Giriş

Hafta sonu kaplıca termale gidiyorum ne yapılır?

Sessiz sakin kaplıca termal buldum 3-5 gün kafa dinleyeceğim. Dairede kaplıca suyu varmış, bu küvete atılan tuzlar kaplıca suyunda olur mu? Uzun zamandır tatile çıkmadım. Aklıma sıcak suda mayısmak dışında birşey gelmedi. Gittiğim yer muhafazakar yer masaj vs yoktur büyük ihtimalle. Izgara ve uyku d
Sessiz sakin kaplıca termal buldum 3-5 gün kafa dinleyeceğim. Dairede kaplıca suyu varmış, bu küvete atılan tuzlar kaplıca suyunda olur mu? Uzun zamandır tatile çıkmadım. Aklıma sıcak suda mayısmak dışında birşey gelmedi. Gittiğim yer muhafazakar yer masaj vs yoktur büyük ihtimalle. Izgara ve uyku dışında üzerime aktivite atın.
zanutsas
(11.10.18)
(3)

Düzenli faiz dolar altın ? Hangisi

Doların sağı solu belli değil inişli çıkışlı bu Ocak ayı ve sonrası artış beklentisi var herkes 8-9 lira olacak diyor, herkesin bildiği bir şeyden pek hayır gelmez diye düşünüyorum, düzenli faiz istikrarlı şekilde gidiyor ama anı dalgalanmada faizin 1 yılda verdiğini dolar 2 ayda verebilir, kafamda
Doların sağı solu belli değil inişli çıkışlı bu Ocak ayı ve sonrası artış beklentisi var herkes 8-9 lira olacak diyor, herkesin bildiği bir şeyden pek hayır gelmez diye düşünüyorum, düzenli faiz istikrarlı şekilde gidiyor ama anı dalgalanmada faizin 1 yılda verdiğini dolar 2 ayda verebilir, kafamda deli sorular, duyurusunun bankacıları yatırım guruları yardım edin. Bir miktar param var faiz de duruyor, ama içimde doların artacağını ve en az % 20 değerlenecek kuşkusu var, rahip olayı bekleniyor vs vs yapıcı reel yorumlara ihtiyacım var.
zanutsas
(04.10.18)
Hocam parayı bölüştürün madem böyle bir kaygınız var.

Bir miktar tl'yi günlük faizde vs. tutarsınız, oldu da dolar çok düştü alttan toplarsınız.


chicha
(05.10.18)
şu dönemde bölüştürmek ve gidişata göre tekrar durumu revize etmek en doğrusu. kısa sürede 5 de olabilir 7 de


dafuq
(05.10.18)
doların kokusu alındı, faiz beklentisi ve dolar artışı sarmalına girildi. artık işimiz zor. dolar her yükseldiğinde beklentiyi verip faizi yükseltmek gerekecek yükselmediğinde dolar sert yükselecek. o yüzden hükümetin yapıcağı en iyi şey bu ikisini korelasyonlu yükseltmek olur çünkü bunlardan biri seçilip diğerine dokunulmazsa çok konuşulur bu. dolar da faiz de yükselicek bu kesin. (ve gönlüm uzun vadede faizden yana değil)

bence şu an en iyi yatırım gram altın almak olur. altının fiyatını belirleyen 2 şey var, 1- dolar, direkt dolardan etkilenir altın. 2- altının kendi spot fiyatı var ve düşük seviyelerde takılıyor. 5 yıldır yatay ve 1400-1000 arasında gidip geliyor. en önemlisi kriz zamanlarında yani kriz kokusu geldiğinde herkes altına sarılmaya başlar. abdde 2008 krizinden hemen sonra altın 900den 2000e kadar çıkmıştı. ve şu an yeteri kadar yatay hareket etmişe benziyor. 3-5 yıllık yatırım yapmayı düşünen türk vatandaşları bence altın almalı. bu sayede hem doların yükselişini kaçırmamış hem de altından kazanmış olursunuz.

tabi çok fazla yatırım şekli var ve rakamlar tartışılır ama ben altının ön plana çıkacağını düşünüyorum.


(3)

Dolar altın konusunda takip ettiğiniz kişiler?

Kimleri takip ediyorsunuz Atilla Yeşilada spekülatif olmamak adına iyimser hava ile yorum yapıyor. Daha gerçekçi daha tahminci kimleri takip ediyorsunuz? İlla tanınan biri olması gerekmiyor. Takip ettiklerinizi yazar mısınız?
Kimleri takip ediyorsunuz Atilla Yeşilada spekülatif olmamak adına iyimser hava ile yorum yapıyor. Daha gerçekçi daha tahminci kimleri takip ediyorsunuz? İlla tanınan biri olması gerekmiyor. Takip ettiklerinizi yazar mısınız?
zanutsas
(03.10.18)
Mert Yılmaz youtube kanalı.Direk nokta atış yorum yapıyor.


turkuaz
(03.10.18)
anneannem.
sürekli altın alınmasını salık verir.
bugüne kadar haksız çıktığını görmedim.


pangea
(03.10.18)
(4)

Xbox 360 kinect dışında kablosuz hareketli oyun konsolu yok mu?

Sb
Sb
zanutsas
(01.10.18)
Xbox one kinect var.


@kamulatifvergimatrahi Xbox dışında soruyorum


zanutsas
(01.10.18)
nintendo wii var bu işin ilklerinden.


zikardo
(01.10.18)
ps3 ve ps4 için kamera ve move controller var. ps4 için move controller vr ile de kullanılıyor.


(1)

youtube için video ışıklandırma? masa videosu

youtube basit tamir tadilat vs için video çekecegim. resimde görüldügü üzere sadece masa üzerine çekim yapacagım yüz gözükmeyecek sadece elim ve üzerinde yogulaşacagım nesne gözükecek. çekimlerim fırsat buldukça gece gündüz çekecegim ama masamın sağ tarafı pencere cephesi güneydogu 8.kat'da yaşıyoru
youtube basit tamir tadilat vs için video çekecegim. resimde görüldügü üzere sadece masa üzerine çekim yapacagım yüz gözükmeyecek sadece elim ve üzerinde yogulaşacagım nesne gözükecek. çekimlerim fırsat buldukça gece gündüz çekecegim ama masamın sağ tarafı pencere cephesi güneydogu 8.kat'da yaşıyorum güneş batana ev aydınlık. dogru ışıklandırmayı nasıl yapmalıyım masa lambası yoksa ucuzundan softbox alayım yada kartondan yapayım yada tavan lambasıda var florasan. istiyorum ki güzel göz yormayan ışıklandırma olsun nesneler dogru gözüksün. şimdiden teşekkür ederim. krokiyi göre yorumlarsanız sevinirim.

eksiup.com
zanutsas
(08.09.18)
Şöyle birşey yapabilirsin, ring light fiyatları epey pahalı ancak simit florasan ile ucuza mal edebilirsin

youtu.be


Northern Mariner
(08.09.18)
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler compumaster, dambil, deckard, fader, groove salad, hollowlife, kahvegibi, kibritsuyu, kobuzchu kiz, robin
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.