Giriş
(4)

Bu çalışma koltuklarından biri alınır mı?

Merhabalar. Uzun saatler evde bilgisayar başında, gerektiğinde bağdaş falan kurarak çalışma için şu koltuklardan biri alınır mı? O deri koltuklara yaz sıcağında çok fena yapışır mıyım?1- https://www.adoremobilya.com/max-office-power-file-sirtli-yonetici-koltugu-krom-ayak2- https://www.adoremobilya.c
Merhabalar. Uzun saatler evde bilgisayar başında, gerektiğinde bağdaş falan kurarak çalışma için şu koltuklardan biri alınır mı? O deri koltuklara yaz sıcağında çok fena yapışır mıyım?

1- www.adoremobilya.com
2- www.adoremobilya.com
3- turksitburo.com
4- turksitburo.com
5- turksitburo.com

Yoksa direkt Ikea Markus mu alayım?
Türksıt alma. Bütçe iyise Bürosit marka bak


insomniac
(10.06.19)
En çok hangi pozisyonda oturduğunu belirle. Git o pozisyonda 15 dakika otur. Ne kadar rahat ettiğini veya rahatsız olduğunu gör. Ona göre karar ver.

Ayakkabıyla koltuk görüntüsüne bakarak alınmaz. Denemeden hiç alınmaz. Öneriyle hiç hiçine alınmaz. Herkesin oturma pozisyonu da farklı, kıçının şekli de.

Bugün ikea'da 10 koltuğu dakikalarca denemiş biri olarak önerim bu.

Görüntüye kesinlikle aldanma.


Mirket
(10.06.19)
onu bunu bilmem ama adoreden asla bir şey alma. gamer koltuğu aldım, oynayıp duruyor.


Elduinnnn
(10.06.19)
yanlış soruya doğru cevap olmaz.

bağdaş kurarak menisküslerinizi mahvedersiniz.

doğru oturmayı bilmediğiniz sürece koltuk fayda etmez.


sensible soccer
(11.06.19)
(1)

Reklam soruyorum

Belki bir 15 yıl önce bir margarin reklamı vardı. Becel diyesim geliyor ama aramalarım sonuç vermedi. Güney İtalya gibi, zeytin ağaçları ve meyve bahçeleri falan olan bir köye genç ve yakışıklı bir doktor geliyordu. Köydeki tonton teyzeler bu doktor civanı görmek için bile bile ellerini kapılara fal
Belki bir 15 yıl önce bir margarin reklamı vardı. Becel diyesim geliyor ama aramalarım sonuç vermedi. Güney İtalya gibi, zeytin ağaçları ve meyve bahçeleri falan olan bir köye genç ve yakışıklı bir doktor geliyordu. Köydeki tonton teyzeler bu doktor civanı görmek için bile bile ellerini kapılara falan sıkıştırıyorlardı. Neydi bu reklam yahu?
aah reklamı hatırladım, hatta kahverengi renk yoğundu diye hatırlıyorum ama bir türlü bulamadım.
şimdi benim de kafama takılacak amaaan :)


(4)

90'lardan bir klip

Bir arkadaşımla 90'lı yıllardan bir klip hatırladık ama ne şarkıyı, ne de şarkıcının adını hatırlıyoruz. Şarkıcı ablamız kızılderili gibi, zenci gibi, büyük olasılıkla melez bir ablamızdı. Klip şelaleli bir ortamda geçiyordu. Şarkı biraz etnik sosluydu. Nedense şarkıcının adı "Asia" gibi bir şeymiş
Bir arkadaşımla 90'lı yıllardan bir klip hatırladık ama ne şarkıyı, ne de şarkıcının adını hatırlıyoruz. Şarkıcı ablamız kızılderili gibi, zenci gibi, büyük olasılıkla melez bir ablamızdı. Klip şelaleli bir ortamda geçiyordu. Şarkı biraz etnik sosluydu. Nedense şarkıcının adı "Asia" gibi bir şeymiş geldi bana ama böyle biri yok tabii. Yine de bir soyadı olmadığından emin gibiyim. Sadece bu iki somut veriden bu klibi hatırlayan var mıdır?
melis sokmen kliplerini bir aratin bakalim


exlibris
(28.04.19)
Yabancı mı bu klip? Eğer yabancı ise kızılderili ve zenci ise titiyo var belki o dur.


Benim de aklıma ilk Melis Sökmen geldi ama Asya diye bir şarkıcı da var zaten. Eğer bu ikisinden biri ise Youtube araması işinizi çözer. Harırladığım şelaleli tek klip ise Göksel'in uzun uzun yollar şarkısının klibi.


nihayet
(28.04.19)
Yabancı bir şarkıcıydı, eklemeyi unutmuşum. Aslında iyi ki de unutmuşum, "bir Melis Sökmen vardı ya, ne oldu ona" diye güzel bir nostalji kuşağı yapıyorum şu anda :)

90'lar şarkıcılarından tip olarak Anggun kafamdaki klibe uyuyor ama klibi arayışım devam ediyor.


(4)

Gümrükte hunharca açılan paket - Kutu çizilmesi

Yurt dışından gelen paketlerimizi gümrükte yan tarafından hunharca falçatayla açmaları çok zalimce değil mi? Figür koleksiyonu yapıyorum ve figürün kutusu da kendisi kadar değerli; ama gümrükteki eleman koliyi açarken benim figürümün kutusunu da çok feci çizmiş. Şu anda aşırı sinirliyim. Koliyi açıp
Yurt dışından gelen paketlerimizi gümrükte yan tarafından hunharca falçatayla açmaları çok zalimce değil mi? Figür koleksiyonu yapıyorum ve figürün kutusu da kendisi kadar değerli; ama gümrükteki eleman koliyi açarken benim figürümün kutusunu da çok feci çizmiş. Şu anda aşırı sinirliyim. Koliyi açıp içine de bakmamışlar, sadece kenarına çiziği açıp tekrar bantlamışlar. Üzerinde içeriği ve bedeli yazan bir pakete neden zarar verirler? Ciddi ciddi maddi zarara uğruyorum ama bunun için de dilekçe yazmak ve talebimin büyük olasılıkla reddedileceğini göz önüne alarak dava açmakla uğraşmak saçma olur gibime geliyor. Ben mi abartıyorum, gümrükten kolisi gelince paketteki kesikleri görünce siz de ufak çaplı kalp krizleri geçiriyor musunuz? Aslında ne sorduğumu da bilmiyorum, ama çok sinirliyim. Paketler normal yerlerinden değil de mutlaka ortasında rastgele bir yerden kesilerek açılır diye bir genelge falan mı var? Yok mu bu işin bir kuralı?
"Üzerinde içeriği ve bedeli yazan bir pakete neden zarar verirler?"

gerçekten soruyor musun bunu?


Benim de kedim için aldığım buz içinde gelen ilacı böyle piç etmişlerdi.

Beni deli eden bir diğer şey de devletin parasını ödediğim malımı benden izinsiz alıkoyup, içini açıp, zarar verip bir de bu 'hizmetleri' karşılığında ek para istemesi. Devlet dediğin şey merkezi bankası olan mafya resmen.

Baştan aşağı çürümüş bir ülkede hangi kurum işini düzgün yapıyor ki bunlar yapsın.


bruce mclaren
(04.04.19)
@diffarentiationation Vergilendirdikleri paketlerimin yarısına yakınını hiç açmadan vergi fişini üzerine yapıştırıyorlar; ama böyle rastgele kesik atıp bantladıkları paketler de oluyor. Üzerinde 5 dolar yazan Çin'den gelen kocaman kutular da değil ki şüphe uyandırsınlar... Ondan bu merakım :)

@apripista Elbette çok daha kötü şeyler de gördüm ama sıfır ürünümü adeta hasarlı hale getirdikleri için hafiften rezalet başlığı açan insanların psikolojisine büründüm :) Cidden kutusu hasarlı diye ikinci el değeri düştü şimdi canım figürün :(

@bruce mclaren Geçmiş olsun... Vergiyi keserken ürüne verdikleri zararı bedelden düşüp kesseler bari.


her ay ortalama 200 300 dolarlık bisiklet alışverişi yapıyorum, her kutudan eksik çıkıyor. her kutunun yan tarafını dikdörtgen şeklinde kesip içinden birşeyler alıp bantlıyorlar. önceden durum şöyleydi; alışveriş yaptığımız siteler alışveriş tutarımıza oranla birkaç hediye gönderirdi (örneğin iç lastik) bu hediyeler irsaliyede yazmadığı için kargocular bunları çalardı. şimdi durum yukarıda anlattığım gibi. hediyeleri senelerdir alamıyoruz (firma yolladığını iyi günlerde kullanın dilekleriyle iletiyor) ama hali hazırda parasını ve gümrüğünü ödediğimiz mallardan da eksik çıkıyor.


