Giriş

Data management tool'u olan SAS'ta çalışan var mı?

Varsa bana bir özel mesaj atar mı?
Varsa bana bir özel mesaj atar mı?
unionall
(20.05.18)
(7)

İş görüşmesinde kısa kollu gömlek

Yarın bir iş görüşmem var. Giyeceğim pantolonla uygun olan 2 tane beyaz gömleğim var, uzun kollu olan çok çabuk buruşuyor, görüşmeye gidene kadar kolları filan buruş buruş olur. Diğeri de kısa kollu. Üzerine ceket de giyeceğim ama çok sıcak olursa çıkartırım. Kısa kollu beyaz gömlek çok garip olur m
Yarın bir iş görüşmem var. Giyeceğim pantolonla uygun olan 2 tane beyaz gömleğim var, uzun kollu olan çok çabuk buruşuyor, görüşmeye gidene kadar kolları filan buruş buruş olur. Diğeri de kısa kollu. Üzerine ceket de giyeceğim ama çok sıcak olursa çıkartırım. Kısa kollu beyaz gömlek çok garip olur mu? Kadınım.
unionall
(16.05.18)
Olmaz gayet uygun diye dusunuyorum peki beyaz gomlerk illaki sart mi misal bu is gorusmelerinde ben bugun bir is gorusmesine gittim beyaz gomlek giydim yarin ikinci gorusmeye cagirdilar simdi yine beyaz gomlek mi giymek gerekir dersin?


formalite
(16.05.18)
büyük çaplı, göğüs altına kadar gelen uzun ve geniş bir kolyen varsa yanına al; ceketi çıkartacak olursan onu takarsın, gömlek kendi başına çok sade durur. hatta ceket biraz olsun sporsa ceket varken de takabilirsin.
blog.gumuscity.com
daha boyna yakın, 2-3 katlı kolyeler de olabilir alternatif olarak.
www.bakimlikadin.net


Bruce
(16.05.18)
Açık mavi ya da gök mavisi Oxford ya da klasik bir gömlek de olabilir.

Mavi güven verir.


westblack
(16.05.18)
Edit: kadınım kısmını okumamisim. Beyaz gömlek daha çok yakışıyor kadınlara.


westblack
(16.05.18)
sıkıntı olmaz


basond
(16.05.18)
teşekkür ederim hepinize cevaplarınız için :)

@formalite bence beyaz gömlek illa ki şart değil. ben olsam ikinci görüşmede başka bir renk giyerdim. açık mavi açık pembe ya da somon vs gibi.

@Bruce tavsiyeler için çok teşekkür ederim, ilk fotoğraftaki gibi bir kolye takmayı düşünüyorum:)


unionall
(16.05.18)
Sorun olmaz.


chitosan
(17.05.18)
(2)

Hazır kurutulmuş mantı ile kızartma mantı yapılır mı?

Elimde marketten alınmış hazır kurutulmuş mantı var. Hamurun kendisi ve içi bayağı sert. Yalnız ben haşlanmış şeylerden hiç hoşlanmıyorum. bir yiyeceği suyun içinde pişirip onu yemek nedense midemi bulandırıyor. Bu mantıyla kızarmış mantı yapabilir miyim? önce haşlayıp sonra mı kızartsam ne yapsam?
Elimde marketten alınmış hazır kurutulmuş mantı var. Hamurun kendisi ve içi bayağı sert. Yalnız ben haşlanmış şeylerden hiç hoşlanmıyorum. bir yiyeceği suyun içinde pişirip onu yemek nedense midemi bulandırıyor. Bu mantıyla kızarmış mantı yapabilir miyim? önce haşlayıp sonra mı kızartsam ne yapsam?
unionall
(15.05.18)
ben yapmıştım aynı olmuyor çok sert bir şey oluyor kızarınca, önce biraz haşla bence büyüsün ve hamurlaşsın sonra kızart


tiredpanda
(15.05.18)
Ben de bir keresinde biraz tavada kavurup pilav gibi pişirmiştim. Kavrulanlar sert olmuştu diğerlerine göre ama fena değildi.


curukturpkokusu
(15.05.18)
(15)

Taksiciler de mi reislerinden vazgeciyor artik?

Bu gun bindigim takside sofor baska bir ilcenin soforuymus(istanbul) tesadufen benim taksiye bindigim ilcedeymis bir kac saattir "sizin buralar ne acayip yerler, herkes birbirini en ufak hatasinda dovmek uzere gibi" seklinde yorum yapti ben de suriyelilerden biraz dem vurdum. Bulundugum ilcede son 5
Bu gun bindigim takside sofor baska bir ilcenin soforuymus(istanbul) tesadufen benim taksiye bindigim ilcedeymis bir kac saattir "sizin buralar ne acayip yerler, herkes birbirini en ufak hatasinda dovmek uzere gibi" seklinde yorum yapti ben de suriyelilerden biraz dem vurdum. Bulundugum ilcede son 5 yilda inanilmaz bir suriyeli artisi oldu. Bir kadin olarak trafikte rahatsiz ediyorlar, aksam disari ciktigimda rahatsiz ediyorlar, sokaklar Hep çer çöp dolu artik.

Ben de taksiciye bunlari anlattim eskiden boyle degildi vs deyince "yani yanlis anlama ablacim makamina saygim sonsuz ama suriyeli deyince reise kufur edecem ben de simdi. Kendisi konvoylarla geziyo bizim ulkemizde suriyeliler yine dun 3 kisiyi bicaklamislar" dedi.

Bu arada adam bu konusmadan once bana tanidigi cok hikmetli bir hocanin nasil yarim saatte oturdugu yerden gunlerdir cozulemeyen bir problemi cozdugunu filan anlatiyordu:) yani oyle sekuler chp amcasi bir taksici gibi gelmedi bana.

Suriyeli sorunundan sonra da dolar'dan konustuk. Ekonomik gidisattan da memnun olmadigini acikca belirtti. Simdi sorum su ki, biz uzun zamandir reis guzellemesi yapan taksicilere alismistik. Sanirim ovmek yerine sikayet eden bir taksiciyle uzun zamandir ilk kez karsilastim. Bana istisna mi denk gelmis yoksa hakikaten insanlar artik farkinda mi cok da ic acici bir durumda olmadigimizin?
unionall
(15.05.18)
peynir neredeyse fare oradadır.


binder dandet
(15.05.18)
Bence istisna
Zaten bu tarz istisnaları anlatıyorsunuz, sonra seçim gecesi biz şok.
Bence adamın yüzde 40 enteresan bi kemik ötesi kitlesi var. Hiçbir şekilde vazgeçmezler. Olay ekonomi falan değil


benaslindayohum
(15.05.18)
yeni havalanında kazık yediler.
ancak anlaşmalı taksiciler (haraç verenler) müşteri alabilecek.
giderlerse boş dönecekler.


akaryakıt ürünlerine bir yılda %20'den fazla zam gelince öyle bir durum oldu. araba fiyatları uçtu falan derken adamlar acayip çöktüler.


babilbaligi
(15.05.18)
bir örnekle bu sonuç çıkarılmaz yalnız destek verenler azalıyor ama bu azalma da sanılan kadar da hızlı değil.


Her seçimde umutluydum, hüsranla sonuçlandı.
Bu seçimden umutsuzum, bakalım nasıl sonuçlanacak. Artık umutlanıp umutlanıp hüsranla sonuçlanmasını istemiyorum.


yirmisantim
(15.05.18)
Bunlari hep yazdik;
www.eksiduyuru.com


Taksicilere güncelleme geldi.


[GODDARD]
(15.05.18)
Hayret. Şu suriyelileri insan yerine koymamasına rağmen ucuz iş gücü diye çalıştırıp parasını vermeyenleri, onlar üzerinden para kazananları, yine beş para etmeyen evlerin kiralarını onlar geldiğinde arttıranları, kentte onlar sebebiyle alış verişin artmasını esnafın genel olarak bundan memnun olduğunu bir ben mi görüyorum? Suriyedeki operasyonlarda ordumuzun yanında bulunup yardım etmelerini de unutmamak lazım.

Neyse taksici evde hanımına kızıp içini bu şekilde dökmüş olabilir. Ya da müşteriye göre nabız yoklamışta olabilir.


1adam
(15.05.18)
@1adam

suriyeli'leri ucuz işçi olarak kullanan esnaf memnun.
ama sağında solunda vergi vermeden kendi dükkanlarını açan suriyelilerin olduğu esnaf kızgın. aksarayda fatihte türk esnafın dükkan açamadığı caddeler var.

taksici esnafı da über konusunda ve havaalanı konusunda kızgın.


var böyle bir şey. taksicilerde bile ciddi bir anti reizm var. artık ümitlenmek istemiyorum gerçekten sadece endişeyle bekliyorum ama hiç olmadığı kadar da ilginç şeyler oluyor.


@ herhaltibiliyoring
Evet ilk başta böyle bir durum vardı ama vergiye bağlanıyorlar artık. Kendim bizzat biliyorum.


1adam
(15.05.18)
şu 1adam'ı ciddiye alıp da cevap vermeyin artık ya çok rica ediyorum.

soruya cevap: şikayet etse de gidip reisine oy verecek o adam çünkü cehape camileri ahır yaptı. suriyeliler adam bıçaklıyor, ekonomi kötüye gidiyor ama reis en azından namaz kılıyor. deal with it. duyurudaki en güzel örnekleri 1adam denen tip işte, bu kafadaki adamdan reis'e oy vermemesini veya fikrini değiştirmesini bekleyemezsin.


der meister
(15.05.18)
öyle der der, sonra "ben de memnun değilim ama başka kime verelim ki?" der, gene gidip oa verirler.
Bu ülkede %75, kemikleşmiş bir sağ kesim var. AKP imiş, makepeymiş pek fark etmez.


@ der meister
kendini yormamalısın bu kadar.
Neyse, seçimler her zaman geçmişi anlatıyor dediğin gibi. Ve halkın değerlerini, kutsalları öteleyen bir partinin, dinini bilen bir müslümandan oy almasını beklemek bu topraklar üzerindeki tanımı 'saflıktır'.
Tarihten haberin yok. 1950 ye kadar yapılan seçimlerin anatomisini neden okumuyorsun?


1adam
(16.05.18)

Türkiye'de commonwealth hukuku

İngiltere, kanada, avustralya ya da yeni zelanda'da bir üniversiteden hukuk mezunu Türkiye'de uluslararası hukuk şirketlerinde commonwealth ülkeleri ile ilgili hukuksal olaylarla ilgili danışmanlık yapabilir mi? baroya kayıtlı olmadan avukatlık yapamayacağını biliyoruz fakat uluslararası hukuk şirke
İngiltere, kanada, avustralya ya da yeni zelanda'da bir üniversiteden hukuk mezunu Türkiye'de uluslararası hukuk şirketlerinde commonwealth ülkeleri ile ilgili hukuksal olaylarla ilgili danışmanlık yapabilir mi? baroya kayıtlı olmadan avukatlık yapamayacağını biliyoruz fakat uluslararası hukuk şirketlerinde danışmanlık yapabilir mi? ya da başka ne yapabilir?
unionall
(14.05.18)
(4)

Ingilizce CV'de ismimdeki Türkçe karakterler

Türkiye'deki başvurularım için oluşturduğum İngilice CV'de isminizdeki Türkçe karakterleri Türkçe karakter olarak mı yazardınız yoksa Ingilizce harfleri mi kullanırdınız?
Türkiye'deki başvurularım için oluşturduğum İngilice CV'de isminizdeki Türkçe karakterleri Türkçe karakter olarak mı yazardınız yoksa Ingilizce harfleri mi kullanırdınız?
unionall
(12.05.18)
türkçe karakter tabii ki.


Türkiye'deki başvurular için Türkçe karakterleri İngilizce harflere çevirmek anlamsız olurdu bence.


dento
(12.05.18)
Çetin mesela Cetin yapardım ben olsam. Zaten pasaport ve oturma izninde de öyle yazacak.


Yurtdışı için bu söylediğim, Türkiye'de Türkçe karakter kullanın.


(12)

T A M A M'in bosluklu yazilmasinin sebebi nedir?

Soru baslikta. O kismi kacirdim galiba. Neden bosluklu?
Soru baslikta. O kismi kacirdim galiba. Neden bosluklu?
unionall
(11.05.18)
Hecelemek gibi düşün. Heceleri tane tane söyleyince daha etkili olur ya, bu da etkiyi artırıyor işte.


devilred
(11.05.18)
göze daha hoş görünüyor olduğu için bence. harf harf vurgu etkisi de düşünülmüş olabilir


burya
(11.05.18)
acemi sallıyorsun :)


burya
(11.05.18)
Bence acemi sallamıyor

@burya normal kelimeler tt olsa her gün saçma sapan şeyler olur. En kötü İngilizce “and” bile neredeyse her cümlede var. Twitter’ın böyle bir filtremesi yoksa and kelimesi gibi kelimeler tt olur


Twitter uzmanı değilim ama, "tamam" gibi boşluksuz ve 5 tiwitin 3ünde geçebilecek bir kelimeyi twitter nası tt yapsın?


