 12 mbit. Eski kabloda 15 yıllık zil teli dediğimiz cinsten kablo. Tercih senin değiştirtebilirsin ama hikaye yani. Bence arayıp kabloyu değiştirttim de bakalım nasıl aksiyon alacaklar.
Bu arada kabloda ek olmadığını ve doğrudan modeme girdiğini varsayarak söylüyorum.


goodman
(05.05.18)
(2)

şişli evlendirme dairesi tam olarak nerde?

haritadan baktım tabii ama emin olamadım. biraz erken saatte gitmem gerekecek bi de oralarda arayıp geç kalmıyım diye soruyorum? sırtımızı deniz verirsek küçükçiftlik park'ın karşısında yani solumuzda mı, hiç öyle bişey hatırlamıyorum orda? süzer'in neresinde kalıyor mesela? gibi detaylar rica ediyo
haritadan baktım tabii ama emin olamadım. biraz erken saatte gitmem gerekecek bi de oralarda arayıp geç kalmıyım diye soruyorum? sırtımızı deniz verirsek küçükçiftlik park'ın karşısında yani solumuzda mı, hiç öyle bişey hatırlamıyorum orda? süzer'in neresinde kalıyor mesela? gibi detaylar rica ediyorum.
Süzer'in arka cephesiyle evlendirme dairesinin otopark girişi tam olarak birbirine bakıyor.


çokyaşa
(04.05.18)
küçükçiftlik parkın biraz ilerisini geçtikten sonra karşısında kalıyor, ordan bir giriş var evlendirme dairesine.


(4)

pasaport almakla ilgili değişiklikler olmuş sanırım?

nüfus müdürlüklerinden alınıyomuş da baya sorunlu muymuş neymiş. benimkinin de süresi bitmişti geç mi kaldım almakta yoksa daha tamamen geçiş olmadı da hemen alayım mı eskisi gibi emniyetten?
nüfus müdürlüklerinden alınıyomuş da baya sorunlu muymuş neymiş. benimkinin de süresi bitmişti geç mi kaldım almakta yoksa daha tamamen geçiş olmadı da hemen alayım mı eskisi gibi emniyetten?
emniyetten alınmıyor artık 2 nisandan itibaren sadece nvi veriyor.


nrmnm
(05.04.18)
Kız arkadaşım Eskişehir'de bugün başvurdu. Emniyetler kesinlikle vermiyor. Sabah erkenden nüfus müdürlüğüne gidip numaratörden sıra alacaksınız. Randevusuz sıra alabildi. 1 saate de işlerini halletmişti.

3 ay önce ikamet değişikliği için gittiğimde:
-Randevusuz almıyoruz kardeşim bitti.
-Sistem gitti.
-Kardeşim benim iş kısa.
gibi söylemlerle 2 buçuk saat beklemiştim. Böyle şeylere de hazırlıklı olun. Ama şanslıysanız sabah erkenden olur bu iş.


randevu burdan alınıyomuş sanırım ama en erken 7 haziran diyor, normal mi bu? yoksa bu düzenin tam oturtulamaması ile ilgili bir durum mu?

randevu.nvi.gov.tr


Benim yaşadığım ilçede 9 mayısa gün veriyorlardı. Benim için çok geç bir tarih olduğundan akşam iş çıkışı gidip konuştum, "yarın bir gel bakalım" dedi oradaki memur. Ertesi gün evraklarla birlikte gittim ve hallettiler.

Not: Nüfus müdürlüğüne geçmeden önce emniyetten almak için randevu gerekmiyordu yaşadığım şehirde.


rahip janick
(06.04.18)
(3)

güney kıbrıs'tan ne istenebilir?

yiyecek, içecek, başka bişey vs. hellim ve uzoyu geçelim.
yiyecek, içecek, başka bişey vs. hellim ve uzoyu geçelim.
çok güzel çikolataları var (adlarını unuttum) ama meşhur.
neskafenin organik kahveleri var, yeşil kapaklı onlar da çok güzel ve başka yerde bulamazsın.
hindi füme gibi bir şeyleri var o da güzel.


giovanne
(25.03.18)
Kanguru sucuğu, kuru geyik eti, domuz pastırması.
Fransız şarabı
Alkollü çikelata


hasmetizm 2046
(25.03.18)
cyprus brandy şiddetle öneririm. Nam-ı diğer "31" (otuzbir)
kesinlikle sek iç; sakın soda, kola gibi şeylerle karıştırma
www.marathonfoods.co.uk


doruks
(25.03.18)
(1)

airbnb'den geçen gün vergiyle ilgili bir mail gelmiş?