Tears of Devil
(04.04.19)
(2)

Öğrenim kredisi borcunu ödemeyi bitirdiğimizde

"eyvallah karşim, borcun bitti" diye bir yazı gönderiyorlar mı bize? Birkaç taksidim kaldığı için beni bir heyecan sardı. Sonradan çıkıp sen bize borçlusun demezler değil mi?
"eyvallah karşim, borcun bitti" diye bir yazı gönderiyorlar mı bize? Birkaç taksidim kaldığı için beni bir heyecan sardı. Sonradan çıkıp sen bize borçlusun demezler değil mi?
e-devlette işleniyor. borcunuzun olmadığı.


iddaaci
(05.03.19)
Vergi dairesine ödemiştim. Borcu yoktur yazısı aldım, aynı şeyi düşündüğüm için.


karayel
(05.03.19)
(11)

Saç dökülmesini yenen/yenemeyen kadınlar

Selamlar,Yıllardır muhtelif sayıda doktora gitmeme rağmen saç dökülmesi sorunuma birisi bile çare olamadı. Dermatologlar ooo bu anemi diye dahiliyeye atıyor, dahiliye de anemi de herkeste olur canım modu yaklaşıyor. Tek anladığım bende aşırı demir eksikliği var (hatta çoğu doktor bu kadar düşük demi
Selamlar,

Yıllardır muhtelif sayıda doktora gitmeme rağmen saç dökülmesi sorunuma birisi bile çare olamadı. Dermatologlar ooo bu anemi diye dahiliyeye atıyor, dahiliye de anemi de herkeste olur canım modu yaklaşıyor. Tek anladığım bende aşırı demir eksikliği var (hatta çoğu doktor bu kadar düşük demirle yaşanır mı diye şaşırıyor), arada demir hapı içerek yükleme yapmam gerek. Ama bu kesinlikle asıl derdim olan saç dökülmesine çare olmuyor. Durum o kadar vahim ki her saçımı yıkadığımda banyo gideri dökülen saçlardan tıkanıyor :( Saçım tutam tutam fırçada kaldığı için saçımı taramaya korkar oldum. Bu yüzden aynı dertten muzdarip olup da sorununa çare bulan/bulamayan kadınlara soruyorum: Ben ne doktoruna gideyim? Neye baksınlar özellikle? Benim saçım çok dökülüyor dediğimde doktorun derdini sikeyim butonuna basmamasını sağlamak için ne demem lazım?
Aynı sorun bende de var. Çözümü yok genetik ise. Ben çok doktora gittim ama olmayınca olmuyor. Uzatıp topuz yapıyorum boşluklar pek görünmüyor.


muhakkak cok iyi bir hekime gidin. gozden kacan bir hastalik olabilir. kardesimin henuz cocukken saclari neredeyse tamamen dokuldu. dokunmaya korkuyorduk. tutam tutam elimize sac geliyordu. doktor psikolojik bir sikintisi var mi diye sordu, ne denir ki mumkundur. "kan degerlerinde bir problem yok ben gececegine inaniyorum siz de korkmayin" dedi, surmemiz icin bir seyler verdi. cinko haplari aldik, benim de saclarim dokuluyor hala aliyorum o tarz haplar biraz tuzlu ama degiyor. su an kardesimin saclari abartmiyorum benim iki katim. cocuk oldugu icin ilaclarin ise yarayacagindan hic suphelenmedi, hih simdi surim gecicek filan diyodu asdjsajadfdf. bizse kel kalacagini zannediyorduk. gercekten de gecti. ayrica ben de anemiyim hassaten sac dokulmesi gibi bir derdim yok.


mula
(23.02.19)
Pko olabilir misin?
İyi bir endokrine git bütün her şeyine baktır istersen.


fasulyek
(23.02.19)
kadında saç dökülmesinin genetikle falan alakası yok dht hormonu çok az olduğu için sizde geçersiz bu durum. sana minoxil falan önerirlerse kabul etmemeni tavsiye ederim. damarları genişletip kan dolaşımını bir süre hızlandırıp saç çıkışı sağlıyor ancak bi yerden sonra damarlar büzüşüp eskisinden kötü hale geliyor yenilere ek olarak mevcut saçları da dökebiliyor.

o kadar şok dökülmesi yaşıyorsan genetik değildir + olarak kalıcı da değildir çok gördüm ben yarısına yakını dökülüp yeniden saçı çıkan arkadaşlarım oldu benim. ece taşer yutubir arkadaşın süreci vardı da silmiş videoları

scalp masajını araştırmanı tavsiye ederim uzun vadeli çözümdür. vitamin hapları alabilirsin ama senin sorunun cilt sorunudur bence ona çözüm bulmalısın. iyi bir doktor halleder diye tahmin ediyorum. zaten kadınlarda tekrar çıkıyor.


hiç biri olmazsa son çare olarak finasteride/avodart'ı araştırmak zorunda kalacaksın.


avatar is back
(23.02.19)
Tiroid değerlerine bakıldı mı? Diger androjen hormonlara da baktırın. Demir takviyesi mutlaka alın.

Benim de prolaktin hormonum hep yüksekti ve korkunç şekilde saçlarım dökülüyordu. Şimd, bir endokrinoloğun takibindeyim ve dökülme durdu.

Geçmiş olsun.


old possum
(23.02.19)
bende sac dokulmesine neden olan her sey var. demir eksikligi, prolaktin yuksekligi. ben dokulma sikayetinden ilk doktora gittigimde aninda erkek tipi dokulme teshisi koymustu ama. sizde o yok en azindan, hormonlariniz duzene getirilince dokulmeniz de durur bence.

erkek tipi sac dokulmesi olan kadinlar eqlesin. sarilip aglayalim.


aydonno
(23.02.19)
Herkese cevapları için çok teşekkür ederim. Tamamen umutsuzluğa kapılmayıp bir endokrinoloji uzmanına gideceğim. Hepinize ahenkle dans eden saçlı günler diliyorum.


Ben de yenemeyenlerdenim. Demir eksikliği çok büyük sorun. Benim dotkorum onu yükseltmeden başka şeyler işe yaramaz demişti. Ben onu yükseltemediğim gibi yanına çinko eksikliğini de ekledim.

Saç yıkamak travmaya dönüştü artık:( Avuç avuç saç gidiyor :(

Soruya cevap da dermotolog ve endokrin uzmanı. Oya Oğuz'a gidenler çok memnundu genelde. İsterseniz araştırın. (İstanbul'daysanız)

Bu arada bendeki de erkek tipi saç dökülmesi. Ama kadınlarda pek çok etken olduğundan erkeklerdekinden daha karmaşık durum. Şu anki aşırı dökülmem bence emir ve çinko eksikliğinden.


hair freak
(06.03.19)
banyoda gideri tikayacak kadar dokulme cok mu? benim de o kadar dokuluyor? normali nedir acaba bunun?

demir hapinin kullanim bicimine dikkat ediyorsunuz degil mi? cay kahve sut vs. ile tuketmiyoruz. bunlardan 1 saat once veya 2 saat sonra iciyoruz.


jimicik
(06.03.19)
Banyo giderini tıkayacak kadar dökülme ne kadar ben onu tam anlayamadım, ama az mı çok mu kısmı şöyle, benim kadar saçı dökülen arkadaşlarım var, ama hala normal saçlılar, kafalarındaki saç miktarı giderek azalmış gözükmüyor, ne bileyim önlerinde bir açılma olmuyor. Kuyrukları giderek incelmiyor.

