Giriş
(10)

Kombi alırken neye dikkat etmek lazım

Kombi alıcaz 120 metre kare ev. Ne almak lazım.
Kombi alıcaz 120 metre kare ev. Ne almak lazım.
Demirdöküm nitromix


runner
(18.02.19)
buderus aldım 20 ay oldu memnunum, babam eniştem tüm sülale buderus kullanıyor şimdiye kadar kimseden şikayet duymadım. benimki yoğuşmasız onlarınki yoğuşmalı. evdeki petek m2sine göre yoğuşmalı mı yoğuşmasız mı alacağını kombici söyler zaten.


suwat
(18.02.19)
Buderus al. Bosh satın aldı sanırım bunları. Servis ağları çok iyi. Sorun da çıkmıyor kolay kolay.


westblack
(18.02.19)
Buderus GB 062 24 kW al. Ya da küçük olsun istiyorsan aynı kW değerine sahip Daikin var. Türkiye'de en ufak kombi o


ablamlar 15 yıldır fln Buderus kullanıyor, belki de daha fazla olmuştur, hiç sorunları olmadı.

evin içine bi yerlere kontrol paneli de koydurun derim, zamanlayıcı ayarı vs olan. Böylece kombi şu saatte çalışsın bu saatte çalışmasın gibi ayarlar yapabilirsiniz.


taurina
(18.02.19)
buderus


kisa
(18.02.19)
Tek eşanjörlü olmamasına dikkat et. Demirdöküm Nitromix iyidir.


ladybird
(18.02.19)
Yoğuşmasız yok artık. Paran varsa buderus al geç. Bosch ile buderusun içi aynı demişti doğalgazcı.
Demirdöküm nitromix kullanıyorum. O da iyidir.


sutlu nescafe
(18.02.19)
kolay tamir edilebilen ve yerli malı bişey bakmanızı tavsiye ederim. kiracısı olduğum eve bosch takmışlar tamirinde çok sıkıntı çektim.


dedim ben sana
(18.02.19)
Bosch condens 2300i
mobile.donanimhaber.com


lemon cake
(18.02.19)
(4)

Bizde hgs var

Ogs den geçtim. Napim.
Ogs den geçtim. Napim.
hgsden düşermiş.


sutlu nescafe
(08.02.19)
git tekrar bir daha geç. yanlışlık oldu de.


mikahakkinen
(08.02.19)
Bende geçmiştim çıkarken hgs den çıktım. Bir şey olmadı.


valarmurgulis
(08.02.19)
otomatik dusuyor hgs'den. (bakiye olmasi lazim tabi)


brkylmz
(08.02.19)
(5)

Yurtdışındayken internet

Telefonumuz mi. Şunu satın alıyoruz. https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/yurtdisi-1-haftalik-faturali.aspxSonra da telefonda ne yapıyoruz?Mobil veri var. Veri dolaşımı var. Yani ayar olarak. Veri dolaşımı kapalı şu an. Açmak mı gerekir. Mobil veri kapanacak mı?
Telefonumuz mi. Şunu satın alıyoruz.

bireysel.turktelekom.com.tr

Sonra da telefonda ne yapıyoruz?

Mobil veri var. Veri dolaşımı var. Yani ayar olarak. Veri dolaşımı kapalı şu an. Açmak mı gerekir. Mobil veri kapanacak mı?
Roamingi acmak gerekiyor.


nax
(24.01.19)
Roaming nerede hocam? Bunlar var.


Gittiğiniz ülkeden hat almanız genelde daha avantajlı oluyor


devildare
(24.01.19)
Roaming yani veri dolasimi. Onu acin. Mobil veri de acik olacak tabii. Cunku wifiden baglanmiyorsunuz.


nax
(24.01.19)
İkisi de açık yani hocam? Tamamdır teşekkürler.


(5)

Yurtdışında internet hat vs soruları

Selam. 1; İspanya portekiz 1 hafta. Yurtdışında sadece whatsapp mesajlaşmak için telekom abonesi kullanıcı ne yapmalı. Ne satın almalı. 2: aşırı fatura gelmesin diye telde ve hatta neler kaptılmalı. Kendi kendine yurtdışına mı açıyor bilemiyorum. Aranıyor bazen. Anlamadım. Tşk.
Selam.

1; İspanya portekiz 1 hafta. Yurtdışında sadece whatsapp mesajlaşmak için telekom abonesi kullanıcı ne yapmalı. Ne satın almalı.

2: aşırı fatura gelmesin diye telde ve hatta neler kaptılmalı. Kendi kendine yurtdışına mı açıyor bilemiyorum. Aranıyor bazen. Anlamadım. Tşk.
tr hattini telefonundan cikarmali, ispanyada havaalanina inince 5-10 euro'ya on odemeli 1GB data paketli hat almali. hem ispanya'da hem portekizde kullanmali


crucio
(23.01.19)
İspanya'da Vodafone'un 10 Euro'ya 4GB'lık çok uygun bir paketi var turistler için, pasaportla başvuruyorsunuz, 2 saatte açılıyor. (Kasım 2018'den kalma bilgi)


luin 41
(23.01.19)
Turkcell'in hatlarını günlük 20 liraya kullanabiliyorsun sanırım.
Ama ön ödemeli lokal hat almak daha mantıklı totalde 15 gün için.
Portekiz-ispanya ortak çalışan hat varsa muazzam olur.


mhm
(23.01.19)
lycamobile: hat beleş, para yüklüyorsunuz, tr yi aramak el telefonu ise 1p, cep telefonu ise 5p, intetli tarifeleri de var, sitesinden bakarsınız, ingiltere ve italyada vardı, sizin gideceğiniz yerde de vardır muhakkak. Ufak büfe gibi, salaş yerlerde satılır, ya da stant açmış, zenci, hintlinin sattığına şahit olursunuz caddede, istasyonda.


speedy
(23.01.19)
2. Telefon kendi kendine açmaz. Mobil internet ayarlarınızda roaming, dolaşımdayken internet yani başka ülekedeyken internet seçeneği açık olmalı. Bir de bundan önce hattınız Yurtdışında kullanıma açık olmalı.

Çok internet gitmesin diye uygulamalarda arka planda harcanan internet kullanımlarına bakın. Android için konuşuyorum, bunları kısıtlayabiliyorsunuz. Bu demek oluyor ki siz kullanmazken de uygulama arkada çalışır ve internet yer. Mesela whatsapp için açık bırakırsınız bunu, whatsapp içinde ayarlarda resim ve videoyu otomatik indirmeyi kapatın. Dropbox, drive, instagram vs gibi yedekleme ve diğer sosyal ağları kapatabilirsiniz. Senkronizasyonları kapatabilirsiniz önemli olamyanları, hem pc de hem telde kullandığınız bir program varsa ve telefona otomatik indiriyorsa yani.

