Giriş
(5)

stokholm tavsiyeleri

şubat sonunda 3-4 gün stokholm'de olacağım. özellikle uygun fiyatlı yiyecek-içecek bar vs. tavsiyeleriniz nedir? onun dışında genel tavsiyeler de olur tabii.
şubat sonunda 3-4 gün stokholm'de olacağım. özellikle uygun fiyatlı yiyecek-içecek bar vs. tavsiyeleriniz nedir? onun dışında genel tavsiyeler de olur tabii.
üniversiteye yakın bir yerde kalacağım, kalacak yere para vermeyeceğim neyse ki.

bu arada orada bir müze var ama national değil natural haritada görünene göre :) oraya da giderim belki ama national'a giderim zaten evet.


Bence rahat ayakkabi ve sicak tutacak ama hafif kiyafet gotur zira stockholmun en ozel yani dis mekanlari, doga, manzara, mimari falan. Ben bar vs'de takilmazdim, hele ucuzunda hic takilmazdim.


hot potato
(23.01.20)
vasa müzesini özellikle tavsiye ediyorum. skansen de ilginç gelebilir. merkezde olan milli müze ücretsizdi sanırım. yeme içmede de vapiano, burger king gibi yerler diğer yerelere göre uygun kalıyor. tarçınlı çöreklerinden de yiyin. bildiğiniz gibi kredi kartı kullanımı çok yaygın, nakit harcayacaksanız bile kartınızı yanınızda bulundurun.


asteriks
(23.01.20)
Şehir merkezine git, Kungsträdgården parkından Parliament House’a yürü. Meclis binasının içinden yürüyerek geçeceğin çok güzel bir yol var. Yolun devamı Gamla Stan’a çıkacak. Gamla Stan’da rastgele ara sokaklara gir çık, özellikle karanlıkta yap bunu, üşürsen Liffey isimli Irish pub’a gir çok güzel müzik yapıyolar içerisi salaş. Ama gamla stan pahalı bi yer genel olarak. Yine de gezmek için harika, hiç para harcamadan saatlerini geçirebilirsin o sokaklarda. Yine Gamla Stan’da çok pahalı olmayan ve güzel yemek yiyebileceğin harika konumlu bi italyan restoranı var De Svårta Faren, konumu tam Gamla Stan meydanında.
Viking restoranı da var yine Gamla Stan’da içerde gayda çalıyor mağara gibi karanlık mum ışıklı, çatal bıçak kaşık hep viking modeli, büyüleyici bi atmosfer. Viking Tavern diye bulabilirsin. Girişi biraz kuytu çünkü o eski binaların mahseni gibi ama kesin gitmelisin yemek veya içmek için girmek mümkün.

Gamla stan’dan yürüyerek Södermalm tarafına geç, köprüden geçerken sağda Belediye Binası var karşıda biraz uzakta, manzara iyi. Södermalm’da solda Eriks Gondolen var kule şeklinde bi restoran ve bar, bar kısmı ucuz gündüz gözüyle bi kahve içmeye çıkabilirsin manzarayı görürsün. Södermalm’da sağda yine tarihi binaların olduğu taş sokaklardan geçip Monteliusvägen’e çıkarsan kışın biraz üşüyebilirsin ama burdan daha güzel bi manzara yok. Seyir terası gibi bi yer ve yürüyerek dolaşabilirsin, ücretsiz. Marketten içeceğini alıp manzaraya karşı oturtabilirsin.

Djurgården isimli muazzam bir ada var yine Kungsträdgården’dan yürüyerek veya tramvayla geçebilirsin. Burada Skansen açık hava müzesi var ama bence çok b.ktan. Hayvanat bahçesi gibi saçma bir yer, ben olsam onun yerine yine o adada olan Vasa Museet’e giderim çünkü çok daha etkileyici, batmış bir viking gemisi. O adanın tamamını gezin mümkünse, her karışı çok değerli çok güzel, Abba müzesi de var mesela içinde. İlerisine yürürseniz Prins Eugens Waldemarsudde’yi görün çok süper manzara var orda da.

Alışveriş yapacaksanız taksim gibi bir cadde var Drotninggatan, Gamla Stan’dan buraya doğru yürüyün(meclis binasının içinden geçeceksiniz) devamı tamamen mağazalar, hediyelikler, vs.

Lax(somon balığı) yemeden dönmeyin bence, çünkü başka özel yemekleri yok dhhdfş

Bunların hepsini 2 günde yapabilirsiniz. Ve çoğu şeyi görmüş olursunuz. Yeter ki karanlık hava buhranına kapılmayın ve erkenden kalkıp odanızdan çıkın.


megalomaniac
(23.01.20)
Stokholm'de ucuz diye bir şey yok ama, yemek için tavsiyem öğünde sıradan, tadını bildiğiniz şeyler yiyecekseniz restoranda yememek. Süper marketlerin hazır yemek reyonlarında salata, makarna ve sandviçleri var onlardan alıp yiyebilirsiniz. Kampüsteki 7-eleven falan daha da uygundur fiyat olarak. hatta fakülte yemekhaneleri en ucuzudur, açık büfe öğlen yemeği oluyor (10 sene önce ben öğrenciyken açık büfe servis edilirdi) 1-2 öğün güzel ve lokal yemek isterseniz; deniz ürünleri kaliteli, geyik eti deneyebilirsiniz. paraya kıyıp hotel diplomat veya grand hotel'in restoranları denenebilir, manzara ve lokasyon da çok iyidir.
monteliusvagen diye bir bölgede gün batımını izlemek güzel oluyor, özellikle güneşli günlerde tabi.


anthemis nobilis
(24.01.20)
(1)

pegasus'ta açığa alınan bilet

geçenlerde benzer bir soru sorulmuştu sanki ama bulamadım. bilet açığa alınınca bir ceza tutarı çıkıyor. daha sonra başka bilet aldığımızda bir daha aradaki farkı filan ödüyor muyuz yoksa sadece bu cezayı ödeyince bitiyor mu?
geçenlerde benzer bir soru sorulmuştu sanki ama bulamadım. bilet açığa alınınca bir ceza tutarı çıkıyor. daha sonra başka bilet aldığımızda bir daha aradaki farkı filan ödüyor muyuz yoksa sadece bu cezayı ödeyince bitiyor mu?
yeni biletin tutarı açığa alınan tutardan fazla ise farkı ödüyosun. senin açığa aldığın şey bilet değil de o para aslında. öyle düşün.


elorelia
(17.01.20)
(6)

kadıköy belediyesi - kullanılamayacak durumdaki kitaplık

belediye sanırım böyle atılacak şeyleri gelip alıyor. ama biraz baktığımda bu eşyaların apartmanın önüne indirilmesi gerektiği gibi şeyler gördüm. daireye çıkıp alıyorlar mı, böyle bir şey yapan var mı?ya da eskiciye de verebilirim tabii ama kullanılabilecek bir şey değil, bir yandan da ne olsa alıy
belediye sanırım böyle atılacak şeyleri gelip alıyor. ama biraz baktığımda bu eşyaların apartmanın önüne indirilmesi gerektiği gibi şeyler gördüm. daireye çıkıp alıyorlar mı, böyle bir şey yapan var mı?

ya da eskiciye de verebilirim tabii ama kullanılabilecek bir şey değil, bir yandan da ne olsa alıyolar gibi, onlar eve çıkıp alır herhalde?

eşya da eski bir kitaplık. parçalara ayırdım 10-15 tahta parça var ama birleştirince sağlam bir kitaplık olamıyor. öyle olsa da bunu söyleyince alır mı eskici?
Çöpün oraya bırakırsan ceza yersin

Telefon açman lazım belediyeye


otopsicocugu
(15.01.20)
Ben geçen Ağustos sonunda arayıp sormuştum. Hasanpaşa'da bir yerimiz var ama yakın zamanda almayı bırakacağız artık demişti görevli. Yine de numarayı verdi ve aradım ama haftanın bir günü gelebiliyorlardı sadece ve randevu da vermiyorlardı tekrar tekrar aramanı istiyorlardı. Ben de en sonunda ev sahibimle anlaşıp eski evde bırakmıştım taşınırken çünkü onları bekleyemezdim. Yine de belediyeyi arayıp sorabilirsiniz belki devam ediyordur hala.

Edit: Belediyeden ne olursa almıyorlar. Mesela benim vermek istediklerimden bir tanesi bulaşık makinesiydi, almadan önce çalışıyor mu diye kontrole gelmeleri gerektiğini söylemişti görevli. Eğer parçalara ayırdıysanız taşıyabildiğiniz kadarını çöpün yanına istifleyin bence, mesela birkaç sabah işe giderken. Akşama kalmaz orada zaten.


peki madem
(15.01.20)
go to the-->
34710 ilan facebook page


jimjim
(15.01.20)
ben zaten çöpün yanına bırakacağım demedim. indiremeyeceğim şeyler olduğu için gelip daireye çıkıp alıyorlar mı, böyle bir şey yapan var mı onu sormuştum aslında.

o facebook sayfasını da biliyorum ama dediğim gibi kullanılamayacak durumda zaten, oradan yazmanın bir anlamı yok o yüzden.

edit: ee belediye almıyor, eskici almıyor, çöpün yanına koyunca cezası var napıcaz o zaman bunlarla, enteresan. sonuç olarak eskicilere sora sora alan birini bulmaya çalışacağım gibi o zaman.


gelip almıyorlar. boşuna bekleme. ben taşınırken çok uğraştım ama gelmediler. indirebildiklerimi çöpe indirdim diğerlerini evde bıraktım.


scudman1
(15.01.20)
Çöpün yanına bırakıp belediyeye haber verirseniz bu iş için dolaşan kamyonet gelip alıyor.

Çöpe atmadığınız ve insanlara engel olmadığı sürece ceza yemezsiniz.