Demir hapına gelince evet, bunlara dikkat edip alıyorum, alınca yavaş yavaş da olsa artıyor, almayınca da düşüyor.


hair freak
(06.03.19)
@hair freak İstanbul'dayım, araştırmalara başlıyorum. Çok teşekkür ederim. Bir doktorun yarım ağızla çinko hapı da işe yarayabilir demesi üzerine kendi kendime çinko hapı da almaya başlamıştım; o biraz işe yaramıştı bende.

@jimicik Günde 100 tele yakın saç dökülmesi normal diyorlar. Eğer saçınızda bir azalma hissetmiyorsanız durum normaldir. Eskiden at kuyruğu yapınca lastiği iki kere dolarken şimdi 3-4 kere dönüyor o lastik; tehlike çanları bunlar :(


(14)

Burcu üniseks bir isim midir?

Az evvel sözlükte `üniseks isimler` başlığını görünce aklıma geldi: Burcu üniseks bir isim mi? İlkokuldaki öğretmenim yoklama alırken hep "Burcu, oğlum" derdi, daha önce Burcu isimli bir erkek öğrencisi olduğu için dil alışkanlığı olduğunu söylerdi. Bir de 90'larda adı Burcu olan bir erkek söz yazar
Az evvel sözlükte üniseks isimler başlığını görünce aklıma geldi: Burcu üniseks bir isim mi? İlkokuldaki öğretmenim yoklama alırken hep "Burcu, oğlum" derdi, daha önce Burcu isimli bir erkek öğrencisi olduğu için dil alışkanlığı olduğunu söylerdi. Bir de 90'larda adı Burcu olan bir erkek söz yazarının/bestecinin varlığını hatırlıyorum hayal meyal ama şimdi gugıllayıp bulamadım. Cidden Burcu eskiden erkek ismi miydi?
Burcu adında bir erkeğe hiç denk gelmedim


evet,
burç-burcu çoğunlukla erkek adıymış.


jimjim
(15.02.19)
Valla ben de hiç burcu diye erkek tanımadım.

Aşağıdaki cevap sonrası edit: Oğluna sevinç, ceren, meral ismi koymak da çok garip kafaların ürünü. Ne cins aileler varmış.


erkek olarak

2 tane meral
1 tane sevinç
1 tane ceren taniyorum. bence gayet olabilir.


balik kraker
(15.02.19)
Hiç denk gelmedim ama Burçin kesinlikle uniseks


pilav
(15.02.19)
Burcu diye bir erkek hayatımda görmedim duymadım.

Ama Ece adında erkek oluyorsa Burcu da vardır. Büyük konuşmiyim.

editto: ece=kraliçe sonuçta. ece diye erkek mi olur yav?


dont eat me
(15.02.19)
erkek ÖYKÜ SU ile tanışmış, inanmamış kimliğini gösterince inanmış biri olarak erkek ismi her şey olabilir bence.


makarnavodka
(15.02.19)
Uniseks olabilir ama çoğunlukla erkek falan degil kesinlikle. Millet paralel evrenden bildiriyor galiba.

Burcu gormedim ama Burçin ve Ozge gordum.


stavro
(16.02.19)
olmamalı, olmasın! çok garip kafaların ürünü +1
en fazla nurcan diye erkek tanıdım. burcu, sevinç, ece vs hiç duymadım.

@dont eat, adı ece olan erkek mi var, şaka mı bu?? ne olur kötü bir şaka olsun :(( en güzel kız ismini tutup da erkek çocuğa koymak niye :(( anne-baba adayları, yapmayın böyle şeyler.

edit: ece ayhan'ı hatırlatan arkadaşa teşekkürler. günlük hayatımda karşılaşabileceğim bir erkek ece'den ötesini düşünmeden yazmıştım.


pati
(16.02.19)
emel bey var.


ground
(16.02.19)
Burcin kesinlikle uniseks de burcu duymamistim.


kuehles blondes
(16.02.19)
cocugun gelecegiyle oynamayin

burcu kiz ismidir,


exlibris
(16.02.19)
Olcay, hikmet, kamuran, ismet, muzaffer, deniz, onur, Yaşar, Ayhan, Dursun, Ümit, Özgür, İlhan, Hikmet, Yüksel, Özcan, Fikret, Cihan, Şerif, Servet, Yücel, Sefa, Hidayet, Sezer, Saffet, Güngör, Durdu, Günay, Ömür, İlkay, Kudret, Satı, Şenel, Elvan, Seyhan, Zülfü, Muhterem ve Güner benim bildiğim unisex isimler fakat cansu, ışıl, bade falan koymayın erkeklere, yapmayın etmeyin. Eskiler bi bok yemiş siz yemeyin, akıl var izan var.


insomnia
(18.02.19)
burcu kiz ismi. benim kizim olsa adini ahmet koysam, bu ahmeti kiz ismi yapmayacagi gibi burcuyu da erkek ismi yapmaz. uniseks de yapmaz. sadece bir aile ogluna kiz ismi vermis olur.


jimicik
(18.02.19)
(13)

edu.tr hesabı ile Office 365

Merhabalar,Bilgisayarımdaki MS Office patladı ve şu anda ona verecek param yok; edu.tr adresimle Office 365'e kaydoldum. Sitede "Install softwareIncludes Outlook, OneDrive for Business, Word, Excel, PowerPoint, and more." diyor ama tıkladığımda sadece OneDrive yüklemeye çalışıyor bu bana. Allah aşkı
Merhabalar,

Bilgisayarımdaki MS Office patladı ve şu anda ona verecek param yok; edu.tr adresimle Office 365'e kaydoldum. Sitede "Install software
Includes Outlook, OneDrive for Business, Word, Excel, PowerPoint, and more." diyor ama tıkladığımda sadece OneDrive yüklemeye çalışıyor bu bana. Allah aşkına öğrenciler/hocalar, nasıl kullanılıyor bu meret? Yoksa kullanılmıyor mu? Korsan faaliyetlere mi girişeyim?
Ben onu çok kurcaladım. Öğrenciye ücretsiz diyor ama sadece online kullanmaya izin veriyor. İndirdiğim 365'e tanımlıyorum öğrenci mailimi falan ama hiç bir şekilde full olmuyor, online'a atıyor. Office 2016 full yazıp indirdim ben de :/


ananiyimioguz
(13.02.19)
Baska bir kod vs gelmesi lazim, ben oyle yuklemistim, bayadir da kullaniyorum offline olarak


kuehles blondes
(13.02.19)
@kuehles blondes Bir kayıt kodu geldi ama sanırım o sadece hesabı yaratmak için. Word indirtmiyor :(


bazı okullar için bilgisayara indirmene izin veriyor sanırım. bende de aynı sorun mevcut. sanırım bizim okullar kapsam dışı.


@nothing in my way İşte bu üzdü. Hani bedavaydı öğrenciye akademisyene :/

@ananiyimioguz Sizin yönteminiz benim için çare olacak gibi :)


hangi okul?

Açık ögretime bile izin veriyor: anadolu üniversitesi ve atatürk üniversitesi. Eşimin mail adresiyle pc ye indirdim kullanıyorum ücretsiz.


Kresto
(13.02.19)
@kresto Galatasaray Üniversitesi. Sitenin her yerini kurcaladım, indirtmiyor. Şöyle bir bilgi sayfası buldum, buna göre sadece online versiyonları ücretsiz: products.office.com


@kresto ben indirmeye çalışınca şöyle yazıyor: "şu anda size office masaüstü uygulamalarını içeren bir office lisansı atanmadı. kuruluşunuz için office'i nasıl edinebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için yöneticinizle iletişim kurun."


@nothing in my way

anadolu üniv mi böyle diyor?

Galatasaray üniversitesini bilmiyorum


Kresto
(15.02.19)
ben de edu mail adresimle indirdim, online olmadan kullanabiliyorum.


xvyz
(15.02.19)
Bende edu adresimle online olmadan kullaniyorum. Ama 3 yil oldu neredeyse.


Traveller
(15.02.19)
@kresto benim uludağ üniversitesi.