işte şurdan kazancınızı görebilirsiniz, sorunuz varsa sizin oralardaki bi tax advisor'a danışın filan demiş. bu hani prosedürlere uymak için filan bi mail midir yoksa bununla ilgili bir düzenleme filan mı geldi türkiye tarafında?
işte şurdan kazancınızı görebilirsiniz, sorunuz varsa sizin oralardaki bi tax advisor'a danışın filan demiş. bu hani prosedürlere uymak için filan bi mail midir yoksa bununla ilgili bir düzenleme filan mı geldi türkiye tarafında?
herhangi bir düzenleme yok ama vergi denetim yazıları gelen mükellefler varmış


lupelius
(05.03.18)
(1)

kayıp iphone'un lokasyonunun bulunması ve sonrası - anlamadığım şeyler var

geçen gün şunu sormuştum (git: 1262730) ve bulunmayacağını en azından yakın zamanda ve güzellikle bulunmayacağını düşünüyorum ama bu icloud'dan lokasyonun bulunması ile ilgili bir sorum var.telefonu kaybettiğimde internet kapalıydı ve ekran kilidi yoktu. sonra aradığımızda bazen kapalıydı, bazen çal
geçen gün şunu sormuştum (git: 1262730) ve bulunmayacağını en azından yakın zamanda ve güzellikle bulunmayacağını düşünüyorum ama bu icloud'dan lokasyonun bulunması ile ilgili bir sorum var.

telefonu kaybettiğimde internet kapalıydı ve ekran kilidi yoktu. sonra aradığımızda bazen kapalıydı, bazen çalıyordu da açan olmuyordu filan. ben de icloud'da lost mode kısmında istediği bir numarayı ve bir lock screen message'ı girdim. bu akşam bi ara online olmuş. lost mode ekranında numarasını girdiğim arkadaşım senin telefonundan arandı açtım ama kimse konuşmadı dedi. otomatik aranmış olabilir online olunca. sonra tekrar aramış açan olmamış. sonra da kaptılmış. şarjının bitmiş olma ihtimali dışında ekran kilidi varken telefon kapatılabiliyor mu? tekrar açtığında yine kilitli olacak ve bu yüzden online olamayacak, o zaman bu lokasyon bulan uygulamanın anlamı ne telefon kilitlendikten sonra? yani ekran kilidini koydu tamam ama bi daha telefon internete bağlanamayacak ki zaten. ya da bilmediğim başka bir yöntemle mi çalışıyor?
İphonu bul biraz kullanıcı dostu iyi niyetli özellik yani kendi telefonunu arkadaşını aileni bulma gibi. Çalınmaya art niyete karşı çok fonsiyonel değil. İnternet bağlantısını kesen, konum paylaşmayı kapatana iphonu bul birşey yapamıyor. İpho u icloud
Zrinden kayıp moduna alın. En azından kullanamaz ve satamaz. Üçüncü kişi de mağdur olmaz


efruz
(19.02.18)
(4)

takside unutulan telefon

plaka biliniyor. buradan taksinin bağlı olduğu durak ya da ona ait bir telefon filan bulmak mümkün mü acaba?plakayı google'a yazınca bişey çıkmadı.
plaka biliniyor. buradan taksinin bağlı olduğu durak ya da ona ait bir telefon filan bulmak mümkün mü acaba?

plakayı google'a yazınca bişey çıkmadı.
İki seçeneğiniz var. Polise gidip (Olayın gerçekleştiği bölgeye hangi karakol bakıyorsa bizzat gidip başvurmanız gerekiyor, denmişti bana.) çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz plaka ile birlikte. Veya bulunduğunuz şehirdeki şoförlerin taksicilerin bağlı olduğu meslek odasını arayıp hem plakadan taksinin çalıştığı durağa ulaşır haber bırakır hem de kayıp eşya kaydı oluşturursunuz. İkincisini yaptığınız takdirde kayıp eşya bürosunu birkaç günde bir arayıp haber var mı diye sormanızı öneririm.


olanlaolunmaz
(18.02.18)
kendinizi aradiginizda telefonu acmiyorlarsa plakadan taksiye ulasmanin pek faydasi olmayacaktir... dilerim arac ici kamerasi olan bi taksidir


taksi şöförüne ulaşmanın en basit yolu 155.

arayıp telefonumu unuttum, taksiciye ulaşmam lazım derseniz, 155 hemen arar söyler.

adam aramazsa eğer, bu sefer karakola gidin, en kısa sürede çağırırlar s..e s..e gelir.

mesela vakti zamanımda şu aracın sahibine ulaşmam gerekiyor araç başında bekliyorum dediğimde, polis tamam haber veriyorum deyip telefon edip araç başına göndermişti ivedi şekilde 1 2 defa oldu böyle.


killerbee
(18.02.18)
Benzer durum başıma geldi.
Hemen istanbul taksiciler odasını aradım, plakayı verince taksi sahibinin numarasını veriyorlar.