John Bloor
(16.01.20)
(6)

ikea'da nakliye için zaman seçebiliyor muyuz?

ekstra bir parayla bu yapılabiliyordu sanki ama göremedim. varsa nereden yapılıyor bilen var mı?
ekstra bir parayla bu yapılabiliyordu sanki ama göremedim. varsa nereden yapılıyor bilen var mı?
hayır


hadsafhada
(22.12.19)
internet alışverişlerinde randevulu teslimat adında bir hizmetleri var.

sitesinde şöyle yazıyor:
"Bugün Teslimat Hizmeti siparişin aynı gün içerisinde, Randevulu Teslimat Hizmeti ise siparişin satın alındığı günden 7 gün sonrasına kadar adresinize teslim edilmesidir."


biseysorcaktim
(22.12.19)
hayır ama koçtaş seçilebiliyor.


baldan kaymak
(22.12.19)
hatta devamında "Talep ettiğiniz teslimat tarihi ve saat aralığını seçebilirsiniz." diyor şimdi gördüm. tamam ama ödeme sayfasında bununla alakalı bir seçenek yok. kredi kartı bilgilerinin girileceği ekrana gidiyor devam edince. yakın zamanda bunu kullanan var mı acaba, nereden seçiyoruz bu rendevulu teslimatı? kart bilgileri girildikten sonra seçiliyor olması saçma çünkü onun da bir ücreti var.


sipariis tamamladiktan sonra, horoz lojistik'i telefonla arayip ne zaman getirmelerini istediginizi onatlatmaniz gerekiyor telefonla.


pgup
(22.12.19)
ikea'da aşağıdaki gibi bir sayfa vardı ama bahsedilen logoyu hiçbir üründe göremedim. bunun üzerine mail attım şu an böyle bir hizmetlerinin olmadığını söylediler.

www.ikea.com.tr


(1)

aşırı mini fırın tavsiyesi

tek başına yaşayan fırın cahili biri için, kullanımı kolay fırın tavsiyesi olan var mı? bugünlerde indirimli olan vs.
tek başına yaşayan fırın cahili biri için, kullanımı kolay fırın tavsiyesi olan var mı? bugünlerde indirimli olan vs.
ben a101den arzum cookart almıştım 250ye. şimdi 400 500 olmuştur. çalışıyor.
eski evde luxell 3575 mi ne almıştım o da çalışıyordu. kullanım kolaylığı diye bir şey yok hafız zaten süre, sıcaklık ve fan ayarları var sadece :D yorumu iyi olan ucuz bi tane al geç. öyle börek, kek falan yapcaksan yorumları iyi oku. güçsüz oluyor bu aletler. çok performans bekleme. ben tavuk patates falan atıyorum pişiriyor.


glamdr1ng
(25.11.19)
(5)

far cry primal

hiç far cry oynamadım ama bu primal ilgimi çekmişti şimdi de steam'de %80 indirimdeymiş. alıcam sanırım ama bir standard bir de apex edition var hangisinden almak lazım? 5 lira fark var arada o açıdan bir sorun yok ama hangisi?
hiç far cry oynamadım ama bu primal ilgimi çekmişti şimdi de steam'de %80 indirimdeymiş. alıcam sanırım ama bir standard bir de apex edition var hangisinden almak lazım? 5 lira fark var arada o açıdan bir sorun yok ama hangisi?
skin falan var apex edition'da yanlış hatırlamıyorsam. steam'de içeriği yazıyordur. 5 lira al gitsin ne olacak :D


Daha önce oynamadım ama Steam'de Apex sürümünün 3 yeni görev, bir yeni silah ve hayvanlar için skinler içerdiğini yazıyor. Çok da önemli bir şey değil bana göre. Görevleriçin alınabilir belki ama onun dışında gerek yok.

Bu arada bence onun yerine Far Cry 3 al. Sırf Vaas için bile alınır.


Far cry 3ü oyna. 3ten sonra çıkan far cry oyunları çöp.


false pretension
(19.11.19)
ben primal'ı sevmiştim açıkçası. neden sevilmiyor anlamıyorum.


chavezding
(20.11.19)
hic far cry oynamadiysaniz alin. gayet guzel. ama far cry 3 oynamis birinin su an far cry primal, 4 ve 5 i para verip olmasi onulmaz hasarlara yol acar. sanki bana 2k bunlar sanki football manager.


tanaka
(20.11.19)
(12)

istanbul'da cami-kilise-sinagog

birbirine yakın şekilde nerede vardır, yürüyüş mesafinde filan? mesela taksim meydanında cami ve kilise var. bir de galata'da sinagog var. bunun gibi ama daha yakın olan. başka şehirler de olur, öğrenmiş oluruz.
birbirine yakın şekilde nerede vardır, yürüyüş mesafinde filan? mesela taksim meydanında cami ve kilise var. bir de galata'da sinagog var. bunun gibi ama daha yakın olan. başka şehirler de olur, öğrenmiş oluruz.
kuzguncuk, ortaköy.

edit:

google:
kuzguncuk sinagog
kuzguncuk cami
kuzguncuk kilise

google:
ortaköy cami
ortaköy sinagog
ortaköy kilise

bir de google maps var tabii. orada da yerlerini işaretleyip hangisi birbirine yakınmış öğrenme şansınız var.


en azından birinin ismi ya da tarif gibi filan bişey olsa daha iyi olur tabii.


@tepedeki la adam adını yazmış piskoposla mı tanıştırsın seni daha ne istiyon?


Tears of Devil
(09.10.19)
kocamustafapaşa’da abdi çelebi camii var hemen yanında ermeni klisesi dip dibeler.


monsieur turti
(09.10.19)
fenerbahçe'de kilise cami yakın da sinagog yok.


sutlu nescafe
(09.10.19)
balat


abukkraker
(09.10.19)
Kadıköy Yeldeğirmeni'nde 5 dakikalık yürüme mesafesinde üçü de mevcut.


burka
(09.10.19)
Baska sehir demissiniz, öyleyse cevap vereyim: house-of-one.org

Üçü hep birlikte Berlin'de var.


buf-e kür
(09.10.19)
Kuzguncuk'takini görmenizi kesinlikle öneririm. 3'ü yanyana, insana kendini müthiş hissettiriyor, köklü devlet anlayışımızın, imparatorluk bakiyesi olmanin ne demek olduğunu bir kez daha idrak ettiriyor.


antakya


r evolution
(10.10.19)
soruyu sorarken ilk aklıma gelen antakya ve balat olmuştu ama yine de bence isim filan yazılsa iyi olurdu. neyse bakarım google'dan sorun değil. bu soruyu sormayıp cevabı komple google'dan da arayabilirdim diğer yandan duyuru'da sorulan pek çok diğer soru gibi. bu google meselesi biraz bence şey yapılıyor duyuru'da, hayırlısı.


fenerbahçe camisi ve san augustin kilisesi. isim vereyim o halde.


sutlu nescafe
(10.10.19)
(4)

iphone se sürekli kapanıp açılıyor

merhaba. son zamanlarda garip hareketleri vardı zaten akşama doğru iyice gitti. sürekli açılıp kapanıyor. apple logosu görünüp kaybolur, tamamen açılamıyor hiçbir zaman. internette bir sürü şey var ama yakın zamanda filan başına gelen varsa belki tavsiyede bulunabilir? fixppo diye bişey gördüm mesel
merhaba. son zamanlarda garip hareketleri vardı zaten akşama doğru iyice gitti. sürekli açılıp kapanıyor. apple logosu görünüp kaybolur, tamamen açılamıyor hiçbir zaman. internette bir sürü şey var ama yakın zamanda filan başına gelen varsa belki tavsiyede bulunabilir? fixppo diye bişey gördüm mesela onu kullanayım mı?

ayrıca bu durumda backup alma şansımız var mı? itunes da görmüyor sürekli kapanıp açıldığı için.
pil şişmiş olabilir mi?


greenplease
(01.10.19)
öyle bi şişiklik vs yok da ben de bataryadan olduğunu düşünüyorum aslında.


Pildendir.
Benim 6'da da aynı şey oluyordu, pili değiştirdim düzeldi.


burfak
(02.10.19)
format attırdım diyebiliriz, şu an düzgün bakalım. pil sağlığı %94 görünüyordu, şu an da öyle.


(1)

kadıköy'de nerden sütlaç alayım?

``
bahariyede saray muhallebicinde yediğim gayet iyiydi.


teritori
(29.08.19)
(5)

sehpanın alta tarafındaki yer kırıldı

şu linkteki gibi bişey, alt tarafın tutunmasını sağlayan dört tane yer var biri kırıldı. bunu bir şekilde halledebilir miyiz? oraya bişey koyunca durmuyor haliyle. kırık ve düzgün hallerinin görselleri de var aşağıda.https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/oturma-odalari/sehpalar/10104295/lack-orta-se
şu linkteki gibi bişey, alt tarafın tutunmasını sağlayan dört tane yer var biri kırıldı. bunu bir şekilde halledebilir miyiz? oraya bişey koyunca durmuyor haliyle. kırık ve düzgün hallerinin görselleri de var aşağıda.

www.ikea.com.tr

ibb.co
ibb.co
Ağaç tutkalı ve işkence kullanarak bir şeyler yapılabilir. Ama el becerin varsa kendin yap. Bir ustaya götüreyim dersen atıp yenisini almadığına pişman edebilir seni.


Mirket
(21.08.19)
Epoksi yapıstırıcılardan alıp çok kolay halledebilirsiniz. Ağaç tutkalı ve işkence de olur ama ufak bir zorlanmada tekrar ayrılır, ucuz yollu şırınga tipi epoksi yapıştırıcı alın 5 dakikada halledersiniz.


synax
(21.08.19)
patex'in iyi yapistiricilari var, onu surun tutar. ama ustune agir yuk koymayin lutfen. gene kirilirsa orayi doldurma ve zimparalama yontemi ile duzeltiriz.
ikeayi da hic sevmem. almayin suradan bir sey diyom da dinlemiyorlar..


turbo sadık
(22.08.19)
Kırılan kısımı herhangi bir yapıştırıcı ile bir araya toparlayıp olabildiğince düzeltin.

Pime oturan kısım eskisi gibi olması çok zor, o yüzden kırılan yere denk gelen ayaktaki pimi çıkarıp farklı bir raf pimi veya destek kullanın o ayakda.