Bilgisayarıma office indirip etkinleştirme için edu.tr adresimi girdiğimde bu hesap etkinleştirmeye uygun değildir minvalinde bir mesaj çıkıyor. Sanırım cidden bazı okullar çevrimdışı kullanmaya izin verip bazıları vermiyor :/


(7)

Diş teli - Braket kopması

Bu saatte ortodontistime yazmayayım diye size sorayım, yoksa bu gece uyuyamayacağım: En arkadakinin bir önündeki braketim dişimden koptu, telin üzerinde ileri geri gidip duruyor. Bunun yerine yapışması kolay mıdır? Kendi ortodontistime gitme imkanım yok, herhangi bir ortodontiste gitsem tedavi sürec
Bu saatte ortodontistime yazmayayım diye size sorayım, yoksa bu gece uyuyamayacağım: En arkadakinin bir önündeki braketim dişimden koptu, telin üzerinde ileri geri gidip duruyor. Bunun yerine yapışması kolay mıdır? Kendi ortodontistime gitme imkanım yok, herhangi bir ortodontiste gitsem tedavi sürecini etkilemeyecek bir müdahalede bulunur mu? Kaç aydır duran şey bu akşamı buldum, çok gerginim duyurunun telli insanları...
Telli duvaklı ve aynısını yaşamış birisi olarak diyorum ki no problem..


Oldukça basit takması. Çok çok basit. Ama başka ortocu takar mi bilemem .


aksach
(23.01.19)
Sorun kendi ortodontistime 2 ay daha gidemeyecek olmam, başka ortodontiste mecburum :(


çok kolay, hiç sıkma canını. ama 2 ay beklemek son randevudan beri gösterdiğin gelişmenin iptali demek..


lata
(23.01.19)
telaslanma hic. ben nerdeyse her hafta birini kiriyordum :) yerine yapistiriyolar yenisini.

takar bence baska doktor ya niye takmasin. allah korusun senin doktorun vefat etse n'olcak oyle kalcak misin?


batlegolas
(23.01.19)
gideceğin doktora mail at, kendi doktorunun iletişim bilgilerini ver. lazımsa arasın öğrensin. lazım değilse yapıştırır zaten. ayar vs yapmaz ama en azından ortalıkta sallanmaz.


sttc
(23.01.19)
Neden doktoruna gidemiyorsun bilemiyorum, fakat başka bir şehirde isen doktorunu ara ve durumu anlat. Bulunduğun şehirde tanıdığı bir doktor varsa yönlendiriyor ve o geri yapıştırıyor ve de para almıyor. Bu kadar basit.

Fakat rastgele bir doktora gidip de yapıştırmasını isteme kesinlikle. Büyük ihtimalle yapılan işi kötüler bilmem ne ve senin kafan allak bullak olur...


malheiros
(23.01.19)
Şu anda yurt dışındayım ve gerilmemin bir sebebi de bu :(


(5)

Silinmeyen Instagram story'si

Selam Instagram canavarları. Benim attığım bazı story'ler üstünden 2-3 gün geçse de silinmeden duruyor. Elle silmekten sıkıldım ve arşivde kalmalarını da istediğim için böyle silmek istemiyorum. İnternette benzer sorun yaşayana rastlamadım (aramayı becerememiş de olabilirim). Başka story'leri böyle
Selam Instagram canavarları. Benim attığım bazı story'ler üstünden 2-3 gün geçse de silinmeden duruyor. Elle silmekten sıkıldım ve arşivde kalmalarını da istediğim için böyle silmek istemiyorum. İnternette benzer sorun yaşayana rastlamadım (aramayı becerememiş de olabilirim). Başka story'leri böyle sapıtan var mı?
2-3 gün mü? emin misin, farklı bir hesap üzerinden kendi profiline girip baktın mı? 24 saat içinde silinir.


scudman1
(15.01.19)
Arkadaşım baktı, onda görünmüyor ama kendi anasayfamda duruyor. Bir ayarıyla falan da oynamadım :/


arşive bakıyor olabilir misin?


1213
(15.01.19)
kendi sayfandayken ekranı bir kaç defa çekip güncellersen kaybolacaktır.


scudman1
(15.01.19)
@1213 Anasayfadayım.
@scudman Teşekkürler, profilimdeki story gitti ama anasayfamda girince hala görünüyordu.

Eski usul log in-log out yapınca düzeldi ama var bir bug.


(7)

Duty free'den iki büyük alıp Fransa'ya sokabilir miyim?

Selamlar,Fransa'ya giderken iki kişiye hediye olarak rakı götürme planım var. Havalimanında hep şekilli rakılar gördüğüm için oradan almayı düşünüyorum. Fransa'ya girerken yüksek alkollü içkilerde 1 litre sınırı olduğunu okudum. Bu işin aslı nedir? İki büyük alıp sokamayacaksam birini buradan alıp v
Selamlar,

Fransa'ya giderken iki kişiye hediye olarak rakı götürme planım var. Havalimanında hep şekilli rakılar gördüğüm için oradan almayı düşünüyorum. Fransa'ya girerken yüksek alkollü içkilerde 1 litre sınırı olduğunu okudum. Bu işin aslı nedir? İki büyük alıp sokamayacaksam birini buradan alıp valize yerleştireceğim.
ikinci dediğin uygundur türkiyeden binerken 1 litre fransaya indiğinde 1 litre alabilirsin.yada orada hakkını kullanmayacak birisinden rica edip onun hakkının ücretini de öder 2 litre alabilirsin ama o iş risk.


basond
(22.11.18)
Duty free satis limitiyle ulke sinirlarindan sokabilecegin miktar farkli.
Buranin dutyfree'sinden legal olarak 3 litre yuksek alkollu icki alabilirsin ama fransaya sokamazsin. Onlarin siniri 1 litre.

Kontrol etmezlerse 10 litre de sokarsin. Risk sana ait.


acemi
(22.11.18)
Bu arada bizim ulkenin de giris limiti 1 litre, geri donerken 1 litre sokabilirsin.

Ab icinde geziyorsan sinir yok.


acemi
(22.11.18)
Valizde, elinizde, sırt çantanızda farketmez, ülkeye alkollü içki sokma limitiniz 1 litre. Yani 1 litre duty free'den, 1 litre valizde, 1 litre sırt çantasında vb değil, toplam 1 litre limit.

Ama çevirme olmazsa, gümrükten çevrilmeden geçerseniz 10 litre bile sokabilirsiniz tabi.


crown
(22.11.18)
Bence al. Kaç para zaten ya. Kontrol etmezler. Geçersin


Delay Fuze
(22.11.18)
Dutyfree sadece kendi satis limitine bakar, sen alkol girisi yasak bir ulkeye de seyahat ediyor olabilirsin.
Onlarin umrunda olmaz nereye gittigine bakmaz satar, sonra kapida ickilere el koyarlar.

Yarim bilgilerle cevap vermeyelim.


acemi
(22.11.18)
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Birini dışarıdan birini duty free'den alma formülünü uygulayayım ve bagajımı kontrol etmesinler diye dua edeyim. Ya da ikinci kişiye alternatif hediye düşüneyim :)


(5)

New York'lu film önerisi (80'ler)

Selamlar,Şu anda 1980'ler New York'unda geçen, insanların uzun paltolarıyla arz-ı endam ettiği bir film izlemek istedim. Romantik komedi olabilir. Englishman in New York ambiyansını yaşamak için film önerilerinizi alayım.
Selamlar,

Şu anda 1980'ler New York'unda geçen, insanların uzun paltolarıyla arz-ı endam ettiği bir film izlemek istedim. Romantik komedi olabilir. Englishman in New York ambiyansını yaşamak için film önerilerinizi alayım.
woody allen filmlerini hatmedebiirsin


jeharfi
(27.10.18)
m.imdb.com


nop
(28.10.18)
olursa 79'dan kramer vs. kramer var.


serpico. 70'ler ama.
dog day afternoon 80'ler.


mind mischief
(28.10.18)
(2)

