Giriş
(2)

europa universalis 4

arkadaşlar merhaba,europa universalis 4 extended timeline modunda oynuyorum. çin'deki han krallığını aldım. ilerleyen yıllarda "unguarded nomadic frontier" oluştu. bu durumdan nasıl kurtulacağım bilen var mı? forumlara vs baktım ancak hepsinde farklı şeyler diyor ufak ayrıntı farklılıkları var. bile
arkadaşlar merhaba,

europa universalis 4 extended timeline modunda oynuyorum. çin'deki han krallığını aldım. ilerleyen yıllarda "unguarded nomadic frontier" oluştu. bu durumdan nasıl kurtulacağım bilen var mı? forumlara vs baktım ancak hepsinde farklı şeyler diyor ufak ayrıntı farklılıkları var. bilen varsa cevaplayabilir mi?
bu şey değil mi ya, hani çin seddi'ni inşa ediyorlardı?!?


co2s2
(14.02.20)
Wiki muhtemelen en doğrusudur:

eu4.paradoxwikis.com

--> etrafında development'ı 300'ü geçen steppe nomad ülkesi olmasın. İlla olacaksa da ya ally ol ya da subject'in olsun diyor.

En kolay çözüm adamlar development kastıkça 3-5 eyaletlerine çökmek gibi görünüyor.


(3)

İpad pro şarj sorusu

Arkadaşlar dubaiden ipad pro 12.9 inch aldım. Ancak şarj aleti türkiyedeki prizler için uygun değil. Adaptör aldım ancak voltaj sorunu cihaza zarar verir mi yoksa illa ki cihaza uygun adaptör almam gerekir mi bilgisi olan var mı?
Arkadaşlar dubaiden ipad pro 12.9 inch aldım. Ancak şarj aleti türkiyedeki prizler için uygun değil. Adaptör aldım ancak voltaj sorunu cihaza zarar verir mi yoksa illa ki cihaza uygun adaptör almam gerekir mi bilgisi olan var mı?
bildiğim kadarıyla ipad'ler tüm voltajlarda çalışabiliyor. 110 ve 220 yani. o yüzden priz çevirici alsanız yeterli.
yine de cihazın üstüne bakın orada yazar 110-220 diye.


ozdek
(17.01.20)
O eskidendi, şimdi çoğu elektronik zımbırtı 100-240V güçle beslenebiliyor.


malheiros
(17.01.20)
sadece priz çeviricisi yeterli. ben de amerikadan almıştım, sıkıntı olmuyor.


(3)

ipad pro 12,9 inç apple pencil

selam arkadaşlar,dubai apple store'dan ipad pro 12,9 inç aldım. orada açma fırsatım olmadı ve sormayı da unutmuşum alırken. içinde apple pencil var diye biliyordum ama türkiye'ye geldikten sonra açtım kalem çıkmadı. türkiye'de de bu şekilde kalemi ipad'den ayrı mı satılıyor? bir de bunun şarj aleti
selam arkadaşlar,

dubai apple store'dan ipad pro 12,9 inç aldım. orada açma fırsatım olmadı ve sormayı da unutmuşum alırken. içinde apple pencil var diye biliyordum ama türkiye'ye geldikten sonra açtım kalem çıkmadı. türkiye'de de bu şekilde kalemi ipad'den ayrı mı satılıyor?

bir de bunun şarj aleti dubai'deki prizlere özel. türkiye'deki prizler için uygun değil. kendi iphone'umun şarjını bunda kullansam problem olur mu akımdan vs?
1. evet, her yerde apple pencil ayrı satılıyor. alacaksanız apple pencil 2nd generation almalısınız.

2. bir sorun olmaz, ucu iphone için kullandığınız dönüştürücüye uygunsa. tabi burada dönüştürücüden bahsediyorum, yani ipad kutusundan çıkan usb-c tipi şarj kablosunu bu dönüştürücü ile kullanmalısınız. direkt iphone şarjını kullanmayın ne olur ne olmaz.


evet kalem pahalı zaten, klasik apple olayı. airpods ayrı satılması gibi.

kablosuz aşrj aleti de ayrı satılıyor mesela. öyle düşün.

adaptör'ün arkasında akım değerleri falan yazar ona göre eğer aynıysa problem olmaz. arada ciddi fark varsa problem olabilir.


emfuzi
(02.12.19)
iphone'unki çok düşük amperlidir büyük ihtimalle ve normalde tablet 2-3 saatte şarj olacaksa o adaptörle 10-15 saatte şarj olur mesela.

Dubai'ye özel derken, 220-230V imiş ve tip olarak da gördüğüm doğruysa İngiliz tipi. 3 çizgi. Bir çevirici alıp önüne takıp Türkiye'de kullanabilirsiniz voltajı farklı olmadıkça.


nhk ni youkosu
(02.12.19)
(2)

Saat kordon tipi tavsiye

Selam arkadaşlar,Spor saat alacağım ancak kordon tipinde kararsızım. Metal istemiyorum. Silikon ve deri arasında kaldım. İki kordon tipinin artıları ve eksilerini yazabilirseniz sevinirim. Silikon adi saat izlenimi veriyor diyolar ama kullanımı daha rahatmış. Deri daha şık görünüyor diyolar ama onun
Selam arkadaşlar,

Spor saat alacağım ancak kordon tipinde kararsızım. Metal istemiyorum. Silikon ve deri arasında kaldım. İki kordon tipinin artıları ve eksilerini yazabilirseniz sevinirim.
Silikon adi saat izlenimi veriyor diyolar ama kullanımı daha rahatmış. Deri daha şık görünüyor diyolar ama onun da yazın terletme ve sık kordon degısımı durumu oluyormus. Fikir verebilirseniz sevinirim.
Spor saat alacaksanız silikon ya da çelik olması lazım ki spor yaparken terden, yüzerken sudan vb etkilenmesin, kolay yırtılmasın kopmasın.

Bence de silikon ucuz bir görüntü veriyor.


crown
(27.06.19)
Ben nato kayislari da seviyorum, bunlarin deri olanlari vb. de var ve hem klas hem de sportif gozukuyor.


salihdt
(27.06.19)
(1)

netflix içerik indirilen cihaz

arkadaşlar netflix'te telefona dizi-film vs. indirdiğimizde bu içerik hesabın bağlı olduğu tablette de görünür mü? yoksa sadece indirdiğimiz cihazda mı görünür?
arkadaşlar netflix'te telefona dizi-film vs. indirdiğimizde bu içerik hesabın bağlı olduğu tablette de görünür mü? yoksa sadece indirdiğimiz cihazda mı görünür?
İndirdiğiniz cihazda görünüyor.


mutekebbir
(02.06.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.