Giriş
(7)

Bu paraya bu iş yapılır mı?

merhaba,hali hazırda bir işim var ancak geçinemediğim için ek iş yapmaya da karar verdim. geçenlerde part-time bir iş ilanı gördüm. yapıp yapmama konusunda kararsız kaldım. fikirlerinizi alabilir miyim?firma: Mezat/müzayede firmasıiş: sisteme kitap veri girişi yapmakistenen: haftada 2-3 gün gelip, h
merhaba,

hali hazırda bir işim var ancak geçinemediğim için ek iş yapmaya da karar verdim. geçenlerde part-time bir iş ilanı gördüm. yapıp yapmama konusunda kararsız kaldım. fikirlerinizi alabilir miyim?

firma: Mezat/müzayede firması
iş: sisteme kitap veri girişi yapmak
istenen: haftada 2-3 gün gelip, her gelişte en az 300 kitap girişi yapmak
Ücret: günlük 80 lira.

sizce değer mi bu paraya? 300 kitap girişi benim kaç saatimi alır (10 parmak olmasa da iyi bir klavye kullanıcısıyım)

teşekkürler.
1dk'da yapsan 300dk 5 saat 80tl saat ücreti 16tl
2dk'da yapsan 600dk 10 saat 80tl saat ücreti 8tl


Hangi firma olduguna gore degisir. Bazilari sadece kitap, yazar ve yayinevi ismini girerken bazilari kitabin boyutlari, sayfa sayisi, baski sayisi, cevirmen vb. bilgiler de giriyor. Siteyi incelersen fikir sahibi olabilirsin.

Ama is cikisi gidiceksen sadece aksam saatlerinde 300 kitabi bitirmek zor olabilir.


nerdeyim ben
(17 saat)
yaklasik olarak asgari ucretten saat hesabı yapmışlar. yorucu ama temiz bir iş, sıkıcı bulmazsan olabilir bence.


cedex
(17 saat)
dakikada 1 adet yapkan ki çok zor 2 saatte 15 dk mola vs. vermen gerekiyor.saat ücreti 16 TL oluyor.

1 Dolar 5,8 TL desek saat ücretin 2,75 $/Saat a geliyor. Buraya yazayımda gençler görsün bu rezilliğimizi. Çinde, afrikada bu paraya çalıştıyorlar.


paudi
(17 saat)
Kaç bilgi girişi istediğine göre değişir. Ama fiziki bir şeyden bakarak bilgi girişi olacağına göre 1 dk da bitmez bu iş. Sanki hedefi hiç tutturamazmışsınız gibi geliyor. Akşamları işten çıkınca yapacağınızı düşünürsek.


ykyt
(13 saat)
300 kitabi sabahtan aksama kadar bitiremezsiniz.


brkylmz
(13 saat)
Bence verdikleri para biraz az.


OrangeYellow
(13 saat)
(2)

Romanya ve Çekya Vize Sorunsalı

merhaba,Schengen vizemin 22 Kasım'da bittiğini unutarak, 22-24 Kasım'a Bükreş'e bilet aldım. Çok önceden de alınmış 9 Ocak'a Prag'a biletim vardı. Şimdi mecburen vize alacağım ancak aklımda bazı sorular var:1- Vizeyi hangi ülkeden almamı tavsiye edersiniz?2- Ben uzun vereceğini ve eski vizelerimin o
merhaba,

Schengen vizemin 22 Kasım'da bittiğini unutarak, 22-24 Kasım'a Bükreş'e bilet aldım. Çok önceden de alınmış 9 Ocak'a Prag'a biletim vardı. Şimdi mecburen vize alacağım ancak aklımda bazı sorular var:

1- Vizeyi hangi ülkeden almamı tavsiye edersiniz?

2- Ben uzun vereceğini ve eski vizelerimin olduğunu da düşünerek hollanda'dan alsam diye düşündüm ancak fake amsterdam bileti ve otel rezervasyonu işe yarar mı sizce?

3- bir arkadaşım da bükreş biletini değiştirip, schengen bölgesi bir x ülkesinin y şehrine bilet almamı ve vizeye de x ülkesinen başvurmamı önerdi. bu yöntem nasıl?

4- ekstra önerileriniz varsa yazabilirsiniz.
ben olsam ikisinden de almam. uzun verenlerden birine fake rezervasyonla ile basvururum.
cekya zaten az veriyor romenler de farkli degildir herhalde.


n62
(24.07.19)
schengen vizesiyle romanya’ya girebilirsiniz ama romanya’dan aldığınız vizeyle diğer schengen ülkelerine giremezsiniz, aynısı bulgaristan için de geçerli.
çekya da az veriyor, başka ülke +1


(6)

Antakya'da Otel Tavsiyesi

2 Kadın olarak Antakya'ya haftasonu gezmesi yapacağız. Şehir merkezinde tavsiye ettiğiniz otel var mıdır? tabii ki uygun fiyatlı :)
2 Kadın olarak Antakya'ya haftasonu gezmesi yapacağız. Şehir merkezinde tavsiye ettiğiniz otel var mıdır? tabii ki uygun fiyatlı :)
www.etstur.com

buna gitmeyi çok istiyorum, müze otel


sameidiot
(28.06.19)
Müze oteli yakın zamanda açabileceklerini sanmıyorum. 10 yıldır bitiremediler. Narin otel iyidir.


the coon
(28.06.19)
savon'da kaldik biz. temiz sevimli bir otel. uzun carsinin baya yakininda. kahvaltisi da guzel. biz 4 kadin gitmistik, cok memnun kaldik.


65 derece
(28.06.19)
Savon çok güzel. Eski şehrin içinde ve zaten gezilecek yerler de o civarda.
Hem eski sabun fabrikası, otantik atmosfer


biz kız arkadaşımla Hotel Orontes'te kalmıştık geçen sene.
baya temizdi. büyük güvenli bir yer. konumu da çok merkezi. fiyatları uygun gelmişti bize geçen sene. bu sene durum nedir bilemem.


patronaj
(28.06.19)
(1)

Bu trackteki Kürtçe ezgi hangisi?

Selam,Çocukken hep kürtçe ağıtlar duymuştum. Anatolian Sessions'ın bu trackinde de kullanılmış. Hangi ağıt olduğunu bilen var mı? https://open.spotify.com/track/7qKSj6K0r7zTCAtXy9ay1B?si=cQcIMHnORLagxorPeFPr0w
Selam,

Çocukken hep kürtçe ağıtlar duymuştum. Anatolian Sessions'ın bu trackinde de kullanılmış. Hangi ağıt olduğunu bilen var mı? open.spotify.com
(2)

Bu ürünü herhangi bir markette/tekelde gördünüz mü?

Gin çok sevdiğim için kokteyl denemeleri yapıyorum. şu ürüne çok ihtiyacım var. 2016da sözlükte makrocenterda satılıyor denmiş ama emin olamadım. gördüğünüz bir market varsa yazar mısınız? https://www.thomas-henry.com/products/ginger-beer
Gin çok sevdiğim için kokteyl denemeleri yapıyorum. şu ürüne çok ihtiyacım var. 2016da sözlükte makrocenterda satılıyor denmiş ama emin olamadım. gördüğünüz bir market varsa yazar mısınız?
www.thomas-henry.com
foursquare.com

şuralara bak, zencefil birası diye aratırsan bulursun belki


nahtoderfahrung
(04.06.19)
istanbul maça tekel -beşiktaşta olması lazım. instagram hikayelerinde görüyordum.
ortaköy anıl tekel'de de olabilir.


MtKrt
(04.06.19)
(12)

TV Smart mı olmalı, olmasa da olur mu?