Hizmet pasaportu ile vizesiz 90 günü aşmak

Mümkün müdür? Fransa'nın kendi vize randevu sitesinde hizmet pasaportuyla 90 günden fazla vizesiz kalabilirsin diyor ama bizim Dışişleri'nin sitesi 180 gün içinde en fazla 90 gün kalabilirsin diyor. Umumi pasaportuma vizeyi yetiştiremediğim için yarın hizmet pasaportuna başvuracağım. Tam "bunu konso
Mümkün müdür? Fransa'nın kendi vize randevu sitesinde hizmet pasaportuyla 90 günden fazla vizesiz kalabilirsin diyor ama bizim Dışişleri'nin sitesi 180 gün içinde en fazla 90 gün kalabilirsin diyor. Umumi pasaportuma vizeyi yetiştiremediğim için yarın hizmet pasaportuna başvuracağım. Tam "bunu konsolosluğa sorsana delikanlı" kıvamında bir soru oldu ama tecrübelerini talibim, yoksa bu gece uyuyamayacağım.
Görevlendirme süreniz ne kadar ki? OHAL kalktı ama hizmet pasaportları yine de sıkı denetim altında. Ben olsam risk almazdım. Fransa'yı geçtim burada sıkıntı yaşamayın.


rosencruz
(22.10.18)
Görevlendirmem 4 ay. Hiç hizmet pasaportu istemedim ama şu anda son çarem oldu :/


(4)

Uzun süreli Fransa vizesi

Değerli monşerler,4 aylığına Fransa'ya konuk araştırmacı olarak giden araştırma görevlisi hangi tür vizeye başvurmalıdır? Konsolosluk bu işe ben bakmam, VFS'ye sor dedi. VFS'yi bugün iki kere aradım; ilk müşteri temsilcisi talent/chercheur vizesi dedi, buna göre form doldururken takılıp tekrar aradı
Değerli monşerler,

4 aylığına Fransa'ya konuk araştırmacı olarak giden araştırma görevlisi hangi tür vizeye başvurmalıdır? Konsolosluk bu işe ben bakmam, VFS'ye sor dedi. VFS'yi bugün iki kere aradım; ilk müşteri temsilcisi talent/chercheur vizesi dedi, buna göre form doldururken takılıp tekrar aradığımda ikinci müşteri temsilcisi öğrenci vizesi, campusfrance vs. dedi. Bir randevu aldım ama ne tür vize isteyeceğim hakkında hiçbir fikrim yok. VFS'nin bilmediğini siz biliyorsanız ve tecrübelerinizi paylaşırsanız müteşekkir olurum.
Arastirma gorevlisi icin "ogenci" vizesi tavsiye etmeleri sacma olmus. Sanirim ikinci eleman / VFS tanimlari bilmiyor. Konuk arastirmaci burs/maas alacagi icin statusu farklidir, bunu hatirlatin elemana. Hatta ben olsam bir de konsoloslugu sikayet ederim FR disisleri bakanligina, olur mu oyle sey "ben bakmam o ise" diye.


parcxerox
(09.10.18)
Professional training olana başvurman lazım bildiğin kadarıyla.


biohazardous
(09.10.18)
Sağ olasınız, ben hiç öğrenci möğrenci topuna girmiyorum o halde. Vize alır/alamazsam editlerim.


Konsolosluğa ulaşmayı başardım; bu durumda talent/chercheur vizesi alınıyormuş. Vize başvurusu için de tek koşul Fransa'da ilgili kurum ve valilikten onaylı bir convention d'accueil almakmış; bursuna, nasıl geçineceğine, görevlendirmene falan bakmıyorlar bu durumda. Belki birinin işine yarar.

Her şeyim hazır, o convention yok diye vize alamıyorum şu anda <3


(7)

Yakın zamanda valiz alanlar

Büyük boy bir valiz alacağım, ama böbreğimi satmadan alabileceğim en sağlam valiz hangisidir karar veremedim. Fiyatlar da sağ olsun pek artmış. Yakın zamanda ben şu valizi aldım ve beğendim diyen var mıdır? Çılgınlar gibi Mercan'da dolaşıp seçenekler karşısında kafayı yemek istemiyorum.Not: Kumaş va
Büyük boy bir valiz alacağım, ama böbreğimi satmadan alabileceğim en sağlam valiz hangisidir karar veremedim. Fiyatlar da sağ olsun pek artmış. Yakın zamanda ben şu valizi aldım ve beğendim diyen var mıdır? Çılgınlar gibi Mercan'da dolaşıp seçenekler karşısında kafayı yemek istemiyorum.

Not: Kumaş valiz olsa daha makbule geçer.
samsonite'in 4 tekerlekli superlight valizlerinden almistim, gayet memnunum. amazondan aldim, 2ay kadar fiyatlari takip edip 40% indirim oldugu zaman almistim. acelen yoksa bu sekilde yapabilirsin. keepa.com eklentisini kuruyorsun istedigin fiyati belirliyorsun, amazon'da fiyat istedigin limite dusunce sana haber veriyor sen de aliyorsun.


crucio
(07.10.18)
Biraz zaman sıkışıklığım var ama keepa'yı öğrenmiş oldum, başka şeyler alırım onu kullanarak. Teşekkürler.


bütçen nedir?


benaslindayohum
(07.10.18)
@benaslindayohum 500'den fazla vermesem iyi olur.


Deichmanndan orta boy aldık. Fiyatı artmış tabi. Kriz öncesi 189du biz 229a aldık. Yine de p/f oranı iyi çünkü hepsi zarar görüyor bir şekilde uçağa girdikten sonra.


curukturpkokusu
(07.10.18)
ben tutqn marka aldım. her seyahatte zaten dana gibi sigorta yaptırıyorum, umarım başına bir şey gelir.

büyük boy valiz 140 lira, eylül 2018 fiyatı.


babilbaligi
(08.10.18)
arkadaşım aldı. 2 hafta önceydi. orta boy valizi 100 liraya bıraktı kapalı çarşıda. kredi kartı ile ödeyince 20 lira fark koydu.


naksidil
(08.10.18)
(3)

Airbnb'den uzun süreli ev tutma

Selamlar,4 aylığına Montpellier'de kalacak yer bulmam gerekiyor ve en pratik çözüm şu anda Airbnb gibi duruyor. Daha evvel bu yola başvurmuş olanlardan görüş alabilir miyim?1- Direkt 4 ay kalabileceğim bir yer mi arayayım, 2+2 ay şeklinde bölerek elimdeki seçenekleri mi arttırayım?2- Fransa'dan uzun
Selamlar,

4 aylığına Montpellier'de kalacak yer bulmam gerekiyor ve en pratik çözüm şu anda Airbnb gibi duruyor. Daha evvel bu yola başvurmuş olanlardan görüş alabilir miyim?

1- Direkt 4 ay kalabileceğim bir yer mi arayayım, 2+2 ay şeklinde bölerek elimdeki seçenekleri mi arttırayım?
2- Fransa'dan uzun süreli vize alacağım; bu dallama Fransızlar kalacak yerin bu şekilde belirlenmiş olması sebebiyle bir sorun çıkarmazlar, değil mi?
Direkt uzun süreli kiralayan yerler oluyor, bence 4 aylık bakmakta sorun olmaz. Ama iki türlü aramakta yine de fayda var. Geçen ay bir yerde kaldım, önerebilirim isterseniz.

Almanya'dan airbnb rezervasyonu göstererek bize aldım, sorun çıkarmadılar. Şuna dikkat etmek gerekiyormuş, eğer direkt ev sahibi kiralamıyorsa polise kayıt olmak için gereken belgeyi alamıyormuşsunuz. 4 aylık süre için kayıt olmak gerekiyor mu, bilmiyorum. Onu bir sorun. Evi ona göre direkt ev sahibinden kiralayın.

Bilen biri daha iyi cevaplar bu vize meselesini.


evrim halkasi
(12.09.18)
@evrim halkası teşekkür ederim, önerinizi de alabilirim.


Ben linktekinde kaldim, sehir merkezindeydi ama bayagi kucuk. Bir de baktim da 4 ay olunca biraz pahali aylik kiralamaya %25 indirim olmasina ragmen. Facebook gruplarindan falan daha uygunu bulunabilir gibi geldi.

www.airbnb.com


evrim halkasi
(12.09.18)
(1)

Tarihi Kore filmi önerisi

Tarihi, saray entrikalı, bol dramlı bir Kore filmi istesem bana öneride bulunabilir misiniz? Uzun bir Kore dizisine başlayacak zaman ve enerjim olmadığı için bari film izleyip içimdeki izleme isteğini bastırayım dedim.
Tarihi, saray entrikalı, bol dramlı bir Kore filmi istesem bana öneride bulunabilir misiniz? Uzun bir Kore dizisine başlayacak zaman ve enerjim olmadığı için bari film izleyip içimdeki izleme isteğini bastırayım dedim.
çok aşırı tarihi olmasa da 1930'lar kore'sinde geçen the handmaiden var bol entrikalı, bol dramlı: www.imdb.com


Thredith
(09.09.18)
(4)

Bu bitki nedir?

