Giriş
(7)

monitör açılmıyor

monitörüm bilgisayarı açtığımda açılmıyor ve üzerinde "no video ınput" yazısı çıkıyor.oysa tüm bağlantılar yerinde ve tam.temassızlık olması ihtimaline karşı bir kaç kez çıkartıp yeniden taktım ama bir değişiklik yok.bilgisayara reset atıldığında bazen düzeliyor ve normal çalışmaya başlıyor ama 10 k
monitörüm bilgisayarı açtığımda açılmıyor ve üzerinde "no video ınput" yazısı çıkıyor.oysa tüm bağlantılar yerinde ve tam.temassızlık olması ihtimaline karşı bir kaç kez çıkartıp yeniden taktım ama bir değişiklik yok.bilgisayara reset atıldığında bazen düzeliyor ve normal çalışmaya başlıyor ama 10 kez falan reset atmam gerekiyor.üstelik ekran açılmadığı için bilgisayarı da kapatamıyorum fişten çekmem gerekiyor kapatmak için.neden dolayı olabilir?
valiant
(26.09.08)
bilgisayari guvenli kipte acmayi deneyin, yine ayni sey oluyor mu?


paradoxical
(26.09.08)
Farklı bir mönitörle deneyin imkanınız varsa buna. girişlerdeki dişliler kırılmış olabilir diyeceğim ama bir kaç resetten sonra görüntü geliyor demişsiniz.


teritori
(26.09.08)
XP'de güvenli kipte nasıl başlatılır bilmiyorum,biraz önce yeniden başlatmayı denedim yine aynı sorunu yaşadım.5-6 kez reset attıktan sonra ekranda P/N 113-PC4938-01 yazısı çıktı daha sonra reset attığımda açıldı.


valiant
(26.09.08)
P/N yani Bios Part Number. En yakin ihtimal ekran karti gitti gidecek. Tanidikta filan ekran karti varsa alip takip deneyin.


trimpot
(26.09.08)
ekran kartındada sorun olabilir 2 hafta önce falan ekran kartım bozuldu baştan bozuk olduğunu anlamadım sistem geri yükleme , güvenli kip v.s baya uğraştım arada düzeliyordu kullanıyordum gene bozuluyordu. 3 4 gün böyle gitti sonra gittim yeni ekran kartı aldım düzeldi yada bir bilgisayarcıya göster baksın ne olduğuna sanada söylesin ona göre hareket edersin.


Design
(26.09.08)
Bana bağlatı yeri oksitlenmiş ya da içindeki tetik devresi bozulmuş gibi geldi. Başka bilgisayarda denerseniz sorunun monitörde mi, kasada mı olduğunu anlayabilirsiniz.


neronas
(26.09.08)
yüzde seksen ihtimal ekran kartın kaymıştır. aç içini kurcala azıcık. sıkıştır et tut.

bana dediğin 3 kere oldu. üçü de ekran kartıydı.


mortifera
(26.09.08)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.