Yine düşük bütçeli bir öneri istemek için buradayım. Tv alacağım, bütçem max. 1500. 40" ya da 39" düşünüyorum. Sunny tvler ucuz ancak netflix, youtube gibi uygulamaları browserdan açmak gerekiyormuş. kolaylıkla kullanabileceğimi düşündüğünüz önerileri buraya alabilirim. teşekkürler.
Yine düşük bütçeli bir öneri istemek için buradayım. Tv alacağım, bütçem max. 1500. 40" ya da 39" düşünüyorum. Sunny tvler ucuz ancak netflix, youtube gibi uygulamaları browserdan açmak gerekiyormuş. kolaylıkla kullanabileceğimi düşündüğünüz önerileri buraya alabilirim. teşekkürler.
aradaki fark mi box, iptv kutusu gibi cihazların fiyatından fazla ise değmez az ise düşünülebilir.


paudi
(30.05.19)
Tv smart olmalı, kanser olmak istemiyorsanız. Sonra tv box alacaksınız ekstra masraf.


baal
(30.05.19)
smart tabii ki. youtube falan neyse de Netflix, kullanıyorsanız blutv vs. çok iyi. tarayıcıdan bunlara girmek, 146'dan internete girmek gibi bir şey.


giovanne
(30.05.19)
Kesinlikle smart. İptv uygulamasi indirip, tvden direkt izleyebiliyorsunuz. Youtube vs saymiyorum bile


cliffburton
(30.05.19)
normal tv + chromecast daha bile iyi olabilir


nop
(30.05.19)
1,5binlik smarttvnin sadece adı smarttvdir işlem sırasında kansertv olacaktır

bu yüzden ya yüksek fiyatlı kendini kanıtlamıs smarttv almak veya smarttvsiz alıp harici almak daha iyi olacaktır

ikinci el appletv 3.nesil,chromecast xiomi box bu ürünleri smarttvsi olan adamlar tekrardan alıyor


sivrisinek
(30.05.19)
Smart olmalı


kablelvuku
(30.05.19)
nop +1 bence, bu gün smart olan tv yarın o kadar smart olmuyor çünkü, bende samsung var, adamlar skype'ı kaldırdığından beri kullanmıyorum.teknoloji geliştikçe daha fazla işlemci gücü, daha fazla ram'e ihtiyaç duyuyor cihazlar ancak donanıma müdahale edemiyorsunuz. özelleştirebilmeniz de daha zor oluyor.


selam
(31.05.19)
max 1500'e alacağınız smart tv'den hayır gelmez.
düz tv alıp chromecast, mitv gibi alternatiflere yönelebilirsiniz.

Ancak şunu da belirteyim 2 ay önce smart tv olayına giriş yaptım ve dünyanın rahatlığıymış allahın cezası :)


teritori
(31.05.19)
okumadan cevap verenler kesinlikle smart demiş de 1500'e alacağın smart tv'den verim alamazsın. lg'nin samsung'un bile giriş seviye smart tv'leri ağır aksak çalışıyor. hele ki browser'a kalacaksan sinir harbi yaşarsın.

bu devirde smart olmayan tv bulmak zor o yüzden 1300-1500'e alacağın orta halli bi tv'ye 300-400 civarı android box takarak keyif alırsın.

bana kalsa 1500'lük dandik marka tv hiç alma derim. tv bu, alınca uzun kuıllanıyorsun. o yüzden en azından lg'nin samsung'un philips'in 2-3 bin bandındaki giriş seviyesi modellerine bakarsan panel kalitesi açısından üzülmezsin.


Jux
(31.05.19)
Jux+1


Topalordek
(31.05.19)
Vestel A101 özel üretimi hilevel al paranızın yettiği en büyük inç. 1899 a 49inç vardı. Netflix ve YouTube var.


gatherer
(31.05.19)
(4)

Yeni eve hangi interneti bağlatmamı tavsiye edersiniz?

Selamlar! Evimize yerleşiyoruz yavaştan. İnternet baglatacağız. Hem tvde güzel kanalları olan, hem interneti uygun olan tavsiye ettiğiniz bir şirket var mı? Arkadaşım kablo tv yi öneriyor baya ama bilemedim.
Selamlar! Evimize yerleşiyoruz yavaştan. İnternet baglatacağız. Hem tvde güzel kanalları olan, hem interneti uygun olan tavsiye ettiğiniz bir şirket var mı? Arkadaşım kablo tv yi öneriyor baya ama bilemedim.
Merhaba,
Ttnet dusurseniz ve istanbuldaysaniz iki yıllık kontratlı birlikte kendi abineligimizi devredip üzerine 150 para verebilirim.
Bunun yanında kendi evimde kablonet kullanıyorum ve memnunum.


kisa
(11.05.19)
selam internet alemindeki ilk kuralın altını çizmek istedim.

eğer bir yerde turksat kablonet(uydu net olarak da geçer) varsa başka hiç bir şeye bakılmaz

tahüütsüz teledünya giriş paketi(tv izlemem ben işte genel olarak 8 10 belgesel kanalı, eurosport 1 2 ve bi kaç spor kanalı daha ve yabancı gereksiz bi çok kanal var) ve akksiz internet(değişti şimdi olaylar ama akk yok hız falan da düşmüyor sanırım) 70 ytl ödüyorum aylık. en düşük paketi kullanıyorum sanırım ama 2.30mbps download hızım var. upload yerlerde sürünüyor tabi malum türkiyedeyiz.

tahaaütsüz dediğimi de unutmayın. taahütlü olursa daha uygun olacaktır tabii ki. size tahaaüt tavsiye ederim modem ve teledünya cihazı gerekeceği için.

1999dan beri uydunet kullanıyorum, deprem gibi bi kaç büyük olayda internet kesildi bunun dışında ortalama yılda 3 - 4 defa 20 dakka - 30 dakika süreler gibi kesildiği oluyor.

ttnet gibi mesai saatlerindeki kullanımda yavaş akşam saatlerindeki yoğunluktan dolay eşek öldüren gibi sözlük bile açmayacak kadar yavaş olmaz

altyapı sorunundan en az etkilenen de uydunettir yine.

ayrıca ttnet, türk telekom ıvır zıvır gibi arıza olduğundan hem defalarca çağrı bırakmanıza rağmen gelecek 2 cahil teknisyen için 15 20 servis ücreti eklemez faturaya, hem de bu salak elemanlar sorun çözemeyip bir de sizin sisteminize b.k atıp üstüne artislik yapmaz.

şunu gördüm ben.

istanbulda annemin oturduğu sitede her apartmanın internet odası var, bu odada internet kutuları duruyor firmaların ve oradan daierelere dağılıyor.

bizim apartmanda turktelekom ve superonline kutuları vardı.

sürekli kilitli duruyor ve site elektrikçisi gerektiği zaman açıyor.

türk telekomun personeli gelmiş bir daiereye internet bağlamak için. açtırıyolar odayı, bağlantıyı yapıyolar, sonra kalk git sen superonline kutusunu aç bas yankeskiyi kabloların yarısını kesip zarar ver.

bir de şerefsizler bağlanmasın tekrar kablo çekilsin diye aradan parça alarak kesmiş

yani bir firma ancak bu kadar şerefsiz olabilir ki böyle personelleri çalıştırsın.

ben bunları dövmemek için kendimi zor tuttum (türk telekom almıştık oraya uydu net yok ve superonlinede de sıra varmış diye.)


killerbee
(12.05.19)
yeni evde superonline dusunuyorum ben. turkcell tv de fena degil. 4-5 yildir kullaniyorum, su ana kadar bir kere problem cikartti, onda da cok hizli sekilde ekip geldi.


fakyoras
(12.05.19)
servis saglayicidan once internet teknolojisine karar vermek daha onemli. fiber secenegi varsa fiber tercih edin, yoksa kablonet adsl'den daha iyidir. 2,5 yil kablonet+kablotv kullandim, hic sorun yasamadim. internet hizim da kac mbps'lik paket aldiysam onun %96-%97si seviyelerindeydi hep.

eger ne fiber ne de kablonet yoksa, adsl'i hangi saglayicidan aldiginiz cok farketmez sonucta hepsi ayni altyapiyi kullaniyor. paket icerigi fiyati uygun olan birini alin.


crucio
(12.05.19)
(7)

CouchSurfing kalma meselesi

Selamlar, 22-26 Mayıs arası Roma-Floransa'da kadın arkadaşımla tatil yapacağız. CouchSurfing yapalım dedik ama ikimiz de daha önce yapmadık. Uygulamaya 3 yıldır üyeliğim var ama ne referansım var ne arkadaşım. bu durumda acaba bize kapılarını açarlar mı? yoksa başka bir şey mi denemeliyiz?
Selamlar, 22-26 Mayıs arası Roma-Floransa'da kadın arkadaşımla tatil yapacağız. CouchSurfing yapalım dedik ama ikimiz de daha önce yapmadık. Uygulamaya 3 yıldır üyeliğim var ama ne referansım var ne arkadaşım. bu durumda acaba bize kapılarını açarlar mı? yoksa başka bir şey mi denemeliyiz?
profilin ingilizce olsun yeter, dönüş gelir. ben bir gün türkçe unutmuşym diyorum kimse niye dönmüypr akşam değiştirdim çoğu döndü.