IncredibleMau
(11.05.18)
@super kahraman olsaydim baba olurdum: hocam öyle bir şey olsaydı herkes boşluklu yazıp TT listesine girerdi. Sonuçta bir bütün olarak bakıyor Twitter bu tag listesini oluştururken. TAMAM ve T A M A M arasında bir fark olmazdı


burya
(11.05.18)
bunun nedeni tamam kelimesinin sürekli kullandığımız bir kelime olmasıdır. kelimeden ayırmak için ve atılan tweetlerden daha doğru bir sonuç almak için ayrık yazmayı doğru bulmuşlar.

normal "tamam" tt için kullanılsaydı 3 milyon tweet atılmış olurdu heralde.


false pretension
(11.05.18)
arkadaşlar malesef hepiniz sallıyorsunuz. eski bir memedir bu. yabancı mecralarda takılan arkadaşlar da çok iyi bilir. keming, kerning muhabbetleri vardı tam bilmiyorum, merak da etmedim. kısaca her harften sonra senkron boşluklar bırakmalı komikli bir olay sadece.


arakaali
(11.05.18)
@arakali: A E S T H E T I C S'ten mi bahsediyorsun? Vaporwave meme'i bu. Tamam kampanyacısı niye bundan esinlensin? Düşük ihtimal.


Adramelekhh
(11.05.18)
simdi soyle efendim:

tas kafali, soyleneni anlamayan insanlarin gozune sokmak, beyinlerine islemek icin tamam yerine T A M A M yazilmistir.


tomcruise
(11.05.18)
vay arkadaş ne sallamışsınız. tabi ki iyi görmeyen anneannelerimiz de harfleri karıştırmasın rahatça okuyabilsin diye.


sanal uyku
(11.05.18)
@arakali

o meme ile uzaktan yakından alakası yok.


false pretension
(11.05.18)
(1)

Avlu dizisi spoiler istiyorum

Dizide sarışın ufak bir kız var, siyah saçlı esmer bir kadına anne diyor. Ama ege şivesiyle konuşan bir kadınla da çok iyi bir ilişkileri var. Hatta bu ufak kızı gelip hapishaneden götürdüklerinde ege şivesiyle konuşan kadın yıkıldı, saatlerce ağladı kamera da hep onu gösterdi. Bu ufak kızla ege şiv
Dizide sarışın ufak bir kız var, siyah saçlı esmer bir kadına anne diyor. Ama ege şivesiyle konuşan bir kadınla da çok iyi bir ilişkileri var. Hatta bu ufak kızı gelip hapishaneden götürdüklerinde ege şivesiyle konuşan kadın yıkıldı, saatlerce ağladı kamera da hep onu gösterdi. Bu ufak kızla ege şivesiyle konuşan kadının ilişkisi ne? diziyi bir iki kere parça parça denk geldiğimde izledim de hiç bir şey anlamadım.
unionall
(01.05.18)
orange is the new black I izlersen hem spoiler sahibi olursun hem de orjinalini izlersin


Sskywalkeremre
(01.05.18)

1 Mayıs toplu taşıma

Yarın yenikapıdan osmanbey metrosunu kullanmam gerekiyor, toplu taşıma ne durumda olacak? iett'nin sitesinde duyurular kısmında yalnızca sefer saatlerinin cumartesi saatleri olarak uygulanacağı bilgisi var, bu durumda toplu taşımanın durdurulmayacağını varsayabilirim değil mi? kapanan yollar vs var
Yarın yenikapıdan osmanbey metrosunu kullanmam gerekiyor, toplu taşıma ne durumda olacak? iett'nin sitesinde duyurular kısmında yalnızca sefer saatlerinin cumartesi saatleri olarak uygulanacağı bilgisi var, bu durumda toplu taşımanın durdurulmayacağını varsayabilirim değil mi? kapanan yollar vs var diye soruyorum aslında, toplu taşımada bunu yapmıyorlar değil mi?
unionall
(30.04.18)
(2)

Excel onlineda text to columns (mac pages de olur)

Online excelde bu özelliği bir türlü bulamadım. ya da mac de pages uygulamasında. Şuan kullandığım cihazda ikisi de türkçe bu arada. nasıl yaparım hızlıca, bilen var mı?
Online excelde bu özelliği bir türlü bulamadım. ya da mac de pages uygulamasında. Şuan kullandığım cihazda ikisi de türkçe bu arada. nasıl yaparım hızlıca, bilen var mı?
unionall
(28.04.18)
data tabında text to columns butonu var. onu mu arıyosun?


sttc
(28.04.18)
evet ama online excel'de bu buton yok. ben mi göremiyorum acaba?


unionall
(28.04.18)
(8)

Saat seçelim mi?

Alınacak kişi 50 yaşında ama daha genç gözüken ve daha genç bir giyim tarzı olan genelde sadeliği seven bir kadın. Siz aşağıdakilerden hangilerini beğendiniz?1) https://www.saatvesaat.com.tr/saat/bayan/fossil/FES3745/PD/2) https://www.saatvesaat.com.tr/saat/bayan/fossil/FES4274/PD/3) https://www.saa
Alınacak kişi 50 yaşında ama daha genç gözüken ve daha genç bir giyim tarzı olan genelde sadeliği seven bir kadın. Siz aşağıdakilerden hangilerini beğendiniz?

1) www.saatvesaat.com.tr
2) www.saatvesaat.com.tr
3) www.saatvesaat.com.tr
4) www.saatvesaat.com.tr
5) www.saatvesaat.com.tr
6) www.saatvesaat.com.tr
7) www.saatvesaat.com.tr
unionall
(28.04.18)
Sırasıyla 1 veya 4 diyorum.


1a2b3c4d
(28.04.18)
fossil önermiyorum. çoğu iyi markaya saat yapan ve kronik sıkıntıları olan bir marka. 3 yıl önce armani saat aldım.(armani saatlerini fossil üretiyor.) saatin her şeyi bozuldu entegresinden tutta yelkovana kadar dağıldı. saat parası kadar tamir parası verdim. no fossil.


mikahakkinen
(28.04.18)
3 veya 4 diyorum.


111111
(28.04.18)
Ayrica butce varsa skagenlere bakin derim. Fossiller sıkıntılı evet.


111111
(28.04.18)
7 ve 6 hoş duruyor.


agluna
(28.04.18)
7


beyaztenlikiz
(28.04.18)
3


dedim ben sana
(28.04.18)
(2)

iki tane olasılık sorusu cevaplayabilecek olan var mı?

iki tane çözemediğim olasılık sorum var. Yardımcı olabilirseniz şahane olur. 1) Bir yüz tanıma sisteminin güvenilirliğini ölçtüğümüzü varsayalım. Sistem, bir havalimanındaki yüzleri kendi databaseinde tanımlı suçluların yüzleri ile karşılaştırıp suçluları buluyor. Sistemin 10 milyon yolcu arasından
iki tane çözemediğim olasılık sorum var. Yardımcı olabilirseniz şahane olur.

1) Bir yüz tanıma sisteminin güvenilirliğini ölçtüğümüzü varsayalım. Sistem, bir havalimanındaki yüzleri kendi databaseinde tanımlı suçluların yüzleri ile karşılaştırıp suçluları buluyor. Sistemin 10 milyon yolcu arasından 10'dan fazla kişiye suçlu olmadığı halde suçlu tanımı yapmaması (false positive) için sistemin % kaç güvenilir olması gerekiyor?

2)Bir zarı 6 defa attığımızda altısının da 6 geldiğini varsayalım ve zarı 6 kez atma eylemine 1 deney diyelim. 10000 deney sonucunda en az 1 kere 6 zar atımının da 6 gelme olasılığı nedir?
unionall
(27.04.18)
İkinci soru problemli. Eğer hilesiz bir zar ise, 6 defa atıp 6sının da 6 gelmesinin, sonra yapılacak 10bin deneye hiçbir etkisi yoktur. Dolayısıyla, zarın hilesiz olma durumunda 1 tane deneyin istediğimiz gibi çıkma olasılığı: (1/6)^6 olur. İstediğimiz gibi çıkmama olasılığı 1-(1/6)^6 olur. Deney sonucunda hiçbir zaman istediğimiz gibi çıkmama olasılığı [1-(1/6)^6]^(10000) olur. En az bir defa istediğimiz gibi gelme olasılığı 1-[1-(1/6)^6]^(10000) olur.

Eğer zar hileli ise, bu bilgilere dayanarak zarın hile miktarını bilemeyiz. Belki de zar asla 6 haricinde bir şey gelemiyordur. Dolayısıyla aranan cevap 1 olur. Ama belki de, yüksek ihtimalle 6 geliyordur, şu durumda olasılık 1 olmaz, daha düşük olur.


benaaymi
(27.04.18)
@benaaymi hilesiz zar olduğunu belirtmemişim kusura bakmayın. Cevabınız doğru sonuç verdi. Çok teşekkür ederim.


unionall
(27.04.18)
(2)

Üniversiteleri bölmenin mantığı nedir?

Cahilliğime verin, bunun sebebini bir türlü anlayamadım. 13 üniversiteyi bölüp çat diye de 20 yeni üniversite açmanın ne gibi bir faydası var? Mantığı nedir yani, neden yapılıyor bu? Sözlükte istanbul üniversitesindeki iki tıp fakültesinin birbirlerinin test sonuçlarını değiştirecek kadar entrikalar
Cahilliğime verin, bunun sebebini bir türlü anlayamadım. 13 üniversiteyi bölüp çat diye de 20 yeni üniversite açmanın ne gibi bir faydası var? Mantığı nedir yani, neden yapılıyor bu? Sözlükte istanbul üniversitesindeki iki tıp fakültesinin birbirlerinin test sonuçlarını değiştirecek kadar entrikaların döndüğü ve bunun yıllardır böyle olduğu ile ilgili bir şey okumuştum ama 13 üniversiteyi bölüyor olduklarına göre konunun "siz iki fakülte anlaşamıyorsunuz ayrılın"dan daha farklı olduğu net.
unionall
(25.04.18)
Öğrenci sayısı çok fazla. Meslek yüksekokullarını ayırmak için bölüyorlar aslında. Meslek yüksekokulları genelde şehre dağılmış halde bulunuyor. Merkez kampüsten ayrı oldukları için yönetilmeleri de zor oluyor. Benim desteklediğim bir uygulama.


dissendium
(25.04.18)
Bonus olarak da yeni üniversite olacağı için yeni rektör, yeni hademe, yeni çaycı, yeni genel sekreter, yeni makam arabaları vs vs, bi sürü "iş" yaratıyor. Tabii üretimde bi değişiklik yok ama o ayrı. (Devlet olduğu için de hepsi sana-bana 'masraf')

Ha bir de, böl-yönet mantığı var siyasi anlamda.


idonthaveatvset
(26.04.18)
(10)

Bim'den tencere tava alan var mı?

Ucuz yolla sıfırdan bekar evi kurmaya çalışıyoruz da, Instagram'da bime önümüzdeki hafta tencere tava seti geliyormuş onu gördüm :)) normalde 2 tava, bir kapaklı tencere karacada filan kampanyalı set fiyatları hep 250 lira civarı. Bim'den aynı adet seti mis gibi 75 Lira'ya alabiliyoruz. Markası da b
Ucuz yolla sıfırdan bekar evi kurmaya çalışıyoruz da, Instagram'da bime önümüzdeki hafta tencere tava seti geliyormuş onu gördüm :)) normalde 2 tava, bir kapaklı tencere karacada filan kampanyalı set fiyatları hep 250 lira civarı. Bim'den aynı adet seti mis gibi 75 Lira'ya alabiliyoruz. Markası da bonera diye bir markaymış. Paramızı çöpe mi atmış oluruz acaba? yanmaz yapışmaz 3 mm gövde diyor. hiç anlamıyorum bu konulardan.


Edit: Bu bekar evinde erkek arkadaşım en fazla 1 sene yaşayacak, sonra da evlenirsek işte zaten o zaman setler metler bişiler alınacak. Bu 1 sene içinde onun yapacağı en fazla yemek makarna ve çeşitli makarna sosları. Ben arada bir pilav milav bişiler yaparım ancak.
unionall
(23.04.18)
bence alın ya bekar adamlarsınız tava netice de işinizi görür. Kulaklık ya da şarj aleti gibi düşünün.


Hangi malzemeden yapılmış? Karacadakiler ile karşılaştırabilirsiniz. Karacadakiler granit falan ise o yüzden pahalıdır.


archery
(23.04.18)
@archery bu granit değil. Isıya dayanıklı yüksek kalitede yanmaz yapışmaz iç yüzey diyor.


unionall
(23.04.18)
Hocam Bim'de çalışıyorum valla çatır çutur satıyor. Bazı sabahlar kapıda 15 kişi bekliyor. Bende bir bekar olarak almayı düşünüyorum.

Edit: Belki çok kaliteli değildir ama fiyatının hakkını verir diye düşünüyorum.


lana del rey
(23.04.18)
Tabi ki alin, cok memnun kalirsiniz, hatta evlendikten sonra bile kullanabilirsiniz:)


balpolen
(23.04.18)
Karacayi gec. Granitleri aldim. Bozulunca iade ettim. Bu konuda ikea super. 75 e tencereleri var. 27 e tavasi da var. Aldim ikisi de harika. Ucuz yollu istersen 85 e seti de var. Sonucta ikea.


ykyt
(23.04.18)
ikeayı karacayı bilmem de ben alıyorum, maksimum iki sene kullanacağım şeyler için niye para saçayım, sonrasında çeyizime mi koycam. a101den iki tencere almıştım biri karnıyarık biri de derin tencere. bimden sahan aldım. 7/24 kullanıyorum. tahta kaşıklarla kullanmak önemli. yoksa çiziliyor.


olutaklidi
(23.04.18)
acele etmeyin hemen almak için. ara sıra a101'e de bim'e de çok güzel tencere tavalar falan geliyor. 1-2 ay önce a101'den 24cm'lik bir tava aldım 16 liraya. tavayı al gösterişli bir dükkana koy 70 liradan satarsın çok kaliteli yani.

edit: yoksa 26'ya mı almıştım. bilemedim şu an.


ben aldım. kullanıyorum. memnunum. beklentimi karşılıyor. mantıklı bir hareket.


dahinnotha
(23.04.18)
A101e de dolap falan geliyor haftaya galiba, şok da olabilir bilmiyorum. Ben olsam yerinizde alırdım takip ederdim bunları


haykorsamdunyaya
(23.04.18)
(4)

Eski İstanbul'u anlatan klasik roman

Böyle Cumhuriyet'in ilk yıllarının İstanbul'unu anlatan Klasik Türk romanlarından bana önerebilir misiniz? Böyle bol bol eski İstanbul beyefendilerinin ve hanımefendilerinin yaşam tarzını anlatan, bizi eski istanbul ilçelerine alıp götürecek hangi kitapları okuyalim?
Böyle Cumhuriyet'in ilk yıllarının İstanbul'unu anlatan Klasik Türk romanlarından bana önerebilir misiniz? Böyle bol bol eski İstanbul beyefendilerinin ve hanımefendilerinin yaşam tarzını anlatan, bizi eski istanbul ilçelerine alıp götürecek hangi kitapları okuyalim?
unionall
(22.04.18)
Tanpınar'ın romanları.