John Bloor
(22.08.19)
ikea'dan yedek parça olarak temin edebilirsin kırılan parçaları.


sarlatan
(22.08.19)
(2)

mobilde oynadığınız kelime oyunları hangisi?

türkçe, ingilizce olur. en bilinenleri bile bilmiyor olabilirim. bi word snake diye bi oyunu oynadım o da bitti.bu arada a word game'miş benim oynadığım.
türkçe, ingilizce olur. en bilinenleri bile bilmiyor olabilirim. bi word snake diye bi oyunu oynadım o da bitti.

bu arada a word game'miş benim oynadığım.
Kelimelik (Türkçe)


creedwar
(20.08.19)
Kelimelik ve Kelime Avı.

7-8 yildir oynuyorum her ikisini de, Kelimelik'te fena iddialiyim, rakip varsa beklerim :)


msb
(20.08.19)
(4)

arnavutluk'a yaz tatiline giden var mı?

güneyine filan gidilir mi, oralarda fena olmayan yerler var diye duymuştum. bakıcam ama giden varsa oradan aramaya başlayabilirim belki. ayrıca tiran'dan budva tarafına gitmek zahmetli mi olur ki? podgorica'ya bilet aşırı pahalı, pegasus oraya niye uçmuyor acaba.
güneyine filan gidilir mi, oralarda fena olmayan yerler var diye duymuştum. bakıcam ama giden varsa oradan aramaya başlayabilirim belki. ayrıca tiran'dan budva tarafına gitmek zahmetli mi olur ki? podgorica'ya bilet aşırı pahalı, pegasus oraya niye uçmuyor acaba.
en son işyerinde bir arkadaşım gidip geldi. birçok balkan ülkesi dolaşmış aynı gezide ve arnavutluk için kurduğu cümleyi aynen aktarıyorum: düşmanım gitsin.

blogger falan bu arada, baya okuyup araştırıp geziyor.

tiran - budva en rahat araba kiralayarak, yoksa zor oluyormuş. (yine bi arkadaş)


ulaşım amacıyla uğrayacaksanız bilemem ama arnavutluk gitmeden ölünmesi gereken yerler arasında bence. orda konaklamakla vakit harcamaya gerek yok.


zgrydn
(15.08.19)
Ben Tiran’a inip kalmadan arabayla Güney’e dhermi kasabasına gittim. Denizi ve doğası mükemmel. Yemekler müthiş ve ucuz. İtalya’da yediğimden daha iyi pizza ve pasta yedim orada. Herhangi bir sıkıntı yok. Gece birkaç mekanda müzik ve eğlence de bulabilirsiniz ama tabi bir Köstence, Varna gibi çılgınlık beklemeyin.

Etrafta birkaç koya da günlük arabayla ziyaret yaptım. Dönüşte içerideki Gjirokaster isimli şehirde bir gece geçirdim. Orası da atmosferi hoş, tarihi bir yer. Görülmeye değer.

Blogger arkadaş ne bekliyordu da bulamadı çok merak ettim. Ama bence çok geç kalmadan bakir hali görülmesi gereken bir yer.


catch the arrow
(15.08.19)
yaz tatili icin bence fantastik bi yer. sarande ornegin, harika bi tatil merkezi. sudan ucuz ayrica.


(1)

free shop'tan hangi brandy?

pek bildiğim bir içki değil, o yüzden isteyeceğim zaten. hangisinden istiyim?
pek bildiğim bir içki değil, o yüzden isteyeceğim zaten. hangisinden istiyim?
bir cognac sever olarak onerim kesinlikle bu www.google.com
icimi rahat, cok lezettli bir cognac. nice cognaclar ictim, daha lezzetlisine rastlamadim (ki kesinlikle vardir, damak zevki meselesi). pek aran yoksa, cok guzel bir baslangic olur.

eger yoksa "courvoisier vsop" veya "hennesy vsop"ler de guzeldir.
vs veya xo alma derim. 'vs' az yillanmis, 'xo' da cok yillanmis. 'vsop' ve onerdigim ilk cognac, asagi yukari bu ikisinin arasinda bi yillanmaya sahip.

VS = very special
VSOP= very special old port (sanirim)
XO= extra old (diye hatirliyorum).


lamartin
(11.08.19)
(4)

türkiye'de booking olayları

epeydir türkiye sınırları içinde tatil yapmadığım için booking kullanmaya devam ediyordum ama şimdi türkiye'deki işletmeler için buradan rezervasyon yapamıyoruz sanırım di mi? böyleyse yer ayarlarken nereyi kullanıyorsunuz, hangisi daha revaçta?bonus olarak eylülün ilk haftası gibi sakin, suyu havas
epeydir türkiye sınırları içinde tatil yapmadığım için booking kullanmaya devam ediyordum ama şimdi türkiye'deki işletmeler için buradan rezervasyon yapamıyoruz sanırım di mi? böyleyse yer ayarlarken nereyi kullanıyorsunuz, hangisi daha revaçta?

bonus olarak eylülün ilk haftası gibi sakin, suyu havası soğumaya başlamış olmayan, her şey dahil oteller dışında muhit/mekan önerebilirsiniz.
adrasan çıralı eylül'de 10 numara olur. bungalow oda normal oda seçenekleri vs. eylülün 2. haftası okullara açıldıktan sonra fiyatlar da düşmeye başlar kalabalık da dağılmaya başlar.

ben google maps'ten lokasyonu buluyorum yorumlara ve deneyimleri okuyorum. sonra internet sitesi ya da telefondan direkt iletişime geçiyorum.

ama siz daha zahmetsiz olsun derseniz trivago, etstur vs bir sürü site var. tatilsepeti falan.

ama yine de gidilecek yer + pansiyon şeklinde arama yaparsanız sonuç elde edersiniz. ben aracısız olsun diye bu şekilde görüyorum işimi.

airbnb'den de bakılabilir.


jugador
(08.08.19)
booking com sadece Türkiyedekilere yasakli. Sen yurtdisindan rezervasyonunu yapip gidebilirsin. Sakin TR sitelerinden rezervasyon yapma. Sacma gelicek ama Yurtdisi siteleri TR sitelerine göre cok daha ucuza geliyor. Sanirim Turist cekmek icin yurtdisi sitelerine tesvik uyguluyorlar.


VIPCH
(08.08.19)
vpn ile booking üzerinden rez yapabilirsin. ben öyle yapıyorum. online yorumlar çok önemli. günümüzde sanal ortam çok büyük oranda doğru bilgi veriyor. aşırı abartılmış güzel fotolar vs ve düşük fiyatı aynı anda bulduysan uzak dur çünkü ucuz etin yahnisinin ne olduğunu sen de biliyorsun. ama ekonomik olsun sadece tatil olsun yeter diyorsan sıkıntı yok.


everythingok
(08.08.19)
VPN ile rezervasyon yapılabiliyor, ben öyle kullanıyorum.


roket adam
(08.08.19)
(1)

yunan adalarına kapıda vize günlük değil mi?

ben kapıda vize alıp bir gün dolaşılıp dönülüyor sanıyordum ama bir arkadaşım geçen sene kos'a kapıda vize alıp 3 gece kaldığını söyledi. oluyor mu böyle gerçekten? öyleyse kaç güne kadar alınabiliyor, bütün adalar için geçerli mi?
ben kapıda vize alıp bir gün dolaşılıp dönülüyor sanıyordum ama bir arkadaşım geçen sene kos'a kapıda vize alıp 3 gece kaldığını söyledi. oluyor mu böyle gerçekten? öyleyse kaç güne kadar alınabiliyor, bütün adalar için geçerli mi?
Kos Vizesi ve Yunanistan Kapı Vizesi
Kosa Adası Kapı Vizesi Schengen vizesinin özelliklerini taşımamakla birlikte vize başvuru formu Schengen vize başvuru formudur. Kosa Adası kapı vizesi vize sahibine adada maksimum 15 gün kalma hakkı verir ve tek girişli bir vizedir.

www.yunanistankonsoloslugu.com


la traviata
(21.07.19)
(2)

Jardin De France - sarıyer

burası bir mekan mı yoksa gidilip gezilebilecek koru/bahçe gibi bişey de var mı?https://goo.gl/maps/iABHjDbRFXk3KH6cA
burası bir mekan mı yoksa gidilip gezilebilecek koru/bahçe gibi bişey de var mı?

goo.gl
Mekan. Düğün, yemek organizasyonu vs.


quaker
(19.07.19)
Quaker+1. Fazlaca asortik ayrıca.


dreamnesiac
(19.07.19)
(3)

piyasadaki organik yumurtalardan hangisini alıyorsunuz?

marketlerde satılanlardan hangi marka?
marketlerde satılanlardan hangi marka?
Carrefour bio
Mlife
Cityfarm

Bazen de raya ama hic memnun degilim :(


bradshaw
(26.06.19)
mlife


jedilance
(26.06.19)
organik yumurta yalan gezen tavuk bul al.


mikahakkinen
(26.06.19)
(7)

witcher 3 wild hunt - steam

witcher'ın önceki oyunlarını oynamadan bunu oynasak olur mu? bi de steam'de bi paket var, witcher 3 wild hunt + witcher 3 hearts of stone + witcher 3 blood and wine oyunlarını içeriyor. oyun zaten uzunmuş sanırım, bu son ikisine de illa ihtiyaç var mı? çok oyun oynayan biri değilim zaten wild hunt b
witcher'ın önceki oyunlarını oynamadan bunu oynasak olur mu? bi de steam'de bi paket var, witcher 3 wild hunt + witcher 3 hearts of stone + witcher 3 blood and wine oyunlarını içeriyor. oyun zaten uzunmuş sanırım, bu son ikisine de illa ihtiyaç var mı? çok oyun oynayan biri değilim zaten wild hunt bana yeter gibi geliyor.
fiyat farkı nedir dlc'li olanla olmayan? azsa al, düşündürüyorsa normal al, bir sonraki indirimlere kadar oynarsın, o zaman dlc'ler indirime girer o zaman alırsın seversen.

öncekileri oynasan bu oyuna daha hakim olurdun ama oynamadan da oluyor. diğer oyunlarda ne olmuş videoları var, yazıları var; oradan bakarsın.