dismainpula
(09.05.19)
@dismainpula profilim ingilizce. 2 kişi gideceğimizi de belirteyim değil mi?


evet 2 kisi gideceginizi kac gun kalacaginizi mutlaka belirtin, bence referanssiz zor olabilir, mutlaka cok kisiye yazin. ben mesela referansi olmayanlari ya da arkadasi vs. olmayanlari kabul etmiyorum genelde. kolay gelsin.


songforsomeone
(09.05.19)
Referansli bile kabul edilmeyebilirsiniz sonucta, kisilere kalmis.


kuehles blondes
(09.05.19)
erkekseniz çok zor.
kadınsanız garanti.
2 kişi olması daha da zorlaştırır işi.


japon askeri
(09.05.19)
Bu seyahatiniz için zor ama imkansız değil. Sonraki zamanlar için önce bir süre siz misafir ağırlayıp referans oluşturun.


Phoebe
(09.05.19)
Daha önce de söylendiği gibi kadınsanız işiniz nispeten kolay. Erkekseniz ve çiftseniz yine de deneyin ama olmayacak gibi hareket edin. Bir de erkekseniz mutlaka karşı cinse mesaj atın. Erkeklerde mesaj hakkınızı tüketmeyin. Ayrıca kadınsanız kuvvetle muhtemel cinsel anlamda girişime de hazırlıklı olun. Muhtemelen arkadaşça temaslarda bulunan olur, direk soranlar olur, nabız yoklamak için evde boxerla dolaşan olur. Olur da olur. Soğutmak için söylemiyorum ama yeterince tecrübe sahibi olduğum için düşünce beyan edebileceğim bir konu.


Nature Works
(09.05.19)
(2)

Filtre kahve makinesinde tercihiniz

Ev dizme sürecim hızla devam ediyor. Bu defa size filtre kahve mak.danışmaya geldim. Manuel ya da pot istemiyorum o konuda netim. Makine kahvesi istiyorum. Max. 250tl ayırabilirim bunun için. Çoğu kişi hotpoint ariston'u tavsiye etti ama o da ılık kahve yapıyormuş. Sıcak kahve yapan makine tavsiyele
Ev dizme sürecim hızla devam ediyor. Bu defa size filtre kahve mak.danışmaya geldim. Manuel ya da pot istemiyorum o konuda netim. Makine kahvesi istiyorum. Max. 250tl ayırabilirim bunun için. Çoğu kişi hotpoint ariston'u tavsiye etti ama o da ılık kahve yapıyormuş. Sıcak kahve yapan makine tavsiyelerinizi alabilirim.
filtre kahve makinelerinin pek bir özelliği yok, suyu ısıtıp damlatarak filteden geçiriyorlar, ve haznenin altında ısıtma var.

uzun süreli ısıtma garantisi olan, otomatik kapatma özelliği olan hemen hemen makine işinizi görür.


benaslinda
(03.05.19)
Delonghi kullanıyorum idare eder. Sıcak yapmıyor tam, ılık sayılır. Onun dışında iyi.


iki teker asigi
(03.05.19)
(4)

Eşyalar için kapora sorusu

Selamlar!Eve çıkma sürecim adım adım devam etmekte. Sorum şu: evini taşıyan tek çocuklu bir aile eşyalarını satıyor. Alacağım eşyalarda anlaştık ancak ben evi hâlâ tutamadım. Bu süreçte eşya sahibi de kapora istedi çünkü eşyalar çok iyi ve alıcısı çok. Göndermeli miyim kaporayı? Gönderirsem bunu nas
Selamlar!

Eve çıkma sürecim adım adım devam etmekte. Sorum şu: evini taşıyan tek çocuklu bir aile eşyalarını satıyor. Alacağım eşyalarda anlaştık ancak ben evi hâlâ tutamadım. Bu süreçte eşya sahibi de kapora istedi çünkü eşyalar çok iyi ve alıcısı çok. Göndermeli miyim kaporayı? Gönderirsem bunu nasıl kayıt altına alabilirim?
bankadan gönderirken dekont açıklamasına "eşya alımı için kapora bedeli" yazıp gönderebilirsiniz.


kosteklisaat
(16.04.19)
banka +1


scudman1
(16.04.19)
Banka dekont açıklaması


photo85
(16.04.19)
(2)

Eşyaları depolama alanı ya da başka bir çözüm

Selamlar! şu duyuruda (git: 1347807)eşyalar aramış ve işe yarar birkaç şey bulmuştuk. (eşya alımı hâlâ yapıyoruz, dileyen bağışlayabilir,satabilirlakin şöyle bir sorun var şimdi de. ufak tefek eşyaları bir yerlerde depoladık fakat çamaşır makinesi, 3lü koltuk, berjer gibi eşyaları depolayacak evimiz
Selamlar! şu duyuruda (git: 1347807)eşyalar aramış ve işe yarar birkaç şey bulmuştuk. (eşya alımı hâlâ yapıyoruz, dileyen bağışlayabilir,satabilir

lakin şöyle bir sorun var şimdi de. ufak tefek eşyaları bir yerlerde depoladık fakat çamaşır makinesi, 3lü koltuk, berjer gibi eşyaları depolayacak evimiz hâlâ yok. ev arkadaşım şehir dışından Mayıs'ta gelecek. o gelene kadar bir depoda tutmak mı daha mantıklı olur yoksa bir ev tutup kirayı vermeye başlamak mı? depo bulmak daha mantıklıysa daha önce bu yöntemi kullanmış olanlar var mıdır? tavsiyesi olan ya da? gerçekten ne yapsak bilemiyoruz.
depo tutarsanız birden fazla defa nakliye maliyeti ile daha yüksek olmaz mı toplam rakam? neticede depoyu ev tutacağınız yerin hemen dibinde bulamazsınız.


Phoebe
(05.04.19)
Depodan kastin mahalle arasinda, pasajda 300-500 verecegin bos bi yerse olabilir.

Profesyonel bi depo falansa ev kirasi kadar para verirsin. (Zaten sehrin baya disinda genelde yerleri, oyle dolap geldi gotureyim yapamazsin)


brkylmz
(05.04.19)
(1)

1 Yıl Önce Canlı Dinlediğim Dj'i Nasıl Bulabilirim?

Selam. 8 Şubat 2018 tarihinde Berlin Watergate'de bir dj dinlemiştim ilk defa. Ancak ismini not etmemiştim. Ettiysem de bulamıyorum. O gece orada çalan kişiyi bulabilir miyim? Bulabilirsem nasıl bulurum?
Selam. 8 Şubat 2018 tarihinde Berlin Watergate'de bir dj dinlemiştim ilk defa. Ancak ismini not etmemiştim. Ettiysem de bulamıyorum. O gece orada çalan kişiyi bulabilir miyim? Bulabilirsem nasıl bulurum?
www.residentadvisor.net

Lehar
Frankey & Sandrino
Musumeci


teknikekip
(03.04.19)
(7)

Çift kişilik yatak önerisi

Selam herkes! mayıs-haziran gibi eve çıkmayı planlıyorum. hiçbir eşyam yok. ufak ufak bir şeyler alıyorum. birçok şeyi arkadaşlarımdan ve ikinci el temin etmeyi düşnüyorum ancak yatak konusunda biraz temkinliyim. bari onu sıfır alayım diyorum. fiyat performans açısından tavsiye ettiğiniz marka/mağaz
Selam herkes! mayıs-haziran gibi eve çıkmayı planlıyorum. hiçbir eşyam yok. ufak ufak bir şeyler alıyorum. birçok şeyi arkadaşlarımdan ve ikinci el temin etmeyi düşnüyorum ancak yatak konusunda biraz temkinliyim. bari onu sıfır alayım diyorum.