Aydaki Kadın, Huzur, Mahur Beste vs.


amortisman
(22.04.18)
Tanpınar'ın Huzur romanı olabilir. Huzurdan çok huzursuzluk veren bir roman ama güzel bir roman.
İstanbul beyefendileri için de gene Tanpınar'ın saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü okuyabilirsiniz.

İstanbul beyefendileri, hanımefendileri değilse de; İstanbul insanını, kahvehanelerini, balıkçılarını, hamallarını okumak ve "eski istanbul ilçelerine alıp götürecek" yazarlar içinse Sait Faik okuyabilirsiniz. Öyküleri muhteşemdir ve özellikle adaları, adalıları anlatır.


cevdet bey ve oğulları'da olabilir sanırım.


cevdet bey ve oğulları demeye gelmiştim +1


cedex
(22.04.18)
(3)

Toplu tasima ile Efes, Meryem Ana Evi ve Sirince

Bir kac gunlugune İzmir'deyiz ve yarin tum gunumuzu Efes, Meryem ana ve Sirince'ye ayirmak istiyoruz. Gunubirlik turlar cumartesi ve pazar cikisli. Arac da kiralamk istemiyoruz. SelcukIstasyonuna gittikten sonra bu 3une minibus vs gibi toplu tasima ile ulasabilir miyiz? Cok yorucu olur mu?
Bir kac gunlugune İzmir'deyiz ve yarin tum gunumuzu Efes, Meryem ana ve Sirince'ye ayirmak istiyoruz. Gunubirlik turlar cumartesi ve pazar cikisli. Arac da kiralamk istemiyoruz. Selcuk
Istasyonuna gittikten sonra bu 3une minibus vs gibi toplu tasima ile ulasabilir miyiz? Cok yorucu olur mu?
unionall
(12.04.18)
Ulaşırsınız. Selçuk'ta ilçe içi minibüsler var.


himmet dayi
(12.04.18)
meryem ana'ya toplu ulaşım yok, taksiler gidiyor. diğerleine selçuk garajından var.


Sirince´ye otogarlarindan minibusler var. Meryem Ana´ya taksi ile gidebilirsiniz, sehirici taksiciler fix fiyat soyluyorlar, gecen yaz 20 TL idi sanirsam. Efes´i bilmiyorum ama gidecekseniz kapida kesinlikle rehber tutmanizi oneririm. Para verecekseniz kesinlikle buna verin. Efes´e gittiginiz gun diger ikisine gitmeyin derim. Oraya vakit ayirin ve iyi gezin. Meryem Ana´ya ve Sirince´ye ayni gun gitmistim. Sirince birkac saatte bitecek bir yer eger disina cikmaz, Matematik Koyu´ne gitmezseniz.


buf-e kür
(12.04.18)
(1)

Besiktas'tan topkapi sarayina

Besiktastan topkapi sarayina en hizli nasil ulasabiliriz?
Besiktastan topkapi sarayina en hizli nasil ulasabiliriz?
unionall
(06.04.18)
otobüsle kabataş. ordan tramvay.


(4)

Yabancilarin Turk bankalarindan hesap acmasi

Merhaba, bunu belki sube calisani arkadaslarimiz daha iyi bilebilir. Internetten okudugum bilgere gore yabanci birisi vergi dairesinden vergi numarasi aldiktan sonra Turk bankalarindan bir tebligat adresine sahip olmasi kaydiyla kolayca vadeli/vadesiz hesap acabiliyor. Pratikte de bu gercekten boyle
Merhaba, bunu belki sube calisani arkadaslarimiz daha iyi bilebilir. Internetten okudugum bilgere gore yabanci birisi vergi dairesinden vergi numarasi aldiktan sonra Turk bankalarindan bir tebligat adresine sahip olmasi kaydiyla kolayca vadeli/vadesiz hesap acabiliyor. Pratikte de bu gercekten boyle mi yoksa bankalar sorun cikartiyor mu hakikaten vergi numarasini alip gittigimizde? Daha once tecrube etmis arkadaslar varsa banka ismi bilgisiyle durumu belirtebilir mi? Simdiden cok cok tesekkur ederim.
unionall
(04.04.18)
Arkadaşımın çalışma izni ve sgk'sı var maaş hesabı açtırmak için bu bilgilerle garanti bankasına gitti, ikametgah istemişler. İkematgahı da götürdü müdürlükten izin çıkacak size dönüş yapacağız dediler. Sorunuza tam cevap değil ancak hemen hesap açmadılar.


neferkitty
(04.04.18)
Daha geçen hafta açtırdım:

1. Yabancıların illa çalışma izni olması gerekmiyor. Sadece geçici vergi no çıkartmaları yeterli. Tebligat adresi olarak gösterilecek yerin vergi dairesine gidip çıkartılıyor 5 dk.lık bir iş.

2. Ikametgah da şart değil. Oturma izni olmayan adam banka hesabı açamayacak mı? Oturma izni almak için zaten banka hesabı istiyorlar. Tek vergi no yeterli. Bir de tebligat adresi (yaşanan yer) şart.

Bunlarla Ziraat hemen açtı. Terslik yapan bankalar olabilir, başkasını deneyin. Yasa "sadece geçici vergi no ve tebligat adresi yeterli" diyor.


507
(04.04.18)
1- yurt ici yerlesikse yabancı kimlik numarası ve adres bilgisi
2-yurt dışı yerlesikse vergi kimlik numarası ve yurt dışı adres beyan eden belge
Yeterliymiş.

Hanim bankacı, o söyledi.


vergi dairesinden alınacak vkn.
pasaport

tebligat adresi olarak da genelde burada çalışan insanların firma bilgileri giriliyor.


karlmarx
(04.04.18)
(2)

Boğazda kahvaltı mekanı önerileri

Boğazı izleyerek bir pazar kahvaltısı yapabileceğimiz mekan arayışındayız. 5 kişi olacağız. nerelere bakayım?Bütçe için edit: kişi başı 60-70 Lira arası gibi bütçemiz.
Boğazı izleyerek bir pazar kahvaltısı yapabileceğimiz mekan arayışındayız. 5 kişi olacağız. nerelere bakayım?

Bütçe için edit: kişi başı 60-70 Lira arası gibi bütçemiz.
unionall
(01.04.18)
Butceyi de yazin isterseniz, daha faydali cevaplar alirsiniz.

Emirgan'daki yerleri onermem (Nezih, Kale vb) cunku anlamsiz bir kalabalik oluyor, gurultuden kalabaliktan keyif alinmiyor. Imkaniniz varsa Bebek Divan iyidir ama rezervasyon yaptirin.


crown
(01.04.18)
Bebek Teras'ın manzarası iyidir, ancak çok önce gittim, son durumda nasıldır bilemiyorum.

Crown'un bahsettiği yerler Hisar'da daha çok, genelde de o bölgeye gidilir. Emirgan'da Sütiş vb var, ancak onlar da eşdeğer derecede kalabalık haftasonu. Kireçburnu- Sarıyer tarafındaki mekanlara bakılabilir bir ihtimal.


hana bi
(01.04.18)
(4)

Kız kulesi kahvaltı

Bu fırsat sitelerinde satılan kız kulesinde kahvaltı kampanyasından satın alan oldu mu hiç? Kız kulesinin web sitesinde hem içeriden hem de denize sıfır dışarıdan fotoğraflar var. Kahvaltıyı iç mekanda mı servis ediyorlar yoksa dışarıyı da açıyorlar mı? Ben kız kulesine hiç gitmedim, bu fırsat 60 Li
Bu fırsat sitelerinde satılan kız kulesinde kahvaltı kampanyasından satın alan oldu mu hiç? Kız kulesinin web sitesinde hem içeriden hem de denize sıfır dışarıdan fotoğraflar var. Kahvaltıyı iç mekanda mı servis ediyorlar yoksa dışarıyı da açıyorlar mı? Ben kız kulesine hiç gitmedim, bu fırsat 60 Lira ediyor mu hakikaten yoksa bu da bir fırsat sitesi hayal kırıklığı mı olacak?

www.firsatbufirsat.com
unionall
(25.03.18)
Hic gitmedim ama ya Duyuru ya da sozlukte okumustum, boyle kampanyalarla ucuz yollu gitmeye calisanlari deniz gormeyen, en kotu yerdeki masalara oturtuyorlar yazmisti gene bir kampanyayla giden birisi.


crown
(25.03.18)
ben bi kere galata kulesindekine gitmistim firsatla. o kadar cok kisi firsatla gidiyor ki garsonlar direkt sana ucuz belesci gozuyle bakip seni pek sallamiyor. ki bunu da bugune dek 15.000!!! kisi almis. bence 60 lira az para degil. sahilde guzel yerlerde o paralara fakir muamelesi gormeden rahatca yersin.


mayeskuel
(25.03.18)
@acetaminophen romantizm için değil, annemle babamın doğum günü. Ailecek doğum günü kahvaltısı gibi bir şey yapalım dedik.


unionall
(25.03.18)
Paraya kıyın Karaköy gibi bir yerde güzel bir kahvaltı yapın, bence.


lana del rey
(25.03.18)
(5)

İstanbul'da sıfırdan bekar evi kurmak

Erkek arkadaşım 4-5 ay sonra İstanbul'a taşınmayı planlıyor. Öncelikli olarak eşyalı ev bakacağız fakat evi sıfırdan kurma fikrine de açığız. Tabii bunun buzdolabı çamaşır makinesi yatağı televizyonu gırla eşya var alınacak. Sıfırdan ev kurarken bütçe dostu olacak şekilde nerelere bakalım? Çeyiz pak
Erkek arkadaşım 4-5 ay sonra İstanbul'a taşınmayı planlıyor. Öncelikli olarak eşyalı ev bakacağız fakat evi sıfırdan kurma fikrine de açığız. Tabii bunun buzdolabı çamaşır makinesi yatağı televizyonu gırla eşya var alınacak. Sıfırdan ev kurarken bütçe dostu olacak şekilde nerelere bakalım? Çeyiz paketleri mantıklı oluyor mu yoksa parça parça mı alalım? bizim için öncelik tamamen bütçe. İkinci el eşya da uygun bizim için. Şu eşya için mutlaka şuraya bakın diyebileceğiniz yerler var mı?
unionall
(24.03.18)
letgodan 50 liraya satılan askılığın aynısını 15 liraya almıştım.


charlotte blanc
(24.03.18)
Moda dugun paketcisi


camussar
(24.03.18)
Ben 5 sene once spotcudan almistim herseyi. 5000'e falan hallolmustu. Mahallenin spotcularina bakin.


japon askeri
(24.03.18)
çeyiz paketleri mantıklı olabiliyor, bir de çetmen vb gibi mağazalar aşırı taksit imkanı tanıyor bir göz atın.


anten
(24.03.18)
yenibosnada spotçular çarşısı var. 400 liraya buzdolabı 300 liraya yatak 250 liraya çamaşır makinası falan var. koltuk kanape şans varsa letgodan nakliye işini halledince bulunabilir. düğün paketleri çok dandik ve gereksiz şeyler içerebiliyor. spotçulardan tek tek kendi paketinizi yapabilirsiniz.


karlmarx
(24.03.18)
(5)

Cepteteb uygulama ya da internet bankacılığı kullanabilen var mı?

Merhaba, Yaklaşık 8-9 saattir cebteteb uygulamasından ve web sitesinden internet bankacılığına giriş yapmaya çalışıyorum. Site açılmıyor. Uygulamadan da şifremi girdikten sonra 5 dakika boyunca bekletip sonrasında bilinmeyen bir hata oluştu uyarısını veriyor. Sizde de var mı aynı durum? Türkiye'de d
Merhaba,

Yaklaşık 8-9 saattir cebteteb uygulamasından ve web sitesinden internet bankacılığına giriş yapmaya çalışıyorum. Site açılmıyor. Uygulamadan da şifremi girdikten sonra 5 dakika boyunca bekletip sonrasında bilinmeyen bir hata oluştu uyarısını veriyor. Sizde de var mı aynı durum? Türkiye'de değilim, çağrı merkezini arayamıyorum dolayısıyla neler olup bittiğini anlayamadım.
unionall
(12.03.18)
@acemi düne kadar giriş yapabiliyordum. Çok teşekkür ederim


unionall
(12.03.18)
tesadüfen biraz önce denedim. çalışıyor sorun yok.


helenart
(13.03.18)
Şifrenizi yanlış giriyor olabilir misiniz? Eğer problem devam eder ve siz müşteri hizmetlerini arayamıyorsanız Facebook üzerinden kendilerine mesaj atın. Muhtemelen yarın arayıp durumu çözeceklerdir. Ben bugün pekçok kez girdim sorun yoktu.


hede hodo
(13.03.18)
Ben yurtdışından girdim birkaç saat önce sorunsuz.


noluyo yaa
(13.03.18)
Yurtdışından denedim şimdi, sorun yok.