Jux
(26.06.19)
Hearts of stone'un hikayesini ana oyundan daha çok beğenmiştim ben, ama ana hikayeden biraz bağımsız. Blood and vine da bağımsız bir hikaye, ama ana oyunun finaline biraz ekleme yapıyor. Bence hepsini al, iki el paket de güzel.

İlk soruna gelince, serinin ilk oyunu bile aslında hikayenin ortasından başlıyor. Bir de oyun mekanikleri de çok farklı. Ben kısaca bakıp daralıp 3. Oyundan başladım. 10 dakikalık bir video ile geçmişi öğrenmek mümkün.

Mass effect gibi, önceki oyunlardaki yaptıklarının etkileri diğer oyunlarda bazı değişiklikler oluşturabiliyor. Ama yine de önceki oyundaki bazı önemli kararları (hepsini değil) oyun başında mini bi röportaj esnasında verebiliyorsun.

Özet: witcher 3 ve ek paketlerini al. İlk 2 oyunun hikayesinin videoosunu izle dal oyuna.


diyanet takvimi
(26.06.19)
bir de witcher, witcher 2, witcher 3 wild hunt içeren paket varmış hemen hemen aynı fiyata ama ilk soruda sorduğum paketin daha cazip olduğunu düşünüyosunuz sanırım.


Ben son dediğin içinde hepsinin olduğu pakedi almıştım. Ama kısaca bakıp bir saha dönmedim eskilerine. Koleksiyon olsun diyosan al, yoksa gerek yok bence. İnternetten bak eski oyunların mekaniklerine. Belki çeker.


diyanet takvimi
(26.06.19)
ilk iki oyunu oynamadan üçüncüyü oynadım, hikaye anlaşılıyor. sorun olmaz.

iki dlc ile birlikte 160 saatte bitdim ben. boş zamanıma denk geldi. fazla vakit ayırmayacaksan sakız gibi uzar. sadece ana oyunu al.

ha ama oyunun en zevkli kısmı bence hearts of stone'du. hikayesi çok iyi. blood & wine'da sonlara doğru biraz sıkıldım.


sir gawain
(26.06.19)
İlk iki oyun eski olmalarından dolayı sıkabilir. Direkt olarak üçüncüden başlamanda bir engel yok bence, sürekli flashbacklerle hikayeyi tekrardan anlatıyor zaten.

Fakat ben DLC'li paketini almanı kesinlikle tavsiye ederim. Hem HoS hem de B&W şaheserdi bana göre. Zaten ana oyunu oynadıktan sonra onları da oynayasın gelir diye düşünüyorum.


eğer oyunu severseniz-ki ben aksini düşünemiyorum- kesinlikle hearts of stone ve blood and wine'ı da oynamak isteyeceksiniz kesinlikle alın.

eski oyunları ben de oynamadım, ancak hikayelerini okudum.


(4)

trafik ihlallerinin ihbarı nasıl oluyor?

arayıp şu plaka şunu yaptı deyince bi kıymeti oluyor mu ya da böyle bir ihbar zaten ispatlanamayacağı için mümkün değil mi? bugün abartmıyorum 15-20 saniye içinde daracık kaldırımda 4-5 tane motor geldi karşımdan. ben bunlar için bişey yapamıyor muyum?
arayıp şu plaka şunu yaptı deyince bi kıymeti oluyor mu ya da böyle bir ihbar zaten ispatlanamayacağı için mümkün değil mi? bugün abartmıyorum 15-20 saniye içinde daracık kaldırımda 4-5 tane motor geldi karşımdan. ben bunlar için bişey yapamıyor muyum?
ben hep 155'i ararım ama bir halta yaramıyor. işlem yapılabilmesi için karakola gidip bizzat, isimle şikayetçi olmak gerekiyormuş; saçmalığa bak. sanki trafik ihlalleri toplumsal bir sorun değilmiş gibi.


Ben de 155' arayip yaptığım şikaytlerde bir sonuç alamamistim sari cizgilere park eden araçlar icin. Aramamdan sonra hâlâ park ediyorlardi.


Amaranta ursula
(24.06.19)
video veya fotograf cekip emniyetin internet sitesindeki ihbar kismindan sikayet ediyorum. bu sekilde yapilan sikayetleri mutlaka inceliyorlar. hatta son durumu da mail atiyorlar.

ozellikle arabaya cakar taktiran barzolari sikayet ediyorum. sisteme sikayeti kaydediyorlar ve ilk trafik kontrolune denk geldiklerinde sistemde sikayet cikiyor ve arabayi kontrol ediyorlar.

trafik mudurluklerine gonderilen bilgi mailine sizi de ekliyorlar.


a340
(25.06.19)
egm nin uygulaması var fotoğraf atıp ihbar etmelik ama işe yarıyor mu bilmiyourum.


dieselsingle2
(25.06.19)
(6)

kitaplarda satır sonlarındaki tireler nasıl konuyor?

bu kitapları hangi programda yazıyorlar bilmiyorum ama heceleri anlayıp ona göre otomatik koyan bir yazılım olduğunu sanmıyorum. editör filan tek tek koyuyor desem saçma geldi bana, öyle bişey olacağını sanmıyorum. yazar koyuyor desem bu da pek mümkün değil gibi geliyor bana. en azından bu tirelerde
bu kitapları hangi programda yazıyorlar bilmiyorum ama heceleri anlayıp ona göre otomatik koyan bir yazılım olduğunu sanmıyorum. editör filan tek tek koyuyor desem saçma geldi bana, öyle bişey olacağını sanmıyorum. yazar koyuyor desem bu da pek mümkün değil gibi geliyor bana. en azından bu tirelerde bir hatayla karşılaştığımı nerdeyse hatırlamıyorum, öyle olsa illa ki bir şekilde hata filan aklımda kalırdı diye düşünüyorum. işin aslı nedir?
program koyuyor zaten :d? microsoft word?


dismainpula
(30.05.19)
quarkxpress kullanilirdi genelde ve evet kendisi koyar nuh'un tufanından beridir tum programlar.


ben niye görmedim ya hiç word'de ahah. ve niye yaygın değil kullanımı. ama heceleri farklı dillerde nasıl algıladığını merak ettim. neyse quarkxpress'i de öğrenmiş oldum.


Word de koyabiliyor evet :)
indesign da kullanılır.


kobuzchu kiz
(30.05.19)
Adobe indesign'da dile göre tireleme yapıyor. hyphenate ayarı filan var.

Türkçe seçersen Türkçe dil bilgisine, Svahilice seçersen Svahilice dil bilgisine göre tireler.


efreet sultan
(30.05.19)
metin ve tasarım uygulamalarının hepsi koylar. quark, word, indesign...
hele ki indesign süperdir kolay kolay hata yapmaz. tireli yap dersen tireli, tiresiz dersen tiresiz akıtır yazıyı. ama tireli çirkin gözüktüğü için dergilerde vs kullanılmaz.

editör değil redaktör, eğer tireli metin varsa tüm incelemelrinin yanı sıra tireler doğru olmuş mu diye ayrıca kontrolünü de sağlar. gerekirse tireyi atar ya da koyar.


elestirman
(30.05.19)
(13)

ayak bileği burkulması sonrasında yapılması gereken nedir?

dün akşam epey bi burkuldu ayağım hatta kütürt diye ses de geldi. hemen kısa bi süre sonra tekrar burkuldu. şimdi biraz şişmiş durumda ve bazı hareketleri yaparken yürürken filan acıyor. eczaneye gidip ne istemek, napmak lazım? eczacıya da sorabilirim gerçi ama buradan da sorayım.
dün akşam epey bi burkuldu ayağım hatta kütürt diye ses de geldi. hemen kısa bi süre sonra tekrar burkuldu. şimdi biraz şişmiş durumda ve bazı hareketleri yaparken yürürken filan acıyor. eczaneye gidip ne istemek, napmak lazım? eczacıya da sorabilirim gerçi ama buradan da sorayım.
doktora gidin. bir tanıdığım aynı şekilde düştü, kırık yok dendi ama ağrısı ve şişlik geçmedi. sonra tendonları koptuğu anlaşıldı fizik tedavi görüyor şuan.


veritaslibertas
(29.05.19)
kırılmış olabilir şişse eğer. eczaneye gitmek yerine hastaneye gidin.


matilda
(29.05.19)
doku zedelenmesi olabilir yada en kötüsü çatlak.yürüdüğüne göre çatlak kırık olası değil.buzla ovalamak rahatlatır.merhem türevi bir ilaçla eczane iş görebilir.


natallica
(29.05.19)
Eczaneye değil ortopediye gidin. Basit burkulma olmayabilir, ben evde düştüm bileğim döndü ve tendon çıkığı bağ kopması vs olduğu için 6 ayda ancak iyileşti. Bir ay istirahat ve koltuk değnekleri ile geçirdim bu süreyi.


curukturpkokusu
(29.05.19)
bertilmiş de olabilir, kırık yoktu ama bu sebepten sol ayak bileğim 2 hafta alçıda kalmıştı. (doktora kalsa 4 hafta, ama yazdı ve çok sıkılıp, kendim sökmüştüm)

alçılık bir durum olabilir. acile gidip röntgen çektirin.


füt
(29.05.19)
kırık filan olduğunu sanmıyorum ya. yani ne biliyim yürüyorum filan dururken de ağrımıyor. bazı açılarda acı oluyor. neyse bakalım. öyle elimi kolumu sallayarak hastaneye gidemiyorum di mi, bi de ortopediden randevu almak lazım filan? acilde bakıyolar mı öyle ayağım burkuldu desem? bertilmek lafını da ilk defa duyuyorum.


buraya yazdıklarınızı acildeki doktora anlatırsanız, röntgene yönlendirir. benimkinde çok şişmişti ve üzerine tam basamıyordum (ama kırık kadar da ağrım yoktu)


füt
(29.05.19)
Ayak bileğinizi burktunuz, ilk yapmanız gereken bir yerlerden buz bulmak, ayağın etrafına sabitlemek ve her nereye gideceksiniz yürümeden taksi/eş-dost çağırarak araçla gitmek. Ayağınızı yüksekte tutmak ve mümkünse 1 hafta koltuk değneği kullanmak.
Bilek burkulmalarında kemik dokuda kırık olmasa bile, anatomik pozisyonunun değişmesi sonucu eklem çıkığı, bağ dokuların zedelenmesi, tendon yaralanmaları meydana gelme ihtimali çok yüksek. Bu yüzden o bölgede şişlik oluşacak ve ilk müdahale ne kadar geç olursa iyileşme de o kadar uzayacak. Geçmiş olsun.


aylakadam
(29.05.19)
çatlama olduğundada ayak 1 hafta alçıda kalır.
doktora gidip röntgen çektirceksiniz


rahmetli babannem mercimeğe sarardı sıcak sıcak..