fiyat performans açısından tavsiye ettiğiniz marka/mağaza var mıdır? bütçem çok yok maalesef.
ikea hövag


jimjim
(24.03.19)
Ikea hovag +1
Ayrica bence iki tane tek kisilik yatak alip cift kisilik yapin, tasirken tasinirken cok daha kolay oluyor


kassiopeia
(24.03.19)
yataştan aldık hafta sonu 1500 liraya. natura rest. daha ucuzları da vardı. bence bi gidip deneyin.


elorelia
(25.03.19)
yatak denemeli, beğenmedim bunu iadeli satanlar var. onlara öncelik verirdim ben olsam


neynep
(25.03.19)
@kassiopeia ortadaki çizgi hissi beni hep rahatsız ediyor ya. taşınma açısından dediğiniz çok mantıklı lakin.


yatas ionic energy


jimicik
(25.03.19)
yatsan Tempur desem ayıp olur değil mi? :(


marsabil
(25.03.19)
(2)

Alkol Kampanyaları

Selam duyurucular, yasak mı bilmiyorum ama bunu sormak istiyorum. Her yerde alkol kampanyası yasağı var malumunuz, firmalar yapıyor ama duyuramıyor. bu kampanyaları duyuran Twitter veya Facebook sayfası gizli grup vs var mı bildiğiniz?
Selam duyurucular,

yasak mı bilmiyorum ama bunu sormak istiyorum.

Her yerde alkol kampanyası yasağı var malumunuz, firmalar yapıyor ama duyuramıyor.

bu kampanyaları duyuran Twitter veya Facebook sayfası gizli grup vs var mı bildiğiniz?
migros-carrefour indirim yapamıyor bildiğim kadarıyla, metro haricinde başka ulusal zincir de yok sanırım satış yapan, o yüzden satıcıların tek tek kampanyasına kalıyor iş. metro'yu sitelerinden takip edebiliyorsun.

eğer istanbuldaysan maça tekel var gayrettepe'de, ürün gamı çok geniş bir tekel, en nadide viskiden butik biralara kadar her şey var. işletmecisi övgücan kargı'nın instagram'ında ürünler ve fiyatları mevcut, indirim oldukça yayınlıyor oradan, güzel indirimler yakalanabiliyor.
www.instagram.com
şehir dışına da kargoyla yolluyor gerçi, illa istanbul'da olmana gerek yok.


Bruce
(26.01.18)
Migros yapiyor. Mesela yilbasindan once saraplarda %25 civari bisi yapti.


mor oje
(26.01.18)
(6)

Çocuklara ve annelere yönelik reklam

Selamlar duyuru,çocuklara ingilizce öğretecek ücretli bir platform için tanıtım yapmak istiyoruz. Siz olsanız hangi mecraları kullanırdınız?
Selamlar duyuru,

çocuklara ingilizce öğretecek ücretli bir platform için tanıtım yapmak istiyoruz. Siz olsanız hangi mecraları kullanırdınız?
instagramı kullanırdım da neden sadece anneler? bu çocukların babaları yok mu?


sta
(14.12.17)
'neden sadece anneler?'

'reklamlarla anneleri ikna etmek daha kolay. annelerin de babayı ikna etmesi daha kolay...'


idexo
(14.12.17)
@sta,

babaları da var, ancak özellikle eğitim konusunda belirleyici, araştıran ve karar vericilerin kadınlar olduğunu düşünüyorum.


@sta haklı, yalnızca annelere yönelerek çok yanlış düşüyüyorsunuz.

onun dışında, facebook.


babilbaligi
(14.12.17)
Feysbuk ve instagram. Ayrıca @sta +1 eğer reklamda erkek düşünce sistemine DE hitap edilirse o zaman daha bir isabetli olacaktır.


yaren
(14.12.17)
Benim aklıma ilk çizgi film kanalları geldi, eğer tv bir seçenekse.


mor bembombom
(14.12.17)
(2)

SMS Konfirmasyon Firması

Selam duyurucular. Web sitemize üyelik için sms konfirmasyon sistemi arıyoruz. Bildiğiniz ettiğiniz kullandığınız bir firma var mı?
Selam duyurucular.

Web sitemize üyelik için sms konfirmasyon sistemi arıyoruz. Bildiğiniz ettiğiniz kullandığınız bir firma var mı?
mutlu cell sms var apisini kullanıyorum web sitemde hem de ucuz.


postagüvercini


(4)

Boya Badana hakkında

2+1 ev için boya badana yapacağız yarın, 2 kişiyiz, sabah ilk katı geçsek, akşama doğru ikinci katı geçsek bir günde bitirebilir miyiz? Tek günde çıkıyor mu?
2+1 ev için boya badana yapacağız yarın,

2 kişiyiz, sabah ilk katı geçsek, akşama doğru ikinci katı geçsek bir günde bitirebilir miyiz? Tek günde çıkıyor mu?
biter tabii ki. ikinci kat geçmek bile şart değil alttaki boya çok baskın bir renk değilse. zaten tam geçemediğiniz bir yer varsa 15-20 dakika sonra belli ediyor kendini iyice.


biz 3+1 evi iki günde boyamıştık. koridorları filan genişti bi de geç başladık. kurumasını beklemek uzun sürebiliyor ama 2+1 boyanır bence.


who cares wins
(14.07.17)
Havalar sıcak çabuk kurur. Şu içinde silikon olan boyalar iyi sonuç veriyor


sl78
(14.07.17)
Biz 3 artı 1 evi öğleden sonra başlayıp akşama bitirmiştik. Özenmeden ve tavan boyası yapmadan boyadık, iki kişiydik. Hiç öyle acemi işi gibi de durmuyor. Siz de çok rahat bitirirsiniz. Tavan biraz uğraştırır ama.


(2)

Duvara Yeşil Boya

Selam duyurucularOfisimizin bir duvarını greenbox olarak kullanacağız. ama ben bu lanet olası greenbox yeşilinin kodunu hiçbir boya firmasında bulamadım. Bu kahrolası kodu benimle paylaşanlara stüdyomuzda western arkaplanlı amerikan dublajı çekeceğiz.
Selam duyurucular

Ofisimizin bir duvarını greenbox olarak kullanacağız. ama ben bu lanet olası greenbox yeşilinin kodunu hiçbir boya firmasında bulamadım.

Bu kahrolası kodu benimle paylaşanlara stüdyomuzda western arkaplanlı amerikan dublajı çekeceğiz.
greenbox renk değerleri, belki işine yarar..
r : 0
g : 255
b : 0

ya da böyle bir kağıt fon varmış

www.hepsiburada.com

en kötü burasını arayıp rengin kodunu isteyebilirsiniz :)

www.google.com.tr


redeath
(05.05.17)
Şu iş yapar;

PANTONE PQ-2270C


heritage
(05.05.17)
(4)

Kamera ve Mikrofon önerisi

Selam duyuru sakinleri, start-up'ımız için müşterilerle röportaj yapabileceğimiz, bunları sosyal medya hesabımızda yayınlayabileceğimiz şekilde çekebilecek güzel kamera önerilerinize ihtiyacım var. aslında tripod ve mikrofon ihtiyacımız da var, önerilerinize açığım. haydi yardımcı olalım. hepsini to
Selam duyuru sakinleri,

start-up'ımız için müşterilerle röportaj yapabileceğimiz, bunları sosyal medya hesabımızda yayınlayabileceğimiz şekilde çekebilecek güzel kamera önerilerinize ihtiyacım var.

aslında tripod ve mikrofon ihtiyacımız da var, önerilerinize açığım. haydi yardımcı olalım.

hepsini toplam 1500-2000 arasına halledebilirsek harika olur :)
kameradan daha önemli olan şey ışık ve ortam aslında. aydınlık ve konuyla kontrastı iyi bir arkaplan kurmanız gerek.

onun dışında artık iphone'la bile iyi vidyo çekebilirsiniz.

ses için şu tarz bir kaydedici edinin: www.amazon.com

iphone 5 kamerası için random video: www.youtube.com

önce ön kamera sonra arka kamerayı gösteriyor.


idexo
(21.04.17)
@idexo

o konuda daha önceki deneyimlerimize güveniyoruz. geçen sene çok zorlandık ama bu sene daha iyiyiz :)

bir diğer planım da elimde küçük bir oda var, 6-7 metrekare civarında. buraya bir greenbox kurmak istiyorum, boyamak mı daha mantıklı yoksa perde almak mı?


