Giriş
(3)

Marka Tescil

Selamlar,25.03.19 tarihinde marka tescili için internetten başvuruda bulunmuştum. Markamıza "Artemis Creative" diyelim.29.03.19 tarihinde "Marka Yayım Kararı" konulu tebliğ elime ulaştı:-----İlgi: 25.03.2019 tarih ve "artemiscreative" ibareli başvurunuz.... rererö başvuru numaralı marka tescil başvu
Selamlar,

25.03.19 tarihinde marka tescili için internetten başvuruda bulunmuştum. Markamıza "Artemis Creative" diyelim.

29.03.19 tarihinde "Marka Yayım Kararı" konulu tebliğ elime ulaştı:

-----

İlgi: 25.03.2019 tarih ve "artemiscreative" ibareli başvurunuz.

... rererö başvuru numaralı marka tescil başvurunuzun, Başkanlığımız tarafından incelenmesi sorucunda 6769 Sınai Mülkiyet Kanunu'nun 16 ıncı maddesi uyarınca başvurunuzun 12.04.19 tarih ve 322 sayılı Resmi Marka Bültenin'nde yayınlanmasına karar verilmiştir.

Başvurunuzun tescil edilip edilmeyeceğine ilişkin karar iki aylık ilan süresinin dolmasından sonra tarafınıza bildirilecektir.

-----

O gün karışıklığa geldi biraz, dikkat etmesim aslında. Bugün başka bir konuda bakarken birden aklıma geldi ve ayıktım. İyi de ben başvurumu "artemiscreative" olarak değil, "artemis creative" yani ayrı yazarak yapmış olmam gerekiyordu. Türk Patent sitesinde de birleşik.

Şimdi sorularım:

1. Bunun bitişik yazılmış olması ve o şekilde tescil edilecek olması sorun yaratır mı? İleride birisi "artemis creative" markasını tescil ettirebilir mi?

2. Evetse, bunun önünegeçmek için şu aşamada ne yapabilirim?
yine ben
(15.05.19)
sorun olmaz, logo koydunuz mu ? yarin mesai saatlerinde musteri hizmetlerini arayin yine de


Teşekkürler.

Logo koydum, evet. Zaten muhtemelen logoda (tasarım gereği artemis ve cretive yazısı farklı renklerde olsa da) birleşik göründüğünden sonradan değiştirmiş olabilirler diye tahmin ediyorum.


yine ben
(15.05.19)
aynı iş kolunda tescil edemez. boşluk olup olmaması önemli değil, bu şekilde korunur markanız.


(aslında aynı iş kolunda da tescil eder, siz dava edersiniz. çok karışık o kısmı.)


elorelia
(16.05.19)
(1)

Elif Şafak - The Saint of Incipient Insanities

Nerde bulabilirim? İnternette bulamıyorum, belki bir kitapçıda gözü takılan, hatırlayan?Avrupa yakası daha makbuldür.
Nerde bulabilirim? İnternette bulamıyorum, belki bir kitapçıda gözü takılan, hatırlayan?

Avrupa yakası daha makbuldür.
yine ben
(11.12.13)
D&r


you are my lethe
(11.12.13)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.