Otomatik güncellemeleri mobil interner için kapatmalısınız, uygulama vs güncellemeleri.


senolll
(23.01.19)
(2)

Saç ekimi soruları

1: yaptırayım mı ya? :(2: acıbadem emphair la görüştüm 5k dediler. İyi diyolar ama hiç bilgim yok. Sizin bildiğiniz önereceğiniz yerler var mı? 3: buraya bi başlık açılmıştı saç ekimiyle ilgili bazı yerler önermişlerdi onu bulamadım sizde kayıtlı favlı falan mı?
1: yaptırayım mı ya? :(
2: acıbadem emphair la görüştüm 5k dediler. İyi diyolar ama hiç bilgim yok. Sizin bildiğiniz önereceğiniz yerler var mı?
3: buraya bi başlık açılmıştı saç ekimiyle ilgili bazı yerler önermişlerdi onu bulamadım sizde kayıtlı favlı falan mı?
işler nasıl oluyor bilmiyorum ama yaptır be abi. insanın yüzü değişiyor valla, başka bi insan oluyorsun. arkandayız real brdd pitt!!


mehmed resad
(20.01.19)
ben çalıştım bu sektörde, özel bir sorun varsa yardımcı olayım.


reavelyn
(20.01.19)
(12)

Ailem olmasa intihar ederdim ben

Cidden. Gram zevk almıyorum yaşamaktan. Tam bir eziğim. Hayatım boyunca hep aynı şeyi yaşıyorum. Dejavu resmen. Bir ortama giriyorum iş vs. 1 sene sonra dışlanıyorum. Hep ama hep. Yemin ederim en ufak bi bencillik terslik yapmıyorum bak yemin ederşm. İçim acıyo resmen nefret ediyorum. Sürekli taşak
Cidden. Gram zevk almıyorum yaşamaktan. Tam bir eziğim. Hayatım boyunca hep aynı şeyi yaşıyorum. Dejavu resmen. Bir ortama giriyorum iş vs. 1 sene sonra dışlanıyorum. Hep ama hep. Yemin ederim en ufak bi bencillik terslik yapmıyorum bak yemin ederşm. İçim acıyo resmen nefret ediyorum. Sürekli taşak geçilen biriyim zaten. Bıktım tükendim.
terslik yapmadigin icindir. guzel davranilmayi hak etmeyen cok insan var. bir de kotu davranmayi dene onlara. sacma ama var boyle bir sey.

alien iyi ki var.


jimicik
(11.12.18)
yaş kaç?


mikahakkinen
(11.12.18)
038576, bu nasıl bi kötülük.
Jimicik, iyi ki var. Olmasa bir dakika düşünmem. Mideme kramplar giriyor sürekli.
Mika, 28.


Sen 9-10 yıldır anti depresan kullanmıyor muydun? Bence bırakman çok kötü etkilemiş seni. Acilen doktoruna görünmelisin. Tekrar başlaman gerekebilir. Bu arada fiziksel olarak saç ektirmeyi hiç düşündün mü?


blue serenity
(11.12.18)
herkese söyleme ama genelde hayattan zevk alarak yaşamıyor kimse :) yalnız değilsin..


redeath
(11.12.18)
ne gereği var?


datnet
(11.12.18)
ben de öyle diyordum. yapamıyorsun.


kljgslsdkjsd
(11.12.18)
Blue, ilaçla yaşamak sıkıntı. Tuvalete çıkamıyordum senelerdir. Haftada 1. O da ilaça. Bırakınca düzeldi.

Red, yok abi. Ben haksızlıklardan sürekli bunların başıma gelmesinden yıkdım. 15 senelik arkadaşımı işe sokuyorum kız arkadaşı istiyor diye benle görüşmeyi kesiyor. Nazik davranıyorum en ufak detayı bile düşünüyorum bana haber verilmeden bir aksiyon alınıyor. İşle ilgili. Önemli hem de. 20 senedir hep böyle bak yemin ederim.

Datnet, var abi.

Kjgs, ailem olmasa bir dakika düşünmem. Annem çok üzülür. Bir de kızımız var köpeğimiz yani onu bırakamam.


Başkan senle dalga geçiyorlarsa sende onlarla dalga geç. Onlar seni dışlıyorsa sende onları dışla. İyi insan olmaya niye çalışıyorsun ki.
Ben bana iyi davranana iyi kötü davranana ise hayvan muamelesi yapıyorum.(hayvanlara saygısızlık etmek istemem lafın gelişiydi o)

Bir de sen bakma mutlu gözüküyor olduğumuza bende mutsuzum ben de ailem olmasa sikerler diyip ölürdüm herhalde. O yüzden sal bro hayatı aksın gitsin nasılsa intihar etmiceksek zike zike yaşıycaz hayatı.

Saygılar.


bigcaptain
(11.12.18)
açıkcası bunu ben de sık sık düşündüm. benim de hayatımı zorlaştıran bazı mevzular var. bunların önemli kısmını da bir tür sağlık sorunum oluşturuyor.

sonra da madem intihar edecek kadar yaşamaktan bıktım 1-2 çılgınlık yapayım ne bileyim irandan çıkayım doğuyu gezeyim kah otostop ile kah trenle otobüsle diye.

yemediğini ve cesaret edemeyeceğimi anlayınca da saçmalama dedim kendime.

yani madem intihar düşünecek bir ruh halindesin yapmak istediğin bir şeyi yap risk al belki bir şeyler değişir.


denizgonen
(11.12.18)
genelde bu durum tek başına hiçbir şey yapamayanlarda görülüyor sanki.
sen de öyle misin? ona göre cevap vereyim.

ayrıca sorunları genelde işte bu sorunları yaşıyorsun galiba. işte kimse aslında kimseyle iyi geçinmez, hepsi sahte arkadaşlıklar. uzak durmak daha iyi.


Big captain, ben geçince olmuyor ki. Yine benle dalga geçiliyor. Benim yapım bu söküp atamıyorum işte. Ben kimseyi kırmamak, zorda bırakmamak, yanlış anlaşılmamak adına elimden gelen her şeyi yapıyorum yemin ederim her şeyi. O insanlara siktirekebilecek kadar ne madden ne manen güçlü değilim. Bazen hayal kuruyorum öyle olsaydı diye. Ailem üzülmesin diye yaşamaya çalışıyorum.

Denizgonen, korkular var yine. Nası söyleyeyim 0 en düşük aksiyon 10 intiharsa atıyorum, 0-10 arasında bir şey yapamıyorum ben. Yapmıyorum yani. En kötü ihtimal 10 cepte. Onun da koşulu var.

Birsürüsorumvar, belki. Ama şöyle. Ben bir çalışanım. Yaşadığım ortamı çevreyi seçme lüksüne sahip değilim. O lüksüm olsa uzaklaşır tek başıma yaşardım. Yalnızken mutlu olmuyorsun ama üzülmüyorsun da. 20 yılda her sevdiğim bana hak etmediğim şeyler yaptı. Her elimden geleni yaptığım her değer verdiğim. Evet güçsüzüm etkileniyorum ama kolay da değil. Yani nasıl anlatayım bilmiyorum ki.


(5)

Nası olacak böyle gençler

Yarım saattir buraya çok mutsuzum yazmak için geliyorum. Yazıyorum ama siliyorum. Çünkü bunu yazarsam başıma kötü şeyler gelir, aileme bişey olur gibi hissediyorum. Bugün bütün gün uyudum. Hiçbir şey yapmaya enerjim yok. Yazamıyorum ne yazaam kimle konuşsam bilemiyorum. Kafam kazan gibi sürekli düşü
Yarım saattir buraya çok mutsuzum yazmak için geliyorum. Yazıyorum ama siliyorum. Çünkü bunu yazarsam başıma kötü şeyler gelir, aileme bişey olur gibi hissediyorum.