Selamlar,Elime böyle minik bir bitki geçti. Bunun ne olduğunu, nasıl bakmam gerektiğini bilen var mıdır?
Selamlar,

Elime böyle minik bir bitki geçti. Bunun ne olduğunu, nasıl bakmam gerektiğini bilen var mıdır?
Sukulent.

sulama rutini; toprak tamamen kuruyunca (bir kürdan parçasını saksının dibine doğru batırıp çektiğinizde toprak parçaları kürdana yapışmıyorsa ve kürdan topraktan rahatça çıkıyorsa) toprağın tamamını ıslatacak şekilde olmalıdır.
saksı altındaki deliklerden su çıkıncaya kadar dikkatli ve yavaş bir şekilde sulamaya devam edilmelidir. ilk su damlacıkları saksının altından çıkmaya başlayınca sulama işlemi sonlandırılmalı ve on onbeş dakika sonra saksı altında biriken su süzülmelidir.


nax
(03.07.18)
www.succulentsandsunshine.com
Buna benziyor sanki.


kobuzchu kiz
(03.07.18)
sukulent. yine biri doğum yapmış yahut nişanlanmış/nikahlanmış. :)


naksidil
(03.07.18)
Çok ama çok teşekkürler!

@naksidil: Evet, sevdiğim bir arkadaşımın düğününden :) O yüzden ölüp gitsin istemedim.


(2)

Bu şarkı bir şeye benziyor ama neye?

Bu şarkıyı ilk kez duyduğum 2011'den beri daha önceden dinlediğim bir şeye benzetiyorum, ama ne olduğunu bir türlü bulamıyorum:https://www.youtube.com/watch?v=h-kQw4JqCHE90'larda böyle bir Türkçe pop şarkısı olduğunu hissediyorum; çok mu yanılıyorum? Japonca olduğunu düşünürsek çocukluğumda bu şarkı
Bu şarkıyı ilk kez duyduğum 2011'den beri daha önceden dinlediğim bir şeye benzetiyorum, ama ne olduğunu bir türlü bulamıyorum:

www.youtube.com

90'larda böyle bir Türkçe pop şarkısı olduğunu hissediyorum; çok mu yanılıyorum? Japonca olduğunu düşünürsek çocukluğumda bu şarkıyı dinlemiş olamam herhalde. Bulursam rahatlayacağım :)
youtu.be


moderniko
(23.04.18)
Daha önce hiç bu şarkıyı dinlememiştim ama gerçekten hayret ettim; resmen aynısı.


(2)

Bookdepository - Kredi kartı

Bookdepository'den yakın zamanda kitap alan var mı? Durduk yerde kredi kartımı kabul etmemeye başladı. Kendisi gibi beleş kargolu bir site gibi görünen Wordery'den aynı kitabı almayı denedim, orası da kabul etmedi. Bankayı arıyorum, bizde bir hareket görünmedi diyor, Bookdepository de bankanızla kon
Bookdepository'den yakın zamanda kitap alan var mı? Durduk yerde kredi kartımı kabul etmemeye başladı. Kendisi gibi beleş kargolu bir site gibi görünen Wordery'den aynı kitabı almayı denedim, orası da kabul etmedi. Bankayı arıyorum, bizde bir hareket görünmedi diyor, Bookdepository de bankanızla konuşun diyor. Diğer yabancı sitelerde de çalışıyor kredi kartım, yalnız mıyım merak ettim.
ben aldım, kredi kartı problemi çıkmadı. sanal kart kullanıyorum.


xvyz
(22.04.18)
yaklaşık iki hafta sonra kendi kendine kredi kartımı kabul etti.


(13)

Diş teli: Metal braket vs. Şeffaf braket

Selam duyurunun telli insanları,Başlıktaki versus'un kazananı açık ara metal braket olsa da, deli gönül bu yaştan sonra şeffaf/porselen braket taktırmaya meylediyor. Ortodontistim sadece tedavi süresi uzar dedi. Daha önce diş teli taktırmış olanlar ne der acaba?
Selam duyurunun telli insanları,

Başlıktaki versus'un kazananı açık ara metal braket olsa da, deli gönül bu yaştan sonra şeffaf/porselen braket taktırmaya meylediyor. Ortodontistim sadece tedavi süresi uzar dedi. Daha önce diş teli taktırmış olanlar ne der acaba?
Metal taktir kurtul. Metal kullanıyorum. Evet keşke daha az sırıtsa... tedavimin kısa olması daha önemli olurdu benim için.


aksach
(18.03.18)
Ben beyaz taktırdım, görüntü açısından güzeldi. Bir an önce kurtulayım derseniz metal taktırın ama çok da süre farkı olacağını sanmıyorum, çok çabuk alışıyorsunuz ve varlığını dahi unutuyorsunuz.


tabirimekruh
(18.03.18)
metal +1. porselen de en nihayetinde farkedilecek. ve zaman geçtikçe sararacaklar.


dedim ben sana
(18.03.18)
porselen taktırmıştım ben. görüntüye takılan biriysen sana da öneririm. alıştıktan sonra zaten bir an önce çıksın gibi bi derdin olmayacaktır, o yüzden o süre farkı da çok önemli değil bence.


bxgx
(18.03.18)
ben de metalciyim. 7 ayda tedavim bitti. :)


tenceredibi
(18.03.18)
üstünü şeffaf altını metal taktırmış bir insan olarak çok farketmez diyorum. bana doktorum altları daha çaabuk kırabiliyoruz o yüzden metal olsun istersen dedi ben de tamam hadi olsun dedim. metaller daha küçüktü ve ağzımda daha rahat hissettim nedense.


ruh i tibbiye
(18.03.18)
Benimkiler komple şeffaftı. Yalnız ne kadar dikkat edersen et o lastikler sararıyor ama doktorun onları ayda bir yenileyeceği için çok sıkıntı yaratmıyor. Sadece kontrolden bir hafta öncesi görüntü biraz rahatsız ediyor ama kontrolden sonra hoop yeni şeffaf lastikler ^^

Ayrıca tedavi uzayacak diye bir kaide yok. Tam tersi, benim doktorum bana tedavi başlarken en az 1 buçuk 2 yıl kalacak demişti ama 13 ayda çıktı teller.


Tedavi süresinin uzamasına ek olarak sık sık çay ve kahve tüketiyorsanız braketlerin sarardığı ve ilk taktığınız zamana oranla daha görünür bir hale geldiği söyleniyor. Kendim metal kullandığım için bahsi geçen durumu tecrübe etmedim. \m/ diyorum.


pike
(18.03.18)
şeffaf braket süreyi tek başına aman aman uzatmıyor bence. verilen lastikleri düzenli kullanırsan, doktorun dediklerini yaparsan etse etse iki üç ay fark eder. ben şeffaf taktırmıştım, metalde göre daha az göze batıyor, fotoğraflarda pek belli olmuyor:D braket sararmaz, etrafına sarılan minik lastikler zamanla sararır. onları da ayda bir gittiğinde değiştiriyor zaten.


pikapika
(18.03.18)
ben de ortodontistime hangisiyle daha rahat çalışıyorsanız onu kullanalım deim, ikisi de aynı dedi. porselen var şu anda ben de. dedikleri gibi görüntüye takıyorsan eğer porcelen takdır. fiyat farkı da almadı benden.


euteamo
(18.03.18)
benim teller iç kısımda. görünmüyor. dil sürekli yara ama diğer durumda da yanak yara oluyor. en azından hiç görünmüyor.


sttc
(18.03.18)
Herkese cevapları ve tecrübelerini paylaştıkları için çok teşekkür ederim; etrafımda tel kullanan pek kimse olmadığı için çok makbule geçti. Doktrin biraz ikiye bölündü gerçi :) Sıkı bir bakım rejimiyle porselenden yana tercih kullanacağım sanırım. Gözlüklerin yanında metal braketler suratımı iyice kalabalık yapacak gibi geliyor. Güzel gülüşler efendim, umarım ben de aranıza katılırım...