3 ay evvel ayak bilegimi burktum.Kirik cikik yoktu ancak yururken agri yapiyordu.Bende de catirt sesi gelmisti.Doktor hareketi kolaylastirici koruyucu protez vermisti.Protez olmadan yureyemiyordum ilk basta.Istikamet ortopedi olmali


turkuaz
(29.05.19)
mercimek? gerçekten mi :o


füt
(29.05.19)
marmara eah'de kaan ırgıt hocaya gösterin. bağlarda zedelenme, kopma veya kıkırdakta hasar olabilir.


(1)

fahrettin altay'dan kalkan çeşme otobüsleri

bunların yanında hangi otobüs/minibüs kalkıyor ordan? mordoğan vardır herhalde bunun gibi başka nereler var? ve saatlerini filan bilen varsa iyi olur tabii.
bunların yanında hangi otobüs/minibüs kalkıyor ordan? mordoğan vardır herhalde bunun gibi başka nereler var? ve saatlerini filan bilen varsa iyi olur tabii.
urla seferihisar karaburun falan kalkıyor. Saatleri değişir, ama sık aralıklarla gidiyordur artık hepsi.


aquarium
(28.05.19)
(8)

hatırlayamadığım kitap satan site ismi

az bilinen bi yerdi. sade olduğunu hatırlıyorum. idefix, eganba, kitapyurdu değil. bildiklerinizden yazar mısınız? görsem hatırlayacağım.
az bilinen bi yerdi. sade olduğunu hatırlıyorum. idefix, eganba, kitapyurdu değil. bildiklerinizden yazar mısınız? görsem hatırlayacağım.
Kidega enpara


iyi karpuz
(26.05.19)
babil


inheritance
(26.05.19)
www.kitabinabak.com

sitelerden fiyat çeken yerden sırayla bak istersen

listede olmayan kitapkoala.com var bide


freebird5406_2
(26.05.19)
@freebird, bunlardan hiçbiri değil hatırladığım kadarıyla :/

bi de isminde büyük ihtimalle kitap geçmiyordu.


Nadir


etki
(26.05.19)
Bkmkitap kitapsec


seyyar satıcı
(26.05.19)
Bu mudur ?

www.evekitap.com


burka
(26.05.19)
(2)

şeker süt süzme yoğurt

bundan kullanan var mı? geçen gün markette biri alırken gördüm. nasıl hazırlanıyor bu? doğrudan yeniyor mu yoksa suyla filan mı karıştırılıyor, daha mı sağlıklı nedir olayı?https://www.migros.com.tr/torku-seker-sut-suzme-yogurt-900-g-p-bebedf
bundan kullanan var mı? geçen gün markette biri alırken gördüm. nasıl hazırlanıyor bu? doğrudan yeniyor mu yoksa suyla filan mı karıştırılıyor, daha mı sağlıklı nedir olayı?

www.migros.com.tr
Bildiğin suzme yoğurt.
Yoğurt olarak kullanacaksan az su ekleyip ezerek karıştırıyorsun..
Ayran yapacaksan bol su ekliyorsun.


prizmatik
(22.05.19)
adının "şeker süt süzme yoğurt" olması senin kafanı karıştırmış sanki. hani ürün şekerli sütlü bir yoğurt içeceği yapmak için gibi. "şekersüt" onun markası. ürün de bildiğin süzme, yani suyu süzülmüş koyu bir yoğurt.

asıl amacı ve normal yoğurttan farkı, suyu süzülmüş olduğu için daha koyu mezeleri, yemekleri hazırlamak için ideal. haydariyi, atomu normal yoğurtla yaparsan cıvık olur. bunla yaaparsan kaşıkla alıp tabağına lök gibi koyulacak kıvamda olur.

yoksa bildiğin yoğurt yani.


kibritsuyu
(22.05.19)
(1)

karaköy - pierre loti - balat

karaköy'den pierre loti'ye toplu taşımayla en kolay nasıl gidilir?ayvansaray-karaköy arasında nereleri görmek gerek? balat'ta vs. oturup dinlenecek, kahve içilecek yer tavsiyesi de olur.
karaköy'den pierre loti'ye toplu taşımayla en kolay nasıl gidilir?

ayvansaray-karaköy arasında nereleri görmek gerek? balat'ta vs. oturup dinlenecek, kahve içilecek yer tavsiyesi de olur.
Hocam Eminönünden kalkıp eyübe giden otobüsler var, balat tarafından da geçiyor


(1)

naber dergi kaç tane çıktı toplamda?

2017/01'e kadar toplam 7 tane ve kalın var sanırım ondan sonra da ince versiyonuna geçti diye biliyorum. en son sayı kaç var? o incelerden 1 tane mi 2 tane mi çıkmıştı?
2017/01'e kadar toplam 7 tane ve kalın var sanırım ondan sonra da ince versiyonuna geçti diye biliyorum. en son sayı kaç var? o incelerden 1 tane mi 2 tane mi çıkmıştı?
2


westblack
(24.04.19)
(2)

hazır köfte ya da kadıköy'de köfte satan kasap tavsiyesi

hazırlar ne kadar güzel olabilir ki biliyorum ama sizin tercih ettiğiniz hangisi? ayrıca kadıköy'de kasap da olur. moda caddesi'ndeki kasap hariç, adını unuttum.
hazırlar ne kadar güzel olabilir ki biliyorum ama sizin tercih ettiğiniz hangisi? ayrıca kadıköy'de kasap da olur. moda caddesi'ndeki kasap hariç, adını unuttum.
şifa kasabı
soner sokak


otopsicocugu
(16.04.19)
Çarşı içinde Yalçındağ iyi bence.


cakabo
(16.04.19)
(3)

halkalı-gebze hattı göztepe'den geçiyor mu?

yani öyle bir durak var biliyorum, bu eski göztepe banliyö istasyonunda mı duruyor? https://goo.gl/maps/YFbiPZGw8iT2
yani öyle bir durak var biliyorum, bu eski göztepe banliyö istasyonunda mı duruyor?

goo.gl
geçiyormuş. ben de kullanmadım. bir iki gün sonra kullanacağım ama bugün bir arkadaşla kendisi istasyondayken konuştuk. eski istasyonun 100-150 metre uzağındaymış.


sanat guresi
(09.04.19)
göztepe'de inmiyorsun, daha cok feneryoluna yakın


monicapp
(10.04.19)
(5)

iphone kulaklık - voice control - yürürken müziğin durması vs.

merhaba. yolda yürürken bazen voice control seçeneği çıkıyor, bazen şarkı duruyor, sonraki şarkıya geçiyor vs. acayip sinirimi bozuyor. bu voice control'la alakalı siri'yle bağlantılı şeyler yazmışlar ama onları denediğimde bi değişiklik olmadı. ayarlarda filan mı bişey yapmak lazım yoksa kulaklık y
merhaba. yolda yürürken bazen voice control seçeneği çıkıyor, bazen şarkı duruyor, sonraki şarkıya geçiyor vs. acayip sinirimi bozuyor. bu voice control'la alakalı siri'yle bağlantılı şeyler yazmışlar ama onları denediğimde bi değişiklik olmadı. ayarlarda filan mı bişey yapmak lazım yoksa kulaklık ya da giriş filan mı bozuk acaba?
Kulaklık kımıldadığında, butonlu kulaklıkların yaptığı gibi telefonu yönlendiriyor. Uyumsuz kulaklık yüzünden olmalı.


Etanglement
(02.04.19)
orijinal kulaklık ama ya. ama ben de kulaklıkla alakalı olduğunu düşünüyorum.


Aynısı bana da olmuştu, bana gelen cevaplarda kablolardaki temas probleminden kaynaklanabileceği yorumlar ağırlıktaydı. Ben de duyuruyu dinleyip yeni kulaklık aldım, problem çözüldü.
Eski kulaklık orijinal ve 4. Senesindeydi. Ben 2 ay falan o şekilde kullanıp çözüm aramıştım ama telefondan kaynaklanmıyormuş bence.


irene
(02.04.19)
Siri'yi kapatmak belki çözüm olabilir ?


kitik
(03.04.19)
siri kapalıydı zaten. siri ile ilgili başka ayarlar da yazmışlar internetten aradığımda ama onlar da işe yaramamıştı. bu sabah kulaklığı değiştirdim ve düzelmiş görünüyor. ama akşam eve dönerken de sorun olmazsa sebebin kulaklık olduğundan emin olabileceğim.


(2)

anadolu jet'te rezerasyon yapılabiliyor mu?

süreli de olsa oluyor mu? ya da ne bileyim fiyat sabitlemek gibi bişey? biraz baktım göremedim de.
süreli de olsa oluyor mu? ya da ne bileyim fiyat sabitlemek gibi bişey? biraz baktım göremedim de.
Son aşamada oluyor. Ödeme kısmına gelince.


ödeme seçeneklerinin listelendiği kısımda en altta rezervasyon seçeneği çıkıyor. thyden de bakabilirsiniz. yalnız ertesi güne rez. yapamıyorsunuz mesela, belli ileri tarihlerde var bu seçenek.


elorelia
(22.03.19)
(3)

internet sağlayıcı değiştirirken ödenecek faturalar ve kablo.net tarifeleri

1 - superonline'den kablo.net'e geçmeyi düşünüyorum bu ay içinde. mesela ben 25'inde superonline aboneliğimi kapatıp kablo.net'e geçtim. ikisi için de mart ayı faturası mı ödemek zorunda kalacağım?2 - kablo.net tarifeleri aşağıdaki gibi. mesela kotalı tarifelerde 16mbps/10gb 23,99 maksimum fiyat 79,
1 - superonline'den kablo.net'e geçmeyi düşünüyorum bu ay içinde. mesela ben 25'inde superonline aboneliğimi kapatıp kablo.net'e geçtim. ikisi için de mart ayı faturası mı ödemek zorunda kalacağım?