öncelikle mikrofon derken ses kayıt cihazı için mi yoksa dslr için mi belirtmeniz lazım. Bu mikrofon elde mi tutulacak yoksa yaka mikrofonu mu olacak bunları sormak lazım. genel bir cevap için rode marka ürünlere bakarsanız fiyat performans ürünlerine ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. tripod için iç mekan düz bir zeminde rutin çekimler yapılacaksa kullanıcağınız kameranın ağırlığına uygun basic fonksiyonda tripodları 200 lira alt limit ile sirkeci tarafında rahatlıkla bulabilirsiniz.

green screen için; odanın metrekaresi düşünülürse, sürekli ve uzun vadede bir kullanım olacaksa boyama daha iyi olur.


kamera olarak canon eos600d ve üzeri (650d-700d) bu kameraların harici mikrofon girişi de var. eğer biraz meraklıysanız magic lantern adlı özel bir firmware yükleyerek birçok ekstra kamera fonksiyonu elde edebilirsiniz.

ucuza full hd kamera arıyorsanız aynasız canon eos M + kit lens alabilirsiniz.


orpheus
(21.04.17)
(4)

Mall of Istanbul MacFit

Giden, üye olan, kullanan var mı? Nasıldır? Bugün üye oldum, iki hafta deneyeceğim ama kalabalık oluyor mu 19:30-22:00 arası?
Giden, üye olan, kullanan var mı?

Nasıldır? Bugün üye oldum, iki hafta deneyeceğim ama kalabalık oluyor mu 19:30-22:00 arası?
Arkadaşım orada antrenör hatta müdür yardımcısı gibi bir şey galiba bir aksilik olursa yardımcı olurum ben.


@gözü açık sevişen yahudi

valla ne muhteşem olur. şu anda tek sorunum yoğunluk var mı? kilitli dolap var mı vs gibi küçük şeyler. ama bi selam veririm kendisine.


Şu an aradım ama açmadı en kısa sürede editlerim öğrenip.


Macfit dediğin yerlerde hizmet standarttır. Genelde tüm salonlarda olduğu gibi akşam iş çıkışı saatleri yoğun olur. Hemde çok yoğun. 21-23 saatleri arası yani kapanış öncesi iki saat daha huzurlu oluyor.
Dolap için kilidi yanında götürmelisin. Yoksa eğer, otomatlarda 15 liraya satıyorlardı. Şimdi ne kadar oldu bilmiyorum.
Havlu, şampuan vs'de yanında olmalı.


cliquot
(10.02.17)
(1)

Bağış ve Dijital Sertifika

Selam arkadaşlar, Şöyle küçük bütçeli bir yılbaşı kampanyası yapmak istiyorum. Yani bir derneğe 100 tl bağışlayıp onu 10 TL şeklinde bölmek ve bir kişinin adına bağış yapmış olmak istiyorum. Dijital sertifika falan da olsun istiyorum. Var mı bunu yapan bir yer?
Selam arkadaşlar,

Şöyle küçük bütçeli bir yılbaşı kampanyası yapmak istiyorum. Yani bir derneğe 100 tl bağışlayıp onu 10 TL şeklinde bölmek ve bir kişinin adına bağış yapmış olmak istiyorum.


Dijital sertifika falan da olsun istiyorum. Var mı bunu yapan bir yer?
lösevden 5 tl karşılığında magnet satın alabilirsiniz.

wwfden hayvan evlat edinebilirsiniz.

wwf bağışı bölme isteğinize olumlu yanıt verebilir. bir konuşun.


(1)

Mecidiyeköy'de metroya yakın spor salonu

Selam duyurucular. Macfit hariç tüm spor salonu önerilerinize açığım. Hadi beni bi zayıflatalım :)
Selam duyurucular.

Macfit hariç tüm spor salonu önerilerinize açığım. Hadi beni bi zayıflatalım :)
trump'ta bir yer var. macfit mi değil mi bilmem.


nigeo
(05.12.16)
(3)

Telifli Müzik hakkında

Gençler selam, şirkete güzel bir tanıtım sunumu hazırlıyoruz bu aralar, bir noktada yardımınıza ihtiyacım var, Saw filminin müziğini o sunumda kullanmak istiyoruz,bunun telifini almak istiyoruz ancak bulamadım nereden nasıl alabileceğimi. bilgisi olan ve sorunu çözmeme yardım eden kişiye kadıköy'de
Gençler selam, şirkete güzel bir tanıtım sunumu hazırlıyoruz bu aralar, bir noktada yardımınıza ihtiyacım var,

Saw filminin müziğini o sunumda kullanmak istiyoruz,bunun telifini almak istiyoruz ancak bulamadım nereden nasıl alabileceğimi. bilgisi olan ve sorunu çözmeme yardım eden kişiye kadıköy'de iki bira benden :)

müzik de bu:

www.youtube.com
Bu müziğin telifi, bestecisi ve nine inch nails'in klavyecisi olan Charlie Clouser'a ait. Telif için iletişime geçmenin bir kaç yolundan biri sosyal medya üzerinden mesaj, veya imdb pro üyeliğiniz varsa direk mail ve menejer bilgisine ulaşarak.

twitter.com
www.facebook.com
pro-labs.imdb.com

bol şans


@hendrix'e tapan adam

resmen baya meşakkatli bir süreçmiş :)


O kadar uğraşmaya gerek yok. Bu işler için edisyon firmaları var.

www.umusictaxim.com

Arayıp bilgi alabilirsiniz sanırım. En kötü şöyle yap derler.


Son Müzakereci
(08.08.16)
(1)

Kargo hakkinda

Instagramdan ürün satiyorum arkadaslar ancak kargo için pttde sira beklemek falan zor oluyor baya. Kapida odeme sistemi ile calisan ve ayda 20 kargo uzerine indirim yapacak bildiginiz kargo firmasi var mi?Edit: adıma şirket yok.
Instagramdan ürün satiyorum arkadaslar ancak kargo için pttde sira beklemek falan zor oluyor baya.

Kapida odeme sistemi ile calisan ve ayda 20 kargo uzerine indirim yapacak bildiginiz kargo firmasi var mi?

Edit: adıma şirket yok.
Şirketsîz kapıda ödeme olmaz. Şirket dediğin 300 tlye kuruluyor. Ne var ki bunda. Kur ki işlerin hızlansın. Günde yirmi kargo çıksın. Ben instagramcılara mal veriyorum. Ev kadını müşterim vardı kurdu şirketini şimdi PTT her gün bir dobloyu eve paket almaya yolluyor. Ayda elli bin cirosu var. Beş tane de kar payıyla satış yapan kadın buldu onlara da açtı birer sayfa. Siparişlere bakacak bir de kız tuttu. Gezip tozarak zengin oluyor. Biraz büyük düşün.


(1)

Wall Street Journal

Selam duyurucular. Türkiye'de satın almak istiyorum bu gazeteyi. Kendi dilinde ve ABD baskısı. Herhangi bir günün gazetesi olabilir. Bulabileceğim neresi var?
Selam duyurucular.

Türkiye'de satın almak istiyorum bu gazeteyi. Kendi dilinde ve ABD baskısı. Herhangi bir günün gazetesi olabilir. Bulabileceğim neresi var?
seçkin kitapçılarda. ankara'da dost'ta var mesela.


bim tribi
(11.05.16)
(7)

Sevgiliyle Masaja gitmelik yer

Selam duyurucular. kız arkadaşıma bir sürpriz yapayım diyorum. yarın şöyle bir saat falan süren bir masaj yaptırmak istiyorum. İnternetten araştırdı, pek de güvenemedim yerlere. Bir de kız arkadaşıma masöz bana masör olacak falan. bütçemiz 400 tl iki kişi için. önerebileceğiniz bir yer var mı?şehir
Selam duyurucular.

kız arkadaşıma bir sürpriz yapayım diyorum. yarın şöyle bir saat falan süren bir masaj yaptırmak istiyorum. İnternetten araştırdı, pek de güvenemedim yerlere.

Bir de kız arkadaşıma masöz bana masör olacak falan. bütçemiz 400 tl iki kişi için. önerebileceğiniz bir yer var mı?