Alternatif öneriler için de teşekkürler.
@konusma ben konusuyorum daha bitirmedim: Dediğinizi de araştıracağım. Şu invisalign dedikleri şey midir acaba?
@sttc: İçten teli de düşündüm ama onunla da hiç konuşamam sanki; halbuki çok konuşmam gerekiyor :)


evet o. markası sanırım invisalin, başka isimlerde de var. benim diş hekimim başka bir şey diiyordu ama hatırlamıyorum şu an.
en.wikipedia.org


(7)

Nokia 8

Merhaba,Emektar Lumia 925'ime veda etmeyi düşünüyorum ve Iphone almayacağım. Nokia 8 makul bir tercih gibi göründü ama telefon bakarken onu alacağına Huawei Mate 10 Lite al deyip kafamı karıştırdılar. Doğru mu diyorlar? Nokia 8'den daha pahalı olmayan ve aynı ayarda başka telefon önerip kafamı daha
Merhaba,

Emektar Lumia 925'ime veda etmeyi düşünüyorum ve Iphone almayacağım. Nokia 8 makul bir tercih gibi göründü ama telefon bakarken onu alacağına Huawei Mate 10 Lite al deyip kafamı karıştırdılar. Doğru mu diyorlar? Nokia 8'den daha pahalı olmayan ve aynı ayarda başka telefon önerip kafamı daha da karıştırabilirsiniz.
xiaomi mi 6


Delay Fuze
(23.01.18)
zenfone 4 (ZE554KL) de düşünebilirsin


yuto
(23.01.18)
mate 10 lite cok guzel oneri. ordan devam bence. xiaomi kullanici arayuzu bence kotu.


carabelli
(23.01.18)
Xiaomi de yazılımsal olarak sıkıntı yaşarsınız. Mate 10 lite güzel,ithalatçı garantili alabilirim derseniz o fiyata p10 var mesela.


lunatic1
(23.01.18)
Sonunda lite, mini gibi ibareler olan telefon alınmaz 2000 tl civarına. Xz1 ya da mi6 daha mantıklı olur.


signore
(23.01.18)
Nokia önermem o paraya 2700tlye dünya kadar telefon var. huawei cok mesafe katetti hem servis hem işlemci hem de kamera yönünde. Huawei p10, Mate 9, mate 10 lite (Onde ve arkada cift kamera ve 2000 tl hepsiburada da), p10 lite, p9 da olur.
Samsung s7 edge veya s7 alabilirsin sahsen s7 kullanıyorum ve gayet memnunum hepsiburada da 2500 edge olani 2700). Xiaomi kvk garantili mi6, mia1, mi note 3 de tavsiye ederim.
Cok daha ucuza fiyat performans ürünü istersen lenovo p2, motorola z playe de bakabilirsin 1300 1400 bandına.


mi 6 candır


alaimisema
(24.01.18)
(5)

Deri eldiven (kadın)

Merhabalar,Bir arkadaşıma hediye olarak deri eldiven almayı planlıyorum. Yakın zamanda deri eldiven almış ve bana nokta atışı mağaza önerebilecek olan var mıdır? Bu soğukta başıboş dolaşmayayım.
Merhabalar,

Bir arkadaşıma hediye olarak deri eldiven almayı planlıyorum. Yakın zamanda deri eldiven almış ve bana nokta atışı mağaza önerebilecek olan var mıdır? Bu soğukta başıboş dolaşmayayım.
www.lcwaikiki.com


bunu erkek arkadaşımla beğendik ama almadık.kaliteli mi anlamam
bi de bütçe belirtirsen


antik depresan
(16.01.18)
Sanırım 200 liraya kadar çıkabilirim.


desa..


binder dandet
(16.01.18)
H&m'den almıştım geçen sene, memnunum. Fiyatı da gayet makuldu.


bego
(16.01.18)
En yumuşak derililer Desa'daydı, ama modelleri fazla orta yaş işi geldi. Derimod'da daha ponponlu, sevimli bir eldiven buldum. Bu da böyle dursun, cevap veren herkese çok teşekkürler.


(4)

Mühürce - Mühür seçme

İyi cumartesiler efendim. Duyuruda arkadaşıma hediye önerisi ararken muhurce.com'dan bahsedildiğini gördüm. Daha önce kullanan varsa fikirlerini alabilir miyim? Kitap seven birisi için süper bir hediye olur, değil mi?edit: Ya da direkt seçmeme yardımcı olur musunuz? Sizce hangisi?1) https://www.muh
İyi cumartesiler efendim.

Duyuruda arkadaşıma hediye önerisi ararken muhurce.com'dan bahsedildiğini gördüm. Daha önce kullanan varsa fikirlerini alabilir miyim? Kitap seven birisi için süper bir hediye olur, değil mi?

edit: Ya da direkt seçmeme yardımcı olur musunuz? Sizce hangisi?

1) www.muhurce.com
2) www.muhurce.com
3) www.muhurce.com
4) www.muhurce.com
bu işe ilk başladıkları zaman kendim için yaptırmıştım. hala çok severek kitaplarıma iz bırakırım. görenler de çok beğenir. güzel bir hediye bence.


dediysem dedim
(19.08.17)
en güzeli çapalı olan


bipolar
(19.08.17)
3 ve 4 güzelmiş.


pispinti
(19.08.17)
Üçüncüyü beğendim


hernezıkkımsa
(19.08.17)
(10)

air france'ın bagaj kaybetmesi

daha önce air france'ın "geciktirdiği" (kendileri böyle diyor) bagajları ile deneyimi olan var mı? cidden hemen bulup getirirler mi, yoksa tatilim çorap pijama almakla mı geçecek? yarın yollarız size dediler ama verdikleri takip numarasına göre daha bagajı bulamadılar bile. kısacası bir teselli ver
daha önce air france'ın "geciktirdiği" (kendileri böyle diyor) bagajları ile deneyimi olan var mı? cidden hemen bulup getirirler mi, yoksa tatilim çorap pijama almakla mı geçecek? yarın yollarız size dediler ama verdikleri takip numarasına göre daha bagajı bulamadılar bile. kısacası bir teselli ver duyuru.
bu magduriyete fransız kalmamaları ümidiyle...


1adam
(25.08.15)
Thyde benzer bir durumda aranip soruldugunda bagaj yok dediler, ertesi gün sivi, bir arabayla 2 calisan imza karsiliginda bavul getirdi.

Cok yaygin ve kullanilan bir sistem olmadigindan stakip numarasi vs gibi seyler güncellenmiyor olabilir. Bavul yok demek degil ama bu.


wiillii
(25.08.15)
air france degil de air france ile ortak ucusunda delta 'geciktirmisti' benim bagajimi. ertesi gun getirmisler, beni evde bulamayinca geri goturmusler, sonra o aksam tekrar getirmek icin de 10 dolar almislardi. bagajinizi bulsalar da devamli iletisimde olun yani.


gene mi gene
(25.08.15)
Evet umudumu yitirmiyorum o zaman, çok sağolun.Bana küçük sürprizler yapsınlar.

@gene mi gene: ben otel adresi verdim, umarım bana da şahsın kendisi bulunmalı falan demezler çünkü Fransız dallamalığının sınırları pek geniştir.

edit: tam bu satırları yazarken mail geldi valiziniz yolda diye. oh rahatladım valla.


geçen ay aktarma sırasında benim bavulum da kaybolmuştu. 6 gün sonra bavulumu bulup kargolamışlardı. 3 güne de gelebilir 20 güne de hatta 2 ay sonra bulunanı bile duydum. eşyaların maddi manevi değeri biçilemez ama 500 euro gibi bir para da veriliyormuş bulunmazsa.


dedi ve gitti
(25.08.15)
@dedi ve gitti: geçmiş olsun. bavul gelene kadar yapılan harcamaların da talep edilebilmesi gerek mantıken. ben bile zorlamayı düşünüyorum.


teşekkürler. bu olay dönüşte başıma geldiği için masraf etmemi gerektirecek bir durum olmadı açıkçası. ama anladığım kadarıyla siz gidişte kaybetmişsiniz, talep etmekte haklısınız. umarım bavulunuzu en kısa zamanda kucaklarsınız.


dedi ve gitti
(25.08.15)
Yapilan masrafi da talep edebiliyorsunuz bavulunuz size ulasana kadar.