2 - kablo.net tarifeleri aşağıdaki gibi. mesela kotalı tarifelerde 16mbps/10gb 23,99 maksimum fiyat 79,99. sınırsız tarifelerde 16mbps fiyatı da 79,99. o zaman ben niye sınırsız tarifeyi seçeyim ki? kotalı tarifeyi alıp harcadığım kadar öderim, max 79,99 zaten. bunun mantığı ne? bilmediğim bişey var herhalde.

www.turksatkablo.com.tr

3 - şu an kullandığım internet fiber değildi, ayrı bir telefon hattım da var ona da fatura ödüyorum. fibere geçince bu telefon hattını kapatabilirim di mi?
3- Kapatırsın ama kablo.net altyapısı var dimi evde. kablo.net uydu kablosu tarzı bir kablo kullanıyor.

1- Fatura kesim tarihine bağlı. Eskisinin hepsini yenisinin kullandığın kadarını ödersin.


infernalcadre
(20.03.19)
türknet 35 mbit hız akksız 65 tl iken kablonet'e geçmek nedir?


kitik
(20.03.19)
@infernalcadre

apartmanın kapısına asmışlar altyapı var diye, vardır o zaman. superonline ayın son günü kesiyormuş. kablo.net de ayın son günüyse mesela superonline için bir aylık, kablo.net için 25-31 mart arası ödersin mi diyosun yani?

@kitik

biraz araştırdım da kablo.net daha güvenilir, sorun olunca çözümü daha kolay vs. gibi yazmışlar. bi de benim olduğum yerde turk.net fiberi var mı bilmiyorum.


(4)

film festivali sayfaları sizde açılıyor mu?

istanbul film festivali'nde filmlerin sayfaları kolay açılıyor mu sizde? başta sitede problem vardı 2 gün önce. sonra düzelttiler program sayfası gelmeye başladı ama film sayfaları genelde açılmıyor, uzun süre açmaya çalışıyor filan. sizde de böyle mi? aşağıdaki örnek bir link var mesela açılıyor mu
istanbul film festivali'nde filmlerin sayfaları kolay açılıyor mu sizde? başta sitede problem vardı 2 gün önce. sonra düzelttiler program sayfası gelmeye başladı ama film sayfaları genelde açılmıyor, uzun süre açmaya çalışıyor filan. sizde de böyle mi? aşağıdaki örnek bir link var mesela açılıyor mu sizde bu, hemen açıldı mı nedir, deneyebilir misiniz?

film.iksv.org
İlk günden sonra düzeldi, sonra hiç sıkıntı yaşamadan yapabildim programımı.
Şimdi attığın link de hemen açıldı.


Jux
(16.03.19)
Açılıyor, ilk gün calismiyordu, ikinci gün mobilde calismiyordu, masaüstünde bazen çalışıp bazen çalışmıyordu ama dünden bu yana normal.


(17.03.19)
Dün gayet düzgün çalışıyordu, şu anda da bir sorun yok.


hair freak
(17.03.19)
benim mobilde aynı bağlantıyla açılmasına rağmen bilgisayarda açılmıyor :/


(8)

süreli makarna sorusu

makarna yaklaşık 1,5 saat sonra yenecek ama şu an suyun içinde kaynamakta. makarnaya sosunu filan koyup 1,5 saat sonra ısıtıp yemek mi yoksa makarnayı süzülmüş halde tutup 1,5 saat sonra sosunu hazırlayıp yemek mi?
makarna yaklaşık 1,5 saat sonra yenecek ama şu an suyun içinde kaynamakta. makarnaya sosunu filan koyup 1,5 saat sonra ısıtıp yemek mi yoksa makarnayı süzülmüş halde tutup 1,5 saat sonra sosunu hazırlayıp yemek mi?
süzme kurur yoksa en güzeli suda beklesin ısıt öyle sosla.

ha suda çok beklerse hamur olur mu orasını bilemiyorum.

sosu ısınmayacak bir sos ise yoğurt vs gibi süzdükten sonra eklemen en mantıklısı. ısınabilecek bir şeyse sosla sonra ısıtırsın.


basond
(27.02.19)
Suzup birakirsaniz kuruyabilir, sosunu ekleyip birakin bence. 1.5 saate cok da sogumaz isitir yersiniz.


voyager 1
(27.02.19)
suyun içinde beklerse hamur olur ya.


Suyun içinde beklesin diyen kaç yaşında merak ettim :D

Sosunu dök üstüne streç folyoyu çek dolaba koy. Mikrodalgada ısıtırsan taze gibi olur.


çok erken yapmışsın :/ sonradan soslu ısıtsan tencereye yapışır sosu dünden kalmış makarna gibi tuhaf olur

suda bekletsen o kadar sürede makarnalar çok gevşeyebilir hamur gibi olabilir

bence süzüp çok az zeytinyağı ile karıştır, birbirlerine yapışmasınlar, servis etmeye yakın sosu üzerine ekle


freebird5406_2
(27.02.19)
Az suda bekletesen hamur olmaz belki


kerkük zindanı
(27.02.19)
Bence şimdi normal pişir, tencerede dursun. 1.5 saatte tam ideal yenecek sıcaklığa gelir. Soğuk makarna>sıcak makarna


nundu
(27.02.19)
Yahu soğuk suda bekletirse neresi hamur olacak? Bence haşlayıp süzdükten sonra yaplarsan belki yapılmaz ya da süzdükten sonra karıştır soğuyana kdr yapışmaz böylece. Ya da sosuyla pişirip oda sıcaklığında beklet


cemallamec
(27.02.19)
(3)

pamukkale'nin sitesine giriş yapabiliyor musunuz?

şifremi unuttum'la gelen şifreyle de giriş yapamıyorum. kimse de öyle bişey yazmamış gördüğüm kadarıyla, siz girebiliyor musunuz?https://www.pamukkale.com.tr/
şifremi unuttum'la gelen şifreyle de giriş yapamıyorum. kimse de öyle bişey yazmamış gördüğüm kadarıyla, siz girebiliyor musunuz?

www.pamukkale.com.tr
girdim.


datnet
(26.02.19)
Çerezleri temizlemeyi deneyin.


o bi işe yaramadı, neyse.


(2)

yastık tavsiyesi

epeydir yastık alayım diyorum da neye bakmak lazım, nerden almak lazım hiçbi fikrim yok. tüyo verebilecek, ben bunu aldım diyecek var mı acaba? uyumalık yastık.
epeydir yastık alayım diyorum da neye bakmak lazım, nerden almak lazım hiçbi fikrim yok. tüyo verebilecek, ben bunu aldım diyecek var mı acaba? uyumalık yastık.
istikbalden yatak aldığımızda yanında viscojel yastık hediye etmişlerdi. hayatımda daha rahat bi yastığa yatmamıştım daha önce.


Benim anneanne yapımı yün yastıģima alternatif olarak kullandiģim yastık şu:
www.istikbal.com.tr

Özellikle kivrimlarin alcak ve yüksek diye 2 farklı derinlikte olmasi boyun boşluğunu dsoldurmak ici güzel alternatif. Tavsiye ederim.


Amaranta ursula
(21.02.19)
(2)

beşiktaş üsküdar motoru çalışıyor mu şu an?

karaköy ve beşiktaş'tan kadıköy'e vapurlar iptal olmuş da bu hep çalışıyodu. şu anda da çalışıyor mu bilen, binen var mı?
karaköy ve beşiktaş'tan kadıköy'e vapurlar iptal olmuş da bu hep çalışıyodu. şu anda da çalışıyor mu bilen, binen var mı?
Hayır çalışmıyor az önce kız arkadasım Üsküdar’dan Beşiktaş’a geçemedi Marmaray kullanmak zorunda kaldı


fıytfıyt
(20.02.19)
hayır aşırı sis var şu an.


tabirimekruh
(20.02.19)
(6)

19 şubat tiger lillies konseri - alınık bilet

benim haberim olmadan biletler bitmiş. herhangi bir kategoriden bilet satacak varsa alabilirim.
benim haberim olmadan biletler bitmiş. herhangi bir kategoriden bilet satacak varsa alabilirim.
ayni durumdayiz, iki kisilik satan olursa haber versene yav


mula
(14.02.19)
ya ben de başlıkta baktım tanıdık yazan var mı diye, seni görünce sorsam mı bi vardır belki diye aklımdan geçmişti ahah. tamam denk gelirse söylerim.


dur tivitrede de ariyim

edit. eksi'de de iki kere geldiler gidemedim diye aglamisim. tivitre'de de bilet yok:/


mula
(14.02.19)
ben tiger lilies perform hamlet'e gitmiştim ama o tam tiger lillies değildi işte. sürekli de bakıyodum ya bu iş sanat çok reklamını yapamıyor bence. geçen günlerde mail attım bi şekilde ayarlayamaz mıyız diye cevap gelmedi dkglj.


lale kart filan da kurtarmiyor her kategoride bitmis:/ bence bir onemi yok zira bu konser islerinden iyice baydim gitmiyorum yillardir. son dk gorunce de icim ciz ediyor.


mula
(14.02.19)
şu an tekrar satışa çıkmış gibi nasıl olduysa. ben alıyorum.

edit: bu arada biletix bilet alırken koltuk seçtirmeye başlamış şimdi fark ettim. ve gördüğüm kadarıyla toplamda 5-6 bilet var şu an. nasıl oldu bu onu bilmiyorum. başkasının yerini vermemişlerdir umarım dlskg.