(2)

iphone'da soru işaretli smileyler

whatsapp'ta vs.de bunlar hala duruyor bende. ios 10.3.3 bununla mı alakalı acaba, ne zaman gelir?
whatsapp'ta vs.de bunlar hala duruyor bende. ios 10.3.3 bununla mı alakalı acaba, ne zaman gelir?
ios 11'e geçince geliyor.


theseachange
(01.02.18)
ios 11'e geç o zaman onları görmeye başlarsın.


washe
(01.02.18)
(1)

vapurlar çalışıyor mu?

sitede duyuru yok ama çalışıyor mu şu an bilen var mı? karaköy-kadıköy mesela.http://www.sehirhatlari.istanbul/
sitede duyuru yok ama çalışıyor mu şu an bilen var mı? karaköy-kadıköy mesela.

www.sehirhatlari.istanbul
Aynı sitede "Tarife ve sefer bilgileri için ALO 153 Beyaz Masa Çağrı Merkezimizi arayınız." yazıyor, ben olsam iki dk arayıp öğrenirdim.


chicha
(09.01.18)
(3)

france gall ölmüş :/

üzüldüm. böyle 60'lar french pop, ye ye sevenler varsa şarkı yazsın madem akşam akşam nostalji olsun bence. belki daha az bilinen şeyler varsa yeni şeyler öğrenilir filan.https://www.youtube.com/watch?v=clPnmS344AE
üzüldüm. böyle 60'lar french pop, ye ye sevenler varsa şarkı yazsın madem akşam akşam nostalji olsun bence. belki daha az bilinen şeyler varsa yeni şeyler öğrenilir filan.

www.youtube.com
(6)

apartman yöneticisi olmayınca faturalar ödenmeyince ne oluyor?

apartmanın ışıkları yanmaz, ziller çalışmaz başka akla gelmeye neler olabilir? merkezi ısınma değil o açıdan sorun olmaması lazım. başka neler olabilir?
apartmanın ışıkları yanmaz, ziller çalışmaz başka akla gelmeye neler olabilir? merkezi ısınma değil o açıdan sorun olmaması lazım. başka neler olabilir?
asansör varsa bakan eden olmaz o da bozulur kısa süre içinde.


nrmnm
(28.12.17)
Apartman temizlenmeyeceği için leş gibi olur, insanlar çöplerini kendileri atmazsa onlar da birikir.


crown
(28.12.17)
fare gelir.


jimicik
(28.12.17)
5 dairenin üzerindeyse yönetici olma zorunluluğu var bildiğim kadarıyla.

Yukarıdakilere ek:
Faturalar ödenmediği için elektrik sayacı sökülür.
Çatı vb sorun olursa çözümlenmez.


10 daireden fazla ise apartmanda yönetim kurulu/sistemi/defteri vs olmalı yasal olarak.

5 daire değil bu sayı, eğer bu yıl yasa değişmediyse.

Günlük olarak bahsettiğiniz sorunlardan başka sorun olmaz.


John Bloor
(29.12.17)
Sayıdan emin değildim, John Bloor'un düzeltmesiyle sayı aklıma takıldı, Resmi gazetede arattım;

634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu yayımlanan 02.07.1965 tarihli, 12038 sayılı resmi gazetede sekiz olarak belirtilmiş ve sayıda değişiklik olmamış.


(2)

bu akşam ümraniye metrosu kullanılabilecek mi?

şu sıralar açılıyor olmalı. hemen kullanabilecek miyiz?
şu sıralar açılıyor olmalı. hemen kullanabilecek miyiz?
kapalıydı :(


acıldı demediniz mi lan


follow rivers
(15.12.17)
(7)

vadeli dolar hesabı ve faiz tahakkuku menk. serm. irad. gv.

bu işleri bilmeyen biri olarak soruyorum basit soru olabilir.vadeli hesapta 35 gün de olsa 365 gün de olsa faiz %1.85, o zaman neden parayı 365 gün vadeli yapayım ki? 35 gün yapayım her 35 günde bir %1.85 eklenip devam etsin?bir de her vade bitiminden sonra yenisine devam ederken bir miktar para "fa
bu işleri bilmeyen biri olarak soruyorum basit soru olabilir.

vadeli hesapta 35 gün de olsa 365 gün de olsa faiz %1.85, o zaman neden
parayı 365 gün vadeli yapayım ki? 35 gün yapayım her 35 günde bir %1.85 eklenip devam etsin?

bir de her vade bitiminden sonra yenisine devam ederken bir miktar para "faiz tahakkuku menk. serm. irad. gv." adı altında kesiliyor, bu nedir? üstteki sorunun cevabının bununla bi alakası var mı?
gelecek ay faiz %1,5'e düşebilir ama sen 365 gün yaparsan 1,85'ten devam edersin. tam tersi de olabilir tabi.

kesilen para gelir vergisi


nrmnm
(27.11.17)
Yanlış bilmiyorsam 365gün vadelide kesinti ya hiç olmuyordu yada 35 günden daha az bir miktara denk geliyordu


hernezıkkımsa
(27.11.17)
gözüken faiz yıllık faiz. yani 35 gün vadeli yaparsan ay sonunda 0.15% gibi bir şey eklenecek.


king lizard
(27.11.17)
eger dolar faizlerinin dusecegini dusunuyorsan bugunden senelik faize yatirman yararina olur.

eger faizlerin sabit kalacagini veya yukselecegini dusunuyorsan aylik aylik gitmelisin.


robokot
(27.11.17)
bir de dolara daha cok faiz veren bankalar var ona da bak. enparada mevduatina gore 2.25% - 3.25% arasi.


robokot
(27.11.17)
e-turuncuda 1 yıl boyunca %4.00 var... 1.85'e yatıracagına yak parayı daha iyi :)


507
(27.11.17)
yaktım parayı.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.