Giriş

Iphone daki fotoları pc ye atınca | iphone da foto sipme

104apple 105applr gibi klasörlerde atıyor. Telefonun içine pc den girince de öyle yani. Sorum şu. Ben bunları kendi çektiklerim yani kameradan çekilenler, whatsapp klasörü, instagram, twitter klasörü gibi ayırmak istiyorum. Bu mümkün mü. Nası yapılr. 2: iphone da kolayca fotolar nasıl silinir. Kompl
104apple 105applr gibi klasörlerde atıyor. Telefonun içine pc den girince de öyle yani. Sorum şu. Ben bunları kendi çektiklerim yani kameradan çekilenler, whatsapp klasörü, instagram, twitter klasörü gibi ayırmak istiyorum. Bu mümkün mü. Nası yapılr.

2: iphone da kolayca fotolar nasıl silinir. Komple silmek istiyorrum teker teker değil.
(3)

Zaradan aldığım parfüm

Çok az sıkıyo. Fıs fısı yani. Ben bu durumdan çok rahatsızım. Başlık takılıyo mu buna. Bol bol nası sıktırtabilirim bunu. Tşk.
Çok az sıkıyo. Fıs fısı yani. Ben bu durumdan çok rahatsızım. Başlık takılıyo mu buna. Bol bol nası sıktırtabilirim bunu. Tşk.
Baska spreyin kafasini sokup ona tak.


stavro
(7 saat)
sıkılan parfüm = fıs miktarı * fıs sayısı

hocam bu formüle göre sen fıs sayısını artırmaktansa fıs miktarını arttırmak istiyorsun. bence fıs sayısına odaklansan daha pratik olabilir.


Fis fis fis fis fis yapabilir ya da fislayan yere igne sokabilirsin.


brkylmz
(5 saat)
(3)

Kariyer net’e psf cv ekleyebiliyor muyuz

Kariyer netin özgeçmiş sekmelerini doldurdukten sonra pdf olarak cv ekleyebiliyor muyuz, nereden. . Ben bulamadım mobilden. Bir de bunu dışarıdan şirketler açıp okuyabiliypr mu.
Kariyer netin özgeçmiş sekmelerini doldurdukten sonra pdf olarak cv ekleyebiliyor muyuz, nereden. . Ben bulamadım mobilden. Bir de bunu dışarıdan şirketler açıp okuyabiliypr mu.
Teşekkürler. Profilimize bakan şirketler bu pdf olarak eklediğimiz cv yi görebiliyorlar dimi?


Görebiliyorlar diye biliyorum. Bir şirket mülakatıma CV'min çıktısını getirmişti. Oradan takip ederek geçmişte yaptığım şeyler üzerine sorular sormuştu.


(2)

Başınıza kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyor musunuz

Mesela ben iş yerinde bana olan davranışlardan mutsuzum. Eve geliyorum saat 8. Kilom acayip. Mesela bunlarıidan ötürü ben mutsuz hissediyorum. Ama bunları düşünğrsem veya söylersem başıma kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyorum. Yani insanların ne dertleri var. Sağlığımıza aileme bir şey olacak vey
Mesela ben iş yerinde bana olan davranışlardan mutsuzum. Eve geliyorum saat 8. Kilom acayip. Mesela bunlarıidan ötürü ben mutsuz hissediyorum. Ama bunları düşünğrsem veya söylersem başıma kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyorum. Yani insanların ne dertleri var. Sağlığımıza aileme bir şey olacak veya işsiz kalıcam veya dışlanıcam gibi geliyor. Ama mutsuz da hissediyorum. Ama söylersem de böyle olacak veya allah böyle yapacak gibi geliyor. Nankörlük ediyorum şükretmiyorum diye. Aslında ediyorum ama. Atamıyorum içimden bunu hiçbir şekilde atamıyorum.
Hissetmiyorum.


Amaranta ursula
(16.10.18)
Is hayatim inanilmaz kotu geciyor. Surekli stres halindeyim. Ancak is hayati cok iyi olan arkadaslarim da mutlu degil. Benim sorunum temel: fakirlik, issiz kalma korkusu. Aklimda sadece bunlar var. Arkadaslik, sevgili bunlar cok basit seyler. Hic zorluk yasamadigim konular. Isinde iyi arkadaslarim da hep yalnizlar ve depresyona giriyorlar. Iki tanesi duzenli ilac kullaniyor. Maddi olarak her seyleri var ama gercekten mutlu degiller. Ne onlar mutlu ne de ben mutluyum. Ama daha kotu insanlar da var ne yazik ki. Gecenlerde isten cikarildim. O zengin arkadasim depresyonda oldugunu soyledi. Ona uzulmedim. Ama o da uzgundu. Ama ayni hafta icinde eski bir is arkadasimin da kardesinin öldügü haberini aldim ve sonra kendi durumuma sevindim.