Bugün bütün gün uyudum. Hiçbir şey yapmaya enerjim yok. Yazamıyorum ne yazaam kimle konuşsam bilemiyorum. Kafam kazan gibi sürekli düşünceler oluyor. İşimde hiç kendimi geliştirmiyorum, sığır gibi basic işleri yapıyorum verilen görevi falan. Ki bizim sektörde gelişmen lazım. 8’de evde oluyorum servis çok uzun bitik oluyorum. Arkadaş çevrem yok. Bi hobim vs yok. Kız arkadaşım yok. Sadece kitap okuyorum elimde telefon yutup video twitter falan. Kilom çok fazla. Bunu yazarken bile öyle duruyorum. Ne diyebilirim diye. Bilemiyorum. Bişe değişeceğinden de değil yani. Ne bileyim. Öyle soru değil de biraz işte ne bileyim.
Alkolden gerisi yalan bro.


zxcd
(09.12.18)
bilmiyorum rahatlatır mı ama yalnız değilsin. Günümüzde dünya nüfusunun 1/3 ü muzdariptir belki de bu durumlardan.


new day new life
(09.12.18)
Bilmiyorum sende de aynısı olur mu ama ben bu tip hayatımdan memnun olmadığım durumlarda daha kötülerini düşünerek rahatlamaya çalışıyorum. dünyanın yüzde 35’i hala temiz içme suyunun ulaşamıyor. Böyle bi yerde doğmuş olabilirdin.

Motive olmak istiyorsan da buraya bakabilirsin:

Reddit.com/r/getmotivated


Mcfly
(09.12.18)
işe kendinizi sevmekle başlamanız lazım, gerisi halledilir.


candide
(09.12.18)
bence siz gereksiz dusunce tiryakisisiniz.

bu da kotu bir bagimliliktir. bu kotu davranisinizi terk etmeye bakin.


(5)

Edevletten vukuatlı nüfus örneği alınamıyor?

İnternette aradım hep alınabiliyor diyor. E devlette nüfüs müdürlüğüne müracaat edin diyor. Nedendir? Siz alabiliyor musunuz.
İnternette aradım hep alınabiliyor diyor. E devlette nüfüs müdürlüğüne müracaat edin diyor. Nedendir? Siz alabiliyor musunuz.
"Kişi Talebi" seçeneği ile şimdi denedim alabildim.

Vatandaşlıktan falan mı atıldın noldu :D


Cesario
(04.12.18)
Babam için alıcam da. Engelli kendisi. Nüfus müdürlüğüne nası gidixez ki. Saçmalık. Aradım edevleti. Ekranda yazanları okudu bana.


arama çubuğuna "vukuatlı" yaz çıkan adresten alabilirsin.


naksidil
(04.12.18)
Ordan deniyorum hocam


Vukuatlı alamıyorsun sanırım oradan sadece nüfus kayıt örneği veriyor. Vukuatlı için nüfus müdürlüğüne gitmek lazım.En son öyleydi,değiştiyse bilemem


ırene adler
(04.12.18)
(3)

parfüm sorusu | alayım mı

zara red kullanıyorum mecburen. gip armani acqua idi parfümüm. 350 tl şu an. çok bana.şu nasıl? kalıcı mı? alayım mı?https://www.hepsiburada.com/vakko-v-de-vakko-edt-150-ml-erkek-parfum-p-SGVAKKOVDE?magaza=Uluev
zara red kullanıyorum mecburen. gip armani acqua idi parfümüm. 350 tl şu an. çok bana.

şu nasıl? kalıcı mı? alayım mı?

www.hepsiburada.com
Vakko'nun çok eski parfümü, güzeldir. Kalıcılığını bilmiyorum.


lana del rey
(03.12.18)
eşime hediye almıştım; şimdiye kadar kullandığı en güzel parfüm olarak yorumluyor. aşırı kalıcı ayrıca. f/p olarak on numero.


ninotevtidze
(03.12.18)
Kralsınız. Aldım.


(8)

Bostancı küçükyalı maltepe dişçi önerisi

Hafta sonu çalışan ve güvendiğiniz tecrübe ettiğiniz varsa önerir misiniz arkadaşlar. Klinik vs. Cidden ihtiyacım var. Yrın gidicem hemen de başlamalıyız tedaviye.
Hafta sonu çalışan ve güvendiğiniz tecrübe ettiğiniz varsa önerir misiniz arkadaşlar. Klinik vs.

Cidden ihtiyacım var. Yrın gidicem hemen de başlamalıyız tedaviye.
Dentopol diş hastanesi var maltepeye doğru giderken. Çilem Yılmaz.


sopiro
(30.11.18)
Eser elemek. Tek ona giderim.


bradshaw
(30.11.18)
Öğüt var hemen emekli sandığı durağının arkasında. minibüs yolunda.


eeb
(30.11.18)
yeditepe üniversitesi var, en doğru tedaviyi olursunuz


neverlose
(30.11.18)
cumartesi çalışıyor mu bilmiyorum ama sema özçelik var. maltepede.


sutlu nescafe
(30.11.18)
Maltepeliler çıktı ortaya :)
Yuzevler minibüs yolu akbank in üzeri, Baybars imre.


kisa
(30.11.18)
dentapol maltepe - şule hanım :)


buiret
(30.11.18)
Dentiz ağız ve diş sağlığı polikliniği. Bostancı köprüsünün orada. Tavsiye ederim.


mabesa
(30.11.18)
(1)

Fenerbahçe faruk ılgaz tesislerine yakın ispark

Var mu bildiğiniz. Tesisin dışında ama çok da uzak olmayan bir yerde. Tarif edebilir misiniz. Konum olarak kaydedeyim.
Var mu bildiğiniz. Tesisin dışında ama çok da uzak olmayan bir yerde. Tarif edebilir misiniz. Konum olarak kaydedeyim.
fenerbahçe parkının girişinde var hemen. oradan da faruk ılgaz 5dk ya var ya yok.
ispark fenerbahçe marina diye gçeçiyor.
goo.gl


sutlu nescafe
(28.11.18)
(2)

Diş sorusu

Benim dişlerim sapsarı olmuş. Normalden de sarı önler. Çürümüş gibi bişe olmuş. Ben bikliniğe gidiyodum bizim burda. Dedi ki dişlerin hep dolgulu, bunlar beyazlatılamaz. Bu doğru mu? Ama hayatımda gittiğim en kötü dişçiydi. Bu diş çürümüş diyip çekti mesela sağ alt arkadan. Sol fenaydı. Yine aynı ye
Benim dişlerim sapsarı olmuş. Normalden de sarı önler. Çürümüş gibi bişe olmuş. Ben bikliniğe gidiyodum bizim burda. Dedi ki dişlerin hep dolgulu, bunlar beyazlatılamaz. Bu doğru mu? Ama hayatımda gittiğim en kötü dişçiydi. Bu diş çürümüş diyip çekti mesela sağ alt arkadan. Sol fenaydı. Yine aynı yerin solu. Bi hafta uğraştı. En son kanal yaptı. Hiçbişe değişmedi. Hala fena. Bu böle dedi.

Bostancı civarında oturuyorum. Var mı temizlik ve tedavi yapabilecek dişçi. Güvendiğiniz. Hakikaten ücretini geçtim artık. Utanıyorum lan sokağa çıkmaya. Kürdan en yakınım oldu. Bi de şu bembeyaz olması mümkün mü. Hep dolgulu yamalı benim önler. Yok mu bi yolu ya. Hepsini kaplama yapsak çok pahalı olacak.

