Giriş
(3)

bi saatlik spotify kullanmak yaklaşık ne kadar mobil veri

harcatır? çekim gücü orta güçte.
harcatır? çekim gücü orta güçte.
yuyu
(11 saat)
100-150 harcar


hasmetizm 2046
(11 saat)
100-150, spotify'ı açıp kendi haline bıraktığınızda tüketeceğiniz veri miktarıdır. spotify'ı açıp beğenmediğiniz şarkıları pıt pıt geçerseniz 1GB de olur. Çünki 3,5 MB'lık şarkıyı açtığınızda verinin tamamı 2-3 saniyede iniyor. Kalan 4 dakika boyunca o inmiş veriyi kullanıyor. 4 dakika geçmeden başka şarkıya geçerseniz bir 3,5 daha gider. Böyle böyle veri abartılabilir.


himmet dayi
(7 saat)

cepavans borçlu olmak vb salakça durumlar

1 tl kontörüm vardı. yarın numaram vodafone dan ttelekom a taşınıyor. sabah vergi kesilmiş. mesaj geldi. kontörün kalmadığı için cepavans tan kesildi falan diye.ben şimdi vodafone a 1 tl borçlu muyum? borçluysam nasıl halledicem? hiç böyle salak bi durumla karşılaşacığımı düşünmezdim. ilgilenen herk
1 tl kontörüm vardı. yarın numaram vodafone dan ttelekom a taşınıyor. sabah vergi kesilmiş. mesaj geldi. kontörün kalmadığı için cepavans tan kesildi falan diye.

ben şimdi vodafone a 1 tl borçlu muyum? borçluysam nasıl halledicem?

hiç böyle salak bi durumla karşılaşacığımı düşünmezdim. ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.
yuyu
(18.10.18)
(11)

liselilere izletilecek ingilzce dizi önerisi alayım lütfen

sakıncasız içerik olmalı (bu konu çok hassas)20 küsür dakika olmalımümkünse komik olsunve bu diziyi nereden indirebilirim? dizi ve ses dosyası ayrı ayrı inecek. projeksiyondan görüntü kulaklıktan ses verilecek.ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşekkür ederim.
sakıncasız içerik olmalı (bu konu çok hassas)
20 küsür dakika olmalı
mümkünse komik olsun
ve bu diziyi nereden indirebilirim? dizi ve ses dosyası ayrı ayrı inecek. projeksiyondan görüntü kulaklıktan ses verilecek.
ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşekkür ederim.
yuyu
(13.10.18)
Extra

www.youtube.com

Birçok torrent sitesinde var.


heidi'nin dedesi
(13.10.18)
her şey oturuyor, ama bi miktar sigara var:
(bkz: black books)


simpsons?


crucio
(13.10.18)
simpsons olmaz bira falan içiyolar.
bize aliens in america izletmişlerdi diye hatırlıyorum ama dizi hakkında hiçbişi hatırlamıyorum


neverlose
(13.10.18)
Biza star trek izlemişlerdi. Eski seri


kablelvuku
(13.10.18)
Friends..


hz emreyiz
(13.10.18)
bize lisede lost izletiyorlardı. öyle pek sakıncalı içerik yok olanlarda internette yazıyor popüler zaten o bölümleri atlayabilirsin.

onun dışında sizin isteklerinize big bang theory uyuyor gibi.


belkider
(13.10.18)
doctor who bence,ingilizce'ye en faydalı olabilecek dizilerden.


coupling


zozjotejmnk
(13.10.18)
Friends +1


sacrilegious
(13.10.18)
Coupling'in neresi sakıncasız amk? Muhteşem dizidir o ayrı.
Friends demeye geldim ama ne için kullanacaksınız?