Traveller
(16.10.18)
(3)

Burun estetik ameliyatı

Selam. Annem burnundan ameliyat olmak istiyor. Ben destekçisiyim her ne isterse. Ama sonuçta cerrahi bir işlem. İstanbul anadolu yakasında doktor ve hastane önerir misiniz. Devletler yapar mı bunu. Özeller çok mu pahalı yapar. Fiyat bilginiz var mı. Teşekkürler.
Selam. Annem burnundan ameliyat olmak istiyor. Ben destekçisiyim her ne isterse. Ama sonuçta cerrahi bir işlem. İstanbul anadolu yakasında doktor ve hastane önerir misiniz. Devletler yapar mı bunu. Özeller çok mu pahalı yapar. Fiyat bilginiz var mı. Teşekkürler.
dolar değiştiğinden beri medikal fiyatları da çok değişti, yani ben 6 ay önce yaptırmıştım şu kadar derse bi arkadaş muhtemelen bugün için geçerli olmayacaktır.


killerbee
(14.10.18)
geçen sene kuzenim yaptırdı. fiyatlar çok değişkendi. 3.000 ile 20.000 arasında değişiyor. devlet hastanesinde de yapıyorlar ama fiyatlar özellerden çok farklı değil.

devlet hastanesindeki doktor ancak 8 ay sonraya tarih verebildi ameliyat için (biraz da ünlü biriydi bu doluluk ondan dolayı da olabilir). 8 ay beklemek istemeyince tamer taş'a yaptırdı. çok güzel oldu. hani o her yerde gördüğümüz estetikli olduğunu bağıran burunlar var ya öyle olmadı. çok doğal ve yüz şekline göre yaptı. toplam 4.500 tl ödedi. devlet hastanesindeki doktor 3.000 tl istemişti.

doktordan çok memnun kaldı. herkese tavsiye ediyor.

killerbee +1 bu fiyatlar muhtemelen değişmiştir.


Ankara'da Batıkent Medical Park'ta zamanında 4500 tl fiyat almışlığım var. Estetik değildi sadece. Burnumda kırık vardı ve yamulmuştu. Kırık düzeltilecek, yamukluk da giderilecekti.

Şimdi rahat 10 bin isterler.


(5)

Emo’yu napıcam ben v2

Güno. Faydası olur belki size diye bu duyuruyu açıyorum. Ben üni zamanı elektrik müh odasına kayıt olmuştum. Daha doğrusu gelip imza falan almışlardı stand falan. Aradan seneler geçti. Askerlik bitti. Çalışıyorum falan. Dedim kesim borcum var. zira ben unuttum burayı. Herkese borç falan çıkarıyolarm
Güno. Faydası olur belki size diye bu duyuruyu açıyorum.

Ben üni zamanı elektrik müh odasına kayıt olmuştum. Daha doğrusu gelip imza falan almışlardı stand falan. Aradan seneler geçti. Askerlik bitti. Çalışıyorum falan. Dedim kesim borcum var. zira ben unuttum burayı. Herkese borç falan çıkarıyolarmış. Aradım emoyu. Dedim borcum ne kadar. Dediler öğrenci üyesi olmuşsunuz zamanında. Normal üyeliğe geçmemişsiniz. Borcunuz yok. Üyeliğiniz de pasif. Dedim süper.

Soru yazmam da şart. Yoksa uçururlar. Emo nun it sektöründe çalışan bi mühnedise faydası olur mu.
Odanın kimseye faydası yok.
Tek artısı kamuda bazen anahtar personel istiyorlar. o zaman oda üyeliği isteniyor.
onun dışında kendi işinizi yapacaksanız gerekebiliyor.
yoksa özel sektörde mühendisseniz muhtemelen işiniz olmaz. (firmanız devlet ihalelerine girmiyorsa)


ozdek
(13.10.18)
Ben makine mühendisiyim. Girdiğim iş oda üyeliği istedi. Yoksa kayıt olmazdım.


musmus
(13.10.18)
Doktorlar için tabipler odası, avukatlar için baro neyse senin için de emo o. Ancak son 10-15 yılda iktidar tarafından aktif olduğu tüm alanlar kısıtlanmaya çalışıldığı için eskisi kadar birlik olamıyorlar. Aylık 10 lira aidat çok değil. Odanın kimseye faydası yok diyen mesleğine hıyanet etmiştir, fayda almak yerine fayda vermeye çalışırsanız herkes fayda görür.


goodz
(13.10.18)
elektronik haberleşme mühendisiyim. 2009'da mezun oldum. emo'ya kaydım falan yok. senelerdir de eksikliğini hissetmedim.


washe
(13.10.18)
sadece bir faydası var: eğer maddi durumunuz iyi değilse, üyelerine ücretsiz eğitimleri oluyor. yazılım kursları gibi.

onun dışında boş ve siyasi işler peşindeler...


malheiros
(13.10.18)
(7)

Emo’yu napıcam?