(4)

Bana arkaplanda dinleyecağim dizi önerir misiniz?

Freelance bir işim var ve günün çoğunluğunu laptop kucağımda, kanepe üzerinde çalışarak geçiriyorum. Sessizlikte çalışamama gibi bir huyum var, o yüzden ben çalışırken arkaplanda bir şeyler izlemeyi seviyorum. Genelde ufak tefek cinayetleri açıyorum mesela, ben çalışırken arkada kadınlar iki buçuk s
Freelance bir işim var ve günün çoğunluğunu laptop kucağımda, kanepe üzerinde çalışarak geçiriyorum. Sessizlikte çalışamama gibi bir huyum var, o yüzden ben çalışırken arkaplanda bir şeyler izlemeyi seviyorum. Genelde ufak tefek cinayetleri açıyorum mesela, ben çalışırken arkada kadınlar iki buçuk saat birbirlerinin kuyusunu kazıyorlar. Hem zaman geçmiş oluyor, hem de çalışırken sıkılmamış oluyorum. Böyle başka izlemeden, dinleyerek de takip edebileceğim yabancı ya da türk çıtır çerez tadında dizi önerileriniz var mı?
unionall
(07.03.18)
dizi değil ama vavien ve özellikle pardon çok güzel gidiyor arkada. bu ikisi dışında the big lebowski'yi önerebilirim. bir de bulabilirseniz cenk & erdem podcastleri muhteşem oluyor.

edit: şimdi aklıma geldi çerez dizi diye düşünürken: entourage kesinlikle.


rahip janick
(07.03.18)
Friends?
Müzikal de severseniz Glee vardı, tam gereksiz çerez dizi.
Bi de arkada ses olsun dersem Youtube'dan Hababam Sınıfı falan açıyordum arada, onlar da gider.


kobuzchu kiz
(07.03.18)
Ben aşkı memnu izliyorum aynı mantıkla. Güzel gidiyor.


buff
(07.03.18)
Doktorlar
Behzat ç
Sıfır bir


yavru tosun
(07.03.18)
(5)

Avustralya'da hukuk mezunu Türkiye'de ne yapar? Hukukçular yardım

Avustralya'da bir üniversiteden hukuk mezunu arkadaşım Türkiye'ye yerleşmeyi düşünüyor. Türkiye'de baroya kayıtlı olabilmesi imkansız gibi bir şey, hem yök denkliği hem de dil seviyesi olarak yıllar alır. Türk hukuku bilmeyen bir hukukçunun alanının dışına çok çıkmadan yapabileceği işler nelerdir? B
Avustralya'da bir üniversiteden hukuk mezunu arkadaşım Türkiye'ye yerleşmeyi düşünüyor. Türkiye'de baroya kayıtlı olabilmesi imkansız gibi bir şey, hem yök denkliği hem de dil seviyesi olarak yıllar alır.

Türk hukuku bilmeyen bir hukukçunun alanının dışına çok çıkmadan yapabileceği işler nelerdir? Ben Türkiye'de faaliyet gösteren uluslararası bir çok hukuk firmasının websitesini inceledim, Fabio'lar John'lar gırla. Bu insanlar nasıl bir hukuki danışmanlık sağlıyorlar Türkiye'de?
unionall
(15.02.18)
hukukçu değilim. amaç maceraysa ingilizce öğretmenliği falan yapabilir. özel ders vb yardırırsa rahatça yaşar burda.


kveldulv
(15.02.18)
amaç macera değil. Kendi alanından çok çıkmadan, hukukçu kimliğini kaybetmeden bir kariyer kurmaya çalışıyor.


unionall
(15.02.18)
Tahmini konuşuyorum, uluslararası hukuk diye bir alan var sonuçta, onunla ilgileniyor olabilir o insanlar.


denklik alması o kadar da zor bir şey değil aslında. etrafımda çok var denkliğini alan. yani imkansız gözüyle bakmayın denklik olayına.

denklik olayına hiç girmeyecekse baroya da kayıtlı olmayacak demektir. avukat olarak faaliyet gösteremeyeceğine göre bahsettiğiniz ofislerde danışman olarak çalışabilir, şirketlerde yine danışman olarak (uyum vb konularda) çalışabilir.


Uluslararası firmalarda contract manager olarak çalışabilir, dış ticaret / uluslararası ticaret firmalarında eğer anglo-sakson hukuk bilgisi gerektiren bir proje varsa o projeden sorumlu olabilir. Önemli olan Avustralya'da hukuk fakültesi'nden ne zaman mezun olmuş, iş tecrübesi var mı? Tecrübeli bir adam her halukarda iş bulur.


SiyamkedisiZorro
(15.02.18)
(2)

Türkiye'de kısa dönem ikamet izni

Yabancı bir arkadaşım Türkiye'ye yerleşip iş kurmayı planlıyor uzun dönemde. Kendisi için home office çalışacak ve Türkiye'den ve başka ülkelerden tek seferlik müşterileri olacak. Fakat en azından Türkiye'deki ilk senesinde kendi işini kurana kadar yabancı bir şirket için online çalışıyor olacak.Her
Yabancı bir arkadaşım Türkiye'ye yerleşip iş kurmayı planlıyor uzun dönemde. Kendisi için home office çalışacak ve Türkiye'den ve başka ülkelerden tek seferlik müşterileri olacak. Fakat en azından Türkiye'deki ilk senesinde kendi işini kurana kadar yabancı bir şirket için online çalışıyor olacak.

Herhangi bir Türk şirket için çalışmayacağı için çalışma vizesine şimdilik bakmıyoruz. Kısa dönem ikamet izni gayet kolay gözüküyor ama çözemediğimiz bir konu oldu. Kısa dönem ikamet izni alınca bu arkadaşım çalışabiliyor mu Türkiye'de ikamet ederken yoksa ikamet izni+çalışma vizesi mi almalı?

Ben şuan Türkiye'de olmadığım için herhangi bir yeri arayıp soramıyorum. Internetten de çok güvenilir kaynak bulamadım. Bu izinle Türkiye'ye yerleşmiş ve çalışan yakını/tanıdığı olan var mıdır acaba?
unionall
(06.02.18)
calisma izni olmadan herhangi bir sekilde "resmi" olarak calisamaz.


for the record
(06.02.18)
çalışma izni sadece türk şirketlerinde çalışanlara özgü müymüş? her halükarda alması lazım. sonra başı ağrır çalışma iznini alsın online'da çalışsa, freelance da çalışsa alsın


rosencruz
(06.02.18)
(13)

Yabancı arkadaşlara yemek olarak ne yapayım?

Merhaba,Birkaç aylığına Avustralya'dayım. 2 arkadaşım evime akşam yemeğine gelecek. Gelen herkese makarna ve salata hazırlamaktan çok sıkıldım. Şöyle çok zor olmayan, Türk damak tadına hakim olmayan akadaşlarımın da hoşuna gideceği bir Türk menüsü için yardımlarınızı rica ediyorum. not: şu anda bura
Merhaba,
Birkaç aylığına Avustralya'dayım. 2 arkadaşım evime akşam yemeğine gelecek. Gelen herkese makarna ve salata hazırlamaktan çok sıkıldım. Şöyle çok zor olmayan, Türk damak tadına hakim olmayan akadaşlarımın da hoşuna gideceği bir Türk menüsü için yardımlarınızı rica ediyorum.

not: şu anda burada yaz mevsimi yaşadığımızı unutmayalım. Hatta benim yaşadığım şehirde bu hafta her gün ortalama 40 derece.
unionall
(05.02.18)
kofte pilav cacik


my pink
(05.02.18)
mercimekli köfte olabilir
veya mercimek çorbası olabilir

ama mercimekli bir şey olsun.

cacık hoşlarına gidecektir ama yoğurdu nasıl bulursun bilemiyorum.

ben olsam patlıcan varsa beğendi yapardım, üzerine de et sote.

tatlı: sütlaç!

kolay gelsin.


idexo
(05.02.18)
Mücveri yabancılar genellikle seviyor. Yapımı da zor değil.
cacık, beğendi +1


cacık yapma kusarlar


kingcyrax
(05.02.18)
@idexo yoğurt var burada. hem de bayağı türk usulu, tatlı filan değil. beğendi çok mantıklı. ya da belki çökertme kebabı.

@kingcyrax neden kussunlar ki? burada bayağı seviyorlar aslında cacığı. Onlar tabii ki yunan popülasyonu sayesinde tzatziki olarak biliyorlar ama dip olarak bile bir çok peynir tabağının vazgeçilmezi.


unionall
(05.02.18)
buğday bulabilirseniz soğuk ayran çorbası yapın.

buğdayı hatta biraz da yeşil merci.egi haşlayın. yoğurdu sulandirip içine ekleyin. nane , tuz... servis yapmadan önce dolapta iyice soğutun.


balik kraker
(05.02.18)
islim kebabı, pilav.


kayranin kedisi
(05.02.18)
dolma biber de yapabilirsin


senolll
(05.02.18)
Bugün İçin Mercimek çorbası, beğendili sote ve pilav +1

Hafif bir şeyler yapmak istediğinde de Kısır, mercimek köftesi, börek tarzı gün yiyecekleri yapmanı öneririm, bayılıyorlar.


fallopian
(05.02.18)
mantı yapabilir misin:)
Yoğurtlu falan of biterler :)


benaslindayohum
(05.02.18)
Bir de patlıcan salatası?
Nolur yap:)


benaslindayohum
(05.02.18)
Aslında zaman ayırabilirsen tariflere bakarak içli köfteyi kolay şekilde yapabilirsin. Beğenebileceklerini düşünüyorum.


evandro roncatto
(05.02.18)
zeytinyağlı taze fasulye


soso
(05.02.18)
(5)

Escinselligin Turkiye'de suc oldugu bir donem oldu mu?

Dun arkadaslarimla konusurken Avustralya'da escinselligin 1960'lara kadar suc sayildigini ve cezalandirildigini ogrendim. Ben Turkiye'de escinselligin suc olmasi gibi bir seyi duydugumu bile hatirlamiyorum. Googleladim ama cok guvenilir bir kaynak bulamadim. Bizde de boyle escinsellik su tarihten so
Dun arkadaslarimla konusurken Avustralya'da escinselligin 1960'lara kadar suc sayildigini ve cezalandirildigini ogrendim. Ben Turkiye'de escinselligin suc olmasi gibi bir seyi duydugumu bile hatirlamiyorum. Googleladim ama cok guvenilir bir kaynak bulamadim. Bizde de boyle escinsellik su tarihten sonra suc olmaktan cikarildi gibi bir durum var mi yoksa hic bir zaman suc olmadi mi zaten?
unionall
(20.01.18)
en.wikipedia.org

buradaki haritaya göre türkiye gri bölgede. yani karşı çıkan, suç sayan herhangi bir yasa yok ama aynı zamanda aktif olarak destekleyen (mesela evliliğe izin vermek gibi) yasa da pek yok şu an.

1858'den beri yasal diyor taa osmanlı zamanında yasal olmuş yani. dediğin doğru türkiye cumhuriyeti tarihinde yasak olduğu bir dönem olmamış.

dediğin gibi avustralya'da 1972'den itibaren yavaş yavaş bazı bölgelerde suç olmaktan çıkmaya başlamış ama 1997'ye kadar hala birçok bölgesinde suçmuş.

sen avustralya örneğini verince merak edip diğer modern ülkelere de bi bakayım dedim tablodan:

- özgürlükler ülkesi amerika'da ülke genelinde 2003'de yasal olmuş anca. bazı eyaletlerde ise 1962'den beri yasalmış. 1962'ye kadar orada da suçmuş yani.
- kanada'da 1969'a kadar suçmuş
- avusturya'da 1971'e kadar
- almanya'da 1968'e kadar
- yunanistan'da 1951'e kadar
- isveç'te 1944'e kadar
- ingiltere'de 1967'e kadar
- isviçre'de 1942'ye kadar
- norveç'te 1972'ye kadar
- danimarka'da 1933'e kadar
...suçmuş

tabloya bakınca şu an en özgür biziz en modern biziz diyen ülkelerdeki durum bu. en erken suç olmaktan çıkaran ülkelerden biri bizmişiz meğer.


rotten head
(20.01.18)
www.kaosgl.com

özetle muhtemelen 1908'de meşrutiyet ile suç olmaktan çıkmış.


cedex
(21.01.18)
Zaten birileri kendi onlemini(!) almistir.

Turkiye'de escisellik hala tam olarak yasal degil. Kabahatler kanunu diye bir sey var.

Ustelik escinsellik yasalsa Onur Yuruyusleri neden Avrupa'da yalnizca Turkiye ve Rusya'da yasak. Bak yasak dedim.


Traveller
(21.01.18)
Yasak olup olmaması bir şey ifade etmiyor. Ona bakarsak yaya geçidinde yayaya yol vermemek de yasak. Her gün milyonlarca defa çiğneniyor bu kural.

Pratikte bakmak lazım. Türkiye'de eşcinsel karşıtlığı var mı yok mu diye.


@acemi

Iste iki kadinin onur yuruyusunde erotik goruntuler vermesi yasak. Ama ayni goruntuler dizilerde kadinlarla erkekler arasinda surekli gosteriliyor.