Teşekkğrler.
kürdan zararlı bir şey. diş ipi kullanın.
ön yüzeyinden dolgu varsa (takma tırnak gibi) beyazlamaz, yeni ve daha beyaz yüzey dolgusu; lamine uygulamaları gerek.
diğer türlü; temel mekanik temizlikten sonra opalesens* öneriyorum. bir haftalık olanından. diş kalıbınız alınacak, geceleri sürüp kalıbı takacaksınız. 2-3 yıl gayet kar beyaz kalıyor.

sonuç olarak her şekilde bu beyazlatmayı yapıp o renge göre yeni dolgunun rengini ayarlayabilir hekiminiz.
kaplama demeyin ayrıca, başka bir şey sanmasın diş hekimi, genelde öndeki 6 dişe aynı anda dolgu/lamine yapınca hem şekli hem rengi gayet iyi oluyor zaten.


jimjim
(21.11.18)
içerenköy - handan firat isyar

Muzzam bir abla. Cok az pahali ama eli hafif, usta, bosu bosuna masraf cikarmaz, gereken neyse onu en guzel sekilde yapar. Handan ablaya bir gozuk pisman olmazsin.

dentefekt.com.tr


eazy
(22.11.18)
(2)

Anadolu yakası diş beyazlatma

Benim görünen dişler sarardı. Hepsi de dolgulu yamalı. Benim klinikteki dr dedi ki bunlar beyazlatılmaz fark olur normal dişle dolgu arasında. Yok mu bi çözümü. Kötü bi doktordu benimki. Başka sorunlar da oldu. Güvenmiyporum. Yer önerirseniz yapar diye, gideyim direk.
Benim görünen dişler sarardı. Hepsi de dolgulu yamalı. Benim klinikteki dr dedi ki bunlar beyazlatılmaz fark olur normal dişle dolgu arasında.

Yok mu bi çözümü. Kötü bi doktordu benimki. Başka sorunlar da oldu. Güvenmiyporum. Yer önerirseniz yapar diye, gideyim direk.
dr ilker erdogan, kalamis


dolgular beyazlamaz, dolguların değiştirilmesi gerekiyor beyazlatma sonrası


neverlose
(21.11.18)
(2)

7-8 senelik antidepresan kullanımı sonrası v3

https://www.eksiduyuru.com/mobil/duyuru/1316029/7-8-senelik-antidepresan-kullanimini-sonlandirdimhttps://www.eksiduyuru.com/mobil/duyuru/1317302/7-8-senelik-antidepresan-kullanimi-sonrasi-v21Ve 2. Versiyonlar yukarıda. Bu 3. Update yani. Yorum ve önerilerinizi rica ederim. İyi yanlar: :(Kötü yanlar:
www.eksiduyuru.com

www.eksiduyuru.com

1Ve 2. Versiyonlar yukarıda. Bu 3. Update yani. Yorum ve önerilerinizi rica ederim.

İyi yanlar: :(

Kötü yanlar: içimde bitmek tükenmek bilmeyen mutsuzluk ve endişe hali var. İlaç zamanında 5/10’sa şimdi 9/10. Yüzüm gülmüyo hiç. Bir beklentim yokmuş gibi. Takıntılarım efso boyutta. Dua et kafanı çevir adım at sola bak vs vs. Sürekli. 1-2 saniyelik vücudu basan sıcaklık ve baş dönmeleri yaşıyorum sürekli. Ama en kötüüsü psikolojik kısmı. Çok hassasım. En ufak bir şeyde ağlayacak gibi oluyorum. Çok çabuk sinirleniyorum. Geriliyorum. Sürekli ama sürekli çok kötü hissdiyorum. Ve hep başıma kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyorum. Korkuyorum. Geceleri uyuyamıyorum. Böyle işte. Nasıl olacak acaba..
Olm bu anlattığın zaten bu ülkede yaşayan insanların normal haleti ruhiyesi.

Ne bekliyorsun çok mutlu ya da çok umarsız olmak mı. Maalesef hayat bahsettigin hislerin baskınlığı içinde devam ediyor. Ben bir sıkıntı görmedim.

Biz boşuna her gün içiyoz sanki. Neyse öyle işte


zxcd
(12.11.18)
Ben 1 yılın ardından bıraktıktan kısa süre sonra anksiyete belirtileri geri geldi. Tekrar başladım. Doktor kontrolünde bırakmamıştım, tekrar başlarken de doktora danışmadım. Meselenin köküne inmeden, psikoterapi olmadan ilaçsız hayat hayal bence.


auroraaurora
(12.11.18)
(3)

Pttcell desteğini kim veriyor

Gogılda bulamadım cidden. Online işlemleri yok. Hat aranıyor aramıyor. Tl mi sebep. Nası öğrenicem.
Gogılda bulamadım cidden. Online işlemleri yok. Hat aranıyor aramıyor. Tl mi sebep. Nası öğrenicem.
9333ü bi ara. o nodur herhalde


glamdr1ng
(09.11.18)
online işlemler var, türk telekom'un.


tabirimekruh
(09.11.18)
Altyapısı Turk Telekom +1

Aktif bir internet siteleri var, neden sonuca ulaşamadın?

www.pttcell.com.tr

*123# arayarak menüye ulaşabilir bakiye sorabilirsin

9333 arayabilirsin +1


John Bloor
(10.11.18)
(6)

Dizi sorusu

Dark ve la casa de papel izledik. Ben daha çok darkı annem papeli beğendi. Sıradaki aşağıdakilerden hangisi olsun. HauntingStranger thingsSafeRainSense 8NarcosMind hunterOzark
Dark ve la casa de papel izledik. Ben daha çok darkı annem papeli beğendi. Sıradaki aşağıdakilerden hangisi olsun.

Haunting
Stranger things
Safe
Rain
Sense 8
Narcos
Mind hunter
Ozark
Stranger things.


Sana ozark


kablelvuku
(09.11.18)
Stranger things


helena
(09.11.18)
Mindhunter


elorelia
(09.11.18)
Narcos +1


Sense8'i bence annenle izleme ahgsfda. Ama muazzam dizi, senin listende olsun. Stranger Things Dark'ın daha az kafa siken daha eğlenceli hali. Bence sırada o olsun.


love my way
(09.11.18)
(4)

Yapmak isteyip de yapmadıklarımı yazdım

Nası karar alıp uygulayıp yapabiliyoruz bunları. Dağ gibi gözüküyolar. Ya üşeniyorum ya korkuyorum ya baslıyorum bırakıyorum. Evde 8 de oluyorum hafta içi. Yorgunluk falan. Ne bileyim. Sıkışmış kalmış hissediyorum. Psikolog yaptırır mı bunları. Yardımcı olur musunuz. Bak bunlar:Diyet yapma. (Düzenli
Nası karar alıp uygulayıp yapabiliyoruz bunları. Dağ gibi gözüküyolar. Ya üşeniyorum ya korkuyorum ya baslıyorum bırakıyorum. Evde 8 de oluyorum hafta içi. Yorgunluk falan. Ne bileyim. Sıkışmış kalmış hissediyorum. Psikolog yaptırır mı bunları. Yardımcı olur musunuz.

