Giriş
(2)

Storylere ifade bırakılmasında racon nedir?

Selamlar.Sb. Gelen ifadelere nasıl karşılık veriliyor genelde? Beğen diyorum kalp atıyor karşıya, hoşuma gitmedi. Siz nasıl karşılık veriyorsunuz?
Selamlar.

Sb. Gelen ifadelere nasıl karşılık veriliyor genelde? Beğen diyorum kalp atıyor karşıya, hoşuma gitmedi. Siz nasıl karşılık veriyorsunuz?
Yanakları kırmızı smiyley gönderiyorum


Ya hiç karşılık vermiyorum, ya üstüne çift tık yapıyorum kalp atıyor veya ifadeye uygun tek bir emoji ya da ¯\_(ツ)_/¯ yapıyorum.


kobuzchu kiz
(16.05.19)
(2)

Bazı Excel soruları

Selamlar,Excel kullanımına ilişkin iki sorum olacak.1- Bir sütun altında listedeki değerlerin iki farklı şekilde olduğunu düşünelim. Mesela sütun başlığı "askerliğini yaptı mı?" olsun, listedeki isimlerin bu sütuna denk gelen kısımlarında da "evet" ya da "hayır" yazıyor. Bu evet ve hayırları gruplay
Selamlar,

Excel kullanımına ilişkin iki sorum olacak.

1- Bir sütun altında listedeki değerlerin iki farklı şekilde olduğunu düşünelim. Mesela sütun başlığı "askerliğini yaptı mı?" olsun, listedeki isimlerin bu sütuna denk gelen kısımlarında da "evet" ya da "hayır" yazıyor. Bu evet ve hayırları gruplayacak şekilde listeyi yeniden nasıl biçimlendirebilirim?

2- Dosya içinde belli bir kelime grubunu aradığımızı düşünelim. Bildiğiniz gibi Ctrl+f ile arama yapabiliyoruz. Aradığımız kelime grubundan toplam kaç tane olduğunu ise bu şekilde göremiyoruz. Bunu nasıl görebiliriz?

Tikler görüldüğünde verilecektir. Sevgiler.

Edit: @mg3929 çok teşekkür ederim. Bahsettiğin yöntemler iki sorunumu da anında çözdü. Soruyu başkaları da faydalanmak ister diye silmiyorum.
1- pivot table ile yapılır sanırım, datayı görmek lazım

2-ctrl+f yapıp tümü bul deyince altta yazıyor kaç adet sonuç bulduğun. formüllü başka yolları da vardır tabi, bilenler yazar


veritaslibertas
(13.05.19)
1- sütundaki verinin tamamını seç. ctrl+shift+L kombinasyonu ile filtre koy. filtrede çıkan oka tıklayarak a'dan z'ye sırala ya da z'den a'ya sırala seç.

2- ctrl+h yap. üste istediğin kelime grubunu yaz. alta herhangi bir şey yaz. enter yapınca o kelime grubunu değiştirecek ve sana çıkan diyalog kutusunda kaç değişiklik yapıldığını söyleyecek. o değişiklik kadar vardır o kelime grubundan.


mg3929
(13.05.19)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.