Traveller
(21.01.18)
(1)

Yurtdışındayken seyahat sağlık sigortası yaptırmak

Merhabalar, Öncelikle uyarayım, biraz uzun bir soru olacak. Okumak istemeyenler için özet soru:Yurtdışındayken Türkiye'de hizmet veren acentelerden seyahat sağlık sigortası yaptırdığımda poliçem geçerli oluyor mu yoksa poliçenin geçerli olması için Türkiyedeyken mi düzenlenmiş/satın alınmış olması g
Merhabalar,


Öncelikle uyarayım, biraz uzun bir soru olacak. Okumak istemeyenler için özet soru:

Yurtdışındayken Türkiye'de hizmet veren acentelerden seyahat sağlık sigortası yaptırdığımda poliçem geçerli oluyor mu yoksa poliçenin geçerli olması için Türkiyedeyken mi düzenlenmiş/satın alınmış olması gerekiyor?


Ayrıntılı soru:

2 aydır Türkiye sınırları dışındayım ve önümüzdeki 2 ay da dönmeyeceğim. Bulunduğum ülkenin vize başvurusunda istenmediği için salak gibi Türkiye'den ayrılmadan önce seyahat sağlık sigortası yapmayı unutmuşum fakat önümde bir kaç seyahat daha var başka ülkelere ve dolayısıyla sigorta yaptırmak istiyorum önümüzdeki 2 ay için.

Sorum şu ki; seyahat sağlık sigortası poliçesinin geçerli olması için sigortayı Türkiye sınırları dahilinde mi almam gerekiyordu yoksa yurtdışından da online olarak satın aldığımda aynı poliçe benim için geçerli oluyor mu? Yurtdışındayken Türk firmalarından sigorta yaptıran oldu mu? Mesela Allianz bu konuyla ilgili hiç bir şey belirtmiyorken AXA sigorta web sitesinde fiyat alırken bile "Seyahat Sağlık Sigortamı alırken Türkiye sınırları içinde olduğumu beyan ediyorum." diye bir kutucuk işaretlettirip Türkiye dışında yapılan poliçelerin geçersiz olacağını belirtiyor. Çoğu sigorta şirketi Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları için Türkiye sigorta Birliği'nin aşağıdaki sitesine yönlendiriyor:
www.tsb.org.tr

Burada da sigortanın süresi maddesinde şöyle denmiş:

Madde 2-Sigortanın süresi yurt dışına yapılan seyahatler için ülkemiz sınırlarından çıkıldığının pasaportla tespit edildiği an başlar, ülkemiz sınırlarına girildiğinin pasaportla tespit edildiği an sona erer. Yurt dışından yapılan seyahatler için sigorta süresi ülkemiz sınırlarına girildiğinin pasaportla tespit edildiği an başlar yine ülke sınırları dışına çıkıldığının pasaportla tespit edildiği an sona erer.

Bu da benim kafamı karıştırdı. Ben sigortayı Türkiye'deyken yaptırmadığım için sigortamın süresi Türkiye sınırlarından çıktığımda başlayamaz. Türkiye'den ayrıldıktan 2 ay sonra yapıyorum çünkü poliçeyi.

Doğru düzgün bi bilgi bulamadım. TR'de olmadığım için çağrı merkezlerini arayıp soramıyorum da. Maile de dönmüyorlar. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardım edebilirse çok minnettar olacağım.
unionall
(13.01.18)
Aynisi basima geldi. Vize suresi uzatmak icin islak imzali da gerekiyordu. Ailem tr de acentata gidip benim adima kestirdi. Kargoya verdi. Bana ulasinca vize uzatmaya gittim.
Madde 2'de nerede iken yaptirdiginiz degil, basiniza bir sey geldiginde nerede oldugunuzun onemli oldugunu soyluyor. Yani havayol ile o ayrim kalknis oluyor ama karayolu ile dusunelim. Edirne'den girdigin an kaza yapsan basina bisey gelse beni ilgilendirmez diyor. Cunku adi ustunde. Yurtdisi saglik sigortasi.
Kestirtin sigortayi hemen tum bilgiler dogru bir sekilde.


ykyt
(14.01.18)
(9)

Gece tampon kullanimi

Sevgili hemcinslerim,Tampon isine yeni baslamis biri olarak (tanrim ne kadar guzel bir rahatlikmis) toksik sok sendromundan bayagi gozum korktu. Bu yuzden gece kullanimindan cok emin olamadim. Kullandigim markanin kullanim klavuzu mu ne deniyorsa artik, gunde 3-6 defa degistirin, 8 saatten fazla ice
Sevgili hemcinslerim,
Tampon isine yeni baslamis biri olarak (tanrim ne kadar guzel bir rahatlikmis) toksik sok sendromundan bayagi gozum korktu. Bu yuzden gece kullanimindan cok emin olamadim. Kullandigim markanin kullanim klavuzu mu ne deniyorsa artik, gunde 3-6 defa degistirin, 8 saatten fazla icerde kalmasin yaziyor. Sizler ne yapiyorsunuz? 2-3 saatte bir mutlaka degistiriyor musunuz yoksa gece hic degistirmeden deliksiz uyuyup sabah mi degistiriyorsunuz?
Tesekkurler.
unionall
(08.01.18)
Gece kullanmıyorum. O kadar saat değiştirilmeden kalması hijyenik değil.


peggy
(08.01.18)
Geceleri ped kullaniyorum. Eger 4-5 saat sonra kesin uyanacagimi biliyorsam tampon kullaniyorum ama.


kuehles blondes
(08.01.18)
saat kurup kalkıp değiştiriyorum.


111111
(08.01.18)
gece tampon kullanan tek ben varim heralde. ama 8 saatten fazla kalmiyor.


pilav
(08.01.18)
herhangi bir enfeksiyonunuz yoksa, o kadar da sorun olmaz.


e haliyle
(08.01.18)
gece kullanmıyorum.


balik kraker
(08.01.18)
Gece büyük boy kullanıyorum. Yine de sızıntı yapıyor hem tampon hem de ince bir ped ile uyuyorum. 8 satten fazla uyumuyorum zaten.


old possum
(08.01.18)
gece mutlaka çişe kalkıyorum zaten. o zaman değiştiriyorum.


shotgunwoman
(08.01.18)
O saatleri cok kafana takma devam et. Buyuk boyunu kullan kanama fazlaysa. Tamponu ovelim ve yayalim arkadaslar. Bu ulkenin ped kullanan kadinlarinin cektigi cileye yazik.


anarsika
(08.01.18)
(5)

Kripto para sorunum-nasıl çıkayım?

şimdi öncelikle başlığa kripto para sorunum yazdım ama malesef hiç kripto param olamadı.iota'nın 1.9 olduğu zaman başlayan o çılgınlığa katılıp çok ufak bir miktarla iota alıp bu işler nasıl yapılıyor öğreneyim dedim. cex.io'ya üye oldum. Siteye tutup 100 dolar aktardım, bitcoin alma alt limiti olma
şimdi öncelikle başlığa kripto para sorunum yazdım ama malesef hiç kripto param olamadı.

iota'nın 1.9 olduğu zaman başlayan o çılgınlığa katılıp çok ufak bir miktarla iota alıp bu işler nasıl yapılıyor öğreneyim dedim. cex.io'ya üye oldum. Siteye tutup 100 dolar aktardım, bitcoin alma alt limiti olmadığını düşünerek.

bu arada bu işlemi gerçekleştirmeye çalışırken günler geçti. Şuan Avustralyadayım ve buradaki debit kartımı kullanarak işlemi yaptım. Önce kart verifikasyonu için debit kartımdan çekmeleri gereken ufak meblağ günlerce çekilmedi, dolayısıla kartımı verify edemedim. Yine de para aktarmaya çalıştım vs bir şekilde 100 USD aktarabildim siteye.

Sonra hesabımın bulunduğu bankadan bir mail aldım, şüpheli işlem olduğunu düşünüyoruz, bizi arayın şeklinde. Anında hesabımı ve debit kartımı kilitlediler filan:/ 2 gün de onları açtırmakla uğraştım. Sonra bir 3 gün kadar transfer ettiğim para hesabımda provizyonda kaldı, site parayı 3 gün çekmedi yani hesabımdan. E bu arada iota arttı, bitcoin arttı vs. benim de bayağı hevesim kırıldı.

Şimdi iota'ya filan hiç uğraşmadan direk cex.io üzerinden bitcoin alıp bir iki gün tutup bari harcadığım komisyonu ve kur değişiminden kaybımı kazanayım dedim, cex.io üzerinden en az 0.01 btc alabiliyomuşuz. O da 200 usd civarında. salak gibi hiç bir şey araştırmadan girdim, şimdi atıl bir 100 dolarım var sitede.

Parayı kendime geri gönderebilirim ama boşu boşuna zaman ve verdiğim komisyonları kaybetmiş olacağım. Yalnızca sitenin aldığı komisyon değil çünkü, bankanın AUD-USD dönüşümü için kestiği komisyon+yabancı para ile yapılan işlemin komisyonu var.

Şimdi ben siteye 100 USD daha yatırıp bitcoin mi alsam? yatırım tavsiyesi olarak sormuyorum, mantıklı olan nedir onu anlamaya çalışıyorum. Ya da mesela cex.io'dan başka bir kripto para sitesine USD aktarabiliyor muyuz? böyle bir şey mümkünse btc alımı için alt limiti olmayan bir siteye cex.io'dki parayı aktarıp oradan devam edebilirim. ya da direk komisyonları filan boşverip yatırdığım parayı geri mi alayım. Çok hevesim kaçtı çünkü.
unionall
(09.12.17)
paribu hesabı açın, cex.io dan altcoin alın btc çevirin ve paribu ya yollayın. komisyon her şekil ödersiniz ama paribu dan zararı kapatmaya çalışırsınız


oscar
(09.12.17)
usd ile altcoin alınmıyor, önce btc almak gerekiyor diye biliyorum yanılmıyorsam.
hevesin de kaçtıysa direk paranı hesabına komisyonu da sineye çek derim, araştırmadan girilecek işler değil maalesef, 100USD daha atayım derken aynı sorunları yaşarsan tekrar başın ağrıyacak. Geçmiş olsun.


erci
(09.12.17)
bittrexte benim bildiğim alt limit yok yatırırken.çekerken var. paribu + bitrexle devam ederdim ben olsam.


blacksky
(10.12.17)
Yatirma alt limiti degil de coin alma alt limiti bozdu benim planimi. Cex.io'dan USD olarak bittrex'e ya da paribu'ya transfer yapabiliyor muyum peki?


unionall
(10.12.17)
usd olarak yapamıyorsun paribuya, sadece btc


oscar
(10.12.17)
(1)

Friends Turkiye adaptasyonu

Merhaba, sanki yillar once Friends'den esinlenen bir dizi yapilmisti Turkiye'de. Aysun kayaci oynuyordu diye hatirliyorum. Google'da bulamadim. Var miydi boyle bir dizi ben mi yanlis hatirliyorum? Adi neydi?
Merhaba, sanki yillar once Friends'den esinlenen bir dizi yapilmisti Turkiye'de. Aysun kayaci oynuyordu diye hatirliyorum. Google'da bulamadim. Var miydi boyle bir dizi ben mi yanlis hatirliyorum? Adi neydi?
unionall
(07.12.17)
+18


allanpoe
(07.12.17)
(1)

cex.io verification

merhabalar efendim. şimdi ben cüzi bir miktarda iota ve cüzi bir miktarda bitcoin alacağım. https://eksisozluk.com/entry/72464354 ilgili entry'de yol gösterildiği üzere işe cex.io ile başlıyorum. sorun şu ki kimlik ve kart doğrulama adımlarını son adım haricinde geçtim. son adım da kartınızdan cüzi
merhabalar efendim. şimdi ben cüzi bir miktarda iota ve cüzi bir miktarda bitcoin alacağım. eksisozluk.com ilgili entry'de yol gösterildiği üzere işe cex.io ile başlıyorum. sorun şu ki kimlik ve kart doğrulama adımlarını son adım haricinde geçtim. son adım da kartınızdan cüzi bir miktar çektikleri ve sizin o miktarı kart hareketlerinizden kontrol edip birebir miktarı sitede sorulan alana girmeniz gerekiyor. Ben şu anda Avustralya'dayım. Buradaki banka hesabımın debit kartını kullanarak bu işlemi yapmaya çalışıyorum ama kartımdan her hangi bir para çekme işlemi olmadı. Provizyonda bekleyenler kısmında da bir şey yok. 3-4 saatten fazla oldu bekliyorum. sizde de bu işlemin gerçekleşmesi bu kadar uzun mu sürdü? cex.io dışında başka önereceğiniz site var mı? binance çökmüş, bitfinex için de sözlükte batacakları söyleniyor. Ne yapayım?
unionall
(06.12.17)
bende anında çekilmişti. lokasyon/hesap: türkiye.


(4)

PayPal son durum ve saçma bir problem

Merhabalar, PayPal Türkiye adres ve hesaplara hizmet vermeyi bıraktıktan sonra hesabındaki parayı çekebilen oldu mu? ben uzun zamandır hesabıma giriş yapmıyordum da bu gün baktım, kaybetmek istemeyeceğim miktarda bir para varmış hesabımda. Bunu banka hesabıma yatırmaya çalıştığımda miktarı girip con
Merhabalar,

PayPal Türkiye adres ve hesaplara hizmet vermeyi bıraktıktan sonra hesabındaki parayı çekebilen oldu mu? ben uzun zamandır hesabıma giriş yapmıyordum da bu gün baktım, kaybetmek istemeyeceğim miktarda bir para varmış hesabımda. Bunu banka hesabıma yatırmaya çalıştığımda miktarı girip continue dediğimde aynı sayfayı yükleyip duruyor, sms confirmation sayfasına yönlendirmiyor. Tarayıcımın önbelleğini vs temizledim, telefonumu kullanarak parayı aktarmayı denedim, sonuç yine aynı. acaba alım satım yapmanın dışında hesabımıza var olan parayı da mı gönderemiyoruz? gerçi dün denediğimde sms confirmation adımına gelebilmiştim.