Beni ünideyken yani 5 sene falan önce okula gelip ücretsiz diyip imza alıp üye yaptılar bizi elektrik mühendisleri odasına. Ay ay mail atarlar. Ne gitmişliğim ne görmüşlüğüm ne temas etmişliğim var. Ben şimdi 3 senedir çalışıyorum. Para falan vermedim hiç bunlara. Yani hem bilmiyodum bilsem çıkardım
Beni ünideyken yani 5 sene falan önce okula gelip ücretsiz diyip imza alıp üye yaptılar bizi elektrik mühendisleri odasına. Ay ay mail atarlar. Ne gitmişliğim ne görmüşlüğüm ne temas etmişliğim var. Ben şimdi 3 senedir çalışıyorum. Para falan vermedim hiç bunlara. Yani hem bilmiyodum bilsem çıkardım zaten. Hem de hiç arayan soran olmadı. Varlıklarını bile unuttum ki hiç kontağımız bile olmadı hayatım boyunca. Benim şimdi bunlara borcum mu olacak? Ben bunlara para mı ödeyeceğim? Nedir bu iş. Bilen var mı. Sitelerinde baktım borç sorgulama falan linkleri çalışmıyo garip bişey. Bi anlatabilir mi bilen tecrübe edenler.
Ogrenci isidir o. Mezun olunca asil uyelik var. onda aidat odersin. Su an bir borcun yok


Aslında borcun var. Meslek odalarına kayıt zorunludur ve kayıt olmasanız bile mesleğe başladığınız andan itibaren aidat borcunuz hesaplanır. Olur da bir gün kayıt olmanız gerekirse geçmiş borçları da isterler.


srdr
(12.10.18)
Üye oluyorsunuz. Yıllık aidat ödüyorsunuz. (Öğrenciyken aidat yok diye biliyorum.) İşe başlayınca meslek odasına kayıt zorunlu ama uyan var uymayan var. Benim eski şirketim üyeliği zorunlu tutunca üye olmuştum.

Eğitimlerine katılıyorsunuz. Size ücretsiz kaza sigortası yapıyordu Emo İstanbul. Hâlâ poliçem devam ediyor sanırım. Bunun haricinde bir iki güzel şey de var. Şimdi aklıma gelmedi.

Odayı telefonla arayıp sorun. Bilgi veriyorlar. Ödediğim aidat da yıllık 120 TL gibi bir şeydi.

Gidin, görün, temas edin, bir şey kaybetmezsiniz.


monogram
(12.10.18)
mesleğe başladığında emo'ya üye olman gerekiyor aslında. şöyle düşün, avukat olmak için nasıl baroya kayıt yaptırman gerekiyorsa emo için de aynı şey gerekli.

borç hesabını da şöyle yapar, senin mezun olduğun tarih baz alınır, o tarihten itibaren şu anki aidat üzerinden hesaplama yaparlar. artı olarak da üye kayıt parası alınır. özel sektördeysen zorunlusun emo'ya kayıt yaptırmaya.

emo'nun bana iki büyük faydası oldu. birincisi iş bulmama yardımcı oldular ikincisi ise bir işyeri maaşımı ve tazminatımı ödemedi, ücretsiz avukatlık hizmeti sağladılar.


hosein
(12.10.18)
kimse nasıl dememiş;
mühendislik imza yetkisi alabilmen için kendi odana kayıtlı olma gerek.
resmi evraka mühendis ünvanıyla imza atamazsın. ama bu, çalıştığın şirke/pozisyonla ilgili olarak hiç gerekmeyebilir de.

ben de başka bi dalda mühendisim, üye olma gereği duymadım yıllardır; ama fırsat varken üye ol, iyidir.


jimjim
(12.10.18)
Odaya üye zorunluluğu diye bir durum kesinlikle yok. 6 yıldır çalışıyorum odaya kayıt falan da olmadım. Eğer işinizle ilgili emoya ihtiyacınız yoksa üye olmanıza da gerek yok. Ama emoya proje onayı falan için işiniz düşüyorsa ve imza yetkisi için emodan eğitim alacaksanız falan gerekiyor. Ülkede mühendis odaları kadar bir işe yaramayan kuruluş daha yoktur. Öğrencilik dönemimde bende üyeydim hatta emogenç yönetiminde idim. Mezun olduktan sonra önünden dahi geçmedim. O sebeple üye olmak zorundasın falan diyenleri salla gitsin. Eğer üyeliğin varsa da eğer işin düşerse mezun olduğun zamandan itibaren hesaplayıp üyelik aidatını alıyorlardı ama geçtiğimiz yıl bunun kaldırıldığı ile ilgili haber görmüştüm. Yani ne zaman üyeliğin olursa o zaman ödemeye başlıyorsun diye görmüştüm.Ayrıca senin üyeliğin emogenç üyeliğidir.


hocam kayıt zorunluluğu yok diyenler için bu maddeyi aşağıya ekliyorum. Ne yapacağına kendin karar ver.