Bak bunlar:

Diyet yapma. (Düzenli)
Basket oynama (düzenli)
İngilizce çalışma (düzenli)
İddaa oynamayı sınırlama (maddi)
İşle ilgili bi sınava çalışma.
Hergun ise gidip gelen insan bir halt yiyemiyor bunu anladim ben.
Bir sey yapmaya kalksan digerleri kaliyor.


stavro
(05.11.18)
Valla çok istesen yaparsın, yapmadığına göre çok da istemiyorsun. Biraz iradeli olup başla, bırakma belli süre olur.


surekli durten appler faydali oluyor bazen, bazen sallamiyorum, donemsel olarak daha verimli ve verimsiz olunacagini kabul etmek rahatlatici oluyor, tembelligin tadini cikar ki ertesi gun kasmak icin gucun kuvvetin olsun.


mavicorap
(05.11.18)
Dostum selam,

Bunu yapabilmenin kesin bi yolu var mı diye bana sorarsan, ben sana gönül rahatlığıyla “Var!” derim.
Anlatıyorum:

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, yeni yıl için kendilerine hedef koyan insanların yalnızca yüzde 8'i bu hedefleri için çabalamaya devam ediyor. Geri kalan yüzde 92 ise, pes edenler.
Biraz uzun bir yazı olacak, haberin olsun :)
Peki biz de pes etmeyenlerden olmak için napacağız? İşte bu soru üzerine yıllardır bilimsel araştırmaları okuyordum. Birçok uzmanın, sporcunun röportajlarını takip ettim. Sonunda aradığım cevabı buldum. Kendim bu yöntemle başarıya ulaştığımı söylemiyorum bile.
Şimdi, sana ve bunu okuyanlara bundan bahsedip yardımcı olmak istiyorum.
Çünkü ben de aynı yollardan geçtim ve arkadaşlarım, ailemde de bu sorunu yaşayan yakınlarım var. O yüzden durumunuzu çok iyi biliyorum.
Bu konuda 2 önemli nokta var. Bu ikisine dikkat ettiğinizde, amacınıza siz de ulaşacaksınız.
İlk konu şu; hedefini başarmak istiyorsan, her gün aynı şeyleri bıkmadan tekrar tekrar yapman gerekiyor. Çevrendeki insanlardan farklı bir alışkanlığın olmalı ki hedefine ulaşasın. Bu tekrar eden davranışlara rutin diyebiliriz. 
İkinci konu ise, sürekli aynı şeyleri tekrar etmek sıkıcı ve bıktırıcı oluyor. Somut bir amacın olmadan bunu yapabilmek çok zor. O yüzden somut bir amaç eklemeliyiz. Bunun için de yurtdışında bu zamana kadar 400.000 kişinin kullandığı bi sistem var. Bunu yapmamız gerekiyor.

Sistem şöyle, arkadaşlarınla iddiaaya gireceksiniz. Hepiniz ortaya belli bir ücret koyacaksınız. Örneğin 100er TL. Yani paranızı rehin bırakacaksınız.
2 haftanın sonunda, kimler hedefine ulaşmışsa, mesela 2 kilo vermişse, o kişiler ortadaki parayı alacak. Yani biraz altın gününe benziyor.
Bu sistemle kilo vermeye çalışan her 5 kişiden 4ü kesinlikle başarıya ulaşıyor. 


Neden?
Çünkü yapılan araştırmalara göre insanlar birşey kazanmak için çabalamak yerine, sahip olduğunu kaybetmemek için 3 kat daha fazla çabalıyorlar.
Buna da psikolojide “loss aversion” deniyor yani "kaybetmekten kaçınmak" demek.

İlk bakışta, garip bir sistem gibi gelebilir ama bilindik yöntemlerin hepsi denendi ve sonuç alınamıyor değil mi?
Para miktarı fazla ya da az gelebilir, onu arkadaşlarınızla ortaklaşa karar verebilirsiniz.
Bir de hepinizin kilosu aynı olmayabilir. Onun için de herkesten 2 kilo vermesini beklemek yerine, kilo oranına göre belirleyebilirsiniz, böylece adaletli olur. Örneğin 80 kilo olan biri 2 kilo vermeye çalışır, 60 kilo olan kişi aynı sürede 1,5 kilo vermeye çalışır.
Bunu yapabileceğin çok fazla arkadaşın da olmayabilir. O zaman, 2niz yapabilirsiniz veya sen güvendiğin bir arkadaşına paranı rehin bırakıp, görevini tamamladığında ondan geri isteyebilirsin. Tamamlayamazsan da, senin uyuz olduğun bir derneğe bağışlamasını isteyebilirsin :) 

Yani özetle, her gün aynı rutinleri yapıp, 
bunu yapabilmek için de dediğim iddia sistemini yaparsanız, neredeyse hepiniz başarmış olacaksınız.
Bence denemeye değer. :)
Ya sıradan yöntemleri deneyip, farklı sonuç bekle
Ya da bu değişik yöntemi deneyip, işe yarayıp yaramadığı gör.

(Kafana takılan birşey olursa, bana mesaj atabilirsin.)

Sevgiler


(1)

7-8 senelik antidepresan kullanımı sonrası v2

V1:https://www.eksiduyuru.com/mobil/duyuru/1316029/7-8-senelik-antidepresan-kullanimini-sonlandirdimÖzet: 8 senedir antidepresan kullanımı. Son 5-6 sene günde 150mg anafranil. Ve bıraktım. Selam. İyi yanlar: olum ben ishal yapan ilaç alıyodum lan tuvalete çıkabilmek için. Kolonoskopi falan oldum sor
V1:

www.eksiduyuru.com

Özet: 8 senedir antidepresan kullanımı. Son 5-6 sene günde 150mg anafranil. Ve bıraktım.

Selam.

İyi yanlar: olum ben ishal yapan ilaç alıyodum lan tuvalete çıkabilmek için. Kolonoskopi falan oldum sorunu bulmak için. Haftada 1 kere o da ilaçla büyük tuvalete çıkabiliyodum. Bu ilacı bıraktıktan sonra her gün normal çıkıyorum lan inanılmaz. Hani house aklına bişey geliyo bi ilaç veriyo düzeliyo ya. Öyle oldu :d

Kötü yanlar: önce devam eden neler var ondan bahsedeyim. Tikler. Akıl almaz boyutta he. Nereye bakacağından, bardağı nereye koyacağına kadar. Sürekli tekrar tekrar. İlaç kullanırken de böyleydi gerçi. Bi tık daha azdı belki. Ama yine bolca mevcuttu. Kafayı sola hareket ettir. Sürekli dua et. Uyanık kaldığım her saniye bunlardan milyonlarca var. Bunlar benim hayat normalim oldu.

İlaç sonrası asıl kötü yan ise şu. Yaşama sevincimi kaybettim sanki. Bugün tatil ya. Tamamında uyudum. İşe kursa konsantrasyonumu yitirdim. Yani nasıl diyeyim. Mutlu olamıyorum. Sürekli ama sürekli içimden atamadığım korku mutsuzluk endişe var. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Öyle duruyorum. İlaç varken bunlar yoku demiyorum ama. 6/10 sa şu an 7 veya 8/10 oldu. Ama fark ediliyor değişim. Daha hassasım mesela. Çok korkuyorum ve çabuk etkileniyorum. Boğazım düğüm düğüm sıklıkla.

İlaç da kullandım. Psikiyatıra da gittim. Psikoloğa da gittim. Geçmedi işte amk. Geçmeyecek de. Bari ilaçsız devam edeyim dedim. 28 yaşında insanın günde 200mg ilaç alması normal mi lan. Bi de şeyden korktum. Antidepresan mal ediyo beyinden götürüyo diyolla. Abi ben beyin olmasa yokum. İşim de onla ilgili.