Bir de seyahat sigortasi yaptirirsaniz baya bir butceniz oluyor ayrica.


kuehles blondes
(25.08.15)
ileride bir bakan olursa diye gelişmeleri yazıyorum, başına aynı şey gelenlere fikir versin:

- 25 ağustos (sabah): bagajın gecikmesi
- 27 ağustos (akşamüstü): bagajın elime geçmesi
- 2 eylül: arada yapmak zorunda kaldığım masrafları istemem ve air france'ın peki ödeyeceğiz demesi (çok hızlı cevap verdiler, haklarını yemeyeyim)
- 17 eylül: paranın hesabıma yatması


Tamamen şans işi. İnşallah çok sıkıntı yaşatmadan bulunur.

Geçen hafta Atina'ya gittim, THY bagajımı kaybetti. Ertesi gün öğlene getirdiler ama tam o gün sunumum vardı, akla karayı seçtim telafi edeceğim diye. İki gün önce de geri döndüm, bu sefer de bir sonraki İstanbul seferiyle geldi bavul, onu bekledim. Şans işi tamamen.


faith no more
(22.09.15)
(4)

Nikaha çiçek götürülür mü?

Merhabalar,Birazdan çok yakın bir arkadaşımın nikahına gideceğim. Asıl düğün 2 ay sonra, takıyı o zaman takarım diyorum. Bu aile arasında bir nikah olacak. Güzel bir çiçek buketi yaptırıp gelin hanıma versem saçma mı olur? Sap gibi gitmek tuhafıma gitti de biraz.
Merhabalar,

Birazdan çok yakın bir arkadaşımın nikahına gideceğim. Asıl düğün 2 ay sonra, takıyı o zaman takarım diyorum. Bu aile arasında bir nikah olacak. Güzel bir çiçek buketi yaptırıp gelin hanıma versem saçma mı olur? Sap gibi gitmek tuhafıma gitti de biraz.
çok saçma olur, gelinin elinde zaten çiçek olur.


kafkef
(07.08.15)
hiçbişey götürmeyin, düğünde takarsınız takacağınızı


sli
(07.08.15)
Önden eve bir çiçek aranjmanı gönderirseniz o güzel olur da, bir buket yaptırıp gelin hanıma uzatmak komik kaçabilir. Zaten elinde kendi çiçeği olacak yukarıda denildiği gibi. Eve kalıcı bir çiçek hediye götürülebilir, orkide gibi.


whimsical
(07.08.15)
O zaman beni 3 hayırla uğurluyoruz :) Düğün dernek cahiliyim neylersiniz. Teşekkürler!

edit: Gelinin de çiçeği yoktu yalnız. Bir de bu sıcakta evlenilmez.


(1)

Koç Üniversitesi'ne gitmek

Merhabalar,Bir hafta içi sabahı Zincirlikuyu'dan Koç'a gideceğim. Metro ile Hacıosman+KÜ'yü giden 154 numaralı otobüs seçeneği mi daha hızlı olur; yoksa Sarıyer+dolmuş seçeneği mi?
Merhabalar,

Bir hafta içi sabahı Zincirlikuyu'dan Koç'a gideceğim. Metro ile Hacıosman+KÜ'yü giden 154 numaralı otobüs seçeneği mi daha hızlı olur; yoksa Sarıyer+dolmuş seçeneği mi?
Bence dolmuş


fridgetiness
(01.05.15)
(2)

Lumia 925 - Kilit tuşu saçmalaması

Merhabalar,Sevgili Nokia Lumia 925'imin kilit tuşuna durduk yerde bir şeyler oldu. Tuş çalışıyor, telefonu kapayıp açabiliyorum da ancak o malum tık sesi çıkmıyor, tuşa bastığımı hissetmiyorum. Çok korkuyorum. Şimdi sizce ben bunu garanti kapsamında Vatan bilgisayara mı vereyim, yoksa tutup bir Noki
Merhabalar,

Sevgili Nokia Lumia 925'imin kilit tuşuna durduk yerde bir şeyler oldu. Tuş çalışıyor, telefonu kapayıp açabiliyorum da ancak o malum tık sesi çıkmıyor, tuşa bastığımı hissetmiyorum. Çok korkuyorum.
Şimdi sizce ben bunu garanti kapsamında Vatan bilgisayara mı vereyim, yoksa tutup bir Nokia care'e mi götüreyim? Bu anında düzeltilebilecek bir iş midir?
1 haftada tamir oldu, benimkisi daha beterdi gerçi, hiç çalışmıyordu.

ekran fln da gidip geliyordu, hani asıl sıkıntı telefondaymış gibi anlattım, tuş sağlam ama telefon bozuk gibi. bedavaya yaptılar. nokia care bu arada.


trajikomix
(07.12.14)
Tuşu düzeltmek de 1 haftadan uzun sürmez o zaman. Umarım.
Teşekkürler!

edit: 23 Aralık günü telefonu Şişli'deki yetkili servise verdim, onlar da merkeze gönderdi (zira bu modele merkez bakıyormuşmuş), 7 Ocak günü telefonum geldi. İleride olur da bakan olursa fikir versin.


(3)

cdjapan.co.jp

Sevgili duyuru sakinleri,amazon.co.jp'in çektiği fantastik posta bedelini görünce manga almak için cdjapan'a meylettim. Daha önce içimizde buradan bir şeyler almış olan var mı? Siparişiniz Japonya'dan buraya sağ salim vardı mı? Registered SAL ile sipariş versem gözüm arkada kalır mı?
Sevgili duyuru sakinleri,
amazon.co.jp'in çektiği fantastik posta bedelini görünce manga almak için cdjapan'a meylettim. Daha önce içimizde buradan bir şeyler almış olan var mı? Siparişiniz Japonya'dan buraya sağ salim vardı mı? Registered SAL ile sipariş versem gözüm arkada kalır mı?
amazon degil ama japonya'da birisinden normal posta ile cok sey aldim, 2 haftada elime gecti. ems ile de aldim, o da 1 haftada elimdeydi. yani birsey olmaz gelir.


disq
(02.09.14)
İçimi rahatlattınız, verdim siparişi gitti...


Mangalarımı aldım, ileride arayan olursa referans olması açısından registered SAL'in izlediği yolu yazıyorum:

- 2 Eylül: Siparişi vermemin üzerinden 12 saat geçmeden ürünler postalandı ve Tokyo'ya vardı
- 5 Eylül: Tokyo'dan yola çıktı
- 10 Eylül: Türkiye'ye geldi
- 13 Eylül: Elime ulaştı


(2)

KYK borcu erteleme

Sevgili öğrenim kredisi borçluları,Borcumuzun geri ödemesinin ertelenmesi için kuruma dilekçe yazıp veriyormuşuz, ben de öyle yapacağım. Kurumun sitesindeki örnek dilekçe Ankara'daki genel müdürlüğe hitaben yazılmış, bununla ilgili bir sorum olacak. Ben de dilekçemi Ankara'ya genel müdürlüğe mi yoll
Sevgili öğrenim kredisi borçluları,
Borcumuzun geri ödemesinin ertelenmesi için kuruma dilekçe yazıp veriyormuşuz, ben de öyle yapacağım. Kurumun sitesindeki örnek dilekçe Ankara'daki genel müdürlüğe hitaben yazılmış, bununla ilgili bir sorum olacak. Ben de dilekçemi Ankara'ya genel müdürlüğe mi yollayacağım; yoksa İstanbul'da yaşayan biri olarak dilekçeyi İstanbul bölge müdürlüğüne hitaben yazıp burada elden Çapa'ya götürsem de olur mu?
Ankara genel müdürlüğe yollamak gerekiyor.


hdlbrg
(20.09.13)
O zaman bir an önce yollayayım, çok teşekkür ederim.


buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.