owaki
(14.10.18)
(1)

ingilizce şarkılı oyun

çocuk şarkısı değil de lise öğrencileri için eksik kelimeyi bulma ya da cümleyi seçenekler içinden bulma gibi bi video arıyorum. şarkı devam ederken en son ne dedi diye sorsun.3/4 seçenek sunsun. öğrenciler şunu demişti diye ifadede bulunsun. programla falan uğraşamam. ortam çok ilkel. projeksiyon v
çocuk şarkısı değil de lise öğrencileri için eksik kelimeyi bulma ya da cümleyi seçenekler içinden bulma gibi bi video arıyorum. şarkı devam ederken en son ne dedi diye sorsun.3/4 seçenek sunsun. öğrenciler şunu demişti diye ifadede bulunsun. programla falan uğraşamam. ortam çok ilkel. projeksiyon ve dvd var sadece. şöyle youtube videosu falan olsa ordan indirsem ne güzel olur.ideo linki koyup dakika aralığını seçeceksiniz. Sonra da şıklar ekleyeceksiniz.

“This is a mouse” diyecek siz soruya What did he say veya Ne dedi yazıp şıklara A. Mouse B. Cat falan koyacaksınız

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
yuyu
(06.10.18)
Lyricstraining
Voscreen
Kahıot

Bunlara göz atın derim. Sonuncusu ile kendi istediğiniz videoda onu yapabilirsiniz


le jeune turc
(06.10.18)
(3)

vites dişlisi yağlama? meselesi

araç motorunun sadece m sinden anlarım. araç konusunda ise eski kafayım. toyota yaris marka arabam var. yoklukla geçen onca yıldan sonra mercedes gibi geliyor bana. kış geldi çocuğun okulu başladı. uzun yola 6/7 ay çıkmayacağız. aracın 4. 5. ve 6. vitesi uzun süre kullanılmayacak.dedim ya araç konus
araç motorunun sadece m sinden anlarım. araç konusunda ise eski kafayım.

toyota yaris marka arabam var. yoklukla geçen onca yıldan sonra mercedes gibi geliyor bana. kış geldi çocuğun okulu başladı. uzun yola 6/7 ay çıkmayacağız. aracın 4. 5. ve 6. vitesi uzun süre kullanılmayacak.

dedim ya araç konusunda manuel kafayım... hafif rampa aşağı yol bulunca 10 günde bir falan aracı önce 6 ya takıyorum.20 saniye falan sonra 5 e ve 4 e takıyorum.

aklımca diyorum ki bu vites dişlisi yağlansın, hareket etsin, böylece bozulmaz.

böyle bişeye ihtiyaç var mı? yoksa yaptığım şey tamamen saçmalık mı?
yuyu
(30.09.18)
öyle bir şeye ihtiyaç yok motor çalışmaya başladığı an yağlama motor dan alınan güçle yapılmaya başlanır (tüm yağlama sistemi frenler hidrolik herşey dahil) ama araba uzun süre yatacaksa ara ara çalıştırmakta fayda var

sadece yokuş yukarı veya aşağı parkediyorsanız aracın ağırlığını vites dişlisine vererek el freni çekmeyin önce aracı boşa alın el frenini çekin daha sonra vitese geçirin öyle bırakin


baknedicem
(30.09.18)
@baknedicem yanlış/eksik bilgi vermiş, @acemi'nin dediği gibi şanzıman motordan farklı kapalı bir kutu. Yağı da farklı ve kalın bir yağdır, araç viteste hareket ettiği sürece tüm dişliler yağlanır.

Difransiyel yağı da aynı şekilde farklı vekapalı bir kutudur, o da kendi içinde yağlanır. Bazı önden çekişli arabalar hariç, onlarda şanzıman ve difransiyel bir aradadır.

Yokuş aşağı yaptığınız vite büyütme gereksiz, hatta tehlikeli de.


John Bloor
(01.10.18)
Şanzıman yapısı sebebiyle zaten bütün dişliler her vitesteyken dönüyor. Hangi viteste olduğu önemli değil.


burfak
(01.10.18)
(3)

tekerleme söylemek derken

say mi tell mi?
say mi tell mi?
yuyu
(30.09.18)
let me tell you a ...
story
riddle
joke
etc.

derim ben.


sing


bugracaner
(30.09.18)
"say" galiba:
www.wikihow.com


late viper
(30.09.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.