Bu duyuruyu hem belki ihtiyacı olan okur diye hem de görüşlerinizi almak için açtım. Sizce nasıl?

Tşk.
Belki inanmayacaksin ama herkes mutsuz herkes bicare. Rahat ol sende normal olmayan birsey yok.yalniz kendine guzel bir ugras bul.


tunaktunaktun
(29.10.18)
(4)

7-8 senelik antidepresan kullanımını sonlandırdım

İki hafta oldu. Değişik ilaçlar. Son 4-5 senedir 150mg günde anafranil alıyodum. Tuvalete neredeyse her gün çıkıyorum bu iyi yan. Kötü yan. Hissediyorum. Hassasım çok. Ara ara dokunsalar ağlayacak gibi oluyorum. İçimde korkunç bir endişe ve bunun geitrdiği mutsuzluk var. Bir saniye bile geçmiyor. Ti
İki hafta oldu. Değişik ilaçlar. Son 4-5 senedir 150mg günde anafranil alıyodum.

Tuvalete neredeyse her gün çıkıyorum bu iyi yan.

Kötü yan. Hissediyorum. Hassasım çok. Ara ara dokunsalar ağlayacak gibi oluyorum. İçimde korkunç bir endişe ve bunun geitrdiği mutsuzluk var. Bir saniye bile geçmiyor. Tikler falan. He kullanırken yok muydu. Vardı. Bi tık daha etkisi fazla ama şu an. Arkadaşlarım beni dışlarsa, aileme vir şey olursa. Şuraya bak şuraya adım at falan.

Umarım geçecek.

İnşallah iyi olur.

Fikir ve yorumlarınız var mı. Varsa nelerdir.

Tşk.
Psikiyatrik ilaçlar birden bırakılmaz biliyorsun


doktor kontrolundeyse merak etmeyin herşey daha iyiye gidecektir. etkilerini mutlaka geri bildirim olarak doktorunuza iletin. düzeliyor,geçiyor. pozitif olmaya odaklanın başaracaksınız.


imnotsureabout
(22.10.18)
3 yıllık kullanım sonucu bıraktığımda o 3 yıl içerisinde yaşayıp da "amaaan" dediğim her şeyin acısını çektim. Daha iaca yeni başladığımda biten bir ilişkimin dahi yasını tuttum. Yeniden hissetmek için bırakmıştım, tekrar şiir yazabilmek için. Lâkin şiir yazabilme yetimi kalıcı olarak almış galiba benden, 1 yıldır eski yazdıklarımın yanına yaklaşabilecek bir dize yazamadım.

2017 haziranında bıraktım en son yarım tablete düşürdüğüm Lustral dozumu. Pişman değilim. Sadece bu lanet ülkede yaşadığım için ara ara ihtiyaç duyuyorum hissizliğe, özellikle trafiğe çıktıysam (otomobil veya bisiklet, ikisi de aynı berbat stres). Onun dışında iyi ki bıraktım. Bu 15 ayda aşkı tekrar hissettim (hissettik diyebilirim, ne dediğimi anlamışsınızdır ;) :D ), sigarayı bıraktım (6 ayı geçti), kilo verdim. Bir daha kullanmayı şimdilik düşünmüyorum.


farabi
(22.10.18)
Umarım kendi kararınızla ve birden bırakmamışsınızdır. 1 yıllık antidepresanda bile inanılmaz etkiliyorsa (kendi tecrübe ettiğim durum) 4-5 yıllık olanının etkisini hayal edemem.


monogram
(23.10.18)
(2)

Iphone daki fotoları pc ye atınca | iphone da foto sipme

104apple 105applr gibi klasörlerde atıyor. Telefonun içine pc den girince de öyle yani. Sorum şu. Ben bunları kendi çektiklerim yani kameradan çekilenler, whatsapp klasörü, instagram, twitter klasörü gibi ayırmak istiyorum. Bu mümkün mü. Nası yapılr. 2: iphone da kolayca fotolar nasıl silinir. Kompl
104apple 105applr gibi klasörlerde atıyor. Telefonun içine pc den girince de öyle yani. Sorum şu. Ben bunları kendi çektiklerim yani kameradan çekilenler, whatsapp klasörü, instagram, twitter klasörü gibi ayırmak istiyorum. Bu mümkün mü. Nası yapılr.

2: iphone da kolayca fotolar nasıl silinir. Komple silmek istiyorrum teker teker değil.
bildiğimden değil de siz iosluları çok seviyorum ben ya ehehehe. satın alırken abi ayfon çok güzel, bir işe yarayacağı zaman da yahu şunu nasıl yapıyoruz. ehehe.


syozkn
(22.10.18)
İş yeri verdi. 6s.


(3)

Zaradan aldığım parfüm

Çok az sıkıyo. Fıs fısı yani. Ben bu durumdan çok rahatsızım. Başlık takılıyo mu buna. Bol bol nası sıktırtabilirim bunu. Tşk.
Çok az sıkıyo. Fıs fısı yani. Ben bu durumdan çok rahatsızım. Başlık takılıyo mu buna. Bol bol nası sıktırtabilirim bunu. Tşk.
Baska spreyin kafasini sokup ona tak.


stavro
(22.10.18)
sıkılan parfüm = fıs miktarı * fıs sayısı

hocam bu formüle göre sen fıs sayısını artırmaktansa fıs miktarını arttırmak istiyorsun. bence fıs sayısına odaklansan daha pratik olabilir.


Fis fis fis fis fis yapabilir ya da fislayan yere igne sokabilirsin.


brkylmz
(22.10.18)
(3)

Kariyer net’e psf cv ekleyebiliyor muyuz

Kariyer netin özgeçmiş sekmelerini doldurdukten sonra pdf olarak cv ekleyebiliyor muyuz, nereden. . Ben bulamadım mobilden. Bir de bunu dışarıdan şirketler açıp okuyabiliypr mu.
Kariyer netin özgeçmiş sekmelerini doldurdukten sonra pdf olarak cv ekleyebiliyor muyuz, nereden. . Ben bulamadım mobilden. Bir de bunu dışarıdan şirketler açıp okuyabiliypr mu.
Teşekkürler. Profilimize bakan şirketler bu pdf olarak eklediğimiz cv yi görebiliyorlar dimi?


Görebiliyorlar diye biliyorum. Bir şirket mülakatıma CV'min çıktısını getirmişti. Oradan takip ederek geçmişte yaptığım şeyler üzerine sorular sormuştu.


(2)

Başınıza kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyor musunuz

Mesela ben iş yerinde bana olan davranışlardan mutsuzum. Eve geliyorum saat 8. Kilom acayip. Mesela bunlarıidan ötürü ben mutsuz hissediyorum. Ama bunları düşünğrsem veya söylersem başıma kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyorum. Yani insanların ne dertleri var. Sağlığımıza aileme bir şey olacak vey
Mesela ben iş yerinde bana olan davranışlardan mutsuzum. Eve geliyorum saat 8. Kilom acayip. Mesela bunlarıidan ötürü ben mutsuz hissediyorum. Ama bunları düşünğrsem veya söylersem başıma kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyorum. Yani insanların ne dertleri var. Sağlığımıza aileme bir şey olacak veya işsiz kalıcam veya dışlanıcam gibi geliyor. Ama mutsuz da hissediyorum. Ama söylersem de böyle olacak veya allah böyle yapacak gibi geliyor. Nankörlük ediyorum şükretmiyorum diye. Aslında ediyorum ama. Atamıyorum içimden bunu hiçbir şekilde atamıyorum.
Hissetmiyorum.