İkinci sorun olarak da şu var, şimdi ben artık Türkiye'de yaşamıyorum. yaşadığım ülkede bir banka hesabım, adresim ve telefon numaram var. Türkiye'de açmış olduğum hesabımın ülke bilgisini değiştirmeyi bir türlü beceremedim. Google aramalarım ise "ülke bilgisini değiştirmek mümkün değil, hesabınızı kapatıp aynı e mail adresi ve yeni ülke bilgisiyle yeni bir hesap açmalısınız" sonucunu verdi. E Türkiye'de açmış olduğum hesabı kapatmadan önce de içindeki bakiye uzay boşluğunda kaybolmasın diye hesabıma aktarmak istiyorum haliyle. Bu da beni ilk problemime getiriyor.

Benzer bir sorunla karşılaşan oldu mu? Ne yapmalıyım böyle bir durumda?

Bu arada PayPal'e yazdım, dönüş yapmıyorlar malesef.
unionall
(05.12.17)
ayarlardan yeni adres ve telefon ekleyip eskisini silmeyi denediniz mi hiç? ben ikinci emailimle yeni hesap açmıştım uğraşmamıştım. ama benim ilk hesabımda para yoktu o yüzden uğraşmak istemedim açıkçası


argent dawn
(05.12.17)
denedim, şehir olarak yalnızca Türkiye'deki şehirleri seçmeme izin veriyor. Manuel ekleme yapamıyorum.


unionall
(05.12.17)
başka bir paypal hesabına gönderebiliyor musun? yurtdışı paypala gönder öyle çek.


sta
(05.12.17)
Bunu denemedim ama zaten tr hesaplara hizmet vermeyi bu sekilde birakmadilar mi? Tr hesaplar odeme alamaz ya da odeme yapamaz diye biliyorum. Yine de deneyeyim. Tesekkurler.


unionall
(05.12.17)
(3)

Fi puhutv bu içerik yayın hakları sebebiyle ülkenizde gösterilememektedir

Şuan Türkiye'de değilim ve puhutv'den izlemeye çalıştığımda "Bu içerik yayın hakları sebebiyle ülkenizde gösterilememektedir." hatası alıyorum. bu hatayı aşmanın bir yolu var mıdır?
Şuan Türkiye'de değilim ve puhutv'den izlemeye çalıştığımda "Bu içerik yayın hakları sebebiyle ülkenizde gösterilememektedir." hatası alıyorum. bu hatayı aşmanın bir yolu var mıdır?
unionall
(01.12.17)
türkiye vpn'si işe yarayabilir


sta
(01.12.17)
Başka sitelerde var, çi 2. Sezon 1. Bölüm izle falan yazıp arat. Türkiye vpn’ini ücretsiz bulamazsın.


ekaterina
(01.12.17)
zqwqz.com

Burada var.


lubbullub
(02.12.17)
(7)

Turkiye'de bir sey mi oldu?

Merhaba, Bir kac gundur Turkiye'de degilim, simdi TRT Turk'te asagidaki fotograftaki gibi yariya indirilmis bayrak var ekranin sag ustunde. Eksi sozlukte de bir sey yok, haber siteledinde de. Neden boyle bir sey ola ki ekranda?https://i.hizliresim.com/9DzvNo.jpg
Merhaba,

Bir kac gundur Turkiye'de degilim, simdi TRT Turk'te asagidaki fotograftaki gibi yariya indirilmis bayrak var ekranin sag ustunde. Eksi sozlukte de bir sey yok, haber siteledinde de. Neden boyle bir sey ola ki ekranda?

i.hizliresim.com
unionall
(27.11.17)
misir teror saldirisi yuzunden ulusal yas ilan edilmis


rentts
(27.11.17)
Misir teror saldirisi yuzunden Turkiye'de mi ulusal yas ilan edilmis?


unionall
(27.11.17)
Geçtiğimiz günlerde yaşanan mısır’da ki terör olayı için ulusal yas ilan edildi.


denef
(27.11.17)
Simdi gordum haberi. Cok tesekkurler.


unionall
(27.11.17)
turkiye'de olsa etmezlerdi. etmediler de.


baldur2
(27.11.17)
Ne zaman etmediler ? Boş beleş konuşmayın.


zoghurt
(27.11.17)
(5)

PC'yi formatsız sıfırlama

Merhabalar,Yeni bir laptop aldım, eski PC'mi de annemle babama vereceğim kullansınlar diye. 2-3 senedir bu cihazı kullanıyorum, fotoğrafları vs sildim de, başka neleri nasıl sıfırlamalıyım bilemedim. hangi sitelere kullanıcı adımı şimfremi hatırlamasi için ok verdiğimi vs de hatırlamıyorum haliyle.
Merhabalar,
Yeni bir laptop aldım, eski PC'mi de annemle babama vereceğim kullansınlar diye. 2-3 senedir bu cihazı kullanıyorum, fotoğrafları vs sildim de, başka neleri nasıl sıfırlamalıyım bilemedim. hangi sitelere kullanıcı adımı şimfremi hatırlamasi için ok verdiğimi vs de hatırlamıyorum haliyle. Bu cihazı format atmadan sıfır cihazmış gibi yapmak için ne yapmalıyım?
unionall
(22.11.17)
Sıfır hdd al tak. Yepyeni yeni olur her şey.


1adam
(22.11.17)
Recovery kısmından yapabilirsin bu işlemi.
Win 10 ya da 8 kullanıyorsan arama kısmına "kurtarma" yaz çıkar direk. Win 7 ve altı için denetim masasından sistem ve güvenlik başlığı altında kurtarma seçeneği var.


entegre
(22.11.17)
sıfır harddisk de format demek değil mi. adam windows'u nereye kuracak. format atsın hdd alacağına.


wishes
(22.11.17)
win10'da sıfırlama özelliği var. foto, belge vs hariç tüm programları silip sıfırlıyo. dosya kaybı da olmuyo.


Delay Fuze
(22.11.17)
Harika. Cok cok tesekkurler.


unionall
(22.11.17)
(1)

Qatar Airways fazla bagaj

Merhabalar, cuma gunu Qatar havayollari ile bir ucusum var, bagaj hakkim 30 kg. Cantalarimdan cikarabilecegim neredeyse her seyi cikarttim fakat kabin bagajim haric 32-33 kilo civarlarindayim. Kontuarda fazla bagaj icin sorun cikariyorlar mi? Websitesinde kilo basina $55 demisler de, tabii ki yanimd
Merhabalar, cuma gunu Qatar havayollari ile bir ucusum var, bagaj hakkim 30 kg. Cantalarimdan cikarabilecegim neredeyse her seyi cikarttim fakat kabin bagajim haric 32-33 kilo civarlarindayim. Kontuarda fazla bagaj icin sorun cikariyorlar mi? Websitesinde kilo basina $55 demisler de, tabii ki yanimda 3 kilo fazla goturecegim diye $150 odemeyecegim. Zaten pegasusta bile 8 kg olan kabin bagaji limiti qatar'da 7 kg. Cok sacma degil mi yahu 20 saat ucuran bir havayolu sirketi icin?
unionall
(21.11.17)
Normalde 2-3 kg için low cost firmalar harici çoğu hava yolu ses çıkarmaz.
Ancak tek bir bagajda neredeyse tüm hava yollarının üst sınırı 32 kg. Bunu aşmamaya özen göster.


cakabo
(21.11.17)
(3)

Elden cikartmak istedigim hediye karti

Beymen'den aldigim bir urunu hatali cikmasi sebebiyle degistirmeye gittigimde alacak bir sey bulamayinca hediye karti almistim. Simdi keske kredi kartina iade alsaymisim diyorum cunku kullanmiyorum bu hediye kartindaki bakiyeyi de. Bu karti elden cikarmam mumkun oluyor mu? Yuklu de bir meblag var ic
Beymen'den aldigim bir urunu hatali cikmasi sebebiyle degistirmeye gittigimde alacak bir sey bulamayinca hediye karti almistim. Simdi keske kredi kartina iade alsaymisim diyorum cunku kullanmiyorum bu hediye kartindaki bakiyeyi de. Bu karti elden cikarmam mumkun oluyor mu? Yuklu de bir meblag var icinde, unutayim gitsin diyemiyorum. Donanimhaberdeki sacmasapan insanlarla da ugrasmak istemiyorum. Ne yaparim ben bu kartla?
unionall
(15.11.17)
Ederinin altına satabilirsin.Buraya ilan verebilirsin.Aynı marka değil ama hediye çeki satışı yapmıştım burdan.


basubadelmevt
(15.11.17)
donanımhaber de satabilirsin bence ama yuzde 10 15 20 kaybın olur


joepiscopo
(15.11.17)
Buraya ilan ver. Bir arkadaş Network hediye çeki satıyordu. Almayı düşünüyorum hala. Takım elbise alacağım iki üç aya kadar, lazım olabilir bana mesela.


sylr
(16.11.17)
(9)

donanımhaber kullanıcısından indirim kodu satın almak

Merhaba,şimdi ben bir donanımhaber kullanıcısından indirim kodu satın alacağım. Bayağı da yüksek bir meblağ ödeyeceğim bunun için. kodu satan arkadaşın hesabından girip satın almayacağım ürünü, bana indirim kodu gönderecek kendi hesabımdan satın almayı gerçekleştireceğim. Benim tam olarak nelere dik
Merhaba,
şimdi ben bir donanımhaber kullanıcısından indirim kodu satın alacağım. Bayağı da yüksek bir meblağ ödeyeceğim bunun için. kodu satan arkadaşın hesabından girip satın almayacağım ürünü, bana indirim kodu gönderecek kendi hesabımdan satın almayı gerçekleştireceğim. Benim tam olarak nelere dikkat etmem gerekiyor böyle bir durumda?
unionall
(14.11.17)
Referanslı olup olmadığına dikkat edin profilinden. Gerisi biraz şansa kalıyor.


nopnog
(14.11.17)
tek kelimeyle riziko. içgüdülerinden baska hic bir seye guvenemezsin


-eski üyelik mi
-referansları var mı ve yıllara yaygın mı
-referanslar 10 tl lik satışlar olmasın


gintare
(14.11.17)
dolandırıcı çok orda. referanslara bakın bi öncee. ama detaylı bakın. öyle dandik şeyler için olmasın. çünkü çoğu danışıklı oluyor. üyelik tarihine bakın. mesajlarını inceleyin. ibanı kendisinin olsun.


gameofannen
(14.11.17)
Yüz yüze görüşüp, yan yana iken almak en guvenli çözüm.


şimdi sizler söyleyince profilde referans diye bir alan olduğunu gördüm ve inceledim. İki yıldır hiç bir konuya yazmayan bir kullanıcıymış, dün "referanslarım" diye bir konu açmış, referans kısmında da birer dakika arayla tamamı 5 yıldız olan "kardeşim diyebileceğim 10 numara satıcı" temalı referanslar var. İşlemden vazgeçtim haliyle. Teşekkür ederim. İyi ki uyardınız.


unionall
(14.11.17)
haha oha resmen direkten döndü adam. geçmiş olsun.


idris amil zula
(14.11.17)
gecmis olsun, donanimhaber ve duyuru dolandirici kayniyor.


England
(14.11.17)
ibneyi ifşa et o zaman


gameofannen
(14.11.17)
(5)

Bana Macbook seçelim mi?

şimdi laptopımı değiştirme niyetim var. aslında ilk planım şu anda kullandığım cihazımın RAM'ini arttırarak HDD'yi SSD ile değiştirmekti. Klavyem de bozuk, onu da değiştirip 1 yıl kadar bu cihazla idare edip sonra macbook'a geçecektim. Fakat ilave RAM, SSD ve klavye masrafı 1000 lirayı geçecek. ben
şimdi laptopımı değiştirme niyetim var. aslında ilk planım şu anda kullandığım cihazımın RAM'ini arttırarak HDD'yi SSD ile değiştirmekti. Klavyem de bozuk, onu da değiştirip 1 yıl kadar bu cihazla idare edip sonra macbook'a geçecektim. Fakat ilave RAM, SSD ve klavye masrafı 1000 lirayı geçecek. ben de beklemeden şimdi yeni cihaz alayım dedim. Ama karar veremiyorum o yüzden yardımlarınızı rica ediyorum.

1. Seçenek: www.vatanbilgisayar.com

bu 2016 yılında üretilmiş bir air. Bunu 3.344 Lira'ya almış olacağım. sıfır, kutusu açılmamış, 2 yıl apple garantili. Fakat satıcıyı tanımıyorum. online satış yapan herhangi bir satıcı.

2. Seçenek: www.mediamarkt.com.tr

bu ise 2017 yılında üretilmiş bir air. Satıcı mediamarkt.

3. Seçenek:
www.gumtree.com.au

2011 bir macbook pro. Kullanılmış. 2.2Ghz Core i7, 16gb RAM, 512gb Samsung 540 PRO SSD. ama garantisi vs. yok. Bu da şimdiki kurla 2350 Lira civarına geliyor. Bana burada cazip gelen SSD ve RAM büyüklüğü.

4. Seçenek:
www.gumtree.com.au

bu da 2013 sonu bir pro. Retina display. 8 gb RAM, 128 gb SSD var. Bu da bu günün kuruyla 2650 Lira'ya geliyor.