6235 sayılı TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ (TMMOB) KANUNU

Madde 33: Türkiye‘de mühendislik ve mimarlık meslekleri mensupları mesleklerinin icrasını iktiza ettiren işlerle meşgul olabilmeleri ve mesleki tedrisat yapabilmeleri için ihtisasına uygun bir Odaya kaydolmak ve azalık vasfını muhafaza etmek mecburiyetindedirler.


srdr
(13.10.18)
(13)

Bi saate alıyorum. Çay makinesi.

https://www.hepsiburada.com/arcelik-3280c-yeni-tiryaki-cay-makinesi-p-MTARC3280C?magaza=ZeTaMax 200. Ok diyosanız alıyorum.
www.hepsiburada.com

Max 200. Ok diyosanız alıyorum.
Dur alma.
Alt kisim plastikse alinmaz.
Uzun süre sıcak su duracak yer plastik olmamalı.


çay içmeyi bilmiyorsan al.


lafacukur
(09.10.18)
bunlardad yapılan çaylar bildiğin çok kötü oluyor illa alacaksan tefal, philips gibi markaların da ürünlerinin alayı 200-209tl arası, arçelik falan tefalin yanında tırt kalır.


killerbee
(09.10.18)
Arzum heptaze çay makinesi oldukça iyi.


korkmaz'ın çay makinesini öneririm hem çelik hem istediğin fiyat aralığında.


arzumdan ne aldıysam hepsi aldığım andan beri doğru düzgün çalışmadı ve atıldı.

elektrik süpürgesi ilk kullanıştan itibaren çekmedi, ne filtreler denedim,olmadı, servise göndereyim dedim, internette bi arattırdım ohoo default olarak çekmeyen elektrik süpürgesi yapmışlar. millet servise göndermiş yapmadan geri göndermişler, öyle demişler böyle demişler.

kettle aldım, iki gün sonra düğmesi tutmaz oldu, başında bekleyip düğmeye bastırıp beklersen kaynatıyor, yoksa atıyor sürekli.

ufak kahve cezvesi aldım türk kahvesi için bir termostat koymuşlar 45 derecede atıyor, bunun kaynaması lazım 100 nerede 45 nerede, kızdım onu da attım.

paranı çöpe at daha iyi

arzum markasının asıl üretiliş amacı nedir biliyormusun? sevmediğin ama hediye almak zorunda olduğun bir iş arkadaşın olur evlenir, ne bileyim kayınvalidene bişey almak zorundasındır sevmiyorsundur kaynanayı, hah işte böyle durumlarda ben paramı çöpe atıyorum ama ne de olsa onlar da kullanamyacak deyip, bu boşluğu doldurmak için üretilmiş bir markadır arzum.

korkmazı kimse beğenmiyor ama 6 ayda bir tost makinası atan ben bile 2011 den beri aynı korkmaz makinayı kullanıyorum ve acayip memnunum.

korkmaz gerçekten çok estetik ürünler üretmese de eşek gibi sağlam yapıyor ne yaparsa.


killerbee
(09.10.18)
burda daha ucuz bunu al.

urun.gittigidiyor.com


spirit crusher
(09.10.18)
Crusher dayanamadım aldım.


bu çay makinasına kesinlikle plastik pet şişede su kullan.

daha güzel kanser yapar böylece.


killerbee
(09.10.18)
Kesinlikle çaydanlık çelik, demlik cam olmalı. Plastik koku yapar, geçtim kanserini.

Bu tür basit mantık çalışan ürünlerde pahalı markalara gerek yok, sinbo, king, felix ve aklıma gelmeyen bir sürü ucuz ürün alabilirsiniz. Altı çelik üstü cam olduktan sonra hepsinin içinde bir rezistans var.


John Bloor
(10.10.18)
nok.

homend'a bak.


kablelvuku
(10.10.18)

Spotify aile kurdum

2 kişilik yer var. Aylık 5 tl. Gelen varsa özelden yazın.
2 kişilik yer var. Aylık 5 tl. Gelen varsa özelden yazın.

Spotify ailesinde 2 kişilik yer olan varsa

Pm lütfen.
Pm lütfen.

Güvenlik ürünlerinin sertifikalarını alanlar ve bilenler var mı

Özel mesaj atar mısınız canımslar.
Özel mesaj atar mısınız canımslar.
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.