şehir istanbul avrupa
grupanyadaki adı duyulmuş otellerin fırsatlarına bakın. birçoğunda masör yok gerçi ama telefonla sorarsınız onu.


animalman
(06.05.16)
Güvenilir ve temiz olan Sanda Spa.. Bi 30 tl daha aşarsanız bütçeyi www.sandaspa.com


lcha
(06.05.16)
biz erkek arkadaşımla taksim ramadanın içinde bulunan zen spaya gidiyoruz, kişi başı 60 veriyoruz, 1 saat masaj, kapalı havuz, sauna buhar banyosu hamam fln istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz, inanılmaz memnunuz, ikimizi de aynı odaya alıyorlar fakat hiç masör görmedim hem kadın masaj yapanlar. zaten aynı odada olacağınız için sanıyorum kıskanmaz=)


benaslinda
(06.05.16)
fırsat siteleri +1

Şimdiye kadar gittiklerim arasında Levent loft corpus spa bayağı iyiydi.

Ben de hiç masör görmedim, hepsi kadın oluyor (erkek ark.ıma yapanlar da), o yüzden illa masör diyorsanız önceden arayıp teyit alın.


peggy
(06.05.16)
bakirkoy titanic spa varmis. arkadasim onerdi simdi. hatta toplu masaj almislar ordan.


la traviata
(06.05.16)
mutlu sonlu mu olsun?


bobinhoo
(06.05.16)
@ benaslinda

taksim ramada zen spa' yı öğrendiğim iyi oldu, çok teşekkürler.


(8)

Hazır e-ticaret paketleri

Şahıs şirketim var. E ticaret işine girmek istiyorum. Hazır paketler falan görüyorum. Bana iyzico desteğiyle falani filanıyla anahtar teslim alabileceğim bir e-ticaret paketi lazim. Eticaretif iyi midir?
Şahıs şirketim var. E ticaret işine girmek istiyorum. Hazır paketler falan görüyorum. Bana iyzico desteğiyle falani filanıyla anahtar teslim alabileceğim bir e-ticaret paketi lazim. Eticaretif iyi midir?
Şirket olarak Bilginet'e bulaşma da ne yaparsan yap.


sorumatik
(28.04.16)
anahtar teslim alırsan kullanmazsın ki. biraz kendin bişeyler yapman gerek yani. bence wordpresse bi e-ticaret teması kur woocommerce falan herşey hazır geliyor. oradan tasarımla oynar gidersin.

bak veriyim bi tane araştır: bronx wordpress theme


freetakilir
(28.04.16)
shopphp tavsiye ederim

yalnız kimse ödeme almaya hazır site teslim edemez, sistemler entegre edilebilir halde gelir ama iyzico payu vs için önce siteyi satışa hazır hale getirirsin sonra başvurur alırsın ve sitene entegre edersin.


azizakin
(28.04.16)
Shopify'a da bir bak. Garanti POS icinde entegre geliyordu en son.


fever
(28.04.16)
Ne satıyorsunuz? Ona bağlı bişeyler söyleyebilirim.


a r a m i s
(28.04.16)
Şunu da sık görüyorum e ticaret sitelerinde

www.ideasoft.com.tr


rosencruz
(28.04.16)
ideasoft'la ilgili herkes şikayet ediyor.


fever
(28.04.16)
@fever, bilmiyorum nasıldır. sadece bir seçenek olarak sundum. sağda solda görüyorum


rosencruz
(28.04.16)
(4)

Askerlik hakkinda

2P08 yılında universiteye giris yaptim. Gecen sene 2 donem ve bu sene bir donem kayit yenilemedim. Derslerim ikinci donemde cunku. Simdi e devletten ogrenci belgesi almaya calisiyorum ama ogrencilik hakki yoktur diyor. 10 subatta donem kayitlari başlayacak. 7 subata kadar askerlik subesine gitmem ge
2P08 yılında universiteye giris yaptim. Gecen sene 2 donem ve bu sene bir donem kayit yenilemedim. Derslerim ikinci donemde cunku. Simdi e devletten ogrenci belgesi almaya calisiyorum ama ogrencilik hakki yoktur diyor. 10 subatta donem kayitlari başlayacak. 7 subata kadar askerlik subesine gitmem gerekiyor. Ojuldan ek 2c belgesi diye bir belge varmis, onu alabilir miyim bu sartlar altinda.
öğrenci işlerine bir an evvel danış, söylerler. bi de diyelim ki saçma sapan şeyler oldu ve öğrenci belgeni ancak 10 şubatta alabildin, gidip askerlik şubeye teslim ettiğinde vay sen 3 gündür nerdesin demezler, problem çıkmaz. 3 günlüğüne asker kaçağı durumuna düşersin ama belgeyle beraber mazeretini bildirdiğin takdirde sorun etmezler. para cesası da kesmezler. ben hastalık sebebiyle kaçak durumuna düştüm 1 hafta, ordan biliyorum. bi de bu askerlik meselelerini tecil işlemlerini okul kendisi yapıyodu bizde. belki şubeye gitmene gerek kalmaz, onu da bi sor. ama rahat davranma yarın hemen sor. (anne modu: on) :D


squatterbloat
(31.01.16)
hayırlı tezkereler hocam


bobinhoo
(31.01.16)
merak edenler için:

2019 sonuna kadar ertelettim. Öğrencilik haklarına sahip olmasam da okulum halletmiş işlemlerimi.


ya kaldi ki asker kacagi filan da olmazsin. bakaya kalirisn. bakaya=asker kacagi değil. bakayalik cok buyuk problem degil asker kacakligi gibi.


(1)

Çekirdek Kahve

french pressimi, kahve öğütücümü falan sipariş ettim. ama bana güzel çekirdek kahveler söyleyebileceğim yer lazım ya. nereden söyleyeyim? bi de neleri önerirsiniz orta ve sert içimli, aromalı?
french pressimi, kahve öğütücümü falan sipariş ettim. ama bana güzel çekirdek kahveler söyleyebileceğim yer lazım ya.

nereden söyleyeyim? bi de neleri önerirsiniz orta ve sert içimli, aromalı?
kahveyi buralardan alabilirsin. urban coffee benim favorim, 40 tllik (iki tane 250 gram) kahve alınca kargo ücreti almıyorlar.

(bkz: e-gurme)
(bkz: urban coffee)
(bkz: kahve fabrikası)
(bkz: barista sepeti)
(bkz: kahhve.com)


inheritance
(04.11.15)
(2)

Aha televizyoncu sorusu

Selam galyalılar, romalılar, istanbullular. GRP hesaplamaya çalışıyoruz. Bir reklam kampanyasının GRP'sini hesaplamak için bize hangi veriler lazım?
Selam galyalılar, romalılar, istanbullular.

GRP hesaplamaya çalışıyoruz. Bir reklam kampanyasının GRP'sini hesaplamak için bize hangi veriler lazım?
bütün kampanyanın grp'si için yayınlanan bütün spotların aldığı grp'sini toplayacaksınız.
sorunuz grp'nin nasıl hesaplandığı mı yoksa?


hononu
(27.10.15)
@hononu

grp'nin nasıl hesaplandığı :)


(5)

Android'e Twitter yükleyememe

Android cihazımdan twitter'ı kaldırıp tekrar kurmak istedim ancak indiremiyorum. (403) kodlu hatayı veriyor ve çözemedim henüz.
Android cihazımdan twitter'ı kaldırıp tekrar kurmak istedim ancak indiremiyorum. (403) kodlu hatayı veriyor ve çözemedim henüz.
apk yoluyla kur diyen ilk kişi ben olmak istiyorum.