Şimdi, benim cihazla yapacağım şey günde 5-6 saat photoshop kullanmak, günün geri kalanında klasik webde gezinme, dizi- film izleme vs. Fiyat/performans olarak en mantıklısı bunlardan hangisini almak olur? Pro olsun ama kullanılmış olsun hem de kar edeyim mi demeliyim yoksa air olsun sıfır olsun, garantisi olsun, kafam rahat olsun mu?

Sıfır cihazın 2016 ve 2017 olması çok fark eder mi? yani sıfır al derseniz seçenek 1 ve 2 arasında karar verirken 2017 cihaza 250 lira fazla vermeye değer mi?

artık yazı tura atma noktasındayım kararsızlıktan. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

not: Photoshop'la çok profesyonel çalışmam gereken bir şey yapmıyorum. Bir kaç vector birleştirip export ediyorum.
unionall
(12.11.17)
Photoshop ile ne yaptığın da önemli. Renk doğruluğu önemli bir iş yapıyorsan airları unut zaten, ekran kalitesi epey kötü. Ayrıca büyük dosyalarla uğraşıyorsan onlar da epey zorlayacaktır air'ı. Bir de tabi günde 5-6 saat boyunca 13 inç gibi küçük bir boyuta bakmak da yorucu bir şey. Late 2011 17 inç var bende, aşağı yukarı aynı speclerde ve hala daha epey iyi durumda. Ben olsam 3. seçeneği alırdım.


10032007
(12.11.17)
3. seceneğin ekranı retina olsaydı 3, o yüzden 4.bence 0 ile 2. el arasında o kadar büyük fark yok eğer 2.el düzgün kullanılmış ise.


benim önceliğim kesinlikle retina display olur. air ekranları çamur gibi geliyordu. sıfır olmasının pek bir esprisi kalmıyor yani. üçüncü seçenek zaten 2011, bu noktadan tercih edilebilir gelmedi. son seçenek bence en uygunu. aynısını kullanıyorum ayrıca. ssd biraz sıkıntı yapsa da çok aşırı bir işin var gibi görünmüyor zaten.


Marcus Aquila
(12.11.17)
fotoşap'ı evde kullanacaksan 3. seçeneği al. yanına da 27" ips al. püfür püfür.


alperz
(12.11.17)
retina kullanan bir insan evladı bir daha retina dışında bir şey kullanamıyor, ona göre seçiniz, nokta.


507
(12.11.17)
(4)

Dizüstü bilgisayar alırken

merhabalar,yeni bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum fakat bütçem çok yüksek değil, beni önümüzdeki 1 sene kadar idare edecek uygun fiyatlı bir cihaz almak istiyorum. Cihazda günde 5-6 saat kadar photoshop kullanacağım. Onun dışında günlük kullanım olacak, film izleme skype vs gibi. Şuanda 4 GB RA
merhabalar,

yeni bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum fakat bütçem çok yüksek değil, beni önümüzdeki 1 sene kadar idare edecek uygun fiyatlı bir cihaz almak istiyorum.

Cihazda günde 5-6 saat kadar photoshop kullanacağım. Onun dışında günlük kullanım olacak, film izleme skype vs gibi.

Şuanda 4 GB RAM'i ve HDD belleği olan bir sony vaio kullanıyorum ama photoshop kullanırken yavaşlamaya başladı. Bazen kullanırken takılmalar oluyor, bazen kaydederken yarım saat bile bekletebiliyor.

Şimdi ben yeni cihaz alırken bu yavaşlamaları yaşamamak için RAM'in yüksek olmasına mı bakmalıyım yoksa SSD kapasitesinin yüksek olmasına mı? Yani şimdi yine 4GB RAM ama HDD yerine SSDsi olan bir cihaz mı bakmalıyım yoksa en düşük 8 GB RAM mi beni kurtarır?

Bunun dışında dün bütün akşam youtube'da RAM değişimi ve HDD-SSD değişimi videolarını izledim, çok kolay gözüküyor. Hiç yeni cihaz işine girmeyip RAM ve HDD yi kendim mi değiştirsem?

Lütfen biri bana yol göstersin çok kayboldum:(
unionall
(09.11.17)
şu anki işlemcin ve ekran kartın photoshop kullanımına yetiyor ise ve laptobunda buna uygun ise bence ssd+ 4 gb ram takviyesi senin işini görür.ssd ile hdd arasında uçurum var gerçekten.ağır yük altında ram eksikliği de gerçekten sorun yaratıyor.ben olsam yeni cihaz işine girmez hele ki 1 sene kadar kullanacaksan.


kesinlikle kendin değiştir. ramin düşük ama ilk etapta 4gb photoshopu idare eder.

ilk iş bi ssd al tak-taktır. piyasa berbat yeni hiçbir şey alma şu an.


aşksız prens
(09.11.17)
vaionun hangi modelini kullanıyorsun ssd çok farkediyor.
ram i yükseltebilirsen olabilir ama anakart belirli miktara kadar destekliyor filan iyi araştır sonra elinde kalmasın ramler.
ssd kolay oldukça dvd okuyucu yerini çıkarıyorsun ek bir aparat ile yerleştiriyorsun


@kararsızataletfilozofu vaio svf152c1ww kullanıyorum. Ne çok dikkat edilecek şey var, anakart mevzuuna da bir bakayım. o dvd okuyucu yeri için olan kızaklardan alıp, cihazzımdaki HDD'yi SSD ile değiştirip HDD'yi o kızakla cihaza takmayı düşünüyorum. Böylece hem HDD hem SSD olacak cihazımda. Yani herhangi bir mantık hatası var mı bu planda bilmiyorum ama izlediğim videolardan birinde adam bunu yaptı:) ya da mesela şeyi sorguluyorum, neden cihazın içindeki HDD'yi olduğu yerde bırakıp SSD'yi DVD kızağı ile takmadı? DVD kızağı ile takılan ve cihazın içine takılan belleğin kullanım önceliği vs mi var?


unionall
(09.11.17)
(3)

MacBook tavsiye

Merhabalar, 3.500 Lira civarına sıfır, 2 yıl garantili MacBook Air 13 (MQD32TU/A) cihazı satacak bir tanıdığım var. Biraz araştırdım, sıfır cihazı bu fiyata herhangi bir teknoloji markette bulamadım. Eğer alırsam ilk Mac cihazım olacak. Sormak istediğim soru bu cihaz alınır mı yoksa biraz daha birik
Merhabalar,

3.500 Lira civarına sıfır, 2 yıl garantili MacBook Air 13 (MQD32TU/A) cihazı satacak bir tanıdığım var. Biraz araştırdım, sıfır cihazı bu fiyata herhangi bir teknoloji markette bulamadım. Eğer alırsam ilk Mac cihazım olacak. Sormak istediğim soru bu cihaz alınır mı yoksa biraz daha biriktirip macbook pro mu alayım? Cihazla bol bol photoshop kullanacağım, bunun dışında çok extrem bir şey yapmayacağım, günlük kullanım. Ne yapmalıyım, alayım mı bu cihazı?
unionall
(08.11.17)
Ekran çözünürlüğü düşük, PS için iyi olmayabilir. Onun dışında kullanılır.


macbook pro early 2015 almanı öneririm.


felatunbey
(08.11.17)
Ram 8GB ise PS'te sorun yaşamazsın. Ama 4GB ise PS'te sıkıntı yaşaman olası.

Onun dışında epey iyi, sorunsuz bir cihazdır. Yıllarca kullanırsın ve şarjı da tüm diğer Mac'lerden daha uzun gider.


fever
(08.11.17)
(8)

Iphone 6 fotoğraf kalitesi

2 sene önce almış olduğum bir iphone 6'ya sahibim. Fotoğraf kalitesi çevremdeki diğer iphone 6'lar ile karşılaştırıldığında bariz şekilde düşük. Örneğin bir kaç ay önce alınmış bir iphone 6 ile aynı ışıkta aynı açıdan aynı şeyin fotoğrafını çektim, dünyalar kadar fark var. Bu cihazların zaman içinde
2 sene önce almış olduğum bir iphone 6'ya sahibim. Fotoğraf kalitesi çevremdeki diğer iphone 6'lar ile karşılaştırıldığında bariz şekilde düşük. Örneğin bir kaç ay önce alınmış bir iphone 6 ile aynı ışıkta aynı açıdan aynı şeyin fotoğrafını çektim, dünyalar kadar fark var. Bu cihazların zaman içinde kamerası mı bozuluyor ne oluyor? tamam alt tarafı iphone 6, bir iphone x performansı beklemiyorum ama tost makinesi gibi de çekmesin.

Var mı aynı problemi yaşayıp çözüm bulmuş olan?

edit: aşağıda iki fotoğraf arasındaki farkı görebilirsiniz:

i.hizliresim.com

i.hizliresim.com
unionall
(07.11.17)
ornek fotolar paylasirsan daha iyi anlasilir bence soru.
birkac foto yukleyebilirsin


rentts
(07.11.17)
kamera merceği silinse düzelecekmiş gibi geldi. buğulanmış gibi.


www.apple.com
şuraya bir baksana. 6 plus için onarım programları var. belki senin içinde vardır.
garanti bitmediyse götür baktır mutlaka.
6 plus var bende o kadar çok takılmaya başladı ki değiştirmeye zorluyor resmen. planlı eskitmeye inanmaya başladım.


cliquot
(07.11.17)
@deligine yuvarlanmis tavsan kamerayı o kadar çok sildim ki... Değişen bir şey yok.

@cliquot malesef cihazın garantisi devam etmiyor. 6 plus cihazlar için bir kamera değişim programı var ve cihaz alındıktan sonraki 4 sene boyunca geçerli ama kontrol etmek için benim cihazımın seri numarasını girdiğimde bu seriden bir cihaz olmadığı bilgisini veriyor bana.


unionall
(07.11.17)
Şu nasıl peki karşılaştırınca: i.hizliresim.com

Bana da silinse geçer gibi gelmişti ama sildim demişsin. Eğer benim gönderdiğimi beğendiysen daha iyiyse sorun yazılımsal da olabilir ios versiyonlarınız aynı mı? Aynı yazılımla mı çektiniz? Ben biraz keskinlik, kontrast ve doygunluk verdim seninkine. Normalde kameta uygulaması da otomatik yapıyor da işte seninkinde yapmamasına neden olan bir şey var demek ki.

Not: Bi ihtimal lensin parlama engelleyici kaplaması vs gitmiş olabilir zamanla. Ondan dolayı yansıyan ışıkları farklı algılıyordur ve çekim sonrası işlemleri de yeterince yeterince yapamıyordur mesela. Planlı eskitme olsa her iphone 6nın kötü çekmesi gerekmez mi? Orada mantık ios 11 gelince hepsinin kötü çekmeye başlaması ama öyle değilmiş işte.


rodriguez2
(07.11.17)
@rodriguez2 bence sizin gonderdiginiz daha iyi ama hala diger cihazinki kadar iyi degil. Ne guzel aciklamissiniz. Iki cihazin surumunu de bir kontrol edeyim. Cok tesekkur ederim.


unionall
(07.11.17)
Planlı eskitmede her iphone 6 kötü çekecek diye bir şey yok. Bir güncelleme ile tüm cihazlar eskitilmez. siz mantığını kavrayamamışsınız. Yeni alınan bir 6 ile eski 6 arasında kullanım süresi farkı vardır. İkisi de aynı telefondur ona lafımı yok. planlı eskitmede bir sayaç var gibi düşünürseniz daha rahat olacaktır.


jamiro
(08.11.17)
(7)

Adımsayar

Merhaba,Kısa bir süre sonra her gün koşmaya başlayacağım ve bir adımsayar almak istiyorum. Iphone'un sağlık uygulamasanın adımsayarı nedense sağlıklı çalışmıyor üstelik kalori sayacı yok. Ben çok pahalı olmamak kaydıyla, adım kalori ve mesafe ölçecek bir cihaz arıyorum. Tchibo'dan aşağıdaki ürünü bu
Merhaba,

Kısa bir süre sonra her gün koşmaya başlayacağım ve bir adımsayar almak istiyorum. Iphone'un sağlık uygulamasanın adımsayarı nedense sağlıklı çalışmıyor üstelik kalori sayacı yok. Ben çok pahalı olmamak kaydıyla, adım kalori ve mesafe ölçecek bir cihaz arıyorum. Tchibo'dan aşağıdaki ürünü buldum ama çok mu dandiktir acaba, kullanan var mı?
www.tchibo.com.tr

Adımsayara gerek yok bunları şu uygulamayla da yapabilirsin dediğiniz bir application varsa o da olur.

Çok teşekkürler şimdiden.
unionall
(06.11.17)
Sağlık ocakları bi ara ücretsiz dağıtıyordu. O olmadı ayfona başka bir program yükle, o saysın.


samterk
(06.11.17)
Koşmaya başlayacaksan koşu uygulaması da yükleyebilirsin, nike+ run club, endomondo, runtastic gibi programlar koşularının kaydını tutmak, mesafeni-hızını ve dolayısıyla gelişimini görmek için iyi oluyor.

Linkteki ürünü bilmiyorum ama Tchibo'nun ürünlerini kaliteli buluyorum genel olarak, çok dandik olduğunu düşünmüyorum.

Adımsayar olarak bütçeyi biraz arttırabilirsen mi band'ı önerebilirim. Ben de tavsiye üzerine aldım ve çok memnunum, hatta bütün aileme aldım sonrasında.


peggy
(06.11.17)
Miband alabilirsiniz


veritaslibertas
(06.11.17)
Google fit, yanlız app'lerin hepsi 3-5 sapma yapıyor, çok da kesin ölçüme gerek yok bence.


doxanikee
(06.11.17)
runtastic, strava gibi programlar işini fazla fazla görüyor. yok bileklik yok adımsayar bilmem ne saçmalıklarına gerek yok.