(6)

veba salgını ya da ortaçağ ile ilgili film tavsiyesi

genelde bu veba salgını bir filme dahil olduğunda arka planda bahsedilen bir şey gibi oluyor ve ortaçağ filmleri savaşlı filan oluyor nedense. daha çok gündelik hayat gibi ya da veba salgınıyla mücadele, insanların çektikleri vs. gibi bi film tavsiyeniz var mı? yedinci mühür o açıdan iyiydi mesela a
genelde bu veba salgını bir filme dahil olduğunda arka planda bahsedilen bir şey gibi oluyor ve ortaçağ filmleri savaşlı filan oluyor nedense. daha çok gündelik hayat gibi ya da veba salgınıyla mücadele, insanların çektikleri vs. gibi bi film tavsiyeniz var mı? yedinci mühür o açıdan iyiydi mesela ama yine de veba ön plandaydı denemez pek.
vidoco filmi geldi aklıma ama istediğin gibi sayımaz


basond
(18.01.19)
28 gün sonra
www.imdb.com

istediğin gibi sayılır mı bilemedim.


jefferson
(18.01.19)
benim istediğim daha çok tarihi bi film. post apokaliptik vs. değil.


black death

neredeyse tamamen vebayı anlatıyor ama başyapıt bekleme. yine de izleniyor.


sir gawain
(18.01.19)
The physician


beetlejuice
(18.01.19)
(2)

tütün kesesi

tütün koyulan tarafı fermuarlı/çıtçıtlı olanlarından var mı nerde satılıyor, alan var mı yakın zamanlarda? kadıköy, taksim, karaköy vs. civarları olur. ben biraz baktım bulamadım.
tütün koyulan tarafı fermuarlı/çıtçıtlı olanlarından var mı nerde satılıyor, alan var mı yakın zamanlarda? kadıköy, taksim, karaköy vs. civarları olur. ben biraz baktım bulamadım.
Ben hera tütünden almıştım. Çok güzel ve memnundum. Eğer bulursam size kargolayabilirim.


kablelvuku
(29.12.18)
orda aradığım gibi yoktu. atlas pasajında buldum.


(1)

kadıköy'de pantolon cebi değiştiren terzi var mı?

cep paramparça oldu saçma bi şekilde. daha önce bi dikilmişti ama dikmeyle olacak gibi değil. bikaç yere sordum biz değiştirmiyoruz cep dediler. enteresan geldi. böyle cep değiştiren bi yer var mı bildiğiniz?
cep paramparça oldu saçma bi şekilde. daha önce bi dikilmişti ama dikmeyle olacak gibi değil. bikaç yere sordum biz değiştirmiyoruz cep dediler. enteresan geldi. böyle cep değiştiren bi yer var mı bildiğiniz?
Terzi ömer
‭+90 (532) 302 79 52‬
Dört yol ağzında


fasulyek
(25.12.18)
(6)

film dinlenebilecek bir site var mı?

bu yine telif hakları konusunda problem olur tabii değil mi? birebir film başından sonuna kadar, video yok sadece sesin olduğu bir siteden bahsediyorum.
bu yine telif hakları konusunda problem olur tabii değil mi? birebir film başından sonuna kadar, video yok sadece sesin olduğu bir siteden bahsediyorum.
aradığın bende olabilir. google'da radyo sineması ntv podcast yazarsanız istediğiniz şeye ulaşırsınız. türk ve yabancı sinemaya ait filmler mevcut


Fusha
(19.12.18)
şöyle bişey bulmuştum. film sayısı çok fazla olmasa da böyle bişey aslında. senin dediğin gibi de bakayım bi.

listentoamovie.com


benim bahsettiğim programda can doğan arada bir konuşuyor, betimlemeler vs yapıyor. onun dışında sürekli filmi dinliyorsun fakat ingilizce olsun diyorsan maalesef bilmiyorum


Fusha
(19.12.18)
benim aradığım yorumlu bişey değil. doğrudan film neyse o işte.


anladım, maalesef bilmiyorum. ama yine de bir göz atmanı tavsiye ederim.


Fusha
(19.12.18)
hocam o filmi ara ac dinle
ama evet telif hakkı vs. izinsiz yayınlıyorlar yayınlayanlar


kingcyrax
(19.12.18)
(2)

mecidiyeköy-kavacık, kavacık-kadıköy toplu taşıma

önce mecidiyeköy'den kavacık-acarlar mahallesi'ne, oradan da kadıköy'e toplu taşımayla nasıl ulaşım olur en mantıklı öğle saatlerinde?
önce mecidiyeköy'den kavacık-acarlar mahallesi'ne, oradan da kadıköy'e toplu taşımayla nasıl ulaşım olur en mantıklı öğle saatlerinde?
mecidiyeköy'den kavacık'a otobüs var hattını hatırlamıyorum ama. acarlar içinse taksi öneririm. toplu taşıma çok seyrek ve havalar kötü. acarkent 20 lira tutuyor kavacık'tan.


darkcherry
(12.12.18)
m.köyden 121A veya 121b ye bin. Kavacık meydanda in. orda merkez otobüs durağı var büyük. ordan acarlara otobüsler kalkıyor. Ordan işin bitince tekrar kavacık meydana geri gel.
ordan 15bk,14m vs. kadköy e giden otobüsler var kullanırsın


deepblue
(12.12.18)
(3)

çamaşır makinesi gider borusu sorusu

merhaba. çamaşır makinesi ve lavabom yan yana hatta dip dibeler.yeşille işaretlediğim boru lavabonun borusu. kırmızıyla işaretlediğim boru çamaşır makinesinin borusu aşağı inip makinenin arkasına kıvırılıyor ama ucu boşta. makine çalışırken baya bütün suyu ordan dışarı veriyor. maviyle işaretlenen y
merhaba. çamaşır makinesi ve lavabom yan yana hatta dip dibeler.
yeşille işaretlediğim boru lavabonun borusu. kırmızıyla işaretlediğim boru çamaşır makinesinin borusu aşağı inip makinenin arkasına kıvırılıyor ama ucu boşta. makine çalışırken baya bütün suyu ordan dışarı veriyor. maviyle işaretlenen yere mi sokmak lazım bunu? daha önce orda mıydı hiç de dikkat etmedim. ordan çıkmış olsa bile arkaya öyle kıvrılması biraz zor gibi geldi bana. yani mavili yanlış bi yerse daha kötü sonuçlarla karşılaşmıyım. ya da makineyi öne çekip arkasında bu boruyu sokabileceğim bi yer var mı diye bakacağım ki yer dar uğraşmak istemiyorum. anlamışsınızdır sanırım, pek anlamam bu işlerden. sokayım mı o maviyle işaretli deliğe? şimdiki yıkama bitti, bi dahaki sefere bakacağım artık yapacağım şeyin sonucuna.

eksiup.com
maviye sokman lazım zaten o yüzden orayı çoklamışlar ya çamaşır makinası gider borusu takılsın diye.

çamaşır makinalarının içinde sintine pompası vardır, kirli suyu o pompayla atar, o pompa da basınçlı çalışır. bu yüzden makinanın altına kaçması normal.


killerbee
(19.11.18)
Hortumu boruya sokarsan sorun yaşaman olası yalnız. Hortumu lavaboya sarkıtan plastik parçası olması lazım ucunda.

Veya o hortumu o boruya kitleyecek bir ek olması lazım.


Kırmızı işaretli hortumu mavi boruya sokacaksın, iki karış kadar soksan yeter.Tekrar geri düşecek gibi bol durursa eğer yeni bir adaptör conta al nalburdan, mavi borunun içindeki elastik parçanın adı adaptör conta. Yenisini alıp taktığında çam.mak. borusunu daha sıkı tutar.

Yanlız yeşil işaretli lavabo sifonunun girdiği dirsek ağaşı dönmüş sanki, onu biraz yukarı dğru çevirin, geriye su kaçırabilir lavaboya su akarken.


John Bloor
(20.11.18)
(2)

prag tavsiyesi

önümüzdeki hafta prag'a gidiyorum. 3-4 günüm olacak. bikaç hafta önce sormuştum da bi de prime time'da tekrarlıyım istedim çünkü o zaman sadece bir cevap gelmişt. aşağıdaki gibi:"sorulmuş tabii daha önce baktım da ama yine de günce bi soru olsun diye soruyorum. - hostel, hesaplı ve güzel yiyecek, bi
önümüzdeki hafta prag'a gidiyorum. 3-4 günüm olacak. bikaç hafta önce sormuştum da bi de prime time'da tekrarlıyım istedim çünkü o zaman sadece bir cevap gelmişt. aşağıdaki gibi:

"
sorulmuş tabii daha önce baktım da ama yine de günce bi soru olsun diye soruyorum.

- hostel, hesaplı ve güzel yiyecek, bira markası gibi tavsiyelerinizi alabilirim. akşam oturmalık eğlence mekanından ziyade pub gibi bir tavsiye varsa o da iyi olur. onun dışında klasik turistik atraksiyonlar dışında tavsiyeniz varsa da alabilrim.

- yahudi mahallesinde canlı klezmer/yahudi müziği yapan yer var mıdır acaba?

- bir de şöyle şeyler gördüm, katılacağımı sanmam da tursuz ama girip
kendimiz dolaşabileceğimiz underground yerler var mı acaba böyle?
www.tripadvisor.com&cja=10775740&cjp=8279729&cjs=104640X1561388X6c6f6c11c8c7251b7fc75080114a008b

- ayrıca pegasus'tan bilet almıştım bu uçuşa online check in yapılamıyor diyor. bazı havaalanlarıyla ilgili böyle bi durum var ondan mı acaba yoksa uçuşa daha zaman olduğu için mi sadece? yakınlarda gidip online check-in yapan oldu mu acaba?
"
şöyle bir kanal var, gidilmese bile izlenesi, önerileri de genellikle ucuz ve güzellerden oluşuyor. turistik mekanlara belli bir saatten sonra ücretsiz girilebildiğini falan söylemişlerdi.
www.youtube.com


ben de honest guide'i tavsiye etmeye gelmistim, o cok guzel geziyor tavsiye ederim. online check in 24 saat once aciliyor, bazi havaalanlarinin online check in yaptirmama durumu var ama prag onlardan biri degil. 24 saat kala yaparsin check inini.

tatli seviyorsan mutlaka tredelnik ye (boyle yaziliyordu sanirim) butun prag gezimi bunu yiyerek gecirdim :) onun disinda budweiser kendi biralaridir ama turkiyede de bulunabiliyor. galonlarca bira ic sen yine de. cesit cesit biralari var zaten baska da ozel yiyecekleri pek yok gibi. tredelnik ye demis miydim? oyle iste.


in vino veritas
(08.11.18)
(2)

pegasus'ta bileti açığa alınca süreç nasıl işliyor?