@oglum cok zor lan


ya mevzu apk üzerinden kurmak değil hiçbir şey indiremiyorum :(


ayarlardan uygulamalara gir, google play'i falan bulup verileri sil belki düzelir. Ara ara bana da öyle oluyordu ama bekleyince geçiyordu :(


3g var ise onun uzerinden indirmeyi dene. bende de ayni hatayi verince mobil veriden indirebiliyorum.


jugador
(16.09.15)
play store'un son güncellemesinin ardından bu hata oluştu. hatanın sebebi ise oturumun, aynı anda birden fazla cihazda açık olması. ben kendi kullanıcı hesabımı 3 cihazda kullanıyorum. 2 telefon 1 tablet. birinde indirme yaparken diğerlerinde indirme yapılmıyor. hata veriyor. fakat interneti kapatınca düzeliyor. ilginç.


cetoxim
(16.09.15)
(2)

Club müzikleri

https://www.youtube.com/watch?v=uO59tfQ2TbAya bunlara benzeyen, böyle bu yaz her yerde duyduğumuz yabancı şarkıların bi playlisti var mı?
www.youtube.com

ya bunlara benzeyen, böyle bu yaz her yerde duyduğumuz yabancı şarkıların bi playlisti var mı?
House Music diye aratabilirsin.


kaptan memo
(04.09.15)
kaptan memo +1

soundcloud'da house - deep house - progressive house diye aratabilirsin.

di.fm internet radyosu var ağırlıklı elektronik müzik. orada bu tür çok fazla kanal var istediğini dinle.


(2)

Sosyal medya kampanyaları

Selam duyuru,twitter'da bi kampanya yapacağız, bunun milli piyango izinleri falan nasıl oluyor? bilgisi olan aydınlatabilir mi?
Selam duyuru,

twitter'da bi kampanya yapacağız, bunun milli piyango izinleri falan nasıl oluyor? bilgisi olan aydınlatabilir mi?
birlikte çalışacağınız noter, size gerekli prosedür hakkında bilgi verebilir.


Yardım parası toplayacaksanız Valilikten bu konuda gerekli izinlerin alınması gerekiyor diye biliyorum ben.


teknikekip
(24.08.15)
(5)

İstanbul'da yakın tatil yeri

Şöyle cumadan çıkıp pazara kadar kafamı dinleyeceğim bir yer arıyorum. nerelere gitsem? arabam yok, otobüsle ulaşabilirim. bi de iki kişi 150'den fazla olmazsa gecelik, efsane olur.
Şöyle cumadan çıkıp pazara kadar kafamı dinleyeceğim bir yer arıyorum. nerelere gitsem? arabam yok, otobüsle ulaşabilirim. bi de iki kişi 150'den fazla olmazsa gecelik, efsane olur.
çınarcık? ama deniz arıyorsanız güzel değil pek. teşvikiye'de şelalelere gidebilirsiniz ama. (3 senedir ordayım ben hala gidemedim gerçi)


pokerface
(22.07.15)
git : www.eksiduyuru.com


widee
(22.07.15)
ağvada haftasonu kiralık ev bakmıştı geçen kardeşim 150 lira diyordu.


yardiranadamm
(22.07.15)
Bozcaada


nightwalkerg
(22.07.15)
(bkz: avşa)
(bkz: eşkel)


kakao
(22.07.15)
(2)

Çarpinti

Dun gece fazla alkol aldim. Bugun butun gun carpinti yasadim ve hala devam ediyor. Nabzim 112 su andaanda. Neden bu carpinti?
Dun gece fazla alkol aldim. Bugun butun gun carpinti yasadim ve hala devam ediyor. Nabzim 112 su andaanda. Neden bu carpinti?
Alkolden. Kendinize gelmek için kafein aldıysanız daha çok çarpıntıya neden olmuştur. Bol su için. Geçmezse doktora gidin bence.

Edit: imla.


innatedesire
(15.07.15)
Taşikardi... Bol su, bol dinlenmece.


guvirix
(15.07.15)
(6)

Kızlar, elbise sorusu :)

http://www.tozlu.com/straplez-uzun-elb%C4%B0se_246773_uşu linkteki elbise tükenmiş, benzeri, hatta olursa siyah rengini bana buldursanıza :) ölüm kalım meselesi. şehir istanbul
www.tozlu.com

şu linkteki elbise tükenmiş, benzeri, hatta olursa siyah rengini bana buldursanıza :) ölüm kalım meselesi.

şehir istanbul
urun.n11.com
www.abiyenial.com

hatta şuradan beğendiğiniz fotoları seçip visit page yaparsanız siz de bulabilirsiniz:
www.google.com.tr


kaputt
(14.07.15)
@kaputt

aslında balık model değil de, byle biraz daha bol bişiyler bakıyoruz. o seçenekleri de görmek isterim :)


www.adl.com.tr

şöyle birşey var ama?


karamell
(14.07.15)
bahariye'de mudo'yu geçince garanti atm'sinin olduğu yerde bi pasaj var siyahı da var başka renkleri de.


prinkipodelisi
(14.07.15)
ümraniye'de de tozlunun tüm malları satılıyor mağazalarda.


pokerface
(14.07.15)
59TL ye elbisemi alınır lan??


betfair
(14.07.15)
(3)

Akşama Zirve yapalım mı?

Yapalım mı? Sözlüğün resmi mekanı Seksek'e gider bira neyim içeriz. katılır mısınız? bana kadıköy de yar bu arada. yarınki zirve öncesi ısınma turu olur :)
Yapalım mı? Sözlüğün resmi mekanı Seksek'e gider bira neyim içeriz. katılır mısınız? bana kadıköy de yar bu arada. yarınki zirve öncesi ısınma turu olur :)
Yarınki zirve ney ki?


Tears of Devil
(10.07.15)
yarınki zirve şu:

www.eksiduyuru.com

duyuru zirvesi. limona eklemedik


hayır.


mermize
(10.07.15)
(2)

Festivaller

Türkiye'de 2015 yılında düzenlenmiş ve düzenlenecek konser, film, vesaire tüm etkinliklerin listesine ulaşmam lazım. yardım edebilecek birisi var mıdır :(
Türkiye'de 2015 yılında düzenlenmiş ve düzenlenecek konser, film, vesaire tüm etkinliklerin listesine ulaşmam lazım. yardım edebilecek birisi var mıdır :(
Aklıma gelen tek yer biletix.


afush
(09.07.15)
(3)

İTÜ Ayazağa

yakınlarında staja gelecek bir kadın arkadaş için yurt arıyoruz. nereler vardır?
yakınlarında staja gelecek bir kadın arkadaş için yurt arıyoruz. nereler vardır?
itu'nun yurtlari var, belki yaz doneminde disardan aliyorlardir.


nawres
(03.07.15)
disaridan alim var.
gecenlerde aynisini erkek bir arkadasa yardimci olmak icin yazmistim, kadinlar icin hangi yurtlar acik bilmiyorum ama listeden bakabilirsiniz. surec de asagidaki gibi ilerliyor:

orada 2 yurt var anladigim kadariyla yazin acik olan: golet yurtlari ve vadi yurtlari (imkb yurtlari)
listeye ve fiyatlarina buradan ulasabilirsin: yurtburs.itu.edu.tr

daha sonra yurtburs.itu.edu.tr adresinden ıtu disi misafir ogrenci en alt linkteki dosyayi indir doldur ve staj kabul belgen ve ogrenci belgesi/kimligi ile yurtlar@itu.edu.tr adresine mail at. sonra telefonla ara. 0 (212) 285 70 58. basvurdum belgeleri yolladim diye. onay maili gelecek, hatta telefonda iken bile onaylayabilir. ertesi gun yurdu ara demislerdi bana onay geldiginde (golet yurtlarini sectim ben), yurdu aradigimda parayi yatir dedi verdigi hesaba geldigin gun dekontuda getir dedi ( aciklama kisminda ismin olsun mutlaka) bu kadar kismen kolay bi islem.


jedilance
(03.07.15)
bir de beykent'in konukevi var ayazaga'da ama bana gunluk 40 liradan 1200tl fiyat vermislerdi


jedilance
(03.07.15)
(2)

euro

2.97'den aşağısını görür mü? satmalı mıyız tekrar 3.01'i görmesini mi beklemeliyiz?
2.97'den aşağısını görür mü? satmalı mıyız tekrar 3.01'i görmesini mi beklemeliyiz?
mutlaka yükselir beke.


Kisa vadede görecektir. Neredeyse kesin gibi. Piyasalar tamamen Yunanistan'a odaklanmış durumda çünkü.