@cureforlove çünkü çok vaktim olacak. Neden olmasın?


unionall
(06.11.17)
@cureforlove teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, araştıracağım:)


unionall
(06.11.17)
(1)

Fi İngilizce Altyazı

Fi'yi İngilizce altyazılı izleyemiyor muyuz? Youtube'da ingilizce altyazılı fragmanı var fakat puhu tv'de ben altyazı ekleyebileceğim bir buton vs. göremiyorum, ben mi kaçırıyorum acaba?
Fi'yi İngilizce altyazılı izleyemiyor muyuz? Youtube'da ingilizce altyazılı fragmanı var fakat puhu tv'de ben altyazı ekleyebileceğim bir buton vs. göremiyorum, ben mi kaçırıyorum acaba?
unionall
(01.11.17)
Henuz yok izleyemiyorsunuz.


(7)

Erkek arkadaşımın babasına ne alayım?

Kasım sonunda erkek arkadaşımın babasının 60. yaşgünü var. İlk kez birlikte bir doğum günü geçireceğiz, tüm aile orada olacak vs. fakat ben ne alacağımı bilemedim. Kendisi Avustralya'lı, doktor, şarap sever ve bisiklet aşığı. Henüz Türkiye'deyim dolayısıyla giderken buralardan buraya özgü bir şeyler
Kasım sonunda erkek arkadaşımın babasının 60. yaşgünü var. İlk kez birlikte bir doğum günü geçireceğiz, tüm aile orada olacak vs. fakat ben ne alacağımı bilemedim. Kendisi Avustralya'lı, doktor, şarap sever ve bisiklet aşığı. Henüz Türkiye'deyim dolayısıyla giderken buralardan buraya özgü bir şeyler alsam mı acaba diye düşünüyorum. Son görüşmemizde erkek arkadaşımın abisine çini desenli kol düğmesi, babasına da tavla almıştım. Dolayısıyla bunlar artık birer seçenek değil benim için ama böyle çinili kol düğmesi gibi hem kibar, hem kullanışlı hem de buralara özgü bir şey almayı çok isterim. Yardımlarınıza muhtacım!:) teşekkürler.
unionall
(31.10.17)
www.dhresource.com

Böyle bir hediye olabilir.


muhurce.com muydu adresi?

oradan nazar boncuklu bir kitap muhuru tasarlatabilirsiniz?

hem ona özel, hem kalıcı, hem de türkiye esintili?


balik kraker
(31.10.17)
Kapadokya ya da Süryani şarabı olabilir.


bütçenizi bilmiyorum ama aradığınız şeyi paşabahçe koleksiyonlarında bulacağınıza da eminim :)

www.pasabahcemagazalari.com


teritori
(31.10.17)
Teritori +1
Bir de guzel bir sise turkiye sarabi olur yanina.


kuehles blondes
(31.10.17)
riowang.blogspot.com.tr

Su Macar'a hastayim. Blogda en altta okuyabilecehin gibi Istanbul kitap pazari demis ama tam yerini Tamas'a sorabilirsin.
Doktor babanin uzmanligina gore de, boyle birkac sey alip, cerceveletsen muhtesem olur. Benim icin tabi.
Vaktin varsa da, tercume ettirip, ayni cerceveye koyabilirsin.
Ugrasamam diyorsan al guzel antika bir kilim. Valize tik, gotur.


bütçe belirtmediğin için mercedes s600 maybach diyorum. bütün aile seni gözünün bebeğinden sakınır.


babilbaligi
(01.11.17)
(3)

Gözaltı yağ bezesi, krem ve concealer

iki gün önce sol göz altımda oluşmuş bir adet yağ bezesi fark ettim. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı biraz panik oldum. Üniversitedeyken yağ bezelerini aldıran arkadaşlarımı hatırlıyorum ama az önce ufak bir online araştırmayla alınsa bile tekrar tekrar oluştuklarını okudum. Kimisi de bebe şam
iki gün önce sol göz altımda oluşmuş bir adet yağ bezesi fark ettim. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı biraz panik oldum. Üniversitedeyken yağ bezelerini aldıran arkadaşlarımı hatırlıyorum ama az önce ufak bir online araştırmayla alınsa bile tekrar tekrar oluştuklarını okudum. Kimisi de bebe şampuanıyla yıkadım bir iki haftaya geçti vs. demiş. Şimdi konu göz olunca emin olmadığım bir şey yapmak istemiyorum fakat sizlerin de tavsiyelerini almak istedim. Gözaltı yağ bezesi olup da çözüme ulaşan oldu mu?

Bir de son zamanlarda kullandığım concealerın buna sebep olduğunu düşünüyorum. bundan sonra kullanmam için memnun kaldığınız, minimum düzeyde zararlı bir concealer tavsiyeniz varsa çok mutlu olurum.
unionall
(26.10.17)
Su bazlı ürün kullan. cosdna.com ürün almadan önce bu siteden bak. Akne yapmıyorsa alırsın.

Ben de aldırdım yağ bezelerimi. İnce bir iğneyle delip çekiştiriyor. Ben yağlı makyaj temizleyici kullandığım için göz kapağımda oluştu. Kaşıma kadar çekip öyle deldi. Gözaltı ya da üstü olması çok fark etmez dermatolog halleder onu. Yemek düzenine ve makyaj malzemelerine dikkat etmeyince oluşuyor tekrar.

İnternette çok fazla şey söyleniyor. Birine uymayan size uymayabilir, cildiniz reaksiyon gösterebilir ya da sivilceniz, yağ bezeniz artabilir. Riske girmeye değmez bence.


jazzabel
(26.10.17)
Kolestrol değerlerinize baktırın.

Ayrıca o bölgenin derisi ince olduğu için doktor almak istemeyebilir ve evet büyük bir ihtimalle tekrarlayacak.


kayranin kedisi
(26.10.17)
Kolesterol değerlerimin de ölçüldüğü bir kan testi sonucunu bu hafta başı aldım, herhangi bir sorun gözükmüyor. Cumartesi günü için dermatolog randevusu aldım, bakalım neler söyleyecek.

Teşekkür ederim.


unionall
(26.10.17)
(3)

uzun bir yurtdışı tatili

1 ay sonra 4 aylık bir Avustralya tatiline çıkıyorum. Çok fazla gezmeyeceğim, Adelaide'da kalacağım ve bir kaç defa Melbourne ve Sydney'e kısa tatillerim olacak. Gitmeden önce mutlaka yanına al ya da orada mutlaka şunu yap ya da uzun uçak yolculuğunda şöyle yaparsan rahat edersin vs gibi tavsiyeleri
1 ay sonra 4 aylık bir Avustralya tatiline çıkıyorum. Çok fazla gezmeyeceğim, Adelaide'da kalacağım ve bir kaç defa Melbourne ve Sydney'e kısa tatillerim olacak.

Gitmeden önce mutlaka yanına al ya da orada mutlaka şunu yap ya da uzun uçak yolculuğunda şöyle yaparsan rahat edersin vs gibi tavsiyeleriniz var mıdır? Aklınıza ne gelirse.

Şimdiden teşekkürler.
unionall
(24.10.17)
beni al yanına :lol: uzun süre kalacaksanız yanınıza bilimum soğuk algınlığı, ateş düşürücü gibi ilaçları almanızı tavsiye ederim. her türlü hava durumu için kıyafet, yedekli ayakkabı, küçük bi yastık ve şal, elektronik aletlerin uyum sağlayıcı priz adaptörleri, sabun, ilk yardım için ufak bi çanta, iğne-iplik, yağmurluk, zor zamanlar için kredi kartı. benim aklıma gelenler bunlar. iyi yolculuklar.


dedim ben sana
(24.10.17)
avustralya acik tenis turnuvasini izleyebilirsin, melbourne'de.

ucak yolculugunda rahat giyin, terlik giy. yolculuk sirasinda ucak icinde yuruyus yap.

melbourne o kadar sicak degil ama yaz geliyo, adelaide daha sicak 40-45 derece gorebilirsin, disari cikmadan once gunes kremi sur.

paran varsa telefon-bilgisayar-ipad-fotograf makinesi gibi urunler alabilirsin, cok daha ucuza geliyor.

adelaide festival sehri, bol bol festival olur aralik, ocak ve subat aylarinda hazir yaz da gelmisken. onlara akabilirsin.


baldur2
(24.10.17)
melbourne'un havasi donek olur, hem sort, parmak arasi terlik, t-sort hem de yaninda yagmurluk, mont filan gerekebilir.
yiyecek icecek getirmeyin. ilac vs getirecekseniz recetesi (ingilizce) olsun, yine de el konabilir.

melbourne icin tramvaya binip cbd civarini gezersiniz. botanik bahcesini gorun. yarra vadisi'nde sarap icebilirsiniz. euroka kulesi'ne cikip manzaraya bakabilirsiniz. st kilda kumsalinda keyif catabilirsiniz. dogal parklari seviyorsaniz grampian'da kamp yapanbilirsiniz. lygon sokagi'nda yemek yersiniz. daha da zaman, vasita filan varsa ballarat'i filan gezebilirsiniz.

adelaide'i cok bilmiyorum. ama @baldur2'nin dedigi gibi festival kentidir. kisa sureli geziler icin lezzet, etkinlik vs secenekleri iyi olabilir. mumkunse barossa vadisi'nde sarap icin.

sidney'de yapacak sey boldur.
darling limani, opera binasi, cockle korfezi, akvaryum filan tek gunde gezilir, hatta ogleden sonra bondi kumsalina uzanilabilir. burada guzel kahveciler, lokantalar da vardir. yine kent merkezinde cbd'de gezilecek, gorulecek yerler var. hyde park civarinda gezinebilir, katedrali gorebilir, botanik bahcesinden manzaranin tadini cikarabilirsiniz. yuksek mahkeme binasina cikarsaniz guzel bir cafe vardir (hala aciksa), buranin manzarasi sahanedir. daha zaman varsa centennial park tarafina uzanabilirsiniz azicik icerlerde.
bondi'a ayri bir gun ayirmak isterseniz, oradan yuruyerek dogu kumsallarini gezmek hos bir secenektir.
ben olsam kopruyu yuruyerek gecerdim, kuzey kiyisinin da havasini almis olursunuz. adrenalin isterseniz kopruye tirmanis da yapiliyor (biraz pahalidir, ama fotgrafinizi da cekiyorlar :P )
mavi daglar mutlaka gezilir. dogayi seviyorsaniz royal ulusal parki'na, ku-ring-gai chase ulusal parki'na gidebilirsiniz, kamp da yapabilirsiniz.
kuzey semtlerinde manly'nin havasi, kumsali guzeldir. o taraflarda (toplu tasima ile cok uzak) palm beach, dee why, mona vale kumsallari filan guzeldir.
zaman varsa bir vapura atlayip taronga hayvanat bahcesi'ni gezin (giris biraz tuzlu, ve oldukca buyuktur. gezmesi epey zaman alir)
zaman bolsa, vasita varsa, araba surmeyi seviyorsaniz guneyde wollongong'a araba surmek keyiflidir.

bir cirpida, calakalem aklima gelenler boyle.
daha da sorunuz varsa buyrunuz.


viva paulista
(24.10.17)
(1)

Artvin-rize-trabzon yapilacaklar

Batum'a seyahat amaciyla istanbuldan hopa'ya geldik fakat bir arkadasimizin kimligindeki soguk damga ile ilgili problem oldugu icin yurtdisi cikisina izin vermediler. biz de grup olarak geri donduk. Donus ucagimiz yarin aksam trabzondan. Bu sure zarfinda biz buralarda neler yapabiliriz? Bu iki gunum
Batum'a seyahat amaciyla istanbuldan hopa'ya geldik fakat bir arkadasimizin kimligindeki soguk damga ile ilgili problem oldugu icin yurtdisi cikisina izin vermediler. biz de grup olarak geri donduk. Donus ucagimiz yarin aksam trabzondan. Bu sure zarfinda biz buralarda neler yapabiliriz? Bu iki gunumuzu nasil degerlendirelim? Karadenize ilk kez geliyoruz.
unionall
(21.10.17)
gidin ardahandan deneyin şansınızı


gameofannen
(21.10.17)
(3)

Sabiha Gökçen iç hatlar ISG Lounge

Sabiha'daki iç hatlar ISG Lounge'da alkol var mı yakın zamanda giden oldu mu? Bir de sandviçler aperatifler vs iyi mi? Biraz aç olacağız da olmadı bir yerde bir şeyler yiyip havalimanına sonra gidelim. Teşekkürler.
Sabiha'daki iç hatlar ISG Lounge'da alkol var mı yakın zamanda giden oldu mu? Bir de sandviçler aperatifler vs iyi mi? Biraz aç olacağız da olmadı bir yerde bir şeyler yiyip havalimanına sonra gidelim.
Teşekkürler.
unionall
(16.10.17)
iç hatlarda alkol yok :(

sabihadaki lounge nedense bence atatürktekine göre daha iyiydi bu arada yemek olarak.


isvicre rakisi
(16.10.17)
bira ve sarap var. ayrica sandivic, tatli vs. var. her gittigimde sarhos olmadan cikmam. en son 2 hafta once gittim.


bim tribi
(16.10.17)
bira ve şarap var. bi kaç çeşit sandviç var. patates kızartması, sosis haşlama filan var. çorba var, çerez var, salata var. karnın doyar yani. hatta ekim ayı içinde gidiceksen bkm'nin kampanyası var.

bkmexpress.com.tr


spirit crusher
(16.10.17)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.