Amaranta ursula
(16.10.18)
Is hayatim inanilmaz kotu geciyor. Surekli stres halindeyim. Ancak is hayati cok iyi olan arkadaslarim da mutlu degil. Benim sorunum temel: fakirlik, issiz kalma korkusu. Aklimda sadece bunlar var. Arkadaslik, sevgili bunlar cok basit seyler. Hic zorluk yasamadigim konular. Isinde iyi arkadaslarim da hep yalnizlar ve depresyona giriyorlar. Iki tanesi duzenli ilac kullaniyor. Maddi olarak her seyleri var ama gercekten mutlu degiller. Ne onlar mutlu ne de ben mutluyum. Ama daha kotu insanlar da var ne yazik ki. Gecenlerde isten cikarildim. O zengin arkadasim depresyonda oldugunu soyledi. Ona uzulmedim. Ama o da uzgundu. Ama ayni hafta icinde eski bir is arkadasimin da kardesinin öldügü haberini aldim ve sonra kendi durumuma sevindim.


Traveller
(16.10.18)
(3)

Burun estetik ameliyatı

Selam. Annem burnundan ameliyat olmak istiyor. Ben destekçisiyim her ne isterse. Ama sonuçta cerrahi bir işlem. İstanbul anadolu yakasında doktor ve hastane önerir misiniz. Devletler yapar mı bunu. Özeller çok mu pahalı yapar. Fiyat bilginiz var mı. Teşekkürler.
Selam. Annem burnundan ameliyat olmak istiyor. Ben destekçisiyim her ne isterse. Ama sonuçta cerrahi bir işlem. İstanbul anadolu yakasında doktor ve hastane önerir misiniz. Devletler yapar mı bunu. Özeller çok mu pahalı yapar. Fiyat bilginiz var mı. Teşekkürler.
dolar değiştiğinden beri medikal fiyatları da çok değişti, yani ben 6 ay önce yaptırmıştım şu kadar derse bi arkadaş muhtemelen bugün için geçerli olmayacaktır.


killerbee
(14.10.18)
geçen sene kuzenim yaptırdı. fiyatlar çok değişkendi. 3.000 ile 20.000 arasında değişiyor. devlet hastanesinde de yapıyorlar ama fiyatlar özellerden çok farklı değil.

devlet hastanesindeki doktor ancak 8 ay sonraya tarih verebildi ameliyat için (biraz da ünlü biriydi bu doluluk ondan dolayı da olabilir). 8 ay beklemek istemeyince tamer taş'a yaptırdı. çok güzel oldu. hani o her yerde gördüğümüz estetikli olduğunu bağıran burunlar var ya öyle olmadı. çok doğal ve yüz şekline göre yaptı. toplam 4.500 tl ödedi. devlet hastanesindeki doktor 3.000 tl istemişti.

doktordan çok memnun kaldı. herkese tavsiye ediyor.

killerbee +1 bu fiyatlar muhtemelen değişmiştir.


Ankara'da Batıkent Medical Park'ta zamanında 4500 tl fiyat almışlığım var. Estetik değildi sadece. Burnumda kırık vardı ve yamulmuştu. Kırık düzeltilecek, yamukluk da giderilecekti.

Şimdi rahat 10 bin isterler.


(5)

Emo’yu napıcam ben v2

Güno. Faydası olur belki size diye bu duyuruyu açıyorum. Ben üni zamanı elektrik müh odasına kayıt olmuştum. Daha doğrusu gelip imza falan almışlardı stand falan. Aradan seneler geçti. Askerlik bitti. Çalışıyorum falan. Dedim kesim borcum var. zira ben unuttum burayı. Herkese borç falan çıkarıyolarm
Güno. Faydası olur belki size diye bu duyuruyu açıyorum.

Ben üni zamanı elektrik müh odasına kayıt olmuştum. Daha doğrusu gelip imza falan almışlardı stand falan. Aradan seneler geçti. Askerlik bitti. Çalışıyorum falan. Dedim kesim borcum var. zira ben unuttum burayı. Herkese borç falan çıkarıyolarmış. Aradım emoyu. Dedim borcum ne kadar. Dediler öğrenci üyesi olmuşsunuz zamanında. Normal üyeliğe geçmemişsiniz. Borcunuz yok. Üyeliğiniz de pasif. Dedim süper.

Soru yazmam da şart. Yoksa uçururlar. Emo nun it sektöründe çalışan bi mühnedise faydası olur mu.
Odanın kimseye faydası yok.
Tek artısı kamuda bazen anahtar personel istiyorlar. o zaman oda üyeliği isteniyor.
onun dışında kendi işinizi yapacaksanız gerekebiliyor.
yoksa özel sektörde mühendisseniz muhtemelen işiniz olmaz. (firmanız devlet ihalelerine girmiyorsa)


ozdek
(13.10.18)
Ben makine mühendisiyim. Girdiğim iş oda üyeliği istedi. Yoksa kayıt olmazdım.


musmus
(13.10.18)
Doktorlar için tabipler odası, avukatlar için baro neyse senin için de emo o. Ancak son 10-15 yılda iktidar tarafından aktif olduğu tüm alanlar kısıtlanmaya çalışıldığı için eskisi kadar birlik olamıyorlar. Aylık 10 lira aidat çok değil. Odanın kimseye faydası yok diyen mesleğine hıyanet etmiştir, fayda almak yerine fayda vermeye çalışırsanız herkes fayda görür.


goodz
(13.10.18)
elektronik haberleşme mühendisiyim. 2009'da mezun oldum. emo'ya kaydım falan yok. senelerdir de eksikliğini hissetmedim.


washe
(13.10.18)
sadece bir faydası var: eğer maddi durumunuz iyi değilse, üyelerine ücretsiz eğitimleri oluyor. yazılım kursları gibi.

onun dışında boş ve siyasi işler peşindeler...


malheiros
(13.10.18)
(7)

Emo’yu napıcam?

Beni ünideyken yani 5 sene falan önce okula gelip ücretsiz diyip imza alıp üye yaptılar bizi elektrik mühendisleri odasına. Ay ay mail atarlar. Ne gitmişliğim ne görmüşlüğüm ne temas etmişliğim var. Ben şimdi 3 senedir çalışıyorum. Para falan vermedim hiç bunlara. Yani hem bilmiyodum bilsem çıkardım
Beni ünideyken yani 5 sene falan önce okula gelip ücretsiz diyip imza alıp üye yaptılar bizi elektrik mühendisleri odasına. Ay ay mail atarlar. Ne gitmişliğim ne görmüşlüğüm ne temas etmişliğim var. Ben şimdi 3 senedir çalışıyorum. Para falan vermedim hiç bunlara. Yani hem bilmiyodum bilsem çıkardım zaten. Hem de hiç arayan soran olmadı. Varlıklarını bile unuttum ki hiç kontağımız bile olmadı hayatım boyunca. Benim şimdi bunlara borcum mu olacak? Ben bunlara para mı ödeyeceğim? Nedir bu iş. Bilen var mı. Sitelerinde baktım borç sorgulama falan linkleri çalışmıyo garip bişey. Bi anlatabilir mi bilen tecrübe edenler.
Ogrenci isidir o. Mezun olunca asil uyelik var. onda aidat odersin. Su an bir borcun yok


Aslında borcun var. Meslek odalarına kayıt zorunludur ve kayıt olmasanız bile mesleğe başladığınız andan itibaren aidat borcunuz hesaplanır. Olur da bir gün kayıt olmanız gerekirse geçmiş borçları da isterler.


srdr
(12.10.18)
Üye oluyorsunuz. Yıllık aidat ödüyorsunuz. (Öğrenciyken aidat yok diye biliyorum.) İşe başlayınca meslek odasına kayıt zorunlu ama uyan var uymayan var. Benim eski şirketim üyeliği zorunlu tutunca üye olmuştum.