"Daha önce ödediğiniz toplam bedel, alacağınız yeni bilete aktarılacak, uçuşunuza dahil ek hizmetler varsa iade edilecektir. Açık biletinizi 1 yıl içinde kullanabilirsiniz."ben gidiş geliş bileti almıştım. şimdi bunları açığa alıp hemen tekrar aynı güzergah ama farklı günlerde bilet alabiliyorum değ
"Daha önce ödediğiniz toplam bedel, alacağınız yeni bilete aktarılacak, uçuşunuza dahil ek hizmetler varsa iade edilecektir. Açık biletinizi 1 yıl içinde kullanabilirsiniz."

ben gidiş geliş bileti almıştım. şimdi bunları açığa alıp hemen tekrar aynı güzergah ama farklı günlerde bilet alabiliyorum değil mi? ve önce ödediğim miktar da bu yeni yerden düşecek. arada bi ceza miktarı var o da tahsil edilecek benden. yani bilet değiştirme seçeneği de var ama böyle yapmak daha hesaplıya geliyor ondan soruyorum.
eğer gideceğin tarih belliyse direkt değiştirmek daha hesaplı oluyordu sanki


prasinos
(31.10.18)
eğer bilet alırken 13 tl karşılığı sınırsız değişim hakkını almadıysanız pegasus sizden bir ücret kesiyor ve bileti açığa alıyor.
Açık bilet tutarı ile sonradan alacağınız bilet tutarı arasında fazla çıkarsa parasını alır yeni bilet açık bilet tutarından ucuzsa size geri öder. benim süreç böyle işlemişti yanlış hatırlamıyorsam


06460
(01.11.18)
(2)

çakmak'tan dudullu'ya toplu taşıma var mı?

çakmak köprüsünden şu otobüs terminallerinin olduğu taraflara var mı otobüs, minibüs?
çakmak köprüsünden şu otobüs terminallerinin olduğu taraflara var mı otobüs, minibüs?
Var. Ya 19d ya da 19s idi. Kesin var, çünkü kullanıyorum da hangisiydi karıştırdım şu an. Bir durak var, oradan inince bşraz yürüyerek bahsettiğin bölgeye varıyosun. Ama dediğim gibi, biraz yürüyorsun.


mahone
(22.10.18)
İşaretli Yer
Şerifali Mahallesi, Necip Fazıl Blv. 192-224, 34775 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul yakınında
maps.google.com

Bahsettiğim Durağın konumu bu. Becerebildim mi kopyalamayı bilmiyorum, neyse. Burdan hatboyu yazan yoldan ilerleyince bahsettiğin bölgeye varıyorsun. Haritadan incele görüp anlarsın zaten.

O yoldam geçen minibüsler de var ama onlarhakkında bilgim yok.


mahone
(22.10.18)
(1)

savaş, devrim vb. olaylarla ilgili tavsiye

kitap, belgesel, film olabilir. öncelikle aradıklarım şunlar:- 1917 devrimi ve romanovların infazı. mesela bende linkteki iki ciltlik kitap var ama sanırım devrimciler tarafından bahsediyor gibi. benim merak ettiğim son çar nikolay ve hatta rasputin'in de olaya dahil olması vs. son çar tarafını anla
kitap, belgesel, film olabilir. öncelikle aradıklarım şunlar:

- 1917 devrimi ve romanovların infazı. mesela bende linkteki iki ciltlik kitap var ama sanırım devrimciler tarafından bahsediyor gibi. benim merak ettiğim son çar nikolay ve hatta rasputin'in de olaya dahil olması vs. son çar tarafını anlatan önerebileceğiniz bişeyler var mı? doğrudan rasputin'den bahseden bişeyler de olabilir.

www.nadirkitap.com

- prag baharı. mesela bunda da aşağıdaki linki buldum. henüz hepsini izleyemedim de öyle büyük yapım vs. olmasına gerek yok. yine izleyip, okuyup beğendiğiniz öneriniz varsa alabilirim.

www.youtube.com

- bosna-sırp savaşı, srebrenica. bu da aynı şekilde. mesela aşağıdaki filmler izleyip beğenmiştim.

www.imdb.com
www.imdb.com

ayrıca şöyle bişey bulmuştum ama bunu da henüz izlemedim.

www.youtube.combunlar dışında daha yakın ya da uzak tarihli herhangi bir tavsiye olabilir. teşekkürler.
Aklıma ilk gelenleri yazacağım bu yüzden biraz karışık gideceğim:/

Cezayir Bağımsızlık savaşı için:
g.co

almanya' da 70' lerdeki baader meinhof yani namideger adiyla raf:
g.co

Berlin duvarının yıkılışı:
g.co

Abd Savunma Bakanı Robert McNamara'nın, Kennedy ve Johnson dönemindeki itiraflari
g.co

Çernobil Faciası
g.co

Abd' nin atom bombasi faciasini ateşleyen pearl habor baskini
g.co

Güney Amerika'daki sömürgeciliği 500 yil önce ve sonrasi ile ele alan bir film
g.co

Tarihi İskenderiye kütüphanesinin yakilisi
g.co

İrlanda bağımsızlık savaşı ve irlanda iç savaşı harmanlanmış. Yureğimize cillian murphy aşkini aşılayan film
g.co

Aborjinler kıyımı
g.co

Ku klux klan abd deki siyah karsiti ırkçılık
g.co

Yine abd deki ırkçılık
g.co

Ispanya iç savasi
g.co

Yine ispanya iç savaşi
g.co

İngiltere de kadinlarin oy hakkina kavuşma mücadelesi
g.co

Yine abd yine ırkçılık
g.co

Yine ırkçılık yine abd tarantino nun Cüneyt arkin filmlerine özendiği bir film ama konu ve mesaj iyi
g.co

Iran devrimi cizgi romanin film hali
g.co

Italya, fasist yonetim antimilitarizm vs. Eski bir film ama iyidir
g.co

Kitap olarak ise ben genel olarak güney afrika uzerine okumalar yapıyorum. Bu çerçevede siyahlarin hem bagimsizlik mucadeleleri hem de kendilerine (derilerine) yabancilaşma konulari çerçevesinde ilerliyorum. Size
Franz Fanon- Yeryüzünün Lanetlileri
Franz Fanon- siyah deri beyaz maske
Steve biko- siyah bilinci
Lumumba-Hifzi topuz (lumumba, afrika da işkence ile öldürülen ilk başbakandir)

Ve satre in yabancilasma uzerine yazilarini tavsiye ederim. Aklıma simdilik bunlar geldi daha gelirse editlerim.


Amaranta ursula
(19.10.18)
(1)

prag tavsiyesi

sorulmuş tabii daha önce baktım da ama yine de günce bi soru olsun diye soruyorum.hostel, hesaplı ve güzel yiyecek, bira markası gibi tavsiyelerinizi alabilirim. akşam oturmalık eğlence mekanından ziyade pub gibi bir tavsiye varsa o da iyi olur. onun dışında klasik turistik atraksiyonlar dışında tav
sorulmuş tabii daha önce baktım da ama yine de günce bi soru olsun diye soruyorum.

hostel, hesaplı ve güzel yiyecek, bira markası gibi tavsiyelerinizi alabilirim. akşam oturmalık eğlence mekanından ziyade pub gibi bir tavsiye varsa o da iyi olur. onun dışında klasik turistik atraksiyonlar dışında tavsiyeniz varsa da alabilrim.

3,5 gün kadar kalıcam çok olur mu bratislava, viyana, berlin, brno gibi yerlerden birine de gitsem mi diye düşündüm ama sanırım ona kasmıycam?

bir de şöyle şeyler gördüm, katılacağımı sanmam da tursuz ama girip kendimiz dolaşabileceğimiz underground yerler var mı acaba böyle?

www.tripadvisor.com

ayrıca pegasus'tan bilet almıştım bu uçuşa online check in yapılamıyor diyor. bazı havaalanlarıyla ilgili böyle bi durum var ondan mı acaba yoksa uçuşa daha zaman olduğu için mi sadece? son olarak prag'da havaalanından merkeze ulaşım genelde nasıl oluyor?
Viyana berlin fln gitme bence. 4 5 saat yol var çünkü. Kutna hora ve terezine gidebilirsin. Onlar kisa mesafe. Ikisini de tavsiye ederim.


havada bulut
(17.10.18)
(3)

milena'ya mektuplar

hangi yayınevinden okumak lazım?
hangi yayınevinden okumak lazım?
can


kablelvuku
(17.10.18)
can +1


japon askeri
(17.10.18)
can diyip gidiyorum.


(5)

kadıköy'de börekçi tavsiyesi

deneyip beğendiğiniz, mütemadiyen aldığınız bi yer var mı? peynirli tercih sebebidir.
deneyip beğendiğiniz, mütemadiyen aldığınız bi yer var mı? peynirli tercih sebebidir.
İzol börek var sever misiniz bilmem ama baklava yufkasından ızayan peynirle yapılıyor biraz ağır kaçabilir sabah için. Kovan fırının börekleri de güzel. Simit sarayının gül böreği de ev yapımı tadında


ninotevtidze
(15.10.18)
O kosedeki buyuk Is Bankasi'nin karsisinda Sogutlucesme yonune dogru giderken sagda bir borekci var, eski usul borekci dukkani. Ben cok begenmistim.


dougsampson
(15.10.18)
hatırlayamadım oralarda börekçi ama bakarım. camiden önce mi sonra mı, ara sokakta mı?


izol güzel ama ağır baya


jamswety
(15.10.18)
Camiden hemen once, sagda, cephesi kucuk bir dukkan ama cadde uzerinde.


dougsampson
(16.10.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.