Uzun vadede toparlar.
Yani
Kısa pozisyon alacaksan dolar satın al, uzun vadede yuro olarak kalsın.


mrtkbl
(01.07.15)
(1)

400'e bulun, bu iş huzur içinde çözülsün

selam duyuru sakinleri. ya benim acilen yatak falan almam gerekiyor. 140x200 olsun, yatak ve karyola birlikte olsun ve hepsi 400'ü geçmesin istiyorum. ha 400 olmaz 450 olur, o da olumlu. var mı bildiğiniz önereceğiniz, kredi kartına çat diye sipariş edebileceğim bir yer?
selam duyuru sakinleri.

ya benim acilen yatak falan almam gerekiyor. 140x200 olsun, yatak ve karyola birlikte olsun ve hepsi 400'ü geçmesin istiyorum.

ha 400 olmaz 450 olur, o da olumlu. var mı bildiğiniz önereceğiniz, kredi kartına çat diye sipariş edebileceğim bir yer?
400 değilde 500 küsür birşeye donanım haberde bir adam satıyor bende ondan aldım yorumlar başarılı bende şimdilik memmunum.Kullanıcı adı KARTANESI bi bakarsın.


ecos
(29.06.15)
(3)

Ankara Zirvesi

Ankara'da bi aksama doğru zirvesi yapalim mi? Saat 16:00-17:00 gibi. Aylak yasam terasta? Gelen olur mu?
Ankara'da bi aksama doğru zirvesi yapalim mi? Saat 16:00-17:00 gibi. Aylak yasam terasta? Gelen olur mu?
Bu aksam mi? Zor bence bu aksama. Onumuzdek haftasonu olsa daha fazla katilim olur.


floydian
(14.06.15)
Haftaya da gelirim.ankaraya, isteyin yeter :))


Haftaya olursa gelirim.


kalemdefter
(14.06.15)
(1)

buraya toplu taşımayla nasıl giderim

https://www.google.com/maps/place/Ode+Yal%C4%B1t%C4%B1m+Genel+M%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BCk/@41.055509,28.960047,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x2ae9ca3db006a32e?sa=X&ved=0CIEBEPwSMAtqFQoTCOvqpde-gsYCFQZdLAodmj8AGwtoplu taşımayla nasıl giderim_ Perpa durağında mı inmem gerek?
www.google.com!4m2!3m1!1s0x0:0x2ae9ca3db006a32e?sa=X&ved=0CIEBEPwSMAtqFQoTCOvqpde-gsYCFQZdLAodmj8AGw

toplu taşımayla nasıl giderim_ Perpa durağında mı inmem gerek?
okmeydanı daha yakın


gaza gelen
(09.06.15)
(1)

Bayrampaşa metro grossmarket

Buraya metroyla falan nasl ulaşılabilir? bi yardım ediverin. Kocatepe durağında insek yakın mıdır?
Buraya metroyla falan nasl ulaşılabilir? bi yardım ediverin.

Kocatepe durağında insek yakın mıdır?
gitmeden önce bir telefon etmelisin bulunduğu bölgede ora avm kapandı, oraya en yakın otogar metroda inip biraz yürüyerek varabilirsin.


(1)

ev aydınlatma

evde tavandan aydınlatma kullanmak istemiyorum. şöyle bir şeyden 4 köşeye de alsam yeterince aydınlatma sağlar mı veya önerisi olan var mı?https://www.evidea.com/moda-canvas-lmd10-lambader-MCX7628/p/385650?refKey=lcLDjVRgy
evde tavandan aydınlatma kullanmak istemiyorum. şöyle bir şeyden 4 köşeye de alsam yeterince aydınlatma sağlar mı veya önerisi olan var mı?

www.evidea.com
odada gölgeler oluşur gibi geldi bana.
en azından gölge olayını, bir kutu içerisinin dört köşesini mumla aydınlatarak test edebilirsin.


teritori
(29.05.15)
(1)

Satın Almalık ev

İstanbul'un herhangi bir yerinde, mümkünse konut projeleri içerisinde. 1+1 ve 2+1 maksimum 200.000 liraya daire bulmak mümkün mü? bilen eden var mı? Şuraya bak dediğiniz falan.
İstanbul'un herhangi bir yerinde, mümkünse konut projeleri içerisinde. 1+1 ve 2+1 maksimum 200.000 liraya daire bulmak mümkün mü? bilen eden var mı? Şuraya bak dediğiniz falan.
kayaşehir. 5 yil sonra onemli bir yer olacak.


bigl0rd
(21.05.15)
(4)

araç kiralama

Benim ehliyet 6 aylık. araç kiralamada sıkıntı çıkar mı?
Benim ehliyet 6 aylık. araç kiralamada sıkıntı çıkar mı?
Çoğu yer en az 2 yıllık ehliyet istiyor. Aracın kalitesine göre bu süreyi uzatıyorlar.


osurdum
(13.05.15)
ben 2-3 aylık iken bile kiraladım çok sefer.


samimi mahcup
(13.05.15)
Rentalcilerin en sevdiği profilsin. Kiralarsın. Muhtemelen kaza yaparsın. Araç tamir süresinin kirasını ve tamir masrafını ödersin kat kat. Ya da arızalı araç verirler anlsmazsın elinde kalır. Yine ödersin fazla fazla.


rezilrusfaadam
(13.05.15)
yunusoglu oto kiralama verebilir belki ama avis, budget vb. sanmıyorum ki kiralasın. premium segment araçlarda epeyce uzun yıllık ehliyet istiyorlardı.


orient blue
(13.05.15)
(4)

Marmaray'a yakın yerlerden

1+1 2+1 falan 1000 liraya ev bulma şansım var mıdır? ona göre aramaya çıkacağım. sizin bildiğiniz varsa araya emlakçı girmeden, onlara da talip olabilirim. konum: ayrılıkçeşme üsküdar falan.
1+1 2+1 falan 1000 liraya ev bulma şansım var mıdır? ona göre aramaya çıkacağım. sizin bildiğiniz varsa araya emlakçı girmeden, onlara da talip olabilirim.

konum: ayrılıkçeşme üsküdar falan.
Üsküdar Sultantepe ve MimarSinan^da bulursun.
Doğancılar'da zor ama yine de bir bak.
Bülbülderesi mezarlığının oralarda da ara sokaklara gir hafif, camlarda kiralık ayzıyor. Bakkallara da sor.
2+1 sahibinden katta kombili 800 idi 2 ay önce, bizim evin arka sokağındaydı (bu civarlarda).


aithra
(12.05.15)
mimar sinan mahallesinde kaldım 2 sene, bence bulma şansın var


basond
(12.05.15)
Kadıköy Yeldeğirmeni'nde (marmaray'a 5 dakika yürümede) oturuyorum. 1 Haziran itibariyle ev arkadaşım kendi odasını kiralıyor. Odada çift kişilik yatak, gardrop ve çalışma masası mevcut. Evde televizyon hariç tüm beyaz eşyalar ve mobilyalar kısacası her eşya var.

Kira + faturalar toplam 950 TL'ye kiralıyor. Evin sarfi masrafları ve apartmanı temizleyen görevilinin aylık 15 TL'lik masrafı biz oturanlara ait.


cresams
(18.05.15)
(2)

Android hatırlatıcı

Selam duyuru Android'de bi program olsun, doğumgünlerini gireyim hatırlatsın istiyorum. Kendi takviminin kullanımından memnun değilim. Var mı program öneriniz.
Selam duyuru


Android'de bi program olsun, doğumgünlerini gireyim hatırlatsın istiyorum. Kendi takviminin kullanımından memnun değilim. Var mı program öneriniz.
google keep.


uuth
(09.04.15)
keep + 1. inbox by gmail de olabilir.


inheritance
(09.04.15)
(1)

Kredi hakkında

Kredi çekmek istiyorum ancak hala yasaklı listesinde gözüküyorum. iş bankasına 2010'da yaptığım ve kapattığım bir borç var. borcu yoktur yazısı alıp merkez bankasına gitmem ve oradaki sicilden düşürmemi istediler. oluyor mu öyle?
Kredi çekmek istiyorum ancak hala yasaklı listesinde gözüküyorum. iş bankasına 2010'da yaptığım ve kapattığım bir borç var. borcu yoktur yazısı alıp merkez bankasına gitmem ve oradaki sicilden düşürmemi istediler. oluyor mu öyle?
evet aslında bankaların kendileri göndermeleri gerek ama kim uğraşacak .


jamswety
(03.04.15)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.