Eğitimlerine katılıyorsunuz. Size ücretsiz kaza sigortası yapıyordu Emo İstanbul. Hâlâ poliçem devam ediyor sanırım. Bunun haricinde bir iki güzel şey de var. Şimdi aklıma gelmedi.

Odayı telefonla arayıp sorun. Bilgi veriyorlar. Ödediğim aidat da yıllık 120 TL gibi bir şeydi.

Gidin, görün, temas edin, bir şey kaybetmezsiniz.


monogram
(12.10.18)
mesleğe başladığında emo'ya üye olman gerekiyor aslında. şöyle düşün, avukat olmak için nasıl baroya kayıt yaptırman gerekiyorsa emo için de aynı şey gerekli.

borç hesabını da şöyle yapar, senin mezun olduğun tarih baz alınır, o tarihten itibaren şu anki aidat üzerinden hesaplama yaparlar. artı olarak da üye kayıt parası alınır. özel sektördeysen zorunlusun emo'ya kayıt yaptırmaya.

emo'nun bana iki büyük faydası oldu. birincisi iş bulmama yardımcı oldular ikincisi ise bir işyeri maaşımı ve tazminatımı ödemedi, ücretsiz avukatlık hizmeti sağladılar.


hosein
(12.10.18)
kimse nasıl dememiş;
mühendislik imza yetkisi alabilmen için kendi odana kayıtlı olma gerek.
resmi evraka mühendis ünvanıyla imza atamazsın. ama bu, çalıştığın şirke/pozisyonla ilgili olarak hiç gerekmeyebilir de.

ben de başka bi dalda mühendisim, üye olma gereği duymadım yıllardır; ama fırsat varken üye ol, iyidir.


jimjim
(12.10.18)
Odaya üye zorunluluğu diye bir durum kesinlikle yok. 6 yıldır çalışıyorum odaya kayıt falan da olmadım. Eğer işinizle ilgili emoya ihtiyacınız yoksa üye olmanıza da gerek yok. Ama emoya proje onayı falan için işiniz düşüyorsa ve imza yetkisi için emodan eğitim alacaksanız falan gerekiyor. Ülkede mühendis odaları kadar bir işe yaramayan kuruluş daha yoktur. Öğrencilik dönemimde bende üyeydim hatta emogenç yönetiminde idim. Mezun olduktan sonra önünden dahi geçmedim. O sebeple üye olmak zorundasın falan diyenleri salla gitsin. Eğer üyeliğin varsa da eğer işin düşerse mezun olduğun zamandan itibaren hesaplayıp üyelik aidatını alıyorlardı ama geçtiğimiz yıl bunun kaldırıldığı ile ilgili haber görmüştüm. Yani ne zaman üyeliğin olursa o zaman ödemeye başlıyorsun diye görmüştüm.Ayrıca senin üyeliğin emogenç üyeliğidir.


hocam kayıt zorunluluğu yok diyenler için bu maddeyi aşağıya ekliyorum. Ne yapacağına kendin karar ver.

6235 sayılı TÜRK MÜHENDİS VE MİMAR ODALARI BİRLİĞİ (TMMOB) KANUNU

Madde 33: Türkiye‘de mühendislik ve mimarlık meslekleri mensupları mesleklerinin icrasını iktiza ettiren işlerle meşgul olabilmeleri ve mesleki tedrisat yapabilmeleri için ihtisasına uygun bir Odaya kaydolmak ve azalık vasfını muhafaza etmek mecburiyetindedirler.


srdr
(13.10.18)
(12)

Bi saate alıyorum. Çay makinesi.

https://www.hepsiburada.com/arcelik-3280c-yeni-tiryaki-cay-makinesi-p-MTARC3280C?magaza=ZeTaMax 200. Ok diyosanız alıyorum.
www.hepsiburada.com

Max 200. Ok diyosanız alıyorum.
Dur alma.
Alt kisim plastikse alinmaz.
Uzun süre sıcak su duracak yer plastik olmamalı.


bunlardad yapılan çaylar bildiğin çok kötü oluyor illa alacaksan tefal, philips gibi markaların da ürünlerinin alayı 200-209tl arası, arçelik falan tefalin yanında tırt kalır.


killerbee
(09.10.18)
Arzum heptaze çay makinesi oldukça iyi.


korkmaz'ın çay makinesini öneririm hem çelik hem istediğin fiyat aralığında.


arzumdan ne aldıysam hepsi aldığım andan beri doğru düzgün çalışmadı ve atıldı.

elektrik süpürgesi ilk kullanıştan itibaren çekmedi, ne filtreler denedim,olmadı, servise göndereyim dedim, internette bi arattırdım ohoo default olarak çekmeyen elektrik süpürgesi yapmışlar. millet servise göndermiş yapmadan geri göndermişler, öyle demişler böyle demişler.

kettle aldım, iki gün sonra düğmesi tutmaz oldu, başında bekleyip düğmeye bastırıp beklersen kaynatıyor, yoksa atıyor sürekli.

ufak kahve cezvesi aldım türk kahvesi için bir termostat koymuşlar 45 derecede atıyor, bunun kaynaması lazım 100 nerede 45 nerede, kızdım onu da attım.

paranı çöpe at daha iyi

arzum markasının asıl üretiliş amacı nedir biliyormusun? sevmediğin ama hediye almak zorunda olduğun bir iş arkadaşın olur evlenir, ne bileyim kayınvalidene bişey almak zorundasındır sevmiyorsundur kaynanayı, hah işte böyle durumlarda ben paramı çöpe atıyorum ama ne de olsa onlar da kullanamyacak deyip, bu boşluğu doldurmak için üretilmiş bir markadır arzum.

korkmazı kimse beğenmiyor ama 6 ayda bir tost makinası atan ben bile 2011 den beri aynı korkmaz makinayı kullanıyorum ve acayip memnunum.

korkmaz gerçekten çok estetik ürünler üretmese de eşek gibi sağlam yapıyor ne yaparsa.


killerbee
(09.10.18)
burda daha ucuz bunu al.

urun.gittigidiyor.com


spirit crusher
(09.10.18)
Crusher dayanamadım aldım.


bu çay makinasına kesinlikle plastik pet şişede su kullan.

daha güzel kanser yapar böylece.


killerbee
(09.10.18)
Kesinlikle çaydanlık çelik, demlik cam olmalı. Plastik koku yapar, geçtim kanserini.

Bu tür basit mantık çalışan ürünlerde pahalı markalara gerek yok, sinbo, king, felix ve aklıma gelmeyen bir sürü ucuz ürün alabilirsiniz. Altı çelik üstü cam olduktan sonra hepsinin içinde bir rezistans var.


John Bloor
(10.10.18)
nok.

homend'a bak.


kablelvuku
(10.10.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.